Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    21.03.02  09:07

    « Servis a vyroba

    Panove, byl jsem se podivat v Plzni v servisu, aby mi rekli, co mi tam obcas buchne. Sam jsem u too byl, takze vim, ze prohlizeli snad vsechno na podvozku i motoru a nikde nic. Dokonce se nam vubec ten zvuk nepodarilo za jizdy napodobit.

    Samozrejme nevim, jak to vypada s vyrobou u framtiku ale v Audi, kde jsem to prolezl jdou aute jedno za druhym bez ohledu na typ, motor, specifikaci apod. Takze mate na lince sedany, kombiky, Allroady, V8, V6.... To nevypada na to, ze by nekam dodavali spec. B-cka. Ja bych spis tusil, ze vyroba tech novych typu jeste neni vychytana a ze se bude casem kvalita zlepsovat. Vzpomente na prvni novejsi BMW 3 z roku 1990-91. To byl kvalitativni pruser. A za 2 roky uz to bylo dobry.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.03.02  13:22

    « Re: ...stale nic...

    Este jedna poznamka: Prilis vela "nahod" na rovnakom mieste, nemyslite ???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.03.02  11:13

    « Re: ...stale nic...

    Majco, vobec ich nesetri, kludne spomen schizofrenicke pocitace na C5 matuSovho tatka a Mrackovom Sceniku, vytecenu kvapalinu na mojom meganovi po 5000 km (niekto nedotiahol maticu na tlakovej hadici). Je tu aj iny pohlad, napriklad renolt vyraba auta v Tu recku ktore na zapadny trh VOBEC nejdu ako napriklad Megan kombi a Thalia ... ale aby sme turkom nekrivdili, niekedy mam pocit ze sa objavuju "zahadne" poruchy pak kilometrov po navsteve znackoveho servisu ... mozno si potrebuju nahnat nejaku robotu ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.03.02  09:50

    « Re: ...stale nic...

    Takze sa mozme zhodnut, ze na kazdom je trochu pravdy. Z toho vyplyva, ze sa k nam lifruje v podstate B trieda. Ako by som si mal inak vysvetlit pokazene turbo na audi allroad po 6 dnoch, rozsypanu prednu napravu na VW passat po 3 mesiacoch a 10tkm, opel vectre odide palivove cerpadlo po 4 mesiacoch, lak na A6 ma prasklinky po kratkom case, mkralovi vrzga vsetko mozne ...atd. Asi len mercedes to nerobi :o( Zato 12 rocne AUDI 80 (240tkm)kupene v SRN nema ziadnu poruchu okrem menenych tlmicov z nasich "OFFROAD" ciest ! Tot je otazka !
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 19.03.02  23:06

    « Re: ...stale nic...

    pallas, lubo> nikto tu nehovori o tom, ze sa odflakne auto pri vyrobe.
    ked mi vysvetlovali, ako sa robia c5tky, tak mi bolo povedane, ze sa robia serie. t.j. jeden tyzden sa robia trojlitre, iny tyzden dvojlitre so strednou vybavou atd... predpokladam ze podobne sa budu robit aj pazouty.
    je uplne samozrejme, ze nie kazde auto je rovnako kvalitne. (len vw su vsetky rovnako nekvalitne :-) ) ked auto odchadza z linky, malo by vyjst vystupnou kontrolou. manik ho zoberie a nieco poskusa, napr si vsimne ze karoseria uplne presne nelicuje, alebo interier atd, a prideli autu Bcko. No a dalsi manik pozera kde vsade su objednavky na to a to auto a rozdeluje, kam to auto pojde. a vidi ze tu mame jedno Bcko, tak sup ho mkralovi do vychodnej europy (na slovensko) to ze nesedi farba interieru - * na to.
    lubos a tento fakt nezahovaraj, to ze to nejde tak skombinovat nieje mozne, ved matus hovoril, ze videl potvrdenu objednavku od importera.
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 19.03.02  18:03

    « Re: ...stale nic...

    pani, nechcem rusit vasu debatu, ale to tvrdenie o "B triede" je fatalizmus. Na linke predsa nikto nerobi rozdiely, auto ma pridelene VINko hned pri zvarani karoserie (este pred povrchovou upravou - keby vyrazali cislo do nalakovaneho auta, predsa by na tom mieste auto zacalo hrdzaviet). Bol som osobne a viackrat v pezotackej fabrike, a garantujem vam, ze manici ktori auta na linke kompletuju, absolutne netusia, kam je to-ktore auto urcene. Auzo sa pohybuje po montaznom pase uplne anonymne - sice s cislom VIN a specifikaciou, ale nie je uvedeny koncovy trh - len v pripade, ze sa jedna o specificku zasielku, kedy sa meni vybava voci standartnym specifikaciam. Samozrejme, ina je situacia vtedy, ked si slovensky zakaznik vyberie u dealera zo skladovych zasob - obcas sa stane, ze niektory zo silnych importerov nepreberie svoju objednavku, bud pre nekvalitu, nejaky technicky problem, alebo proste preto, ze mu odstupil fleetovy zakaznik. V takom pripade sa auta dodatocne repasuju (ak mali nejaky technicky problem) resp. tvrdnu niekde na sklade, a vyrobca ponuka taketo auta jednotlivym importerom za zvyhodnenu cenu. Taketo auto sa vsak da lahko odhalit podla toho, ze v okamihu predaja u dealera v SK je minimalne 6 mesiacov stare - presny datum vyroby mozete zistit u hociktoreho dealera. Co sa tyka Audi, ktore tu ktosi spominal - tam je skor pravdepodobne, ze zakaznik na Slovensku kupi leziak, resp. nepodarok, slovensky importer je totiz iba dcerskou spolocnostou rakuskeho importera, a rakusaci sa radi zbavia nepredajneho auta z ich skladu tym, ze ho za zvyhodnenu cenu posunu na Slovensko - a samozrejme, SK importer sa predsa zakaznikovi nepochvali, ze na jeho aute zarobil dvojnasobnu marzu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  17:31

    « Re: ...stale nic...

    Mas pravdu, ze vo vyrobe nikto nevie kam to ide, ALE su predsa koncove testy (zabeh) a tam sa dost vela veci ukaze ! Dalsia vec je to, ze vyrobca aut predsa nema len jedneho dodavatela na dany diel. Ale ak to ide na vychod, tam zoberie toho lacnejsieho resp.horsieho dodavatela. Nie je material ako material.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.03.02  10:33

    « Re: ...stale nic...

    ... a s tym bankrotom nestras, nechal som tam zalohu :(
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.03.02  10:31

    « Re: ...stale nic...

    Nie som si isty, ci sa robia rozdiely medzi vychodnym a zapadnym trhom. Pytal som sa u importera Peugeotu, tam mi vysvetlili, ze to v podstate ani nie je mozne, pretoze sa nekompletuju auta oddelene pre zapad a vychod. Beru sa postupne objednavky a vo vyrobe nikto nevie, kam je to auto urcene. Samozrejme, potom mi nesedi ta vec, ze v Rakusku to trva 2 mesiace a na Slovensku 4. Bieco je tam divne. A je samozrejme mozne, ze importer nehovoril pravdu. Co sa tyka Mkral-a, interier ma v poriadku, to zase posral predajca, k tejto farbe a vybave nie je mozne objednat iny inerier. Videl som to v origanlnom katalogu pre predajcov vo francuzstine. Objednavku zrusit ani nemozem, ani nechcem, lebo ine auto nechcem a keby som to objednal inde, tak cakam zase par mesiacov. Ale mam to slubene na tento mesiac a este to nie je ani na Slovensku. Z centralneho skladu ku predajcovi to trva 4-5 pracovnych dni, takze to stihnu tazko. To by muselo prist najneskor zajtra alebo pozatra do centr. skladu. Som zvedavy a budem Vas informovat o situacii :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  09:32

    « Re: ...stale nic...

    matuS ma pravdu, uz som to videl aj na inych autach (opel vectra, audi Allroad!). Vozi sa k nam B trieda. Mam lepsie skusenosti s lahko jazdenymi autami v EU(DE) ako s novymi zo SR. Ja by som uz zrusil objednavku (ak sa da). A nielen auta ... Nemyslis, ze porusuju obchodnu zmluvu s tebou ? Do pekla s nimi, nech taki radsej zbankrotuju ... (oprava)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  09:30

    « Re: ...stale nic...

    matuS ma pravdu, uz som to videl aj na inych autach (opel vectra, audi Allroad!). Vozi sa k nam B trieda. Mam lepsie skusenosti s lahko jazdenymi autami v EU(DE) ako s novymi zo SR. Ja by som uz zrusil objednavku (ak sa da). Nemyslis, ze porusuju obchodnu zmluvu s tebou ? Do pekla s nimi, nech taky radsej zbankrotuju ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  08:05

    « Re: ...stale nic...

    matuS> no nemozem si pomoct, ale tomuto nemozem ine, len viac ako verit, teda zo skusenosti ... ale zase neverim ze su to nejake podstatne veci, ale skor ze nejaky diel celkom nesadol ako mal, a opravit by to stalo rozobranie celeho auta, blbe je ked nesadlo nejake tesnenie ... dopocul som sa ze hlavne prve nove laguny sem chodili v takom stave, ale nevidel by som to az tak zle pokial clovek nekupuje skodovku ... ta je v tomto smere jasna hviezda ... poznam vela ludi co si pokupovali hlavne fabie a oktavie a na skoro kazdej bolo treba volaco volakde dotiahnut alebo opravit - aj ked zoberiem nejake casopisove testy - naposledy Superb versus pezot 607 - zasekli sa im zadne dvere a nesli otvorit. Pytal som sa kolegov v Nemecku, ci je to normalka - oni ze nikdy nic take - proste je to tak nasinec si mysli ze skoda je dobra lebo si na nej mozem secko spravit sam, tak ma nejake odpadavanie nemoze rozhodit ked je to len najednom srobiku tak co - no a potom nejaka mala nedokonalost pri presedlani z favorita na 307 cloveka neprekvapi - a oni to vedia ... ale za to si mozeme len my, rovnako ako za vlada :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 19.03.02  03:09

    « Re: ...stale nic...

    lubo, ak ti pride auto, a bude nieco ine, ina vybava, alebo ina farba, nepreber ho. vyser sa na nich. nemam to nikde potvrdene, ale zacinam verit tvrdeniu, ze k nam na trh sa dovazaju nepodarky. pozri sa na mkralov pripad. dostal sice vybavu co si objednal, ale v inej interierovej farbe. preco?
    a navyse sa mu to auto kazi. podla mna, kazde auto ma nejaku vystupnu kontrolu. ked nieco moc nesedi, tak sa to posiela na vychodne trhy, lebo nejaky * si mysli, ze ked sme tu doteraz jazdili na zigulakoch, tak z nejakeho zapadneho auta padneme na *...
    to je moja rada. kazdopadne ti prajem vela stastia.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 18.03.02  17:04

    « Re: ...stale nic...

    Zacal nam pekny novy tyzden a ja nemam ziadne nove spravy, kde mam auto. Uz si zacinam pomaly zvykat :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.02  13:04

    « Re: ...stale nic...

    To je docela drsny...
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 15.03.02  13:01

    « ...stale nic...

    Uz tyzden presiel odvtedy, ako mi predajca oznamil, ze auto je pripravene na nakladku vo Francuzsku. Stale nie je na Slovensku :(

    Asi ho vezu konmi.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.03.02  16:50

    « Re: 1,4 HDI

    NO neviem, podla mna o to bude maly zaujem. Tento motor je idealny do 206, ale pre 307 to bude slabe, aj ked spotreba je vynikajuca.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  21:51

    « 1,4 HDI

    Ma niekto skusenosti s tymto motorom. Hlavne spotreba a zrychlenie. Tvrdili mi, ze prvych 15000-20000 km bude vacsia spotreba a slabsie zrychlenie oproti udajom oficialne publikovanym a ze potom sa to potom upravy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.02  13:48

    « Re: 1.sprava o 307

    to si uz nemyslia ani nemci samotni ;))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  13:34

    « Re: 1.sprava o 307

    307, vyborne jede, dobry jizdni vlastnosti, ale na myho Golfika nema!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…