Chiptuning

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.99  20:47

    « Re: Opravdu chiptuning staci

    I tím přetryskováním získáš koníky a rozdělovačem. Ale jak kde? Proto počítačem řízené vstřikování a okamžik zážehu. Které pro každý daný okamžik může určit optimum, přesněji než karburátor a rozdělovač. A může reagovat na okolní podmínky. Továrna musí splnit určité exhalační předpisy má určité představy o chování motoru , životnosti, průběhu točivého momentu a podobně... a tak, udělá motor dle svých představ aby vyhovovbal i v širokém rozpětí výrobních tolerancí. S těmi auty nebudou jezdit samí závodníci nebo dědové ale dost velké rozpětí lidí.
    Tuningová firma může opravdu přenastavit hodnoty v e větším rozpětí než si to dovolí fabrika a třeba tak, že auto bude méně brát a více pojede, ale i obráceně. Ovlivní jistě i životnost a exhalace ale zase může na obě strany. Dokonce může ošálit i tvoje smysly ubrat na výkonu a tobě bude připadat, že auto pěkně jede. Je pravda, že u atmosférického motoru to nebude tolik znát jako u turba, kde je vice možností.
    I v té fabrice mají pro každý motor spoustu variant nastavení a ta která se vybere nakonec se někdy téměr losuje dle pocitu jezdců, názoru techniků a přání managementu. A ty varianty které zbydou a jsou taky dobré mnohdy poslouží třeba tuningovým firmám, které se třeba i podílely na vývoji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.10.99  18:02

    « Opravdu chiptuning staci

    A uz je to tu zase. Uz zase plno lidi bez rozumu vcetne RSD a sportmotoru tvrdi, ze se chiptuningem zvysi vykon a snizi spotreba. Proboha zamyslete se!!!!!!!!!!!! Jak se muze chiptuningem u atmosfericky plnenych motoru zvysit ucinnost bez zasahu do mechanicke casti motoru???? U motoru s turbem je to jasne > zvysi se plnici tlak turba {to, ze tomu neni motor prispusoben je vec druha}. Ale chip tuning u atmosferic. motoru je jako ziskat kone ze S120 jen pretriskovanim karburatoru a natocenim rozdelovace. No, ted musim koncit, cau za chvili.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.10.99  23:21

    « novice

    Zdravim forum ! Panove jen k te fotce dole..hop a sopl. to na levo je prutokomer vzduchu, pak redukce na sport. filtr a samotny filtr vzduchu. chci se zeptat na ladeni vyfuku, mam orig. Remus pro Mazdu 323 ale posledni prepazka pred vystupem ven mi vyrezla, deje se neco ?? musim vyfuk otvirat a prepazku delat novou ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.10.99  23:08

    « cimbu

    Máte někdo zkušenost s touto mladoboleslavskou tuningovou firmou?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.08.99  22:45

    « Renault Megane 1,6

    Potřebuji zjistit jakou úpravou se dá zvýšit výkon motoru z 55 na 66kW, nebo více.Dík
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.08.99  17:57

    « SPORTMOTOR

    Zdravim vsechny fandy tuningu.
    Tak mně včera napadla úžasná věc. Neměl jsem večer co dělat a tak jsem si vytiskl celé toto forum a dal se do čtení. No úžasný věci. Já osobně nemám rád, když se někdo do někoho naváží, ale taky nemám rád, pokud někdo na net dává buďto nesmysly, nebo alespoň polopravdy.
    Proto jsem se rozhodl, že přiložím i svůj názor.
    1. Sportmotore, v dubnu jsi psal, že se na vývoji Vámi nabízených úprav podílel p. Vodseďálek. Pokud mi je známo p.Vodseďálek tuto sadu (myslíš-li SPRINT) po motorové stránce vyvíjel sám, ne ve spolupráci s nějakým tunerem a už vůbec ne s Vámi. On totiž s nikým z tunerů nespolupracuje. Navíc tato sada byla dána do zcela volného oběhu a svého času ji nabízelo i spousta Škodováckých prodejců.
    2. Jedno malé vysvětlení. Na svém webu uvádíš sportmotor.sro.cz, ale ať jsem hledal v obch. rejstříku jak jsem chtěl (sportmotor, sport motor apod.), žádnou takovou s.r.o. jsem nenašel, a ani žádného člověka Tvého příjmění, takže jste skutečně s.r.o., nebo si na to jen hrajete?
    Prosím o odpověď.
    Tunerům zdar. Pete.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.99  11:18

    « Re: SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    Aha, tak tose bavíme kaľdý o něčem jiném. Ten obrázek je (podle mě) filtr k BENZÍNOVÉMU motoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.99  10:40

    « Re: SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    Pokud tomu dobře rozumím, tak je čidlo jen u motorů s mezichladičem. Mám klasiku TD a ľádné čidlo sání tam nemám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.99  18:28

    « Re: SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    Ta krabice vlevo na obrazku neni ridici jednotka, je v ni jen umisteno cidlo mnozstvi a teploty nasavaneho vzduchu (MAF senzor). Proto to ma tan konektor na boku. Cili vyhodis svoje stary cidlo a das tam tohle novy a pokud je vse v poradku tak uz nemusis nikde nic serizovat, o to se prave postara tohle jinak zkalibrovany cidlo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.99  10:54

    « Re: SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    Stejne mi uplne nedochazi, jak to s tim motorem bude, kdyz je sani i vyfuk ladene na nejake optimalni otacky, potom si tam nekdo da bud sportovni koncovku nebo filtr, podle meho by to melo byt od jedne firmy, na presny typ auta a oboje dohromady. Mimochodem krabice k sani by taky neco (asi neznatelne) mela pridat, protoze je to k filtru namiru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.99  07:18

    « Re: SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    To není ľádná řídící jednotka, ale krabíce sání. Buď koupíą tak jak já jen samotný filtr do původní krabice nebo filtr včetně jiné krabice a sání.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.08.99  03:56

    « Bez nadpisu

    omlouvam se za pravopis :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.08.99  03:54

    « SPORTMOTOR : kompletni kit K & N

    Chtel bych se zeptat co vsechno obsahuje kompletni kit K & N ?
    Podle obrazku na vasi strance je tam i ( asi to nazvu blbe )"ridici jednotka" ? Je lepsi ji vymenit nebo ponechat stavajici a proc ?

    Kolik by stal kompletni kit na BMW 320i V6 r.v.86 vim ze nemate bmw v nabidce ale urcite mate prehled v cenach.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.99  20:41

    « K&N na Mondeo

    Mam Mondeo 2.5 a chtel bych vedet jestli staci vymenit filtr abych ziskal nejake ty kone na vic.A nebo jestli musim nechat seridit vstrikovani atd. ????
    Diky z odpoved.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.99  11:34

    « Re: vzduchový filtr K&N

    Tak jsem si ten filtr nechal poslat. Jeątě ho v autě nemám, ale podle toho jak je dělaný, tak to na mě dělá dost dobrý dojem. Provedením se to vůbec nedá srovnávat např. s Framem, hlavně přesnost zpracování gumové dosedací plochy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.99  08:52

    « Re: vzduchový filtr K&N

    Podle odkazu na www.mini.cz se filtry perou [cisti] asi po 50 000 Km, coz se mi zda dost nato, aby se zaplatil oproti obycejnemu [nebo by alespon nebyl tak drahy]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.99  12:49

    « Re: vzduchový filtr K&N

    dekuji za prispevek hope jsem rad ze tu mame i odbornika.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.99  12:46

    « Re: vzduchový filtr K&N

    jak uz jsem psal zalezi na aplikaci.tady nemluvime
    o vymene filtru v boxu,tady mluvime o vymene za filtr typu ram,za air flowmetrem na priklad u mazdy mx5,vsechny firmy;apex,unifilter,trust,
    finer filter,K&n,bmc,king dragon,ram-flo,a'pexi,
    jamex,tfi racing,hks,jr.delaji obe verze.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.99  11:30

    « Re: vzduchový filtr K&N

    Nestojí to moc, cca 180 za lahvičku, pere se to až je to zasraný nebo to netáhne. Kupuje se to
    různě, asi jediný co mne napadá tak si klikni na banner K&N na www.mini.cz na první straně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.08.99  08:49

    « Re: vzduchový filtr K&N

    V čem se ty filtr perou. V prospektu jsem viděl nějaký čistící přípravek. Jak často se to pere a kolik to stojí?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…