Pískování, chromování a lakování

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Veteráni

01.02.2001  14:13

viz jméno Tématu :c)

zdarec, založil jsem toto téma, protože jsem hrozně dlouho sháněl někoho, kdo by mi opískoval motorky, snad jsem někoho našel, ještě jsem to ale nezkoušel, tak bych chtěl vědět vaše zkušenosti ať už s touto firmou, nebo firmamy jinými kdekoli po ČR.
    nuže pískování: Walter-Motorlet, Jinonice tel:5104-4353 cena je prej velká přepravka drobností za 180,-.

01.02.2001  14:27

« viz jméno Tématu :c)

Tak je tu další kontakt - Chromování :c))
      takže chromovat můžete u Fy. GALATA, pí. Hrušková, Jánská 43, 407 21 Česká Kamenice, tel.0412/582 247, nebo mobil 0602/432 580. Cena je přijatelná - za držák k sedlu, rámeček světla, koleno výfuku a výfuk + drobnosti za 2500,- včetně poštovneho na dobirku. O teto firmě jsem se dozvěděl, když jsem jednomu veteránistovi řekl, že hodlám chromovat v Jawa division, Záběhlická 13/96, 102 00 Praha 10, tel.0603 481 711. tam prej dělaj i měď, ale jejich chromy jsou hrozně drahé a po čase prej žloutnou, tak nevim. nemám zkušenost ani z jedné firmy.

04.02.2001  17:28

Imitace dřeva?

Nevíte kde provádějí imitace dřeva nebo i jiných povrchů? Ale ne štětečkem, jen kvalitu. Dík.

05.02.2001  12:54

« Re: Imitace dřeva?

na co to potrebujes? muzes zkusit obycejnou dyhu a prilepit to. nebo zkus tunningove firmy.

05.02.2001  20:35

« Re: Imitace dřeva?

Na přístojovku řadící páku atd. Dřevo je drahé pracné a nestejné. Samolepka také není ono. Vím, že jde nějakým způsobem natisknout nebo natáhnout jakoukoliv texturu povrchu, třeba i fotografii na jakýkoliv tvar, ale nevím kdo a jak to dělá.

06.02.2001  10:59

na jaky je to auto?

06.02.2001  18:17

« Re: Imitace dřeva?

Nejenom na auto na všechno to jde, ale fládrování to není. Může se tím udělat jakýkoliv povrch a jakýkoliv tvar to je důležité.

26.02.2001  15:58

« Re: Imitace dřeva?

V Jablonci n.N. provádí imitaci dřeva Jiří Vašíček ale pouze štětečkem, ale viděl jsem jeho praci a vypadalo to dost dobře, ja bych se tomu nebránil.

04.02.2001  20:27

Kdo dělá?

Potahování semišem nebo něco podobného jako mají WRCéčka na přistrojovkách.

09.02.2001  12:14

chromování

nevíte ještě o někom na chromování, nebo někde, kde mi kvalitně a levně nalakujou motorku, aby to vydrželo dalších 60 let.

26.02.2001  15:04

kvalitně a levně - nikde

26.02.2001  15:28

« Re: chromování

Teď přes zimu jsem si nechal nalakovat motorku a musím říct fakt dost dobrý. Ale, poněvadž je to stará motorka tak je to nalakövaný nitrem, vše musí být dobový. Dej vědět, co by jsi chtěl nalakovat a ja se zeptam. Ten člověk to dělá ve svým volným čase a vybírá si. PS.Předpodkládám že chceš dělat veterána.

26.02.2001  15:38

« Re: chromování

jasně že chci dělat veterána - měl bych tu komplet péráka a Cz98. jake jsou priblizne ceny?musi to byt pripravene do laku, nebo to udela on?vzdalenost po CR mi vubec nezajima, dovezu kamkoli.dik

26.02.2001  15:45

« Re: chromování

joo eště - jak moc to musí bejt připravený, předpokládám, že aspon zbavený rzi, když už ne starýho laku

27.02.2001  10:29

« Re: chromování

Kytování pod lak si dělá sám, já jsem z toho sundal ten starej a natřel základovkou, zbytek si dělá vše sám. Teď se hodně dělaj péraci, ale nerad bych tě zklamal, cena výslednýho motocyklu není moc velká a cena za lak by byla asi neúměrně vysoká. Já resturuji starý H-D a cena laku odpovídá ceně motocyklu.Každou cenu si domlouvá individuálně a já nevím za kolik dělal jinem, ale moje cena se pohybovala v pětimístných cifrách.
            Jezdíš na burzy? Tuhle sobotu se koná v Chotusicích, já tam jedu. A na CZ98 mám doma nádrž s víčkem, sítkem a kohoutkem. Vozim to na burzy a ještě si ji nikdo nekoupil, tak jen tak lehce naznačuji.
            Dnes jsem dostal kontakt na chrom, ale bez leštění, Jílové u Děčína p.Uhrin 0412/550111

27.02.2001  14:54

« Re: chromování

pokud je ta nadrz naprosto O.K., tak bych zajem mel, jelikoz ta moje je bouchla zrovna v miste toho lisovanyho znaku, taky ventil pod nadrz by me zajimal. odkama si? ja z Prahy, jinak na chromovani zkus kontakty uvedene niz, na zacatku rubriky, jelikoz jsem na to dostal dooost dobry doporuceni, je to komplet vc. sundani stareho chromu a nakonec lesteni, fungujou i na dobirku.
              peticiferne cislo by na me bylo asi celkem doooost dooost, dik, nevedel bys o nekom levnejsim? vim, ze je to kvalita, ale ja za ty motorky nedal ani petimistnou cifru pri nakupu vseho dohromady....

27.02.2001  14:58

« Burza

na burzu bohužel nejedu, protože jsem o ní dřív nevěděl a navíc mám teď kompletně rozebraný auto, kupoval jsem si Svet Motoru, tam byly vsechny akce na celej rok, ale uz ho neberu, tak nevim nic, odkud ty to zjišťuješ???
              BTW nemáš eště něco na Cz98ccm r.v.38(už s modrou linkou na nadrži).

28.02.2001  12:57

« Re: Burza

Některý burzy jsou zažitý, na jiný vychází seznam.
                Každou první sobotu v únoru je největší veteránská burza v republice ve Zloníně, ale tu jsi propás, takže až za rok. Tam byla krásně nalakovaná Cz98, ta by se ti moc líbila.Ta nádrž je trochu promáčklá vzadu směrem k sedlu, to půjde krásně zakytovat, ale jinak znaky a zbytek je OK.Rychle si to rozmysli, protože ji v sobotu vezu do Chotusic u Čáslavi a jestli mě za ni někdo dá čtyři kila, tak mu ji nechám.Jinak jsem z Jablonce n.N. a další burzy tady klidně vyhlásim, ale až po neděli, kdy si přinesu rozpis na celej rok. V Chotusicích jsou tak 6-7x do roka, je to tam dost velký a starý věci oproti novejm jsou v poměru 40/60. To ve Zloníně jsou jenom starý věci.Dál jsou burzy na Kladně, ale tam jsem nikdy nebyl, prej je tam spousta novejch věcí a starý málo a spíš se tam sjednávaj obchody, ale jednou se tam pojedu, jenom na kukačku.Potom jezdíme do Chuchelny u Semil, to je malá burza, ale je to za rohem a občas se něco objeví i tam.
                PS: Nejlepší by bylo, kdyby jsi přijel na burzu a tu nádrž si prohlídnul.Nerad bych ti ji poslal dobírkou a ty by jsi pak mohl být nespokojen.

28.02.2001  14:10

« Re: Burza

jestli mas nejaky seznam, mohl bys mi ho pls nascannovat a poslat na tvoves@seznam.cz? to by bylo super, protoze od te doby, co neodebiram Svet Motoru, tak nikdy nevim, co se deje...

26.02.2001  15:16

chromy

Nechával jsem si chromovat pár věcí na motorku v Pardubicích, adresu neznam, vozil mě to tam kamarád, ale výsledek byl katastrofální. S leštěním se moc netrápili nebo naopak z matek udělali válečky. Po namontování pružin to udělalo cvak a chrom byl dole, načež se zjistilo, že pod to vubec nedali měd.Teď jsem poslal pár kousků na zkoušku do Prahy. Jak to dopadne dám vědět. Prý jsou dost dobrý.

07.03.2001  14:45

« Re: chromy

tak jak ti to dopadlo s tema chromama v Praze? neměl bys adresu?

09.03.2001  06:44

zatím nic

12.03.2001  13:21

« Re: chromy

ted jsem nasel jednoho maníka, kterej má na eRku chromovanej tlumič sání prej komplet za 360,- tak uvidíme... ale nějak se mi to nezdá, zajímalo by mě, jak dlouho to vydrží, jestli se to nebude loupat, žloutnout ap.

14.03.2001  12:35

« Re: chromy

...tlumič sání, co to je??, Znám sání (kryt filtru), nebo tlumič výfuku, ale...

14.03.2001  16:57

« Re: chromy

tlumič sání je to, co čeho vkládáš a posléze upevňuješ vzduchový filtr - má to několikerou funkci - držák vzduchoveho fitru, kryt filtru, tlumič sání a ještě je jím určována délka sání. mrkni na [odkaz] tam to je.

27.03.2001  14:27

« Re: chromy

Nechci vám do toho kecat chlapi, ale existují dva druhy chromů a způsoby chromování. Na venek (jako nárazníky, rámy, různé ozdoby aut a motorek) se musí dát podklad měď a chrom na venek. Jinak ten vnitřní chrom ( ozdoby v domásnosti, postele atd.) bez podkladu vydrží houby a po čase začne i rezivět.

26.03.2001  09:53

« Re: chromy

tak uz vis, jak ti udelali ty chromy v Praze? nebo aspon kde to bylo kdybys popsal... dik

26.03.2001  13:53

« Re: chromy

Já jsem to tam nedával, šlo to přes kamarádá, ale až to dostanu do ruky i s účtenkou dám vědět.
          Jinak burzy v Chotusicích u Čáslavi jsou v těchto termínech: 2.6.;28.7;1.9.;3.11.2001

27.03.2001  12:58

« Burza

díky moc, už si znamenám :c)

05.04.2001  13:26

« Re: chromy

Tak už to máš doma? jak to dopadlo - to chromování tady v Praze? a jak to vypada s tou nádrží? prodals? já bych na ní mrknul, jenom nevim kdy :c(( je to dost daleko.

05.04.2001  14:17

« Re: chromy

Chromy zatím nic a ta nádrž v garaži pořád je. pokud by se mě podařilo pujčit si dig.foťák mohl bych ji nafotit a poslat. Jinak v červnu na burze. Teď jsem nebyl, lapila mě choroba, ale v červnu určitě na burze budu.

18.03.2001  18:36

Semišování

Před časem se tu někdo ptal na semišování, viděl jsem přístrojovku na Feldě je to super a dělá to prý Martínek.

19.03.2001  13:35

« Re: Semišování

o tom jsem ani neslysel, jak to vypada, povidej.

20.03.2001  18:55

« Re: Semišování

Je to super přesně to samý jako na WRC. Taková jemná vlákna jako semiš po celém vrchu přístrojovky. WRCéčka jí mají dokonale černou to ale chytá asi prach, na tý Feldě to bylo možná proto trochu došeda a vypadolo to snad ještě líp.
        Asi to dokonale pohltí světlo a zmiznou odrazy.
        Jo ani to nikde neinzerují asi to fakt frčí, ale v jejich ceníku, kterej jsem stáhnul to bylo nějak kolem 3000 Kč to jde.

21.03.2001  10:43

pískování v Praze

tak jsem sehnal díky Džonovi pískování - je s tím moc spokojenej, cena je 150,-kc/m^2 a prej ted nemaj moc prace - opiskujou i komplet skelet na eRko - tj.15m^2 tel.02/ 2461 7529 a otevreno maji po-pá 7-15.je to v areálu Středočeských plynáren, vjezd z ulice Chodovská těsně u železničního mostu. prý dělají i veterány, takže hned, jak seženu někoho, kdo mi to nalakuje, tak vám dám vědět, jak dělají a zakolik motorky :c)

10.05.2001  07:30

« Re: pískování v Praze

Co to je za firmu? Nevíte jestli tam taky zinkujou žárem? Dobré je to na blatníky a kovové disky. Dá to ale práci při lakování.

10.01.2002  21:34

« Re: pískování v Praze

Zdravím příznivce veteránů. Moc mě zajímá to opískování skeletu eRka. Jak to dopadlo? Chtěl bych udělat to samé s mou Š 1000MB, r.v. 1964, mám ji rozebranou komplet na skelet, už mi chybí vyndat jen palubka a poslední zbytky elektroinstalace a rád bych s tím vyrazil někam na 1) opískování, 2) drobné povaření a 3) žárové zinkování. Nechal jsem si tímto stylem udělat na zkoušku bednu různých sundaných plechů, držáků, atd. v agrobazaru Hradešín. Všechno v pohodě, až na tenčí plechy, které se jim podařilo slušně zohybat. Mám tedy strach jim tam nechat celý skelet, aby ho nezničili. Máte tady v Praze s tím nějakou zkušenost? Na to telefonní číslo jsem se nedovolal a nikdo o nich v areálu plynáren neví. Předem díky.

29.01.2002  13:19

« žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

Hele Karsho, ty jsi asi slušnej drak. S tím skeletem to asi bude trochu problém neb na takové velké kusy jsou zařízený jen málokde (většinou mají vany nebo válce tak do rozměrů 1-2 metry. Zkus galvanovnu v Kopřivnici (Tatra) - jsou i na webu, našel jsem je přes Seznam. Mají vanu asi 5m dlouhou (už si to přesně nepamatuju). Kdybys našel něco jiného, tak se sem ozvi, taky chci (výhledově) udělat jedno eMBéčko. Jestli máš nějakou www o své káře, tak to sem pošli. Moc pěkně udělaných MB se nevidí (sám vím tak o 10).
        A jestli víš o nových plechách na MB, tak se ozvi na 100%!

P.S. Netuším, jestli se to žárování vůbec vyplatí. Musí to být ukrutně drahý.

29.01.2002  16:54

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

Díky Hranostaji, že se konečně ozval někdo k této diskuzi, mimochodem máš pěkné stránky o Š706RTO, taky je zbožňuju. S tím žárovým zinkováním je to trochu jednodušší než s namáčením (to jsem také zvažoval), jedná se totiž o celkem jednoduchou technologii, která spočívá v takové speciální pistoli napojené na kompresor, do které vede zinkový drát (ten je na celé záležitosti nejdražší), který je při akci rožhaven na vysokou teplotu díky které zinek přilne k plechu. To opískování a následné zinkování skeletu mi tam odhadli tak na 8.000,- Strach mám ale z toho pískování, aby to nezničili.
          Jinak těch tisícovkářů skutečně (zatím) moc není, co koukám na různý fotky ze srazů, tak se daj ty pěkný spočítat na prstech. Plechy nový mám, ale zatím je syslím.

30.01.2002  13:34

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

Koukám, že jsem teda odpovídal mimo mísu :-))

Proč chceš zinkovat? Kvůli korozi? Jseš si jistý, že je to o tolik lepší, než to napatlat nějakým bordelem? Chceš s tím jezdit i v zimě?

Pískování: hlavní je, jak jsem se dočetl, pískovat to opravdu pískem a nepustit na to maníka s ocelovýma kuličkama. Po nich prý zůstávají důlky.

Plechy: Jde mi jen o blatníky a případně kapoty. Ostatní (prahy, podlaha, skelet) je (snad) stejný jako na Š100 a pro tu se ještě nové plechy dělají. O možnosti koupě plechů na burzách vím, ale taky vím, kolik za to chtějí (pro neznalé - chtějí za to stejně jako za nové pro Š100).

Ozdůbky: co takhle nějaký zdroj, co vyrábí lišty na MB apod.? Nechce se mi věřit, že to ještě nikdo nedělá, když je po tom taková sháňka.

Dáváš dohromady originální MB nebo to vylepšuješ (nápravy, motor, řízení, převodovka, interiér, ...)?

Jestli chceš větší pokec, tak adresa na mě je na mých stránkách.

06.02.2002  15:20

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

To pískování a zinkování samozřejmě kvůli korozi. Považuji přípravu skeletu za základ veškerý další práce, takže to chci provést co nejdůsledněji.
              Od doby, co jezdím auty (2x 1000MB, MBX a nyní Escort 84), tak me na nich nejvíc štve, že strašně reznou, hnijou a člověku se pak nechce do toho moc investovat (mimochodem nejshnilejší je ten Escort). Mym snem je odjakživa nesmrtelná krásná Š 1000MB s decentním tuningem agregátů (ne kastle). Dosud jsem zatim jezdil s motorem z favorita, kotoučovky, rychlý diferák a LPG. Takový to, co se po domácku lehce zvládne, ale ted s přípravou skeletu připravuji i hřebenové řízení, posilovač brzd a možná úpravu na pětikvalt, ale do té se mi moc nechce.
              Rád zde uvidím nějaké zajímavé zkušenosti s tím pískováním a jinými úpravami.

13.02.2002  10:12

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

To KarSha: Kotoučovky na MB i vzadu? LPG v MB? Ještě jsem o tom neslyšel a to jsem myslím už několik udělaných MB viděl. Napiš něco víc. Případně na mojí adresu (je na mojich RTO stránkách).

15.02.2002  08:06

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

Čirou náhodou se "tak trochu" znám s Karshou a z jeho Š1000MB se pomalinku, po maličkých, ale velice precizních krůčkách rodí fakt opravdovej sběratelskej klenot. Kotoučovky se u jeho 1000MB týkají jenom přední nápravy, ale za to budou do budoucna bzdiče čtyřpístkový...
                  Koutoučovky vzadu jsou taky reálný, viděl jsem upravenou Š100 s kotoučema vzadu.
                  Jinak plyn do 1000MB je montážně ze všech úprav asi to nejjednoduší.

27.02.2002  16:09

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

když už jste u toho eMBéra, neměl by někdo z vás nějaký originál ND? sice jsem měl štěstí, že se předchozí majitel nepokoušel o žádný tuning, ale přesto je dost věcí špatných.jde mi hlavně o podlahy a nárazníky, v případě zájmu i vyměním.Díky netopyr@plivnik.cz

01.03.2002  08:09

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

Netopejre, zkus se zeptat Karshy, ten na embeso má snad všechno...:-)). Je teď na dovolený, ale brzo se vrátí, tak mu napiš na: karsha@volny.cz.

01.03.2002  09:04

« RE: eMBéro

Jasně, určitě ho zkusím. díky moc za kontakt.
                        škodě zdar

04.02.2002  11:01

« Re: žárové zinkování skeletu (was Re: pískování v Praze)

kde ty strábky 706rto jsou?

05.02.2002  13:56

« stránky 706RTO (was: Re: žárové zinkování skeletu (was Re: p

Už jsem to ale dlooooouho neaktualizoval. Sorry, ale prostě není čas. Přijdu domů a padnu na ústa :-(

07.02.2002  10:06

« Re: stránky 706RTO

Fakt pěkný, moc. Dávám si do oblíbených :))

26.03.2001  15:13

tlumič sání to :Netopyr

Ještě, že se vracím k tomu sání, tlumič je od slova tlumit, ale v sání se nic netlumí, to co je na tom obrázku je kryt sání a v tom je vzduchový filtr. Sice to muže vypadat jako slovíčkaření, ale věř, že až tohle vybalíš někde na srazu čehokoli, tak zažiješ dost divnejch pohledů který si budou myslet něco o "odborníkovi" zkrátka trapas.

27.03.2001  13:00

« Re: tlumič sání to :Netopyr

aha, takže tim mi chceš říct, že je kryt sání a tlumič sání technicky něco uplně jiného? souhlasím, ale ne u škodovky, zkus sundat ten "kryt" a uvidíš tu hlučnost, jasně, ale to nejde přes filtr, tak zkus odříznout ten plech, abys tam měl pouze takové jako koleno a filtr - že by se zase zvýšila hlučnost? prostě škodovky mají kryt sání, což se zároveň rovná tlumiči sání. ale dík za upozornění, na burzách tomu budu říkat jinak :c)

27.03.2001  14:14

« Re: tlumič sání to :Netopyr vs.Coudy

No tak Coudy aby jsi věděl, tak v tlumiči sání se tlumí hluk nasávaného vzduchu. Zkus si někdy oddělat dekl takového tlumiče ( čističe ) a nastartuj a projeď se a poznáš proč se mu říká tlumič sání. A tedy tlumič je ten obal a uvnitř je čistič, neboli filtr.

06.04.2001  16:55

Chromování plastů

Má někdo opravdu dobré zkušenosti s chromováním plastů?

09.04.2001  12:32

« Re: Chromování plastů

bohuzel jsem o tom ani neslysel :c((
      snad nejaky laky, nebo tak neco

13.04.2001  21:49

Opískovaný kola

Nechal jsem si opískovat Alu kola a teď nevím co dál. Leštit se mi to nechce spíš bych je nastříkal ale nevím čím. Má někdo nějaký skušenosti s barvama na hliník ?

17.04.2001  12:51

« Re: Opískovaný kola

jesltli to chceš lakovat, dela se zakladovka na barevne kovy, jestli to lakovat do jiny barvy nechces, tak bych doporucil nejakej bezbarvej lak. neco se prej vyrabi, ale co, to ti neporadim.

17.04.2001  12:51

« Re: Opískovaný kola

KOMAXIT, je to písková barva, která se v peci vypálí. Vydrží hrozně moc proti oděru a ředidlo to vůbec neporuší. Vlastně se ani nic jiného na kola nepoužívá.Cena je různá, nejlepší je když máš někoho známýho, co to dělá, ale já bych počítal tak 500,-/disk. Sám mám několok věcí takhle dělaných i kola na motorku a nemá to chybu.

09.05.2001  09:31

« Re: Opískovaný kola

KOMAXIT - kolo za pětikilo ?
        :-))))
        50,- opískování / 50,- základ / 50,- prášková barva.
        (pouze stříbrná je za 100,-)
        Vlachovo Březí (okres Prachatice)

15.05.2001  08:51

« Re: Opískovaný kola

nejaky blizsi kontakt bys nemel? trebas telefoun, nebo tak neco a jak jsi s tim spokojenej?

24.01.2002  15:35

« Re: Opískovaný kola

Mam taky sundanou barvu z Alu kol a vylestit bych je dost chtel.Nema s tim nekdo zkusenost?Bud kdo to dela,nebo jestli to lze v domacich podminkach bez tovarniho vybaveni jen prirucnim naradim.Diky za kazdou radu.

17.04.2001  12:54

Bez nadpisu

Nazdar Netopýr, koukám ,že jsi zrovna ON-LINE. Jak se daří? Tady v Jablonci chči... prší a prší.

17.04.2001  19:51

« Re:

ani mi nemluv, este, ze nemusim bejt venku, ale muzu bejt pekne v garazi, v Praze je taky pekne hnusne... BTW uz se konecne pochlubis, jak dopadly ty chromy? kolik toho bylo za kolik, jak ses s tim spokojenej a vubec...

26.04.2001  09:39

« Chromování

tak se přeci pochlubte, kde ste ji nechávali něco chromovat a jak ste s tim byli spokojeni....

10.01.2002  15:35

Re: pískování v Praze

To je nějak moc peněz za komaxit, u nás chtějí 250,- za disk. Cena zahrnuje opískování a fosfátování - firma Kovos, Slavičín, okr. Zlín.

12.01.2002  16:21

ALU 13'' disky

ZdraVWím Vás všechny, měl bych nějaké dotazy, sice nepatřící do této diskuze, ale snad mi někdo odpoví. Nedávno jsem koupil starší automobil s elektronovými disky, ale předchozí majitel s nimi jezdil asi i v zimě nebo je neudržoval, zkrátka jsou špinavé, tato černá špína nejde ničím umýt (zkoušel jsem různé saponáty a nic). Mohl by mi někdo poradit, jak vrátit diskům původní vzhled? Existuje na to vůbec nějaký přípravek? Co takhle nějaká brusná pasta a hadr + hodiny práce? Nebo je zkusit nechat opískovat (nevím jestli to se to vůbec dá dělat na hliníku, na plechových discích ano)? Kolik stojí renovace hliníkových kol? A ještě bych měl jeden malý dotaz, zajímalo by mě, zda je možné přepsat automobil na osobu mladší 18-ti let? Předem Vám děkuji za odpověd(i)!

"-- skrytý --" 20.01.2002  19:10

« Re: ALU 13'' disky

měl jsem podobné dilema čím to umýt, jediný sajrajt která funguje je nástroje od kartáče až po starý kartáček na zuby a takřky nezředěný Mr.Proper žlutý - to je normálně žiravina, sežralo mi to linoleum za 5 min.

"-- skrytý --" 01.02.2002  14:18

Hranostaji

dlouho jsem tě neviděl co skončil Průvodce_Důchodce. Přesunuli jsme se na goo.cz.
    Rado_MBX

01.02.2002  17:27

« Re: Hranostaji

Rado, nemysli, že vás tam nesleduju. Jen prostě nemám nic, čím bych přispěl. Pořád se přes ty dutý hlavy na Dopravním inspektorátu nemůžu propracovat k té hajtře. V něděli mám zase slíbenou pomoc, ale nevypadá to moc dobře. Zatím teda sbírám teoretické poznatky, v práci dřu jako šroub (i když podle šéfa se flákám) a šetřím na byt. Takže asi tolik. Mimochodem - ten podzimní sraz MBX podle fotek vypadal fakt skvěle.

11.02.2002  13:53

Tapecírunk ?

Když už jsme u těch renovací, nevíte o nějaké firmě, která by dokázala slušně za slušnou cenu (kolik asi?), potáhnout kůží sedadla a tapecírunk. Nejlépe kolem Prahy, ale může být i jinde.

11.02.2002  15:52

« Re: Tapecírunk ?

Tohle mě taky moc zajímá. Koukal jsem zatím na pár firem přes Internet - stačí hledat na vyhledávačích "autočalounictví" a pár nabídek mě zaujalo. Nikoho jsem však zatím nekontaktoval, protože to pro mě zatím není aktuální, ale také by mě zajímala orientační cena.

13.02.2002  10:08

« Re: Tapecírunk ?

Na AutoShow výstavě vystavoval nějakej soukromník (určitě by se dal podle seznamu vystavujících dohledat). Měl tam i fotky svých prací. Vypadalo to hezky. Pamatuju si jen jednu cenu: kompletní červený interiér v kůži do Jaguára (sloupky, sedačky, dveře, tunel, podběhy atd.) za bratru 50-70 tisíc. Takže asi takhle.

13.03.2002  11:47

« Re: Tapecírunk ?

Našel jsem na internetu tohle: [odkaz] a vypadá to slibně, dělají i plátěné střechy.

28.02.2002  10:36

Jakou barvu na al. disky

Poraďte mi, jakou barvou nechat nastříkat al. disky. Hodí se na to prášková ? A jakou úpravu pod to ? Já to chci nechat opískovat, doufám, že mi to nezmrví.

28.02.2002  21:27

« Re: Jakou barvu na al. disky

no pokud je to hliník, tak to chce po tom pískování určitě do louhu.

01.03.2002  08:06

« Re: Jakou barvu na al. disky

Kamarád si nechal před 14 dny pískovat elektrony - v Praze na tom místě, který tady bylo nížeji popsaný. Vylezlo to docela dost hrubý. Pak na to bez dalších úprav šla prášková barva a celkem hezky se to slilo. = Výsledek perfektní.

02.03.2002  16:47

« Re: Jakou barvu na al. disky

Ćím to pískovali, ocelovou drtí, litin. kuličkama, nebo pískem ? To je to co mě zajímá, aby to nedošlo k újmě, jinak je fakt, že na ten hrubší povrch prášek asi líp přilne při vypalování.

28.02.2002  10:37

Impregnace plátěné střechy

Nemáte někdo nějaký postup na impragnaci plátěné střechy ? Nejlépe za studena, nechce se mi to sundavat z konstrukce.

05.03.2002  09:24

opiskovani a pochromovani alu kol

POradte prosim: potrebuji opiskovat(nejspis potrebuji i opravit ryhy) a hned pote je nejak pochromovat....pokud to jde...moc dekuji za odpovedi ...sedmvlku@sedmvlku.cz

"-- skrytý --" 04.09.2009  19:37

Chromování-Ostrava

Zdar lidi. Jestli by měl někdo zájem chromovat...cokoliv, tak se ozvěte na mail: 116se@seznam.cz

foto zdendapt

zdendapt 17.09.2016  11:56

Lakování

Co se týče lakovny tak já využívám výhradně autolakovnu [odkaz] v Praze. Jsem s nima nadmíru spokojen a jsou velice ochotní. Nabízej taky různé kosmetické úpravy.