vzduchovy filtr

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.09  21:47

    « Green filter

    Mam škodu felicii 1,3MPI 50Kw a kit sani od Greenu a udělany přivod vzduchu na mřižce vedle chladiče a iridiove švíčky.Mohu jen doporučit . Mnohem lepe jede z nizkych otaček a ma okamžitou reakci na sešlapnuti plynu a celkově ma vic sily.Zvuk velmi pěkny Daval jsem za něho 3500kč a svíčky 1900 a jsem spokojeny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.09  16:13

    « K&N filtr

    Zdravím Vás, ja jsem poridil pouze otevrený K&N válec a mám ho nainstalovaný prímo na klapce motoru, musim rict,že to co ted motor vyluzuje za zvuk je pro me krasna vec. Vyhoda oproti vyfuku je ta,mže pokud chcete tak ostatni ani nevi,že tam neco mate, pokud vsak date nohu na podlahu ozve se dunivý zvuk :))))

    Ted zvazuju koupi bud kitu opet od K&N nebo jsem nasel kit od Green nejaky Dynatwist a píšou u toho,že to ma vetsi napor vzduchu (samozrejme ze kit nestoji uz jen 4000 ale asi 6000)
    Pokud s tímto Greenem mate nekdo zkusenost napiste sem ji prosim.

    Jinak se pokusim ziskat o Green vice infa a samozrejme sem rad pripisu :-)

    Mejte se fajn

    P.S. zapomel jsem pripsat ze mam Fabii 1,4 16V 55Kw
  • 00 Reagovat !

    foto OS

    OS 24.07.07  18:11

    « K&N

    take setrim na K&N kit sani tak doufam ze neudelam chybu... zatim sem si poridil filtr od K&N a spokojenost tak doufam ze me sani nezklame
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.02  01:55

    « Re:

    to xmen: :o)))))))) Tak to bejvá. Já jsem jich zamlada míval 218, teď nevím, ale KN filtr bude to poslední, co bych pořizoval. První budou dozajista kola/tlumiče/pružiny/lak/audio
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  19:22

    « Bez nadpisu

    Výkon je jen ten co uvádí výrobce u nového vozu, samozřejmě vzhledem ke stáří vozu již nějaký ty koni vymřeli.Filtr byl samozřejmě novej v orig. krabici přímo od automoto rieger.Pokud bych poznal i menší rozdíl v akceleraci nebo zmenšení Turbo efektu určitě bych do toho šel, ale bohužel nic takového jsem nezjistil.Není důvod si výmýšlet, kdyby to skutečně bylo znát tak za to těch 2500 dám, vzhledem k tomu že filtr je pratelný tak investice není až tak vysoká a časem se jistě vrátí. Samozřejmě největší nárůst výkonu pocíti majitelé vozu s motorem tak do 1,7 L, a to přímo v desítkách koní :-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  15:42

    « Vzduchové filtry

    Proč jsou ty filtry tak příšeně drahé?
    Zůstal jsem čumět když jste tu někdo psal že to stojí 2500 vždyť to je kus hadru!
    podkud si chcete ověřit jestli to vašemu motoru pomůže a neutrácet zbytečně je tu jednoduché řešení stčí když se kousek svezete bez vzduchového fitru strašpytlové mohou natáhnout přes vstup punčochu, a to by mělo být v každém případě lepší než ten hadrovej!
    Věřím, že nikdo ten rozdíl nepoznáte, možná v hluku!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  12:19

    « Re: Filtry KN a podobné

    možná by bylo dobré uvést, co je to za vozidlo a tak... Případně i fotku motoru. Ono kdyz se prida 10 koni k 204 konum (urcite zmerenym na brzde, ze?), tak si myslim, ze se to subjektivne neda poznat. Ten filtr byl urcite novy, ze?


    Kdzbz to bzlo placebo, tak to bz snad davno nekdo odhalil, ne?

  • 00 Reagovat !

    foto

    09.07.02  19:36

    « Filtry KN a podobné

    Měl jsem možnost na svém voze něco přes týden zdarma testovat vzduchový filtr KN do boxu a musím říci, že jsem nepoznal jakýkoliv rozdíl, a to jsem tomu dával celkem dost.Závěrem chci říci že kvůli výkonu si ho určitě nepořídím a zůstanu u svých 204 koní, možná když bych ho zakoupil za cca 2500 Kč tak bych rozdíl pocítil jako většina lidí kteří si je zakoupili.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  19:31

    « Jaká látka je nejlepší

    co zkusit klasickou osvědčenou českou teplákovinu? :-)
    vypadá to skoro stejně!
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  01:33

    « Textilní filty ano

    Ale do interiéru, je jich spousy sruhů za různé ceny vždy jen třeba zkoušet na klasické /Skodovky jsou nejlevnejší a zároveň asi i nejoptimálnější.
    Umi odchytat prachové částice ale i část s uhlíkovým filttren odvede své s zachyrí pacha a jedy, světlá část zachytí mastné čásricevýfuových plynů ktré znečušťuji předn sklo namodralým¨povlakem!
    zkuste www.martinek-auto.cz tam mají vše za hubičku!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  01:10

    « Re: Sportovní filtry

    A kdo se tedy nejvíce pakuje výrobce? U něho jsou výrobní náklady cca 100 Kč prodá se ziskem 100% tj! za 200 Kč velkoobchod přirazí 100% tj 400 Kč maloobcho zase 100% a to jsme na 800 kč! Do 3200 Kč nam zbývjí ječtě dva články po 100% to je nenormální. Spíše bych řekl že se někdo pakuje a bývá to většinou jak už jsme si zvikli neseriozní zahraniční partner!
    Jen tak mimochodem z čeho se ty filtry skládají a jaké asi budou ceny surovin?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.07.02  19:51

    « Re: Sportovní filtry

    Marží se rozumí obvykle hrubý zisk posledního článku, tedy prodávajícího, dealera, když to nakoupí od distributora, dovozce za 2000, a prodá to za 3000, jeho marže je 1000 Kč. 30% je u většiny věcí obvyklá marže (hudební nosiče, oblečení apod...)
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.07.02  09:12

    « Sportovní filtry

    Tipl bych si že na nich je spíše marže přes 1000%.
    výrobí náklady se mohou pohybovat někdy kolem 100 Kč!
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  15:41

    « SPORTOVNÍ FILTRY

    Tak jsem zjišťoval ceny sportovních K&N filtrů pro Oktávie u dovozce (Riegger) a ceny (koncové, maloobchodní, s DPH) se mají takto a údajně již dlouho beze změn:


    kód: 57-0244 1.8 TURBO,KIT .. 2797,-

    kód: 33-2128 1.8 TURBO,VLOŽKA 2161,-

    kód: 33-2128 1.9 TDI,VLOŽKA . 2161,-

    kód: 57-0222 1.9 TDI,KIT .... 4508,-


    Za kolik jste nakoupili sportovní filtr K&N u svého tunera? Podle toho, že tu někdo nabízel 1.8 TURBO KIT za vyšší cenu než obvyklou prodejní soudím, že se někde prodávají ty filtry se 100% marží :-))


    A co si myslíte, záleží na tom, zda jde o K&D (King Dragon), K&N nebo J&R filtr, nebo je to všechno naprosto stejné? Nejdražší jsou asi bez diskuse K&N filtry.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.02  20:58

    « to k.o.k.s.

    Odpověď máš v mé rubrice.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.02  20:56

    « to ambit

    1. KN kit má umět až +8% výkonu, KN do boxu +4% výkonu.
    2. V Oktávii to vypadá tak jako u Hufa (http:// mujweb.cz/www/hufnagl /motorraum/motorraum.html ) Bez mezer.
    3. Riziko? No, asi když jej po vyčištění někdo přeolejuje, může zničit snímač hmoty vzduchu. To je asi zásadní a jedinné riziko.
    4. Ano, dělá se to do Octávie. Však to co má Huf, je z Octávie.
    5. Do 1.8T 3.936,-s DPH, montáž cca 1/2hod.
    6. Hadice, vzduch? Zepředu před chladičem, náporem.
    7. Nová 1.8T má proměnné sání (2 přednastavené délky).
    8. Kit je vždy hlučnější, ovšem vymyslel jsem zlepšovák při montáži, eleiminující pazvuky na 30%.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.02  19:54

    « KN kit....

    uz jsem se ptal jinde, ale zatim zadna odpoved.. u 1.8T sem si filtr /kit/ poridil taky a musim rict ze rezonance co se po instalaci objevila /kdyz uberu plyn/ je celkem vyrazna, jinak receno HNUSNA... prozatim je kit out dokud mi nekdo neporadi jak rezonanci opdstranit...jinak hlucnost nijak vyraznejs nevzrostla..!!co presne to s vykonem dela zatim nemuzu posoudit, protoze po instalaci sem mel problemy s cidlem teploty /hustoty?/ vzduchu coz potvrdilo i VAG...az ho tam vratim uvidim jestli byl problem ve filtru... tu ATX: neda se stou rezonanci neco udelat?? dikes a cuzz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.02  11:27

    « Re: KN a křemičitý prach

    Investici za cca 4000 Kč do kitu jsi tedy vyhodil oknem? Bylo to hlučné nebo to nejelo nebo to přisávalo teplý vzduch nebo?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.02  09:50

    « Re: KN a křemičitý prach

    kryt se odendal.... ted je zpet a nemam PRIMY KIT ale mam normalni KN vlozku misto klasickyho papirovyho filtru......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.02  17:56

    « Re: KN a křemičitý prach

    Díky za odezvu, někoho s 1,8 + tenhle K&N výmysl, o kterém prodejci prohlašují jak je to neškodné jsem dosud nenašel. Čekám, že pan Naď odpoví, chtěl jsem to u něj pořídit.
    Fotky 1.8T s "hřibem" bych uvítal, stejně jako zkušenosti majitele stejného motoru (protože to je v záruce a moc vrtat do toho nechci a ten motor na volnoběch a v nízkých ot. není vůbec slyšet a nerad bych, aby se to zhoršilo).


    U té Fabie 1.4 74kW to jezdí bez krytu motoru nebo se tam po vyfocení kryt opět namotroval?

    "... ja mam ted normalni filtr v tom plastovym boxu" - to jako že si to raději vrátil zpět do původního stavu?

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…