Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.06  13:38

    « Re: Re: Re:

    jarinoRS, netusim... odisla na chrbte odtahovaca... a s koncepciou skody 120l :-) motor v kufri.
    ale nechcela ist, potvora - ked ju nakladali na odtahovac a bola uz z 2/3 nalozena, roztrhlo sa lano a rozbehla sa spat do dvora... sme ju styria chytali - ja zpredu.
    sem-tam pozriem nejake inzeraty, ci z isteho okresu niekto nepredava SW...
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.12.06  01:32

    « Bez nadpisu

    Ale jasne, to chapem, ze nie su auta bez chyb... Ale su auta, ktore maju doslova detske chybicky a to je smutne, pretoze to znizuje ich "dokonalost" v ociach majitela... Takisto travim v aute kazdy den a niekedy je mi doplacu... Ale asi ta strieborna raketa ;-) na parkovisku vycitila, ze sa o nej bavime a dnes cuduj sa svete ani pazvuk. Bol som dojaty.. (az na vypalenie ziarovky pred policajnou hliadkou :roll: ) Asi musi mat na mna naladu... Vela stastnych a bezproblemovych kilometrov!
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.12.06  20:22

    « Bez nadpisu

    Nikdy mi tie plasty nevŕzgali, alebo som to nespozoroval a to mám dosť citlivé ucho. Ja som riešil kopu iných vecí, ale aj tak som s autom spokojný. Robím hodne kilometrov za rok a pred štyrmi rokmi bola len octavia I a tá bola hodne drahšia a priestorovo menšia. Už niekedy pred tým chcel môj otec 306 2,0 HDI, ale potom ju prestali vyrábať, tak preto 307. Osobne si myslím, že v dnešnej dobe nie sú autá, ktoré by jazdili bez na 100% bez porúch ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.12.06  16:14

    « Re:

    Mm>
    ako som sa tu docital, tak ty si bol spokojny a dokonca si si vzal 307 znova... Nikdy si neriesil vzgajuce plasty v zadnej casti? Mal som uz rozobraty vnutorny plast 5-tych dveri, tam su take plechove uchytky a myslim, ze som to vyriesil, co sa tyka kufru.. To auticko mi robi takisto radost, ale usmev mi zamrza po kazdom prejdeni kanala, ale vacsej priecnej nerovnosti. Som z toho trochu na prasky :roll: . Od auta, ktore stoji nove nieco pod 800 litrov by som to vazne necakal :-( . Pekny den pižoťáci ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.12.06  15:52

    « Bez nadpisu

    Neboj sa zimy, benzín nezamŕza >:D . Aj počas veľkej zimy sa auto, ako SW 1,6 HDi a Partner 2,0 HDi chovali veľmi dobre.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.12.06  17:51

    « RE 307 SW 1,6 16V

    No na december je dost hic, ale mam na mysli prve mrazy, ktore boli niekedy v strede novembra. No dufam, ze s tymto motorom to bude ok, lebo inac aj ten poputuje k odbornikom v AAA >:D , ale nerad by som, zatial som spokojny...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.12.06  23:24

    « Re: 307 SW 1,6 16V

    chladne obdobie? to je co? :)
    lebo tu (BA) je stale okolo 10st. Pockaj ked bude -18, to je zabava...
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.12.06  23:08

    « 307 SW 1,6 16V

    Zdravím všetkých! Som tu nový, i keď pasívnym pozorovateľom som už niečo vyše roka :-! ... Pred štyroma mesiacmi som sa po dôkladnom prečítaní (tuším vtedy 89 strán tohto "307 fóra") rozhodol predsa len zakúpiť jazdenku 307 SW 1,6 16V, r. v. 03. Vďaka katastrofálnej skúsenosti s mojím predchádzajúcim Méganom 1,9 dCi som vedel, že nasledujúce auto bude papkať benzín. Jazdil som predtým so samými ropákmi a tak o zachádzaní s benzínom som mnoho nevedel. Počas teplej jesene to bolo OK, ale s prichádzajúcimi mrazmi mám pocit, akokeby ten šestnásťventil bol z papiera... Chcem sa opýtať, či je tam potrebné špecifické zaobchádzanie počas zahrievania (oproti turbodieslu), pretože ten motor je dosť nekultivovaný pred zahriatim, samozrejme nie som barbar a motor nevytáčam ak je studený atď... Ten motor mi pripadá dosť krehký, ale to je asi len subjetktívny pocit.. Zatiaľ žiadne typické problémy s elektronikou (klop, klop), ale čochvíľa budem riešiť silentblok motoru. Ináč je celkom tichý až na ten po.ndiaty elektroventil pre odsávanie pár z nádrže. Spotreba tiež slušná, do tých 7,6 l/100km sa vojdem. Mám s ním za 3 mesiace asi 14 tkm, spokojný som najmä pohodlím na dlhších trasách, Mégan sa s týmto určite nemôže rovnať... Riešil už niekto hrkotajúce plasty v zadnej časti, niekde v okolí kufra? Najmä s chladným počasím sa to začína prejavovať. Oproti bratovej Merive ktorá ma za 3 roky 180 tkm a ani "vrzg" je to dosť bieda. Preto ak ste to už niekto niekedy riešili, budem vďačný za každú radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.06  23:45

    « Re: Re:

    yoyo ako dopadla neboha 307 nakoniec? este zije?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.06  14:22

    « Re:

    taaaaak preto boli v servise prekvapeni, ako mam pekne zjazdene pneu... este som sa im cudoval, ze co je na tom... :-)
    ked sa tak pozriem dozadu, mne 307sw robila iba radost... skoda, no.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.12.06  11:59

    « Bez nadpisu

    To Shami: Jarino RS ti dobre radí. Choď do druhého servisu a kopu týchto problémov sa riešilo na Peugeot clube. Inak, žiarovky mi nepraskajú. Auto mám 1,5 roka a zatiaľ ani jedna. Auto má 60 000 km. K tej náprave, presne tento problém som mal aj na starej 307 a aj na novom SW. Na oboch autách mi menili zadnú nápravu. Nebolo to pre búchanie, ale pre veľkú zbiehavosť. Dralo pneu z vonkajšej strany. Rozdiel na pneumatike bol 4 - 5 mm. Tá zadná náprava búcha preto, lebo je tlmič uchytený ku karosérii na šikmej ploche a v spodnom závese je len obyčajná skrutka a nie licovaná. Ďalej to môže búchať pladtový kryt tlmiča. Ak sa trocha vyznáš v autách, tak sa tam popozeraj a určite na niečo prídeš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.06  22:35

    « Re: Re: tlačit na servis

    vravim ti, na fore to par ludom robilo, odpoved tam najdes hned. konkretne ta zadna naprava to robila aj mne, ziarovky mi nepraskali, kamosovi zase ano, vsetko vyriesene k spokojnosti. pokial ti mozem poradit, chod do ineho servisu - cim mensie mesto, tym lepsie - a mas po problemoch.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.12.06  17:00

    « Re: tlačit na servis

    Nejhustší na tom je, že jsem jim tam dal to auto kvůli bouchání a když mi ho chtěli vrátit, tak zase byla prasklá ta žárovka. Řikám jim, že to fakt už neni normální a oni pořád, že je to naprosto normální. Já nevim, co s nima. Čumí na mne jako na idiota a tvrdí, že jsem tam přišel jenom proto, abych dělal problémy. To si myslej, že já pojedu kvůli debilní žárovce za 200 do servisu a budu jim tvrdit, že je to vada, když by to praskalo jednou do roka???? Pak jsem odmontoval úplně tu mříž a bouchá to vzdau pořád. Jsou to rány, jako když bouchá něco ze spodu do karoserie, ale blbě se to pozná, takhle za jízdy. Koukal jsem na to zvenku (jsem ale úplný laik) a na tlumičích je jakási gumová krytka, která by asi měla být upevněna v horní části tlumiče, ale lítá tam jak hadr na koštěti a bouchá do karoserie. Typoval bych, že je to ono, ale kdo ví... V pondělí to budu řešit s šéfem pobočky ve Stodůlkách, tak pevně doufám, že ten se k tomu postaví inteligentně. Díky za typy ohledně žárovek na ten předřazenej odpor, ale mám obavu, že když to zatloukali do teď, budou to zatloukat i dál. Prostě každýmu radim: RUCE PRYČ OD DOMANSKÝ STODŮLKY!!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.06  14:25

    « Re: žárovky

    www.peugeot-club.com/forum
    tam najdes odpoved na vsetky svoje otazky, tie ziarovky sa riesili X-krat, staci tam dat odpor a je to, co sa tyka napravy tak to je vada od vyroby, rozhodne tlacit na nich a nenechat sa ukecat na mrezu, ona to nerobi. ale ako som povedal, navstiv nas na fore a tam najdes vsetko ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.12.06  08:08

    « žárovky

    No to bych i chápal, kdyby to nebyly originální žárovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.06  22:38

    « Re: závady na Peugeot 307 Break

    K těm žárovkám najdeš info na fóru Peugeotu. "Problém" je , že si tam lidi dávají žárovky s blbýma parametrama, kerý se pak přehřívají a rychle odchází. Pokud tam hodíš správný, je to absulutně bez problémů. Nechci jim křivdit, ale myslím, že o Domanským sem už taky ňáký zkazky slyšel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.12.06  21:43

    « závady na Peugeot 307 Break

    Dobrý den, mám dotaz na diskutující. Vlastním Peugeot 307 Break necelé 2 roky starý a najeto cca 30.000 km. Velmi často (cca jednou měsíčně) mi praskají žárovky v předních světlech. V servisu mi na tuto stížnost řekli, že je to plastovými kryty na světlech, které neodvádějí teplo a že si mám trhnout nohou, protože žárovky jsou spotřební materiál a nikdo to dál řešit nebude. Dále mám problém s boucháním na zadní nápravě. Mám však auto předělané na N1 s přepážkou a v servisu mi stále tvrdí, že to dělá ta mříž (i když poprvé mi chtěli namluvit, že to bouchalo balení žvýkaček v kastlíku...???) Rozhodli se to tedy opravit tak, že mi tam zavrtali nějaké další šrouby, které trčí do prostoru kufru. Odmítl jsem jim to převzít, protože očekávám od servisu řešení hodné roku 2006 a ne 1982 (ještě vlastně přilepili nohy od mříže izolepou.... ????) a to už vůbec nemluvím o tom, že to tou mříží rozhodně není. Celé toto se odehrává v Peugeotu Domanský ve Stodůlkách. Prosím Vás proto o radu. Máte někdo obdobné zkušenosti s tímto servisem a myslíte si, že má smysl dál na ně tlačit ať s tím něco dělaj, nebo je lepší se na to všechno vykašlat a smířit se s tim, že Peugeot je auto tak akorát na půl roku ježdění a pak vyhodit a protože to v servisech vědí, tak se ani nesnaží nic opravovat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.11.06  23:16

    « Re:

    Tak na Mm-ovom HDi som sa previezol a musim len potvrdit to, co hovori. Aj ked som zaryty benzinak, tak ten ropak ma nieco do seba ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.06  07:58

    « What car

    Tak podle posledního nezávisleho hodnocení spolehlivost značek do 5 let, který provedli britové vyšel dobře celkově citroen a peugeot.
    6.citroen
    8.peugeot
    10.ford
    11.mercedes
    17.volkswagen
    18.škoda
    22.audi
    26.landrover
    asi už i němci šetří kde se dá
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.11.06  20:11

    « Bez nadpisu

    S 1,6 HDi 80 kW som zatiaľ veľmi spokojný. Auto ťahá plynule od 1500 do 4000 ot/min. Spotreba je v reále od 3,8 do 5,7. Tých 3,8 to som len skúšal, ale mal som malý priemer. Pri kľudnej jazde som mal priemer 4,4 a rýchlostný priemer 82 km/h. Tých 5,7 som spravil na Ukrajinu - 5 ľudí a naložené auto po strechu = využili sme maximálne zaťaženie vozidla. Chodievam po diaľnici do Čiech a tam mi to zoberie okolo 5,2 l/100km. Trochu ten 1,6 HDi nemá rád zimu. Spotreba oloja je asi 0,5 l/20 000 km. Ten 2,0 HDi 100 kW dosť žerie. Ak máš možnosť ísť niekam vyskúšať ten 1,6 HDi tak choď, budeš milo prekvapený.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…