Ford Fiesta Club

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

"-- skrytý --" 11.03.09  17:18

« Nevím jak do air boxu

Mám takovej problém,nevím jak se mám dostat do air boxu se vzduchovým filtrem.Mám motor 1.3,8V,51kw.Kryt na air boxu je jen naraženej na plastovejch úchytech,ze všech stran jich je několik,nechápu jak to mám sundat aniž bych nějakej neurval,nejde my ten systém do hlavy.Poraďte někdo,jak se do toho dostat,budu vám moc vděčnej.

"-- skrytý --" 11.01.09  18:14

« Výmena akumulátora na Forde Fiesta MkIV

Zdravím Vás!
    Chcel by som poprosiť o radu a síce ako sa vymieňa akumulátor vo Forde Fiesta MkIV Champion (1,25/55kW Duratec) s palubným počítačom? Nemohol by mi niekto napísať link na podrobný návod výmeny? A taktiež by ma zaujímalo či náhodou nemá niekto z Vás link na Návod na komplet všetky opravy a údržbu tohto auta.
    Za odpoveď vopred ďakujem!!!

superkutil 21.12.08  17:42

« Re: Ford fiesta prevodovka

Gifo: Který máš ročník? Mám Fiestu z roku 2001 (mezityp) a řazení jde super! Ale uvažuji o novější Fiestě kvůli hlučnosti převodovky a nepravidelném chodu motoru po nastartování. Nikdo si s tím neví rady. Mám ale zkušenost s FORDem u předchozího Mondea a držím palce. Já chtěl odstoupit týden po podepsání a nakonec jsme 4 roky opravovali. Některé věci ale nikdy nedali dohromady. Dnes zastávám názor, jakmile auto začne zlobit, tak ho dát z domu.

"-- skrytý --" 21.12.08  15:33

« Ford fiesta prevodovka

Takže Fiestu som si prevzal zo servisu 31.10.2008.Technici ma presviedčali,ze dali novú prevodovku,nemám dôvod im neveriť.Cca 2 týždne radenie rýchlostí šlo skoro k úplnej spokojnosti,potom sa objavili tie isté problémy.Kedže v aute je už tretia prevodovka,zrejme nebude chyba v prevodovke,ale niekde inde.
    Uvažujem,že si dám vypracovať znalecký posudok znalcovi z odboru dopravy,na niekoľkohodinové presviedčanie a "dokazovanie",že automobil nie je v poriadku už nemám chuť.Keď som dňa 7.10.2008 požiadal písomne predajcu,že ak trvá na tom,že prevodovka je na 100% funkčná,aby mi to dal písomne,dlho sa vykrúcal a takéto stanovisko nedal.Automobil mám niečo cez 10 mesiacov a vyše dva mesiace trčalo v servise a problém nie je odstránený.Pokiaľ znalec dá stanovisko,že je problém s radením rýchlostí,budem žiadať o zrušenie kúpnej zmluvy.

Gifo

"-- skrytý --" 27.11.08  19:54

« Re: Ford Fiesta prevodovka

ahoj koupil sem nedávno novou fiestu,v současnosti má naběháno 1300km ale převodovka mi jde hůř než vestarým favoritu,při každým řazení od jedničky až na trojku tam něco škrká a ještě horší je to když řadím směrem dolů,ta převodovka se mi nezdála od začátku ale myslel sem si že se to časem ztratí ale zatím je to furt to samé,v servisu sem stím zatím nebyl ale moc se mi tam nechce při představě že mi budou rozebírat moje ůplně nový auto mi jde mráz pozádechto to je jako by ni někdo"šáhal na ženskou".CHci se zeptat jak přesně se ta tvoje převodovka chovala?Já bych tý svý chtěl dát ještě šanci.

"-- skrytý --" 24.11.08  18:08

« Pazvuky od podvozku

Zdravím fiesťáci.Mám takový problém,mám novou fiestu,Fiesta fashion rv.2008,najeto mám 1250km a už tak asi 500km poslouchám od podvozku nějaké pazvuky,takové škrkání jako by kov okov a zajímavé je že to pouslouchám jen když zatáčím doleva,třeba když jedu na kruháči,tak to začne najednou tak chrupat,škrkat a ještě ktomu to jde slyšet zezadu,byl sem stým ve fordu ale jak na potvoru když sme auto s technikem projížděli tak to nedělalo,tak to aspoň zvednul na dílně na zvedák a přešel celý podvozek ale nic nenašel co by tam mohlo vyvozovat nějaký zvuky,všechno bylo v cajku.Jenže mi to dělá dál.A zajímalo by mě jestli neměl někdo podobnou zkušenost s fiestou a neví co by to mohlo dělat.

"-- skrytý --" 07.11.08  11:21

« Re: FORD FIESTA - praskanie autorádia, vŕzganie plastov, praskanie v reproduktoroch

Zdravím ťa tak dnes rozširujem počet chýb na mojej fieste o chybu motora, konkrétne vadná sviečka alebo kabeláž, to by bol ten lepší prípad uvidím čo mi povedia v servise, keď ho teda vôbec dnes stihnem nakoľko zmluvná odťahovka asistenčnej služby, nejak už dve hodiny mešká. Celkom sa teším na pánov zo servisu miestneho Fordu, si ich vychutnám. Dúfam že keď mi auto bude stáť celý víkend v servise mi bude poskytnuté náhradné vozidlo.

superkutil 28.10.08  09:08

dodestt: Hele to máš jedno, Suzuki dělají maďaři, Fordy zase turci. Mám Mondeo, vlajkovou to loď Forda a rádio Ford Sony MP3 montované přímo v továrně občas po nastartování zamrzne. Autorádio v rámci garance vyměnili, ale dělá to dál. No a tak to nechtějí řešit, dokud závadu neuvidí, ale stává se to jen občas, já jezdím po celé ČR a tak jsem chtěl, zda jim bude stačit potvrzení z kteréhokoliv servisu v ČR, že to dělá. Ale oni ne, že to musím přijet ukázat do konkrétního servisu. Prostě nevědí co s tím a chtějí se z toho vykroutit.

superkutil 28.10.08  09:02

« Re: Ford Fiesta prevodovka

Gifo: Mám Fiestu a jsem s n nadmíru spokojen. To auto není špatné ale problém je v přístupu servisu a FMC. U každé značky může být vadný kousek, ale je na servisu aby pružně reagoval a bleskově auto opravil. A to je právě kámen úrazu u Fordů. Snaží se dělat vše pro to, aby se oprava oddlila, pořád se na něco vymlouvají, pořád se to snaží zbastlit než by vyměnili celý díl. Mě takto opravovali auto přes 3 roky (naštěstí mi při první závadě, která byla způsobena nekvalitní výrobou, dali 4letou záruku). Takže není to v autě ale v přístupu servisu a hlavně zastoupení Forda. Být tebou, tak po nich chci úhradu všech nákladů, které jsi měl v případě stání vozu v servisu. Já jsem třeba měl v době oprav od Forda zapůjčené bezplatně náhradní auto. To ti nenabídli?

foto sachr

sachr 28.10.08  01:38

« motor 1.8 tddi

Chlapi prosím poradte. Mám fiestu rv.01 1.8 tddi , motor je uplně kaput. Ví někdo jestli jde zaměnit motor za 1.8td ze staršího modelu třeba rv.98 ?? Díky, mam stoho mindrák :-(

"-- skrytý --" 25.10.08  15:48

« Ford Fiesta prevodovka

Takze je 25.10.2008 a moja Fiesta stale odstavena v servise (od 7.10.2008).Autorizovany predajca servis ma telefonicky informoval,ze problem prevodovky budu riesit vymenou za novu.vyrobca ju ma dodat do tyzdna.Co uz,na reklamaciu maju 30 dni.Ked si zratam,ze z 8 mesiacov co mam nove auto,dva mesiace stravilo (zatial) v servise ,zbytocne platim povinne zmluvne aj havarijne poistenie,jazdim na pozicanom, v buducnosti si nedovolim dat niekomu odporucanie na kupu tejto znacky.

"-- skrytý --" 17.10.08  18:56

« FORD FIESTA - praskanie autorádia, vŕzganie plastov, praskanie v reproduktoroch

Ford Fiesta Champion X Plus, ževraj "dobré" auto
    Moje reklamácie:
    Po asi 1,5 roku vstavané autorádio priamo od Fordu. Zrejme odchádzala už optika, vydávalo divné praskavé zvuky, ktoré však nebolo počuť vždy, čiže problémy pri reklamácii u predajcu (predajca sa domnieval, že si vymýšľam), čo mu zas na druhej strane ani nezazlievam.
    Ďalšia vec nepríjemné vŕzganie plastov, ktoré bolo odstránené, ale to tiež sa pán servisný technik tváril tak, že akože čo chcete veď to má už rok a pol.
    A ďalšia vec praskanie v reproduktoroch dokonca aj pri vypnutom autorádiu, problém vyriešený údajne kompletnou kontrolou elektroinštalácie, čomu príliš neverím nakoľko pán servisák nezapísal na objednaný termín predmety (poruchy) reklamácie a zastupujúci pán majiteľ predajne nevedel, ktorá bije. Nakoniec sa praskanie podarilo odstrániť, ale to tiež asi tak len na 3 dni, potom to začalo robiť opäť. Objednal som sa opäť do servisu, lenže to v danú chvíľu keď som navštívil servis nerobilo, takže ma poslali preč, lebo údajne oni keď to nerobí nič nezistia, tak som šiel preč. Odvtedy to záhadne už nerobí a to to nechcem zakríknuť takže ťuk ťuk ťuk na drevo asi nejaké nadprirodzené sily zafungovali :o).
    Takže asi tak a to keď som šiel kupovať auto a prišiel som do Fordu o tom aký bol arogantný a suverénny predávajúci ani nehovorím, vtedy som sa rozhodoval medzi Suzuki Swift a Fordom Fiesta a pán predávajúci mi povedal že čo také Suzuki že robia to Maďari čo oni môžu urobiť dobré, ale evidentne Fordíky vyrábané v Nemecku sú tiež neni výhra, teda aspoň ten môj nie (nehovorím že všetky). Známy má swifta a ešte doteraz nemal žiaden problém a hlučnosť motora suzuki a fordu sa nedá ani zďaleka porovnať.
    A ďalšia vec ak si chce niekto kupovať aj po týchto článkoch Ford, tak prajem veľa šťastia a čo najmenej porúch a určite si ho nekupujte v predajni v TT, také predajne len kazia dobré meno značky Ford.

foto PavelK-

PavelK_ 14.10.08  09:32

« Re: Ford Fiesta prevodovka

Pohoršovat se nad repasovaným dílem je úplně zbytečné, protože nejde přesně o repas. Jinak je to běžný postup u většiny značek, plno dílů se ani nedá objednat jinak, než výměnným způsobem, tedy kus za kus. Spíš bych se vyvaroval názvu "repasovaný" a raději se držel jeho skutečného názvu vč. přesného překladu z austausch, jinak to zbytečně vyvolává pocit starého krámu s vyměněným jedním, dvěma díly. Je to způsob, jak si automobilky zajišťují co nejvyšší recyklovatelnost použitých dílů. Ale to ti měl vysvětlit servis.
    Spíš jsou zarážející termíny a postup opravy, ony ty synchrony neodejdou jen tak pro nic za nic, měli by hledat příčinu a ne odstraňovat důsledek.

"-- skrytý --" 14.10.08  08:29

« Ford Fiesta prevodovka

Ford Fiesta Family super auto:
    Reklamacia c.1
    Po najazdeni cca 700 km sa zacala obtiazne radit dvojka,vacsinou bolo citit skrtnutie v prevodovke.
    Raklamacia trvala 5!!! tyzdnov,a ja blbec som sa nechal prehovorit a pockal som.
    Rozobrali prevodovku,vraj su nejake synchrony opotrebovane,po dvoch tyzdnoch zistili,ze sa nedaju objednat a poziadali importera o novu prevodovku.Vymenili prevodovku,fungovala spolahlivo cca dva tyzdne.
    Reklamacia c.2
    Rozobrali prevodovku ,opat je v nej nieco opotrebovane!!!Na otazku ,ako sa moze nova prevodovka opotrebovat za par tyzdnov a najazdených cca 1000km mi bolo oznamene,ze pri prvej reklamacii mi dodali repasovanu prevodovku.Je to vraj bezny postup importera a vyrobcu automobilu,ktory im poskytuje nahradne diely na garancne opravy..
    Reklamacia zatial nie je uzavreta.
    Jedna sa o model Fiesta ,r.v.12/2007.

Takze kto ma pevne nervy a nema problem s tym,ze mu v ramci zaruky do 6 tyzdnoveho auta,ktore malo nabehanych do 2000km vmontuju REPASOVANU prevodovku,kludne nech zajde za najblizsim predajcom a da sa presvedcit o kvalite a super sluzbach.

Taketo sluzby poskytuje predajca medzi Zvolenom a B.Bystricou.

"-- skrytý --" 08.10.08  18:33

« Re: Fiesta

Zdravím Vás mám Ford Fiesta r.v. 2007 a mám jeden menší problém, neviete mi poradiť ako sa menia žiarovky v predných svetlometoch, robil som to podľa manálu ale nejaks a mi to nepodarilo nevdel som vytiahnuť svetlomet. Za radu vopred ďakujem!

superkutil 21.07.08  11:21

« Nepravidelný běh motoru.

Ahoj, motor měl nepravidelný běh a propadal se. Vyměnil jsem svíčky i kabely, po výměně se to zlepšilo a bylo to v pohodě. Po cca 2 měsících, když je motor studený tak motor jakoby vynechává a občas začne kolísat volnoběh. Když se ohřeje, je to dobré. Je to 1.25 16V z roku 2001.

superkutil 21.07.08  11:19

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

Všechny Fordy s kulatým klíčem jdou zamknout jakýmkoliv klíčem, ale ne odemknout.

"-- skrytý --" 19.07.08  15:33

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

soused majitel dvou transitu posledni verze tvrdi, ze se mu povedlo navzajem zamknout, odemknout ne.

foto Nicco

Nicco 18.07.08  22:46

« Re: Zamky u Fordu (obecne)

Ja som pocul, ze sa s tym istym klucom da odomknut kazdy 6-ty Ford. Musi ist o tie sestihrany. Napr nove Mondeo to uz nema, vlastne ?vobec nema kluc?.

"-- skrytý --" 04.04.08  08:39

« Re: Ford fiesta štarovanie v teplom pocasi.

Ide o Fiestu s motorom 1.3, 8v, 51kW.