Ford Fiesta Club

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.08  22:24

    « Re: Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

    Mozno keby si napisal aky motor je skryty pod kapotou tvojej Fiesty nasiel by sa niekto kto by poradil.Ja mam Fiestu 2007 1,3i, 70ps a startuje bez problemov...leto-zima.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.08  10:13

    « Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

    Prosim o radu. Mam Ford Fiesta r. 2006. V teplom pocasi (v lete) pri startovani je motor toceny dlhsie a startuje s takym zvlastnym zvukom, ako keby chcel skapat. Zatial vzdy nastartoval. Ak sa motor vypne a startuje sa znovu, nastartuje v prvom momente. V zime to vobec nerobi len vtedy, ked je auto vyhriate na slnku. Bol som s tym uz aj v serviese (2x), podla nich test motora je O.K. (prehravali aj program RJ a udajne merali aj tlak paliva) sami sa cuduju ale pomoct nevedia. Skusal som viacere benziny ale rozdiel nie je. Ak ma niekto s tym skusenost, prosim poradte.
    Vopred dakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.08  09:13

    « Ford fiesta POMOC!!!

    Dobrej chtěl jsem se zeptat.Koupil jsem fiestu 99 1.3 a nevím co dělat.Při snížení otáček mi vyplyvne motor,proto do křižovatky musím vyhazovat rychlost.Poradí mi někdo???V jednom servisu mi říkali že je to servo,ale to mu se mi nechce věřit...Dík za odpověd.R
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  16:53

    « Fiesta..

    TAK nevím... Auto se mně celkem líbí ale co se dočítám nevím nevím.. ještě se s někým poradím...
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 26.02.08  21:46

    « Re: Re: Fiesta

    Ja mam pocit, ze potom, co ich nastavili v servise su lepsie, ale nebol som na dlhsej nocnej jazde od toho casu. Teraz sa uz stmieva neskor, takze si na novy test trochu pockam.

    Mimochodom, vcera mi odisla prava zadna brzdova ziarovka. Je to easy rozobrat oproti prednym svetlam. 2 torx skrutky (idu aj plochym skrutkovacom).
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 24.02.08  12:55

    « Re: Fiesta

    To Nicco.
    Beriem spat, teraz som bol po dlôhom case za vbolantom fiesty, a tie svetla v pripade zlych podmienok su fakt slabsie, v porovnani s C4...
    Pokial je "jasna" noc, je to v poho, ale jazdil som teraz aj po okrskach cez tmave lesy, v hmle a v noci, a sem tam som mal fakt pocit, ze idem naslepo
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.08  13:22

    « Fiesta

    Dekuji za nazor... tak vidim ze zase takovej velkej objev to neni, ale myslim ze co se tyce spolehlivosti a spotreby tak je to dobry auto.. Taky premyslim nad Mazdou 2 nebo mozna i ta Corsa.. Yaris uz mne prijde celkem malej a potrebuju i vetsi vykon... nenajezdim toho nejak moc, ale jezdim jak po dalnicich tak i ve meste.. Nejaky maly spolehlivy krasny auto.. uz sem pomrkaval i po Grande Punto ale to je zase zbytecne a prehnane drahe a trochu takova mala vyjimka.. Dost premyslim o te Mazde 2.. je skoro podobna Fusionu do tech 200000 se ojetina vejde a myslim ze tohle auto je od Japoncu zmaknuty bravurne... jeste popremyslim kazdopadne vsem dekuji za rady.. taky hodne posuzuji podle spotreby ale tu Fiesta mka tak 6, 7 litru.. takze to neni zas tak moc.. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 21.02.08  13:19

    « Re: Fiesta

    Tak osobne nemam pocit ze by tie svetlka svietili zle. ba naopak, ale zas nemam velmi s cim porovnat.

    A podvozok u mna nie je az tak tvrdy, ale je pravda ze mam iba 14 avpredu tazsi diesel...
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 20.02.08  22:18

    « Re: Fiesta

    Ano, mam jeden z prvych modelov po facelifte, ktory prebehol koncom roka 2005. Moja bola vyrobena vo februari-unor 2006.
    Je dost vela recenzii na toto auto v moje.auto.cz, ako ti uz pisal aj BigFoot007. Ak by som mal napisat ja nieco, to bude...

    Mam 31.000km bez poruchy. Jedine casom po nekvalitnych cestach sa mi posuvali dole skla na zadnych sedackach, to mi prerobili, ze kluky sa tocia opacnym smerom a potom v zanych dverach mi skripalo lanko centralu - naolejovane.

    Auto je dost tvrde - teda vlastne poriadne. Pre niekoho vyhoda, pre ineho nevyhoda. Je to tak tvrde, ze to bubnuje vo vnutri a skripe palubovka a aj to spomenute lanko.

    Motor mam 1.25, 16v, 55kw, 75k, bezin. Porovnat mozem len so strykovou thaliou 1,4 benzin 5xkw. Pride mi thalia lepsie sprevodovana, ale zase pri rovnakych otackach ako fiesta okazuje mensiu rychlost.

    Na dialnici chyba jednoznacne 6-ka, ale v takomto segmente to je normalka. 3000otacok na 5ke da 110kmh a uz to dost pocut.

    Ano auto mi pride dost hlucne, setrilo sa kade tade.

    Brzdy su dost slabe ak auto dostanes do uskych - poriadne to roztiahnes a brzdis do zakruty - auto straca stabilitu a brzdy su neiste. Tiez divne su, ak brzdis na nerovnostiach, ale mozno to robia aj ine auta - je to moje prve auto a na inych som toho vela nenajazdil.

    Ak porovnam fiestu a fusion - subjektivne, vizualne, Fiesta je chudobny pribuzny fusionu, nema delenu zadnu lavicu, fusion ju ma, ma odkladacie schranky aj pod prednym sedadlom, lepsie calunenie, dopredu sklopne predne operadlo spolujazdca, odhlucnovaciu penu zo spodu kapoty motora,... Ked som kupoval Fiestu, bol o 100.000 drahsi.

    Mal som pocit, ze mam najslabsie svetla zo vsetkych aut. Bol som v servise, ze ci pomozu lepsie ziarovky? Alebo uz som chcel kupovat tuningove svetla ([odkaz] ale svetla mi nastavili a teraz svietia OK.

    Dizajn mi pride stale velmi zaujimavy a sviezi aj po tak dlhom case.

    Ale som spokojny, je spolahliva a hodna tych penazi. Lepsou volobou by v danej kategorii boli iba mladsie modely - corsa, yaris. Takze asi tolko.
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 20.02.08  16:14

    « Re: Fiesta

    X.F -mam fiestu. kukni recenziu a pripadne sa spytaj na to co presne potrebujes...Kupena tereaz v roku 2007
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.02.08  11:40

    « Fiesta

    TO NICCO: Nicco ty mas Fiestu z r.2006? prosim popis mi ve strucnosti neco malo o vozu.. jak se ridi, jaky je to s timhle autem proste neco... jestli se chces podelit o zkusenosti udelej to dik.. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 18.02.08  21:39

    « Re: Rádio

    k vymene radia: Na novej Fieste 2006 som dokupil plastovy suflik vo forde za nekrestansky peniaz 1200 sk, dalej potrebujes iso konektor (redukcia z fordu na standard) za 300sk, potom redukciu na konektor anteny z ford kabla na standard, samotne radio, repro a nejaky ten navod, alebo skusenost, ze jeden biely? volny kabel nie je zem, ale datovy kabel, co zvysuje hlasitost, ked sa zvysuje ruchlost auta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.02.08  11:20

    « Ford Fiesta

    Chtel bych se podelit o zkusenosti s Fordem Fiestou od r. 2001 a dale... jak se s ni jezdi, jestli je to dobra koupe nebo neco zajimavyho... prosim piste cokoliv.. dost uvazuji o koupi tohodle auta ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto MajoThePuk

    MajoThePuk 26.09.07  09:53

    « Manuál

    A ešte jedna vec...má niekto z vás manuál na Fiestu 8/95-6/02 v elektronickej podobe??? bol by som velmi vďačný...alebo odkial by som si ho mohol stiahnuť
  • 00 Reagovat !

    foto MajoThePuk

    MajoThePuk 26.09.07  09:50

    « Rádio

    Chcel by som sa opýtať, či nie je moc zložité vymeniť originálne kazetové rádio za iné rádio na cd/mp3 a či je možné vo forde kúpiť plastový medzikus aby som nemal dieru v prístrojovke...prípadne menil niekto rádio?nech mi poradí ako na to a čo to stojí.dik :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto MajoThePuk

    MajoThePuk 26.09.07  09:41

    « Re: tuning fiesta

    AHOJ, MAL BY SOM ZÁUJEM O TO KRÍDLO NA PIATE DVERE(U MNA NA TRETIE :-) ). JE TO EŠTE AKTUÁLNE? KOLKO BY SI ZA TO CHCEL? MÁ AJ VSTAVANÉ BRZDOVÉ SVETLO?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.09.07  23:14

    « Re: Zetec 1.25 16V

    Ahoj, to co pises je dost zvlastne. Venoval som v poslednej dobe tejto problematike dost casu ale toto mi nic nehovori. Ja som zacal od toho, ze som vymenil sviecky a filtre (samozrejme nepomohlo ale bolo to potrebne). Potom som isiel na diagnostiku aj ked mi ten majster povedal ze tomu dava asi 40% uspesnost aspon ta to nasmeruje. Teraz vycistim merak prietoku vzduchu a uvidim ci to pomoze. Podla mna by to mohla byt tiez vaha, mozno aj cidlo teploty nasavaneho vzduchu. Chod najprv na diagnostiku a daj vediet.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 20.09.07  11:44

    « Re: Zetec 1.25 16V

    Ahoj, mám Fiestu 1.25 z roku 2001. V poslední době mi při startu částečně zahřátého motoru na vonoběhu běží nepravidelně a má tendenci chcípnout. Pokud je plně ohřátá nebo studená, tak to nedělá. Dále když jedu a přeřadím a šlápnu na plyn, tak místo přidání se začne dusit a brzdí. Pak najednou vyrazí. Totéž udělá když pustím plyn a zase ho sešlápnu. Tak nejdřív zbrzdí a pak vyrazí. mám najeto asi 70tis.km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.09.07  00:02

    « Re: Zetec 1.25 16V

    Dik, skusim a dam vediet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.09.07  10:37

    « Re: Zetec 1.25 16V

    ahoj.mne to robila vaha vzduchu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…