Ford Fiesta Club

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto strary-amater

    strarý amater 18.08.16  14:49

    « Re: Fiesta

    U Fiesty 1.3 z roku 2007 se mi rozsvěcuje kontrolka motoru. V neznačkovém servisu ji zhasnou a jezdím dál. Po čase se závada opět objeví. Čím to může být?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.10  20:03

    « Ford Fiesta 1.4 59kw (2005)

    Ahoj, nevíte kde bych mohl stáhnout servisní manuál na fiestu 1.4 59kw (2005)?
  • « 00 Reagovat !

    foto Klaudius

    Klaudius 21.06.10  22:10

    « Re: Smrad v kabině z motorového prostoru.

    Niečo podobné mal kamoš, akurát to bola staršia Simca myslím... Pri státí môžu plyny z výfuku vplyvom pohybu vzduchu cestovať aj popod auto smerom dopredu. Do kabíny sa dostanú hoci chýbajúcou záslepkou niekde v podlahe, alebo cez nedostatočne doliehajúce dvere kvôli starému alebo poškodenému tesneniu. Podobne by som asi pozrel hadice vedúce vzduch do kabíny, od klímy, resp. filtrov až po výduchy - kdekoľvek je dierka, prúd vzduchu so sebou strháva aj smrádek spod auta alebo motorového priestoru so sebou.
  • 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 21.06.10  12:36

    « Smrad v kabině z motorového prostoru.

    Ahoj, tak se mi začíná dostávat smrad motoru do kabiny. Nepoznám zda je to smrad z benzínu, nebo z výfuku, ale nemůžu najít kudy se to tam dostává. Víc to smrdí, když auto stojí na semaforech, než když auto jede. Zalepil jsme všechny díry v přepážce mezi motorem a prostorem sání, ale nepomohlo to. Kudy by se to tam mohlo dostávat? Souvisí někde klimatizace s motorovým prostorem?
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 16.05.10  01:03

    « Re: Skřípání při točení volantu.

    Odpovím si sám, stačilo setřít povrch kontaktní plochy a znovu ji natčít tukem. Na dráhu se musel dostat nějaký prach, který způsobil skřípání sběračů. Objevil se další problém, vyschl tuk v průchodce zadního stěrače a osička zarezla. To způsobilo poškození průchodky a prasknutí objímky. Tak snad slepení, podmazání pruchodky silikonem v místě styku s karosérií a namazání hřídelky tukem pomůže.
  • 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.05.10  21:36

    « Skřípání při točení volantu.

    Najednou mi auto začalo při točení volantem skřípat a vrzat. Vypadá to na problém rotačních sběračů, které přenáší signál od klaksonu. Co by mohlo být důvodem, že sběrač začal vrzat a skřípat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.10  10:34

    « Prosím o radu

    Dobrý den, zdravím všechny..pořídila jsem si Káčko..a zjistila, že topení nejde vypnout..kupovala jsem si ho v zimě takže jsem to nepostřehla, ale teď na jaře jsem to pocítila..nejde ani ztlumit pořád jede na plno ať je knoflík v jakékoli poloze..síla větráku a poloha foukání jdou..navíc na tom panelu nejdou tlačítka na rozmrazování zadního okna a mlhovka..ani se nerozsvítí kontrolka když tlačítka mačkám..je možné, že to má něco společného..je možné, že by byl nějak celý plošňák rozbitý který je z druhé strany panelu..nebo pojistka?.....jinak auto je roku výroby 1996 děkuji moc za jakoukoli radu, ale spíše na e-mail avrilka608@centrum.cz. Paja
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 09.04.10  12:01

    « Povolené pneu na Fiesta 2001

    Ahoj, hledám všechny povolené rozměry na Fiestu 2001 (mezityp). Teď tam mám letní 185/55 14" a zimní 165/70 13" ale v techničáku jsou 155/70 13"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.10  16:19

    « Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    Díky Nicco, potvrdzuješ to, čo už som tiež zistil!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.10  16:17

    « Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    K Bigfoot 007!Nemáš pravdu, o záruku neprichádzaš, pokiaľ Ti aj záručný servis vykoná autorizovaný servis, nie nejaká garážová dielňa bez certifikácie. Pozri posledené vydanie AUTOSALON na TV Prima.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 29.03.10  10:12

    « Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    Podla nariadenia EU o zaruka nemoze byt podmienovana navstevou "urciteho" servisu, ale nejak to musi byt limitovane aspon na servisy s nejakym certifikatom alebo ako? Inak by chybnu suciastku mohol menit amater a mohol poskodit aj to dobre a potom by si majitel zacal uplatnovat zaruku.
    Jedine, ze by platila prezumcia neviny aj v tomto a Ford by musel dokazovat, ze doslo k neodbornemu zasahu a zauka sa neuplatni a teda nie automaticky, ze nemate razitko v serviske = dovidenia.

    Jednoznacne ale pride o zaruku na lak a karoseriu, pretoze toto si musi kazdy dat chodit skontrolovat raz rocne za neadekvatny poplatok. Ja som uz na toto rezignoval. 12 rokov to vydrzi a to mi staci ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 28.03.10  20:41

    « Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    O záruku nepřijde...
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 28.03.10  18:49

    « Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    je ti ale jasne ze prichadzas o zaruku?
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 21.03.10  14:26

    « Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

    Předepsaný olej najdete v manuálu k vozu
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.03.10  21:35

    « Ford Fiesta 1,4 TDCi

    Ahojte mám ročnú Fiestu, model 2009 a mám ísť na prvú garančnú prehliadku. Aký olej je doporučený pre tento typ a motor? Nechcem to dávať do značkového servisu, chcem si kúpiť filtre aj olej sám a dať to do servisu kde mi umožnia prítomnosť pri servise. Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Slavek-TDM

    Slavek-TDM 17.03.10  15:45

    « Re: ford fiesta

    Bud v kabelazi - treba uvolnenej minus pol a nebo nejakej tajnej spotrebic. Automechanik s multimetrem na to musi prijit, pokud se to neaktivuje vibracema nebo hlodavcema >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 17.03.10  13:42

    « Re: ford fiesta

    Ja by som zasiel do servisu a nechodil sa vestkynou
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 16.03.10  16:33

    « Re: ford fiesta

    Já bych počkal do příštích narozenin >:D >:D Anebo zkontrolovat elektroinstalaci, svíčky atd atd...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.10  08:47

    « ford fiesta

    Ahoj dostala jsem ke svému ridicaku cervenou fiestu obsah 1,1 rok ted nevim jenze mám problém neni na to auto spoleh protoze jednou do nej sednu a odjedu a podruhe uz nenastartuji a nechytne to vubec ukazovalo to ze je asi baterie vybita a tak jsem koupila novou ale problem zustava nadále poradite mi nekdo cim by to mohlo asi být:-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.11.09  21:38

    « Veškeré díly Ford Fiesta 1.3i r.v. 94

    mam cokoliv z rozebrané fiesty(elektrický šíbr) ... více info na email vlcaak91@seznam.cz
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…