Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 17.02.03  08:54

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Preco si sa neodvazil? Tresni po tom pästou, vsade naokolo a hlavne po spodnej hrane toho plastu. Inak to nezistis.

    Tie rezonancie mozne idu od vyfuku, ale na kvalitnej palubovke by sa nemali prejavit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.02.03  13:14

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Pesti jsem se trisknout jeste neodvazil. Tobe to drncelo pri poklepu? Me to drnceni vznika pri vytocenem motoru (1000-2000 ot). V peugeotu mi tvrdi, ze je potreba vymenit silentblok vyfuku (rada z Francie). Pry je vyfukove potrubi hodne blizko palubce a budi to tu rezonanci. Podle me je to blbost, ale jen nejaka kravina nekde v dutine palubky. Jenze nemohu prijit odkud to je. Pristi tyden auto odvezu do servisu a odmitnu ho prevzit zpet dokud to neopravi.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.02.03  14:16

    « Re: Zraz majitelov P307

    No ja to tazko zorganizujem bol to skor iba taky napad :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.02.03  13:51

    « Re: Zraz majitelov P307

    To je dobrý nápad aspon porovnáme svoje stroje. Kdy a kde, dej včas vědět
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.02.03  13:25

    « Zraz majitelov P307

    Mozno by to chcelo urobit nejaky zraz majitelov 307. Dali by sa tam vymenit skusenosti a pripadne by to mozno pomohlo aj odstranit niektore problemy. Co vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.02.03  12:25

    « Re: Drnčení za CD měničem

    viki307 >

    No ak ti mozem poradit, skus po tom pobuchat, hlavne kym je interier este studeny, ak to bude drncat, tak je to ten isty problem.

    Ale so servisom ti neporadim, lebo vyzne neviem, co mi tam robili. Ten plast je ale vyrazne pevnejsi ako predtym. Niecim to asi podlozili. problem je, ze kym som im v servise nepovedal, ze prave tento diel je problem, tak s tym neurobili nic. Ked im to ale ukazes (tresnes po tom pästou pred nimi :-) , tak to mozno pochopia.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.02.03  09:48

    « Drnčení za CD měničem

    TO LUBOS a ostatní: Jak mozna vite, tak resim drnceni palubky pred spolujezdcem. Zkousel jsem to poslouchat a je to mozna nekde jako by za CD menicem (menic sice nemam, ale je to v tom prostoru) Vim, ze Lubos psal, ze mu to odstanili. Ja jsem byl vcera v servisu a neprisli na nic a auto mi s usmevem vratili. Pry vsechno utahli, ale mozna to pry dela silentblok vyfuku, ktery rozvibruje palubku. Lubosi, muzes mi rict co tam presne provedli, ze to prestalo?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.02.03  14:04

    « Re: Vaše zkušenosti

    To Nemesis> Mam auto v zaruce, jeste jsem nebyl ani na garancce. Jak jsem psal, tak ve ctvrtek jdu do servisu. Jsem zvedav co budou rikat o tom ventilu. Pravdepodobne, ze to jeste nikdy nedelali a ze jsem uplne prvni...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.02.03  01:54

    « Re: chyby

    bob> ja viem len...proste ma to zasa nasralo, a potom Lubo povedal, ze "hento si uz nevsimam" alebo niekto povedal "pustim si hlasnejsie radio"
    nezdrzal som sa. sorry
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.03  10:47

    « Re: Vaše zkušenosti

    Jestli mas auto jeste v zaruce tak si to muzes nechat vymenit, ale jestli uz to budes muset cvakat tak to jsou vyhozene penize. Me uz to menili 2 krat vydrzi to vzdycky tak cca. 5000km, pak to zacne zase, uz to ani nesleduju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.03  06:38

    « Re: chyby

    matuS: Tak a ted jsi jim to vysvetlil... Ted
    prohlednou a... A co? V podstate jsi jim nic neporadil.
    Nebo maji hned ted vsichni prodat sve Peugeoty a jit jinam?
    (jen pro uplnot, P nemam, ale nejak jsem se neudrzel).
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 06.02.03  03:43

    « chyby

    pocujte, ja som strasne kriticky k autam co mame doma, ale tolko vrzgania, pazvukov a chyb co tu mate vy sme my nemali na c5 a 166 dohromady!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.03  21:06

    « Re: Vaše zkušenosti

    Dneska jsem bedlive naslouchal to cvakani a jsem si na 100% jisty, ze je to skryte pod PP blatnikem, nekde blizko u uchyceni predniho skla. Asi to bude ten ventil, jak jste mi radili. Bohuzel se tam bez montaze blatniku nebo podbehu nedostanu. Necham to na servis :-(
    Drnceni v palubovce se ozyva nekde vevnitr. Osahal jsem vsechno co mi radil Lubos, ale tam to asi nebude. Je fakt, ze jeji bocnice u PP dveri je poradne volna.
    Co se tyka toho SW. U ceho Ti ho menili?
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.03  19:47

    « novy software

    Dnes mi davali novy software. Chceli oba kluciky a karticku. No cislo, ktore je na karticke prelepene nalepkou vobec nepouzili, lebo nalepka je neposkodena. Dali tam novy software?
    Ten pazvuk co som si myslel, ze ide spod cd menica ide z vyduchov. Ked pritlacim na vyduch, tak prestane. Objavuje sa uz len sporadicky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.03  19:40

    « novzz software

  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 05.02.03  12:28

    « Re: Vaše zkušenosti

    viki307 >

    Co sa tyka strednej konzoly, moze to ist z priestoru na ulozenie CD menica (uz som to tu niekde rozpisoval) takisto z plastov dole pri nohach vedla radiacej paky, alebo z celeho oblozenia konzoly (imitacia dreva, kovu), ktore je vyslovene nekvalitne a zvykne vrzgat, ale iba niekedy. Takisto vyduchy na konzole vrzgaju, hlavne ked je chladnejsie. Zvyknu sa trosku zaseknut v jednej polohe :-(

    Ak ti to tuka z oblasti PP dveri, skontroluj este pravu bocnu plochu palubovky, ktora sa dotyka dveri (je na nej nalepka o airbagoch). Trochu do nej buchni a ak nie je pevna, treba ju niecim podlozit :-(

    Mne pre zmenu nieco rezonuje v PP dverach, presne v priestore, ktora dotyka tejto pravej bocnej strany palubovky. Ked pojdem nabuduce do servisu, tak im to spomeniem.

    btw. servisy: mne minule poskriabali display klimy, 'kozenkova obruc' paky je akasi volna (nieco uvolnili alebo odtrhli), poskriabali imitaciu dreva atd. Takze ak to pojde, bud pri tom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.03  10:29

    « Re: Vaše zkušenosti

    Mockrat diky za info o ventilu. Kde toho mrzaka najdu a jak to vypada? Rad bych se na nej podival.
    To Lubos> Presne! Rezonuje to nekde ve stredni konzole nebo od PP dverich. Zkousel jsem motor drzet pri otackach kolem 1700 a otevrel jsem pri tom dvere. V tom to ustalo. Chova se to dost divne. Nekdy se to neprojevuje vubec. Mozna zalezi i na teplote interieru. Mozna to v kladnych stupnich prestane. Prosim poradte? Desim se badani vedcu v Peugeotu. Dalsi vec je, ze to mozna u nich nebude nic delat a tak se v tom budou zcela zbytecne hrabat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 05.02.03  08:37

    « Re: Vaše zkušenosti

    Viki307 > Co sa tyka toho cvakania, je to presne tak, ako opisuje Mitsi.Elektroventil pre odsavanie par z nadrze. Ak si ho das vymenit,bude ti to robit o chvilu zas. Uz si to nevsimam. ...Rezonancie pred spolujazdcom, nejde to nahodou zo stredovej konzoly alebo od PP dveri?
    Piskanie brzd - klasika, mne to piskalo, aj ked som nebrzdil :-) Potom to vycistili a je to OK. Niekedy to zapiska teraz pri brzdeni, hlavne ked je chladnejsie, ale inak pohoda.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.03  23:21

    « Re: Vaše zkušenosti

    Původcem onoho "rytmického cvakání v prostoru PP blatníku" je s největší pravděpodobností (a teď spíše opisuji funkci, než že bych věděl přesný název) elektroventil regenerace (tj. zpětné odsátí a spálení v motoru) obsahu nádobky s aktivním uhlím, kam se jímají těkavé uhlovodíky z palivového systému a systému sání po odtavení vozu. Dnes to má takhle uděláno většina aut, jen u některých je ten ventil příliš hlučný (třeba u Octávií s motorem 1,6 74kW). Pokud to někomu vadí, ať ten ventil najde a prostě odpojí "štekr" s přívodními kabely. Nic se nestane, auto asi jen přestane plnit normu upravující uvolňování těkavých uhlovodíků do atmosféry. Ale co, kdo neumí natankovat bez "ulití", stejně "uvolní" do ovzduší podstatně více uhlovodíků, než kolik toho zachytí "ono cvakátko" za celý rok!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.03  21:53

    « Re: Vaše zkušenosti

    No a nevis co by to mohlo byt? Mam 1.6XT. Dneska jsem chtel dat auto do servisu, ale ani ho nevideli, na nic se neptali a hned me objednali na pristi tyden na cely den. Tenhle pristup me stve. Vubec je nezajima ze auto treba potrebuju. Servisman se tam ani neobtezoval zajit a poslechnout si to. Dival jsem se do motoru a neni tam videt nic co by mohlo davat takovy zvuk.
    Dneska jsem vypnul klimatizaci a radio a kdyz jsem jel domu, tak jsem poslouchal. To vam byly zvuky... lepsi je mit radio hodne nahlas.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…