Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.03  19:38

    « Re: Elektrika

    to snapbar: radio je clarion, cd menic je blaupunkt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.03  19:32

    « Re: Buchanie od motora pri studenom starte

    lubos. dusenie pri rozbiehani, az skoro opacna reakcia na plyn je uz davno riesena vec. tak isto ako to moje svojvolne skapinanie po prvom nastartovani. uz je dokonca aj novy FW na zaklade udajov z diagnostiky startu rano (nechal som im cez noc auto). to dusenie pri rozbiehani moze byt zle nastavena skrtiaca klapka. mne ju nanovo nastavovali a pomohlo to. uz by si sa mal na tu vajnorsku *. ved ta tam stale ojebavaju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.03  13:24

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Už se někomu podařilo odstranit to chroupání jak
    jsem tady četl mohly by to dělat pružiny?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.03.03  22:50

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    luf>Takze si neviem dost dobre predstavit, ako 2x tak vykonny motor v tazsom aute pri opisovanej jazde moze mat spotrebu iba o 1l vyssiu.



    no je to ale skutocne tak. s tou hmotnostou Bora vs. Polo si to prehnal, Polo TDi tak lahke zas nie je a Bora zas nie je tak tazka, ale k veci. Mam 1.4 TDi v Pole, najazdenych 43.000 km, dlhodoba spotreba, ktoru mam vypocitanu je 5.5 l/100 km z toho 60% mesto, zvysok mimo mesto. najnizsie co som sa dostal, bolo nieco okolo 4.0 l/100 km a to uz ma ale nebavilo, pretoze som isiel max. 100-110 km/h.

    co sa tyka spotreby v tej Bore, tak verim tomu, ze moze mat tych 5.7 l/100 km, pretoze som jazdil aj Octaviu 1.9 TDi 66 kW a tam to bolo tiez v priemere za 5.0 - 5.5 l/100 km, najazdenych cca 105.000 km. Ono je to skutocne tak, ze tie mensie motory s mensim objemom to musia asi dohanat vacsim vypatim oproti 1.9 TDi a tak ta spotreba je +/- rovnaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.03.03  11:03

    « Re: Elektrika

    OK , no mam to teda v plnej vybave (Pack), mam 4 deti , takze pre mna je 7 sedadiel nutnost , pravda je taka ze som dokupil aj velky stresny nosic , lebo ked to mam v aute plne ludi , tak priestoru na batozinu tam nie je vela. Ten dvojliter si svoje zozerie v meste , ale na dialnici som spokojny a zatial az na ten jeden vypadok elektriky (dufam ze sa to vyriesi loadnutim noveho softu) , tak zatial ziadne problemy , dokonca ani s klepanim , vrzganim a pod. Ta presklenna strecha je fakt fasa, a ked som vybral vsetky sedadla , tak som tam odviezol dokonca aj velku chladnicku :))
    Casom sa zrejme zamyslim ako na to napojit MD changer , tvrdili mi v PF Auto ze je to Clarion , takze sa chystam tam zbehnut a popytat sa co a ako... ...predne repro ako tu uz niekto pisal si tiez zasluzi vymenit...
    Snad by som dodal ze nebyt toho ze niekto odriekol objednavku a ja somn to auto mal za 2 dni , tak ho asi nekupim , pretoze sa na to caka cca pol roka a to by som nebol ochotny za ziadnych okolnosti... ...takze jedina nevyhoda farba ina ako som chcel, ale bez cakania .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.03.03  19:26

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    Mám taky 307 2.0HDI 81kw. Koupen pred sedmi měsíci, má najeto 20000km, průměrná spotřeba 5.8litru a to jezdím hlavně po okresních cestách!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.03  15:16

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    To Luf :
    Motorček nepatrí do kategórie slabučkých.Zmienil som sa o 2.0 HDi 80kW/110k.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.03  13:47

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    A nebude to tym, ze ste si kupili slabucky motorcek do velkeho a tazkeho auta a teraz od neho chcete, aby jazdil ako dopsely a silny :-) To sa na spotrebe musi prejavit.
    to peta - nie ze by som ti neveril, ale moj znamy ma vo VW Polo 1.4TDI spotrebu cca. 4.5-5l pri normalnom jazdeni do 110 po okreskach. Takze si neviem dost dobre predstavit, ako 2x tak vykonny motor v tazsom aute pri opisovanej jazde moze mat spotrebu iba o 1l vyssiu. Mozno to suvisi s tym, ako kazde TDI zere malo iba vtedy, ked v nom nesedim a nevidim na udaje na PP :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.03  11:36

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    Spotřeba u HDI 1,4 mě docela překvapila- chtěl jsem si koupit ještě něco menšího na popojízdění - -u tohoto obsahu bych očekával spotřebu kolem 5l.
    Osobně mám VW Bora 85 kW (s chipem 108 kW), nejezdím nijak pomalu - silnice 110-120, kde to jde 130-150, dálnice 150 a více, využívám výkonového potencioálu při předjíždění apod.). Průměrná dlouhodábá spotřeba 5,7. Nemohu říci, že by se spotřeba nového auta v průběhu najetých km nějak měnila,
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.03.03  18:53

    « Re: Opäť niečo k spotrebe

    Ja mám na 1,4HDi a pri najazdení 13.000 km priemernú spotrebu 6,3l/100km. Keď som to išiel kúpiť, tak importer tvrdil, že spotreba bude dobrá až po 20.000km. Pri 130km/hod to žerie asi 7l/100km ale dosť záleži od vetra. Veľke zlepšenie nečakám.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.03.03  15:39

    « Opäť niečo k spotrebe

    Jazdím na 307 HDi 110 k, režim 60% mesto, 40% dialnica - rýchlosťou 130 - 160 km/h. Na nádrž (doplním 55 l) prejazdím 700 - 750 km.Priemerná spotreba je teda : 7,3 - 7,8 l.Vozidlo má najazdených 10500 km. Pri podobnom režime na 102k Octavii mi vychádzala 5,4 - 6,2 l.
    Môže niekto prispieť k tejto téme?
    Zaujímali by ma aj spotreby 307 - benzín 1.6, 2.0, nafta 90 k.
    Moje namerané hodnoty momentálnej spotreby podľa počítača:
    190 km/h - 13,3 l
    170 km/h - 10,5 l
    150 km/h - 8,5 -9 l
    130 km/h - 7,5 l
    110 km/h - 6,1 -6,4 l
    90 km/h - 4,5 -5,5 l

  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.03.03  14:46

    « Re: Elektrika

    snapbar, prosim Ta, napis nieco o 307SW, rozmyslam o jeho kupe... Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.03.03  09:56

    « Re: Elektrika

    To je chyba software. Mne sa to stavalo tiez, ale dali mi tam novy SW a vsetko je OK.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.03.03  09:54

    « Buchanie od motora pri studenom starte

    Stalo sa mi to uz asi 3 krat. Nevenoval som tomu moc pozornost, ale ked sa mi to stale zas dnes rano, tak ma to uz nasralo.

    Rano bolo -2°C, sadol som do auta, nastartoval a pomaly som sa rozbiehal. Auto samozrejme dusi par desiatok metrov, co vsak nie je problem, lebo je to studene...ale ked som preradil na dvojku a pridaval som, zacalo mi nieco dost silno buchat od motora, pricom sa este viac pridusil. Potom to prestalo a vsetko bolo OK.

    Volal som do servisu a spomenul som im to, samozrejme o tom este nekdy nepoculi :-(

    Vraj to daju na diagnostiku. Ta samozrejme neukaze nic. Nemali ste niekto takyto problem? Dik.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.03.03  09:48

    « Elektrika

    hmmm mam 307SW 2.0 16V a vcera sa mi pocas jazdy zrejme resetla riadiaca jednotka , pretoze zhruba na 2 sekundy mi vypadla cela elektrika, kym znova naskocila... Bolo to v noci a v zivote som sa tak nezlakol. Myslite ze ked pojdem na 10000KM , tak sa to vyriesi load-nutim noveho software?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.02.03  09:55

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Dělá to uložení předních pružin, zajeď do servisu a nech si to opravit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.02.03  15:18

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Nemáš taky zkušenosti s "chroupáním" někde z oblasti předních tlumičů a pružin? Dělá to někdy při přejezdu určitých nerovností, jako kdyby tam něco drhlo. V servisu samozřejmě nepřišly na žádnou závadu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.02.03  14:15

    « Re: Vaše zkušenosti

    Cvakání způsobuje el. ventil nádoby aktivního uhlí, u 406 se dodělávaly tlumiče kmitů, jak bude trochu tepleji, přestane to. Jěště můžou cvakat vstřikovače.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.02.03  14:07

    « Re: Drnčení za CD měničem

    Zajeď do nejbližšího servisu a nech si dotáhnou pal. desku. Musí oddělat boční záslepky. Pomohlo to už ve více případech....
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 17.02.03  08:55

    « Re: Drnčení za CD měničem

    ... a drnacalo mi to pri podobnych otackach a pre prejazde nerovbnosti. Cim bol interier chladnejsi, tym to bolo vyraznejsie.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…