PEUGEOT - obecne

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    05.04.03  15:16

    « málem bych zapomněl

    je to Peugeout 309
    ringo
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.04.03  15:12

    « VENTILY

    Chtěl bych se zeptat, zdali by mi někdo nemoh říct, jaké jsou vůle ventilů na Peugeotu 1.4 benzín, r.v. 1991, karburator Weber. Díky moc
    ringo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.03  12:18

    « Re: Ceny za opravu P106

    Zdravím Toma z Plzně. Tak Ti 106 ještě jezdí? Ty ceny jsou nadnesené, svíčky originál EUQYEM koupíš za cca 240,- výměnu máš za 5 minut hotovou. Brzdové destičky a kotouče seženeš za cca 2000,- komplet. Zrovna tento týden jsem se na to ptal. Destičky se mě nesjely po 25000 km. STK a emise dohromady za 600,- (Olomouc).
    2 roky jsem na 106ku nesáhl, investice 0,-Kč, ale posledních 14 dní blbnul volnoběh. Příčina - vadný potenciometr škrtící klapky. To je to, co jsme v minulosti hojně diskutovali ohledně cukání při rozjezdu. V servise to pošteloval a vše OK, údajně to někdy jde. Cena nového je přes 10000,- v případě že máš jednotku Bosch (vstřik), v mém případě naštěstí Magneti Marelli, kde jde vyměnit pouze ten potenciometr, cena 3000,-. Jakmile mě to začne opět blbnout, budu muset měnit. Myslím, že to je pro Tebe nová informace ohledně ceny za Magneti Marelli.
    Hafik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.03  08:22

    « Re: Ceny za opravu P106

    Jo, a ještě, proč se měnily brzdové válečky? Propouštěly? Tak proč se neměnily i pakny, to nebyly mokré? V tom případě by asi stačilo dát do prasátek nové manžety, což? Ve většině případů to tak dělám - když je nové prasátko za 800,-, a manžety za pár desítek Kč. Ale proč by se s tím servis dělal, když je jednodušší to celé vyměnit, že...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.03  08:18

    « Re: Ceny za opravu P106

    Tomas: příští týden ti sem kdyžtak hodím ceny v neorig., které používám já, teď nemám po ruce katalog...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.03  18:25

    « Re: Ceny za opravu P106

    Jak uz psal Oddie, davat 11 roku stare auto do znackoveho servisu je slusne receno neekonomicke - navic ti mechanici tam vetsinou nejsou zadni lumeni. Dily se daji bez problemu poridit v neoriginalu za zhruba polovicni cenu (a obcas jediny rozdil proti originalu je popis na krabici) - jedine, co se nedela v nahrade jsou ty svicky :-). STK jsem absolvoval minuly tyden za 410,-Kc, emise byly za 120,-.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.03  17:01

    « Re: Ceny za opravu P106

    To jsou ceny autorizovaného servisu Peugeot, ne? Proč dáváš takhle staré auto do autorizovaného servisu? Je to zbytečně drahé.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.04.03  16:03

    « Ceny za opravu P106

    Mám dotaz: je sjetí brzdových destiček po 15 tkm jízdy po městě normální?
    Prosím, zkoukněte cenu oprav ze servisu a napište, zda se Vám to zdá levné nebo drahé (P106 1.1i r.v. 1992):
    brzd. destičky 1460,-
    svíčky 488,-
    2 brzd. válečky 2460,-
    ložisko zadní l. 1200,-
    náhon tachometru, propoj s převodovkou 1097,-
    práce 2300,-
    STK + emise 1500,-
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.03  22:02

    « Dotaz na 406

    Cau.Chci se poradit protoze mam moznost koupit Peugeota 406,r.v. 97,najeto 117 tisic,obsah 2,1TDi,skvely stav,plna vybava bez kuze,vymenene oleje,remeny a brzdy,motor uplne v pohode.Cena je 250 000 kc a nevim jestli to mam vzit!Poradi te mi nekdo?Dik
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.03.03  19:01

    « Servisni manual

    Nevite kde by se dal sehnat servisni manual k Peugeot 306 2.0 HDi r.v.1999?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.03.03  16:13

    « Ofukování předního skla u 405-ky

    Přestal mi foukat vzduch na přední sklo ( u 405-ky), nevíte někdo, jak je to udělaný)? Ovládací knoflík je jinak funkční, jde měnit směr vzduchu třeba na nohy atd., jenom na to přední sklo ne, což je docela důležitý. Jestli je tam nějaká přesměrovávací klapka nebo vypadlej nějakej vzduchovej kanál? Nemáte s tím zkušenosti? Nechce se mi rozebírat celou přístrojovou desku. Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.03  22:25

    « Re: motor 1,6/16v

    No právě jestli má vůbec cenu se s tím trápit. Na druhou stranu diskuze na těch PL stránkách je fakt solidní a řeší se tam konkrétní problémy takže jim docela věřím.No a o tomhle motoru to fakt bylo jenom jednou. Mně spíš vadila ta zmínka o tom že se ta závada s těsněním opakuje.
    Znova jsem se díval - řešili tam původně předchůdce motoru NFU (1,6/16)s tím že u toho původního (1,8/8)ty problémy nebyly.Ta 16 je dost nová takže uvidíme. Nech si ale zkontrolovat rovinnost hlavy i bloku - jinak to nemá cenu jenom měnit.Já měl větší hrůzu ne z to že to teče jen ven ale třeba i někam dovnitř - dolil jsem postupně asi 2l destilky.Původně přetěsnili jenom termostat a čidlo teploty (na zkoušku - taky se jim do motoru nechtělo) ale při dolívání v servise prý byly vidět bublinky v místě prosaku takže...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.02.03  14:46

    « Re: motor 1,6/16v

    No tak to vyzera, ze mne unika chladiaca kvapalina tiez, je tam zaschnuta kvapalina...uz som to ukazoval v servise a povedali, ze to moze byt ono :-(

    To by ma az tak nesralo, proste sa vymeni tesnenie, ale ak budu v buducnosti problematicke rozvody, tak dakujem pekne. Ale priznam sa, este som o tom nepocul.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.03  12:35

    « Re: motor 1,6/16v

    Ještě proč jsem začal o motoru. Narazil jsem totiž na stránkách polského klubu na diskuzi o tomhle motoru - fakt že jenom ve dvou odkazech a v úplně jiných souvislostech.Tak mě to docela zaujalo a navíc jsem měl zrovna tu akci s těsněním - což jak uznáte je velmi povzbudivé.
    první odkaz
    ... silnik 1.6i 16V ma problemy z uszczelka (těsnění) pod glowica (w Peugetocie jest na to jakas akcja a w Citroenie nie bardzo) i pali olej....
    druhy odkaz

    ...Rozrzad (rozvod)potrafi sie rozsypac, czasem z niewiadomych przyczyn lapie wysoka temperature i ja utrzymuje (uklad chlodzenia calkowicie sprawny), pozatym uszczelka pod glowica jest jakas felerna lub cos jest nie tak na
    styku glowica-blok bo silnik broczy z tego miejsca jak nie plynem chlodzacym(chladicí kapalina) to oliwa (olej) (jest to bardzo czesta usterka silnika NFU i slyszalem juz, ze sa ludzie, ktorzy trzy razy mieli wymieniana uszczelke co wlasciwie kwalifikuje silnik(motor) do wymiany)....

    Jistě mi dáte za pravdu že pesimista je pouze dobře informovaný optimista - ale co teď?

    No asi nic / i když je fakt že zatím mám 18kkm/7měs a nic se zatím víc neděje.Olej mi to teda nežere vůbec.Takže má někdo něco...?

    Předem díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.02.03  07:27

    « Re: 306 klepání v motoru

    M65: Díky za názor. Ten můj má najeto 78kkm. Včera se mi na to juknul kamoš, sice dělá Mazdy, ale řikal, že v motoru by to nic bejt nemělo, že spíš bude něco mlátit o kastli. Tak nevim ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.02.03  23:31

    « Re: motor 1,6/16v

    Ubývala chladicí kapalina (hodně pomalu).Zdálo se mi původně že je to asi v pořádku (nové auto,léto,horko no a hlavně klasické návyky z předchozí škodovky).Na kratších trasách nebylo po zastavení nic poznat. Až po nonstop cca 1200 km jsem na motoru našel modré zaschlé stopy po kapalině.(vpředu nad olejovým filtrem a kolem něho )No a potom klasika-servis - kontrola roviny hlavy i bloku !!! potvrzení poškození těsnění a výměna v záruce.Dost mě to sralo rozebírat nový motor to není jako dotáhnout v záruce vrzající palubovku. No ale zatím je už asi 8kkm klid.Takže to udělali asi dobře. Jinak jsem s motorkem velmi spokojen - jede dobře.Jo jinak je to Xsara ale to je jedno 3/4 věcí jsou v PSA stejné.

    Jo ,ještě dotaz: komu taky tak strašně piští brzdy ?- budou určitě stejné (BOSCH)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.02.03  14:22

    « Re: 306 klepání v motoru

    Větší axial. vůle na klice,ale nic to neudělá jen je to nepříjemné. Tento motor tak "klepe" od nova, mají dnes najeto 100 tisíc i víc a OK
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 26.02.03  08:52

    « Re: motor 1,6/16v

    pekoz> ako si zistil, ze je potrebne vymenit tesnenie pod hlavou valcov?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.03  07:34

    « Re: motor 1,6/16v

    Dobrý ,každopádně díky ..:o)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.02.03  12:57

    « 306 klepání v motoru

    Ahoj lidi, mám dotaz. Mám P306 1.4. Když je motor studenej tak při přidání plynu se ozývá ( při pohledu do motoru) z levý strany takový kovový klepání ale jenom v okamžiku přidání. Když ho podržím na stabilních otáčkách, přestaneto. S servisu rozebrali celej vršek motoru, všechny vůle jsou ok, všechno co se má hýbat se hýbe, co se nemá hýbat se nehýbe.Může to být od spojky? nebo od poloos. Blbý je že se to nese celým motorem,není moc poznat přesně míst, kde ten zvuk vzniká, ale právě na polosách je to klepání cítit. Help me ...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…