Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.01  16:39

    « Re: 1.4 HDi

    A benzin ma vetsi ochotu se tocit! Jinak ty parametry jsou zrejme uz od udaju vyroce, kde zrychleni 0-100 je skoro o 2 sekundy lepsi ve prospech 1,6! 110PS je vic nez dost pro beznou jizdu i s dynamickym stylem!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.01  16:34

    « Re: 1.4 HDi

    To zas neni tak uplne pravda! Tocivy moment nahradis prevodem, co vykon ne!!! Takze kdyz budes 1,6 16V tocit, tak pojede daleko svizneji nez 90PS HDi!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.01  15:36

    « Re: 1.4 HDi

    1.6i 8V 90k je tak akorát na běžné ježdění s 306-kou, která váží 1000 kg. 307-ka váží 1200 kg a ta 1.6i 16V má výkon 110k. Zhruba to odpovídá zvýšené hmotnosti, takže se zachová to, jak jde za plynem, jen se to posune trochu k vyšším otáčkám - 306-ka 8V je s max. výkonem jen v 3000 ot. mezi současnými benzíny už docela rarita. U dieselu zůstává sice výkon 90k, ale krouťák je o mnoho výš, takže při normálním ježdění je HDi podstatně svižnější kvůli tomu rychlému zátahu odspodu. To HDi musí při dodržování předpisů za koncem obce benzínům 1.6i strašně ujet a na rovince ho pak 2.0i dohoní. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.01  10:57

    « Re: 1.4 HDi

    2marv-nerekl bych, ze francouzsky benzinovy motory zaostavi za ostatnim, spis bych rekl, ze jsou nadprumerne vykonny(alespon Renault), jinak fr. naftaci jsou sice trochu vykonnove pozadu, ale zacina se to lepsit. a hlavne fr. auta maji nizsi emise, takze jsou cistci!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.01  10:54

    « Re: 1.4 HDi

    to petos, myslis, ze 1,6 bude mit s 307 co delat? Ty pises, ze 1,6, ktera ma minimalne 100PS( -nevim presne, tipuji) bude mit co delat a s 90PS HDi si s 307 poradi lehce, to je blbost! Bez se projet s 1,6 a uvidis!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.09.01  14:58

    « Re: 1.4 HDi

    Řek bych že co se týče objemu a výkonu mají francouzi poněkud odlišnou filozofii-jejich nové motory oproti starým příliš nezvedají výkon spíše ho zahcovávají a snižují objem. Pak samozřejmě od jejich aut nečekejte rakeťácký kousky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.08.01  08:00

    « Re: 1.4 HDi

    Ja jezdim ve Fabii 1.4 MPI (40kW) pomerne casto a opravdu za plynem vubec nejde. Ale 307 s 1.4 bych si asi opravdu neporidil. V Nemecku se vubec neprodava. I 1.6 na s tou vahou auta co delat. Idealni by byla 1.8 :-) A vubec nejidealnejsi 1.4 HDi 66kW !! Ale bohuzel :(((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.01  21:33

    « Re: 1.4 HDi

    Tak v té jsem jel akorát v 1,9TDI, ale nic moc. Jinak 1,4ky pokud nemají 0-100 alespoň za 11s a nedají se ochotně vytáčet nad 6tis. otáček a v těch otáčkách netáhnou pro mě nejsou auta :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.08.01  08:39

    « Re: 1.4 HDi

    Tak to seš asi slepej nebo jsi asi ještě nejel třeba ve FABII!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.08.01  12:26

    « Re: 1.4 HDi

    Člověče, línější 1400 než je benzínová v 307 jsem snad ještě neviděl...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.08.01  12:03

    « Re: 1.4 HDi

    Jestli ti můžu poradit tak ber 1,4 v benzinu.My ji máme a jede určitě přijatelně. Krásně se vytáčí a žere nám asi 6,1-100km a to se s tím táta nijak nemaže.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.08.01  09:19

    « ??

    No nerikejte, ze nechame diskuzi o tomto aute odejit do archivu. To neeeeeeeeeeeeeeeee!:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.01  13:25

    « Re: 1.4 HDi

    >matuS: řidič vidí líp to, co je osvětlené a hůř to, co osvětlené není (to je fyzika ZŠ). A protijedoucí vidí v mlze modro a v noci kulový (to je zase očima, který nestíhají rychle reagovat na změny osvětlení).
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.08.01  00:00

    « Re: 1.4 HDi

    nasrot> nemas pravdu
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.08.01  00:00

    « Re: 1.4 HDi

    nasrot> nemas pravdu, ze nevidis lepsie
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.07.01  20:53

    « Re: 1.4 HDi

    ...zatímco xenony ti udělají jen děsně ostrý "pruh" před tebou, ale do tmy vidíš kulový - a ty proti tobě už vůbec nic
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.07.01  09:43

    « Re: 1.4 HDi

    Tak jsem na Slovenskych strankach ten motor nasel. Jsem velice zklaman. 50kW a 150 Nm. Auto je s nim ukrutne liny. Z 0-100km/h ma za 17,2 sec !! viz .[odkaz]
    Myslel jsem ze nahradi stavajici 2.0HDi a ten bude 110 konovy :(((((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.07.01  17:19

    « Re: 1.4 HDi

    Kdyz mas dobry svetla, tak nepotrebujes ani xenony! Myslim cira svetla s dvojitou optikou jaky dela Renault u nekterych modelu! Ja jsem tomu neveril, ale ted, co jezdim Scenicem, tak je to bomba. Mozna ze to dela taky to, ze sedim vysoko, ale ten svetelny tok je fakt dost velky a hlavne to sviti taky hodne dostrany, tak mas prehled i o tom, co se deje kolem auta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.07.01  12:47

    « 1.4 HDi

    Nevite nekdo neco blizsiho o novem motoru 1.4 HDi? Konkretne me zajima cena v porovnani s 2.0 HDi. Cetl jsem v Hospodarskych novinach, ze novy 1.4 HDi se bude do 307 davat v nejvyssim vykonu a to 66kW a 200 Nm. To je jako 2.0 HDi, ktery asi nahradi. Spotreba do 4,5l. Ale co me hlavne zajima kdy bude a za kolik. Jel jsem v tom 2.0 HDi a prekvapilo me jak tahne uz od nizkych otacek. Myslim, ze to bude stejny, ale nizsi spotreba. 2.0 HDi se bude dodavat se 110 konmi. Je to super auto, ale mohlo by byt trochu levnejsi. Taky tam jako priplatek mohli dat xenony, kdyz ja uz dava Renault do Clia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.07.01  23:42

    « Re: projizdka v tomto skvelem voze

    Taky jsem prosvištěl 1,4ku a 1,6tku. 1,4ka je strašně líná ve všech otáčkách, takže nic pro mě (asi bych tam usnul :o)). 1,6tka je na tom o něco líp. Zátah má docela slušný, akorát nad cca 5000 otáček už moc nejede. Vadil by mi zase trošku nedodělaný elektrický plyn - neklade žádný odpor. A pak ještě jedna věc - zadní řiditelná náprava - to auto jde pořád v prudkých zatáčkách jakoby do smyku, akorát protože to není smyk, ale ty kola se tím směrem točí, tak se s tím nic dělat nedá a já se cítil skoro jako v kánoi bez kormidelníka. Zajímavé jsou docela ty automatické světla - asi si to taky jako možnost do auta udělám :o) A to velké okno taky není k zahození, ale to už mi do auta asi nepůjde :o)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…