Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.03.02  09:35

    « 307

    Takze zajtra si presne po 4 mesiacoch idem po auto. Napriek vsetkemu som rad, ze ze je konecne tu. Ozvem sa buduci stvrtok, kde Vam sprostredkujem prve dojmy...a mozno aj chyby.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.02  07:57

    « Servis na Peugeot v Praze a okolí...

    Doporučte mi prosím nějaký dobrý servis v Praze a okolí pro mojí 406ku HDI-čko!!! Díky!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.02  17:43

    « Re: ...praskanie prednej na

    a to som chvilu tajne premyslal o 307 SW, ale nauzaj len chvilu .... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.02  15:20

    « Re: ...praskanie prednej na

    v BA sa uz vyskytli 3 pripady (vratane mna). zatial oficialne info nemaju (informacia z piatka), zato maju to o zadnej naprave. prednu riesia. skusim ich niekedy cez tyzden prezvonit, ci maju nieco nove.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.02  13:54

    « Re: ...praskanie prednej na

    to mkral:> jsi si tim jisty, ze je to potreba vymenit vcetne poloos? Mozna by stalo za to zjistit, jestli se podobna vec uz nejak resi primo v Peugeotu. Jestli se jedna o konstrukcni vadu, kterou Peugeot prizna, pak by nemel byt problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.02  10:24

    « Re: ...stale nic...

    to matus: uz to tu bolo rozobrate. k mojej farbe sa nerobi interier, ktory som chcel. to som sa dozvedel az mesiac po prevzati auta. moj predajca o tom nevedel. zaujimave ale je, ze objednavku taku fabrika prebrala a vsade (aj pocas vyroby) tak bolo auto dokumentovane.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.02  10:22

    « Re: ...praskanie prednej na

    to pallas: ok, beriem. nepredstavuj si kazdeho ako * ;) apropo: vec sa ma takto, budu to homokineticke klby, alebo ako sa to vola. vymena. ale zo zdroja, ktory si nezela byt menovany som sa dopocul, ze zachrani to (v tomto konkretnom pripade (asi p307)) sice vymena, ale aj s poloosami. lebo ze v opacnom pripade ich budem menit kazdych 10l km. teraz otazka je, ako o tom presvedcit kompetentneho na reklamacnom. alebo pojdem rovno za importerom, ked ma uz vsetci poznaju :)
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 26.03.02  05:36

    « Re: ...stale nic...

    mkral> ahaaaaa, takze ty mas auto na objednavku? zaujimave, ze si dostal ine auto, ako si si objednal...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.03.02  09:08

    « Re: ...praskanie prednej na

    Mkral> se hned necil, me to taky prekvapuje, plnej rejd a plyn na podlaze ... takhle vyjizdis z vedlejsi na hlavni? Co mas za motor?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.02  08:56

    « Re: ...praskanie prednej na

    Muj problem je prakticky uplne stejnej. Pri najizdeni na hlavni se to ozve skoro vzdycky. Vsechny manzety jsou OK, klouby bez vule. Nevim.
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 22.03.02  21:15

    « Re: ...praskanie prednej na

    ok, mkral, mozno som zle pochopil co si pisal, kazdopadne si myslim, ze su to klby. su manzety OK?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.02  18:04

    « Re: ...praskanie prednej na

    volal som uz do servisu, chlapik hovoril, ze dufa, ze po problemoch, co mal 307 so zadnou napravou to nie je nejaka nova chyba napravy prednej. ze on osobne by sa uz na tom bal jazdit a ze mam dojst. pekne. tiez ma bohuzial 307.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.02  18:01

    « Re: ...praskanie prednej na

    zase jeden chytrak. kto hovori, ze tocim plny (volant). bezne pripajanie sa na hlavnu z vedlajsej. alebo mam jazdit iba rovno a dole kopcom?
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 22.03.02  17:42

    « Re: ...praskanie prednej na

    mkral, ako tak citam - pozeral si uz navod na obsluhu? Kolesa vytocene naplno do rajdu, plyn na podlahu... Alebo prestan skusat tuto "skusku", alebo si coskoro priprav peniazky na nove homokineticke klby... takto ich totiz znicis bleskovo na kazdom aute s prednym nahonom, to nie je ziadna specialita Peugeotu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 22.03.02  16:15

    « Re: ...stale nic...

    Takze ako citam, pri mojom style jazdy to bude praskat stale. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.02  15:19

    « Re: ...stale nic...

    je to mozne s tym posuvanim na rozne trhy po vystupnej kontrole, kazdopadne moje bolo robene na objednavku, nebol to kupovany standardne robeny kus. potom by skor prisla na rad matuSkova teoria, ze chvilu sa montuje to, chvilu hento a potom vyberu, ktore z toho komu posunu. kazdopadne to praskanie co pisal pavelpu, mam aj ja. od garancky. obcas nie, obcas cely den. robi to ked je zatazena naprava velkym tocakom a vytocene kolesa. hlavne doprava. vlastne, dvojka, plyn na podlahu, spojka tak, aby drzal otacky, volant doprava. a urobi to na 99%. ale do servisu sa mi nechce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.03.02  13:48

    « Re: ...stale nic...

    to BOB_> nie si ty nahodou dealer aut ?
    Celkom dobre si to viem predstavit! Priklad:
    Jeden tyzden vyrabame pre vychod, pretoze turbo na sklade je od vyrobcu B a ten nema take presne stroje a kontrolu ako vyrobca A! A dokonca vyrobca B pouziva nezinkovane casti ! Alebo iny priklad:
    Hovori ti nieco ESD ? V podstate ide o ochranu elektronickych chipov pred sokom od cloveka, ktory je nabity statickou elektrinou. Ked sa to nedodrziava, tak chipy odchadzaju, ale az po dlhsom case (1 rok az 10 rokov!)T.j. chip funguje pri teste, ale po zatazi moze odist ... A to nehovorim o teplotnych testoch (-30 az +70 C), kde sa ukaze kvalita chipov (vlastna skusenost).
    To su len priklady. Na vsetkom sa da osrat.
    A nakoniec ... nemam to len z vlastnej hlavy ;o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.03.02  10:19

    « Re: ...stale nic...

    Nieco na tom urcite bude, kazde auto prejde vystupnou kontrolou a tam ho zaradia napr. na export na vychod. Ako inak sa da vysvetlit, ze P309D, ktory bol kupeny priamo vo francuzsku ma najazdenych 500tis takmer bez problemov a rovnako stary, ale kupeny u nas ma 300tis a par problemov uz na konte. A takisto ten z fr. jazdi ovela lepsie, ma vyssi vykon (je to dost podstatny rozdiel) a nizsiu spotrebu, pritom motory v oboch su rovnake. Celkom by som veril, ze auta nie celkom podarene sa vyexportuju na trh, ktory nie je pre automobilku vobec dolezity. BTW pozrite si rubriku o Ford Focus kolko maju s tymi autami problemov a podla nemcov je to najspolahlivejsie auto?
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.03.02  10:06

    « je to tu !!!

    Predstavte si, ze auto mi uz v utorok prislo na Slovensko. Aj by sa patrilo. Kym sa to precli a dovezie k dealerovi, tak to potrva este tyzden. Pojdem si po neho vo stvrtok, lebo to este musia vycistit a namontovat Defend-Lock. Takze od objednania do prevzatia su presne 4 mesiace!!!
    Co sa tyka toho Defend-Locku, spominali, ze maju nejaky novy system Pin-Lock. Nepoznate to niekto? Malo by to byt podobne ako Construct.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.03.02  09:36

    « Re: ...stale nic...

    majco: neni tve druhe jmeno paranoia? :-)
    Podivej se na ty chyby cos popsal a zkus si
    predstavit tu vystupni kontrolu:

    "Hele, tady se asi rozpadne naprava... Sup s nim
    do B".

    "Hm, tohle turbo urcite nevydrzi -- sup s nim
    do B".

    "Palivove cerpadlo -- v kristalove kouli vidim,
    ze se brzy rozpadne -- sup s nim do... B".

    Misto toho, aby se to vse rovnou opravilo, tak
    se to vyexpeduje a pocka se, az se to posere
    zakaznikovi a on (patricne nasran) odjede do
    servisu, ktery to opravi (stejne na naklady
    vyrobce). Rozumim tomu, ze se pro nektere trhy
    dovazi auta z jedne tovarny a pro nektere z jine,
    ale takovych pripadu je IMHO velice malo.
    Dokazi si predstavit i to, ze se fakt nekdo
    (pripadne) spletl a nekomu da jinou barvu
    interieru. Uznavam, ze muze byt interier spatne
    slicovan a vrzat. Ale ty vady cos popisoval ty
    jsou spise z rise "kristalova koule, vesteni
    a kouzla" a jejich ignorovanim vyrobce automobilu
    nic neziska.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…