Škoda felicia 1.9D

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.03  08:18

    « Re: Fridex

    Vubec ne... :))) Ale s 1,9D neni zadny problem... :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.03  14:08

    « Re: Fridex

    To už jste všichni nafťáci zanevřeli na toto téma,lebo co?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.11.02  09:04

    « Fridex

    ... uz z vas nekdo menil chladici kapalinu u 1,9D? Nejde totiz vypustit vnitrni okruh (blok valcu) bez odmontovani termostatu. V navodu je to totiz spatne a v servise taky o tom nic nevedeli. Tak mam pocit, jestli v servisu nemeni kapalinu pouze z velkeho okruhu :)) - a to je jen 2,3 litry.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.02  16:22

    « Re: Pojištění ...

    Uz jsem to nasel:

    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.11.02  16:05

    « Pojištění ...

    Kolik vás stojí dnes pojištění (povinné) ???
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.10.02  12:41

    « Diagnostika

    Nad tím jsem už pemýšlel, však 1.9 D Felicia nepoužívá téměř žádnou elektroniku, je to jednoduchý atmosférický motor.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.10.02  00:00

    « Bez nadpisu

    Pánové, zabýval jste se někdo možností diagnostiky svého auta? Existuje možnost připojit notebook a volným (shareware) programem (VW, Seat, Audi, Skoda) sledovat veličiny, které posílá motor. Problém je jen v kabelu, obchodníci za samotný kabel chtějí 6500 Kč (www.pc-autodiagnostika.cz/cenik.html a www.pc-autodiagnostika.cz/galerie.html) - tento kabel se nechá vyrobit tak za 400 Kč, problémem je jen 16pin. konektor OBD-II, který nelze v ČR sehnat.


    Proto se ptám, je schopen někdo sehnat tento konektor nebo tento celý kabel za rozumný peníz? A pokud ne, byl by zájem? Dle předběžných informací svých obchodních partnerů bych dokázal nechat zakázkově vyrobit sérii cca 10+ kabelů (s profi konektorem z USA, jinak se v ČR dělají z moduritu) v kusové ceně cca 1900 Kč.


    Takže co, byl by zájem resp. je někdo schopen za podobnou cenu mi toto toto dodat? 6500 Kč za ten kabel opravdu nedám a bastlit to bez orig. konektoru (konektor udělat z moduritu) nechci.


    www.OBDII.com konektor je průmyslový standard a má jej povinně každé auto r.v. 96+, jen ten komunikační protokol a tedy diag. software se liší. Na koncern VW je nejlepší sw VAG-COM.


    Proč to zajímá mě? Jelikož mám notebook, proč se nepodívat a nelogovat hodnoty auta za jízdy, třeba teplotu oleje a přesvědčit se, zda má olej opravdu 150-160°C, jak tvrdí někteří prodejci olejových chladičů apod. Z lognutých hodnot si lze sestavit dobré grafy, vid: viz www.ross-tech.com/vag-com


    Tento soft je podle mě, pokud máte notebook (stačí W95, 8MB RAM, 5MB HDD, serial port, 640x480) o dost lepší než samotný malý VAG 1552 a spíše se vyrovná VASu (Siemens). Zatím jsem to neviděl v provzu, ale dle reakcí lidí, co to mají, to funguje dost dobře, ostatně viz stránky výrobce www.ross-tech.com. Reakce a poptávku a nabídku mi pište prosím výhradně do fóra "elekrika a elektronika motorů", zde v tomto fóru to už číst nebudu, případně zájemci pošlete poptávku s uvedením vašeho kontaktu na vcom(zavinac)seznam.cz.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.09.02  23:23

    « Re: Rozvodak

    ... ja ted budu menit po 80 000 km...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.07.02  09:26

    « Rozvodak

    Za kolik jste menili v servisu druhy rozvodovy remen a po kolika kilometrech od prve vymeny? Rikam druhy, protoze se meni asi jen rozvodovy remen bez kladky...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.02  17:15

    « Re: Koupě - startovani 1,9D

    jezdil jsem take v roce 96 s 1,9D a fakt jak byl teply, nenaskocil a neslo to opravit, muselo se vytahnout merak teploty pro zhaveni a zhavilo to i za tepla (jinak nenaskocil!)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.02  12:51

    « Re: archiv

    Nemam take naprosto zadne problemy s 1,9D. Jen s tesnici gumou 5.tych dveri - musel jsem ji nechat vymenit (900 Kc), zatekalo. Ale to je renonc vsech Felicii.. bohuzel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.05.02  11:37

    « Re: archiv

    Hmmm .. To je pravda, žádné. Já teď budu muset vymnit rozv. řemen a přední brzdové destičky, jinak to je O.K.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.05.02  15:05

    « archiv

    Zdá se že nikdo s 1.9D nemá žádné problémy, že se propadlo téma do archivu. tak to zase vytáhnem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.02  12:18

    « Re: Koupě

    Ještě maličkost: za běhu motoru se podívat, jestli někde neuniká chladicí kapalina, a řádně prohmatat hadice od chlazení - musí být měkoučké. Pokud jsou hadice za běhu motoru tvrdé ("kamenné"), motor zřejmě někde "fouká do vody" (těsnění pod hlavou, prasklá hlava apod)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.04.02  12:01

    « Re: Koupě

    Mozna bych pridal jeste problemy se startovanim (zvlast u tepleho motoru, coz asi v autobazaru moc nevyzkousite). Startery u 1.9 odchazeji enormne. Navic zalezi i na stavu zhavicich svicek a serizeni vstriku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.02  12:22

    « Re: Koupě

    Dant. Sdilim tentyz nazor, mam Feldu 1,9D combi a jezdim na bio. Pozor si musis ale dat na spoustu veci:

    - podivej se, jestli nekde neni jiny odstin barvy - treba na sloupku dveri nebo pod kapotou motoru - zjistis tim, jestli auto bylo havarovane

    -specialne u dieselu zkontroluj vsechny 3 silentbloky, jestli se motor prilis nekejve na volnobeh a nerezonuje nebo nekde nedre o hadice

    -jestli prilis netece olej kolem vany a horniho vika motoru

    - zkontrolovat tlumice, jestli je nebude treba jiz vymenit (v servisu treba na HEKA testu)

    -zjisti, kdy byl naposledy menen rozvodovy remen, a samozrejme provozni kapaliny vc. prevodoveho oleje

    -jestli netece do zavazadloveho prostoru a velmi peclive prohlidni 5. dvere, jestli nerezavi

    -prohlidni vyfukovou soustavu jestli tesni, nerezonuje a optej se, jestli byl jiz vyfuk menen

    No a ja vice zavad nemel, tak uz nevim, na co bych si dal pozor. :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.02  07:52

    « Koupě

    Zdravím,
    rád bych si od vás nechal dát poradit, na co bych si měl dát pozor při koupi tohoto auta (které mi připadá nejekonomičtější v provozu - pokud pominu svou Š120 na plyn:)) ať už v bazaru nebo přes inzerát. Díky za případné odpovědi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.04.02  12:40

    « Re: Dotaz

    Díky. To jsem si myslel, ale nevěděl jsem, zda není nějaká alternativa.
    Pak bych se ještě zeptal, jestli chodíte na garanční prohlídky po 7500 km a jestli ano, tak jestli si vozíte svůj olej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.04.02  12:19

    « Re: Dotaz

    Nedávají, ani to nejde. Čerpadlo není elektronicky, ale mechanicky řízeno. Do tohoto typu se dává PP až do Fabie, 1.9 SDI - to je elektronické.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.04.02  11:33

    « Dotaz

    Ahoj, zdravím všechny v této diskuzi.
    Mám dotaz ohledně palubního počítače pro Felicii 1,9D. Máte ho někdo, co všechno ukazuje a jaká je jeho cena? V servisu mi řekli, že se do těchto aut nedávají. Prosím o jakoukoliv informaci.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…