Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.02  15:28

    « Re: zimne pneu na 307

    nemam. na starom som mal M2, boli fantasticke. hlavne trakcia. teraz mam G&Y Ultra Grip 6, rozmyslal som tie UGW, ci ako sa oznacuju, najnovsie, ale tie su skor zimna zmes a na cesty, nie moc na sneh. takze som zobral tie UG6. a ano, kupoval som ten isty rozmer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.02  13:18

    « Re: zimne pneu na 307

    to Lubosl: Ja mam dy Dunlopy M3 a maximalni spokojenost. Jdi do nich. Ja je kupoval pred zimou za cca 15 tis. Kc. vc. montaze.
    Moje auto se ted nejak uklidnilo. V servisu jsem nebyl, ale vsude klid, nic neklepe, neboucha, funguje... Snad jsem to nezakrikl a nezacne to.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 22.05.02  10:06

    « zimne pneu na 307

    mkral >

    Videl som nejaku akciu na zimne pneumatiky (4 za cenu 3), tak ich asi pojdem kupit. Videl som tam aj tie Dunlopy Wintersport M3 za 14 000, co je super cena. Mam taky dojem, ze ich mas. Bol si s nimi spokojny? Aky rozmer si kupil? Rovnaky, ako mas letne?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.05.02  11:42

    « Re: Francouzské peklo

    mkral: ja som nemal problemy ani tak so zamkami, ako so sedadlom vodica. Mechanik mi nieco nastriekal zospodu asi na nejake uchyty alebo nieco take (bol som pritom). Ten volant neviem, keby mi to tiez preslo, tak by som bol rad, ale musi sa to riesit touto cestou, takze si este pockam.



    S ostatnymi vecami problemy zatial nemam. Co mas s naraznikom? Niekto ta tukol? Ked zistis, co je s tou napravou, tak sa ozvi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.02  11:09

    « Re: Francouzské peklo

    to lubos: dnes ako som isiel do viedne, volat ticho... hm. ani sa nepohol. co sa tyka toho ticha, ako si pisal, podla mna ti iba gumicky a zamky nastriekali silikonom :))

    inac, idem zajtra vymenit ten zadny naraznik, listu co mi odpadla, dazdovy senzor, vytahujuce sa koberce spod zadnych sedaciek. vam to nerobi? :-o a vo stvrtok do levic spinaciu skrinku, poviem im aj tu napravu a podobne. uz som im to spominal. ze sa na to pozru. a + vsetko, co zajtra v BA * :))
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.05.02  09:03

    « Re: Francouzské peklo

    Ja mam tych problemov nastastie menej, ale predsa su. Vyzera to tak, ze 307 vyrobene niekedy v polroku minuleho roku mali pomerne dost problemov, potom bola vacsina vychytana. Ale na druhej strane - asi pribudli nove.

    Vcera som bol v servise - sedacka mi uz nevrzga a v aute je klud a ticho. Az mi to je divne.

    Volant mi vibruje stale. Co sa toho tyka, francuzi si vyziadali dalsie informacie, takze som sa bol so servisnym technikom previezt na dialnicu, aby si to vyskusali. Potom to cele znova spisali (nejaky dotaznik) a znova to poslu do Francuzska. Takze budem cakat min. mesiac.

    Inak vcera som sa bol previezt na novej Corolle. Tvrda spojka, nemoznost pozdlzneho nastavenia volantu, pomerne hlucne,, uzke sedacky, malo miesta po stranach na nohy,...Verim tomu, ze kvalitou sa 307 na Corollu nechyta, ale vsetko ostatne je lepsie. Samozrejme je to len subjektivne hodnotenie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.02  11:45

    « Re: Francouzské peklo

    to drunk. vacsinu problemov, ktore si popisoval, mam aj ja. zamky na dverach, zamok operadla zadneho sedadla. packy okolo volantu uz mam menene. zatial len prvy krat. motor a zbytok nastastie ok.
  • « 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 19.05.02  22:01

    « Re: Francouzské peklo

    to drunk: napis sem poslednych 8 cislic z vyrobneho cisla karoserie - VIN. Mozes?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.05.02  15:10

    « Re: Francouzské peklo

    Objednal jsem 2.0Hdi 110k. Mám ho mít koncem příšího měsíce. Doufám že s ním nebudou takový problémy. Když jsem ho objednával, ptal jsem se prodejce na největší problémy. Ale jasně že mi tvrdil že žádný velký problémy ještě neřešili. Teda přiznal ty páčky středu volantu. Jinak nic...........
    Máte někdo zkušenosti s dodací lhůtou u těchto aut?
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.05.02  12:51

    « Francouzské peklo

    Koupil sem před 9ti měsíci P307 2.0(benzín) XT, teď toho opravdu lituji.Pokud někdo o tomto voze uvažuje, tak ho opravdu nedoporučuji.Zlatý německý auta.S VW Golfem sem žádný problémy neměl.S p307 sem v servisu tak 2X do měsíce.Po 9ti měsících mám najeto 35000km.Nejprve problémy začali asi při 8000km.Motor běžel na 3 válce, za studena se to celý klepalo a motor nešel do otáček.Tato závada byla definitivně odstraněna až po 3 měsících a to při 4 návštěvě servisu.Dále 3x přivařovali výfuk a něco na podvozku, aby to neklepalo.Tekl olej z převodovky.Výměna zámků u obouch předních dveří - šílený vrzání.Výměna zámků u zadních sedadel - klepalo to.Výměna držáku zadní hlavové opěrky - vylezla z čalounění.Oprava antény - nešla odšroubovat.3x výměna páček,středu volantu - při zapnutí směrových světel aktivována světelná houkačka.Oprava výstražné houkačky - netroubilo to.To že v interiéru vržou plasty jak o závod ani nemluvě.Takže myslím že to je dost důvodů k naprosté nespokojenosti a to jednak s vozem a jednak se servisem.V servisu vše objednávají, trvá to 3 týdny a když bych si pokaždé nezavolal jestli už jem to přišlo, tak bych se nedočkal.Co mě stálo pokaždé vypůjčení náhradního vozu (bez auta se neobejdu) ani nepočítám.Až doplatím leasing, nikdy si už ty francouzský krámy nekoupím.Pokud by chtěl někdo se mnou probrat nějakou závadu, nebo má obdobnou zkušenost,napište!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.05.02  09:31

    « Re: zadne brzdy

    Asi ste dostali do ruk moc tiche auto, ze vam vadi aj suchanie brdzoveho oblozenia :-) Ja som sa nedavno zviezol opat mojou starou R21 a nevrzgala, ale ked som ju pustil s vypnutym motorom dolu kopcom, bolo pocut vselijake pazvuky v interieri a cosi aj zvonku, ked bezal motor, bolo to OK. Takze ako riesenie vam doporucujem odstranit vsetky protihlukove ochrany od motoru a vrzganie uz nebude pocut :-)))
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 17.05.02  09:18

    « zadne brzdy

    Zdravim. Ked idem pomaly a zacnem jemne brzdit, tak pocujem zo zadnych kotucov zvlastny zvuk. Je to zvuk, ktory nevydava nejaky kamienok alebo nejaka prekazka, ale rovnomerne kotuce. Ked napr. na kopci stojim na brzde a pomaly ju popustam, pocujem praskavy zvuk (niekomu to robi ked pusta rucnu brzdu). Neviem, asi je to OK, ale vadi mi to. Mate niekto s tym skusenosti?

    Inak nasiel som dalsi mozny zdroj vrzgania a praskania interieru. Zrkadlo na protislnecnej clone u spolujazdca. Pri prechadzani nerovnosti to trochu vrzga. Tak som po tom drbol a prestalo :-)

    Inak celkom pohoda, okrem toho, ze mi stale vibruje volant a vrzga sedacka. Uz som dlho nebol v servise, takze idem v pondelok na navstevu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.02  15:32

    « Re: To Luf:

    aha, ten moj vyskac sa ,,nechytal'' uz od vyroby. reagoval na poklep. uz nereaguje. uz je mrtvy ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.02  15:31

    « Re: co je tak ticho?

    hej, mam tam hertz. apropo, odkedy mam audio, cele oblozenie sa mi rozpadava, asi z tych vibracii. :))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.02  14:05

    « Re: To Luf:

    Nie, myslel som tie, co odpalil. Minuly vikend totiz kamos tiez odpalil vysky od Hertzu, tak zistujem, ci to bolo tym, ze bol namol a vypeckoval tomu prilis, alebo su teraz nejake problemy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.02  13:05

    « To Luf:

    Ak myslis tie repraky co tam mal mkral orginal od vyroby, tak to bol nejaky neuveritelny sikmooky smejd najhorsej kategorie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.02  11:05

    « Re: co je tak ticho?

    mkral - ake repro si mal v aute? Hertz?
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 16.05.02  10:46

    « ???

    Ziadne prispevky? Zeby pominuli problemy? To by bolo fajn. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.05.02  16:16

    « 307...vibracie volantu

    Co sa tyka vibracii volantu, mam spravu zo servisu, ze francuzi potrebuju dalsie informacie, takze sa ide auto este raz preskumat :-)

    Mam radost. Naozaj nemam co robit, len chodit do servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.02  13:34

    « Re: Peugeot 2.0HDi 110k XT

    basil-problem je, ze kdyz vypnu ESP, tak se ta chyba projevuje pri brzdeni, myslim, ze chyba bude v komunikaci tech pc... Pokud ho vypnu a pak brzdim, tak je citit prace ABS, pokud ESP samo vygeneruje chybu a vypne se, je vse OK. Ted uz je to navic stejne pase, protoze zacalo blbnout ono udavane ABS, ktere zustava po startu rozviceny a zhasne az po urcite dobe, jsem teda zvedavej, jak si s tim servismeni poradi...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…