Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 10.07.02  13:02

    « Re: P307 a servisni interval

    pavelpu>

    Kedze to vyzera tak, ze ty mas auto asi v najlepsom poriadku (z nas), rad by som opytal, ako sa tebe sprava volant. Co citis pri jazde? Ja citim kazdu malu nerovnost. Ak je zrnita cesta, tak ju citim v rukach.

    Vobec ti volant netrasie? Mne to po tej vymene kotucov trasie menej a iba niekedy, ale ked to trasie, tak to je aj viditelne, ked pustim volant.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  12:50

    « Re: P307 a servisni interval

    Ja jezdim, jak chci. Vetsinou jedu dalnice Plzen-Praha + obe mesta. Na dalnici jezdim 150-160km/h, takze kolem 4500rpm. Interval mi to odecitalo rychleji v zime, coz je logicke. Nakonec me to poslalo na prohlidku ve 25800 km, tedy o 4200 km drive. Neprijde mi to az tak zvlastni. Jo, jde to rychlejsi, ale myslim, ze kdybych jezdil normalni silnice, bude to lepsi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.02  10:38

    « Re: P307 a servisni interval

    Nemesis, co tu delas? :-) Bez radeji trenovat NHL, at zase nedostanes s Detroitem vyprask 0:3 od Calgary :-))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  09:28

    « Re: P307 a servisni interval

    Olej ma teoreticku zivotnost 1 rok alebo 30tis km, tak sa nediv ze to odpocita aj ked auto stoji. Ale aj tak ti to odpocitava nejako rychlo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  23:26

    « Re: vibracie

    Kamarád má Xsaru HB, pořídil si rovněž litá kola a vibrace se mu také začaly projevovat při 130 km/h., ale nic s tím nedělal. Já jsem chtěl původně koupit 307, ale místní příspěvky a jeho zkušenosti mně natolik znepokojily (vše koncern PSA), že jsem nakonec objednal Corollu (viz rubrika). Kámoše pak napadlo, že si přetře třmeny, sundal kola, řádně vyčistil styčné plochy, kola namontoval na původní místa a bylo po vibracích. Uznávám, že tady byl asi problém v montáži (nečistota). S plechovými koly problém předtím neměl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  19:41

    « Re: P307 a servisni interval

    Diky ale v tom je taky ten problem, po meste s tim prakticky nejezdim, a kdyz uz jedu tak to jsou vesmes delsi streky nad 40Km, takze motor je vzdy v pohode zahraty. Asi to bude opravdu neco jineho. Kdyz jsem volal do Peugeota, tak ten chlapik co mi ho prodaval rikal ze tam meli vystavenou jednu 307 asi dva mesice, nikdo s ni nejezdil a kdyz se prodala a ten clovek dal klicek do zapalovani tak tam mel 27000km. Proste za dva mesice parkovani si to vzalo 3000 km. Chapu ze se muze vybijet baterka kdyz to auto stoji ale je mi divny proc to odecita servisni interval.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  15:55

    « Re: P307 a servisni interval

    Zeptám si jinak. Už se někdo přiblížil k maximální hranici servisního intervalu ? Mám obavu, že hodnota servisu každých třeba já nevím 20 tis vypadá na papíře fajn, ale v praxi se stejně dosáhne 10 :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  15:49

    « Re: P307 a servisni interval

    ace2 - maximalny servisny interval by si IMHO mal dosiahnut za beznej jazdy, teda ak budes jazdit napr. 25km denne so studenym startom. Ak budes jazdit dlhe streky po dialnici, musi byt zivotnost oleja ovela vyssia. Priklanam sa k tomu, ze je to problem v ECU.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  15:26

    « Re: P307 a servisni interval

    Hmm, s tím nic nenaděláš. Maximální servisní interval by jsi dosáhnul, jen kdybys nastartoval a pak jezdil pořád non-stop po dálnici na tempomat. Počítá počet startů, pravděpodobně i počet studených startů atd... ujeté km se studeným motorem atd.... IMHO je to naprosto normální...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.07.02  15:25

    « Re: P307 a servisni interval

    Mne to pocita prakticky zhodne s normalnym pocitadlom kilometrov. Rozdiel je asi iba 200 km. 7500 km ~ 22300 km.

    Problem nemas urcite v sposobe jazdy, skor niekde v software.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  14:38

    « P307 a servisni interval

    Mam dotaz na vsechny kteri maji Peugeota 307 uz nejakou dobu. Zajimalo by me jake maji zkusenosti s tim servisnim intervalem. Celkem me to stve. Odecita si to kilometry mnohem rychleji nez ve skutecnosti najedu. Nevim cim to je, to auto nijak nehonim, maximalne do 3,5 tis. otacek, jezdim s tim tak 110-120. Rozjizdim se taky normalne, zadne plne seslapnuti pedalu a kour od pneumatik nehrozi. Dokonce kdyz jsem byl na dovolene a to auto stalo v garazi, tyden tak si to suverene odecetlo 300km. Tak nevim takhle pujdu na kontrolu uz po nejakych 12-13 tis. Mate s tim prosim nekdo taky zkusenosti, jestli ano tak prosim o radu. P.S. Treba i tech 3,5 tis. otacek je na ten motor hodne ale to se mi nezda mam 1,6 benzin.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.07.02  11:45

    « Re: vibracie

    Ja uz som si liate disky objednal, takze je neskoro :-)

    Ak sa to nezlepsi ani po pouziti tychto diskov, tak to po dovolenke budem riesit znovu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.02  11:32

    « Re: vibracie

    apropo chladiaca kvapalina: mne nieco tecie spod hlavy valcov. teraz to vyzera byt suche, ale jeden nikdy nevie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.02  11:31

    « Re: vibracie

    hmm, nejak sa mi ta cela oprava nezda :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  10:42

    « Re: vibracie

    Lubo, vcera jsem dostal interni info, ze na podzim (asi v rijnu - listopadu) bude na lita kola akce 3+1 zdarma. Nevyplati se ti pockat?

    Byl jsem vcera na prohlidce po 30 tis. (hnalo me to tam o 5 tis. drive podle palubky). Auto v pohode. Jenom jsem byl prekvapeny, ze mi chybelo dost ojele a taky jsem uz musel dolivat cca litr chladici kapaliny.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.07.02  08:49

    « Re: vibracie

    Objednal som si liate disky Cotya. Idem to prezut v piatok, ak sa nic vazne nestane. Budu len 15", kedze nemam chut kupovat nove pneu.

    Odvtedy, ako mi robili tie vibracie, som najazdil okolo 300 km. Tie vibracie stale citit, ale su podstatne slabsie a citit ich iba niekedy a to tesne pod 130 km/h. Napriek tomu je mi divne, ze to pomohlo iba ciastocne. Takze problem bol v tych kotucoch a je este niekde inde. Clovek od importera, s ktorym som to auto po oprave testoval, mi povedal, ze jemne vibracie mozu sposobovat aj pneumatiky. Kolesa boli znovu samozrejme prevazene, takze neviem.

    uvidim, ake to bude s tymi elektronami, mozno to pomoze, ale skor pochybujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.07.02  08:39

    « Re: xenony v 307

    Tak xenony v 307 ma vazne najmenej trapia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  15:35

    « Re: xenony v 307

    Jo, oproti starym H4, nove H7 jsou jiz nekde jinde! Navic ja pouzivam H7 od Philipse se zvysenou svitivosti o 60% a jsou plne srovnatelne s xenony! I bez nich to svitilo dobre, takova Fabie bez xenonu sviti stejne nebo mozna i lepe nez Octavie s xenony!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  15:18

    « Re: xenony v 307

    Protože je 2,5 - 3 x větší svítivost - osobně jsem je zkoušel a je to bomba. Když už je má v nabídce i Fabia...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  15:13

    « Re: xenony v 307

    gr- nadruhou stranu, kdyz sviti normalni svetla dobre, proc xenony? Ale v nabidce byt muzou, to je fakt...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…