Fiat Bravo, Brava a Marea - zkušenosti

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.04.00  16:05

    « Re: Brava 1.4 12V, r. 98 - no problem

    my mame inovovany motor a zere 6,9 na 100km
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.04.00  17:17

    « To : fantus

    Dík za přání. No ještě k tý spotřebě. Ono záleží na tom, jak s tím člověk jezdí. Poud se jezdí rychleji, např. často po dálnici, vyplatí se něco silnějšího (aspoň podle moji zkušenosti). Já jsem nedávno omladil (a posílil) Bravo a čekal spotřebu vyšší (podle TP), ale fakticky dokonce klesla.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 20.04.00  12:47

    « Bez nadpisu

    Jo ta 1,6 je asi lepší a ta spotřeba je asi o trošičku vyšší - dáno koncepcí DOHC. Mrkni se na spotřebu u Hondy s SOHC a s DOHC. Například Octavia 1,6 používá i v silnější verzi rozvod SOHC. No je ta spotřeba trošičku nižší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.04.00  12:01

    « Brava 1.4 12V, r. 98 - no problem

    Vážení,



    tak jsem dnes objevil tenhle server a nestačím se divit. Snad každej kdo není negramotný tu nadává na Fiaty (a Bravy) s výjimkou tohohle fóra. Já jsem kupoval Bravu před 2 lety jako svoje první auto. Každej říkal, Fiat není špatnej, ale má horší dílenský zpracování a vypadá fakt dobře. Koupil jsem ho a zatím mám pocit, že jsem dobře udělal.

    Dneska mám najeto skoro 50.000km. Kromě servisních prohlídek a výměny čelního okna (kamínek - stane se) jsem zatím neměl problém.
    Takže si nemůžu stěžovat, ale kdybych fakt měl říct nějakou kritiku, tak tenhle motor má trochu vyšší spotřebu než srovnatelná auta této kategorie (cca 8l/100km proti cca 6.5-7l), ale to může být i mojí vinou. Co mě ještě maličko štve, že jsem si pořídil 1.4, protože to auto by si zasloužilo aspoň 1.6.

    No uvidíme, jak to bude vypadat za 2 roky a dalších 50.000 km.

    Všem majitelům Fiatl přeju hodně štěstí ...

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  08:24

    « Re: Fiat a zákazníci

    To máš plnou pravdu. Ten přístup k zákazníkům je dost neprofesionální.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  22:02

    « Fiat a zákazníci

    Škoda jen, že Fiat si moc neváží zákazníků. Přístup v servisu (Motortec Brno) je dost špatný, na otázky zadané přes inetové stránky www.fiat.cz nikdo neodpovídá a odpovědi se nedočkáte ani na mejl. Proti škodovce katastrofa.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 11.04.00  09:14

    « Re: brava

    Díky za objektivní názory, i mě vytáčí nesmyslné plky, které tady na "motor café" vypouštějí mnozí přispěvovatelé. Měl jsem většinou italská auta a byl jsem vesměs spokojen. V současné době mám AR 156 2,5V6. Z mého okolí znám čtyři majitelé Bravy, všichni jí kupovali jako novou a jsou zatím spokojeni. Kolegu hlavně zajímal názor na modernizované provedení Bravy s novým motorem 80 16V. Myslím, že se už rozhodl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  22:14

    « Re: brava

    Tady by fakt, ten kdo píše nějakou kritiku na auto měl napsat v čem si sám vozí *. Tak na 90% těch zasvěcenej kritiků si léčí mindráky. Jo to kdyby někdo napsal, koupil jsem si to a to auto a všechno se na něm sype (a nebo taky ne), to bych bral. (jinak já osobně mám 2 Brava, no a to druhý bych si asi nekupoval, kdyby se mě to první sralo).
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  22:03

    « brava

    Jeste jedna poznamka. Kdyz jsem se rozhodoval jake auto koupit, tak jsem na Bravu slysel jenom dva krajni nazory. Bud ze je to hrozny smejd a nebo krajne spolehlive auto. Myslim, ze to bude auto jako kazde jine ... bude mit svoje klady i zapory (treba ty plasty). Jinak z prispevku tady na tom serveru (v jinych rubrikach) mam casto pocit, ze je pisi samotni prodejci a hani si vzajemne svoje auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  21:38

    « Re: Newman

    k tym pasom. na nasej 1.4e sa ocas tiez ozvu no fakt malo a aj to len ked nie su zad. sedadla obsadene. na Punte je to bezne. takze asi vec zvyku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  18:45

    « Re: Newman

    Jo to máš pravdu. Já jsech chtěl promazat před zimou zámek a kus vnitřního obložení dveří mi zůstal v ruce (lepidlo vše spravilo).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  17:00

    « Re: Newman

    Hlučnost je velmi nízká a kupodivu se nijak závratně nezvyšuje ani s vysokými otáčkami. Spotřebu jsem zatím nijak přesně neměřil ale bude to asi 6-7 litrů při běžném provozu. V řazení nevidím žádný problém a co se týče výkonu tak mě postačuje, jel jsem maximálně asi 185 km/hod po rovině na dálnici, akcelerace je vzhledem k obsahu motoru také dobrá.
    Jenom mě naštvala jedna věc .. v kufru mi spadla televize rohem na plastové obložení kufru a to prasklo ! Zdá se, že ty plasty jsou hodně
    křehké. Jinak zatím spokojenost.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 10.04.00  15:54

    « Bez nadpisu

    Tak to brzdový destičky máme furt původní.A ještě nevříská a brzdí jak urvaná...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  15:32

    « Re: Newman

    Ke hluku: jel jsem teď v novém Bravu. Oproti staršímu (co mám - 1996) je zlepšená hlučnost jen tak zespodu je slyšet jak si vrní motor. K řazení nevím co říct. Spotřeba 1,6: já 7.8-8.2 (těžší noha), manželka 6,5-7,2 (lehká hoha). Jinak závady za 3 roky/100tisíc: 2 x výměna brzdových destiček (až mě to celkem překvapilo, že nic jiného).
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 10.04.00  09:53

    « Newman

    Kolega z práce by chtěl koupit Bravu SX 80 16V.Jaké máš zkušenosti:hluk,řazení,spotřeba,výkon motoru.Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.04.00  09:40

    « Bravo

    Nemáte někdo zkušenosti s násldujicím problémem?
    U Brava s mě již delší dobu ozývá klepání zhruba v místech uchycení zadních pásů (těžko přesně říct kde), vždy když jedu po nerovnostech. V servisu zkontrolovalit tlumiče, tlumič od výfuku,já jsem rozebral skoro celý zadek auta a nic. Je to sice blbost, neboť jinak jsem s tím autem super spokojen (najeto cca 100 000), ale tohle mě nedá spát, co by to mohlo být.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  20:24

    « Re: Brava - jak vám slouží ?

    Co já vím, tak se dá nastavit pouze citlivost vyhledávání (LOC ON-OFF) ale ne citlivost tuneru jako taková.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 03.04.00  15:06

    « Bez nadpisu

    Tak s tím radiem nevím, my máme to příplatkový a to je bezproblémů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  08:59

    « Re: Brava - jak vám slouží ?

    Někde v návodu je popsáno, jak nastavit u rádia větší citlivost (jestli si to dobře pamatuju).
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.04.00  21:05

    « Brava - jak vám slouží ?

    Mám asi 4 měsíce Bravu 80 16V SX a zatím jsem až na nějaké drobnosti spokojen. Auto je tiché, pohodlné a s ohledem na obsah motoru i dostatečně živé. Máte jiné zkušenosti ?
    K těm drobnostem co mi vadí: Rádio hraje OK ale levý repro rezonuje a taky citlivost by mohla být vyšší (problém je spíše v anténě - mně pomohlo ji trochu přihnout nahoru).
    Občas je slyšet povrzávání ve dveřích spolujezdce - budu to reklamovat a jsem zvědavý na výsledek.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…