Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.06.02  09:31

    « Re: ...nahradne auto...

    No vcera som bol v servise a bol som milo prekvapeny ochotou pracovnikov. 306 nebola, ale ponukli mi na vyber 2 307-cky. Jedna bola benzin 1.4 s klimou a druha 2.0 HDI (66 kW) bez klimy. Tak som sa ulakomil na diesel, aby som to aspon vyskusal a musim uznat, ze to celko staci a je to fajn.Je to pomerne zive a na diesel dost tiche.

    Ale aby som tolko nechvalil, dnes som isiel na dialnicu a hadajte co som citil na volante? VIBRACIE!!! Rovnake, ak nie silnejsie ako na mojom aute. Je to rocnik 2001, takze to asi nebude chyba jednej serie. Mam obavy, ze to maju vsetky 307, resp. aspon vaecsina.

    btw, len tento tyzden sa traja ludia stazovali na tento problem. Takze sa to zacina kopit.

    V pondelok sa maju zacat opravy mojho auta, maju nejake riesenie, takze som zvedavy.



    Nechce sa mi verit, ze zo vsetkych, co maju 307 a prispievaju do tohto fore, mame tieto problemy iba ja a mkral. Priznajte sa! :)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 25.06.02  12:32

    « Re: ...nahradne auto...

    pockaj do zajtra :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.06.02  11:52

    « Re: ...nahradne auto...

    tak uz som nedockavy, co s tym je.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 24.06.02  13:21

    « Re: ...nahradne auto...

    Volal som dnes do servisu a budu to robit dnes a zajtra. Idem tam v stredu niekedy asi doobeda. Potom budem vediet viac.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.06.02  11:24

    « Re: ...nahradne auto...

    kedy ti maju robit nieco s tym riadenim?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.06.02  12:20

    « Re: ...nahradne auto...

    ...takze ako som predpokladal, tak to nevyslo. Nakonic sme sa dohodli tak, ze este chvilu vydrzim a ak to neopravia do buducej stredy, tak mi daju docasne P306 (1.6 s klimou), ktore bude v stredu konecne dostupne v servise.

    Takze este par dni s Feldou...
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 20.06.02  17:56

    « ...nahradne auto...

    Ak zajtra vsetko vyjde, mal by som zajtra dostat ine nahradne auto. V tejto dobe je problem zohnat auto z pozicovne, ale nakoniec importer zohnal Octaviu. Ma to vraj slusnu vybavu a co som hlavne vyzadoval - ma to klimu. Takze ak sa nic nepredvidaneho nestane, tak sa zajtra zbavim toho srotu Feldy.

    Co sa mojho auta tyka, je stale v servise. Francuzi poslali nejake instrukcie, aby sa skontrolovalo kompletne cele riadenie. Predpokladam, ze s tym nespravia nic a potom mi vznikne narok na vymenu auta alebo odstupenie od zmluvy. Kedze to mam na leasing, odstupenie od zmluvy je dost nevyhodne, takze budem cakat na nove auto (dufam, ze nie zas 4 mesiace ako na sucasne) a medzitym budem pouzivat nejake nahradne, takze budem rad, ak sa to zajtra podari. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.02  12:37

    « Re: Re:

    ja uz som sa rozhodol, ze na najblizsej garancke im to pripomeniem, zoberiem vecer auto a skusim. ak to bude robit, tak spravim to iste, ako ty.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.06.02  12:17

    « Re:

    Zatial nie, stale nic nemaju, francuzi to nejako nevedia vyriesit. Auto mam v servise jeden tyzden, takze pockam este 3...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.02  11:20

    « Bez nadpisu

    lubos, nejake novinky? mne to uz vrze stale ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 18.06.02  12:06

    « Re: Frantici pracuji

    xtra>

    Diky za info. Overoval som si to a v podstate je to tak, ako si napisal. Vsetko zalezi na serioznosti predajcu a importera. Takze idem skusit, ci sa nieco nezmeilo v tejto oblasti. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.06.02  01:49

    « Re: Frantici pracuji

    neviem o tom, ze by zakon nejako specificky definoval a upravoval status nahradneho vozidla a tym stanovoval pridelenie vozidla zodpovedajucej triedy, ale vsetci co ti tak hovoria asi vychadzaju z rozmych zmluvnych podmienok poistovni, leasingovych spolocnosti atd. v ktorych sa taketo formulacie vyskytuju dost casto. napriklad ak ti vznikne poistna udalost, poistovna sa zavazuje preplatit naklady na pozicanie automobilu rovnakej triedy (nie rovnakej znacky) a tak podobne, no to riesia konrektne zmluvy a nie nejaky zakon. Takze si myslim, ze je to na serioznosti predajcu aky automobil ti poskytne na nahradne pouzivanie, kedze nepredpokladam, ze by medzi Tebou a servisom existovala nejaka zmluva, v ktorej by boli nejake podobne okolnosti okolo nahradneho automobilu ukotvene.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.06.02  14:06

    « trasenie volantu...nova sprava z Francuzska

    Takze tu mame dalsiu spravu. Ako som ocakaval, nepomohla a bude sa cakat na dalsiu. Inak toto bola sprava v poradi tretia!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.06.02  10:04

    « Re: Frantici pracuji

    Mam jednu otazku. Neviete nahodou niekto, na ake vozidlo mam narok, kym je moje auto v servise?

    Zatial mi to extra nevadi, ale ak by nahodou doslo k tomu, ze auto nebude opravene do 30 dni od tejto stredy, zacnem vybavovat, aby mi auto vymenili a neviem, akodlho budem musiet cakat na nove. Medzitym by som pouzival nejake nahradne, ale dufam, ze to nebude ta Felda, co mam teraz.

    Okrem toho idem v juli na dovolenku a s tymto autom je to viac menej nemozne.



    Potreboval by som vediet, cim mam argumentovat, ked budem pytat nejake ine nahradne auto. Existuje nejaka pravna norma, na ktoru to mozem napasovat?

    Pokial viem, mam narok na to iste auti, resp. na auto rovnakej triedy s podobnou vybavou. To mi hovori kazdy. Je to logicke, ale na zaklade coho to tak je?



    Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.06.02  17:35

    « Re: Frantici pracuji

    To je trochu problem. Ja tam mam otvorenu zakazku. Inak plati, ze ak sa vyskytne chyba a 3x nie je v servise odstranena, tak by mala byt hodnotena ako neopravitelna.

    Toto by vsak nemuselo byt jednoduche to presadit.

    Tak som dal auto do servisu a od vcera sa rata 30 - dnova doba, v ktorej to musia opravit. Inak je takisto vyda hodnotena ako neopravitelna. Ak to nebude ani potom, tak ziadam o vymenu.

    Mozno by sa s tym dalo nieco robit aj teraz, ale teraz by mi to nikto neuznal a nemienit sa natahovat s nimi alebo sudmi. Ak to tam ale bude viac ako 30 dni, vznikne mi nespochybnitelny narok na novy voz.

    Dam im este sancu, aby to dovtedy spravili, lebo sa mi nechce zase platit za domontovanie defend-locku a vybavovat SPZ atd.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.02  17:28

    « Re: Frantici pracuji

    :)) aha-ji. neopravia do 30dni od coho? od prveho nahlasenia problemu? a aka musi byt ta zavada?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.06.02  17:10

    « Re: Frantici pracuji

    Auto ostalo v auto-albe na vajnorskej. Pytal som sa samozrejme na terminy, ale nevedia nic, lebo to nezalezi od nich, ale na tom, co poslu z Francuzska. Zase nieco maju a skusaju to. Zatial nic nemenia.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.06.02  17:09

    « Re: Frantici pracuji

    Narok na vymenu auta mam podla obc. zakonnika vtedy, ked mi ho neopravia do 30 dni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.02  17:00

    « Re: Frantici pracuji

    btw: auto zostalo v BA? co ti povedali ohladom terminov? ako to vidia?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.02  16:59

    « Re: Frantici pracuji

    narok na vymenu auta mas za akych okolnosti?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…