Chiptuning

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.07.01  11:37

    « to Luf

    1. Nevyplatilo by se Ti investovat do spec. zařízení, aby jsi byl schopen scanovat chip přes anticopy sokl. Řídících jednotek je spousta a spočítej si, kolik by stálo spec. zařízení a všechny naladěné chipy.
    2. Software, co se prodává k vyvíjení chipů používali tuneři zhruba před 10 lety. Tento SW je primitivní a díra do světa se sním udělat nedá.
    Takový SW, co za něco stojí nikdo neprodá, pokud nebude technicky překonán a když prodá, tak cena je taková, že málokdo koupí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.07.01  11:31

    « to bandita

    1. Data v EPROM jsou v binárním formátu.
    2. Chipy v ČR nikdo nevyvíjí, všechny jsou v drtivé většině "MADE IN GERMANY".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.07.01  10:53

    « Re: data v ridici jednotce

    Mylis sa, vsetko ide. Nejaky ten multiplexor, anitcopy sokel alebo podobna vec na vstupe, to cloveka iba zdrzi, ale nezastavi. Sam asi nemam vsetko potrebne know-how, ale kebvy bolo treba, urcite ten chip precitam. Ale nie o tom som chcel. Niektore softwarove firmy ponukaju priamo soft na ladenie chipov pre vstrekovania. Ten soft je rozlicne vyspely a rozlicne drahy. A urcite nedokaze uplne vsetko, co skutocny profi soft. A navyse je k nemu potrebna aspon motorova brzda a kopu dalsich diagnostickych pristrojov. Najvacsi machri su ale aj tak ti, co prerobia chip tak, aby mohli cez PC priamo menit hodnoty na urcitych adresach. Tym to musi lietat :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.01  20:26

    « Re: data v ridici jednotce

    bandita> To by bylo super, kdyby to šlo načíst do PC, pohrabat se v tom, okopčit co se dá a pak to modifkovat a rýžovat na tom, že? Jenže právě to absolutně nejde.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.07.01  20:06

    « data v ridici jednotce

    Zdar vsem,prozradi mi nekdo v jakem formatu jsou ulozene data v EPROMce v ridici jednotce.Kdo prodava prislusne programy pro precipovani a za kolik jsou?Vyviji to u nas nekdo,nebo vsechny programy jsou ze zahranici?Dekuji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  20:09

    « Re: to ppoul

    Resume: Kompakt a spol. je z principu prasárna. Takový "ruský způsob" zvyšování výkonu. Naproti tomu přeprogramování těch již tolikrát zmiňovaných 3D map na čipu v řídící jednotce se mi jeví jako přirozené a vychytralé využití veké předimenzovanosti TDIček.

    Co ale doporučím, je KN filtr.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  20:05

    « Re: to ppoul

    Já bych jen pro úplnost dodal, že jestli je patrný rozdíl mezi novým chipem v jednotce a kompaktem, pak 2x tak patrný bude v kouřivosti, spolehlivosti a životnosti a 4x tak patrný ve spotřebě. Vše samozdřejmě ve prospěch chiptuningu přeprogramováním. Mám zkušenost s kámošovou TDI 66kW s kompaktem a jela celkem fajn, což o to. horší to ale bylo za vozidlem (kouče jako když hoří pneumatiky) a spotřeba cca 8l při svižné jízdě. Má čiplá Fabia má při tomtéž stylu tak 6-6,5l a téměř nekouří.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  16:29

    « Re: to ppoul

    dotaz vznaset nemusis, jezdi to SKVELE. Proti originalu je to rozdil jak svina.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  14:40

    « to ppoul

    Hele, speedbooster, power box, kompakt, atd.=přídavná jednotka a je to všechno na stejném principu. Chip=chip. Napsal jsem tady toho kvanta, stačí pohledat. Tvoje Octávie má jednotku BOSCH 0 281 010 181 obsahující software *0931 a *0932. Stejnou jednotku, už nachipovanou ode mne, má tady v MC např. FIJA a GOGO 99. Vznes dodaz, jak jim auto jezdí, určitě Ti rádi odpoví.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  13:24

    « Re: Jaký chiptuning zvolit ?

    ppoul> 555 má recht, je to fachman. Mám od něj chiplou Fabii TDI PD 74kW a je to * rozdíl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  11:36

    « Re: Renault Megane Coupe 1.6 66 kW

    Kdyz on ten subwoofer u nekterych vozidel pridava krome par koni i nejake ty voly :))) Neber si to osobne, to bylo minene velice obecne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.07.01  11:04

    « Re: Jaký chiptuning zvolit ?

    Pozri si Autokomplex cca. mesiac dozaku. Tam je dost popisane o Kompakt-e a podobnych somarinach. Nechcem mu robit reklamu, ale na Skody je urcite fachman, pretoze za ten necely rok, co sem chodim, som necital ani jednu kritiku, ze by nieco pokazil.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.07.01  10:30

    « Jaký chiptuning zvolit ?

    Vlastním Octavii 4x4 66kW, kterou bych rád čipnul. Z příspěvků o tuningu nebo přímo na WWW stránkách prodejců jsem se dočetl, že existují v podstatě 2(3) možnosti, které se ale (poněkud) popírají.
    0) Powerbox - zcela určitě nebrat.
    1) Jednotka Kompakt2 (Sportmotor) - nezasáhnou do motoru, mají menší kouřivost, jednotku lze odpojit.
    2) Přeprogramování chipu (Autokomplex) - zásah do motoru, naopak datové mapy "na míru".
    U obou metod je uvedeno, že používají součástky německých výrobců (originály).
    Existuje někde (nezávislé) porovnání obou metod ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.07.01  15:45

    « Re: Renault Megane Coupe 1.6 66 kW

    Díky za info, tak já raději navýším výkon v HIFI :o) Ono ten subwoofwer taky přidá nějaké koně :o)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.01  14:20

    « Re: Renault Megane Coupe 1.6 66 kW

    Nemůže.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.01  14:04

    « Re: Renault Megane Coupe 1.6 66 kW

    Zeptej se v rubrice Autokomplex. Jestli Michal chipuje i Rencky tak ti poradi. Ale moc velke zazraky jen od chipu necekej. Bude to hodne malo muziky za relativne moc penez. Kdyz upravu tak minimalne vacka(y)+chip
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.01  10:22

    « Re: :o)))

    A nějaká rada by se nenašla ? Pobavit se můžeš ve spousta rubrikách :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.07.01  09:58

    « :o)))

    Tak jsem si precetl celou tuhle rubriku. Skvele jsem se pobavil:o))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  23:45

    « Nissan 1.8

    Mam Primeru 1.8. Podvozek je velmi dobry, jen motoru by prospelo neco Nm navic ve strednich otackach. Nevite nekdo co se s tim da delat. Videl jsem inzerat ve Svycarsku na asi +15% na vykonu o momentu. Delato to nekdo v Cesku?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  16:10

    « Renault Megane Coupe 1.6 66 kW

    Prosím o radu, jestli nějakým zásadním způsobem může chiptuning zvednou výkon u tohoto auta a případně, kdo toto provádí a za kolik ? Děkuji moc za info
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…