Pískování, chromování a lakování

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Veteráni

  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.02  11:01

    « Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

    kde ty strábky 706rto jsou?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  17:27

    « Re: Hranostaji

    Rado, nemysli, že vás tam nesleduju. Jen prostě nemám nic, čím bych přispěl. Pořád se přes ty dutý hlavy na Dopravním inspektorátu nemůžu propracovat k té hajtře. V něděli mám zase slíbenou pomoc, ale nevypadá to moc dobře. Zatím teda sbírám teoretické poznatky, v práci dřu jako šroub (i když podle šéfa se flákám) a šetřím na byt. Takže asi tolik. Mimochodem - ten podzimní sraz MBX podle fotek vypadal fakt skvěle.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  14:18

    « Hranostaji

    dlouho jsem tě neviděl co skončil Průvodce_Důchodce. Přesunuli jsme se na goo.cz.
    Rado_MBX
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  13:34

    « Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

    Koukám, že jsem teda odpovídal mimo mísu :-))

    Proč chceš zinkovat? Kvůli korozi? Jseš si jistý, že je to o tolik lepší, než to napatlat nějakým bordelem? Chceš s tím jezdit i v zimě?

    Pískování: hlavní je, jak jsem se dočetl, pískovat to opravdu pískem a nepustit na to maníka s ocelovýma kuličkama. Po nich prý zůstávají důlky.

    Plechy: Jde mi jen o blatníky a případně kapoty. Ostatní (prahy, podlaha, skelet) je (snad) stejný jako na Š100 a pro tu se ještě nové plechy dělají. O možnosti koupě plechů na burzách vím, ale taky vím, kolik za to chtějí (pro neznalé - chtějí za to stejně jako za nové pro Š100).

    Ozdůbky: co takhle nějaký zdroj, co vyrábí lišty na MB apod.? Nechce se mi věřit, že to ještě nikdo nedělá, když je po tom taková sháňka.

    Dáváš dohromady originální MB nebo to vylepšuješ (nápravy, motor, řízení, převodovka, interiér, ...)?

    Jestli chceš větší pokec, tak adresa na mě je na mých stránkách.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  16:54

    « Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

    Díky Hranostaji, že se konečně ozval někdo k této diskuzi, mimochodem máš pěkné stránky o Š706RTO, taky je zbožňuju. S tím žárovým zinkováním je to trochu jednodušší než s namáčením (to jsem také zvažoval), jedná se totiž o celkem jednoduchou technologii, která spočívá v takové speciální pistoli napojené na kompresor, do které vede zinkový drát (ten je na celé záležitosti nejdražší), který je při akci rožhaven na vysokou teplotu díky které zinek přilne k plechu. To opískování a následné zinkování skeletu mi tam odhadli tak na 8.000,- Strach mám ale z toho pískování, aby to nezničili.
    Jinak těch tisícovkářů skutečně (zatím) moc není, co koukám na různý fotky ze srazů, tak se daj ty pěkný spočítat na prstech. Plechy nový mám, ale zatím je syslím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  13:19

    « žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

    Hele Karsho, ty jsi asi slušnej drak. S tím skeletem to asi bude trochu problém neb na takové velké kusy jsou zařízený jen málokde (většinou mají vany nebo válce tak do rozměrů 1-2 metry. Zkus galvanovnu v Kopřivnici (Tatra) - jsou i na webu, našel jsem je přes Seznam. Mají vanu asi 5m dlouhou (už si to přesně nepamatuju). Kdybys našel něco jiného, tak se sem ozvi, taky chci (výhledově) udělat jedno eMBéčko. Jestli máš nějakou www o své káře, tak to sem pošli. Moc pěkně udělaných MB se nevidí (sám vím tak o 10).
    A jestli víš o nových plechách na MB, tak se ozvi na 100%!

    P.S. Netuším, jestli se to žárování vůbec vyplatí. Musí to být ukrutně drahý.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.02  15:35

    « Re: Opískovaný kola

    Mam taky sundanou barvu z Alu kol a vylestit bych je dost chtel.Nema s tim nekdo zkusenost?Bud kdo to dela,nebo jestli to lze v domacich podminkach bez tovarniho vybaveni jen prirucnim naradim.Diky za kazdou radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.02  19:10

    « Re: ALU 13'' disky

    měl jsem podobné dilema čím to umýt, jediný sajrajt která funguje je nástroje od kartáče až po starý kartáček na zuby a takřky nezředěný Mr.Proper žlutý - to je normálně žiravina, sežralo mi to linoleum za 5 min.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.01.02  16:21

    « ALU 13'' disky

    ZdraVWím Vás všechny, měl bych nějaké dotazy, sice nepatřící do této diskuze, ale snad mi někdo odpoví. Nedávno jsem koupil starší automobil s elektronovými disky, ale předchozí majitel s nimi jezdil asi i v zimě nebo je neudržoval, zkrátka jsou špinavé, tato černá špína nejde ničím umýt (zkoušel jsem různé saponáty a nic). Mohl by mi někdo poradit, jak vrátit diskům původní vzhled? Existuje na to vůbec nějaký přípravek? Co takhle nějaká brusná pasta a hadr + hodiny práce? Nebo je zkusit nechat opískovat (nevím jestli to se to vůbec dá dělat na hliníku, na plechových discích ano)? Kolik stojí renovace hliníkových kol? A ještě bych měl jeden malý dotaz, zajímalo by mě, zda je možné přepsat automobil na osobu mladší 18-ti let? Předem Vám děkuji za odpověd(i)!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.01.02  21:34

    « Re: pískování v Praze

    Zdravím příznivce veteránů. Moc mě zajímá to opískování skeletu eRka. Jak to dopadlo? Chtěl bych udělat to samé s mou Š 1000MB, r.v. 1964, mám ji rozebranou komplet na skelet, už mi chybí vyndat jen palubka a poslední zbytky elektroinstalace a rád bych s tím vyrazil někam na 1) opískování, 2) drobné povaření a 3) žárové zinkování. Nechal jsem si tímto stylem udělat na zkoušku bednu různých sundaných plechů, držáků, atd. v agrobazaru Hradešín. Všechno v pohodě, až na tenčí plechy, které se jim podařilo slušně zohybat. Mám tedy strach jim tam nechat celý skelet, aby ho nezničili. Máte tady v Praze s tím nějakou zkušenost? Na to telefonní číslo jsem se nedovolal a nikdo o nich v areálu plynáren neví. Předem díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.01.02  15:35

    « Re: pískování v Praze

    To je nějak moc peněz za komaxit, u nás chtějí 250,- za disk. Cena zahrnuje opískování a fosfátování - firma Kovos, Slavičín, okr. Zlín.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.05.01  08:51

    « Re: Opískovaný kola

    nejaky blizsi kontakt bys nemel? trebas telefoun, nebo tak neco a jak jsi s tim spokojenej?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  07:30

    « Re: pískování v Praze

    Co to je za firmu? Nevíte jestli tam taky zinkujou žárem? Dobré je to na blatníky a kovové disky. Dá to ale práci při lakování.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.05.01  09:31

    « Re: Opískovaný kola

    KOMAXIT - kolo za pětikilo ?
    :-))))
    50,- opískování / 50,- základ / 50,- prášková barva.
    (pouze stříbrná je za 100,-)
    Vlachovo Březí (okres Prachatice)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.01  09:39

    « Chromování

    tak se přeci pochlubte, kde ste ji nechávali něco chromovat a jak ste s tim byli spokojeni....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.01  19:51

    « Re:

    ani mi nemluv, este, ze nemusim bejt venku, ale muzu bejt pekne v garazi, v Praze je taky pekne hnusne... BTW uz se konecne pochlubis, jak dopadly ty chromy? kolik toho bylo za kolik, jak ses s tim spokojenej a vubec...
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.04.01  12:54

    « Bez nadpisu

    Nazdar Netopýr, koukám ,že jsi zrovna ON-LINE. Jak se daří? Tady v Jablonci chči... prší a prší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.01  12:51

    « Re: Opískovaný kola

    KOMAXIT, je to písková barva, která se v peci vypálí. Vydrží hrozně moc proti oděru a ředidlo to vůbec neporuší. Vlastně se ani nic jiného na kola nepoužívá.Cena je různá, nejlepší je když máš někoho známýho, co to dělá, ale já bych počítal tak 500,-/disk. Sám mám několok věcí takhle dělaných i kola na motorku a nemá to chybu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.01  12:51

    « Re: Opískovaný kola

    jesltli to chceš lakovat, dela se zakladovka na barevne kovy, jestli to lakovat do jiny barvy nechces, tak bych doporucil nejakej bezbarvej lak. neco se prej vyrabi, ale co, to ti neporadim.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.04.01  21:49

    « Opískovaný kola

    Nechal jsem si opískovat Alu kola a teď nevím co dál. Leštit se mi to nechce spíš bych je nastříkal ale nevím čím. Má někdo nějaký skušenosti s barvama na hliník ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…