Chiptuning

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Tuning

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.98  17:00

    « Re: Kde tuningovat?

    Díky anonyme za odpověď.
    Tak rychle mou odpověď neuvidíš, protože pracuju mimo Ostravu. Dostanu se tam až v sobotu. Neboj se, hned jak něco zjistím, ozvu se.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.11.98  14:16

    « Re: Kde tuningovat?

    Tak už můžu tlumočit svůj názor na firmu AFROI.
    Tuning motoru 1.6MPI, výměnou čipu, přijde na 17000!!! Tak to teda ne. Vypadá to na výrobky fy SUPERCHIPS. Tvrdili mi, že mají cetrifikát, ale zvýšení výkonu o 8koní za 17000,-. Myslím, že to není účelová kombinace.
    Tedy: nevíš o nějaké jiné firmě?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.98  12:38

    « Re: Kde tuningovat?

    Tuningovat v Škodě Motorsport, tak možná za 25 000 Kč...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.11.98  13:54

    « Re: Kde tuningovat?

    Zkus firmu AFROI z Ostravy. Tel. je 069/430383.
    Dej sem potom vědět, jak jsi dopadl.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.11.98  17:52

    « Kde tuningovat?

    Pánové debatující.
    Už hodnou dobu se na internetu snažím z někoho vydolovat tuto unformaci : kde je možné provést tuning motoru 1,6MPI z felicie poblíž Ostravy (Rýmařov není zas tak daleko, ale mohlo by to být blíž). Díky Vám všem za Vaší ochotu. Ovšem mám na mysli nějaký kvalitní podnik. Je vůbec možné třeba nechat tuningovat motor někde v servisu Škoda nebo rovnou u Škoda Motorsportu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.98  10:05

    « Re: Felicia

    Jak jsem tak surfoval po světě, tak němci tvrdí, a asi správně, že výrobce při vývoji motorů musí dělat hodně kompromisů jednak kvůli velkosériové výrobě, povětrnostním podmínkám, daňovým podmínkám (např. v Německu se pokud vím platí jednak daň z objemu motoru, jednak z výkonu), jednak kvůli rozdílu výkonů u jednotlivých typů motorů 1.4, 1.6, 1.8.
    Jestli máš chuť přeprogramovat si chip sám, zkus to a napiš výsledek. Nahraj si program z chipu ze svého auta a hledej, co by se dalo změnit, přeji několik let úspěšného hledání. Dále tuším, že jenom pájecí zařízení na povrchově pájené chipy stojí několik desítek tisíc Kč. A domácí pistolovou pájkou chip asi těžko přepájíš. Takže pokud chceš přeprogramovat pouze chip u svého auta tak je asi lepší zaplatit pár tisíc za profesionálně naprogramovaný chip. Jinak, hop ví o čem mluví.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  23:28

    « Re: Felicia

    jarda: Precti si muj prispevek ze 14.10. Je prilis dlouhy na to abych ho sem daval znovu ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  23:25

    « Re: Felicia

    Uz jsem to tu jednou psal, ale opakovani je matka moudrosti ;-) Doma na kolene s tim asi nic moc neudelas, ledazebys mel motorovou brzdu, simulator EPROM, pocitac, software, hromadu zkusenosti a nahradnich svicek, pistu, ventilu, vyfukovych potrubi ..... .... Takze ti zbyva jedine nechat si vymenit cip za preprogramovany - tzv. chiptuning.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  18:44

    « Re: Felicia

    Myslím si, že jedna z variant je výměna čipu s programem v řídící jednotce (Magnetti Mareli); pomocí počítače doma na koleně bych se do toho rozhodně nepouštěl. Jestli, ale nový program skutečně lépe rozpozná ideální okamžiky zážehu a připraví optimálnější směs paliva by mě také zajímalo. Proč by to vlastně nakonec neudělal sám výrobce motoru? Je schopen/ochoten mi na to někdo odpovědět, nebo je to výrobní tajemství?
    Jarda
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  17:30

    « Felicia

    Zajímalo by mě, co je potřeba k přeprogramování řídící jednotky u Felicie, jestli k tomu stačí počítač s příslušným SW nebo nějaký speciální přístroj a jak to vlastně probíhá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  16:56

    « Re: Felicia 1.9d

    Mohl jsi mít podstatně méně problémů, kdyby jsi tam radši implantoval osmiválec z chevroletu. Pravda bylo to pak jak Ikarus, chtělo to totiž přidat zadní přípojný vozík ze SportJachtu, propojení s převodovkou jsem provedl svazkem nepovařených špaget Doporučuji! Jo a ještě něco: chce to pak startovat z trošku silnější baterie, hlavně v zimě se mi osvědčila 12voltovka do dálkového ovladače k alarmu. Mohl jsem s tím pak točit vostošest. Ale jinak fakt dobrý.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.98  12:45

    « Re: Felicia 1.9d

    Super příspěvek !!!!!!!! Všem si to natřel. Jěště teď se chechtám. Pošli to Hrabovkému do Škodovky Mladá Boleslav.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.98  20:53

    « Re: Felicia 1.9d

    Nedávno jsem tuningoval Skodu 120L /36 kW/
    na 1,9 TDI /81 kW/. Vůz má citelně lepąí dynamiku, nárůst výkonu je opravdu znát. Jediným problémem bylo přemístit motor dopředu a "vpasovat"quattro.
    Daląím nedostatkem je čtyřstupňová převodovka.
    Abys byl v obraze: dříve jsem měl max. s bídou
    130 km/h, teď atakuji poslední čárečku tachometru.
    Jezdil jsem mezi 7 a 8 litry na 100 km, teď se vejdu do pěti. Vąe zařídila ladičská firma Provaz & Pavel. Bliľąí informace na adrese:
    vojacek_stanislav@opf.slu.cz
    P.S. Přemýąlím o změně na 2.5 TDI, kdy z původních 110 kW vykřesali 145 a 325 N.m. Ale to mi asi urve podvazek....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.98  18:01

    « Re: Tuning 1.8 T

    A co pak s temi dealery (bohuzel casto anonymnimi), propagujicimi prave svoji znacku?
    Jarda
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.98  09:09

    « Re: Tuning 1.8 T

    mylslel jsem rubriku "Felicia 1.6 MPI - rady, zkušenosti, vylepšení", ne Octavia omlouvám se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.98  08:53

    « Re: Tuning 1.8 T

    Vida, vida, na co jsem narazil náhodou v rubrice Octavia se potvrzuje, takže martínek propaguje svoji vlastní firmu a ještě pomlouvá jiné. Není to zakázaný takhle si zadarmo dělat reklamu? Myslím, že by mu to měly pracovníci tohoto serveru naúčtovat jako reklamu. Co vy na to ???
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.10.98  16:27

    « Seat IBIZA 1.4i

    Ma nekdo zkusenosti s tuningem motoru 1.4i v Seatu IBIZA, pripadne s prazskou firmou Sportmotor ?
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.10.98  16:24

    « Re: Tuning 1.8 T

    Obratte se na MR TUNING. Výkon je o 40 koní vyssí a kroutici moment o 45 N.m. 0602 202409
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.10.98  14:58

    « Tuning 1.8 T

    Má někdo nějakou zkušenost s chiptuningem na motoru VW 1.8 20 V Turbo?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.10.98  09:39

    « Re: Nikdy chiptuning! Pro Igora

    Rád bych se Vás zeptal na pár podrobností, hlavně která firma Vám TDi dělala. Děkuji za zprávu na
    pvazac@iss.cz
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…