Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.02  15:18

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    Lubo souhlasim.
    rbaron: Je to asi tak, ze kazde auto ma sve mouchy a kazde ma v zaruce par oprav. P307 jich urcite nema nejak vyznamne vic, nez jine nove auto, u ktereho se rozbiha vyroba. A i ty zavedene maji sve (viz otcova nova A6). Takze jestli chces kupovat nove auto, tak ti muzu 307 doporucit. Ja jsem na auta hodne narocny. Asi az moc, takze jsem citlivy na jakekoli nedostatky. Podle popisu na tom budou mkral i LubosL podobne, jako ja. Normalni clovek na to mozna ani neprijde.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.04.02  12:24

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    rbaron:

    V kazdom pripade som narocny zakaznik, nechcem nic zlahcovat, ale je typicke, ze kazdy novy model auta ma svoje problemy. Vychytaju sa mozno po 2-3 rokoch. Vynimkou su mozno japonske vozy.

    Tym nechcem povedat, ze som s 307 absolutne spokojny. Objavuju sa chyby, ktore su vyslovene tupe a nemalo by sa to novom aute stavat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.04.02  12:20

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    yyyyy>

    Mam taky dojem, ze na benzin je 30 000 km a na HDI 20 000 km, ale nie som si isty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.02  10:29

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    to Lubos1: No, to jsi asi velmi málo náročný zákazník nebo zarytý fanda značky. Takovéto problémy jsem zvyklý řešit denně, ale mám starou dvacetiletou plechovku, dobrovolně jsem si ji vybral a denně na ní něco štelovat mě prostě baví. Ale u nového auta, do kterého máš jenom lít benzín a jezdit na garančky, je to dost blbý, nemyslíš?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.02  10:27

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    >Nevyhoda - castejsie prehliadky, ak si dobre pamatam.< coze? ake su intervaly???
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.04.02  10:08

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    1.6 16 V alebo 2.0 HDI ? Je to len otazka penazi. Ak ti nezalezi na cene, tak HDI. Lepsie taha odspodu a je iba o malinko hlucnejsi. O spotrebe ani nehovorim. Nevyhoda - castejsie prehliadky, ak si dobre pamatam.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.04.02  10:06

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    Neprehanaj. Nie su to sialene problemy. Su to nedostatky, ktore bude mozne odstranit v zarucnej dobe. Cloveka to nastve, ale nezblazni sa.

    BTW: bol som v servise, odstranili prakticky vsetky problemy, auto uz ide rovno a nema tendenciu tahat do strany (geometria).

    Prehodili mi kolesa zozadu dopredu a vsetky znova prevazili. Co sa tyka trasenia volantu, je to podstatne lepsie. Aj ked - stale to nie je perfektne. Ale uz to skoro vobec necitit. Volal som do servisu, kde som im to oznamil a vysledok bol, ze sa bude pisat sprava do Peugeotu France, co s tym. Takze uvidime.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 29.04.02  04:10

    « Re: 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    mame tu 2 slovenske 307. obe maju sialene problemy.... co chces kupovat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.04.02  18:26

    « 1.6 16 V alebo 2.0 HDI ?

    Uvažujem o kúpe Peugeot 307. Absolvoval som aj skúšobné jazdy s 1.6 16 V aj s 2.0 HDI 110 k.
    Máte chuť sa podeliť so svojimi skúsenosťami s týmito motormi?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 26.04.02  11:35

    « Re: 307...problemy

    ...mas pravdu. Dnes to skusim poobede vybavit. V pondelok dam vediet :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.02  09:58

    « Re: 307...problemy

    Podla mna by si sa mal dozadovat vymeny, teda pokial je ten problem v kolesach. Aspon ja osobne by som sa bal jazdit s autom, kde by som si nebol isty ze su kolesa 100% OK. Prehodenie z predu do zadu problem neriesi, iba maskuje. Co ked je naozaj jedna pneumatika poskodena a ked najblizsie pojdes na dialnici 160 tak povoli definitivne?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 26.04.02  09:37

    « Re: 307...problemy

    V kazdom pripade sa pokusim o to, aby mi aspon kolesa prehodili zozadu dopredu. Dufam, ze to pomoze.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.04.02  18:29

    « Re: 307...problemy

    to Lubos1: postupoval bych přesně jak popisuje Snehulak. Ten problém mohl vzniknout při převozu auta, někdo s ním mohl někam blbě najet.

    to Snehulak: Corolla je myslím v této třídě nejdražší, ale ještě jsem detailně neporovnával výbavy. Mít zbytečných 600tis., tak ji koupím s motorem 1.6, už se těším až se zúčastním té akce 80.000km s Corollou. A za pár let budu vnoučatům vysvětlovat jak jsem přispěl do Guinessovi knihy rekordů :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.04.02  15:30

    « Re: 307...problemy

    Snehulak cirou nahodou cte i P307 forum. Byt Lubosem, tak si necham na auto dat jejich kola z nejakeho predvadeciho P307, ktery zadne vibrace nema. Pokud vibrovat nebude, je problem jednoznacne v pneumatikach/rafkach. Pokud ano, problem je nekde na naprave (cepy, poloosy, neco nemusi byt poradne dotazene, ...).

    Jinak P307 se mi libi, ale nemuzu si pomoct, hodne se z profilu podoba Nissanu Almera :-). Na muj vkus ale stoji moc (ono nakonec asi vsechny novy nizsi stredni modely - viz Corolla - taky pekna palka).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.04.02  15:05

    « Re: 307...problemy

    oprava - ... odvtedy 3/4 roka prebehlo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.04.02  15:05

    « Re: 307...problemy

    s oknom som mal aj ja raz zahadny problem na asi dva tyzdne starej fabke - a sice neslo samo automaticky zatvorit, vzdy vyslo hore a o 2 sekundy uplne dole, tak som to zatvoril "manualne" (tzn. som musel drzat tlacidlo) a po 2 hodinach to uz slo, odvtedy 3/4 prebehlo a ziadny problem ... tak sa mi vidi, ze nam vyrobcovia vyrabaju samouciace auta vyznacujuce sa umelou inteligenciou - vsetko sa prv asi musia naucit :)))
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 24.04.02  13:42

    « Re: 307...problemy

    Mozno si to moc beriem, ale serie ma to dost. Ani s mojim starym 5-rocnym autom som nemal taketo problemy. Ved je to nove auto. Cakal som, ze ked si ho kupim, tak s nim nebudu min. 3 roky problemy.

    Okrem toho, nemozem na to *, lebo mam po 20 km rychlostou 130 km/hod ruky vytrasene ako stara ..... :)

    A nedajboze pustit na chvilku volant na rovnej ceste, za chvilu som v lavom pruhu. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.02  13:11

    « Re: 307...problemy

    lubos, moc si to beries. ser na to ... ja som uz rezignoval. ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 24.04.02  09:33

    « Re: 307...problemy

    Saab > Dik. Ale auto mam iba 1 mesiac a nikde som s tym nenarazil.

    Mkral> Vcera sa mi stala zaujimava vec. Nelo mi otvorit prave predne okno. Neslo to asi 20 minut, potom zase islo. Dnes ide v pohode, ale pre istotu to pripojim k zoznamu problemov. :(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.04.02  08:41

    « Re: 307...problemy

    to Lubos1: koukni se do rubriky "Pneumatiky", tam "Snehulak" popisuje stejný problém (vibrace mezi 120-140 km/h). Podle něj to má od doby kdy vysokou rychlostí projel díru a narazil si ráfky. Třeba to bude i tvůj problém.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…