Fiat Bravo, Brava a Marea - zkušenosti

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    12.07.00  15:32

    « Bez nadpisu

    V zakladni vybave 1.8 jsou jeste samozrejme elektrony s 185/60/R14. Ostatni Bravy maji 175.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.07.00  15:30

    « Re: Mfilip

    Brava mi uz nevrze. Obcas mi na hrbolech zavrzala palubni deska u radia, ale spravil to silikonovy sprej. S 1.8 l jsem nadmiru spokojeny, stejny motor se dava i do vyssi tridy - Marey a Marea Weekend. Ten motor byl vyvinut primo pro Bravu,zatimco 1.6 je prevzata uz z Tipa. Spotrebu mam na 1.8 perfektni - kolem 6.3 l /100 km, jezdim z 35 % po meste, obcas mimo mesto jedu kolem 120 km/h. U zenske nohy to vidim tesne po 7l/100 km. Pri testech u tohodle motoru vyzdvihavaji dobry zatah od nizkych otacek - na 16 V necekany. Pri 153000 km jsem menil pro jistotu rozvodovy remen ( 850 Kc), vodici (1080), napinaci kladku (1900). Bylo nutne vymenit termostat (1000) a cidlo ABS (2000), do ktereho nekdo jebnul kladivem - praskl obal a dostala se do nej voda. Puvodni majitel totiz musel odvrtavat kotouc, protoze ukroutil sroub u pneumatiky. Kdyz jsem se dival na statistiky poruchovosti jednotlivych typu Brav, tak u 1.8 neni uvedena ani jedna, zatimco u 1.4 a 1.6 jsou uvadeny poruchy u vetraku topeni, poruchy zapalovani, vadne termostaty, poruchy u elektroinstalace zadnich svitilen - vse se tyka rocniku 1996. Vsechny 1.8 maji v zakldani vybave ABS, vsechna okna a zrcatka v el., 1 x airbag, mlhovky, narazniky v barve a takovy detail - plastovy kryt po motorem - perfektni vec, motor je cisty jak z vyrobniho pasu. Problem ale bude 1.8 sehnat, protoze jsem u nas v republice jeste ani jednu krom me nevidel. Pokud bych si vybiral 1.6, tak bych ji bral krom rocniku 95, 96 kvuli cernym naraznikum a vyse uvedenym moznym zavadam. Pomoh jsem ti alespon trosku ?
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 12.07.00  14:28

    « Mfilip

    Jak Ti jezdí ta 1,8. Moje sestra che koupit Bravu buď 1,6 nebo 1,8. minulý týden jsem byl v Itálii navštívit příbuzné - těch Sportwagonů co tam jezdí, o nových Puntech ani nemluvím. Na dálnici jsem tachometrově dosáhl rychlosti lehce nad 250 km/h. To bylo neuvěřitelný - vyblikalo mne Quattroporte. ještě jeden dotaz, Tobě ta Brava vrže? Jel jsem s několika a připadaly mi vcelku solidní. Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 11.07.00  13:34

    « Bez nadpisu

    jo a "ventily" by cvrlikaly dál. No na servis je potřeba dát si velkýho majzla. To je jako jít k doktorovi. Operace se zdařila, pacient bohužel zemřel... A nemáš skoro možnost výběru, pokud klasicky po česku - nemáš známý...,že?!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.00  12:11

    « Re:

    Jo ted uz to je pohoda, jen mne sere, ze jsem si tu vodici kladku nenechal vymenit pri vymene rozvodoveho remene, protoze bych za praci neplatil 2 x. Na druhou stranu jsem rad, ze jsem je neposlechl, protoze prvni odpoved od servisu znela - cvrdlikaji ventily - je nutna vymena oleje a filtru za 2000 Kc.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 11.07.00  11:29

    « Bez nadpisu

    Tak to je na pohodu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  11:26

    « Cvrdlikani

    Vzpominate si, jak jsem psal o tom udajnem cvrdlikani ventilu na motoru s 153 000 km ? Problem je odstranen. Furt se mi to nezdalo, a proto jsem sundal plastovy kryt rozvodu a zjistil jsem, ze cvrdlikani pochazi od nejake z kladek ( je jich tam u 1.8 l motoru hafo ), magnetoskopem v servisu zjisitili, ze je to vodici kladka. Dnes jsem ji byl vymenit a motor nežně bafá bez zku.veneho cvrdlikani. Vodici kladka stala 1083 s DPH a prace 2,2 h 704 Kc s DPH.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.00  11:12

    « ...

    pokusíme se ji uchovat :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.00  09:31

    « Rozluceni

    Jedu na par dnu na kole do Krusnych hor, tak se tu mejte a nenechte tuto rubriku zdechnout.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 28.06.00  14:08

    « Bez nadpisu

    Jo to taky a taky bys mohl do spalovací komory a dále nasát bordel, který chtě nechtě v benzinu je, což souvísí s tím horším spalováním
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.06.00  12:51

    « Bez nadpisu

    Uz tomu rozumim, ja jsem myslel, ze katalyzator poskozuju tim, ze jsem natankoval 56 l, a proto jsem to psal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.00  11:31

    « Re: Re:

    Je to stejné, jako startovat motor roztažením - roztlačením, bez startéru. Nedokonalé spalovaní může poškodit katalyzátor - ale pro jednou se snad nic nestane... A když jo, tak se to projeví stejně až na emisní kontrole, resp. při úplatnosti techniků nikdy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.00  11:05

    « Re:

    Ja jsem to nepochopil. Cim poskozuji katalyzator ?
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 28.06.00  09:40

    « Bez nadpisu

    Jo tak nějak to je. Ono to riziko poškození kat. asi není tak horký - kdyby si to dělal asi pořád tak jo, ale pro jednou se asi nic nestane...
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.06.00  09:39

    « Nadrz

    Tak jsem do sve nadrze dotankoval 55.61 l Naturalu. Myslim si, ze i u 1.6 se da bezpecne jezdit do 45 litru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.00  13:08

    « Re: rezerva

    Taky jsem byl ve formanu zvykly na to psychicke odlehceni, kdyz se auto dostalo do pravotocive zatacky, ale v Brave je fakt, ze ta sviňa uz nezhasne. Vcera se mi v Polsku nepodarilo natankovat, protoze jim dosel benzin, ale dneska tam jedu zas a vypada to, ze budu dotankovavat asi 54-55 l. Risknu to. Vzpominam si, ze ve sluzebnim Favoritu ( 93, karburator ) mi dosel benzin a na pumpe jsem do nej natankoval presne 50 litru, takze se vyjela cela i s rezervou, proto si myslim, ze i u Bravy muzu pocitat s 58 litry, ale to uz za to riziko poskozeni katalyzatoru nestoji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.06.00  12:22

    « rezerva

    Na to nemám nervy vyjíždět rezervu, u feldy ta kontrolka alespoň chvilku blikala, jak se auto naklánělo a já měl pocit, že tam ještě něco je, ale tady v bravě, jak se rozsvítí tak nezhasne, takže víc, než 41 l jsem u 1,6 netankoval
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 27.06.00  09:25

    « Bez nadpisu

    Tak to tak odpovídá. U 1,6 je 50l a povětšinou tankuju při 40l a to už světýlko svítí jak vzteklý. No když je to rezerva tak se asi dá vyjet,ale v orig. příručce se to nedoporučuje, protože by při nedostatku paliva mohlo dojít k poškození katalyzátoru...
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.06.00  13:25

    « Bez nadpisu

    Tak jste mne prekecali, koupil jsem si "Jak na to" pro Fiat Bravo/Brava. Hned jak jsem otevrel stranky, zjistil jsem, ze mne v servisu asi natahli. Zaplatil jsem totiz 1300 za termostat ( udajne je to komplet v takove prirube ) a v knizce je napsano, ze ten termostat jde z priruby vyndat, takze si myslim, ze se dal koupit zvlast, a urcite by nestal 1300 Kc. No nic. Kdybych si tu knizku koupil driv, uz by si na sebe zarobila. Rad bych se zde nepritomnych zeptal ( i kdyz tu asi stejne nikdo neodpovi ), kolik litru se da vyjet z nadrze. Jde mi pouze o overeny udaj. Ja mam 60 l nadrz a v ni je 7l rezerva, coz nevim, co znamena. Muzu pocitat s tim, ze muzu vyjet treba 59 l z nadrze ? Zatim jsem nejvice dotankovaval 52.4 l
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  12:00

    « Bez nadpisu

    V mem znackovem servisu prodavaji jen Castrol.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…