Škoda felicia 1.9D

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.10  12:28

    « zelený a modrý fridex

    Mám Felicii 1.6 má modrý fridex.Dotaz:muže se smíchat se zeleným :-O
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.10.10  17:35

    « Felicia 1.9

    Ahoj vsem chtel sem se zeptat byla bytu moznost prohodit motory felicii???

    Mam na mysli ze motor z Felicie 1.9D jestli by se vesel do karoserie napriklad Felicie 1.3 ??
    Nevim jestli je to mozne tak se ptam,dekuji za odpoved ..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.10  15:18

    « Výměna Věnce setrvačníku

    Dobrý den,

    mám úplně sedřený věnec setrvačníku na felicii 1.9D, nevíte kolik by stála(přibližně) výměna v servisu? četl jsem, že je to náročná práce.A kolik je to tak hodin práce? Předem díky za odpověď
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.06  19:50

    « Kola Mangels na Felicii

    Zdravím všechny, nezkoušel jste někdo obout na Felicii ocelové disky
    Mangels o rozměru 5,5x13" s ET 25 a pneumatikami 175/50/13 ?
    Pokud ano, jak to vypadalo ? :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.06  11:12

    « Re: Felicia 1.9D

    Myslim si, že by si to měl nechat plavat. U atmosférických motorů se výkon zvedne jen velmi málo za obrovské úsilí ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  21:15

    « Felicia 1.9D

    Zdravim vas všechny mam už 2roky Felicií dislovou s kterou jsem velmi spokojenej kupovala si ji puvodně moje mama uplně novou ale jelikož jsem si udal řidičak tak mi ji dala.Ale co vam budu namlouvat je lina.Daval jsem si sprinty s jakikolima autama co jsem udal byly auta:120tky,Favoriti,Felicie 1.3 MPi bez chipu a Fabií 1.2 ,dlouho jsem patral jak svoji Feldu vylepšit zvýšit vykon zkoušel jsem otevřeny vzduch.filtr no nic moc skoro stejny.Tak jsem premýšlel o turbu z Octavie 1.9Tdi sehnal jsem si ho a už to vypadalo že nebude žadny problem ho tam namontovat ,ale psal jsem na stanky skodatechweb a tam mi napsali že to čerpadlo co tam mam Lukas je dosti nevhodny tak,že se mi doma vali turbo z Octavie na montáž turba koukal jsem a tam dokazali dat turbo do feldy 1.6 ale moc chlasta.Tak pokud by měl někdo napad jak zvyšit aspon trochu vykon napište prosim DIKY MOC MATE VYBORNY STRANKY...a napište někdo zdarec
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.05  18:30

    « Převstřik

    To Studec:
    Jaképak seřizování předvstřiku, čerpadlo Lucas má předvstřik na kolíček, nemůžeš ho nastavit!!! Vniřní nastavení časování předvstřiku se udělá v odborném servisu na stanici.
    Může to být Tvůj problém. Když to vidím, ptám se: máš skutečně dobře seřízené vstřikovače po výměně trysek???
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.12.05  16:48

    « Bez nadpisu

    Předvstřik 17°,Silentblok jsem měnil,ale jen ten pod motorem -kotvu.Motor má velmi velkou kouřivost může to mít vliv?Třeba vadné čerpadlo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.05  10:39

    « Re: SOS Cukání Felicie

    A ten předvstřik byl seřizován jak? Přístrojem, nebo podle sluchu? Asi to druhé, což? Protože ty příznaky by odpovídaly příliš velkému předvstřiku - nemá ten motor hodně ostře klepavý "tvrdý" zvuk a není tupější na plyn? Jestli ano (v porovnání s jiným motorem tohoto typu), tak je to tím...
    Jinak mohou být v háji siletbloky motoru, to se taky může projevit cukáním. Plus pár dalších věcí, ale těžko takhle věštit, to by se to auto muselo vidět...
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.12.05  09:40

    « SOS Cukání Felicie

    Při přidání plynu v nižších otáčkách se mě rozkmitá motor v uložení a auto jede přískoky ne plynule.Pomůže jedině vyřadit nebo přidat plný plyn.Dělá to i po výměně vstřik.trysek a seřízení předvstřiku.Může to dělat čeradlo?Auto má totiž vysokou kouřivost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.12.05  09:24

    « Re: výměna FRIDEX

    Mno nevím, ale na bloku motoru je z boku ještě jeden vypouštěcí šroub. Potom to vyteče všechno. :*)
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.11.05  12:47

    « Převodovka 1.3 na 1.9D

    Cusky na sve filete jsem zjistil jednu prasarnu a to ze mam prevodovku z 1.3 na moji 1.9D. Zjistil jsem to kdyz mi zacaly trvale svitit svetla u zpatecky a nesedelo cidlo. Potrebuji vedet jestli tato prasarna nezlikviduje motor , jestli je tim padem vetsi spotreba Predem Diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.11.05  09:42

    « výměna FRIDEX

    Pánové musím říct že jsem taky měnil FRIDEX a to podle návodu v knížce
    z nakladateltví KOPP"ÚDRŽBA A PROVOZ ŠKODA FELICIA" a po vyndání šroubu na trubce k chladiči mne vyteklo zhruba 2,5-3 l a víc ani kapka.Musel jsem též vyndat termostat a FRIDEX na mně vychrstnul jako
    kráva. :-( Takže tato skutečnost asi podle vašich informací není ojedinělá.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.11.05  09:08

    « Bez nadpisu

    Je docela možné,že jsem neměl správný postup,ale ta kapalina se na mě vyvalila až po odejmutí termostatu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.05  21:50

    « Studené starty

    To Stilgar: Připadá mi, že máš opotřebované podávací čerpadélko (na vstupu do vstřikovacího čerpadla, součást čerpadla) nebo přiucpaný přívod paliva/přiucpaný filtr. Vyměň filtr a instaluj si podávací pumpičku před filtr (balónek v ceně cca 500 Kč). Dotěsni spoje.
    Zkouška: natáhni průhlednou hadici z kanystru přímo do čerpadla. Pokud se problém opakuje, je to v podávacím čerpadélku. Pokud bez problému, vyměň hadice/přetěsni spoje. Použitím průhledných hadic můžeš odhalit místo vnikání vzduchu. Felicie nemá podávací čerpadlo u nádrže, ve vedení není přetlak, naopak, vstřikovací čerpadlo vyvíjí podtlak, nasává a má tendenci nasávat i vzduch. Zdravím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.05  19:48

    « Re: Re: Re: Fridex

    Hloupost, každý termostat má nějakou tu odvzdušňovací dírku (nebo je tam nějaký obtok), která umožňuje vypustit kapalinu i při zavřeném termostatu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.05  17:40

    « Re: Re: Fridex

    Aco vypustit chladící kapalinu horkou,než se zavře termostat.Já ji ,ale měnil až s vadným termostatem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.10.05  23:23

    « Re: sTUDENÉ STARTY

    Kakamil: Do palubniho pocitace u Feldy 1,9D jsem nemel odvahu se poustet. Spotreba mala, motor bez elektroniky a nechapu, jak bys mohl dostat skutecne spravne hodnoty.
    Stilgar: To snad musi byt netesnosti palivove soustavy? Zkus vymenit nebo pritahnout spony, vypousteci otvor pal. filtru... Nemas gumove hadicky zpuchrele? Mne po zaliti pal. filtru (pomoci strikacky) motor normalne bez problemu bezi....
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.10.05  13:16

    « sTUDENÉ STARTY

    Cau mam takovej mensi problem se startama. Kdyz startuju tam mi motor krasne chytne na poprve, otacky vyskoci zhruba na 900, ale po 5 sec zhasne. Pokud vsak pridam hned po startu plyn a chvili jej podrzim tak se otacky stabilizuji na 1000 a motor bezi v pohode. Pripadame jak kdyby mi padala nafta, poradite nekdo??. Pak mam jeste dalsi problem , kdyz odvodnim palivovy filtr, tak i po jeho zaliti naftou, neni cerpadlo schopne natahnou naftu z nadrze, posledne pomohlo az roztazeni. dik za podnety.......
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.09.05  13:16

    « Palubní počítač

    Přeji hezký den...
    Není tu někdo takový machr, který zvládl uzpůsobit původní TC-6 k použití v dieselu? Nebo jestli by někdo nevěděl odkud snímat průtok paliva případně jaký čidlo použít a kam a jak ho instalovat. Tu elektronickou část bych už zvládl postavit (pak bych eventuelně poskytl i plánek).
    Díky. 8)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…