Ford Fiesta Club

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

02.01.2001  05:35

Ahoj tady Kevinmark. Vlastnim Fiestu mezityp
    XR2.Prave chci zalozit internetove stranky. Shanim vsechenmozny material- vypis delanych typu,
    dokumenatce, cokoliv..mi muzete poslat na simek@orlik.cz ..

02.01.2001  05:36

www

www.mujweb.cz/www/fordik

03.01.2001  14:02

tady znovu Kevinmark-zakládám internetové stránky
    na Ford Fiesta, sám vlastním XR2- chcete-li, pošlete mi fotku a já ji zveřejním do galerie.
    simek@orlik.cz
    -jinak shanim vse,cim by se dalo do internetovych
    stranek prispet

"-- skrytý --" 18.01.2001  07:54

Hi,
    Pozri sa na nem. stranky, tam je toho dost vela. Poslem ti jednu fotku, bude sa ti pacit. Ak pojdes na Slovensko, mozem ti predat Wolf pruziny, jazdene cca. 15 mesiacov. Pasuju na XR2i model 91-93.

25.01.2001  05:29

F.I.E.S.T.A

Vitej u Kevinmarka...mas Fiestu?....podivej se na
    prispevky dole.....

25.02.2001  16:16

« Re: F.I.E.S.T.A

Nemáte někdo kontakt na náhradní díly na webu?

01.02.2001  11:45

Vibrace pri rychlosti kolem 100

Ahoj ve spolek,
    mam Fiestu z roku 93, 1.8D, ma najeto neco kolem 135000 (doufam). Vsechno funguje docela v pohode, ale v posledni dobe jsem si vsiml, ze pri jizde rychlosti kolem 100 km/h dochazi k docela velkym vybracim radici paky (paka se kyve sem a tam a je to citit i na zbytku auta). K temhle vybracim dochazi ale jenom pokud je motor v zaberu (a je jedno jestli je tam 4 nebo 5ka). Obecne se da rict, ze kdyz jedu do kopce, tak jsou vibrace vyraznejsi nez kdyz jedu z kopce (kdyz tam strcim volnobeh, tak to uplne zmizi).
    Zajimavy je, ze pri rychlosti od 120 vejs ty vibrace zmizej a pri rychlostech nizsich nez 90 si taky niceho nevsimnu.
    Nevite nekdo co by to mohlo byt? Podle me je to neco mezi prevodovkou a primo predni napravou (v motoru a v prevodovce bych nerek' ze to bude, jelikoz to dela stejne pri stejny rychlosti na 5ku i na 4ku).
    Diky moc za vsechny rady,
    Snehulak

"-- skrytý --" 01.02.2001  15:05

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Ked som mal Fiestu, rovnake priznaky a bol to utrhnuty silentblok na motore.

01.02.2001  17:56

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Diky, a kolik by tak odhadem mohla stat oprava, a jak dlouho se to odhadem zpravuje? Jo a jeste neco, jak dlouho s tou zavadou muzu jeste jezdit? V soucasny dobe auto dost potrebuju, takze se mi zrovna nehodi ho davat do servisu, ale kdyby mi mel zitra upadnout motor, tak se nerozhoduju ...

02.02.2001  08:43

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Mám na vlas stejny problém, v této rychlosti se mi jemně rozdrnči předek (Mondeo 1,8i). Právě jsem domluvil prověrku v servisu, pak dám vědět. Taky bych to viděl na ten silentblok.

"-- skrytý --" 05.02.2001  07:34

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Jeden bol celkom urvany a jazdil som s tym asi 2 tyzdne po zlych cestach a nie prave pomaly. Motor neodpadol, len pocit bol zly. Vymenil som ich za zavodne. Drzali ako privarene :)

27.02.2001  09:39

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Cau, protoze vymena silentbloku by prisla na docela velky penize, navic si ten servisman nebyl zcela jistej, ze jde o silentbloky (nebyly uvolneny nebo nejak zniceny, jen trochu houbovity a tim by to bejt nemelo), tak jsem se rozhod', ze Fiestu strcim do znackovyho servisu at na to prijdou. Protoze mam zkusenost s Autosluzbou v Plzni, ale ted pracuju v Praze (v Dejvicich), tak to ve ctvrtek du odvezt do AC Hale, na Delnicky. Nemate nekdo zkusenosti s timhle servisem (at uz dobry nebo spatny)?

27.02.2001  13:12

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Mám vibrace na Mondeu vyřešeny, první podezření bylo na menší vůli prvé poloosy, ale v tom to nebylo, což se ukázalo při nasledné zkušební jízdě. Mě se to dramaticky projevovalo, když bylo auto řádně zatíženo, zvláště vzadu a předek se měl tedy tendenci v tahu více zvedat. To se vibrace ozývaly v otáčkách při všech rychlostech. Nezatížené nebo při obsazení pouze předních sedadel to bylo v pohodě třeba až do 160 km/h. Na vině byl silentblok v zadní části motoru, který je sice velice měkký, ale byl protržený. Nevím jestli má Fiesta stejné uložení motoru?

01.03.2001  17:12

« Re: Vibrace pri rychlosti kolem 100

Cau. Tak dneska mi v servisu sdelili velice smutnou zpravu. Problem je v diferencialu :-( - poloosy jsou velice uvolnene a oprava, to by znamenalo menit skoro celou prevodovku. Nevite co bych s tim mohl delat? Velice smutnej Snehulak (uz skoro tajici :-(((((().

08.02.2001  05:29

Fiesta from hell

Ahoj Tady zakladatel místnosti Kevinmark. Zakládám
    stránky o Fordu Fiesta. Chcete-li nečím přispět-
    historie, závodní zkušenosti, tuning, úpravy,..
    piste...simek@orlik.cz

14.02.2001  11:17

New fiesta

Zdravim,mam 2 mesice starou Fiestu 1.25 16V. Sice jeste neni radne zajeta aby se ustalila spotreba, presto neprijde vam prehnane 10l na 100km? Sam jsem to nekolikrat pocital. Jezdim celkem svizne , ne vsak s plynem na podlaze.

"-- skrytý --" 15.02.2001  07:19

« Re: New fiesta

Moja byvala XR2i 1,6 zrala 12-14l so seriovym pocitacom a 16 so zavodnym.
      Napriek tomu sa mi ito zada vela. Novy voz ma na zac. nadspotrebu, ale spytaj sa na to na garancke. Dochadza k tomu aj pri nizkych teplotach, napr. ja mam na svojom spraveny privod vzduchu a ked primrzlo, zacalo mi to strasne zrat na kratkych vzdialenostach /5-15km/. Motor sa nerohrial a sal ladovy vzduch. Pekne to bolo vidno na otackomeri, ked voda uz bola ok, ale otacky sa stale drzali nad 1200.

15.02.2001  10:37

Ahoj Eriku, stranky trochu vaznou. Jsem totalne
        zamestnany, takze nemam moc casu. Jde to pomalu
        ale jde to. Kevinmark

16.02.2001  01:19

« Re: New fiesta

U 1.24 16V je to trochu nad normal, ale ne tolik(dle fordovych mechaniku). Ja uvazuju o koupi Fiesty tak rok 96-98 ale s klasickou 1.3 ma sice jen 44kW, ale zere tak o litr min. Znamej ma s ni spotrebu tak kolem 5,5-6 litru.

16.02.2001  01:19

SOrry ten motor je 1.25 16V

23.02.2001  13:28

« Re: New fiesta

Fiest 1.25 16V. Spotřeby 10 l jsem u ni nikdy nedosáhl a to mám i klimu. V létě jezdím za 8l a v zimě za 7l / 100 km. Na firmě jich máme asi 20 a nikomu se tak vysokou spotřebu edaří dosáhnout. Při různých způsobech jízdy. Volit 1.25 ZETEC a 1.3 (44 kw) bych neváhal a vzal si ZETEC. Některé u nás mají již 190000 km a nemeěli jediný motorový problém. Zde bych slabší součást bych považoval pouze brzdy. Ale musíme si uvědomit, že Fiesta je auto do města a při brždění na dálnici z 190 km/hod (Ano, jede tolik, při stoupání na D1 kolem Naháče mám ještě u ESSO 145 km/hod) na 90 má problém.

15.10.2001  11:28

« Re: New fiesta

Vlastnim Fiestu z 11/96 s 1.3 /44kW a zere 7.1 l/100. Pod 7l se dostavam pouze pri dlouhejch jizdach, po meste i 8l :-(

"-- skrytý --" 16.02.2001  07:55

Bez nadpisu

Sorry, ze neposielam foto mojho auta, ale ako som pisal, je to len na videu a PC mam primarne s Gf2 MX a Matrox s r.runnerom sa mi nechce nahadzovat. Zvycejne to konci reinstalaciou systemu. Skusim najst niekoho v mojom okoli, a spravim to na jeho pc.

"-- skrytý --" 02.03.2001  07:52

03.03.2001  19:39

Zamky u Fordu (obecne)

Zdravim mam takovej problem - mam fiestu r.v.96 s tim sestihrannym klicem a kamos ma escorta taky r.v.96 problem je ten ze ja svym klicem odemknu jeho auto (oboje dvere, kufr a spinacku ne) on svyma klicema odemkne u me pouze kufr) dost me to znepokojuje to jsou skutecne zamky u fordu takovej smejd ze je klic univerzalni. Jestli s tim mate nekdo zkusenost prosim podelte se. Diky

Nicco 18.07.2008  22:46

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

Ja som pocul, ze sa s tym istym klucom da odomknut kazdy 6-ty Ford. Musi ist o tie sestihrany. Napr nove Mondeo to uz nema, vlastne ?vobec nema kluc?.

"-- skrytý --" 19.07.2008  15:33

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

soused majitel dvou transitu posledni verze tvrdi, ze se mu povedlo navzajem zamknout, odemknout ne.

superkutil 21.07.2008  11:19

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

Všechny Fordy s kulatým klíčem jdou zamknout jakýmkoliv klíčem, ale ne odemknout.

Bez nadpisu

podarilo se mi ukoristit fordackej CDrom, kterej beha i bez hardwarovyho klice,

obsahuje
    Okay. Ford cd contains the following information on
    Escort

Update Bulletins

Vehicle System Testing Manuals

Wiring Diagrams

Systems Overview

Component Index with sensor wiring diagrams

Fuel Injection Diagrams

etc etc etc

zatim to jeste nemam fyzicky v CR (cd je stale v UK) a ani kolik za to prekupnikovi dam, nicmene kdyby jste nekdo pak mel zajem az to tu bude tak neni problem

« Re:

kurnik nak to rozlozilo vycet aut kterych se to tyka:

Escort,Fiesta,Galaxy,Ka,Mondeo,Puma,SCOR… (MK 3 Granny),Transit

« Re: Re:

no to snad neni mozny :)

eskort, fiesta, galaxy, ka, mondeo, puma, scorpio (mk3) ,transit

11.10.2001  14:07

« Re: Re:

Docela bomba,i pri my chaby angline bych mel zajem.Az bude,hod sem zpravu,domluvime se.
          Jo,nevite nekdo,kde by se daly splasit tvrdsi tlumice na Fiestu 94 16V?

07.05.2001  16:15

Ford Fiesta- www.mujweb.cz/www/blackford

tady opet Kevinmark. Pozor, stary webmaster zklamal, takze jsem se musel naucit stranky
    delat sam. www.mujweb.cz/www/blackford
    PODIVEJTE SE A NAPISTE

10.10.2001  19:14

Prodam Ford Fiesta

Ahoj, tak uz je to tak.
    Prodam Ford Fiesta 1.8D, 3dv, bila barva, r.v. 93, najeto 145tis, nebourany, bez koroze. Kompletne novy vyfuk (srpen 2001), nova baterka (brezen 2001), dalnicni znamka,orig. radio Ford, nizke povinne rucení (do 1850ccm), nizka spotreba (do 5l. nafty na 100km). Cena 85000 Kc, v pripade rychleho jednani mozna sleva.

15.10.2001  11:32

Hlučnost

Mam dotaz k hlucnosti motoru 1.3 /44kW. Najeto 72000 km, na volnobeh dost klepe /ventily serizeny/ pry je to u techto motoru normalni - dle technika u Forda to jsou rehtacky. Je mozne toto klepani nejak utlumit? Dekuji.

28.10.2001  00:00

hluk od zadních kol !!

ahoj panove, jestli sem ještě někdo zavítá a čirou náhodou by tušil problém, mám Fiestu z 98 a najeto asi 80 tis. km. mam ji asi rok (to měla necelých sedmdesát) a pozoroval sem u ní lehký hluk od zadních kol. časem se to zhoršovalo a tak sem nechal v srpnu vyměnit ložiska kol.po této operaci bylo vše v tichu asi tisíc km. do doby než sem ji vzal na čtyřset kilometrový úsek po dálnici rychlostí tak 140 km/h. po třech stovkách km. to začalo znovu hučet a nyní se to dále zhoršuje. NETUŠÍTE někdo prosím co to může být?!?! nechci dávat opět peníze za nějakou diagnostiku. DÍKY !

28.10.2001  00:00

« Re: hluk od zadních kol !!

a ještě se chci zeptat kdy se má měnit klínový řemen. je to Zetec verze. Díky.

29.10.2001  07:55

« Re: hluk od zadních kol !!

Nechci sejckovat,ale jiny huceni nez od lozisek by vzadu byt nemelo.Tu zkusebni jizdu musi normalni lozisdka skousnout,je otazka,jestli to v servisu nedotahli moc a dali dost tuku(momentak neznaj,tukem setrej)Ty mas 1,25 vid? U 1,6 doporucujou v 90-115 tis km,Ty mas lepsi verzi,takze min by to byt nemelo.Ale tohle nevim presne,dedukuju.

29.10.2001  07:57

« Re: hluk od zadních kol !!

Jo,jeste jsem zapomnel, meni se intenzita toho hluku s rychlosti? Jestli jo,tak skoro urcite ta loziska.

05.11.2001  10:29

« Re: hluk od zadních kol !!

2futura : diky ti, ten hluk s rychlosti neklesa.jeste sem v tom servisu za chlapama nebyl,tak k tomu nic noveho nevim.ale myslis-li ze by to od niceho jineho nez lozisek byt nemelo, tak ja tam za nima zajedu at se na to znovu kouknou-doufam ze v ramci zaruky. jinak myslim ze otackomery sou unifikovane a pouzivaji je vsechny modely. u spousty aut ani cervene pole jiz neoznacuji a pouzivaji stejny budik jak pro deseli tak pro benziny... ja mam bile budiky a vubec si ted nevybavuji je-li tam nejake pasmo vyznaceno.. :-) ahoj a diky.

06.11.2001  08:31

« Re: hluk od zadních kol !!

tenot-kdyz mas moznost to resit v zaruce,tak po nich dupej,jsou to sakra profici a zadny huceni by tam byt nemelo.Hlavne me neber jako neomylnyho,loziska se nabizeji,ale nejsou vylouceny ani dalsi veci.To by clovek musel opravdu zkusit a slyset.Je fakt,ze po zkusenostech s profesionaly radsi resim skoro vsechno sam i s rizikem,ze se obcas spalim.Fordaci jsou skveli,neni nad unifikaci,aspon ze uz nemaji cerveny pole.Dobry for,snazit se dostat diesela k cervenymu poli benzinu!

01.11.2001  08:16

Maximalni otacky

Mam na otackomeru vyznacene cervene pole nad 6tis a motor ma stanoveny kratkodoby max. pod 6.Je to otackomer z rychlyho auta,nebo Fordi v ramci uspor strkaj do vsech jeden bez ohledu na provedeni?

15.11.2001  08:24

Kde jste?

To je desna ostuda,takovych Fiest clovek potka a zadny sem nenapise.Nebo to je tim,ze je to uplne bezproblemovy auto? Tak se aspon pochlubte,jak jste pripraveny na zimu.
    Jo,nemate nekdo namontovany hagusy? Videl jsem to a vypada to hodne dobre,navic to urcite bude prakticke,vic,nez tam pokazde lamat zahradku.Tohle teda u Fordu moc nevymysleli.

20.11.2001  11:32

« Re: Kde jste?

Je to tu celkem mrtve :-(
      Bezproblemove auto asi neexistuje :-) Hagusy bych take bral... na zimu mne cekaji nove gumy :-( , zrejme vymena termostatu - velkej okruh to pusti uz v 50stupnich a zrejme vymena mechanizmu zamku u ridice. Auto r.v. 12/96 1.3 najeto cca 85t km. Vymenene brzdove kotouce, 2x desticky, ceka mne vymena rozvodoveho retezu /hlucny - i kdyz nevim, zda to ma cenu, zabal byt slyset uz po 30t/ zadni sterac obcas nezaparkuje, zlobi spinac mlhoveho svetla v pristrojovce, neco klepe pri prejezdu nerovnosti u zadnich kol. Jednou meneno tesneni pod hlavou /v zaruce/ do 4000otacek to tahne skvele a pak konec, relativne tiche, pohodlne auto, spotreba vzhledem k obsahu celkem velka cca 7-8.2l /100km opravy u Forda pekelne drahe, nahradni dily z druhovyroby nic moc. Na zimu pouze bezna kontrola.
      Na to, kolik jezdi Fiest, tak to tu opravdu vubec nezije. :-(

21.11.2001  09:06

« Re: Kde jste?

No slava,prece jen nekdo.Gumy uz mam prezute,k topeni mam dost vyhrady i kdyz termostat v poradku,privod vzduchu do vymeniku je dost uskrceny,bez podpory vetraku slabota.Dal jsem karton pred chladic,je to lepsi i kdyz casteji spina ventilator.Rozvodak by mel vydrzet a pri cenach servisu bych si opravdu moc rozmyslel jestli je to nutne.Je to asi jako Skodovky,stara ale osvedcena konstrukce s modernimi doplnky,16V je prima,ale tohle ma taky neco do sebe.Vzadu mi kdysi klepala pera,ale to by u novejsich delat nemelo.Nemohly by to byt tlumice?Zadni sterac mi prestal parkovat vubec,kde jsem vypnul tam skoncil,vymenil jsem odpor u motorku,asi za 10,-Kc.Mlhovku nepouzivas tak casto,stejne to asi bude nejaka blbinka,jen u Forda by z toho udelali malou generalku.Financne.Mam 1,6 a ve spotrebe uz jsem rezignoval,v zime ve meste kolem 10.Nemel bych poridit radsi 2L,vyslo by to skoro stejne?Dily shanim kde se da,neco orig.,kdyz je to podstatny pro funkci,jinak cokoliv.Ale cenove jeste prijatelne.Stejne ji mam rad,potvoru.

21.11.2001  11:06

« Re: Kde jste?

Copak na to obouvas za gumy? Ja mam koupenej nejakej patvar, jsou na tom obute 155/70 po novem roce tenkrat uz davali 165 :-( na ty 155 se mi zda to auto tezke a kdyz to do zatacky vjede rychleji :-) tak to vypada, ze jsou gumy prazdne a pekne to ujizdi bokem - je to jen o zvyk. Zvazuji vymenu svicek za Brisk GR14TXS, uvital bych nejake zkusenosti a poznatky, aby to nebylo horsi nez original. Mlhovce zlobi spinac v pristrojovce, ten vymenim - u Forda jej jen koupim. Nechaval jsem si pred 2lety menit u Forda zadni blatnik a uz mu kvete lem a objevuje se rez ve slicovani k ostatnim dilum /to sem byl po roce na nastriku dutim - pry aby to po te vymene nerezlo :-( /, takze na autorizovanej servis z vysoka..... . Zda se mi, ze ty termostaty nejak blbnou, maji otvirat daleko pozdeji nez otviraji :-( Jinak rucicka teplomeru ukazuje maximalne na N v napisu normal a to se musi hodne rozmyslet, ale cidlo teploty kvuli pristrojovce menit nehodlam :-( Pritelkyne jezdi 1.2 Peugeotem 106 jede to o dost lepe /vazi o 150kg mene/ a jezdi to za 6.5, na dovolenou jsme jeli za 5.8, o tom se mi u Fiesty muze ledatak zdat :-( Ta Fiesta je takova bytelnejsi, ale motor nic moc :-( V zadu nemam tuseni co klepe, kdyz se to zvedne, tak to zadne vule nema ... jednu dobu to klepalo i na rovne silnici, a po nekolika hledanich jsem objevil nad plechem vyfuku kus asfaltu, pekne tam poskakoval a drncel. Olej to zere tak 0.5l na 4000km, takze celkem ok. Velice dobre to sviti ma to H7 + H1 a pri dalkovejch sviti oboji. A asi pred 14dny jsem si udelal jeziska - trefil jsem ve 110srnku a ceka mne vymena predniho bltniku a asi oprava narazniku - praskl od svetla asi do poloviny vysky /sundam, vyztuzim ze vnitr hlinikovym paskem a prelaminuji... z vrchu pretmelim a striknu lakem/ uz se na to moc tesim :-( Na to topeni se chci take nejak podivat a neco s tim udelat, zacne to topit prakticky okamzite, ale brzy sepne termostat a opravdu horkej vzduch z toho jde az kdyz se to prohreje cele. Ja jsem s ni jinak spokojenej, ale postzovat si muzu :-)))

21.11.2001  12:00

« Re: Kde jste?

Ty jo, sice Fiestu jsem uz prodal, ale jeste pred necelym mesicem jsem mel 18D r.v. 93. A abych pravdu rekl, tak jsem s tim byl docela spokojenej. Ten diesel mel spotrebu tak kolem 5 porad (dalo se s tim ject i za 4.5), olej to skoro nezralo. Krome vymlacenych tlumicu to ale zadny jiny mouchy nemelo. Tedy urcite ne sterac nebo mlhovka.

Jinak s tim chlazenim, ten diesel byl chlazenej velice dobre. V lete ve vedrech zadny problemy (provereno v jizni Francii), naopak v zime mi prislo ze to krasne topilo. Ted mam Nissana Almeru a jsem ochotnej tvrdit, ze Fiesta byla vytopena mnohem prijemnejs a lip nez Almara.

Proste ackoli ji uz nemam, musim ji jen chvalit :-) (prece jenom to bylo moje 1. vlastni auto).

22.11.2001  09:30

« Re: Kde jste?

Zimaky jsem mel taky 155/70/13 na 4,5 rafcich,ale mel jsem tam 2,5 cm podlozky a bylo to snizeny,takze to zase nesedelo tak spatne.Je jasny,ze jako na letnich se s tim jezdit nedalo.Daval jsem tam tenhle rozmer spis proto,ze podle chytry knizky uz na vetsi nemuzes dat retezy.Ty jsem nakonec nekoupil a od lonska mam zimaky 185/60/14,jsou moc fajn,jen krapitek vetsi na to snizeni,zadek mi brnka o zasterky.Ale je to guma na gumu,kvuli tomu nebudu resit podvozek.Ale stejne je to desnej rozdil proti 195/45/15 letnim.Na pristi rok zvazuju 165/65/13,nebo 175/60/14,zalezi na tom,co sezenu.Brisky jsem zvazoval,ale na Zetec 1,6 16V je nedelaj,jinak bych je zkusil,nekdo je chvali,nekdo hani,asi zalezi na motoru,nekterymu pomuzou,nekterymu ne.Zadni blatnik taky zacina nad lemem v miste zdvojeni plechu,ale budu to resit,az se to zvetsi,ted jen obrousil a zapatlal.O spotrebe radsi nemluvim,je to potvurka mala prozrana,pri mym jezdeni hlavne po meste a poradne neprohratej si ted bez uzardeni rekne skoro o 10.Ale umi i neco pres 6,tak ze skaly zatim nepujde.Jo jeste k tomu klepani,i kdyz je rezerva pritazena na fest,jestli je kolo mensi,tak tam muze mit vuli a na nerovnostech poskakuje.Vypodkladal jsem to polystyrenem.Taky ulozeni potrubi vyfuku nemusi byt uplne uprostred a potom to muze klepat.Jinak si vubec nestezuju,diky tomu,ze si skoro vsechno delam sam a ze me to bavi tak drobny problemy docela rozchodim.

22.11.2001  10:17

« Re: Kde jste?

Na to uchyceni rezervy se mrknu, diky za tip. Zvazoval jsem nakup zimaku, ale vzhledem k tomu, ze jsem az do ted vydrzel stale jezdit na letnich i v zime, tak to vypada, ze vezmu spis nove letni. Potrebuji totiz investovat i do jinejch veci, nez je auto :-( Chci na to vzit letni 165/70 ... ty 155 jsou opravdu malo :-( ale vydreli 86t km a kdyby jeste neprisla zima, tak by klidne jeste 10t mohli na aute bejt, maji stale jeste neco kolem 3mm. Mam koupene retezy, kdyz jedeme na hory, ale jeste jsem je nikdy nenazouval /mam je 3rok/ vzdy jsem se radeji snazil, nez vylezat z vytopeneho auta :-) Myslel jsem, ze bych mohl do auta i neco malo investovat, ale rozmyslel jsem si to, uz mi je za tu dobu, co jej mam, 6x vykradli /povolil bych odstrel tehle smejdu/ bud znicili zamek, dvakrat okno, to ze mi z nej cas od casu zmizej poklice a ze i natena se nekomu hodi mne uz ani moc nezaskoci :-( Poklice kupuji stale orig Ford /vypadaji celkem obstojne, i kdyz za cenu jedne bych mel sadu v supermarketu/ sem tam mi to nekdo tukne na parkovisti, nebo se podepise klicem na dvere - drive jsem to resil, ted uz na to kaslu. V tomhle state je zavist obzvlast vyvinuta vlastnost. Takze nejake doplnky uz jsem davno vzdal. Naopak ted je holka cela spinava a nemyta, ale zatim si ji nikdo nevsima ... takze asi bude uvnitr cista, a z venku hnus. Mam ji hlavne na jezdeni do prace a to zatim spolehlive splnuje. Shanel jsem se po nejakejch informacich ohledne motoru a parametru, ale nikde nic. Chytrou knihu z KOOPu mam, ale neni toho tam moc a na netu jsou jen informace o novejch ... nebo jsem blbe hledal. J.

23.11.2001  09:11

« Re: Kde jste?

Kdyz si vzpomenu,na cem se v zime jezdilo driv a dojelo se,tak novy letnaky muzou splnit ucel,kdyz nahodou nechytis kalamitu.Je ale fakt,ze na klouzani bylo driv daleko vic mista,v dnesnim provozu je to o hubu.S mytim se ted v zime taky moc nezatezuju,hlavne,ze uvnitr neni bordel.O antenu jsem uz prisel dvakrat,holt ji uz sundavam a uz rok mam stesti,ze nemam rozbity bocni okno.Taky dvakrat,doma uz mam nahradni okno z plechu,kdyby nahodou,tak bleskem namontuju a muzu jezdit,nez sezenu novy.A asi muzu mluvit o stesti,ze jsem pri tom nikoho nenacapal,sice nejsem moc agresivni,ale za tehle okolnosti mam obavy,ze bych se dostal do stretu se zakonem.Nerikam,ze bych netouzil po lepsim aute,ale asi bych nervove neunesl kazdy rano pocitat skody,kdyz musim parkovat venku.Holka dostane jeste novou baterku a klidne muzou prijit mrazy.

23.11.2001  10:25

« Re: Kde jste?

Budu muset byt holt opatrnejsi a jezdit s ohledem na pneu. Kalamitu nepotrebuji, bydlim 6km od mesta a silnicari tady vyjizdeji jen kdyz maji dobrou naladu a neni na ne moc spatne pocasi. Snehovou kalamitu stihaji vetsinou uklidit az kdyz pres poledne vyleze slunce a rozpusti to co je na silnici.Snih mi ani tolik nevadi, ale byvaji tu mlhy a namrzaji, kam se hrabe snih, takova ledova plocha, to je pojezdenicko - 2x sebou placnes, nez dojdes k autu, jeste, ze ma 4kola :-) Baterku mam puvodni a pokud bych menil, tak jen za VARTA 44AH SILVER kupuju ji ve velkoobchode za 1120 s DPH a dava proud jak bejk :-) Mame ji uz ve dvou autech a nemuzeme si ji vynachvalit - pritelkyne nastartovala rano po te, co nechala celou noc svitit parkovacky :-)))
                  Do nejakeho obuti pujdu, ale zrejme bude nejvice rozhodovat cena, Micheliny uz tam bohuzel nepudou :-( O vikendu se chci podivat na to klepani vzadu ... budu muset nejprve uklidit garaz, neni tam k hnuti a pak na to vlitnu. Dam vedet, co jsem zjistil. J.

27.11.2001  16:05

« Re: Kde jste?

Tak jsem se v nedeli venoval vozidlu, ale zadnej zdroj klepani jsem nenalezl :-( Chtelo by to do garaze velkej hever, ale mam nizkej strop :-(, takze nic nebude. Tak jsem alespon vyluxoval vnitrek - zlata garaz a jejich 15stupnu tepla a dolil ostrikovace. Letos jsem poprve presel z Glacidetu na Benadit??? nebo jak se jmenuje, Glacidet pachne uplne strasne. Chtel bych se zde zeptat...maximalni doporucene otacky motoru 1.3/44kW ??? a jestli nahodou nekdo nevi, zda ma tento motor napinaci kladku na rozvodovem retezu??? popripade, jak moc maji byt rozvody u techto motoru slyset /ventily mam serizeny, ale ten hluk se mi moc nelibi - zda ma vubec cenu menit rozvodovej retez - najeto cca 85 000 km. Za odpoved predem dekuji.

28.11.2001  09:41

« Re: Kde jste?

Ty se mas,v tomhle pocasi je dobry kazdy kousek mista,kde neni zima a mokro.Asi zvedas normalnim heverem,ne? Nejlepsi je hydraul.jesterka pod zadni napravu a potom podlozit vzadu kastli a napravu vyvesit.Kdyz sundas kola,docela s tim jde venglat a zkouset,neni to zase tak tezky.Kdyz vezmu v uvahu,co se tam vzadu muze hybat,tak me fakt nenapada zadny vazny problem,vetsinou jsou to zradne blbosti,co klepou a drnci.Podle chytry knihy Kopp ma 1.3 do r. 96 max.vykon 44kW/5500,max ot. trvale 5450 a kratkodobe 5675.Predpokladam,ze parametry se i v dalsich letech u tehle motoru moc nemenily.Napinak by to melo mit,spis neco jako vymezovac vule,ale presne nevim,tenhle motor jsem jeste nerozebiral,ale kouknu,jestli v knize neco je.Posuzovat hladinu hluku je dost zradny,zvlast takhle na dalku,dobry by bylo srovnani stejnyho auta,ale OHV ma uz ve vinku diky tyckam a a vsem dalsim specialitam vetsi hluk nez OHC.I kdyz ani to neplati vzdycky.Na vymenu retezu taky kouknu.

28.11.2001  12:44

« Re: Kde jste?

On to zase takovej zazrak neni, mam v garazi malo mista - je tam michacka, vozejk, pultovej mrazak cirkule a spousta dalsich uzitecnejch veci - proste tam neni k hnuti :-( Takze vzdy nez zacnu neco delat na aute, tak je rovnani a komprese vsech veci do koutu apod. Zvedaky mam asi 4 /hydraulickou panenku a pak jeste nejake nuzky/ ale vetsinou vjizdim do garaze rovnou na prazce - da to 25cm vysky /ale chtelo by to alespon o 1m vice. Mam z Koppu take chytrou knihu /Fiesta+Ka od 96/ a tam o motoru 1.3 nic moc nepisou :-( Jen vim, ze to ma 44kW v 5000 a kroutak 105 od 2500. Posunul jsem i zamek u vika kufru /myslel jsem, ze to klepe tam, ale nic se nezmenilo. Nejvice to klepe pri couvani na nerovnostech /polni cesta/, pri jizde vpred je to celkem ticho, na dlazkach to neklepe, jen pri prejezdu vetsich nerovnosti. Jeste by mne zajimalo, zda je udelan rozvod el. pro predni mlhovky u vsech vybav - objevil jsem vlevo v predu za prednim celem nejakej nezapojenej konektor - vypada, ze se do nej pouze vlozi protikus, mlhovky bych celkem bral. A pokud mas nejake zkusenosti s montazi /cenou/ tazneho zarizeni, mame vozejk a 2 auta, ale ani jedno nema tazne :-) tak bych jej na Fiestu rad pridelal. S tema trvalejma otackama 5450 - to bych radeji trvale nezkousel. V patek vecer jsem ji chuderku "prohnal" z cernaku do MB a nechala si celou cestu libit 4200-4500ot a "pelasila" 150-160 tachometrovejch celou cestu /zamerne davam uvozovky, je to jen 1.3 a ty jsi zvyklej na vetsi rychlosti :-), tahle holka se nad 160tvari, ze se ji to ani trosku nelibi /vadeji mne tam spis otacky motoru, co se tyka podvozku, tak ten se ani nehne/. Jinak pohodlne a tiche cestovani se s ni da kolem 130 - 140, pak uz zacina byt hlucna - tedy nijak tragicky, Felda je slyset vice. Nejak se mi zda, ze se zdejsi diskuze premenila v dialog :-))

29.11.2001  08:41

« Re: Kde jste?

Je fakt,ze kazdy volny prostor se da ucelne necim zaplnit.Mam venku taky stodulku,ale kdyz bych tam mel neco delat na aute,tak bych musel pulku vystehovat,pouzivam ji proto jen v krajnich pripadech.Navic je to asi jako s autem,cim vetsi mam,tim vic veci vozim.Vlek sice mam,dokonce na nej porad platim ruceni,ale nejak se mi nechce kupovat zaves,zatim jsem vzdycky stehovani nejak vyresil.Koule by meli mit v Holesovicky trznici,cenu nevim,ale nejaky tisic to bude.Spis jsem uvazoval o hagusech,originaly jsou krasny a slusivy,jen asi ta cena.Mlhovky mam v serii a vazne uvazuju o jejich vymene za pridavna dalkova,pripada mi to praktictejsi,ucinnost beznych mlhovek i v minulych autech me moc nepresvedcila.TTen konektor vlevo za pricnou prepazkou mam taky,je volny a na mlhovky asi nebude.Konektor za levym svetlem by mel byt k zapojeni diagnostiky,aspon u mne.Kdybych mlhovky u Tebe daval,asi bych natahl komplet rozvod,schema je vetsinou u lamp a navic vim,kam jsem co dal,kdyby neco.Koukal jsem na rozkresleni 1,3,napinak tam je,neco jako mel Zigul,kluzny bazmek.O vymene retezu ani slovo,vule ventilu po 20tis.Kdybys mel starsi model tak by klepani mohlo byt dosedanim zavitu per na sebe nebo konstrukci horniho oka tlumice,na pero se daval kousek hadice,tlumice pak novejsi konstrukce.Takhle asi budes muset eliminovat jednu moznost po druhy a vysledek nejisty.No mej trpelivost.A dialogem treba nekoho nalakame.

29.11.2001  11:25

« Re: Kde jste?

:-))) To je presne muj pripad - garaz je nejvetsi mistnost v baraku, dalo by se tam zajet i s 2 autama /tedy malejma/. Vzdycky jsem si rikal, ze tam je mista az az, ale pak se to zacalo zaplnovat, az jsem dosel do situace, kdy je problem tam zajet s jednim autem. :-) Tak si to asi s tema mlhovkama jeste rozmyslim, kdyz se Ti nezdaji nic moc, bral jsem to tak, ze tady u nas je mlha tak 3mesice v roce. Ventily se maji podle moji chytre knihy serizovat po 30000, to dodrzuji. Ruceni na vozejk take platim, ale uz jsem vezl trebas novej nabytek, nebo koberec a vozejk by na to byl zlatej :-) Ona ta zahradka take neni spatna, ale vozejk je vozejk. :-) Zatim to hledani zdroje klepani nevzdavam, ale nejakej dilci uspech by mne potesil :-) Uvidim, zrejme se na to o vikendu jeste podivam, ale i u Forda rekli, ze to zadne vule nema a ze to tedy klepat nemuze, ovsem klepe to /vic by se mi zamlouvalo, kdyz by to klepat mohlo a neklepalo :-) /. Tlumice jsou tam Monroe "Senzatrať" menene asi na 65 000, ja se ji snazim nesidit, o to vic mne stve, kdyz zlobi. Ty Brisky jsem jeste nedal, ale zrejme do nich pujdu, zimaky zatim take jeste nejsou /jsou tu vanoce a tech penez bude potreba jinde :-( / Takze uvidim, jak to vse dopadne a asi bych nakoupil zimaky nekdy kolem 20.12 , kdy uz budu vedet, jak jsem dopadl s utracenim. Jeste zkusim premerit ten termostat a pokud bude otevirat brzy, tak at se tesi na vymenu, netopi to stale tak jak bych si predstavoval a zacina mi to stale vice vadit /v lete mi to moc nevadilo :-) /. Zatim to stale vypada na dialog :-) Mej se jak chces, diky za info, dam vedet, co noveho. J.

30.11.2001  08:40

« Re: Kde jste?

Na to rozhodovani o mlhovkach by asi bylo nejlepsi,zkusit se v ty mlze projet s autem,ktery je ma.Kdyz jsou namontovany aspon trosku,jak maji byt,tak se da rozdil posoudit.Je pravda,ze v pripade pouziti mlhovek "souteznich" parametru by byl vysledek asi presvedcivy,ale takovy by mi do rana zmizely a kdyz naqhodou ne,tak by je nekdo sejmul pri parkovani.S tim klepanim,zkus jeste vyloucit vsechny moznosti klepani v kufru,dekl nad kufrem,vule v zamcich sklopnych sedadel,proste vsechno od prednich sedadel dozadu i uvnitr.Od ty doby,co mi vibroval panel strechy a vypadalo to jak od PP tlumice,tak uz hledam i na nejnepravdepodobnejsich mistech.Vanoce jsou vzdycky narocny,utesuje me,ze i nasi moviti spoluobcane mohou mit financni problemy kdyz zvazuji jestli vrtulnik,nebo medveda.No nic,treba budeme mit nekdy podobny problemy.

03.12.2001  11:32

« Re: Kde jste?

Zrejme ty mlhovky hodim za hlavu, jsou i dulezitejsi veci a za jedny original mlhovky mam vic jak 2 nadrze :-) O vikendu jsem na auto ani nesahl, jen jsem s nim najel 400km /ta spotreba mne opravdu netesi :-( /, jak si clovek zvykne a nizsi, tak se tezko zvyka na vyssi. Ona se mi spotreba Fordu zda vubec vysoka. Jen jsem se koukal na topeni, bojim se, ze mi termostat stejne moc nepomuze, schvalne jsem to nechal brblat na volnobeh a termostat sepnul cca v 55, uvidim, zjistim, kolik stoji u Forda novej a kdyz to bude snesitelne, tak jej vezmu jen tak a preventivne jej vymenim. Tak jsem si prave ted zavolal do Forda a za termostat chteji 464 Kc + 18 Kc tesneni /takze jeste zkusim Kelly a pripadne na nej kaslu/ :-) Takze v Kelly od 280 do 340 ale nevedi, ktery z nich tam pujde, tak to teprve rozmyslim. Asi bude nejlepsi a nejjednodusi prestat hledat zavady a chyby, jak clovek moc hleda, tak se pak nemusi stihat divit. Na vanoce asi pujdu do medveda /maji jej v akci za 399 - hneda plys :-) / Obavam se, ze mne podobne problemy v dohledne dobe necekaji. :-)

04.12.2001  08:12

« Re: Kde jste?

O spotrebe vubec nemluv,tesil jsem se jak bude 16V cile a usporne,vylozeny lenoch to sice neni,ale kdybych mel moderni 2L,tak jsem na trom se spotrewbou skoro stejne.Tak jsem rezignoval,chodim min do hospody a muzu vic jezdit.Je to jen otazka priorit,asi jako s mlhovkama.Dal jsem si k vanocum baterku a pokud se nestane nic moradneho,tak nekolik mesicu na auto ani nesahnu,vynahradim to sobe i jemu v lete,to nebude tyden,abych se do neceho nestrachal.Termostat za tyhle penize mi pripada snesitelny,u Fordu kupuju jen dily,u ktrych si nejsem uplne jisty kvalitou druhovyroby,nebo je nikdo nedela.A takovych neni zase tolik.Kdyz tak pocitam vsechny vydaje,ktere me ke konci roku cekaji,nevzbuzuje to ve mne zrovna libe pocity,modlim se,aby kocka vydrzela bez vazne zavady.Ale mohlo by byt hur.

04.12.2001  10:08

« Re: Kde jste?

Pri velikosti nadrze a soucasne spotrebe najedu na plnou kolem 400 km, coz neni vubec moc. Je prevda, ze vic jak 2/3 najedu pojizdenim do prace a zpet a cestami za nakupem. Do prace to mam cca 6km, takze spotreba roste :-( Navic jsem nekde nacnul zadni pneu a bud pujde na opravu, nebo vymena, coz moc nepovzbudi. Ja radeji ani vydaje nepocitam, jen tak matne tusim a to mi bohate staci. Doufam, ze se mi zavady take vyhnou a to co nejdele. Hur muze byt vzdy, ale lepe take :-) Pod stromecek holka nic nedostane, budeme delat, jako ze zadne svatky nejsou /mozna dostane benzin, kdyz nebude zlobit :-) / Zjistoval jsem tazne zrizeni a i s elektrikou je za 4 - 5 tisic v Kelly, takze bude velke rozmysleni.

05.12.2001  08:29

« Re: Kde jste?

To snad neni pravda! Nerikam,ze me potesi cizi nestesti,ale ja se snad holce omluvim,ze jsem ji podezrival z nezrizenyho zrani.Podminky jezdeni mam priblizne stejne,takze to asi nebude zadna anomalie,konecne,uz jsem slysel i o Favech,ktery si v zime ve meste reknou kolem 10.Razantni pokles rucicky nadrze a placeni u pumpy sice radosti neprida,ale asi nebudu resit pul litru sem,nebo tam,hlavne,ze to v pohode jezdi.Je fakt,ze zaves neni zrovna nejlacinejsi a to je to asi bez montaze,na druhou stranu ho vzdycky muzes vymontovat a prodat zvlast.Navic se opravdu podstatnym zpusobem zvysi uzitnost.Kdybys stehoval neco vetsiho dal,tak investici muzes mit doma pomalu za jednu cestu.A kdyz uz to clovek ma,tak to docela vyuziva,nemusi uvazovat,jestli se vejde,nebo ne.Kdyby ten muj vozejk nebyl v dezolatnim stavu,tak bych mozna taky zvazil.

05.12.2001  11:04

« Re: Kde jste?

Tak jsem nejakej prepadlej :-( Vcera vecer jsem byl v servisu u znameho a ten motor se mu vubec nelibi :-( tvrdi, ze je tam slyset i neco jineho, nez rozvody :-( a ze by za motor ruku do ohne nedal. Tak to vypada, ze na jare pujde holka z domu :-( nemam odvahu cekat, az se motor vysype. V jednou Ford servisu mi reknou, ze je sice hlucnejsi, ale normalni, v druhem reknou, ze se jim moc nelibi, tak nevim, co si mam vybrat :-(Pekne mne to vsechno stve. Ma najeto 85 000 km a tvari se vseljak. V praci jezdim feldou 1.3, ma za sebou 270 000 a stale je bez vetsich problemu /mimo drnceni plastu a ruzne povrzavani z interieru nic. 3x menena spojka, vyfuk, tlumice a jinak jen bezna udrzba. Tak to vypad, ze na jare zvitezi nakup neceho takoveho :-( Mam nejak po nalade. :-(

05.12.2001  16:00

« Re: Kde jste?

A to jsi ji kupoval novou,nebo jetou? Kdyby uz mela neco nalitano,tak bych jeste uveril,ze ji tejrali,neudrzovali a mela vic nez na tacho.Jinak mi to unika,tyhle motory nebyly sice zadny sprinteri,ale docela slusny drzaky.Ted,kdyz si muzes nechat vyskrtnout cislo motoru je docela slusna sance dat tam jinej a dobrej,jenze to je otazka kalkulace a chuti do neceho takovyho se poustet.Stejne si myslim,ze by to nemuselo byt na klice nebo ojnicich,porad bych doufal,ze to bude na necem perifernim a pripadna oprava by nemusela byt sebevrazedna.Na druhou stranu,Feldu Ti udelaji vsude,kdyz je potreba,chce to jen mit stesti a sehnat slusnou.Jo,rozum vitezi.

06.12.2001  09:41

« Re: Kde jste?

Kupoval jsem ji novou /stala tesne pod 300t, hlucna zacala byt uz po 40000 a je to cim dal horsi, olej + filtr menen po 10 000 za polosyn Castrol, ve Fordu priznal, ze jsem zrejme mel smulu a byl to nejakej spatnej kus. Viz v zaruce vymena tesneni pod hlavou apod. Nejvic mne stve, ze kazdej rika neco jineho - kupovat do ni jinej jetej motor mne nelaka, nikdy nevis, jestli nebude horsi nez tento. Ptal jsem se co s tim a bylo mi receno, abych cekal, ze stejne presne nevedeji,co to zpusobuje /nerad bych jim to tam tyden nechal aby mi pak rekli, ze nic neobjevili a ze to stoji 10 000/ :-((( Uvidim, musim vse dukladneji rozmyslet. Ona je totiz generalka motoru slusna palka :-( a 85 000km neni na 1.3 moc, na Pažoutovi 106 1.0 mame doma nalitano 160 000 a je bez problemu, tak jsem mel zrejme holt smulu. Bylo to zrejme posledni auto, co jsem kupoval jako nove, sliboval jsem si toho od nej podstatne vice :-( Mam moznost ted koupit Fe 1.6 najeto 70000 r.v 98 od souseda za 150 000, tak to celkem zvazuju, ale zrejme to necham az na jaro. Dival jsem se i po Fiestach, vzhledove se mi libeji,ale nejak jsem k nim ztratil duveru /navic bych nechtel koupit auto varene ze dvou, nebo nejakej podobnej kousek :-) / Uvidim, je to celkem dilema, o to vic, ze to mam do MB cca 6km a dily na Skodovku sezenu vsude a za super ceny.

06.12.2001  11:46

« Re: Kde jste?

Tak to je potom desnej pech a ani se moc nedivim ty posramoceny duvere.Kazdy neni cvok do aut aby se v tom vrtal z nadseni a potom je asi lepsi jit do neceho jak rikas.Skoro se divim,ze jsi za tehle podminek sel do neceho jinyho,nez do Skudky.Pristup servisu me sice neprekvapuje,ale je to fakt na hlavu.A protoze Fordiku je min a tim padem klesa i pocet amateru,vrtajicich se v nich a pripadne poskytnuvsich radu,vsechno hraje pro neco jinyho.Drzim se Fordu uz hodne let,zustavam tady zatim proto,ze konstrukce jsou hodne pribuzny a nechce se mi zatim ucit se jiny auto,ale to neznamena,ze kdyby nastaly povsechne vhodny podminky,nevezmu neco jinyho.Musi mi sedet a je mi jedno,kdo to vyrobil.Hlavne ti preju,aby Te nenechal ve stychu v tomhle hnusnym pocasi.

10.12.2001  10:36

« Re: Kde jste?

O tom, ze by nekde zdechnul jsem moc nepremyslel, kdyz uz ujel tolik km a rachoti si tak nejak stale stejne. Nejvic mne stve,ze nevim co to dela a jak to odstranit. /i penize by se nejspis na opravu nasly, ale kdyz nevim, co opravovat :-( /. Ona zrejme ta skudka zvitezi, je schopen mi to opravit prakticky kazdy. Ono s Fordem je to tezke, prijel jsem k nim a rikal, ze bych chtel vymenit kabel ke svicce u 4. valce, ze blbne. A kdyz jsem si odpoledne prisel pro auto, tak jsem zaplatil jeste diagnostiku motoru /1100/ a ze je pry vse v poradku krom toho kabelu. Takze tam mne opravdu uz vidat nebudou. A jeden kabel ke svicce stal 370 :-( . Takze zadna radost to neni, mne vubec nezajima, ze prejimaci technik je v saku, spise bych ocenil, kdyby o tom neco vedel :-( Poridil jsem zimni gumy na predek, nejspis zitra pujdou nakola :-) Jinak vse OK, vaham nad tim termostatem, ale nejak nevim, potreboval bych vedet, jak to topi jinejm, jen pro srovnani. A co Vanoce? stale v klidu? :-))

11.12.2001  08:42

« Re: Kde jste?

Fordacky servisy jsou kapitola sama pro sebe,ale abych jim nekrivdil,tak asi nebudou jediny.Sice se mezi nima najde nejaky dobry,ale asi jsem nemel stesti.Je fakt,ze se uz par let ani nepokousim hledat.Jen tak na ilustraci:chtel jsem v jednom ne fordackem servisu nechat JEN ZMĚŘIT emise.Technik zacal pocitat,vymena svicek,filtru atd.Kdyz jsem namitl,ze chci jen merit a ne menit,tak mel spoustu reci,ze to bez tehle veci nemuze projit a ze je to nezbytny.Nakonec jsme se dohodli,proslo to bez problemu a ja usetril dost velky prachy.Co se rachoceni tyka,mozna by nebylo tak uplne zcestny,zkusit to v nejaky slusny univerzalni dilne,kde by mohli zkusit naposlouchat,popripade shodit viko rozvodu a kouknout dovnitr.Tam se jedna o uplne bezny mechanicky veci,na to nemusi byt znackovi odbornici.Ale kdyz pujdes v dohledny dobe do neceho jinyho,tak je to na zvazeni.Ty zimaky jsou fajn,ale pocitej,ze ti zadek bude trosku vlat,videl jsem tady v diskusi na tohle reseni dost nekompromisni nazory.Ja bych asi poridil vsechny 4 a to 165/70/13,aby mi pripadne sly i na Skudku.Jakej rozmer mas? Teplo vyres zatim krabici pred chladicem,nektery stary recepty funguji i dnes.Vanoce snad preziju v pohode,jen moje penezenka se bude dlouho vzpamatovavat.

11.12.2001  10:22

« Re: Kde jste?

Tak to vidim, ze je to s tema servisama vsude stejny :-) Zlobil mi zamek u ridice, u Forda rekli, je zralej na vymenu, nechte to tady, tak jsem zajel za kamaradickem do servisu, oddelal tapicirunk, zamek namazal a beha jako novej. Kupoval jsem 165/70, on se nikdo nezblazni, ze budou vzadu 155 :-) zvazuju zimaky i na zadek, ale vanoce jsou na krku a po darcich ani vidu, ani slechu :-) /on je jeste cas :-) / Ja si nejsem jistej, ze by pomohlo zakryti chladice, ono to topi jako das, jen kdyz sepne termostat /podle mne moc brzy/ tak to trva, ale i ted, kdyz tu bylo -5 jsem nastartoval,pustil vyhrivani zadniho skla a ofuk na predni a nez jsem oskrabal okna na dverich /cca 2min/ tak ze zadniho tekla voda a predni uz vzaly sterace. Zacne to topit brzy, ale kolem 50st. teploty vody sepne termostat a pak se to vlece. Asi opravdu bude nutna vymena. A co mne moc netesi, chcipaji mi celkem casto ve svetlech zarovky H7 :-( Za tu dobu, co mam auto mi to vychazi tak 3-4 H7 do roka :-( Ono zarovka za 200 je celkem znat. Jinak jeste k te spotrebe, jezdim kazdy den tak 25km a tak 10min motor brbla na miste /cekam v aute na pritelkyni a topit se musi :-)/ takze ted vychazi nadrz tak na 440km, v lete se to mota kolem 500km na nadrz.

12.12.2001  08:08

« Re: Kde jste?

Se zamkama u Fordiku byvaji problemy,aspon ja je mel u vsech.Po nejaky dobe se ochodi bud ty plosky na klici,nebo vnitrni stavitka a kdyz to dopadne dobre,tak to sice funguje,ale musi se trosku pritlacit.Je fakt,ze namazani v nekterych pripadech pomuze.Kdybys musel koupit sadu zamku,pekne by jsi se prohnul.Az vyresis vanoce,treba se najde i nejaka korunka na zimaky na zadek,neni to uplny vyhazovani penez,jdou i na Filcku,budes mit vyreseny zimni obuti.Se zarovkama nastesti takovy potize nemam,mam jen H4 a od te doby,co jsem se vratil od 80/100W k seriovkam,delaji docela dobrotu.Je teda fakt,ze to zase kdovijak nesviti,ale na prevazne mestsky provoz to staci.Byl bych ochoten vyzkouset ty novy OSRAM Silverstar jak o nich pisou nahore v H4,ale nechce se mi do nich investovat zase prilis.Kdyby se osvedcily,tak dam i plnou cenu,ale na zkousku nechci dat za sadu vic,jak 250,-.O vikendu jsem tankoval,spotreba vychazi na 10,2,je to frustrujici,ale stejny jako ve stejnym obdobi minulyho roku a vozim si zadek v teple a pohodli.Nenecham se tim zatim rozhodit,budou prece svatky klidu a pohody.Jo a v lete jsem s tim jel pod 6.Takze dokaze.

12.12.2001  14:39

« Re: Kde jste?

Mne ezlobil zamek, ale jen mechanismus ve dverich, sada zamku stoji 2800, to uz jsem take zjistoval. Uvidim, jak to vse dopadne, kdyz zbydou, ta dostane zimaky na zadek, ale oc ruzove to nevidim :-( Co mas vlastne za model, ze tam mas H4 ? ja mam H7 potkaaci a H1 dalkove... Ja tankuju prakticky kazdej vikend a opravdu neznam radostnejsi cinnost, nez platit u pumpy :-) Ja se ted pohybuji kolem 8.2 /dobrej kazdej litr dolu :-) / ale neda se to presne urcit, naz abych mrznul, tak to nechavam casto bezet na volnobeh. /a na spotrbe se to urcite projevi/ ake by se projevilo jezdit na dalnici trebas 100 a ne 140 :-))) Ono to vse bude po novem roce vypadat jinak, menim misto, takze snad na tom budu lepe :-) a pak, kdyz bude zbyvat, tak se po necem poohlednu, nebo vrazim nejakej ten peniz do toho co mam.

12.12.2001  15:46

« Re: Kde jste?

Ja se snazim vetsinu koupit po vrakacich,i kdyz to taky nejsou zadny dobrocinny ustavy,obcas se tam da neco vzit.Mam 1,6 16V 94 rok,to je trojkova rada,ty uz mas novejsi generaci.Asi by sel udelat upgrade svetel,ale to by bylo dost prace a investice,ktery dam radeji do brzd nebo tlumicu.Penez neni nikdy dost,moznosti vrazet do auta by bylo nepocitane,ale zase se nechci moc omezovat jinde.Dovol malou pochybnost,ze ti neco bude zbyvat,mne se takovy zazrak zatim nepodaril.Kdyz tohoto bozskeho stavu dosahnes,utrousis nejakou radu?

13.12.2001  10:13

« Re: Kde jste?

:-))) tohoto bozskeho stavu jsem uz parkrat dosahl, ale byla to vzdy kratkodoba zalezitost, pak nasledovalo delsi obdobi, kdy se nedostavalo :-) Ja stale brblam nad spotrebou, ale je to tim, ze jsem zmlsanej, jezdil jsem cca 3/4 roku s P106 1.1, zive to bylo vic nez Fiesta / pokud se za nej nepriprahl vozejk s nabytkem a nejelo se s tim na Ostravu/ to uz moc velkej bezec nebyl, cestovni rychlost tak 110... ja vim, ze se ma jet max 80 :-))) to ta Fiesta je vetsi tahoun... kroutak je znat, ale prazdnej vykracoval lehce pres 170 a hlavne... jezdil vzdy pod 7 litru, dyz se s tim jelo do Chorvatska, tak za 5.5 a zvykej si pak na 8 litru spotreby :-) Vzdy jsem bral tyto nakupni tasky s despektem / v dobach S 130/ sem si rikal, ze to nema ani 1.3 motor, ale kam se na nej hrabala :-) nemela by chuderka sanci. Jeste k tomu bozskemu stavu, kdy zbyvaji penize... neda se vic a vic usetrit, musi se vic a vic vydelat, ony se naklady donekonecna snizovat nedaji. Brzdy chci nechat jeste tak 10t km, pak pujdou nove kotouce a desticky, jinak jsem s tim byl v servisu a znamej mi rikal, ze si na tom zavady jenom vymyslim, podvozek bez vule, tlumice OK, vse je pry dobre, jen mne stve ten motor, ale ted jsem s byl podivat na Pumu a zvuky to vydavalo take vselijake. Je opravdu mozne, ze to u te m potvurky dela zpusob rozvodu. Proste by to mohlo byt tissi a byl bych plne spokojen.... Nejak se k nasemu dialogu stale nikdo nepridava :-)))

13.12.2001  10:46

« Re: Kde jste?

Tak podobne jsem byl na tom ja,kdyz jsem zavzpominal na litrovy UNO,spotreba super,sice se to muselo honit,ale prazdny to bylo na svou dobu pekne cily.A dneska mi udelala radost nova baterka,zadny problemy se startem,kdyz to takhle vydrzi,tak sice budu platit za benzin jak mourovatej,ale budu jezdit.Vydelavat vic je sice hezka myslenka,do urcity miry jsem ochoten tak ucinit,ale v zajmu dusevniho zdravi to uz neminim prehanet.Proste neco mit nebudu,neco pozdeji,ale budu mit cas pro sebe.Kdyz Ti kocku proverili a nic nenasli,tak to opravdu muze byt castecna sugesce a vysoky naroky,u auta tyhle kategorie proste beru na vedomi,ze zazraky chtit nemuzu,hlavne ze je po technicky strance v poradku a jezdi.Ostatne kdyz by clovek mel cas a naladu,tak do toho muze nacpat x kilo tlumicich a jinejch materialu,ale limuzinu z toho stejne nikdy neudelam.Puma se mi docela libila,hlavne motor,jinak je to vlasne taky vylepsena fiesta,mel jsem pocit,ze musi jen sevelit.Nebyla zrovna tahle nejaka marodna?
                                                            Vsugeruj si,ze mas tocivyho naftaka.

13.12.2001  10:52

« Re: Kde jste?

Ja vas ctu kluci a jak Futy vi .. ze ja jako Escortak .. moc nekomentuji .. ale i mne ten muj docela jakoby klepe(obrazne) a co sem se bavil se znamym ktery dela fordy tak mi jen potvrdil ze veskere motory ford jsou krapet hlucnejsi.. mozna to co tipripadne Jakoubku jako kraval je jen standart .. chtelo by to dat dve vedle sebe a poslechnout si:-)

13.12.2001  11:09

« Re: Kde jste?

Jeste ten znamej zapomnel dodat,ze taky malicko chlastaj.Ale jinak je tenhle zpusob asi to nejlepsi a nejjednodusi,co se da pro klid duse udelat.Cony,kdyz jsem chtel vlizt na KGB,tak me to hodilo na freemail KGB a to jsem zadal i fordescort.To se mi jeste nikdy nestalo.Nesezral te nekdo?

13.12.2001  11:13

« Re: Kde jste?

ne jsou ted mimo provoz u nich meni disky a tot hodi vzdy pokud neco neni v poradku a jede hlavni ..prepne to na hlavni stranku... ja nevim kde vy tuto potrebu berete ja mam tez 1,6 16V 94 a jezdim max kdyz mu moooooc slapu pod 8litru??.. a to to auto mam tezsi nez vy fiesty??

13.12.2001  11:25

« Re: Kde jste?

Pro mne je to taky desna zahada,prece jsem uz rikal,ze jsem se na 16V tesil jak malej kluk,ze to bude jezdit a hlavne za min,nez puvodni CVH.No a realita je uplne jina,jezdi to sice kultivovaneji,ale o fous min,spotreba skoro stejna.Teda abych nekecal,kdyz honim 16V narust spotreby neni tak dramaticky jako u CVH.Ale hodne budou asi delat podminky,ve kterych to auto jezdi,siroky gumy a spousta dalsich veci.A nezapomen,ze Escort ma taky lepsi cx.

13.12.2001  11:35

« Re: Kde jste?

No ja jezdim na horach gumy bud 205 nebo 195 a ty polomery :-)) znas mne cim vic tim lip :-) Ale nestezuji si ..nekdy ...nejak moc ... pokud jezdi :-))ono hodne udela to popojiszdeni asi po meste.. 1,2,3 a zase dolu a porad dokola.. no ale Fiesta je mensi alehci a to je si myslim znatelnejsi pri nizsich rychlostech nemyslis?

13.12.2001  11:44

« Re: Kde jste?

Jo,melo by to tak byt,ale jak je videt,teorie je nekdy hodne vzdalena od praxe.Ta mrcha chladic u vypustnyho kohoutu porad malicko kape,ale ted to urcite delat nebudu.Jak se cejtis na to lozisko v tehle mrazech? Neodlozis to? Pockas asi,jestli ATX nebude mit neco prijatelnyho,ne?

13.12.2001  11:50

« Re: Kde jste?

Presne tak .. a dyztak se skusim domluvit s klukma ve zline a udelat to u nich .. s pomoci Honzy a PetraM, pri -20 je to o rozbiti nebo o primrznitu ke kolu a to bych nerad:-))

14.12.2001  09:32

« Re: Kde jste?

Asi mas pravdu, nejlepsi bude to brat jako normalni ... jenomze, kdyz byla nova, tak byla tissi :-) holt uz neni nejmladsi :-) ale az na tu hlucnost /a podle mne divnej zvuk :-) / s ni zadne problemy nemam /zere benzin, ale to asi kazde auto/ Jak je na tom ten zazracnej escort s topenim? U Fiesty se mi nezda nic moc, ma nekdo tuseni, zda se vekem meni vlastnosti termostatu? ja soudim, ze zrejme ano, u toho meho to vypada, ze z puvodni teploty otevreni se dostal cca o 20st nize, otvira kolem 60 - 65, ale nejsem schopen to v provozu zmerit presneji, provedu o vikendu test /opatril jsem si teplomer, kterej tam dostanu bez vyndani termostatu/ Zaroven se divim nad tvou spotrebou /znamej ma to same co ty / dojizdi jako ja... cca 7km rano, 7km vecer, nejake nakupy a v zime jezdi za 10 a vic. ale presto ti tvou spotrebu preji. zrejme to bude tim jezdenim po meste, ja mam v TP psanou spotrebu mesto 8.9 coz se mi zda na 1.3 hodne, ale zaroven vidim, ze to dokaze. Pri dalkach i ted v zime se necha ject za 7.5 /pritelkyne jezdi za 7 :-)/ asi v kopcich tlaci :-)

14.12.2001  09:47

« Re: Kde jste?

No stopenim sinestezuji behem 1-2minut topi .. a ohledne teploty tezko rict kolik je tam stupnu ..vyleze to nad bile a hotovo, kolik je tam stupnu nevim.. jen v lete kdyz je velke horko je to asi uprostred spektra.. jinak se to drzi priblizne stejne.. na to ze je na nem najetu jiz 160tis olej nebasti spotreba je slusna jen ty ND jsou desne drahy :-)) a neni nejak cas ho spravovat

14.12.2001  09:50

« Re: Kde jste?

Nikde jsem sice nezjistil,ze termostat se ma v urcitym veku menit,ale praxe je takova,ze vekem se muzou (a taky se tak vetsinou deje) nastaveny hodnoty menit a holt to potom blbe topi.No,aspon to ma urcitou vyhodu v tom,ze to nezustava zavreny,ale otevreny,s tim jde jezdit,kdyby to bylo naopak,muselo by se driv kuchat.Uz jsem dospel k poznani,ze topeni musim podporit vetrakem i pri jizde,potom uz je to prijatelny.Ale jako zigul to porad neni.Na druhou stranu ty ostatni rozdily docela vitam.
                                                                  Con ma zazracnyho escortika,ale kdyz obcas ctu o spotrebe v jinych rubrikach,tak tam taky uvadeji pro mne neuveritelny cisla.Ale kdyz srovnam lonsky spotreby ve stejnym obdobi,jsem na tom stejne,nejde o nejaky zahadny narust,zpusobeny nejakyxm problemem.Treba mam olsovy ruce a nohy a jinej by na tom byl lip.Resit to nebudu,jsem rad,ze to startuje a jezdi.Jinak fordaci jsou o rubriku vejs live.

14.12.2001  09:54

« Re: Kde jste?

:-) ja jsem kolikrat v soku i z toho, co slibujou v TP :-))) Asi jezdim podobne, na spotrebu v TP proste nejak nestacim, asi mne naucili spatne jezdit v autoskole :-))

14.12.2001  10:02

« Re: Kde jste? spotreba

no kte spotrebe .. ja zacinal na skodovce jezdit stou sem dokazal za 6l ... no pak to byli ruzne jine kramy ze zapadu ..kadetty a tak konce audiA3 a ted escortem a vsude sem jezdil tak jak psali +-0,5l ..mozna je to a stylu jizdy a kde clovek jezdi to mesto udela hodne

14.12.2001  10:00

« Re: Kde jste?

no k te teplote.. tot otazka ted nevim jak tam mam ta pismena ale reknu to tak nikdy sem nesel pres polovinu .. vzdy do te pulku ted jak tam krzne se pohybuji v 1/3 .. ale pokud si vzpomenu podivam se jak se to pohybuje.... mne spo¨treba narostla jen jednou kdyz mi prestalo fungovat cidlo nasavaneho vzduchu:-) to sem mel kolem 8,5 na 100 a prd to jelo.. ale jinaksi nejak extra nestezuji:-)) obcas:-) nekdy.. . ale jak to sleduju mohu byt rad ze jsme rad:-))

14.12.2001  09:51

« Re: Kde jste?

vidim, ze si delas jednoho jeziska za druhym :-) /co dostala za baterku?/ ja zatim startuju napoprve a cca do 2vt, naprosto bez problemu, nerad bych to zakriknul :-) dnes jsem mel doma rano /tedy pred barakem, doma cca 25 :-) / -14 a vse bylo naprosto v klidu. Puma se mi celkem libila, ale je daleko mene prakticka, nez Fiesta. Stale zvazuji ten termostat, dnes jedu ke znamemu prezouvat kola, tak se zrejme pro ten termostat zastavim a hned si jej od nej necham vymenit /na druhou stranu, byl bych nerad, kdyby to bylo stejne/ :-( Jak se ti na pristrojovce vysplha vysoko rucka teplomeru? Ja se dostanu stezi na levou stranu pismenka N v napise normal /tot otazka i pro Cona/, jen jednou v zacpe na Konevce mi vylezla rucka teplomeru tak do pulky cca na R, ventilator nesepnul a po rozjezdu to spadlo zase pred N /nerad bych, abych mel zbytecne vetsi spotrebu kvuli tomu, ze mi brzy spina termostat a motor je stale napul studenej/ Takze jak jste na tom s ukazatelem teploty??? Na ty tekouci chladice je mozne pouzit ten specialni sajrajt, na navodu pisou, ze snizuje teplotni propustost mene nez o 5% , moc bych tomu neveril. Na skudce kamaradicka jsme to kdysi resili, fungovalo to a ani se nazdalo, ze by to najak snizilo ucinnost /mozna by pomohlo, nejprve okruh protahnout tim cisticim sajrajtem/ a po vycisteni pouzit toto, ucinnost by mohla zustat celkem stejna.

14.12.2001  10:19

« Re: Kde jste?

Baterku jsem vybiral hodne dlouho,na zaklade zkusenosti jsem dosel k zaveru,ze fordici jsou dost narocny na startovaci vykon a nechtelo se mi zase investovat moc.Predtim jsem mel cernou Bosch 55Ah,kapsovy separatory,vapnik,ale startovaci vykon asi 260A podle DIN.Zacala vadnout asi po 5 letech.Vychazel jsem hlavne ze startovaciho vykonu v DIN,NE v EN (SAE),ten jsem chtel pres 300A.Nasel jsem asi slusnej kompromis,AKUMA Comfort,cerna s drzackem,60Ah,360A startovaci vykon,za 1798,-.Jestli ma kapsy a je to antimon,nebo vapnik sice zatim nevim,ale ma zaruku 2 roky,ty 4 by mohla vydrzet.To uz treba budu mit i jiny auto.Chladic jako takovy mi netece,mel jsem tam sice diru,mechanicky udelanou,ale to spravil Metal Lepox,prolina mi to kolem vypustnyho kohoutu,tam jsem daval misto zatky kohoutek s hadickou a musel jsem rezat vetsi zavit.To spravi gumovy tesneni a silikon.Ale az nebude takova zima.Teplota se mi stabilne drzi na poslednim pismenu dole nad spodni ryskou.Vejs leze jen v kolonach.

14.12.2001  12:41

« Re: Kde jste?

ja se priznam, ze se mi naopak zda, ze pro ne neni problem nastartovat...
                                                                  jen tak pro zajimavost, zde mas neco k te baterii
                                                                  ........................................… /> Při výrobě je použita slitina olova a vápníku pro negativní elektrody a slitina olova, antimonu a selenu pro pozitivní elektrody. Díky této "hybridní konstrukci" je snížena spotřeba vody při běžném provozu na minimum a samovybíjení je velmi nízké.
                                                                  Prodloužená životnost
                                                                  Pro oddělení negativních a pozitivních elektrod je použita obálková separace, která zabraňuje mezielektrodovým zkratům.
                                                                  Centrální odvod plynů včetně ochrany proti explozi se zajištěním nevytékavosti elektrolytu. Plyny jsou centrálně odváděny otvorem na víku baterie zakončeným protizážehovou pojistkou.
                                                                  Snadná manipulace
                                                                  Baterie jsou opatřeny integrovanými držadly na víku baterie.
                                                                  Univerzální rozměry
                                                                  Tyto akumulátory svojí výškou max. 175 mm a možností použití adaptéru na spodní úchyty (změna spodního úchytu z 10,5 mm na 19 mm) zaručují značné možnosti osazení do vozidel.
                                                                  ........................................… /> tak to mne teplota ukazuje bud pod, nebo na spodni rysku, dal ani tuk...
                                                                  MetalLepox take znam, pouzival jsem jej na lepeni litinoveho dilu u cerpadla na zalevani /zapomel jsem jej na zimu vypustit a hned byla na svet dirka :-) /

17.12.2001  08:06

« Re: Kde jste?

Jakoubku,dobry,diky moc.Neni nad to vedet,jak tam "ty veverky behaji",zatim spokojenost,startuju v pohode.Jediny,co me trosku mate je fakt,ze napeti v zabudovanym stavu je rovnych 12V,melo by byt nad 12,5.Ale mozna je to tolerance meraku a hnusna zima,ve ktery jsem to meril.Hustomer nemam,takze nemuzu udelat takovou krizovou kontrolu.No,nejpodstatnejsi asi bude dobra funkce,s cisilkama si muzu hrat jindy.

17.12.2001  08:12

« Re: Kde jste?

jo panove k te teplote..mne to doleze sotva k M (cely napis je NORM.. je to asi 0,5cm nad bilim ..rekl bych ze lůehce chladnejsi:-)) ale zakryju chladix at ho netrapim :-))

17.12.2001  08:24

« Re: Kde jste?

K ty teplote - poloha rucicky by me az tolik nebrala,da se docela dobre prestavit,spis bych vychazel z toho,jestli teplota vody pri pousteni termostatu opravdu odpovida udajum vyrobce.Jestli jo,ta at je rucicka kde chce,budu proste vedet,ze i kdyz dost dole,tak uz zahraty.Je to spis zalezitost psychiky,kdyz je tak nekde v pulce,mam klid na dusi.Chladic jsem zatim zakrejval i u novejch aut,nejak jsem mel lepsi pocit,mozna to byl placebo efekt.

17.12.2001  08:29

« Re: Kde jste?

Ahoj Futy.. no ja to radeji preventivne zakryju alobalem (jen masku) at se vic hreje at netpri kdyby nahodou:-) pro pripad.. stejne je zima tak co ..ale musim vyresit svetla vcera sem jel a jak byl marast na slinich po chvili sem nic nevidel.. jake zarovky bys ty doporucil ?100W ? blue, silver, ?? porad

17.12.2001  09:16

« Re: Kde jste?

Alobal mi tam nejde a i kdyby,tak ten karton pred chladicem mam poskladanej a staci jen otevrit kapotu,podle vnejsi teploty vic zakrejt,nebo odkrejt,v mezich moznosti mi to naramne vyhovuje.S svetlama jsem na tom stejne,taky porad jeste resim co a jak,dneska je dalsi prispevek v H4,vzal Osramky Silver a chvali.Taky jsem je chtel vyzkouset,ale nechtel jsem dat za obe vic jak 250,Majk se neozval,tak z toho zatim seslo.Drazsi nechci,to je potom lepsi koupit 80/100,ale i kdyz by mely mit vyssi svitivost,nemusi to nutne znamenat,ze budu videt lip.Ty Osramky maj asi vychytany rozlozeni svetla a tak fakt nevim.Chtelo by to vyzkouset v konkretnim aute.Jde mi hlavne o tlumeny,s tema se jezdi nejvic,zvednout dalku neni problem,tam je moznosti spousta.Precti nazory v H4,tam jsou zkusenosti z praxe.

23.11.2001  12:39

FIESTA X ESCORT

AHOJ POTŘEBOVAL BYCH NĚKDE ZJISTIT, JESTLI 13" RÁFKY Z ESCORTA JDOU TAKY NA FIESTU.

28.11.2001  09:26

« Re: FIESTA X ESCORT

Rafky jsou bez problemu,dokonce i s gumama tam vlezly,ale u gum bych se radsi ridil doporucenim vyrobce.I kdyz moznosti jsou i tady dost siroke.

17.12.2001  10:17

topeni

Tak jsem v patek mel uspesny den. Zjistil jsem, ze muj znamej se zna s prejimacim technikem u Forda, tak jsem toho hned vyuzil. Protekce je holt potreba vsude. Tak motor mam prej hlucnejsi, ale je to kus od kusu, bud mas stesti, nebo smulu. Opravu nedoporucuje, nebot nikdo nezaruci, ze to pomuze. A k tomu topeni. Termostat u modelu od 96 benzin spina v 85, neodchazeji, ale pozvolna casem se jim menej parametry. Tak jsme nasedli do auta, co tam mel na dvore... r.v 99 a po 10min byla rucka teplomeru na O v napise normal, udajne se ma drzet nekde mezi R a M , topilo to skvele, po tech 10min bylo nutno to topeni ztlumit... venku cca -4 , nevim, jak je to u modelu do 96, ale rikal, ze KA a Fiesta ma jedno z nejlepsich topeni. Tak jsem nelenil, ihned po prijezdu domu jsem to echal dale bezet na volnobeh a po cca 15minutach se mi podarilo dostat ruck teplomeru na O , teplta vzduchu jdouci do kabiny pri teto teplote motoru je cca 70 na 1.rychlost pri cca -5 venku, takze termostat je v haji a bude vymenen.

17.12.2001  10:28

« Re: topeni

Ta hlucnost je asi fakt relativni,dulezity by melo byt,aby to jezdilo.I kdyz zhyckani jedinci by takovyho auta usedli jen s nejvetsim sebezaprenim.Dulezity je,zes nekupoval termostat zbytecne,tech 85 se mi nezda moc,kdyz vezmu v uvahu,ze se casem "unavi",pojede od 80 a to uz bude hodne znat.Vidim,ze bych mohl o vymene taky uvazovat.No,zatim pockam,v tomhle pocasi se mi nechce nic takovyho delat.

17.12.2001  10:39

« Re: topeni

Nejvice mne mrzi, ze jsem koupil auto, na kterem jsem do dnesniho dne tratil cca 160 000 ,cekal jsem od toho daleko vice, ale zrejme ted uz pujdu jen do jeteho auta... tak 2-3 roky stare, at ted zase nekdo jinej trati skoro polovinu ceny. U tebe se delaji asi 3 druhy termostatu, jeden na naftu ... otvira kolem 75 a pak na benzin 83 a 88. Mne ten muj zmetek dela cca 25 stupnu rozdilu a to uz je na topeni znat. Prohlizel jsem si u Forda tu novou Fiestu a je to pekne, nicmene ten interier se mi zda u moji hezci, nejak mne nenadchly kruhove vyduchy vzduchu a kruh kolem radici paky... je to na muj vkus moc moderni, ale je to asi jen otazka zvyku. Jinak tazne od Forda 4133 + elektrika asi 700 /ceny s DPH/ hagusy kolem 4000.

17.12.2001  10:50

« Re: topeni

Hm tak to bych mel asi taky uvazovat onovem termostate? .. ale mne se nechce ani do toho loziska jit... nejak preziji do jara:-).. k tem svetlum no uvidim ne se ani ty dalkovky nejak extra nelibi.. nevimkdyz je snih je to superr ale jak je mokro vidim kulovy se to ztrati to svetlo...

18.12.2001  10:48

« Re: topeni

tak si zacinam pripadat jako prodejce termostatu :-) najednou budou vsichni menit :-) skoda, ze nemam u vyroce domluvene nejake rabaty :-) Pokud vam to topi a teplomer ukazuje co ma, tak bych to asi hodil za hlavu.

18.12.2001  10:51

« Re: topeni

hm zmerit mohu a to je asi tak vse co na co mam:-( snad bude next year so happy...

18.12.2001  10:58

« Re: topeni

Muzes si k tomu jeste pribrat hagusy,o tech uz uvazuju od lonska.Ale u Neumanna je maji asi za 2,5,mozna nakonec skoncim u skodovackejch z druhy ruky za min.A ten termostat mi fakt vrta v hlave uz delsi dobu,jen se mi do toho nechtelo,potreboval jsem ponouknout.Priklady tahnou.

18.12.2001  14:51

« Re: topeni

Vsechno je to o penezich, ja termostat take zatim odkladam, musim nejdrive presne zjstit, kolik mi zbyde. Hagusy by se mi celkem zamlouvaly, ale nejprve asi pujde na radu tazne, vozejk se mi vali v garazi a na zadnem aute doma tazne nemame. Ale vse bude stejne nejdrive na jare, mam toho na placeni tolik, az mi z toho jde hlava kolem. Take mne ceka na jare nakup letniho obuti ... stejne je to neprijemnej pocit, kdyz clovek uz predem vi, za co bude utracet penize ktere jeste nema :-((

18.12.2001  14:54

« Re: topeni

Jo to znam :-) ja kupoval nove gumy na jare a asi dam zase jine :-) uvidim dle financi..co a jak, ted je jeste na to cas , BTW kde je vubec na techto motorech termostat?? at to nemusim zatim otvirat:-)

18.12.2001  15:31

« Re: topeni

nevim. co mas za motor, ja mam 1.3 a tam je kdyz koukam do motoru po leve ruce jde odtamtud tlusta hadice do chladice a tenka do vyrovnavaci nadrzky. Drzeji to 2 srouby, ale 16v to ma nekde zboku motoru... msel bych mrknout do chytre knihy.

18.12.2001  15:36

« Re: topeni

Jo toja zas tak blbej nejsem jeste :-)) doufam :-) to nekde najdu pokud si na to pri vymenne oleje vzpomenu... taky tam mas na te 1,3 tak blbe danej olejovej filtr? ze nikde tam neni poradnej pristup?:-)

18.12.2001  15:43

« Re: topeni

Cony,termostat mas na pravy srane motoru kdyz koukas dovnitr,hned vedle zapalovaci civky.Je tam cidlo s konektorem a vede tam hadicka od expanzky a horni od chladice.Gumy kupuju na inzerat nebo u tech co dovazeji.Je to sice mozna trosku riskantni,ale zatim jsem se nespalil.Jinak bych se nedoplatil pri mejch atypickejch rozmerech.

18.12.2001  15:45

« Re: topeni

Myslis u chladice? nebot vedle motoru ma aparat na ABS :-) mimo air boxu a dalsich blbosti:-)))

18.12.2001  15:52

« Re: topeni

Do ABS nejdou gumovy hadice a neni tam asi velky cidlo s konektorem.Jdi po horni hadici od chladice.Je to takovy domecek prisroubovany pres tesneni k uzsi strane hlavy.Myslim dokonce ze je jako z bakelitu,aspon ja ho mam hnedej z umely hmoty,pokud si vzpominam.

19.12.2001  10:07

filtr

filtr mam celkem pristupnej... to je asi tak jedina vyhoda tohoto motoru :-) i kdyz, ted jsem to opravdu setril a byl sem 2x na otocku v Praze a spotreba je 7.5L ... diky bohu za ni :-) Co je opravdu blbe vyreseno... uchyceni rezervy, na nejake poklidne vymeneni nekde na silnici se muze zapomenout. Nez jsem zahakl onen bazmek do toho deb...... drzaku, tak jsem byl jak dobytek. Neni nad rezervu v kufru.

19.12.2001  10:11

« Re: filtr

No jo neni nad escorta:-) hezky v kufru v suchu :-) pokud ti nevypadnou spynty zpod rezervy jako mne to ji pak ma zrzavou i s gumou:-)
      no a ke spotrebe za 7,5? to mas slusny ne? jak ja?
      ... jinak ten filtr ja mam blbe danej k vnitrni strane auta a dostat se na nej rozumne aniz bych si dobouchal ruce nehrozi... no ale uz v tom mam praxi :-))

19.12.2001  10:30

« Re: filtr

Jakoubku,na ten bazmek u rezervy davej bacha,ja ho jednou blbe dotahl,na krizobatce prejel hup a rezerva se vysoupla primo pred Avii.Mel jsem totalne po ni a jeste jsem byl rad,ze za mnou nejel nejaky osobak,asi by me zabil,kdyz by pocital skody.Ted to mam radsi jeste pojisteny dratem.Je to teda desne vymysleny.Cony,ja kdyz demontuju filtr,tak odmontuju kolo,zjistil jsem,ze ac se to nezda,je to potom rychlejsi a bez problemu.Jeste stesti,ze se to nedela casto.

19.12.2001  10:34

« Re: filtr

no ja to delam 3x rocne :-))) delal sem v lednu pak cervenci a ted :-)) celkem frmol? :-))) o nejakem tom kridle nevite na SuperTurismo? je to jedno z ceho zda peugeot nebo mondeo, nebo vectra

19.12.2001  11:36

« Re: filtr

Cony,o kridlech nic nevim,od ty doby,co mi moje krasny vylomili i s kusem kufru,tak uz zadny neshanim.Je to hezky,ale ve zdejsi dzungli je nejlepsi auto zebrak.

19.12.2001  11:41

« Re: filtr

no jo ja bych to chtel na boba viz autotuning.cz

19.12.2001  11:51

« Re: filtr

To mi bylo jasny,u tebe je riziko nenechavcu mensi a je to hezoucky.Kdyz se ti to nechce delat a muze to byt z neceho jinyho,zkus vyrobce doplnku,je jich uz dost.Jen mam obavy,ze to bude zase rana pro rozpocet.Kdyz nespechas,zkus inzeraty,treba by se tam dalo neco najit.Po svatcich bych to videl i nadejne.

19.12.2001  11:59

19.12.2001  12:02

« Re: filtr

smejd jeden ,:-)) no jo futy ale u nas nido tento styl nedela nebo sem o nemnenasel ani zminku :-(( a prave stoho mam strach ste palky za nej:-( u hammana za nej cca 25tis :-) ale je stavitelne z kevlaru:-) noale mne by prece stacila replika?:-)) sem sirikal ze zaukoluji lidi co jezdi do sveta:-))at se juknou po cizine a dovezou dyztak:-)

19.12.2001  12:41

« Re: filtr

Cony,reseni to je,ale jsi si vedomej,ze kdyz to budes mit takhle vyzdobeny,tak bez poradnejch kol to bude smesny(v zime nevadi).Ja ti do toho nechci kecat,ale kdyz spocitas vsechny investice do doplnku a jinejch veci,dostavas se asi na hodnotu slusnyho RS nebo 1,8 tak 96-7.Ja koukal na inzeraty,dalo by se asi vybrat.Mozna,ze uz moc pocitam,mam holku rad,chtel bych ji mit co nejvic vyzdobenou,ale mam ji i na praci,takze bych nerad v doplncich prekrocil jeji porizovaci cenu.A to se pri dnesnich cenach stane natotata.Jo,takhle ji mit jen pro radost a jezdit delnikem,zase jina situace.

19.12.2001  12:54

« Re: filtr

16 215/45 z cosiny ti pripadne malo adekvatni? a ja sem zatim s doplnakama asi na 3zadek 2 prahy 5 predek neco lak kola jeste nevim.... no kdyby 30?35 tis :-) a na jare se asi bude porizovat jeste jedno priblizovadlo:-) takze mazel bude jen svatecni, a ja timto na nem koncim nic vic delat nebudu...je to zbytecne..., a lak se udelat musi , kdybys ho videl zblizka pochopil bys proc je to samej flek jak je to opravovane. A to kridlo no bude muset asi pockat.. dodela se dodatecne doufam ze bude na nej schopnej lakyrnik..

19.12.2001  12:57

« Re: filtr

Jo k tomu kridlu ja myslel ala vrakoviste udajne se tam toho vali dost ..pry nevim ja na nich nebyl ale skusim to pres ne:-)

19.12.2001  13:03

« Re: filtr

Naprosto schvaluju,Vetsi uz by byly moc,i takhle bude mit Boban co tahat.A vzhled,bez komentare.Kdyz se ti to podari za tyhle penize a vyjde i to ostatni,opravdu neni co resit.A my nazory ber s rezervou,asi jsem uz trosku zivotem otlucenej a radsi to vzdycky vidim cernejsi,kdyz to je lepsi,je vetsi radost.Nech si namichat o trochu vic barvy,,kdyz budes delat kabat,bude na pripadny opravy i na kridlo.

19.12.2001  13:07

« Re: filtr

no o tom zadna ze si kilovku nacham na opravy a zbytek :-) jen nevim zda mi ty 16 vyjdou bylo by to fajn ale at pocitam jak pocitam musel bych se zbavit tech 15 a to zase nechci kupoval sem na ne nove ubuti v lete.. takze dilema... a rikam si ze 15 bych nechalna obyc jezdeni a na srazy daval 16:-)))

19.12.2001  13:48

« Re: filtr

U takhle udelanyho auta bych i ty 15 videl tak leda na zimu a to je prepych,kdyz uz chces jezdit v zime,sehnal bych 15 plechace.Ja mam 15 a je to tak akorat,takze Escort na 15 je sice peknej,ale pokud to neni nejaky prima design a pekny ET,tak to neni ono.Kolik srazu za rok udelas,neni lepsi ty 15 prodat komplet a sehnat opravdu pekny 16?A proc vlastne skladovat drahy a pekny obuti,ktery vytahnu jednou za cas a tim skladovanim mu na kvalite taky nepridam.

19.12.2001  14:13

« Re: filtr

tak znova nejak mi to padlo:-) No kdyz ja sem fajnovej a ja sem si navykl na jiste pohodli na tech velkych gumach:-) a na jare sem ty sve litaky renovoval, vemto ze za 15 plech novej co sem videl je cca 2tis to si radeji necham ty litaky a hotovo a jak sem rekl daval sem na ne ted nove obuti v lete, ja kdyz si vzpomenu na ty stare 205/50 hm a jak trpelo rizeni ..mozna i kvuli nim (spis ne nez jo) sem musel dat pryc stavitelnej podvozek co tam byl .... a nevim ani zda jeste ty 16 jsou pro mne nebo uz jsou pryc ... no zatďm to necham lezet a uvidim co a jak dopadne:-) Jinyk k tem srazum jaro a podzim BRNO bych chtel stihnout pokud nebude nic extra v rozpoctu :-)

19.12.2001  14:29

« Re: filtr

Futy ted dojel kamos s Astrou ..tou novou .. sitak rikam ze kdybych mel mozna menit Boba tak za ni a udelat ni auti dle stylu Vauxhal .. necojako u Boba KITCAR ... napadaj mne uz blbosti ael je hezka ta astra to se musi nechat

19.12.2001  14:47

« Re: filtr

Plechy bych novy nikdy nekupoval,za tu cenu sezenes starsi Alu a poupravis.Jo s Astrou bych asi byl nevernej,svezl jsem se v GSI z 98 a to bych bral.Ale v kazdym pripade jsem zacal uvazovat co bude dalsi.Tezky rozhodovani.Dokonce jsem koukal na Fiestu s 1,6 z Focusu.Ale je fakt,ze na to,co nabizi,je porizovacka dost vysoka.Stejne to asi dopadne tak,ze to necham na nahode,co se sezene.Pokud mozno mensi velikost a cim silnejsi,tim lepsi.Kdyz jsem si cetl Clio,to by jednoho dost silne oslovilo.

19.12.2001  14:51

« Re: filtr

to jo nadarmo se mu nerika auto s dablem v tele:-) ale to jsou na mne moc mala auta spis bych ten focus nebo astru, mozna od VW golfa nebo Boru ... ale ta astra hm mne se libi ten jejich design .. takovej malej obr

19.12.2001  15:06

« Re: filtr

Jo,nekdo v malym aute primo trpi,kamos se mnou jezdi,jen kdyz nutne musi.Ten jeho 3L benzin v terenaku je sice moc fajn,jen mirne nepraktickej.To radsi bude jezdit sockou nebo trpet se mnou a obcas vyjede se svou 4X4 ale je maximalne spokojenej.Velikost Focusu by pro mne bylo asi maximum,averzi k nekterejm autum netrpim,s kazdym jde neco provest,jen je to u nekterych snadnejsi a vysledek z myho pohledu lepsi.

11.09.2004  21:50

Kontrolka potkavacek

Mam par dni Fiestu z 91 a sem tam nejakej problem. Nikdo znamy to nema.
    Ted jsem jel poprve vecer a zjistil, ze to bud nema nebo je nefunkcni (teda nikde ji ani nevidim - asi nema) kontrolka na palubovce od tlumenych svetel.
    Jak to teda je?
    dik

"-- skrytý --" 19.09.2004  11:53

« Re: Kontrolka potkavacek

mám dojem že tam žádná kontrolka neni :*)

15.10.2005  23:15

Knížka

Nevíte někdo pls kde by se dala sehnat nějaká chytrá knížka typu "Jak na to" o dvojkový fiestě? (1,6.88 ) Díky :)

"-- skrytý --" 25.10.2005  16:44

Středový panel na Fiestu

AHOJ, NEVÍTE JESTLI SE DÁ SEHNAT NA FIESTU Z 92 STŘEDOVÝ PANEL ABY TAM ŘADIČKA JEN TAK BLBĚ NEČUMĚLA Z PODLAHY A DALO SE NA NĚJ I NĚCO ODLOŽIT ??? DÍK MOC

03.11.2005  17:32

Bez nadpisu

Já měl Fiestu rv.93 1.3i CLX 5dv a středovej panel tam taky nebyl,koupil jsem ho na vrakovišti asi za 300,- Jinak s Fiestou jsem byl v celku spokojenej,až na nějaký chybky,ale před 14 dny jsem měl s ní nehodu(jel jsem po hlavní a vjel mi tam týpek s Fobií) tak jsem si odřel bok,on mi vrazil do kola a jak jsem ho míjel,tak šup v šedáti na obrubník...oba disky proražený,rameno ohnutý...tedy vypadá to jako osmička :-( vypadla i poloosa...Dostal jsem prachy od pojišťovny a koupil si Sierru 2.0i 16V Ghia (sedan) maximální spokojenost a do Fiesty bych už nikdy nešel(tedy už do žádného malého vozu) Jinak Fiestička,tak jako snad žádný Ford z této doby nemá kontrolku rozsvícených potkávacích světel...

foto dcgsd

dcgsd 04.11.2005  06:20

« Re:

Dablik777: No sierra se v 16ti ventilu nedelala, teda pokud nemas Coswortha. Jinak www.fordsierra.cz.

04.11.2005  16:46

Bez nadpisu

To pkod:To mi chceš říct,že má dvě vačky na osm ventilů??? :shock: Jako,neříkám,že to není nemožné,ale fakt mě tato informace překvapila....

"-- skrytý --" 05.11.2005  21:32

sirka DOHC měla dvě vačky a jen 8V :D

06.11.2005  00:30

Bez nadpisu

tak bral jsem to podle toho,že je to DOHC,tak to bude mít automaticky i 2x tak větší počet ventilů.... :*)

"-- skrytý --" 08.11.2005  11:39

Fiesta 1.1 1995

Zdravim vsetkych,
    potreboval by som poradit. Mam moznost kupit Fiestu 1.1 r.v. 1995 3d najazdene 90 000 km velmi zachovala. Mate skusenosti s touto Fiestou? Diky za pomoc.
    Teraz mam Favorit 93 a zufalo sa ho snazim predat.

foto pepek

pepek 08.11.2005  18:30

« Re: Fiesta 1.1 1995

Jelikož je tachometr jen 5-ti místný, tak může mít najeto i 190K nebo 290K. Motor je OHV, slušný držák při minimální údržbě a je trochu hlučnější.Je to auto na ježdění tak max. ve 2 lidech a na kratší trasy-výkon 37kW. Náhradní díly jsou za hubičku. Koroze chytá zadní lemy blatníků, prahy a spodky dveří. Záleží ještě na vybavení - dělaly se v té době už i s airbagy, posilovačem řízení, ABS, centrál,.... Jaká je cena a vybavení?

"-- skrytý --" 09.11.2005  12:12

Bez nadpisu

je to skutocnych 90 000km je to od dobreho kamosa ktory si ju priniesol z Rakuska, chcem ju pouzivat na kratsie trasy ale aj obcas nejaka dovolenka na Slovensku - 2 dospeli + 2 rocny syn. Vybava je klasicka - nic zvlasne ma len airbag a Ford radio. Korozia zatial ziadna. Cena 70 000,- Sk. Do roka bude treba menit tlmice a spojku. Zda sa mi to OK.

"-- skrytý --" 16.11.2005  16:23

Co Fiestaci zijete?

28.11.2005  11:19

Bez nadpisu

Natdar fies´táci mám malej problém mám forda Ka to je skoro to samé co ty vaše r.v.98 najeto 27 000km a něco mě tam cvaká když jedu v malých otáčkách jak mile přidám nebo uberu tak to nedělá ale jak zas jedu v průměrnývh otáčkách tak to zase prvidelně cvaká příjde mě to jako z přístrojovky ale je to tak malé auto že to nemůžu s určitostí říct ale od spodu to není díky všem za odpověď

19.02.2006  19:52

Bez nadpisu

Ahoj Fiesťáci, mam Fiestu r.v.10/96, 1.3.44kW. Cvakaji ventily, chvili po serizeni to pomuze, pak zacnou znovu. Nemate nekdo nejakou radu? Myslim ale ze tohle je neduh jak Fiest tak Kacek.
    A jeste, zere moc rada olej. Tesneni pod ventilama jsme menili, ted budeme menit tesneni pod hlavou. uvidime. Mate nekdo podobny problem?
    Diky, zatim! >:D

16.04.2006  18:03

« Re: Fiesta 96 - klepání ventilů

Ahoj Evo. Asi tě moc nepotěším. Jedná se o motor Endura - E který se výráběl ve verzích 50k a 60k. Problém s ventily je způsoben špatným technologickým zpracování vačkových hřídelů. Problém se bude zhoršovat a nakonec tě nemine výměna vačky. Trpěla tím jedna série motorů MR´96. Pravděpodobně i ta tvoje.

"-- skrytý --" 20.02.2006  14:52

Bez nadpisu

Ahoj, nemáte někdo zkušenost kolik žere 1.1i z 92 ?

04.04.2006  17:05

Bez nadpisu

Ahoj, rád znovu oživím tohle téma, nevíte jak velká kola se dají dát na Fiestu z 91 ? event nějaké klubové stránky...dík moc

17.04.2006  15:44

Bez nadpisu

Ahoj děkuju, ještě jeden problém, Fiesta mi chcípá, ať dělám, co dělám. Ne vždycky, ale když brzdím, , i když podřazuju, i když vyhodím rychlost. Nevím, co s tím. Volnoběžný ventil jsme vyčistili a promazali.Motor jinak prošel kompletní generálkou, ale s tímhle si nevím rady. Prý pomůže odpojení baterky, po vymazaní ŘJ nechat motor dvě minuty nechat na volnoběh, pak pomalu otáčky zvyšovat a pak deset minut jízdy se vším všudy. Už jsem z toho zoufalá, chcípně i na kruháku a křižovatce, to je někdy dost problém.Děkuji moc za radu.

07.05.2006  14:54

EVA Na diagnostice jste s tim byly ? Tvrdis ze prosel kompletní generálkou,
      Serizeni volnobehu k tomu jiste patri na kolikati otackach ho tet mas? Za dalsi pokud jse neudrzi ve volnobehu a chcipe mrknul bych ja kvalitni smes dostava s tim sovisejici kontrola.

06.05.2006  18:33

Bez nadpisu

Ahoj, prodám svojí Fiestu z 92 1.1i 37kw, nové pneu, výfuk, tlumiče, ramena přední nápravy, olej, svíčky, kabely, vyměněné olejové čidlo, 100%bez rzi, červená, man.šíbr, radio s CD, zánovní baterka, najeto poctivých 170tis, super do města a na kratší tratě, min. spotřeba, nebouraná. Foto mohu zaslat...cena 37tis jsem z Prahy. Dík a omlouvám se za zasírání fóra...

08.05.2006  09:54

Vada digitálního počitadla km

Zdravim, mám dost neobvyklou závadu v digitálním počitadlu kilometrů. Je to Fiesta z roku 1999, motor 1.25 Zetec. Projevuje se to po nastartování auta, ale ne vždycky. Stává se, že po nastartování vyskočí ručičky rychloměru a otáčkoměru na maximální hodnotu a současně se vynuluje denní počítadlo ujeté vzdálenosti. Zachvíli zase ručičky klesnou na normální hodnotu, vše najednou funguje tak jak má a denní počitadlo počítá od nuly. Jediné co mě napadá, že by mohla být někde špatná kostra, někde pod palubní deskou. Pak jako druhá varianta, že by mohl být špatný akumulátor a docházelo by při startování k velkým napěťovým poklesům a tím by se to vynulovalo. Sestkal se tu někdo s tímto problémem?

12.05.2006  10:04

Bez nadpisu

Ahoj,mam fiestu 95 1,3 a motor ma takovy divny zvuk,jak stary naftak,ventili jsem uz seridil,ale v motoru stejne porad rachta a k tomu mi to zere olej,muzete mi nekdo poradit?dik moc

01.03.2007  09:19

« Re:

Ahoj, máme Fiestu 10/96, 1,3, 44kW. Máme ten samý problém. Zkoušeli jsme všechno možný. I když jsme utáhli ventily, aby neměly žádnou vůli a zkusmo nechali běžet motor, cvakala pořád. Je to prý neduh Fiest, konkrétně těch 1,3ek.
      Olej nám mizel taky dost, nakonec pomohla výměna pístních kroužků ( nějaký mistr před námi je zapekl) a samozřejmě těsnění pod hlavou...Teď olej drží super. Dokonce jsme se dopracovali i k jeho výměně, což jsem nikdy nedoufala :-) ....Ahoj

"-- skrytý --" 28.02.2007  17:31

Fiesta (98) nejde zadní ostřikovač

1.3.: Zdravím Vás evrybády!
    Mám problém s Fiestou (r.1998).
    Zadní stěrač se rozběhne jen v pozici s ostřikovačem. Bez ostřikovače nefunguje.
    Uměl by mi prosím někdo poradit?
    Slatored Plzeň
    6.3. : A mohl by mi někdo poradit, jak si přečíst případnou odpověď ?
    Já tady nevidím žádnou možnost, jak si ji přečíst.
    jj

"-- skrytý --" 08.03.2007  21:00

tuning fiesta

Ahoj vlastnil jsem fiestu r.2000, dokoupil jsem si křídlo na páté dveře a stříšku ale nestihl jsem je ani nalakovat protože jsem fiestinku prodal . Tak vám teď někomu kdyby jste chtěli nabízím střešní křídlo a křídlo pátých dveří. Levně!!!

MajoThePuk 26.09.2007  09:41

« Re: tuning fiesta

AHOJ, MAL BY SOM ZÁUJEM O TO KRÍDLO NA PIATE DVERE(U MNA NA TRETIE :-) ). JE TO EŠTE AKTUÁLNE? KOLKO BY SI ZA TO CHCEL? MÁ AJ VSTAVANÉ BRZDOVÉ SVETLO?

"-- skrytý --" 13.03.2007  23:15

chcipani

2 eva -- chcipani pri dobrzdovani je vadny obtokovy ventil ...

foto Sranki

Sranki 24.08.2007  10:20

Fiesta na sluzobke

Tri tyzdne som na sluzobke v Nemecku, spolu s kolegom, pouzival Fiestu 1.3 s Hertzu tak by som sa rad podelil so skusenostami. Vlastnim Fabiu Combi 1.4 16v tak to trochu porovnam.
    Bolo to pomerne nove auto vyrobene tento rok s najazdenymi 16000km. Vybava nic noc, zrejme zaklad pre nemecky trh - 2x airbag, manualna klima, el. predne okna, central s DO.
    Musim povedat, ze som trochu sklamany a nelutujem, ze som sa vo februari tohoto roku rozhodol pre Fabiu. Co ma najviac neprijemne prekvapilo je prevodovka. Prirovnal by som to ku starej Felde - dlhe a nepresne drahy radenia, radiaca paka a mazneta ma vyzor bagru ;-) Predpokladam, ze toto auto je urcene viacmenej do mesta a preto ma trochu zaraza nizky ucinok posilnovaca riadenia. Spolu s tvrdym podvozkom (nie o moc tvrdsim ako Fabia) to neposobi velmi pohodlne. Pri rychlosti nad 130km/h auto uz neprijemne poskakuje po ceste a nie je moc stabilne. Moju Fabiu som na nemeckej dialnici poprehanal 170kou ale takyto pocit som nemal, dokonca ma pomerne pohodle previezla 2600km za dva dni. S Fiestou by som takuto cestu nikomu neodporucal.
    Mozno to vyzera, ze chcem len kritizovat, ale naozaj sa mi na tomto aute len tazko hlada nieco pozitivne. Mam z neho az prilis lacny pocit.

foto Deadlift

Deadlift 24.08.2007  15:40

« Re: Fiesta na sluzobke

Měl si tam půjčit Fabii 1,2 HTP nebo tu tvoji super 1,4 16v, ale tak kvalitní auta asi u Hertzu nemají. :yes:
      Ne vážně nechápu jak můžes srovnávat 8v s 16v.
      Zkus si vybrat motor ve Fieste který bude srovantelný.
      Dělají se tyto, měl jsi asi ten druhý, je nejlevnější:

1.25 Duratec 16 V
      1242 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování se snímačem klepání 55 kW (75 k) při 6000 min-1 110 Nm při 4000 min-1

1.3 Duratec 8V
      1299 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování 44 kW (60 k) při 5000 min-1 99 Nm při 2500 min1

1.3 Duratec 8V
      1299 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování 51 kW (70 k) při 5600 min-1 106 Nm při 2600 min-1

1.4 Duratec 16V
      1388 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování se snímačem klepání 59 kW (80 k) při 5700 min-1 124 Nm při 3500 min-1

1.6 Duratec 16V
      1596 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování se snímačem klepání 74 kW (100 k) při 6000 min-1 146 Nm při 4000 min-1

2.0 Duratec 16V
      1999 cm3 Zážehový / Řadový čtyřválcový / Elektronické vstřikování paliva s elektronickým systémem řízení motoru / Elektronické bezkontaktní zapalování se snímačem klepání 110 kW (150 k) při 6000 min-1 190 Nm při 4500 min-1

1.4 Duratorq TDCi
      1399 cm3 Vznětový / Řadový čtyřválcový / Přímé vstřikování paliva se systémem common-rail / Systém elektronického řízení motoru / Turbo / Recirkulace výfukových plynů 50 kW (68 k) při 4000 min-1 160 Nm při 2000 min-1

1.6 Duratorq TDCi
      1560 cm3 Vznětový / Řadový čtyřválec / Přímé vstřikování paliva se systémem common-rail a elektronickým systémem řízení motoru / Turbo s mezichladičem / Recirkulace výfukových plynů 66 kW (90 k) při 4000 min-1 204 Nm při 1750 min-1

Podvozek ma Fiesta sportovně tvrdý, ale je lepší než u Fabie nerovnosti sice slýšís, ale necítíš je v karoserii je to konstrukční vlastnost podvozku Fiesty ala motokara.
      Když na to někdo není zvyklý tak má takový pocit jako ty ale to časem přejde a pak si ho zamiluješ pro jeho sportovní přednosti, které mu dává i 1,3 ale musí se pořád držet v otáčkách.

Řazení bylo jistě poznamenáno službou v půjčovně, zkus si půjčit nějakou Škodu z půjčovny bude daleko horší.
      Nebo jinak zkus se projet nějakou předváděcí Fiestu (1,3 70k) nebo 1,4 16v bude to jistě jiná zkušenost.

Vice zde [odkaz]

foto Sranki

Sranki 24.08.2007  15:59

« Re: Fiesta na sluzobke

Neviem co prskas, o motore som nepisal ani n. Ak som ti stupil na otlak, tak prepac, za tym co som napisal si stojim bez ohladu na tvoju urazenu reakciu.

foto Deadlift

Deadlift 24.08.2007  17:39

1,3 je asi IQ řidiče.

"-- skrytý --" 16.09.2007  00:19

Zetec 1.25 16V

Zdravim vsetkych, mam problem s motorom v mojej fieste. Ked je studeny motor a pridam plyn, nejde do otacok - uplne ho pridusi. Len ked velmi pomaly pridavam plyn, postupne otacky stupaju. Ked je zohriaty, je to lepsie ale aj tak pri stlaceni plynu najprv "zavaha" az potom zacne zrychlovat. Vymenil som olej, sviecky, vsetky filtre lebo som ju kupil len nedavno. Tiez som skusal lambdu z inej Fiesty ale nepomohlo. Na diagnostike vypisalo viac chyb: snimac polohy vackoveho hriadela, regeneracny ventil odparovania paliva, prilis chudobna zmes - a teraz si vyber. Nestretol sa niekto s niecim podobnym? Diky moc.

"-- skrytý --" 16.09.2007  10:37

« Re: Zetec 1.25 16V

ahoj.mne to robila vaha vzduchu.

"-- skrytý --" 17.09.2007  00:02

« Re: Zetec 1.25 16V

Dik, skusim a dam vediet.

superkutil 20.09.2007  11:44

« Re: Zetec 1.25 16V

Ahoj, mám Fiestu 1.25 z roku 2001. V poslední době mi při startu částečně zahřátého motoru na vonoběhu běží nepravidelně a má tendenci chcípnout. Pokud je plně ohřátá nebo studená, tak to nedělá. Dále když jedu a přeřadím a šlápnu na plyn, tak místo přidání se začne dusit a brzdí. Pak najednou vyrazí. Totéž udělá když pustím plyn a zase ho sešlápnu. Tak nejdřív zbrzdí a pak vyrazí. mám najeto asi 70tis.km.

"-- skrytý --" 23.09.2007  23:14

« Re: Zetec 1.25 16V

Ahoj, to co pises je dost zvlastne. Venoval som v poslednej dobe tejto problematike dost casu ale toto mi nic nehovori. Ja som zacal od toho, ze som vymenil sviecky a filtre (samozrejme nepomohlo ale bolo to potrebne). Potom som isiel na diagnostiku aj ked mi ten majster povedal ze tomu dava asi 40% uspesnost aspon ta to nasmeruje. Teraz vycistim merak prietoku vzduchu a uvidim ci to pomoze. Podla mna by to mohla byt tiez vaha, mozno aj cidlo teploty nasavaneho vzduchu. Chod najprv na diagnostiku a daj vediet.

MajoThePuk 26.09.2007  09:50

Rádio

Chcel by som sa opýtať, či nie je moc zložité vymeniť originálne kazetové rádio za iné rádio na cd/mp3 a či je možné vo forde kúpiť plastový medzikus aby som nemal dieru v prístrojovke...prípadne menil niekto rádio?nech mi poradí ako na to a čo to stojí.dik :yes:

Nicco 18.02.2008  21:39

« Re: Rádio

k vymene radia: Na novej Fieste 2006 som dokupil plastovy suflik vo forde za nekrestansky peniaz 1200 sk, dalej potrebujes iso konektor (redukcia z fordu na standard) za 300sk, potom redukciu na konektor anteny z ford kabla na standard, samotne radio, repro a nejaky ten navod, alebo skusenost, ze jeden biely? volny kabel nie je zem, ale datovy kabel, co zvysuje hlasitost, ked sa zvysuje ruchlost auta.

MajoThePuk 26.09.2007  09:53

Manuál

A ešte jedna vec...má niekto z vás manuál na Fiestu 8/95-6/02 v elektronickej podobe??? bol by som velmi vďačný...alebo odkial by som si ho mohol stiahnuť

"-- skrytý --" 18.02.2008  11:20

Ford Fiesta

Chtel bych se podelit o zkusenosti s Fordem Fiestou od r. 2001 a dale... jak se s ni jezdi, jestli je to dobra koupe nebo neco zajimavyho... prosim piste cokoliv.. dost uvazuji o koupi tohodle auta ;-)

"-- skrytý --" 20.02.2008  11:40

Fiesta

TO NICCO: Nicco ty mas Fiestu z r.2006? prosim popis mi ve strucnosti neco malo o vozu.. jak se ridi, jaky je to s timhle autem proste neco... jestli se chces podelit o zkusenosti udelej to dik.. ;-)

BigFoot007 20.02.2008  16:14

« Re: Fiesta

X.F -mam fiestu. kukni recenziu a pripadne sa spytaj na to co presne potrebujes...Kupena tereaz v roku 2007

foto strary-amater

strarý amater 18.08.2016  14:49

« Re: Fiesta

U Fiesty 1.3 z roku 2007 se mi rozsvěcuje kontrolka motoru. V neznačkovém servisu ji zhasnou a jezdím dál. Po čase se závada opět objeví. Čím to může být?

Nicco 20.02.2008  22:18

« Re: Fiesta

Ano, mam jeden z prvych modelov po facelifte, ktory prebehol koncom roka 2005. Moja bola vyrobena vo februari-unor 2006.
      Je dost vela recenzii na toto auto v moje.auto.cz, ako ti uz pisal aj BigFoot007. Ak by som mal napisat ja nieco, to bude...

Mam 31.000km bez poruchy. Jedine casom po nekvalitnych cestach sa mi posuvali dole skla na zadnych sedackach, to mi prerobili, ze kluky sa tocia opacnym smerom a potom v zanych dverach mi skripalo lanko centralu - naolejovane.

Auto je dost tvrde - teda vlastne poriadne. Pre niekoho vyhoda, pre ineho nevyhoda. Je to tak tvrde, ze to bubnuje vo vnutri a skripe palubovka a aj to spomenute lanko.

Motor mam 1.25, 16v, 55kw, 75k, bezin. Porovnat mozem len so strykovou thaliou 1,4 benzin 5xkw. Pride mi thalia lepsie sprevodovana, ale zase pri rovnakych otackach ako fiesta okazuje mensiu rychlost.

Na dialnici chyba jednoznacne 6-ka, ale v takomto segmente to je normalka. 3000otacok na 5ke da 110kmh a uz to dost pocut.

Ano auto mi pride dost hlucne, setrilo sa kade tade.

Brzdy su dost slabe ak auto dostanes do uskych - poriadne to roztiahnes a brzdis do zakruty - auto straca stabilitu a brzdy su neiste. Tiez divne su, ak brzdis na nerovnostiach, ale mozno to robia aj ine auta - je to moje prve auto a na inych som toho vela nenajazdil.

Ak porovnam fiestu a fusion - subjektivne, vizualne, Fiesta je chudobny pribuzny fusionu, nema delenu zadnu lavicu, fusion ju ma, ma odkladacie schranky aj pod prednym sedadlom, lepsie calunenie, dopredu sklopne predne operadlo spolujazdca, odhlucnovaciu penu zo spodu kapoty motora,... Ked som kupoval Fiestu, bol o 100.000 drahsi.

Mal som pocit, ze mam najslabsie svetla zo vsetkych aut. Bol som v servise, ze ci pomozu lepsie ziarovky? Alebo uz som chcel kupovat tuningove svetla ([odkaz] ale svetla mi nastavili a teraz svietia OK.

Dizajn mi pride stale velmi zaujimavy a sviezi aj po tak dlhom case.

Ale som spokojny, je spolahliva a hodna tych penazi. Lepsou volobou by v danej kategorii boli iba mladsie modely - corsa, yaris. Takze asi tolko.

BigFoot007 21.02.2008  13:19

« Re: Fiesta

Tak osobne nemam pocit ze by tie svetlka svietili zle. ba naopak, ale zas nemam velmi s cim porovnat.

A podvozok u mna nie je az tak tvrdy, ale je pravda ze mam iba 14 avpredu tazsi diesel...

BigFoot007 24.02.2008  12:55

To Nicco.
        Beriem spat, teraz som bol po dlôhom case za vbolantom fiesty, a tie svetla v pripade zlych podmienok su fakt slabsie, v porovnani s C4...
        Pokial je "jasna" noc, je to v poho, ale jazdil som teraz aj po okrskach cez tmave lesy, v hmle a v noci, a sem tam som mal fakt pocit, ze idem naslepo

Nicco 26.02.2008  21:46

« Re: Re: Fiesta

Ja mam pocit, ze potom, co ich nastavili v servise su lepsie, ale nebol som na dlhsej nocnej jazde od toho casu. Teraz sa uz stmieva neskor, takze si na novy test trochu pockam.

Mimochodom, vcera mi odisla prava zadna brzdova ziarovka. Je to easy rozobrat oproti prednym svetlam. 2 torx skrutky (idu aj plochym skrutkovacom).

"-- skrytý --" 21.02.2008  13:22

Fiesta

Dekuji za nazor... tak vidim ze zase takovej velkej objev to neni, ale myslim ze co se tyce spolehlivosti a spotreby tak je to dobry auto.. Taky premyslim nad Mazdou 2 nebo mozna i ta Corsa.. Yaris uz mne prijde celkem malej a potrebuju i vetsi vykon... nenajezdim toho nejak moc, ale jezdim jak po dalnicich tak i ve meste.. Nejaky maly spolehlivy krasny auto.. uz sem pomrkaval i po Grande Punto ale to je zase zbytecne a prehnane drahe a trochu takova mala vyjimka.. Dost premyslim o te Mazde 2.. je skoro podobna Fusionu do tech 200000 se ojetina vejde a myslim ze tohle auto je od Japoncu zmaknuty bravurne... jeste popremyslim kazdopadne vsem dekuji za rady.. taky hodne posuzuji podle spotreby ale tu Fiesta mka tak 6, 7 litru.. takze to neni zas tak moc.. ;-)

"-- skrytý --" 03.03.2008  16:53

Fiesta..

TAK nevím... Auto se mně celkem líbí ale co se dočítám nevím nevím.. ještě se s někým poradím...

"-- skrytý --" 26.03.2008  09:13

Ford fiesta POMOC!!!

Dobrej chtěl jsem se zeptat.Koupil jsem fiestu 99 1.3 a nevím co dělat.Při snížení otáček mi vyplyvne motor,proto do křižovatky musím vyhazovat rychlost.Poradí mi někdo???V jednom servisu mi říkali že je to servo,ale to mu se mi nechce věřit...Dík za odpověd.R

Nicco 21.03.2009  21:37

« Re: Ford fiesta POMOC!!!

snimac volnobeznych otacok? (ze vraj znama porucha Punta 1.2 16V)

"-- skrytý --" 03.04.2008  10:13

Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

Prosim o radu. Mam Ford Fiesta r. 2006. V teplom pocasi (v lete) pri startovani je motor toceny dlhsie a startuje s takym zvlastnym zvukom, ako keby chcel skapat. Zatial vzdy nastartoval. Ak sa motor vypne a startuje sa znovu, nastartuje v prvom momente. V zime to vobec nerobi len vtedy, ked je auto vyhriate na slnku. Bol som s tym uz aj v serviese (2x), podla nich test motora je O.K. (prehravali aj program RJ a udajne merali aj tlak paliva) sami sa cuduju ale pomoct nevedia. Skusal som viacere benziny ale rozdiel nie je. Ak ma niekto s tym skusenost, prosim poradte.
    Vopred dakujem.

"-- skrytý --" 03.04.2008  22:24

« Re: Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

Mozno keby si napisal aky motor je skryty pod kapotou tvojej Fiesty nasiel by sa niekto kto by poradil.Ja mam Fiestu 2007 1,3i, 70ps a startuje bez problemov...leto-zima.

"-- skrytý --" 04.04.2008  08:39

« Re: Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

Ide o Fiestu s motorom 1.3, 8v, 51kW.

superkutil 21.07.2008  11:21

Nepravidelný běh motoru.

Ahoj, motor měl nepravidelný běh a propadal se. Vyměnil jsem svíčky i kabely, po výměně se to zlepšilo a bylo to v pohodě. Po cca 2 měsících, když je motor studený tak motor jakoby vynechává a občas začne kolísat volnoběh. Když se ohřeje, je to dobré. Je to 1.25 16V z roku 2001.

"-- skrytý --" 08.10.2008  18:33

Re: Fiesta

Zdravím Vás mám Ford Fiesta r.v. 2007 a mám jeden menší problém, neviete mi poradiť ako sa menia žiarovky v predných svetlometoch, robil som to podľa manálu ale nejaks a mi to nepodarilo nevdel som vytiahnuť svetlomet. Za radu vopred ďakujem!

"-- skrytý --" 14.10.2008  08:29

Ford Fiesta prevodovka

Ford Fiesta Family super auto:
    Reklamacia c.1
    Po najazdeni cca 700 km sa zacala obtiazne radit dvojka,vacsinou bolo citit skrtnutie v prevodovke.
    Raklamacia trvala 5!!! tyzdnov,a ja blbec som sa nechal prehovorit a pockal som.
    Rozobrali prevodovku,vraj su nejake synchrony opotrebovane,po dvoch tyzdnoch zistili,ze sa nedaju objednat a poziadali importera o novu prevodovku.Vymenili prevodovku,fungovala spolahlivo cca dva tyzdne.
    Reklamacia c.2
    Rozobrali prevodovku ,opat je v nej nieco opotrebovane!!!Na otazku ,ako sa moze nova prevodovka opotrebovat za par tyzdnov a najazdených cca 1000km mi bolo oznamene,ze pri prvej reklamacii mi dodali repasovanu prevodovku.Je to vraj bezny postup importera a vyrobcu automobilu,ktory im poskytuje nahradne diely na garancne opravy..
    Reklamacia zatial nie je uzavreta.
    Jedna sa o model Fiesta ,r.v.12/2007.

Takze kto ma pevne nervy a nema problem s tym,ze mu v ramci zaruky do 6 tyzdnoveho auta,ktore malo nabehanych do 2000km vmontuju REPASOVANU prevodovku,kludne nech zajde za najblizsim predajcom a da sa presvedcit o kvalite a super sluzbach.

Taketo sluzby poskytuje predajca medzi Zvolenom a B.Bystricou.

foto PavelK-

PavelK_ 14.10.2008  09:32

« Re: Ford Fiesta prevodovka

Pohoršovat se nad repasovaným dílem je úplně zbytečné, protože nejde přesně o repas. Jinak je to běžný postup u většiny značek, plno dílů se ani nedá objednat jinak, než výměnným způsobem, tedy kus za kus. Spíš bych se vyvaroval názvu "repasovaný" a raději se držel jeho skutečného názvu vč. přesného překladu z austausch, jinak to zbytečně vyvolává pocit starého krámu s vyměněným jedním, dvěma díly. Je to způsob, jak si automobilky zajišťují co nejvyšší recyklovatelnost použitých dílů. Ale to ti měl vysvětlit servis.
      Spíš jsou zarážející termíny a postup opravy, ony ty synchrony neodejdou jen tak pro nic za nic, měli by hledat příčinu a ne odstraňovat důsledek.

"-- skrytý --" 17.10.2008  18:56

FORD FIESTA - praskanie autorádia, vŕzganie plastov, praskanie v reproduktoroch

Ford Fiesta Champion X Plus, ževraj "dobré" auto
    Moje reklamácie:
    Po asi 1,5 roku vstavané autorádio priamo od Fordu. Zrejme odchádzala už optika, vydávalo divné praskavé zvuky, ktoré však nebolo počuť vždy, čiže problémy pri reklamácii u predajcu (predajca sa domnieval, že si vymýšľam), čo mu zas na druhej strane ani nezazlievam.
    Ďalšia vec nepríjemné vŕzganie plastov, ktoré bolo odstránené, ale to tiež sa pán servisný technik tváril tak, že akože čo chcete veď to má už rok a pol.
    A ďalšia vec praskanie v reproduktoroch dokonca aj pri vypnutom autorádiu, problém vyriešený údajne kompletnou kontrolou elektroinštalácie, čomu príliš neverím nakoľko pán servisák nezapísal na objednaný termín predmety (poruchy) reklamácie a zastupujúci pán majiteľ predajne nevedel, ktorá bije. Nakoniec sa praskanie podarilo odstrániť, ale to tiež asi tak len na 3 dni, potom to začalo robiť opäť. Objednal som sa opäť do servisu, lenže to v danú chvíľu keď som navštívil servis nerobilo, takže ma poslali preč, lebo údajne oni keď to nerobí nič nezistia, tak som šiel preč. Odvtedy to záhadne už nerobí a to to nechcem zakríknuť takže ťuk ťuk ťuk na drevo asi nejaké nadprirodzené sily zafungovali :o).
    Takže asi tak a to keď som šiel kupovať auto a prišiel som do Fordu o tom aký bol arogantný a suverénny predávajúci ani nehovorím, vtedy som sa rozhodoval medzi Suzuki Swift a Fordom Fiesta a pán predávajúci mi povedal že čo také Suzuki že robia to Maďari čo oni môžu urobiť dobré, ale evidentne Fordíky vyrábané v Nemecku sú tiež neni výhra, teda aspoň ten môj nie (nehovorím že všetky). Známy má swifta a ešte doteraz nemal žiaden problém a hlučnosť motora suzuki a fordu sa nedá ani zďaleka porovnať.
    A ďalšia vec ak si chce niekto kupovať aj po týchto článkoch Ford, tak prajem veľa šťastia a čo najmenej porúch a určite si ho nekupujte v predajni v TT, také predajne len kazia dobré meno značky Ford.

superkutil 28.10.2008  09:08

« Re: FORD FIESTA - praskanie autorádia, vŕzganie plastov, praskanie v reproduktoroch

dodestt: Hele to máš jedno, Suzuki dělají maďaři, Fordy zase turci. Mám Mondeo, vlajkovou to loď Forda a rádio Ford Sony MP3 montované přímo v továrně občas po nastartování zamrzne. Autorádio v rámci garance vyměnili, ale dělá to dál. No a tak to nechtějí řešit, dokud závadu neuvidí, ale stává se to jen občas, já jezdím po celé ČR a tak jsem chtěl, zda jim bude stačit potvrzení z kteréhokoliv servisu v ČR, že to dělá. Ale oni ne, že to musím přijet ukázat do konkrétního servisu. Prostě nevědí co s tím a chtějí se z toho vykroutit.

"-- skrytý --" 07.11.2008  11:21

Zdravím ťa tak dnes rozširujem počet chýb na mojej fieste o chybu motora, konkrétne vadná sviečka alebo kabeláž, to by bol ten lepší prípad uvidím čo mi povedia v servise, keď ho teda vôbec dnes stihnem nakoľko zmluvná odťahovka asistenčnej služby, nejak už dve hodiny mešká. Celkom sa teším na pánov zo servisu miestneho Fordu, si ich vychutnám. Dúfam že keď mi auto bude stáť celý víkend v servise mi bude poskytnuté náhradné vozidlo.

"-- skrytý --" 25.10.2008  15:48

Ford Fiesta prevodovka

Takze je 25.10.2008 a moja Fiesta stale odstavena v servise (od 7.10.2008).Autorizovany predajca servis ma telefonicky informoval,ze problem prevodovky budu riesit vymenou za novu.vyrobca ju ma dodat do tyzdna.Co uz,na reklamaciu maju 30 dni.Ked si zratam,ze z 8 mesiacov co mam nove auto,dva mesiace stravilo (zatial) v servise ,zbytocne platim povinne zmluvne aj havarijne poistenie,jazdim na pozicanom, v buducnosti si nedovolim dat niekomu odporucanie na kupu tejto znacky.

superkutil 28.10.2008  09:02

« Re: Ford Fiesta prevodovka

Gifo: Mám Fiestu a jsem s n nadmíru spokojen. To auto není špatné ale problém je v přístupu servisu a FMC. U každé značky může být vadný kousek, ale je na servisu aby pružně reagoval a bleskově auto opravil. A to je právě kámen úrazu u Fordů. Snaží se dělat vše pro to, aby se oprava oddlila, pořád se na něco vymlouvají, pořád se to snaží zbastlit než by vyměnili celý díl. Mě takto opravovali auto přes 3 roky (naštěstí mi při první závadě, která byla způsobena nekvalitní výrobou, dali 4letou záruku). Takže není to v autě ale v přístupu servisu a hlavně zastoupení Forda. Být tebou, tak po nich chci úhradu všech nákladů, které jsi měl v případě stání vozu v servisu. Já jsem třeba měl v době oprav od Forda zapůjčené bezplatně náhradní auto. To ti nenabídli?

"-- skrytý --" 27.11.2008  19:54

« Re: Ford Fiesta prevodovka

ahoj koupil sem nedávno novou fiestu,v současnosti má naběháno 1300km ale převodovka mi jde hůř než vestarým favoritu,při každým řazení od jedničky až na trojku tam něco škrká a ještě horší je to když řadím směrem dolů,ta převodovka se mi nezdála od začátku ale myslel sem si že se to časem ztratí ale zatím je to furt to samé,v servisu sem stím zatím nebyl ale moc se mi tam nechce při představě že mi budou rozebírat moje ůplně nový auto mi jde mráz pozádechto to je jako by ni někdo"šáhal na ženskou".CHci se zeptat jak přesně se ta tvoje převodovka chovala?Já bych tý svý chtěl dát ještě šanci.

foto sachr

sachr 28.10.2008  01:38

motor 1.8 tddi

Chlapi prosím poradte. Mám fiestu rv.01 1.8 tddi , motor je uplně kaput. Ví někdo jestli jde zaměnit motor za 1.8td ze staršího modelu třeba rv.98 ?? Díky, mam stoho mindrák :-(

"-- skrytý --" 24.11.2008  18:08

Pazvuky od podvozku

Zdravím fiesťáci.Mám takový problém,mám novou fiestu,Fiesta fashion rv.2008,najeto mám 1250km a už tak asi 500km poslouchám od podvozku nějaké pazvuky,takové škrkání jako by kov okov a zajímavé je že to pouslouchám jen když zatáčím doleva,třeba když jedu na kruháči,tak to začne najednou tak chrupat,škrkat a ještě ktomu to jde slyšet zezadu,byl sem stým ve fordu ale jak na potvoru když sme auto s technikem projížděli tak to nedělalo,tak to aspoň zvednul na dílně na zvedák a přešel celý podvozek ale nic nenašel co by tam mohlo vyvozovat nějaký zvuky,všechno bylo v cajku.Jenže mi to dělá dál.A zajímalo by mě jestli neměl někdo podobnou zkušenost s fiestou a neví co by to mohlo dělat.

"-- skrytý --" 21.12.2008  15:33

Ford fiesta prevodovka

Takže Fiestu som si prevzal zo servisu 31.10.2008.Technici ma presviedčali,ze dali novú prevodovku,nemám dôvod im neveriť.Cca 2 týždne radenie rýchlostí šlo skoro k úplnej spokojnosti,potom sa objavili tie isté problémy.Kedže v aute je už tretia prevodovka,zrejme nebude chyba v prevodovke,ale niekde inde.
    Uvažujem,že si dám vypracovať znalecký posudok znalcovi z odboru dopravy,na niekoľkohodinové presviedčanie a "dokazovanie",že automobil nie je v poriadku už nemám chuť.Keď som dňa 7.10.2008 požiadal písomne predajcu,že ak trvá na tom,že prevodovka je na 100% funkčná,aby mi to dal písomne,dlho sa vykrúcal a takéto stanovisko nedal.Automobil mám niečo cez 10 mesiacov a vyše dva mesiace trčalo v servise a problém nie je odstránený.Pokiaľ znalec dá stanovisko,že je problém s radením rýchlostí,budem žiadať o zrušenie kúpnej zmluvy.

Gifo

superkutil 21.12.2008  17:42

« Re: Ford fiesta prevodovka

Gifo: Který máš ročník? Mám Fiestu z roku 2001 (mezityp) a řazení jde super! Ale uvažuji o novější Fiestě kvůli hlučnosti převodovky a nepravidelném chodu motoru po nastartování. Nikdo si s tím neví rady. Mám ale zkušenost s FORDem u předchozího Mondea a držím palce. Já chtěl odstoupit týden po podepsání a nakonec jsme 4 roky opravovali. Některé věci ale nikdy nedali dohromady. Dnes zastávám názor, jakmile auto začne zlobit, tak ho dát z domu.

"-- skrytý --" 11.01.2009  18:14

Výmena akumulátora na Forde Fiesta MkIV

Zdravím Vás!
    Chcel by som poprosiť o radu a síce ako sa vymieňa akumulátor vo Forde Fiesta MkIV Champion (1,25/55kW Duratec) s palubným počítačom? Nemohol by mi niekto napísať link na podrobný návod výmeny? A taktiež by ma zaujímalo či náhodou nemá niekto z Vás link na Návod na komplet všetky opravy a údržbu tohto auta.
    Za odpoveď vopred ďakujem!!!

"-- skrytý --" 11.03.2009  17:18

Nevím jak do air boxu

Mám takovej problém,nevím jak se mám dostat do air boxu se vzduchovým filtrem.Mám motor 1.3,8V,51kw.Kryt na air boxu je jen naraženej na plastovejch úchytech,ze všech stran jich je několik,nechápu jak to mám sundat aniž bych nějakej neurval,nejde my ten systém do hlavy.Poraďte někdo,jak se do toho dostat,budu vám moc vděčnej.

"-- skrytý --" 21.03.2009  11:02

Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Vážení majitelia Ford Fiesta, mám rezervovaný tento model, ale keď čítam tie kritiky na prácu servisov FORD, resp. poruchy s prevodovkou a ďalšie defekty u tohoto modelu, mám chuť od kúpy odskočiť. Poraďte čo robiť?!

superkutil 21.03.2009  13:32

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

juraj58: Fordy jsou poruchový asi jako Renault, takže stačí najít garážistu, který ti ho bude udržovat. Motory 1.4TDCI nejsou výrazněji poruchové (na rozdíl od 2.0TDCI v Mondeu). Mám Fiestu 1.25 z roku 2001 a plná spokjenost. Teď řeším koupi starší Fiesty nebo Fusionu 1.4 benzín nebo 1.4TDCI. Zajímavá je i nabídka nového Fusionu 1.4 benzín v plné výbavě za 250tis.Kč. :yes:

"-- skrytý --" 21.03.2009  14:47

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Superkutil, díky! Trochu si ma ukľudnil. Trochu by ma mrzelo pustiť voz TDCI v de facto plnej výbave za 10.215 Euro /je v tom zarátané šrotovné: -2000,- Euro/.

superkutil 21.03.2009  19:59

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

juraj58: Až ji budeš mít, tak dej vědět co motor TDCI. Je to hodně slabý motor a Fiesta je těžká, tak by mě zajímalo jak jezdí a hlavně kolik žere. Jestli je lepší vzít 1.4 benzín nebo diesel.

WinDiesel 21.03.2009  21:05

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Juro, jen prosím Tě neposlouchej kutila, on je takový Ferda Mravenec - Brouk Pytlík tohoto fóra.
          Fiesta s 1,4 TDCi je v poho, tady se jedná již o jinou novou Fordí kvalitu, o hodně lepší než Renault, i když dělá taky pokroky.
          1,4 TDCi není slabý, je zcela dostatečný ne běžné svezení. Můj tatík má Fusion 1,4 benzín a je to vyhovující (motor je od japonců) ale vcelku nic moc a tatík brečí nad spotřebou, před tím měl pažouta 207 1,9 D... A Pažout měl 47 kW a 120 Nm, 1,4 TDCi/HDi má 50 kW a 150 Nm. :yes:

superkutil 21.03.2009  21:28

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

WinDiesel: Mám Mondeo 2.2TDCI a Fiesta 1.25 ale Fiesta nemá ABS a tak hledám novější Fiestu nebo Fusion. Rozhoduju se mezi 1.4 benzín a 1.4TDCI. Měl jsem možnost si vyzkoušet 1.4TDCI ve Fusionu a jede, ale nad 100km/h to dost žere a že by to jelo, no nevím, ta 1.25 jede líp. A parametry 1.4TDCI by měly být 50kW a 160Nm.

A ten Pažout 207 byl asi o dost lehčí, že? Navíc to byl atmosférický diesel s maximálním momentem ve větším rozsahu, takže by měl být srovnatelný s Fusionem. Kolik ten Fusion žere?

WinDiesel 22.03.2009  10:35

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Mno, Pažout žral do 6 litrů a Fusion 1,4 žere něco přes 7. Já už benzíny nechci od té doby, co jsem si v UK půjčil nějakého Vauxhalla (Opela) s 1,8. Vždycky na křižovatce to při rozjezdu hrozivě zahučelo.... a potom.... nic. A v Angli na to všichni dupnou a visí ti za zadkem, chce to jim ujet a udělat si rezervu a to s benzínem nejde. S mým Mondeem jsem na to dupnul a sotva a hned jsem si vytvořil rezervu a jel jsem v klidu.

"-- skrytý --" 22.03.2009  09:52

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Beriem v úvahu každý názor! Nemám skúsenosti s novým vozom, hlavne s malolitrážnym dieselom. V minulosti som mal Hondy, benz. 2,0, 2,3, moment. Superb 1,9TDI a Peugeot Expert 2,0 HDI všetko kúpené ako jazdené a výraznejšie problémy som nemal nikdy. Dúfam, že narazím na dobrý kus, pretože chodiť po servisoch a reklamovať, resp. súdiť sa sa mi nechce! No, uvidíme?! Dík za Tvoju odpoveď.

WinDiesel 22.03.2009  10:39

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Já to nemyslel na Kutila zle. Sám jsem do rodiny pořídil 1,5 dCi a paráda.
              Trochu do toho vidím, jsem trochu z oboru, 1,4 TDCi jsou nezničitelné. Zajímavé je že jsou to kooperační motory Ford-PSA ale jsou tak úspěšné, že si Fordi museli postavit vlastní výrobní linku v Dagennhamu, UK. Tatík má Fusiona přes rok a zcela bez závady... Co víc dodat? Je to na Tobě.

superkutil 22.03.2009  12:02

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

WinDiesel: Spotřeba 7 litrů mě nepřekvapuje, vždyt uváděná průměrná spotřeba je 6,5 litru. To je laboratorní hodnota, takže v reálu je 7litrů dobrá hodnota.

Doporučil by jsi Fusion 1.4 nebo 1.4TDCI při denním nájezdu 2x20km po městě a ročním nájezdu cca 5000km? Ta 1.4TDCI mi připadá docela hlučná v porovnání třeba s Mondeem 2.2TDCI. A co spotřeba 1.4TDCI, kolik ve skutečnost je? Podle www.spritmonitor.de je 5 litrů, ale je to vzorek jen z 15ti aut.

Pokud jde o tu 1.5dCi tak jsem s ní jezdil v Clio ve verzi 48kW/4000ot a s momentem 160Nm/2000ot a auto se chovalo spíše jako benzín 1.1-1.2 (žádný brutální zátah v nižších otáčkách), jelo to, ale žádnej zázrak to nebyl. Moje Fiesta 1.25 je živější.

Ty máš ale tu 1.5 ve verzi 78Kw/4000 s momentem 240Nm/2000, takže to je jiný kafe. :-) Znám tenhle motor z Megane kombi a tam je plně dostačující.

Jinak chápu tvé zklamaní z benzínu, po vyzkoušení Mondea s 2.0TDCI ti bude u benzínu chybět moment v nízkých otáčkách. Ale vyzkoušej si třeba 1.4FSI a možná změníš názor.

WinDiesel 22.03.2009  21:11

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Kutil: no 5000 km ročně je málo. Tam je lepší benzín, dieselu má jezdit, 5000 by mu nedělalo dobře. Proto má taky tatík 1,4 benzín a v době koupě byl taky rozdíl 100000 Kč a to bylo moc.

Spotřeba 1,4 TDCi je fakt famózní, o 5 l/100 km není třeba se bát.

S tou 1,5 dCi máš pravdu.

Vy všichni blbnete s 1,4 a 1,8 TSi ale zapomínáte na to, že žere málo jen když se lechtá. Když se využije její dynamický potenciál, musí žrát jak svi-ně a taky žere.
                  A přináší sebou veškeré nevýhody dieselů - turbo (potenciálně poruchové), namáhání spojky a převodovky, přímé vstřikování je nyní velice podobné systému CR u dieselu...

Takže opatrně, počkej a porovnej 1,4 TSI s podobným výkonem 1,6 TDi - uvidíš, že při lehké noze bude rozdíl tak litřík a při velké náloži zase 3-4 litry.

superkutil 22.03.2009  21:53

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Ta 1.6TDI vypadá fakt famózně! 77kW a 5,5litru jsou fakt pěkné hodnoty. Jinak ta 1.4TSI má 125kW a je to fakt dělo! Když jedeš lehce tak jseš na 6ti litrech jako u běžné 1.4 ale když potřebuješ, tak auto vyrazí no a za to si samozřejmě řekne více paliva.

Většinou jde o to, že mimo jízd vysokou rychlostí, kde se překonává odpor vzduchu, není při běžné jízdě mimo předjetí potřeba vyšší výkon. To znamená že jen tak na 5-10% jízdy je potřeba výkon větší. A tak vlastně stačí malý motor, který se doplní o turbo pro předjetí.

Když už chceš porovnávat, tak porovnávej srovnatelný výkon, takže třeba 1.4TSI 103kW a 2.0TDI 103kW. Při běžné jízdě bude rozdíl spotřeby 1-1,5 litru, což zase při tišším chodu benzínu a většimu rozsahu otáček není špatné. Porovnával jsem s kolegou Golf Plus 1.4TSI a 2.0TDI oba 103kW, ceny stejné. ;-)

Mohl bych mít jetého Fusiona 1.4 i 1.4TDCI za stejnou cenu, proto se ptám.

Nevím jak ty, ale já když využívám výkonnový potenciál mého 2.2TDCI, tak se taky dostanu z 5,5 na 7,5-8 litrů. Zákony fyziky neošálíš.

"-- skrytý --" 23.03.2009  09:28

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

No hele když kámoš sháněl auto (ojeté), tak jsme mimo jiné byli projet i fusiona 1,4 TDCi (50 kW). Motor byl však mizerně odhlučněný a slabý. Nakonec za stejné prachy sehnal Nissan Almera 1.5, což je ve všech směrech lepší auto...

superkutil 23.03.2009  10:07

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Měl jsem po dobu opravy Mondea půjčený Nisan Note 1.4 65kW se zrychlením 0-100km/h za 13sec a byla to děsná plechovka. To mi Fusion připadá mnohem solidnější a bytelnější. Ten Nisan Note mi připomínal spíše KIA ceed.

Zajímalo by mě v čem je ten nisan lepší?

"-- skrytý --" 23.03.2009  10:17

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Větší, tišší (rozdíl proti zkoušenému 1,4 TDCi je velmi výrazný), svižnější (72 kW), lépe odpružený, v zatáčkách stabilnější, bezporuchový (což může ford být taky), rozumná spotřeba (5,5-6,5 litru benzínu)

superkutil 23.03.2009  11:48

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Hooonza: No jasně, že je benzín proti dieselu tišší >:D , lépe odpružený ano (není to SUV jako je Fusion), stabilita také souvisí s výškou, bezporuchovost jsi zjištoval za jak dlouhý časový nebo kilometrový úsek? Myslím že porovnávat benzín sedan a diesel SUV je bezpředmětné, respektive jde o to, co od auta očekáváš. ;-)

Pokud chceš tišší auto, měkčí a lépe sedící, tak je jasné že vyhraje benzínový sedan oproti dieselovému SUV. Fusion ti naopak může nabídnout vyšší posaz, lepší výhled, nižší spotřebu a větší kufr.

"-- skrytý --" 23.03.2009  12:15

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Jasně že je to o tom, co od auta čekáš. Taky proto je dobrý mít takovej trh, že si každej vybere.

Takovej detail: Koupil Almeru hatchback a ford fjůžn bych ještě nepovažoval za SUV, spíše za nafouklé malé auto. Plasty SUV nedělaji... Za SUV nepovažuju ani Octavii Scout. Spíš až ty tiguany, yeti, X3 apod.

Větší kufr fusion nenabídne (337 oproti 355 litrům Almery)... Vyšší posaz nepovažujeme za příliš důležitý, z Almery je taky vidět dobře. Fusion nám vlastně oproti Almeře nabídl akorát nadbytek místa nad hlavou, které ovšem nikdy v životě nebudeme moct využít... Další věc je citlivost na boční vítr - zde opět vítězí Almera.

WinDiesel 23.03.2009  10:44

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

A teď jsi na to narazil. Pokud je TSI stejně drahé jako TDI, cenový rozdíl, který je pro benzín obvyklý, je smazán. Ti, co chtějí levné auto půjdou do klasiky benzínu 1,4 nebo 1,6 a ti co budou do toho chtít investovat, budou mít snazší rozhodnutí - pokud je 2,0 TDI stejně drahé jako 1,4 TSI, potom bude 1,6 TDI levnější a není co řešit.

superkutil 23.03.2009  11:42

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

WinDiesel: Máš pravdu. TSI si koupí jen ten, kdo nesnáší diesely a kdo jezdí rád svižně, ale nechce vysokou spotřebu. A podle tabulek prodeje se TSI prodává docela dobře. Pořád je to jiné poježdění s 1.4TSI na nebo s 2.0TDI. Ona ta poslední 2.0TDI s commonrailem se moc nepovedla. Chci vidět skutečné hodnoty 1.6TDI, ta spotřeba 4,3 litru v Golfu mi připadá hodně ulítlá. [odkaz]

WinDiesel 23.03.2009  15:40

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Superkutil: TSI se kupuje jen proto, že už nikdo nechce 1,9 TDi a 2,0 TDi CR je příliš velký a 1,6 TDi ještě není k mání. Statistiky se rychle změní s příchodem 1,6 TDi který bude časem nahrazovat 2,0 TDi až do 103 kW. O spotřebu nemám obavy, bude se blížit tabulkovým hodnotám.

WinDiesel 21.03.2009  21:00

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Kutile, nemáš těch aut už nějak mnoho??? ;-)

Nicco 26.03.2009  21:58

« Re: Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Ja uz tiez nestiham registrovat. Mal teda startu Fiestu nie? Teraz ma Mondeo nejaky 2.X diesel a planuje Fiestu alebo Fusion 1.4 B alebo D.

superkutil 27.03.2009  09:19

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Nicco: mám 2 auta. Jedno firemní (teď Mondeo 2.2TDCI) a jedno soukromé (Fiesta 1.25). No a Fiestu chci vyměnit za něco novějšího. S Fiestou jezdí žena nebo já po městě nebo když žena potřebuje velké auto. Mám raději malé vozy, ale na dlouhé trasy a kvůli zboží musím mít velké auto.

Líbil by se mi víc Fusion, právě kvůli té průchodnosti v terénu, vyššímu posezu a většímu kufru. Ale bojím se větší lenosti a tvrdšího podvozku. Musím zkusit oba vozy v jeden den a porovnat.

"-- skrytý --" 27.03.2009  10:47

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Ano vyskúšaj oba vozy! Ja som v jeden deň vyskúšal Fiat Grande Punto 1,25 benz. a Ford Fiesta 1,4 TDCI. Hádaj kto uspel? >:D

Nicco 27.03.2009  13:04

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Ale to si porovnaval dost odlisne kategorie. Alebo si vyberal podla rovnakej ceny?
                Ja som jazdil s Grande z pozicovne po Parizi. Je to krasny voz. Ale v tvojom vybere by som aj ja zobral diesel Fiestu (ak mali rovnake ceny).

"-- skrytý --" 28.03.2009  13:19

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Ano,Grande Punto 1,25 je cenovo nižšia kategória, 1,3 JTD sa blíži k Fieste 1,4 TDCI. Karoséria veľmi pekná, interiér dtto, ale design Giugiaro asi nedomyslel detail spoja predného blatníka s prahom, kde Taliani na okúsaný plech blatníka dali samorezku a zastriekali to farbou/veľmi nepekný detail/, možno pre niekoho nepodstatné, ale mne sa to nepáčilo!

superkutil 21.03.2009  13:39

Problémy s nádrží

Ahoj, mám problém s nádrží, vždy po dojetí smrdí z auta benzín. Myslel jsem, že netěsní víčko nárže, tak jsem koupil nové, ale nepomohlo to. Vždy když otevřu nádrž, tak to psoukne, ale nevím zda je v nádrži podtlak nebo přetlak. Asi přetlak. Kontroloval jsem i systém odvětrávání nádrže, ale vypadá, že je v pořádku. Kde by mohl být problém. 8-s

"-- skrytý --" 25.03.2009  09:08

Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Mám už prvé dojmy s Ford Fiesta 1,4 TDCI-2009. Po ubehnutí cca 120km aj napriek tomu ,že motor je surový, vytáčam ho max. do 3000 ot./min. je pružný, priem. spotreba 5,5l/100km. V kabíne je motor dosť počuť, nie je dobre odhlučnená kabína, pneu Michelin 195/50/15 sú dosť hlučné. Podvozok: Perfektný!!!

superkutil 25.03.2009  14:08

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

juraj58: To odhlučnění malých vozů je bída. Prostě malý vůz = levný vůz a hlavně horší plasty, horší odhlučnění apod. Dej vědět, až něco najedeš. Stále se rozhoduju mezi 1.4 benzín a 1.4TDCI protože potebuju něco pomalejšího jak Mondeo. S Mondeem nejsem schopný dodržovat povolenou rychlost. Řeším to tempomatem, ale řidiči v Čechách neumí jezdit plynule a hlavně když dodržuju předpisy, tak se za mnou dělá kolona a pak mě předjíždí i přes plnou čáru nebo se mi lepí na zadek. :-)

"-- skrytý --" 25.03.2009  20:12

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

OK. Ale upozorňujem, že aj s týmto autíčkom sa jazdí svižne, ten motor , myslím TDCI je fakt super. Tie proklamované kg, ktoré ušetril výrobca /40kg/na karosérii použitím vysokopevnostných plechov je cítiť. Na tú padesátku je najlepší Velorex, ha...ha!

superkutil 25.03.2009  20:48

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

O Velorexu mi nemluv, kamarád ho měl s dvouválcem 600ccm. Myslím, že byl z Hondy a auto víc zrychlovalo jak brzdilo. >:D

Ale pokud by byla spotřeba 4-5 litrů při běžné jízdě, tak by se mi to líbilo. :-)

Ještě řeším zda Fiestu nebo Fusion. Fusion se mi líbí ale asi bude mít tvrdší podvozek a bude těžší. Ale ten vysoký posez mě láká. Ten přízemní výhled z Mondea mě netěší. Dnes stálo vedle sebe Mondeo a Focus a Focus vypadá vyšší a skoro stejně velký. 8-s

"-- skrytý --" 26.03.2009  09:37

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCI - 2009

Fusion nepoznám, ale výška podvozku odpovedá asi Suzuki Ignis, ktorý občas jazdím a nie je stabilný - daň za krátky rázvor a výšku podvozku. Na tie naše polygóny bude asi lepší ako Fiesta, ale opakujem Fiesta sedí výborne. Ja by som sa asi rozhodol pre Fiestu, vyzerá aj lepšie a tie výtlky snáď čoskoro opravia.Pokiaľ budeš jazdiť aj do ľahších terénov /na ryby, do lesa/, doporučil by som Fusion, na cesty, diaľnice - Fiesta!

"-- skrytý --" 07.04.2009  16:37

Ford Fiesta IV (r.v.2004, 1.3 51kW) Topení...

Zdravím, mám takový malý problém. Autíčko mi stojí pod stromem - ořechem a na podzim min. roku, jak padalo listí, tak mi něco zapadlo až pod přístrojovku a pak nešlo moc dobře ovládat topení a tak jsem použil trošku větší sílu na ovladač a najednou někde v palubce to cvaklo a ozval se zvuk vyskakující pružiny a od té doby to pořád topí na max a nedá se to regulovat - zřejmě něco vyskočilo... Je možné to opravit svépomocí? Už jsem něco zkoušel - našel jsem čtyři šrouby, které drží střední panel - dva dole a další dva byly za dvířkami přihrádky, které jsem vyšrouboval, ale stále to dost drží - evidentně budou ještě nějaké šrouby na druhé straně - u volantu... Prosím vás, nevíte, jakým způsobem a jestli vůbec to mohu opravit sám - resp. se dostat pod ten kryt, nebo je raději rozumnější to nechat na profesionálech? Díky moc za rady.

superkutil 08.04.2009  10:42

Přetlak v nádrži

Ahoj, mám takový drobný problém. Mám přetlak v nádrži a je moc veliký a tak auto po zastavení smrdí. Jako by se neodsávaly výpary z nádrže. Prošel jsem všechny trubičky a vypadají, že jsou průchozí. Jak vlastně to odsávání nebo odvětrávání nádrže funguje? Kde by mohl být problém? Pod autem je nějaká krabička kam ústí všechny trubičky. Jedna jde z nádrže, druhá přes ventil do sání motoru.

"-- skrytý --" 06.05.2009  11:35

Prodám Fiestu 1.8D

r.v. 1995 (model 96 kulatá), 3dv. naj. 130 tis., manuální převodovka, 1 x airbag, posilovač řízení, zadní stěrač, … dělená zadní sedadla, el. seřiditelné sedadlo řidiče, el. otevírání kufru, 4 opěrky hlav, rádio na CD + 4 repro (mám i originální rádio), nové brzdy, zadní tlumiče,letní + zimní pneu, spolehlivá, udržovaná a čistá, 3. maj., pov. ruč. 3000 Kč/rok. barva žlutý sršeň :-) Prostějov 777 816862 CENA 19000,Kč. Inzerát je na SAUTO nebo otomoto.

"-- skrytý --" 21.06.2009  12:23

Ford Fiesta Cup

Kdo si chce uskutečnit svůj sen a projet se v upraveném Fordu Fiesta pro závody Fiesta Cup, tak zde [odkaz] to nabízí :-)

"-- skrytý --" 29.06.2009  08:38

Rozbité topení

Zdravím, máte někdo tkušenost s Fordem fiestou1.3 r.97 a rozbitém topení? Konkrétně jde o to že ať mám nastavenou teplotu topení v jakékoliv poloze tak topí na max takže jízda bez pootevřeného okénka je nemožná.Napadá mě jedině mrknout na lanko které ovládá klapku jenže zaboha nevim jak se dostat do palubovky bez rozebrání půlky auta ;-\

foto Cico

Čičo 01.08.2009  12:51

« Re: Rozbité topení

No keď na to prídeš, tak to môžeš za ťažké prachy predať, všetci mechanici ti budú vďační :-)

"-- skrytý --" 01.08.2009  11:24

Zatmavení skel

Máte někdo zkušenost se zatmavenými skly ? Bylo mi to doporučeno v rámci zvýšení zabezpečení auta. A opravdu folie na skle brání zahřátí interiéru ? Díky ;-)

"-- skrytý --" 05.11.2009  21:38

Veškeré díly Ford Fiesta 1.3i r.v. 94

mam cokoliv z rozebrané fiesty(elektrický šíbr) ... více info na email vlcaak91@seznam.cz

"-- skrytý --" 16.03.2010  08:47

ford fiesta

Ahoj dostala jsem ke svému ridicaku cervenou fiestu obsah 1,1 rok ted nevim jenze mám problém neni na to auto spoleh protoze jednou do nej sednu a odjedu a podruhe uz nenastartuji a nechytne to vubec ukazovalo to ze je asi baterie vybita a tak jsem koupila novou ale problem zustava nadále poradite mi nekdo cim by to mohlo asi být:-)

štíreček1 16.03.2010  16:33

« Re: ford fiesta

Já bych počkal do příštích narozenin >:D >:D Anebo zkontrolovat elektroinstalaci, svíčky atd atd...

Nicco 17.03.2010  13:42

« Re: ford fiesta

Ja by som zasiel do servisu a nechodil sa vestkynou

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 17.03.2010  15:45

« Re: ford fiesta

Bud v kabelazi - treba uvolnenej minus pol a nebo nejakej tajnej spotrebic. Automechanik s multimetrem na to musi prijit, pokud se to neaktivuje vibracema nebo hlodavcema >:D

"-- skrytý --" 20.03.2010  21:35

Ford Fiesta 1,4 TDCi

Ahojte mám ročnú Fiestu, model 2009 a mám ísť na prvú garančnú prehliadku. Aký olej je doporučený pre tento typ a motor? Nechcem to dávať do značkového servisu, chcem si kúpiť filtre aj olej sám a dať to do servisu kde mi umožnia prítomnosť pri servise. Díky.

štíreček1 21.03.2010  14:26

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

Předepsaný olej najdete v manuálu k vozu

BigFoot007 28.03.2010  18:49

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

je ti ale jasne ze prichadzas o zaruku?

štíreček1 28.03.2010  20:41

O záruku nepřijde...

Nicco 29.03.2010  10:12

« Re: Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

Podla nariadenia EU o zaruka nemoze byt podmienovana navstevou "urciteho" servisu, ale nejak to musi byt limitovane aspon na servisy s nejakym certifikatom alebo ako? Inak by chybnu suciastku mohol menit amater a mohol poskodit aj to dobre a potom by si majitel zacal uplatnovat zaruku.
            Jedine, ze by platila prezumcia neviny aj v tomto a Ford by musel dokazovat, ze doslo k neodbornemu zasahu a zauka sa neuplatni a teda nie automaticky, ze nemate razitko v serviske = dovidenia.

Jednoznacne ale pride o zaruku na lak a karoseriu, pretoze toto si musi kazdy dat chodit skontrolovat raz rocne za neadekvatny poplatok. Ja som uz na toto rezignoval. 12 rokov to vydrzi a to mi staci ;-\

"-- skrytý --" 31.03.2010  16:19

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

Díky Nicco, potvrdzuješ to, čo už som tiež zistil!

superkutil 09.04.2010  12:01

« Povolené pneu na Fiesta 2001

Ahoj, hledám všechny povolené rozměry na Fiestu 2001 (mezityp). Teď tam mám letní 185/55 14" a zimní 165/70 13" ale v techničáku jsou 155/70 13"

"-- skrytý --" 31.03.2010  16:17

« Re: Ford Fiesta 1,4 TDCi

K Bigfoot 007!Nemáš pravdu, o záruku neprichádzaš, pokiaľ Ti aj záručný servis vykoná autorizovaný servis, nie nejaká garážová dielňa bez certifikácie. Pozri posledené vydanie AUTOSALON na TV Prima.

"-- skrytý --" 13.04.2010  10:34

Prosím o radu

Dobrý den, zdravím všechny..pořídila jsem si Káčko..a zjistila, že topení nejde vypnout..kupovala jsem si ho v zimě takže jsem to nepostřehla, ale teď na jaře jsem to pocítila..nejde ani ztlumit pořád jede na plno ať je knoflík v jakékoli poloze..síla větráku a poloha foukání jdou..navíc na tom panelu nejdou tlačítka na rozmrazování zadního okna a mlhovka..ani se nerozsvítí kontrolka když tlačítka mačkám..je možné, že to má něco společného..je možné, že by byl nějak celý plošňák rozbitý který je z druhé strany panelu..nebo pojistka?.....jinak auto je roku výroby 1996 děkuji moc za jakoukoli radu, ale spíše na e-mail avrilka608@centrum.cz. Paja

superkutil 10.05.2010  21:36

Skřípání při točení volantu.

Najednou mi auto začalo při točení volantem skřípat a vrzat. Vypadá to na problém rotačních sběračů, které přenáší signál od klaksonu. Co by mohlo být důvodem, že sběrač začal vrzat a skřípat?

superkutil 16.05.2010  01:03

« Re: Skřípání při točení volantu.

Odpovím si sám, stačilo setřít povrch kontaktní plochy a znovu ji natčít tukem. Na dráhu se musel dostat nějaký prach, který způsobil skřípání sběračů. Objevil se další problém, vyschl tuk v průchodce zadního stěrače a osička zarezla. To způsobilo poškození průchodky a prasknutí objímky. Tak snad slepení, podmazání pruchodky silikonem v místě styku s karosérií a namazání hřídelky tukem pomůže.

superkutil 21.06.2010  12:36

Smrad v kabině z motorového prostoru.

Ahoj, tak se mi začíná dostávat smrad motoru do kabiny. Nepoznám zda je to smrad z benzínu, nebo z výfuku, ale nemůžu najít kudy se to tam dostává. Víc to smrdí, když auto stojí na semaforech, než když auto jede. Zalepil jsme všechny díry v přepážce mezi motorem a prostorem sání, ale nepomohlo to. Kudy by se to tam mohlo dostávat? Souvisí někde klimatizace s motorovým prostorem?

foto Klaudius

Klaudius 21.06.2010  22:10

« Re: Smrad v kabině z motorového prostoru.

Niečo podobné mal kamoš, akurát to bola staršia Simca myslím... Pri státí môžu plyny z výfuku vplyvom pohybu vzduchu cestovať aj popod auto smerom dopredu. Do kabíny sa dostanú hoci chýbajúcou záslepkou niekde v podlahe, alebo cez nedostatočne doliehajúce dvere kvôli starému alebo poškodenému tesneniu. Podobne by som asi pozrel hadice vedúce vzduch do kabíny, od klímy, resp. filtrov až po výduchy - kdekoľvek je dierka, prúd vzduchu so sebou strháva aj smrádek spod auta alebo motorového priestoru so sebou.

"-- skrytý --" 30.06.2010  20:03

Ford Fiesta 1.4 59kw (2005)

Ahoj, nevíte kde bych mohl stáhnout servisní manuál na fiestu 1.4 59kw (2005)?