Chiptuning

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  09:16

    « Re: Rychlejsi Calibra:to Blade

    Diky za vsechny tipy. Uz jsem nasel, co jsem chtel. Uz jsem i kontaktoval 2 firmy a zjistil potrebne udaje. Ted uz jen vyresit malickost: kde na to vzit :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.99  19:39

    « Re: Rychlejsi Calibra:to Blade:to Fitipaldi

    Ahoj.Ak chces mozem ti napisat email na mojho znameho vo fy Wetterauer, oni maju aj pobocku v Rakusku,Grazi co by si mal blizsie myslim a s nim sa da aj dohodnut na cene.Tam su parametre po uprave 250PS a myslim 350Nm.oficialna cena 1690DM+montaz.Ak nenajdes nic na tich adresach co som ti dal napis a uvediem ti dalsie.Ziaden problem.Ahoj.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 29.04.99  14:24

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    Konkurence ne, jen bych se rád taky zůčastnil. Ctěl bych něco podobného podniknout i se svým autem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.99  12:14

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    Jinak to ladění probíhá "on-line", tzn. ľe v reálném čase můľeą nastavovat jednotlivé hodnoty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.99  12:12

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    Jako základ poslouľí asi originál mapy (spíą jen orientačně), dál nastupuje to nejpracnějąí a to je
    "naladění" hodnot délky vstřiku a doby záľehu pro kaľdý bod mapy (otáčky/poloha klapky). U prvních kousků to budeme dělat společně s ladičskou firmou ale potom by měli být sami schopni. Ty mapy jsou samozřejmě pro kaľdej motor jiný, můľe se liąit i stejný typ kus od kusu.
    BTW: proč tak vyzvídáą? ľe by konkurence ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 28.04.99  12:26

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    Datové mapy Vám do té jednotky dá ta ladičská firma, nebo si je budete ladit sami ? Je to docela problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.99  10:31

    « Re: Re:

    Tiez sa mi tych 12 kW z 1.6 zda podozrivych, ale vraj to ta firma v Cechach mma aj odmerane na brzde; tie grafy by mi mali poslat faxom, tak uvidim
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.99  09:42

    « Re:

    Ha ha ha 12 kW chipem na 1,6. To si schválně nech změřit, a když tam bude víc jak 6 kW a na 95 oktanový benzín, tak sním svoje boty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.99  08:10

    « Re: Rychlejsi Calibra:to Blade

    Diky za tipy! Toho Riegera jsem vcera nahodou nasel. Dela opravdu pekne veci. Zatim se mi ale nepovedlo najit nikoho, kdo by na webu nabizel chipy. Zkusim prohledat to, co jsi mi napsal. Jeste jednou diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.99  01:41

    « Re: Rychlejsi Calibra:to Fitipaldi

    Ahoj.Takze nejake tie adresy.Lotec firmu som spominal preto lebo brat v roku 96 doniesol s NL jednu buchnutu Calibru Turbo a ta mala chip od nich,to bolo +55PS,aspon tak to mal vo fahrzeug papieroch.Vyborne auto.Inac www adresu na nich nemam ale mam telefon ak chces Nemecko-08061/36666 a fax 36655,skus aj LEXMAUL Opel Tuning,Senefelder Strasse,Industriegebiet,D-63322 Rodemark-Ober-Roden(bei Frankfurt/Main),tel.06074 98081-82,fax 06074 94288, dalej www.tuning-magazin.de ,dobre veci su na www.tunertreff.de,www.rieger-tuning.de, www.digi-tec.de,www.wetterauer.de a ak chces nejake ine prestavby motora,:))),napisem ti aj na nich adresy.Zatial ahoj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.99  20:11

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    No, zatím je to jen ve stádiu příprav. Z naąí strany je uľ vąechno hotovo, ale ta ladičská firma co s ní spolupracujem má teď nějaký problémy s brzdou, takľe se to trochu zdrľelo. Zatím to budeme zkouąet na dvoulitru peugeot. Principielně by to mělo umět obslouľit jakejkoliv benzinovej čtyřválec, je to včetně koncovejch zesilovačů na trysky a nízkonapě»ový části zapalování. Ale prakticky jakákoliv modifikace je moľná.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 27.04.99  15:01

    « Re: Vlastní ECU pro Hopa

    Vidím, že jsi zřejmě už experimentoval s alternativní řídící jednotkou. Na jakém motoru ? Můžeš mi o tom něco napsat ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.99  00:00

    « Re: Rychlejsi Calibra:to Fitipaldi

    Ahoj.Hned zajtra ti napisem adresy vsetkeho o com viem ze upravuje Opel.:)).Velmi dobry su Lexmaul a Steinmetz ale adries na chiptuning Opla mam viacej a su tam dobre ceny napr.+40Kw za nejakych 1200DM.Hned zajtra ti pisem.:).Ahoj.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  17:56

    « Bez nadpisu

    V Bratislave jedna firma(Vepos tunning) ponuka chiptuning na 1.6 55 kW;parametre:vykon +12 kW; kr.moment: + 11 - 14 % za 6 800 Sk +DPH(23%). Cipy vraj programuje nejaka firma v Mladej Boleslavi, ktora spolupracuje so Skodovkou. Vie niekto o tom nieco ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  17:42

    « Re: Rychlejsi Calibra

    Blade, diky za rady! Obavam se, ze na vic jak vymenu cipu mit nebudu. Zkousel jsem najit firmu LOTEC na Webu, ale zatim jsem nasel jen nejakou chemickou firmu. Muzes nejak upresnit, jak je kontaktovat? Nejake dalsi odkazy by take nevadily. S tim svezenim by to snad slo, ale to zalezi na tom, jestli na ty upravy budu mit :-) Zatim nemam predstavu, kolik takovy zert stoji :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  01:36

    « Re: Vlastní ECU

    Ale zkuąenosti s čím? Se stavbou? Nebo s provozem? Nebo s laděním? Taky si musíą uvědomit, ľe kdyľ někdo takovouhle věc vyvine, tak ho to asi stálo dost úsilí a pěněz, takľe se o ty pracně nabyté zkuąenosti nebude moľná chtít jen tak dělit. A pokud jde o provoz, tak tam je situace vcelku jednoduchá. Pokud uľ věc naistalujeą (někdy tomu musíą přizpůsobit čidla a snímače), tak tu věc musíą naladit. Coľ třeba u závodního motoru nebývá moc jednoduché, protoľe má poměrně malou toleranci na to aby se vůbec točil. Na to naladění samozřejmě potřebujeą brzdu. Takľe jedna věc je ECU postavit a druhá oľivit.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 25.04.99  23:12

    « Re: Vlastní ECU

    pardon . odkazy
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 25.04.99  23:11

    « Re: Vlastní ECU

    Zajímají mně spíš Vaše zkušenosti, než odkazi na firmy či konkrétní použití.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  23:14

    « Re: Rychlejsi Calibra

    AHOJ,tak co 204PS uz nestaci?:))))Najlacnejsia uprava je vymena chipu,zalezi na firme aky prirastok vykonu slubuju.Doporucujem LOTEC.Dalsie kroky zavisia na tebe: vymena zberneho potrubia spolu s celym vyfukovym potrubim a stredoveho a koncoveho tlmica za vacsie s lepsou priepustnostou,vacsie turbo a intercooler,sacie potrubie s open air filtrom,alebo drahsie prestavby motora napr.ine vacky,piesty , ojnice.Vsetko je na tebe kam az chces zajst.Adresy firem aj na www ti rad napisem ak mas zaujem.Ale musis slubit za ma potom v tom lietadle prevezies.:)))))Cau.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  17:50

    « Re: Vlastní ECU

    Pro jakou to chceą aplikaci? Závody nebo tuning? Pro jakej motor (benzin/diesel)? Rozepią se víc, zkus zauvaľovat nad tím kolik do toho chceą dát a jakej by to mělo mít komfort obsluhy, případně jaké funkce. Na základě toho můľu doporučit několik zahraničních a asi dvě tuzemské firmy.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…