Pískování karoserie

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Veteráni

  • « 00 Reagovat !

    foto Petr-Kejklicek

    Petr Kejklíček 01.11.20  22:02

    « Re: PPG

    Zdravím. Narazil jsem na starší příspěvek ohledně dobré lakovny. Je to ještě pravda a případně nějaký kontakt by se našel? Díky za odpověď. P.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.08.10  02:40

    « Chromování

    A kdyby náhodou chtěl někdo něco chromovat. Úspěch byl opět zde [odkaz]
    pan Schilcher 603 574 981.
    Moje motorka měla nevídaný vzhled ! Kristýna a za tu kvalitu děkuji !
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.08.10  02:36

    « Pískování

    No pokud jde o pískování tak máme zkušenosti velmi pozitivní zde.
    [odkaz]
    Práce precizní a dle domluvy pohotová. Kristýna
    Jo a přesnější tel.: 603 574 981 pan Hannes
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.00  09:40

    « Pískování

    Nabízí se ještě jedno řešení - tzv mokrý pískování . Nemusíte hned kroutit hlavou - vysvětlím . Je potřeba použít teplovodní wapku se spec. pískovacím zařízením ( obojí lze vypujčit ) .Používá se normální písek ( jemnej a suchej ), nebo se prodává korund ( stojí ranec ale funguje ). Celá finta je v tom , že i když se vlastně pískuje proudem vody a pískem tak do tý vody se přisává fosfátovací přípravek , kterej při 60 stupnich tepla reaguje s povrchem kovu a vytvoří vrstvičku která zabraňuje korozi . Výhoda je že celý zařízení má velkej tlak , navíc se ten povrch odmastí . Co se týče funkce je to super , problém je v tom že k opískování auta bude potřeba toho písku tak vagón , navíc bych doporučil to dělat tak na fotbalovým hřišti ( a ve skafandru - vlastní zkušenost) a v noci protože písek a voda jsou úplně všude , a fosfát je pěknej sráč , kterej potom musí do čističky .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.00  21:17

    « PPG

    No, Mini Coopera olakoval se vším všudy (kyt, lak, práce, ....) za 28000 kamarádovi, takže normálně 30 - 32 000 což myslím že je furt OK cena. PPG nám doporučil a ukázal předchozí auto - Brouka, tak jsme věděli do čeho jdem. Cena v porovnání k výsledku jde. Fakt si s tím hrál.(vozíme z lakovny 1-2 auta týdně, tak trochu vím o čem mluvím,) nemluvě o cenách lakoven a úrovni běžné práce. Sorry dopředu těm, co makaj dobře a nestyděj se za výsledky - ozvěte se taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.02.00  09:59

    « Re: Lze

    Psal jsi o dvousložkové barvě. Yajímalo by mě kolik to tak asi stojí. Slyšel jsem na ní zatím jen samou chválu, ale cenu nikdy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.02.00  09:57

    « broušení barvy

    Nejlepší na starou barvu je drátěný kotouč do rozbrušovačky. Vrtačka nemá dostatečné otáčky (max. 3600, rozbrus 10 000). Pak je dobrý copanový kartáč, na ten kdzž přitlačíš, tak to jde i s plechem.
    S pískovací pistolí není problém, horší je, že k tomu musíš mít hodně výkonný kompresor a ten stojí od 30 000 výše.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.02.00  01:53

    « Re: Opískování karoserie

    Brousil jsem drátěnym kartáček na vrtačce spodek brouka a celkem to šlo dobře, až na místa s hlubší korozí tam byl problem. A nevis mě pekně točilo, že sem mel kousky drátků úplně všude, Horší než skelná vata.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.02.00  16:56

    « Lze

    Strčili jednou do malé pískovačky Austin Mini, bylo to v TOS Kuřim a šlo to a barva dodnes drží. Ale nezkoušel bych to. Pěkně šmirgl, brusku, ohřívačku vzduchu a špachtli.
    Ty přípravky jmenuje se to abbeizer - odstraňovač starých nátěrů jsou sice skvělé ale !!!!! musíš opravdu všechen ten šlem odstranit a umýt to tak ř x benzinem, resp. trichlorem (kuřáci) jinak ti v rýhách trocha zůstane a po novém laku se začnou tělat tmavá místa a odstraňovač pracuje dál - jedná se asi o nějakou chem. reakci, která pokračuje nebo co. Takže nedoporučuji.
    Doporučit mohu 1. dobrou lakovnu na veterány za rozumný peníze, 2. laky PPG které jsem neznal nyní na ně nedám dopustit 3. koupit to jako barvu dvousložkovou, tj. ma Mini coopera např. ne BRG british Racing green od Standoxu a odstín Rover ale PPG a odstín Jaguar. Díky tomu že je to odstín jaguar je to dvousložkový lak, zelená a lesk, fantastický výsledek zcela mimo to co jsem kdy viděl. Podobně vypadají někteří brouci, kteří byli lakovaní v Blansku u Brna (klubová lakovna)těch dobrých lakoven je tam víc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.00  00:00

    « Re: Opískování karoserie

    Já mam celkem dobrý zkušenosti s drátěným kotoučem
    do rozbrušovačky.Barvu to bere perfektně a plech nepoškodí.nevím jestli je to vhodný na veterána já jsem s tím dělal golfa gti 1978 :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.02.00  08:40

    « Re: Opískování karoserie

    Díky za názory. Vsechny blatniky, kapoty a cela jsem uvrhl do louhovaci lazne. Dvere jsem se tam bal dat, quli dobremu vyplachnuti louhu. Na kastli je nehorázná vrstva laku, která dost praská a loupe se. Pokud bych to chtel sbrousit, kazdou chvili mam zanesenej smirglkotouc. Objevil jsem jeste v drogerii "Odstranovac starych nateru", ale ten neresi tu rez.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.00  19:11

    « Re: Opískování karoserie

    Piskuje se asi 12 materialy. Kromne ruznejch pisku.sklenenejma kulickama,sklenenou drti,umnelou hmotou (drti, kulickama)a trba taky ledovou drti s skorabkama od orechu (drti).Tolik teorie. Myslim ze se s tim v cesku nikdo nezabyva.Kromne piskem.Jinac mne opiskovaly ze znamosti blatniky aniz jsem to chtel.Byly pak nepatrne vetsi.Tak ze opravdu pozor.Jinac v Nemecku namacej veterany do neceho a jeto potom uplne cistej plech.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.00  13:54

    « Re: Opískování karoserie

    S tím pískováním ale pomalu. Do těch záhybů se ti dostane písek, a pokud ho do posledního zrnka nesesbíráš, tak za čas vyvařuješ znovu. Nejsem karosář, ani lakoš, ale myslím, že nejlepší by bylo vše očistit, odmastit a dobře natřít, či přímo nakypat nějakým resistinem atd.
    S tím pískováním: jeden soused si po vyvaření své Š1203 opískoval spodek a do tří let vyvařoval znova, protože písek drží vlhkost...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.00  16:26

    « Re: Opískování karoserie

    piskovaci pistoli sezenes tak kolem 1000 korun, adresu kde ti muzu poslat. Co se tyka hrubosti pisku ti moc neporadim, jenom jsem pri jisty kombinaci zaregistroval, ze starsi plech, kdyz se s tou pistoli trochu zapomenes na jednom miste, propalis jak papir. HODNE ZDARU V PISKOVANI, ja brousim rucne el. bruskou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.00  15:54

    « Opískování karoserie

    Mate z tim nekdo prakticke zkusenosti ????? Kolik stoji pískovaci pistole, jakej pisek je nejlepsi, hrubost atd) Pritahnul jsem svoji nocni muru od klempire, ktery privaril spoustu potrebnych dilu (jako treba prahy 1/2 podlahy, zadni podbehy, spodni casti blatniku, lemy apod ?:o) a nyni je to potreba pripravit na lak. Když si predstavim ty zahyby, kam vsude se za ta leta dostala rez, je mi z toho nanic.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…