Fiat Bravo, Brava a Marea - zkušenosti

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

28.04.06  11:37

« Ako zhodit calunenie na zadnych dverach Brava

Zdravim Vas, potreboval by som poradit, ako zhodit calunenie na zadnych dverach. Na stranke [odkaz] som nasiel navod ako na to, ale dostal som sa len po krok odstranenie prichytky pre upevnenie kluky (stahovanie okna), ktora sa ma vypacit podla navodu nejakym pripravkom. Tu je vsak moj problem, pripravok nemam a neviem ci staci kluku len vytiahnut silou(mne sa to zatial nepodarilo), alebo je este nejako specialne upevnena. Prosim o radu, lebo potrebujem vymenit zlomenu klucku na otvaranie dveri a neviem si s tym rady.Dakujem

"-- skrytý --" 11.04.06  12:10

@ potapnik
    Píšeš, že Multipla ti interiérem moc nesedí, Dobló s odřenýma ušima, Croma není to pravé ořechové. Měl jsem trošku podobný problém, ale jiné důvody a požadavky na prostor. Zvolil jsem MW a můžu říct, že jsem nezaváhal. Mám 1,4 95k Active s o něco lepší výbavou, jezdím s ním denně převážně po městě sám nebo ve dvou, víkendy celá rodinka + 2 psi. Tu výbavu, kterou bys chtěl i odpočet DPH při požadované ceně, mělo by to vyjít pozitivně pro Stilo MW van Dynamic 1,9 JTD 150 k 4 místa Euro 4 za 528.000,- po slevě 454.000,- Kč bez DPH. (ceník FIAT Imofa Praha). MW je prostorově pokračovatelem Marea Weekend. Absolvuji týdenní nákupy pro tři rodiny a neřeším žádný problém, že by se to nevešlo., už jsem s tím stěhoval a skříním chybělo necelých 10cm abych zavřel kufr. Transport dlaždic, pytlů cementu i tůjí už mám taky úspěšně za sebou. Nejvíce si ale lebedí naše pudlice (královská a trpaslík), když sklopím zadní sedadla, dám jim dozadu deku a jedeme, spokojenost. :D

foto potapnik

potapnik 10.04.06  23:30

« Dalsi auta v zornem poli

Tak si pomalu nechavam projit hlavou, co a jak a najednou ani ta nova Multipla nevychazi cenove vubec spatne. Sice bych musel prekousnout ten absolutne silenej interier (nemluvim o rozmisteni sedadel, to mi prijde uplne super), ze kteryho nemam moc dobrej pocit, az na volant a radisku, ta mi prisla pozicne dobre. Ale ten stredovej panel, to je des...:-( Cromu jsem z vyberu vyloucil. Ta cena neodpovida tomu na co chci auto pouzivat. Potrebuju auto do firmy, se kterym nebudu mit psychicky problem hodit mu do kufru par pytlu s cementem, vozit v nem starou sekacku, umastenou od oleje a dalsi veci, ktery clovek bezne netaha, ale obcas se naskytnou momenty a na to by mi bylo Cromy fakt lito... Navic jsem koukal i po Doblu, ale nejak neverim tomu, ze ty plasty vydrzej dalsich sest let kazdodenniho provozu. Doblo je uz trosku jinde, ale jako alternativa s odrenyma usima ujde.
    Bohuzel dneska neexistuje model s hezkym designem, dobrym motorem, klimatizaci, okennimi airbagy tak kolem 450.000,- s moznosti odpoctu DPH ;-) samozrejme. Asi pockam na podzim, to prijdou ty cinsky supersporty za 150 tisic, potom jich koupim radsi vic, a rozestavim je po trase do prace, kdyby nahodou zkolabovaly :-)

10.04.06  16:49

« Bazar

Nějaké reference o téhle firmě?

06.04.06  14:46

« Re: Stilo vs. Croma

Ta 1,9 MJ 16 v nevyzera vobec spatne ani cenov

05.04.06  08:17

« Stilo vs. Croma

Tak ja sam hoci mam Stilo 5dv. v lepsej vybave odporucam Cromu. Viezol som sa na tej Multijet 150k verzia Dynamic a bolo to ine kafe. To auto pri 140km/h len sepoce, motor taha uplne skvele a sedi to ako pribite a interier je ocividne o tych 4-5 rokov generacneho rozdielu vyspelejsi. Jedine co sa mi nepacilo boli sede potahy, boli take fadnejsie, volil by som bezovy interier a Emotion vybavu, 17tky kolesa. Ak netrpis financnymi suchotami nevahaj ..

04.04.06  21:41

« Re: JTDcka po par letech provozu

No já být tebou šel bych do tý Cromy jsou na ní fakt slevy až 100 000Kč. Byl jsem jí u Fiata omrknout a připadá mi ta Croma i dost hezká na to že se mi ze začátku na fotkách moc nelíbila. Ta verze 1.9 Turbo diesel 150k musí být úplně super a kufr to má myslim něco kolem 500 l to je hodnota některých kombiků a přitom croma neni kombi takže super. Jdi do ní aspon bude na našich silnicích vidět častěji :)

04.04.06  21:25

« Re: JTDcka po par letech provozu

no mne Brava 1,2 16v zrala 5,5-6l.No croma nie je az taka draha....su tam zlavy do 100 000Sk + ak das k tomu odpocet DPH tak to vyjde na slusnu cenu

foto potapnik

potapnik 04.04.06  17:42

« JTDcka po par letech provozu

Predpokladam, ze mistni Fiataci maji s trojlistkem Brava, Bravo, Marea a nejen s nimi, uz nejake zkusenosti a najete kilometry, a tak mne zajima, kolik vam vase Fiaty zerou? Zajimaji mne hlavne diesely, JTDcka nejvic, najeto vic jak 100.000 km. Neni v tom zadny souboj znacek, nebo podobne, jsem proste trosku zvedavej :-)
    V nasem firemnim autoparku mame dva dieselovy Fiaty a jednu JTD Alfu a musim rict, ze to celkem jde:
    - Marea Weekend 1.9 JTD (r.v. 1999, 200.000 najeto): 6,0 - 6,5 l./100km
    - Punto 1G 1.7 TD (r.v. 1994, 250.000 najeto): 6,5 l./100km
    - AR Sportwagon 156 2.4 JTD (r.v. 2001, 150.000 najeto): podle nalady ridice :-) a klimatizace, ale za vic jak 8,0 l. jsem s tim v zivote nejel, bezne okolo 6,5 - 7,0 l./100km
    A jeste jedna otazecka. Marejka kombik je super auto, s velkym kufrem, obrovskym prostorem pro posadku, ale prece jenom dalsich 7 let uz tak dobre jezdit nebude, a pripada mi, ze po ni je v nabidce Fiatu prazdno. Rad bych koupil podobne velke auto, samozrejme Fiat, ale co mi doporucite? Stilo Multiwagon (za dobrou cenu osklive auto) nebo novou Cromu (za hodne penez, hezke a bezpecne auto)? Resi vubec nekdo podbny problem? Nebo je Marea idealnim kombikem jenom pro mne? Diky za pripadne odpovedi.

04.04.06  11:47

« Re: KUPIT / NEKUPIT

No ja by som sa radsej poobzeral po novsich rocnikoch 200,2001 A PO MOTOROCH 1,2 16V ALEBO 1,6 16V.ta 1,4 NEBOL BOHVIEAKO VYDARENY MOTOR.ALE SKUS PREJST TUTO DISKUSIU OD ZACIATKU A DOZVIES SA VELA VECI O TOMTO MOTORE....

04.04.06  11:18

« KUPIT / NEKUPIT

Zdravim, potrebujem pomoc od majitelov bravy. Mam moznost kupit fiat brava r.v. 1997, obsah 1.4, najazdene 105 000 Km. Co hovorite na to auto? mam ho kupit? vyplati sa mi to? Vela ludi mi hovorilo ze fiata nemam kupovat ze sa to stale kazi.

28.03.06  16:40

« autobazar-rybnice

Znáte tenhle bazar? [odkaz] Ta Brava je pěkná, nejetá určitá po důchodci...:-)

18.03.06  19:30

« Bez nadpisu

panové jak řikam sam se tomu nechtel verit ale jak rikam 190 koni nerikam zaklad v zakladu meli asi 105

18.03.06  19:23

uno turbo malo nejakých 120 koní

"-- skrytý --" 18.03.06  19:13

« Re:

to petros: Sorry, ale tem 190 konim nemuzes snad verit ani ty sam.
    Z vyroby ten motor mel 82kW, neverim ze by z toho nekdo vymackl 140kW.

18.03.06  18:46

« Bez nadpisu

jo joo tak něco podobnýho mi radili kamarádi at si nekupuju uno protože je to Fiat a takový různý kydy , však to Fiatelisté znají , a jako na just sem si to uno koupil bylo nádherný 1,4 turbo a vyšlo mě celkem za malý peníz , a to si ze mě začali všichni utahovat že to je sráč a že nejede a kdesi cosi ale po pár rychlých rozjíždkách sem si uvědomil jakou to auto má sílu. tak sem zavolal kamaradum že udelame jen tak ze srandy sprint a voni přijeli na místo s Renaultem 19 bylo to čampíro jak tomu ty pitomci řikali a tak sme dojeli na semafory a čekali na zelenou a blikla oranžová a on už startoval protože se řeklo na zelenou a pak když sem vyrazil tak to stálo za to během 5 sekund sem ho měl vedle sebe a během 5 sekund za sebou a když sem s tim unem zajel ke kamaradoj na brzdu vyjelo mi to věřte nevěřte 190 koni pak sem se dozvěděl že to e neaká uprava s turbem jinak niak se to nejevilo ani na spotrebe. kdybych to unio nepucil kamaradoj na ples tak by žilo do dnes tak sem se rozod ze si oživim vzpominky a že si dovezu něaký z němec a že si ho vymazlim takhle sem se k Fiatelistum přichomejt já a co vy

17.03.06  19:21

« Fiat Bravo

Pokud by někoho zajímalo něco o bravu tak napíšu svoje zkušenosti s tímto autem: Takže mám už 2 roky, dovoz z Německa najeto cca 100 000km když jsem ho koupil nyní 150 000 auto nevypadalo moc dobře když ho dovezly strašně zadělaný zvenčí a i vnitřek strašně zaprášený a neudržovaný. Nicméně jsem se nechal zlákat cenou, která byla na tu dobu před 2 lety víc než dobrá 95000 kč. Auto jsem si vyzkoušel jevilo se bez problémů, řízení v pořádku, brzdy ok žádná známka toho že by bylo bouraný tak jsem ho vzal, dovezl jsem ho domu celej den jsem ho leštil vypral jsem sedačky vypucoval vnitřek všema možnýma přípravkama a potom když jsem si ho tak prohlídl jsem zjistil jak mám vlastně krásný auto >:D každej u nás na vesnici se po něm otáčel. Mám motor 1.6 16v 76KW perfektní a živá jednotka nežere olej ani z něj nikde neteče. Auto jezdí po dvou letech absolutně skvěle bez jediný závady. To nekecam ale ani žárovky jsem nemusel měnit je to fakt super kára a nelituju ani jednoho momentu,že jsem si jí koupil a to mě spoustu lidí odrazovalo, že je to "Fiat" at do toho nejdu. Takže moje rada pokud se vám bravo líbí tak neváhejte a když narazíte na solidní kousek jděte do toho. Podle mě je to nejhezčí auto svý doby v daný třídě. Nemá konkurenci a motor 1.6 má i bez laďáku krásnej zvuk. Když přesedlam do taťkovi Fábie tak z toho zvuku 3 válce bliju. Jinak se mnou jednou závodila fábie 1.4 na dálnici D1 do táhlého stoupání seděl v tom rádoby machýrek byl v tom sám a neměl vůbec šanci i když jsme v bravu jeli ve čtyřech.Takže asi tak

17.03.06  10:10

Zdravim!
    Mam temer presne to stejne vozitko jako ty, Mareu kombika, 1.6, rocnik 1998.
    Ta 1.6 je vyborny motor, spotrebu mam kolem 7.5l a to jezdim docela svizne.
    Pri prohlidce se nezapomen podivat na stav vyfuku, tlumicu a podvozku vubec. vetsinou odchazi loziska na zadni naprave a ramena na predni. To taky muze byt duvod, proc ten nemec to auto prodava, ze.. Ale kdyz na to prijde, tak repas podvozku te zas tak draze nevyjde, hlavne kdyz si uvedomis, ze porizovaci cena Marey je mnohem priznivejsi, nez ostatnich znacek..
    Ale nechci tady delat nejakou reklamu. Takze pokud chces vedet vic, tak se podivej na [odkaz] je tam technicke forum a tam se dovis mnoho informaci o nejen prednostech, ale i zavadach.
    Preju stastny vyber!

"-- skrytý --" 17.03.06  09:54

« jaky motor do bravy

2 roky jsem prodaval fiaty a musim rict ze 1,6 do bravy byla idealni volba - spotreba x vykon. ted mam multiplu s tim samym motorem a jsem maximalne spokojeny. spotreba 7,6 a vykon primereny velikosti a tvaru auta

17.03.06  09:20

« Re: Marea, r.v. 1997

Měl jsem "5dv. hatchback od Marey", tedy Bravu, téhož roku výroby, od 20 000 km do 100 000 km, od léta 98 do léta 2004, ve verzi 1.6 Automat - tedy stejný motor, jiná převodovka.
    Za tu dobu byla jediná závada, která "by nemusela být" - odešel jeden ze vstřikovačů, auto sice pojízdné, ale jeden z válců nebyl plně krmen a oprava byla tuším 7 000 Kč. Jinak klasika - výfuk (měněn asi po 6 letech stáří auta), tlumiče v normálu, atd.
    Vyměnil jsem za Ideu, důvody byly dva - v Bravě jsem neměl klimatizaci a ABS.

foto body-mb

body_mb 16.03.06  22:26

Zdravim Vas
    Neviete mi prosim Vas pomoct? Mam zaujem kupit si Mareu r.v. 1997 z Nemecka. Je v dobrom stave, zo servisnou knizkou a podobne. Na co by som si mal dat pozor?Neviete mi poradit na akych miestach sa nachadzaju cisla, ktore by som si mal overit ci sedia- c.karoserie, motora a podobne.
    A tiez na ake ine veci by som si mal dat pozor pri kupe. Je to 1,6 103k.
    Je to spolahlive auto?O Fiatoch som totiz pocul vela veci, o tom ake su nekvalitne a podobne, osobne si vsak myslim, ze su to celkom OK auta.
    Vopred dakujem za odpoved >:D

"-- skrytý --" 13.03.06  11:30

« Re: Re:

Caute neviete nikto ako sa da zistit u Bravy skutocny pocet kilometrov, napr. ci nebol stoceny tachometer. 1,2 16V alebo 1,6 16V. Diky

10.03.06  13:14

« Bez nadpisu

ide iba o problem s formatovanim textu vo fore - za male prkotiny povazujem vsetky tri veci uvedene ako prve
    - poskakujuci ukazovatel teploty motora - staci klepnut po kryte pristrojovky a ukazuje to ok, ale otravuje to
    - odchadzanie ziaroviek v prednych svetlach - niekedy ziarovka odisla po 3 tyzdnoch - inokedy vydrzala pol roka bez problemov - mozno nejakym kolisanim napatia - ale nic co by bol velky problem...
    - vrzganie plastov - prkotina
    A co sa tyka vaznejsich zavad - za 4 roky som vymenil spojku, mrazovu poistku za 23 Sk, ale robota cca 3000 - neda sa tam dostat bez ciastocneho odstrojenia. Pre istotu som menil predne tlmice a inak to boli blbosti - tesniaci kruzok na prevodovke cca 10 Sk a tak.
    Kedze som technicky antitalent tak ma vytacali malickosti, ktore by clovek co sa v tom trochu vyzna vyriesil aj sam, ale ja som to vzdy dal do servisu. Urcite vela veci bolo mojim zanedbanim nejakej udrzby, pretoze auto beriem ako vec do ktorej chcem iba liat benzin, menit letne a zimne gumy a naplne a zajst raz za rok pred zimou do servisu. Preto som len "vcelku" spokojny.

"-- skrytý --" 10.03.06  11:06

@ Hunter
    minusy:
    - male prkotinky, vraj klasicke u fiatov
    - poskakujuci ukazovatel teploty motora
    - odchadzanie ziaroviek v prednych svetlach - ale vraj to maju aj 307, uvidime
    - vrzganie plastov
    - problem nastartovat v mraze - ale kedze v zime skoro nejazdim, tak no problemo

Souhlas, prkotiny mají všechny auta, třeba na fávu nedrželo pravé zrcátko, blikaly zadní světla atd.
    - ukazatel teploty je opravdu závada, žádná prkotina, to beru.
    - žárovky ve světlometech, no, je to spotřební materiál, na fávu i feldě (obě služební, výměna po cca 5 měsících = 8 až 10tis. km).
    - vrzání plastů, to byla bolest favoritů i felicií. Kolegovi vrzá něco v kufru fábky už dva roky a servis na nic nepřišel. Pokud opravdu vrzají vnitřní plasty, stačí plochy vystříkat WDčkem, pokud jsou více přístupné, natřít pochy mastkem nebo mýdlem (vydrží to tak asi rok). Zažil jsem vrzání palubky i v Lexusu :!: , pravda byl po bouračce.
    - zimní start je odvislý od dvou základních věcí, stav baterie a celková péče o motor. Když člověk jenom jezdí celý rok a nezvedne haupnu, aby se podíval na motor, jestli něco není v nepořádku nebo má po roce polovybitou baterku, tak se nemůže divit, že má v mrazech potíže se startováním. Přitom stačí minimum: před zimou vyjmout baterii, celou ji umýt (svod) a dobít, motor aspoň 2x do roka nechat umýt (po zimě a před zimou), pravidelně měnit olej a filtry (všechny!) a nejpozději po 30.000km vyměnit svíčky. Jo, a tankovat u značkových čerpadel kvalitní benzín (nenamíchaný a bez vody), vím, tohle je sporné >:D .

10.03.06  10:22

« Bez nadpisu

Mal som od 2002 Bravu 1,2 16V - rv1999 (teda este ju mam aj teraz, ale uz ju idem predat, kupil som nove) a vcelku som bol spokojny.
    plusy:
    - Fantasticky motor
    - pruzny, vykonny, zabera velmi nizko, zabera aj pri 130-150 km/h
    - "kvazisportovy" vzhlad
    - prijemna vyska poistky
    - dost miesta pre vodica - viac ako v 307, a aj na zadnych sedadlach
    minusy:
    - male prkotinky, vraj klasicke u fiatov
    - poskakujuci ukazovatel teploty motora
    - odchadzanie ziaroviek v prednych svetlach - ale vraj to maju aj 307, uvidime
    - vrzganie plastov

08.03.06  20:08

Pekne vytunené Bravy.

08.03.06  20:02

« Re:

pekná ale v modrej a v striebornej metle je krajsia.A ak je na tom aj ciraoptika tak je to este lepsie.

08.03.06  18:31

Tady
    by jedna pěkná byla.

08.03.06  11:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky bych ji rád

1,6 16v je skelý motor.poznámzo stila.Ja som mal striebornú bravu + ak dás k tomu nejaké pekné kolesá bude to krása.

"-- skrytý --" 08.03.06  08:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Taky bych ji rád

Ja mam cloveka co to vozi, len sa ho musim opytat ci aj z italie, ale asi ano. Ja preferujem tu 1,6 16V a farbu nejaku tmavo modru taku aku mal mfilip alebo nejaku tmavozelenu alebo striebornu.

07.03.06  23:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Taky bych ji rád

z řídící jednotky to jde jenom u JTD (a HDI)

07.03.06  23:30

« Re: Re: Re: Re: Taky bych ji rád

Tak kromě soli Magic argumentuje ještě silnicemi a servisem, nakonec na foru k Alfě Romeo o tom psal dost. Bohužel individuální dovoz z I není taková legrace, zvlášť když italsky neumím ani ň:-) Nicméně Autogamma z Brna prý z I vozí. Pro mě je strop 4500 Euro, pěknou nejlépe červenou 1,6 bych koupil hned.
    Stočený tacho - skutečný počet km jde přečíst z řídicí jednotky, ne?

"-- skrytý --" 07.03.06  21:39

« Re: Re: Re: Taky bych ji rád

Diky moc za tuhle stranku to me vlastne ani nenapadlo s tou soli. Planujem doviezt nejaku od 3000 az 4000 euro ale az tak za 2 mesiace.

07.03.06  21:01

« Re:

jo jo pozor na havárky a stočené tacháče.

07.03.06  19:25

« Bez nadpisu

pánové co se týče brav tak to je v mém srdci hned za unem ale je to naprosto paradni auto (kdyz kapnete teda na dobrou ojetinu :*) ) a největší oblibu sem si našel v 1,6 16 v 76 kW je to uz celekm běžný motor s bajecnym vykonem a sotřebou davejte si bacha na ruzny splacaniny vice aut dohromady pak je skro jisty ze to nebude to prave ořechové ale fakt s kvalitni a dobre servisoanou bravou se neda slapnou vedle

07.03.06  18:43

« Re: Re: Taky bych ji rád

Tak v tomhle jsem dost ovlivněn Magicem, takže proč tahat auto ze země kde se jezdí v soli, když z Itálie může být touhle chemikálií netknuté. Navíc Magic tvrdí že Němci vozí auta z Itálie a ty šunky z D zase taháme my, a je fakt že na www.autoscout.it Bravy dost přořídly...

"-- skrytý --" 06.03.06  20:15

« Re: Taky bych ji rád

Bude to dovoz. Chcel som sa opytat proc ne z Nemecka. ten znamy dovaza vacsinou iba Fiaty, ale na poziadanie doveze aj ine. Takze sa v tom vyzna a dovaza aj nahradne suciastky za lepsie ceny.

06.03.06  17:25

« Bez nadpisu

1,2 má fakt skvelý výkon a tahá pekne od spodu.

06.03.06  17:08

« Taky bych ji rád

1.6 od roku 1999 je jasná volba, má delší převody a lepší řídicí jednotku, u té 1.2 vypadá výkon OK ale co točivý moment? Spíš by mě zajímalo jestli budeš kupovat v Česku / Slovensku, nebo máš v plánu dovoz z I? Snad ne z D? A co servis v Praze, myslím tím někoho schopného šikovného kdo tahle auta zná a má "osobní" přístup?

06.03.06  14:02

« Re:

Jo,ber novsie rocníky od 99,vtedy brava prešla faceliftom.palubovka a budíky boli také isté ako v 3D Brave.tusím aj rádio sa do toho dávalo iné.A kvalita išla hore.Tá 1,6 je super,ale z hladiska spotreby je na tom este lepsie 1,2 16v.

"-- skrytý --" 06.03.06  12:08

« Bez nadpisu

Diky moc potreboval sem to lebo na stranke napr. mobile.de su oznacene auta len vykonom. Niekde je aj objem, ale vacsinou v kW.
    Vacsina ludi tu odporuca 1,6 16V asi pojdem do toho. Urcite chcem Bravu, len sa neviem rozhodnut na aky pohon a aky motor.
    Chcem jedine roky 1999-2001. No uvidime vsetci si tie auta chvalia aj ludia co poznam osobne. Napriklad moj stric ma Bravu z 1998 a motor 1,4 12V a az teraz tam ide menit vyfuk inak tam este nic nemenil. Spotreba okolo 6L, aspon podla neho. No uvidime.

06.03.06  09:42

« Re: Motory

Možem odporučiť 1,2 16v.

06.03.06  00:07

« Re: Motory

1.2 16V (59-62kW); 1.4 12V (55-59kW); 1.6 16V (66/76kW); 1.8 16V (83kW); 2.0 20V HGT (108-110kW); 1.9D (44-48kW); 1.9 TD (55kW); 1.9 TDS(74kW); 1.9 JTD(77kW) a možná ještě něco... Bylo toho fakt dost.
    Tak to jsou asi tak všechny motory co můžeš v Bravě či Bravu potkat! Osobně mám zkušenost jen s tou 1.6 16V (76kW) a tu ti můžu vřele doporučit! Najel jsem s ní cca 40 000 km a rád na ní dodnes vzpomínám! Hodně zdaru...

"-- skrytý --" 05.03.06  23:29

« Motory

Nazdar lidi sem tu novy a citam diskusiu od zaciatku. Planujem kupit v najblizsich 2 mesiacoch FIAT BRAVA a chcel som sa opytat ci neviete kde by som zohnal nejaky zoznam motorov co sa montovali do bravy, staci od roku 99.Nejake oznacenie a kolko kW ma ten konkretny motor. Dakujem.

26.02.06  23:07

« Re: Diagnostika Brava 1.4 12V

tahle diskuse jede v Marea clubu marea.micansoft.com

26.02.06  16:28

« Diagnostika Brava 1.4 12V

Zdravím všechny.Nemáte někdo zkušenosti s diagnostikou?Chtěl bych se do toho vrhnout sám.Programy,notebook,Bravu mám,ještě propojovací kabel a nějaké rady a jdu na to.Tak jestli někdo něco víte,dejte radu začátečníkovi,jak se na lopatu sedá.Dík!

23.02.06  18:21

« Bez nadpisu

no ja si kupuju od sebringu a sem spokojen ale nemuzu posoudit zivotnost dycky sem ho asi po roce urval

22.02.06  14:10

« Re: ceny výfuku

Když jsem před časem měnil výfuk u Bravy, kupoval jsem ho tady:
    www.vyfuky-tyll.cz
    Na cenu si už nevzpomínám.

"-- skrytý --" 22.02.06  11:20

« ceny výfuku

Dobrý den, zajímala by mě cena výfuku u Fiatu Brava (originál i neoriginál). Hledal jsem nějaký ceník náhradních dílů na netu, ale nic jsem nenašel. Neznáte nějakou adresu, kde by bylo porovnání cen autodílů? Díky za info.

11.02.06  14:56

« Bez nadpisu

ta 16,16v byla hlavne delana na to aby byla takovym prechodnikem mezi spotrebou a sportovni jizdou a takhle se to vyvrbilo perfektní zátah pri perfektní spotrebe vsem doporucuju silnejsi verzi

11.02.06  14:30

« Re: Fiat BRAVA

Mal som 1,2 16v v Brave a teraz mám 1,6 16v (ten istý ako v brave) v Stile.1,2 16v má lepší záťah odspodu.Zase záťah nad 3000 ot má 1,6 16v fantastický.Spotrebou je na tom 1,2 16v veľmi dobre (Kombinovaná 6l).Z pohľadu výkonu je na tom lepšie 1,6 16v.Tých 23 koní naviac je poznať,ale 80 koní na objem 1,2 je super.Ťažké rozhodovanie.Ja by som bral 1,2 16v,Jazdí to veľmi dobre a za 6l.

"-- skrytý --" 11.02.06  14:10

« Fiat BRAVA

Chtěl byh koupit BRAVu, je lepší 1,6 16V nebo 1,2 16V?

10.02.06  12:08

« Re: Koupě Fiatu Brava 1,6 16V (76 kW)

Ako pri iných autách.

"-- skrytý --" 10.02.06  11:58

« Koupě Fiatu Brava 1,6 16V (76 kW)

Zdravím všechny a rád bych se zeptal, na co si dát pozor při koupi Bravy s tímto motorem?
    Děkuji za rady.

05.02.06  21:52

« Bez nadpisu

mrkněte na [odkaz] auta za opravdu super ceny

02.02.06  10:29

« Manual

Nemate nekdo odkaz na manual na 2.0i Mareu Weekend? Diky moc.

02.02.06  09:24

« Díly na fiaty

tady nabízejí spoustu dílů na mareu

31.01.06  12:35

« Re: Re:

OK, ok, ale přeci jenom bych někdy uvítal, možnost zapnout světla bez klíčků, ale pravda je že daleko častěji se využije automatické zapínání při startování...
    Dnes jsem přihlásil zcela bez problémů svojí Barču (Brava) a nechal v servise udělat rozvody, výměnu všech kapalin a celkovou kontrolu. V servise říkali že je znát německá silnice a nápravy jsou naprosto OK. Jediné co mě čeká asi za 5kkm jsou zadní brzdy.

31.01.06  10:21

« Re:

Já se taky přidávám - ten systém světla jen při otočeným klíčku považuju za jednoduchou, ale perfektní a praktickou vychytávku.
    Jo a kdybys tak nutně a hned ty světla potřeboval, otoč si klíčkem alespoň do polohy Park nebo jak to tam je

foto wolff

wolff 30.01.06  17:48

« Bez nadpisu

Dokonalý systém - absolutně světla nevypínám... Baterka mi v vydrží i přes městký porovoz bezproblémů 5 - 6 let. nechat zaplé, nestarat se. DOKONALOST SAMA! Jde samozřejmě světla mít rozsvícená i s vytaženým klíčkem. Je tam takovej u zapalování čudl, ten se zmáčkne, klíčkem se otočí a vytáhne. Je to celkem snané,a le prakticky zbytečné na použití. Opět ale svítí myslím jen parkovačky.

"-- skrytý --" 30.01.06  17:37

« Re: Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

Dare: Az si na to zvyknes, zjistis ze tento system je DOKONALY. Nevim anni o jednom pripade, ze by nejakeho Fiatistu nekdo sejmul proto, ze nebyl osvetleny. Nevim o nikom, komu by tento system vybil baterku. No a nakonec nevim o nikom, kdo by si na tento system stezoval a chtel to mermomoci predelat na system a la Skoda.

29.01.06  21:00

« Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

Ne, fakt si nedelam srandu, byla to zavada na rele a myslim ze neni vyjimecna i u jinych aut a vubec nechci porovnat S120 s jakymkoliv jinym autem, S120 byla jaka byla, s tim nic neudelame, ale neznamena to, ze kdyz se ti to nikdy nestalo, ze se ti to stat nemuze.
    U Fabie jde automaticke zapinani svetel jednoduse resit pridavnym rele a pak si je jeste muzes sam zapnout rucne-cena byla v r. 2004 do 900Kc viz molpir.cz
    Nemam nic proti Fiatum, ten muj se mi vic nez libi, ale tento system mi prijde nedokonaly a ve vyjimecnych pripadech nebezpecny.

29.01.06  19:46

« Re: Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

Škodovky nie sú zlé.Ale na FIAT ani zdaleka nemajú.Ani motoricky ,ani kvalitatívne.

29.01.06  19:25

« Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

fabky nejsou špatný ale kamarádoj se utrhla poloosa neakym zazrakem nikdo si to neumi vysvetlit. nastesti ze to dobruslil do pole a co se tyce zhasinani ma to fiat jako jedna zmala znacek a mozna i jedina

29.01.06  19:23

« Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

no jasný v tom je to výhoda že pro mě je jedinou prací jen přepnout na dálkový co se týče světel

"-- skrytý --" 29.01.06  18:52

« Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

DARE: Chcipne po tme za jizdy? Cos to koupil za auto? Tohle se mi s FIATEM jeste nestalo! (F850, UNO 1.3, UNO 1.1FIRE, BRAVA). Kvuli tak nepravdepodobnemu jevu mit porad roysvicena svetla jak Skodarny? Si delas *?
    Naopak, je to jasna vyhoda, nic na tebe pri vystupovani nepiska kvuli rozsvicenym svetlum a naopak se ti nestava, ze zapomenes rozsvitit v zime za jasneho dne (ve sluzebni FABII s tim mam problem furt).

28.01.06  18:34

« Re: Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

Ja nie, neviem ako ostatní.je to preto aby si nevybil baterku keby náhodou zabudol vypnúť svetlá.Má to aj Fiatka 126 -ka.

28.01.06  17:36

« Re: Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

No vyhoda to asi je, ale kdyz ti chcipne motor za jizdy a ve tme (napr. dojde benzin) a budes ho chtit nahodit tak ti zhasnou svetla coz neni idealni, stalo se mi to ve Skode 120 a neuverite mi jak jsem se lekl nez jsem instinktivne zapnul svetelnou houkacku-dalkova svetla. Na Primere mam spinac AS-12 z jablotronu a ten je trochu chytrejsi...sviti jeste 10s po vypnuti motoru a zaroven nesviti pri startovani.
    Protoze jsem Fiata nikdy nemel, takze to teda pouzivate tak, ze nechavate svetla furt pustena a tim se zapnout pri startovani ?

28.01.06  13:28

« Re: Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

dare dare to je jedno z výhod fiatu uz od dob fiatu 127 kdyz dojedes na mysto kam si chtel vypnes motor a automaticky zhasnou a kdyz motor natocis tak zase sviti jako pred tim to je vyhoda ze kdyz se zapomenes tak se ti nevybije bateka

28.01.06  12:29

« Bez nadpisu

Jo,jo je to tak.A čo je na tom čudné?

28.01.06  11:49

« Brava je koupena ... svetla+manual na Bravu

Tak jsem koupil hezkou Bravu 1.6 98" z Nemecka, ted je v servisu na celkove prohlidce, ale zarazilo me ze svetla sviti jen s klickem otocenym do polohy zapalovani ? Tzn. ze bez klicku nejdou rozsvitit ?
    Nemel by nekdo Manual na Bravu v cestine nebo alespon ICQ abych se ho mohl na neco zaptat, dik. Ja muzu poskytnou (i oskenovat) info z knizky Jak na to...o Brave/Bravu

"-- skrytý --" 27.01.06  19:30

« Re: Re: Bravo nebo Punto II

Nejlip udelas kdyz se projedes. Ten motor je fajn a Brava je vevnitr prostornejsi a hezci nez Punto MI, na druhou stranu MII je malo a jsou dost draha.
    Ja osobne jsem nedavno poridil Bravu 1.2 16V preo manzelku a mam problem z ni vystoupit, to auto je super, sedne do ruky, nemusis si na nej vubec zvykat.

25.01.06  20:05

« Bez nadpisu

mame s kamosem dve stejny punta II on ma 1,2 16v a ja 1,2 8 v ale ja mam upravenej saci trakt a skrtici klapku takze ho v poho predjedu a oboum mnam zerou max. 6,9 l to sme merily v nemecku a vsem to punto doporucuju je to auto do kteryho jen lejete naplne a nic vic a oba sme s nima jeli 180 ale nebylo to hned chtelo to jen trpelivost a pevnou ruku

25.01.06  18:51

« Re: Bravo nebo Punto II

Bravo je 1,2 16v to je jasné a to Punto je 1,2 16v alebo 8v?Punto je o trochu menšie,ale aj tak patrí medzi špičku svojej triedy.Už to tu odznelo xx -krát v celku bezproblémové auto.Motor patrí k najlepším.80 koní stačí ak chceš jazdiť do 160 km/h.Spotreba nízka (6l ). No čo dodať ,aaa ešte sa dajú zohnať kusy pomerne maledé za zaujímavé ceny.

25.01.06  18:15

« Bravo nebo Punto II

Ahoj, uvažuji o koupi Fiata a to buď Bravo 1,2 nebo Punto II. 1,2. Můžete prosím poradit co radši a jaké maté zkušenosti s Bravo 1,2?? Díky moc za odpovědi. 8)

23.01.06  20:07

« Re:

Však jasné,sú aj za 150 000sk,ale je to rv 9xx s 100 kkm a viac,ja keby som mal brať tak len 2000/2001.Po facelifte tam boli aj nejaké zmeny. 1,6 16v je super motor.Ale aj 1,2 16v je v pomere výkon spotreba na tom tiež veľmi dobre.
    + ešte číra optika a Brava nemá konkurenciu

23.01.06  16:23

« Bez nadpisu

peto to je asi 175 000 czk ne to kamos ma v bazu jednu ukazkovou je jedina na tip cars s kozenejma sedadlama je to 1.6 16 v 66 000 najeto proste supr a je sice z roku 1998 ale sehnal sem mu mrizku chladice v chromu takze vypada jako ta novejsi fakt krasnej kus a chce za ni OSOBNE 120 000 czk le ndko ji nechce protoze sou i za 60 000 ale sou treba s 200 000 najeto a ne moc pekny a na to se nekouka takze skoda

23.01.06  14:29

« Re:

Jo,u nás sa dá zohnať pekný kúsok z roku 2001 s 1,2 16v okolo 200 000Sk.

22.01.06  22:01

« Bez nadpisu

já si myslímj že je to momentálně v bazarech nej auto za nej cenu

22.01.06  20:23

« Good Bravo/Brava URL

Celkem dost zajímavých obrázků a dokumentů kolem Bravy.