Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.04.02  13:49

    « Re: ventilator

    tie okna idu aj u p307. radio tiez sa da, len ho treba manualne este zapnut.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.02  12:01

    « Re: zacinaju problemy ?

    Nech to tu citam z ktorej strany chcem, furt sa mi zda ze je to tu o VWoch.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 10.04.02  09:44

    « Re: zacinaju problemy ?

    matuS >

    s tym, ze by to mohlo 'sadnut' - vyzera to tak ze sa mi volant trasie uz menej (chodim stale po rovnakej ceste rovnakou rychlostou), problem s klucom sa uz neobjavil. Akurat mi cosi hrka pr prejazde priecnych nerovnosti, akoby to islo niekde z kufra. Otvoril som kufor a vypadol mi nejaky srobik. Ano bohovi som nemohol najst, odkial vypadol. Nakoniec som nasiel nejake dierky, a to v miestach, kde sa dam chytit zvnutra kufor kvoli zatvoreniu. Su tam dve a jeden srobik tam uz chybal.Ale asi to hrka kvoli tomu, ze tam chyba a je to uvolnene.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 10.04.02  01:42

    « Re: ventilator

    a je tam aj ochrana baterky, cize ked spadne napatie na kriticku hodnotu, tak sa vsetko samo vypne. to sa mi tak stalo vtedy, ked zmrzlo to radio a neslo vypnut.
    rano bolo vypnute, zrkadla sa ledva otvorili, ale nastartoval som.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 10.04.02  01:41

    « Re: ventilator

    to je na c5 naozaj super, ze radio ide este polhodinu po vytiahnuti kluca, okna zatvarat otvarat min. 10 minut po vybrati kluca...
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 09.04.02  22:29

    « Re: ventilator

    lenze vlastne neviem ako je to pri autach s multiplexazou - PSA Peugeot aj Citroen na nu myslim nabehli uz Picassom, preto predpokladam ze P307 tiez uz nema klasicku elektroinstalaciu?!
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 09.04.02  22:27

    « Re: ventilator

    BTW, myslim si ze prepojit elektriku tak, aby okna a ventilator isli aj pri kluci v polohe I., je pre autoelektrikara zalezitost 10 minut.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.02  13:55

    « Re: ventilator

    U dnešních aut by už cívka neměla bejt trvale napájená. Obzvlášť u aut s VN lištou. Ale máš pravdu, moc dobré to není, když je zapnutá celá elektronika motoru, bylo by lepší, kdyby větrák fungoval už na první stupeň klíčku (u mýho starýho krámu to tak funguje, na první stupeň jde větrák i okna)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.02  13:32

    « Re: ventilator

    Aha no to jsem potřeboval vysvětlit.... :-) No stejně, když to necháš běžet půl hodiny. A to máš větrák 10A plus spotřeba proudu v cívce ne ? A to už může přece dělat zajímavé číslo... Jinak kdyby ten větrák fungoval na první stupěn kličku, tak je to jasný, ale když to máš už na druhém stupni tak budeš mít už spotřebu docela vysokou a k tomu ještě ten větrák. To není přece moc dobré.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.02  13:23

    « Re: ventilator

    Uf, Ace, ty s těma číslama ale kouzlíš. Větrák bude mít odběr okolo 10A, pokud poběží 10 minut, je to 1/6 h x 10A - tj. necelé 2Ah. Běžná baterka má kapacitu 44Ah (Felicie) až 70Ah (diesely), takže 10 minut jí neublíží.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.02  13:01

    « Re: ventilator

    Jo to u mě takhle funguje taky. Větrak se mi díky klimatizace zapne taky až když to mám v pohotovostní, nebo když nastartuju. Tohle mě zase nějak neštve, stve me to že nejdou okna, kdyby tam bylo třeba 3min ochrané pásmo. No nicméně když tam dáš klíče a uzavřeš okna, tak se toho moc nestane. Jenže když někde na někoho 10min čekáš, tak to bude mít odběr, bych tak odhadoval kolem 20Ah což dělá při deseti minutách 200Ah a když máš baterku asi tak těch 650ah tak to máš 1/3 vybité kapacity... Nehledě na to, že tím odchází pravděpodobně i cívka, kde se zbytečně indukuje vysoké nápětí do svíček.

    Nejsem mechanik, ani elektrikář tedy čistá teorie a zkušenost když jsem zůstal diky své blbosti stát na parkovišti u Obi...
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 09.04.02  12:47

    « Re: ventilator

    ace2 no ok, ale ved ked niekto potrebuje ventilator pri vypnutom motore, tak co ine mu poradit? BTW napriklad aj u Forda je to blbo zariadene, ze ovladanie okien ide iba v polohe kluca II. Cize ked niekam pridem, vypnem motor a vyberiem kluce - a potom si uvedomim ze som nezavrel okno, tak znovu zasunut kluc, do polohy II., zavriet okno a vybrat kluc. nebudem predsa kvoli tomu startovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.02  11:25

    « Re: ventilator

    Hmm, radíš do pohotovostní polohy ? No tak to tě bude mít cívka a baterka velmi ráda. Při této poloze se indukuje napětí a auto má odběr jako kráva :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 09.04.02  11:14

    « Re: ventilator

    zapnutie ventilatora pri vypnutom motore - ved staci dat kluc do druhej polohy (t.j. do tej istej polohy, v ktorej je kluc pocas jazdy) tak aby svietili kontrolky, nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.02  10:41

    « Re: ventilator

    mkral: kde zijes ? ak v BA - to tu nie je este dost smradu ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.02  09:53

    « Re: ventilator

    ad feature: takuto feature ma napr. omega, chladenie/kurenie zbytkovym studenym/teplym vzduchom. Vypnes motor, stlacis na klime auto a pokial to ma zmysel tak to chladi alebo kuri.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.02  07:30

    « Re: zacinaju problemy ?

    este sa mi nestalo, aby som pol hodinu cakal. nemam to rad (cakat). btw: zrataj mi exhalaty zo spotreby 0.3l, co je 1/2 hodina cakania.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 09.04.02  02:26

    « Re: zacinaju problemy ?

    Lubo> ako si ma auto sadnut? to sa mi zda ako dobra kravina. ked sa to serie teraz, tak je to rozosrane, imho. ked dosla alfa alebo c5, nic nesadalo. tie auta boli dobre od zaciatku. klepat to zacalo potom :-)

    mkral, ked na niekoho cakas, tak je to o ohladuplnosti, ze napr ked si pod niekoho oknom a cakas pol hodinu, tak motor vypnes. je to troska aj o ekologii...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.04.02  20:41

    « Re: ventilator

    naco by som vypinal motor, ked v lete potrebujes klimu a chladit, alebo v zime kurit?! nejak mi to nedava logiku a ako hovorim, v zivote som to nepouzil. (nezhasol motor) jedine ak som opustal auto. (ted nepouzil od prveho auta, v ktorom som mal klimu, pred tym to bolo jedno, teplo bolo tak ci tak)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  20:32

    « Re: ventilator

    Třeba když na někoho čekáš...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…