Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.06  22:38

    « PLECHOVÉ DISKY NA 307

    PREDÁM VEĽMI LACNO PLECHOVÉ DISKY NA P 307 - 15''. ZACHOVALÉ, 2 SEZÓNY, 3000,- SKK.
    TIEŽ STREŠNÝ NOSIČ ORIGINÁL PEUGEOT NA 5D HB ČIERNA FARBA + NOSIČ NA LYŽE - 3000,- SKK.
    MAIL - pierce@pobox.sk
    ZN. ZMENA ZNAČKY :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.06  08:22

    « Bez nadpisu

    To: Jarino RS
    Ani mne na SW nič nepíska pri rozjazde. Možno trocha brzdové doštičky. Mám 1,6 HDi. V nedeľu by som mal byť v RS, ak chceš, tak to môžme pozrieť.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.06  07:42

    « Je to len v doštičkách

    Áno, riešilo sa to tu.
    Je to len a len v brzdných doštičkách. Niektoré proste pískajú a nespravíš s tým nič.
    Keď som mal ešte Felíciu, tak tiež som raz vymenil doštičky a tie nové len pískali a pískali. Trvalo tuším rok, kým sa vypískali a začali byť ticho.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.06  07:24

    « Piskajuce Brzdy

    Zdravim,
    Riesil uz niekto piskajuce brzdy? Piskaju niekomu?
    Mam rocne auto a piskaju vzdy. Zacalo to pred zimou, vtedy malo auto 1/2 roka...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  18:42

    « Naozaj nie

    Jarino, prisámbohu nič.
    Naozaj sa nič neozýva. Keď pôjdeš niekedy do BA, daj mi vedieť a povozíš sa na mojej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  18:06

    « Re: Ja to fakt nechápem

    Robiro, fakt ti nic pri rozjazde nezapisti? Je to take zapistanie...som sedel tak v 10 P307 a robila to kazda...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  14:02

    « Palubka

    Odpojíš baterku.
    Pod obidvomi veľkými budíkmi (otáčkomer a rýchlomer) sú pod sklom také malé dierky. Tam naraz vložíš 2 tenké kolíčky a uvoľníš pomocou nich svorky držiace budíky.
    Panel s budíkmi vyklopíš, odpojíš káble. Plexisklo potom drží pomocou ďalších svoriek na spodnej hrane.
    Ale či ti to pomôže neviem, lebo v múdrej knižke píšu, že na budíky nie sú k dostaniu žiadne osobitné náhradné diely, s výnimkou toho plexiskla.
    Tiež tam píšu, že môže v budíkoch nastať nejaká chyba a budeš musieť ísť aj tak do servisu na diagnostiku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.04.06  12:15

    « palubovka peugeot 307

    nemate niekto navod ako sa vyberaju budiky z palubovky 307-ky ??? chcem tiez vymenit podsvietenie palubovky je stym vela prace??? :(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  07:41

    « Ja to fakt nechápem

    Ja to fakt nechápem. Ako to, že moje auto nemá žiadny problém s tým silentblokom?
    Nie že by mi ten problém chýbal.
    Nemá tu niekto na predaj 4 plechové disky (15-tky) na P307?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.06  18:59

    « Re: Re: Re: Klepkanie

    Robo, super....si ma potesil >:D da sa to namazat nejakym sajrajtom a mesiac je klud, co je horsie, dokupil som si dekel pod motor, takze sa tam neda dostat bez demontaze :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.06  18:04

    « RAPEX

    po, 20.03.2006
    Řecko - Automobil Peugeot 307. Typ/model: 1,6 L automatic (vozy vyrobené v červenci 2005). Země původu: Francie. Riziko - Nebezpečí úrazu. Chybné umístění zarážky na podlaze pod plynovým pedálem. Způsobuje riziko dočasné nemožnosti zrychlit po jízdě naprogramovanou rychlostí při aktivovaném omezovači rychlosti nebo dočasné nemožnosti přeřadit na nižší rychlost u vozů s automatickou převodovkou. Nebezpečí nehody při přebírání ovládání.
    Opatření přijatá ohlašující zemí - Dovozce učinil nápravné kroky.
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.04.06  16:19

    « Re: Re: Klepkanie

    Mozem Ta potesit :-) Mam rocne auto P307SW 1.6V a silentblock bol uz 3x meneny. Servis sa vyjadril, ze to mozme menit az do konca zaruky... takze tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.06  11:39

    « Re: Klepkanie

    dakujem za vycerpavajucu odpoved ;-) ja som momentalne po vymene stabilizacnych tyciek prednej napravy, capov spodnych ramien a silentblokov. odpredu je ticho, ozyva sa pre istotu zadna naprava a ten porazeny silentblok pri prevodovke...odstranil to uz niekto definitivne? ja som to uz dal menit a po pol roku to vrzga znova...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.06  08:30

    « Klepkanie

    Jarino, no proste prechádzaš nerovnosť na ceste a vo vnútri auta počuješ vľavo alebo vpravo, vpredu alebo vzadu, taký buchot - klepkanie - od niektorých z dverí. Ide pritom o veľmi ťažko lokalizovateľný zvuk.
    Ako ti to mám viac popísať?
    Keď otvoríš dvere, tak vidíš na karosérii pripevnený strmeň zámku, o ktorý drží samotný zámok v dverách, keď sú dvere zavreté. Je to taký kus tvarovaného plechu s výstupkom v podobe valca. Ten valec je uchytený z dvoch strán, je čiernej farby a keď ho chytíš, tak sa otáča.
    A ten keď som omotal čiernou izolačnou páskou, tak buchotanie prestalo.
    Ale teraz mám tú izolačku preč, lebo v servise valček posunuli do správnej polohy a nič už neklepká.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  23:53

    « Re: Mne to signalizuje

    mne svetla svietili, len nesignalizovala palubka, ani budiky nesvietili, PP a ostatne bolo tiez v tme. proste len svetla.
    Robiro, ako PRESNE a kde buchaju tie zamky, resp. co PRESNE treba omotat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  20:19

    « Mne to signalizuje

    Jarino,
    mne to na prístrojovke signalizuje, že sú svetlá zapnuté.
    Zaujímavé.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  15:16

    « Re: Klepkajúce zámky - definitívne riešenie

    poprosim niekoho, aby mi PRESNE vysvetlil, co su to klepkajuce zamky a co PRESNE treba omotat, lebo bud mam nenormalne stastie a lebo som total hluchy >:D
    ad. automaticke svietenie..mna to sakramentsky stvalo, tak som si to dal vypnut, holt zvyk je zvyk, po sadnuti do auta vzdy zapinam svetla a toto mi vadilo, hlavne to, ze sa nesignalizovali svetla na pristrojovke, ze su zapnute a nesvietili ani budiky, az ked som "zapol" svetla.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  13:57

    « Klepkajúce zámky - definitívne riešenie

    Ľudia tak vám niečo poviem!!!
    V servise Peugeot, kde som auto kúpil, som v januári tohto roku reklamoval v rámci záruky klepkajúce zámky dverí. Oni mi tam povedali, že by trebalo rozbrať všetky dvere a vymeniť/namazať zámky. Tak som to vzdal a namiesto toho omotal strmene zámkov (ktoré sú pripevnené na karosérii auta) čiernou izolačnou páskou a bolo to.
    Ale mi to nedalo a zašiel som k druhému predajcovi Peugeot a povedal som tam šéfovi príjmu opráv o probléme. Tak sme zašli k autu, on si to pozrel a povedal, že zámky klepkajú preto, lebo počas roka a pol po kúpe mierne sadli (spľasli) tesniace gumy okolo dverí, takže teraz, keď sa dvere zavrú, tak sú trošku bližšie ku karosérii a v zámku je vôľa = klepkanie na cestných nerovnostiach.
    Tak sme sa dohodli a prišiel som minulý týždeň na opravu a za cca. 20 minút mi to mechanik opravil tak, že trochu posunul 4 strmene zámkov uchytené v karosérii auta, vďaka čomu v zámkoch už nie je vôľa a v aute je opäť raz božské ticho.
    Tak rozmýšľam. Si zoberte koľko jedu a nenávisti voči autám Peugeot kvôli klepkajúcim zámkom je publikované hoci len na tomto fóre, pričom ide o somarinu, ktorá sa dá vyriešiť aj svojpomocne doma v garáži za 20 minút.
    Čo mi však vŕta najviac hlavou je, že ako je možné, že jeden servis vie vyriešiť veci a druhý nie???
    Opäť raz platí - viac hláv, viac rozumu.
    Spravili mi aj denné svietenie, čo je super vec. Už sa nemusím starať, či mám rozsvietené... >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.03.06  15:55

    « Bez nadpisu

    Zdravim,
    me takto vibruje vzduchovy filtr (pri startu, nebo pri zarazene zpatecce a pomalem pousteni spojky) reakce servisu - "to delaji vsechny 307 s timto motorem" (2.0 HDI) Uz se nad tim ani nerozciluju, po splaceni leasingu jde
    ta 307 okamzite do *.
    Frana
  • 00 Reagovat !

    foto maky29

    maky29 30.03.06  13:44

    « Bez nadpisu

    :!: ani to nie je tak dávno čo som si kupil P307 a už sa mi tam niečo kazí... :-( Pri naštartovaní sa ozve niekde v motore alebo v prevodovke akási vibrácia, take...sorry za popis "trrrrrr" na sekundu a potom je kľud, ale je to počuť aj pri preraďovaní rýchlostných stupňov, to isté. Neviem, či to nemôže byť aj tyč radenia... niečo podobné som mal aj na predošlom aute inej značky, ale odstránili to. Kto s tým mate skúsenosť, dajte tip. Dík...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…