Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.06  08:43

    « Re: Vrzgajuca brzda+klima

    ak myslis vrzgajuci pedal, tak tam strekni silical a bude po vrzgani. klimu si nechaj vycistit a tiez to bude OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.05.06  06:29

    « Vrzgajuca brzda+klima

    Zdravim,
    Vyriesil niekto tento problem? Oplati sa s tym ist do servisu?
    Mam tiez problem s klimou ked ju vypnem ide z fukarov tazky-nedychatelny vzduch(asi tak 5 min.) a aj samotna klima nema cisty vzduch... vraj je to normalne, stretol sa s tym niekto?
    307SW 1.6 benzin
    Auto rocne v zaruke.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  20:58

    « Re: Tak a mám po záruke...

    Aj ja som kedysi chodil do Trnavy do servisu a tiež som bol celkom spokojný.
    Tak Robiro, nech nalievaš len olej a benzín /naftu/ a nenalievaj kasu servisom ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  15:55

    « Re: Tak a mám po záruke...

    vela stastnych km po zaruke a nech sa ti to ako doteraz nesype 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  13:09

    « Tak a mám po záruke...

    Tak včera bolo druhé výročie kúpy auta. Mám teda po záruke. Čo hovorí p. Murphy? Že čo sa môže pokaziť sa pokazí 3 dni po záruke???
    :lol: >:D >:D >:D >:D >:D
    Ale vážne. Ja som maximálne spokojný. Dnes som s tým bol až v Trnave na pravidelnú kontrolu (po tom, čo sa hovorí o servisoch v BA, ako miznú autá po návšteve atď. som radšej išiel mimo hlavného mesta).
    Výsledky diagnostiky:
    [odkaz]
    Auto v absolútnom poriadku.
    Majú tam sklo, cez ktoré je vidieť do dielne. Tak som sedel na stoličke a pozeral, čo stvárajú s mojim Miláškom. Technik raz vyšiel von ku kávomatu a pýtal sa, či naozaj žijem priamo v BA, lebo auto je veľmi zachovalé a vyzerá ako garážované (čo teda nie je ani náhodou). Tak som mu potvrdil, že som priamo z BA a auto stojí na sídlisku. Predné brzdové doštičky mám kdesi v polke opotrebenia (auto má najazdené 27 tisíc km).
    Faktúra bola tiež slušná, oproti Honde jedna báseň:
    [odkaz]
    Takže fakt po dvoch rokoch prevádzky je, že si auto zatiaľ nevyžiadalo ani korunu na opravy. Všetky peniaze šli do spotrebky:
    - PHM
    - ostrekovač
    - olej + filter po 2 rokoch
    - peľový filter po 2 rokoch
    - brzdová kvapalina po 2 rokoch
    Počet vypálených žiaroviek = 0
    Veci riešené v záruke:
    - oprava klepajúcich zámkov (0 korún)
    - čudné chovanie spojky pri prudkom zrýchlení (zmizlo samo po cca 10
    dňoch)
    Dojem zo servisu veľmi dobrý. Na opačnom konci mesta je fabrika Peugeot, boli tam aj autá s francúzskymi ŠPZ, takže predpokladám, že ten servis je ako výkladná skriňa pre Peugeot.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  12:07

    « Re: Atermicke sklo

    tibors, nie je to lacna zalezitost, bez dazdoveho senzora cca 20.000 Skk s lepenim. Da sa zohnat aj lacnejsie z Polska, ja som platil posledne 6.000, ale pocitaj plus robotu a lepidlo cca 1500. Mam uz stvrte sklo, stale sa rozbije v lete, nie v zime od kamienkov, ale v lete. Nakolko je rozhorucene od slnka a zvnutra mi fuka na opacnu stranu klima staci mikrokamienok od auta oproti - tak sa mi to stalo uz 3krat - a sklo je vtahu. Ak by si to chcel riesit cez poistku vedz, ze prave na tieto skla si davaju likvidatori pozor a na atermicke ho neukecas, ak si ho tam predtym nemal, ja som sa posledne s jednym zvadil, pretoze ma presviecal, ze ho tam nemam, on ten fialovy odtien "nevidel". Po poslednej vymene mi blbec co to lepil nalomil trosku torpedo, co som si samozrejme vsimol az doma 8-s
    Podciarknute, je to dobra vec, ale v pripade 307 aj dost draha, to sklo je totiz obrovske.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  09:24

    « Re: Atermicke sklo

    Je to prostě pokovené sklo, které má velmi výraznou odrazivost v celé šíři spektra, tj. pod ním nedochází k takovému ohřevu. Výsledkem je např. to, že na volantu udržíš ruce - ve srovnání se stejným autem stojícím na stejném místě, ale bez atermického skla.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  09:12

    « Atermicke sklo

    Ako to funguje? Odraza iba ziarenie, alebo viditelne svetlo, ako folie na bocnych oknach? Aku to ma ucinnost, o kolko asi tak znizi teplotu? Oplati sa mi to vymenit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  07:46

    « Sviečky 307 1,4 55 kW

    Chem sa spýtať, či ste si niekto menili sviečky, treba na to nejaký špec. kľúč, lebo keď som to včera skúšal, bol som z toho :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  13:49

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS

    nastavene, nejde, satelit nenajde :-( Tomtoma nemam, nemam link :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.05.06  11:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navi

    To JarinoRS: Teď se na to nemůžu přesně mrknout, jelikož jsem ho půjčil známému na cestu ro Rakouska, ale je to velmi jednoduché. U TomTomu jsem nastavil jiná NMEA zařízení, pak GPS On Navigator a rychlost 9600. Zkoušel jsem tam i Pocket KIM a tam to bylo ještě jednodušší, ale navigace ubohá. S TomTomem to fachčí super, ale až na to atermické sklo u mého táty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  11:24

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    mozno budem trosku off topic, ale Brazdic, ako sa ti podarilo rozbehat ten n35? Ja sice nemam Tomtoma, ale mam iGO, je tam cele slovensko, genialny softik, vsetko je OK, len moj Acerik mi vzdy pise no GPS signal a je jedno, kde som. Co mas nastavene? Pretoze program mi GPS v PDA detekuje, nastavene mam protokol NMEA, COM8 GPS on navigator a 4800 baud rate. Skusal som cokolvek, stale no GPS signal :'-(
    Pierce, preco si vymazal svoje prispevky?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.06  15:13

    « ZÁHRADKA NA 307

    ZÁHRADKA NA P307 HB 5D SPOLU S NOSIČOM NA LYŽE PRE 3 PÁRY LYŽÍ ZA 3000,- SKK.
    ZÁUJEMCOVIA: pierce@pobox.sk
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  18:00

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    yoyo: Sklo-fólie-sklo je konstrukce naprosto každého vrstveného, resp. lepeného skla, takže v tomhle rozhodně ten rozdíl nespočívá!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  17:57

    « Re: Fíjha!

    Robiro: Ale nemá to každá 307, takže se třeba raduješ zbytečně... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  17:57

    « Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    to predne atermicke ma v sebe kovovu foliu. dokonca to je dvojvrstvove sklo, teda sklo - folia - sklo. a vidno to pod istym uhlom ako "ruzove/fialove" sklo. najma cez uz spominane polarizacne skla na slnecnych okuliaroch, a to zvonku.
    duhu hadzu tmave folie na bocnych oknach...
    mal som GSM antenu nalepenu zvnutra, ale funkciu vonkajsej nesplnala. uvazoval som nad takou, ktora sa nalepi zvnutra a zvonku, presne oproti tej vnutornej sa nalepi externa, mala antenka. pre GSM moduly to je a funguje. ci nieco take je i pre GPS.... ??? vyskusat som to nestihol, vymenil som auto po jeho umrti...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  17:53

    « Fíjha!

    Fíjha!
    To som fakt nevel, aké špičkové predné sklo mám v aute... >:D
    Mne to naopak vyhovuje, aspoň mi cez čelné sklo do mozgu nepreniká žiadne žiarenie z mobilných telefónov z áut idúcich predo mnou... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  15:16

    « Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    To "atermické" sklo je pouze přední, nikoli všechna (to by nikdo nezaplatil!). Při pohledu zepředu je krásně vidět, jak hází duhové odrazy. A nejlépe je to identifikovatelné při použití polarizačních brýlí.
    Pozor! Neplést "tónované" a "atermické". Francouzi dokonce používají výraz "odrazové/odrážející", což podle mého názoru nejlépe postihuje podstatu věci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.06  14:44

    « Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    Dík za info, toho jsem se obával. Tenhle Acer má vestavěnou GPS anténu a díky tomu nemá Bluetooth. Sice má vstup pro externí kabelovou anténu, ale ten je blbě přístupný. To se mi zas povedl dárek :x
    Nejsem si jistý jestli mám au Toyoty také atermické sklo, ale řekl bych že mi skrz přední okno praží stejně jako v tátovém P307. Jen u manželčiné Premacy pere sluníčko znatelně víc a je tam za chvilku nesnesitelně. Proč too tedy v mé Toyotě jde? Je možné že by Toyota používala na odrážení tepla jiný materiál, který neruší GPS?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.06  14:43

    « Re: Re: Re: Peugeot 307 vs. PDA GPS navigace

    Dík za info, toho jsem se obával. Tenhle Acer má vestavěnou GPS anténu a díky tomu nemá Bluetooth. Sice má vstup pro externí kabelovou anténu, ale ten je blbě přístupný. To se mi zas povedl dárek
    Nejsem si jistý jestli mám au Toyoty také atermické sklo, ale řekl bych že mi skrz přední okno praží stejně jako v tátovém P307. Jen u manželčiné Premacy pere sluníčko znatelně víc a je tam za chvilku nesnesitelně. Proč too tedy v mé Toyotě jde? Je možné že by Toyota používala na odrážení tepla jiný materiál, který neruší GPS?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…