Chiptuning

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.03  22:33

    « je to jinak

    mam pul roku chiple TDCi mondeo , najel jsem uz 35 000 km a v pohode. auto jede jako tank, mam graf pred chipem a po chipu z brzdy . Delali mi to v polsku www.vtech.pl
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.12.02  18:06

    « Chiptuning

    Chiptuning bez ladění na brzdě je zlodějina a podvod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.12.02  15:58

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    "Ak autokomplex robi chiptuning a ma motorovu brzdu je to ina vec" - z osobní zkušenosti mohu říci, že iluze o této firmě, které jsem také získal zprostředkovaně z informací z Internetu o této firmě se ukázaly jako liché. Čeští takytuneři mnohdy nemají ani daleko základnější věci. A vlastní brzdu má také málokdo, motorovou má např. www.tommutuning.cz.


    Byla by škoda, kdyby tato rubrika skončila, proto pište své zkušenosti s čipováním, subjektivní dojmy, kde kdy u koho za kolik, kolik najeto a na jakém autě, zda jste měřili na brzdě a další info - třeba celkový dojem tunera. Určitě to všichni uvítáme a budeme mít více relevantních informací.


    Něco k chiptuningu: Pár lidí tady v ČR umí změnit datové mapy (to jest oblast dat asi 8% v čipu), ale aby někdo změnil řídící program (spustitelný kód) v EPROMce, o nikom takovém nevím, kdo by to (v ČR) dokázal. Ostatní tuneři umí více méně jen měnit čipy stylem jede/nejede anebo auta vozí k pokročilejším tunerům (ano, i takoví existují, vezmou si od Vás auto a zajedou s ním do Phy, kde se vymění EPROM).

  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.08.01  23:42

    « tiez tuning

    www.kw-systemst.de Je to system ako kompakt,t.j. sa to len montuje medzi chip a neviemco, stoji to 2200DEM, a vyrobca dava na to zaruku ako autokomplex.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.08.01  07:16

    « Vytunena babeta

    Vazeni tunici, v pondelok som na cyklistickom treningu dostal na frak od jednorychlostnej babety. Podotykam ze normalne ju predbehnem v akomkolvek terene rozdielom triedy. Ale na takom zvlenom terene som narazil na jednu a tej to isli 40 - 45 po rovine a tak isto aj do kopca. Bola to asi nejaka super vytunena Babeta WRC Twin Turbo :-) Stihal som s nou asi 4 kopce a potom mi fakt doslo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.08.01  05:04

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    Rozmyslete si komu auto svěříte? Pár stovek resp. nějaká tisícovka je nic proti hodnotě auta, které jste si pořídili. Cena by proto neměla být jediným kritériem při vašem rozhodování. Chip na Fábii 44/50 kW má v nabídce např. Cimbu z MB. Většina ostatních chipů na Fábii 44/50 Mpi pochází stejně od nich např. Renocar. Větší úpravu nabízí Motor excel (solidní firma). Zda mají i samotný chip nevím. Zkuste zavolat ing. Čepkovi, který vám jistě podá vyčerpávající informace. Sám má totiž upravenou Fábii.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.07.01  16:33

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    Pre info aj ostatnych: Autokomplex nerobi chiptuning na benzinove Fabie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.01  16:57

    « Re: KN filtr

    rambo1> V jakém autě to máš? Já jsem dal přímé sání KN na čipnutou Fabii TDI a subjektivně jsem to ponal velmi moc. Tak 0,4-0,5 čipu. Pokud ale nemáš turbo, tak to samozdřejmě poznáš o dost míň.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.01  16:55

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    matoo1> AUTOKOMPLEX CZ: www.chiptuning.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.01  13:52

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    Ohladom informacii o chiptuningu mam podobne skusenosti, informoval som sa u viacerych firiem a niekedy mi nevedeli podat ani zakladne informacie a samozrejme niektori si navymyslali tiez vela zujimavych veci. Preto som sa spytal na nazor v motor café. Priznam sa ze nesledujem tuto rubriku a precital som si len asi poslednych 40 prispevkov. Ak autokomplex robi chiptuning a ma motorovu brzdu je to ina vec. Samozrejme radsej dam viac penazi ak uvidim ze dotycna firma su profesionali. Ak Autokompex robi aj chiptuning mohol by mi niekto na nich poskytnut kontakt. Ja som nasiel na internete firmu Autokomplex, ktora predava auta Skoda to su oni?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.01  10:17

    « Re: Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    Nevím jaký je cenový rozdíl mezi Sportmotorem a Autokomplexem. Neznám Sportmotor. Obecně, ale mohu říci, že ohledně informaci kolem chipů už slídím dlouho, a občas při rozhovorech s mechaniky mě přepadává těžká deprese vůči mé osobě, protože si říkám, že musím vypadat jako úplný *, když si mi otevřeně troufnou tvrdit takové nesmysly a nebojí se mého úderu. Michala z Autokomplexu se mi zatím nepodařilo ani jednou přistihnout, že by odborně ulítnul, a rovněž tady na něj nezazněla jediná stížnost. Já osobně do toho půjdu za měsíc, až vypadne auto ze záruky, a i kdyby to někde bylo levnější nebudu nic riskovat, protože ten eventuální cenový rozdíl je k ceně motoru nicotný. A ještě si to pohlídám na brzdě motoru před a po.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.01  07:48

    « Re: KN filtr

    To, že má KN filtr menší odpor vzduchu, čímž dochází ke zvýšení výkonu je jasné. Bádal ale někdo nad tím, jestli odfiltruje nečistoty ze vduchu ve stejně kvalitně a zaručí tak tedy stejnou životnost motoru? Přeci jenom se jedná o sportovní filtr, kde životnost motoru je na nedůležitém místě v pořadí zájmů. A taky vyslovím kacířskou myšlenku, že nevěřím, že se dá zvýšení výkonu tímto způsobem poznat jinak než měřením. Já ho tam taky namontoval, ale i kdyby to bylo hodně, tak pocitově nejsem schopen poznat zvýšení výkonu o 2%.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  20:51

    « Re: Octavia SDI

    jozef_mak> KN filtr je sportovní filtr s vysokým průtokem (s vyskoku průchodností) vzduchu. Motor má k dispozici více vzduchu a jede líp. U turbomotorů je tato změna o dost markantnější.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  17:05

    « Chiptuning Fabia 1.4 50kW

    Chcel by som si dat spravit Chiptuning na Fabiu 1.4 50kW. Nasiel som niekolko firiem ktore ponukaju chiptuning. Narast vykonu a Kruticeho momentu je u vsetkych zhruba rovnaky. Najlacnejsie co som nasiel je u firmy Sportmotor. Nemate niekto s nimi skusenosti? Popripade ak niekto uz mate spravenu upravu mozete poskytnut informacie?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  15:42

    « Re: Octavia SDI

    Co je to KN filtr?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  14:46

    « Re: Octavia SDI

    Tak možná KN filtr, jinak nic. SDI je atm. motor a těžko co vymýšlet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  14:45

    « Re: to ZED

    Aha, tak to potom přes tu firmu z Přezletic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  13:58

    « Re: Octavia SDI

    Mozno ten Chiptuning by chcelo este s niecim skombinovat....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  09:20

    « Re: to ZED

    Toho Passata mi delali v HS-Elektronik. Slo to jeste pres jednu ceskou firmu a cena byla 31.000 s DPH.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.07.01  01:01

    « Re: Octavia SDI

    SDI není turbo, a je pravda, že ten výsledek není tak excelentní jako u turbo motoru, nicméně více z něj dostat nejde a na tu bídu těch 8PS a 17Nm za 15.300,- není tak špatná volba.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…