Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.06.03  20:10

    « Re: Ventilator chlazeni

    ja som mal podobny problem, pri meneni ziarovky mi uletela ta strunka, co drzi ziarovku na stretavackach. predavat samo sa to nepredava, tiez mi chceli nanutit novy reflektor cely :)

    nakoniec ich napadlo, ze predsa maju kopu reflektorov po burackach, tak sahli do smeti a vytiahli. podla mna to musi byt riesenie aj v tvojom pripade.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.06.03  20:06

    « Re: na startě je to strašně líný

    to hrazda: caka sa, co povedia francuzi. preflesovanie FW u mna nepomohlo, hovoria, ze nie som jediny z ich servisu, komu to nepomohlo. dam vediet, keby nieco.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 22.06.03  21:50

    « Lozisko alebo brzdy?

    Dnes som po dlhsej jazde nahodou vyskusal teplotu kolies (mam elektrony). Neviem, co ma to napadlo, ale v kazdom pripade bol pravy predny disk v strede horucejsi ako ostatne. Neviem, ci je v * lozisko, alebo to moze byt sposobene brzdami? Je pravda, ze pri pomalej jazde mi odpredu nieco pisti (bez brzdenia), akoby boli spinave brzdy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.03  22:06

    « Re: to Motorkar

    To Viados: Hele, moje auto mi nehaňte! Díky němu, tedy spíše díky až neskutečným problémům s ním (ano, přiznávám...), jsem získal tolik nových kontaktů, známých a dokonce (dovolím si tvrdit) přátel, o nichž se většině "spokojených" majitelů aut (tedy těch bezproblémových) ani nesnilo. Holt, všechno zlé je k něčemu dobré. Ostatně, člověk je tvor společenský. A ke mně se (na rozdíl např. od "kutila" s Fordem Mondeo) alespoň vždy chovali u dealera, v servisu, u dovozce, u evropského zastoupení, u MMC v Japonsku atd. slušně - byť to hlediska technické asistence mému vozu nebylo povětšinou mnoho platné... PS: Záruka skončila, ale kontakty zůstaly a jsou možná ještě vřelejší. Inu, teď už přece jdou ty opravy/úpravy na můj účet!
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.03  21:00

    « To Viados

    Já jsem už asi nějak poznamenaný, mě rozhodí každá malá závada, a ta moje emotivní poznámka k bezzávadovosti Nissana byla právě takto motivována. Já bych z toho byl asi fakt na budku, kdybych měl tolik závad, co tady někteří uvádějí, a asi bych to auto radši prodal. Takhle jsem mimochodem prodal Oktávii TDI, pořád se nějak dostával olej do chlazení, nebyli to schopni v servisu odstranit, tak jsem to prodal a koupil tu almeru... K původním destičkám: u mně je to taky rekord, už od 90 tisíc km se mi tomu nechce věřit, ale ve 137 tisíc mají destičky fakt pořád 4-5 mm tloušťku. Ale to není tím, že bych jezdil pomalu, jezdím hodně a někdy taky docela rychle, ale asi nebrzdím... Jezdím hlavně sám a s prázdným autem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.03  17:43

    « Re: A co raději Astru?

    Mohu jen potvrdit. Nějaké destičky + pár kotoučů, výfuk (dva díly ze čtyř) z druhovýroby (perfektní původní nerez jsem několikrát proškubl - ale moje blbost), jediná žárovka zadního osvětlení za 7 let (auto má víc než deset), ale stála orig něco přes 100 Kč - to je fakt,...., prostě prkotiny. A jinak jen filtry, olej, svíčky, řemen a ... a benzín + občas umejt. Údržba téměř nic, když otevřu haubnu, abych se jako podíval jestli něco není třeba, tak se pokochám změtí trubek, hadiček, kabelů a nakonec jen doleju vodu ostřikovače. Každopádně jsou náhr. díly opravdu drahé, ale já je moc nepotřebuju. A taky je fakt, že "můj" mechanik po výměně různých filtrů nadává, že zas má odřený ruky. Takže nějaká negativa ty JAP auta opravdu mají ..... . To, že nyní měním značku, má úplně jiné pozadí. Kdyby byla stejná možnost u Toyoty jako mám nyní u Peugeota, tak neváhám ani chvilku. Ale o peníze jde bohužel až v první řadě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.03  17:19

    « Re: motory

    Myslíš, že by jsi mohl uvedená data zaslat na můj email ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.03  13:52

    « to Motorkar

    Já vím, že ten seznam 7 závad může majiteli japonského auta připadat divně a směšně (i když zeptej se tady na Motorcafé Mitsiho na jeho Mitsubishi ;o)), ale s Octávií by byl ten seznam podobný a P307 se podle líčení na tomto fóru ... už od prvních kilometrů. No, já vím, P307 je taky novější než Astra a asi to není jen můj pocit, že čím novější auto, tím poruchovější - o iluze přijdete, přečtete-li si zde na MC např. rubriky o nové Laguně nebo Mondeu.


    Ale taky si vezmi, o jaké závady u mě šlo. Nebylo to nic zásadního. Mít verzi bez klimy a bočních airbagů, neměl jsem až na ty sjetý brzdy problém. Obecně myslím platí, že čím větší výbava, tím více možných poruch.


    Mít ve 137 tisíc km původní destičky? Hmm, to já sice nejezdím jako puberťák ale taky ne jako čepičář. Jezdil jsem celý rok každý týden Praha-Frankfurt 140-180 kmh tacho.


    A s tím Peugeotem 307 to nechápej špatně. Já z toho vůbec nemám škodolibou radost, Peugeotu fandím, protože P307 i další pažouti se mi designově líbí (na rozdíl třeba od brutalistních orig.VW nebo Audi), a je mi to proto spíš líto. (Málem jsem měl jako druhé auto do rodiny jetý P405 1.9D od ace2 a doteď trochu lituju, že jsem do něj nešel.) Každé automobilce se někdy něco nepovede - divné mi ale přijde, že zrovna takové auto dostane titul Auto roku a je to mezi lidem a novináři takový hit.


    Obecně máš samozřejmě pravdu, je to smutný. Ideální by byly auta bez poruch. Managerský tlak na úspory a rychlost vývoje se ale asi někde musí projevit. Hrr, hrr a nedovyvinutá auta se testují na zákaznících zblblých reklamou. V oblasti PC to už léta dělá Microsoft a jak mu to vychází! ;o((( Jsem zvědav, jak Japonci udrží kvalitu aut, když budou vyrábět v Evropě. Zdali se Toyoty z Kolína udrží na prvních místech ve statistice spolehlivosti stejně jako Toyoty made in Japan ...

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.03  12:44

    « Re: A co raději Astru?

    Japonské značky jsem taky nikdy nepomlouval. Do stejné kategorie jako P307, Š Oct a Astra patří asi Nissan Primera a Toyota Avensis. Myslím, že tehdy stály v kombi a dieselu přes 700 tisíc, (stejně jako třeba P406), což je jednoduše vyřazovalo z mého výběru. Limit jsem měl 620 tisíc. Další rok šli Japonci hodně dolů a když přišla ta nová (podle mě příšerná) sci-fi Primera, tak tu původní (podle mě pěknou) šlo koupit i pod 600 tisíc. Kdyby měly cenu srovnatelnou s Astrou (v té době!!!), šel bych spíše než do Astry do Primery nebo Avensisu. A to už jen kvůli té 3leté záruce.
    A Almera je menší, ta byla mimo kvůli velikosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.03  21:12

    « Re: A co raději Astru?

    Ja sem zabrousil nahodou. A kouknul jsem se i do fóra "Opel Astra 1.6 16V a jiné", co tam Viados píše. Musel jsem si to srovnat a přečíst 3x, abych pochopil, jak myslí ten rozdíl mezi "šmejdem" atd. Nestačím se divit - to vyjádření znamená v podstatě spokojenost s Oplem!!! Když jsem si přečetl ten seznam závat, tak jenom žasnu, kam jsme klesli a co jsme ochotni považovat za akceptovatelné. Proto se tady připojuji se svou trochou do mlýna pro všechny pežotisty a oplisty: Nissan Almera r.v. 2001, 137 tisíc km, a závady: NIC, NIC, NIC, vůbec nic! Dvě žárovky v předních světlech, to je všechno!!! Mám původní kotouče a destičky! Fakt se tomu musím jenom pousmát, když čtu příspěvky, kde se pomlouvají japonské značky!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.03  16:52

    « A co raději Astru?

    I já jsem si před 2 roky poctivě přečetl vše, co se psalo tady na auto.cz i jinde o Oplu Astra a motoru 2,0 DTI. Že prý Opel je nekvalitní a motor chlastá olej. No, taky jsem si řekl, že to snad tak hrozné nebude. Teď mám najeto přes 100.000 kilomtrů a zkušenost? Už vím, jaký je rozdíl mezi "šmejdem" a "autem roku" ... více viz fórum "Opel Astra 1.6 16V a jiné"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.03  16:04

    « Re: motory

    Taky mě to zajímalo, průběhy momentů a výkonu mě ukázal v servisu vedoucí technického oddělení v jejich originální dokumentaci, převodový poměry ale neměl, o ty jsem si potom mailem zažádal na hlavní centálu peugeot.cz, odkud mi je pak jeden technik poslal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.03  14:57

    « Re: jen tak

    Tak ať máš více štěstí než já, taktéž jsem si poctivě přečetl všechny příspěvky -> udělal závěr, že to tak hrozné nebude...Po nabytých zkušenostech jen čekám, kdy mi taky ulítne vrtule.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.03  09:06

    « motory

    Jeden konkrétní dotaz již dnes : Existuje někde stránka, nebo nemá někdo k dispozici grafy průběhů MK a výkonů motorů v závislosti na otáčkách ? V ideálním případě i vztažené k rychlostem na jednotlivé převodové stupně ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.03  08:58

    « jen tak

    V sobotu bych se měl stát dalším majitelem P 307.
    Snad i šťastným. Poctivě jsem přečetl prakticky všechny příspěvky a tak doufám, že budu spokojen .... . Nyní ještě u domu stojí Toyota Carina a do té opravdu jen leju benzín, jezdím měnit olej a tak. No uvidíme ... Každopádně jsem chtěl dát o sobě vědět. Nejspíš se i ozvu s nějakým dotazem - předpokládám, že to auto bude nějakou chvilku chytřejší než já.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.06.03  12:53

    « Re: Ventilator chlazeni

    Jo sorry omlouvam se mit ty prachy tak bych do Peugeota uz asi nesel za 4 mil to uz by bylo i na nejaky Porsche. No dneska jsem byl v no-name servisu kterej se ale specializuje na Peugeoty ale bohutel taky na nic neprisli takze me ceka opravdu nakup toho paketu. Je zajimave ze na 306 nebo na 206 se tahle svorka sama prodava a stoji cca 20 kc. Ale neda se pouzit na 307. Ty prachy vem cert ale vice me stve to ze jsem auto potreboval na vikend ale skvely zasobovaci system Peugeotu to je schopen dodat az v pondeli nebo v utery.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.06.03  12:55

    « Re: Ventilator chlazeni

    Nemesis: 4000 tis. kc ... To je docela palka, ne?
    4 000 000 Kc, to by se jiz vyplatilo nove auto :-)) Just a joke :-P
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.06.03  21:01

    « Ventilator chlazeni

    Stala se mi dosti pozoruhodna ale bohuzel velmi neprijemna zavada. Ustrelila mi vrtule od ventilatoru. Behem minuty se auto prehrivalo a tak jsem musel okamzite vypnout motor. Kdyz jsem na to koukal tak jsme zjistil ze vrtule i motorek je asi ok ale ta svorka ktera drzi vrtulku na ventilatoru je pryc. Kdyz jsem volal na P. Asistance tak mi rekli ze to nemaj a ze nejdrive to tady bude za tyden. Bohuzel svorka se samotna nedodava tak me asi ceka nakup celeho paketu za cca 4000 tis. kc. Chtel jsem se zeptat jestli nekdo nemel podobnou zavadu a neresil to nejak jinak.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.06.03  09:05

    « Re: silenblok vyfuku 307

    Kdyz si stezujete na to, ze se to dusi, jake mate motory? To cvakani o kterem jsem psal kdesi dole neni v predu vubec slyset. Je to v zadu. Neresim to ale, tento tyden to dam do servisu a uvidime. U pacek blinkru neschledavam zadne problemy. Chtel jsem se ale zeptat, jak vam funguje vypinac na vypinani airbagu spolujezdce. Ted o vikendu jsem to vypinal poprve a po otoceni klicku do polohy OFF zustal vypinac v teto poloze. Kdyz jsem to chtel zase zapnout, nejak se zamku nechtelo, tak jsem trochu pritlacil. Cosi cvaklo a ted kdyz otocim klickem na OFF, klicek necham zastrceny v zamku a pustim klic, tak se to samo vrati do ON. Proste se zasunutym klicem nedrzi v poloze OFF. Kdyz chcu vypnout, musim zatlacit do OFF a vytahnout klic. Jde vam to taky tak, nebo jsem ten zamek dojebal?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.06.03  19:32

    « Re: silenblok vyfuku 307

    hrazda >

    Dusi to aj mne, musim davat viac plynu. V servise neprisli na nic, ako inak.Al takto sa to chova iba po dlhsom stani. Vzdy rano.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…