Seat Leon (2017)

11.7.2017

Seat Leon ST Cupra 300 4drive dsg byl objednán 5. 5. 2017, vyrobený 7. 9. 2017, na autosalonu byl 13. 9. 2017 a přebíral jsem ho 19. 9. 2017. VÝBĚR…

Seat Leon (cupra)

Dodkes 16.12.17  20:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Mne sa taky víc líbí FWD a manuál ale nakonec jsem si objednal FWD s DSG. Často jezdím po městě Vídeň, Praha, Bratislava a nějak jsem již zlenivěl stále řadit v zácpě. Ale souhlas že kdyby to bylo auto na víkendy a ne univerzál tak jedu do manuálu taky. Taky 11% sleva. Co se týče barvy jel bych do modré ale manželka mne ukecala na šedou. Čekám taky Cca březen 2018

cupra 16.12.17  10:27

« Re: Spotreba na D1

Tak to není auto vyloženě na spotřebu, to si pořiď něco úsporného :-) To by chtělo aspoň DSG7 nebo DSG8, aby to bylo úspornější a netočilo tolik na dálnici. Na spotřeby různých cuper se můžeš podívat na spritmonitor.de

Já mám dlouhodobou spotřebu 10 l. A jezdím občas trasu Brno - Ostrava.

foto DanDanDan

DanDanDan 15.12.17  20:58

« Spotreba na D1

Najde se mezi Vama nekdo, kdo jezdi pravidelne Brno-Praha?

Zajimalo by me, za kolik tu trasu davate s jakym stylem jizdy (a s jakou verzi auta)...

Po Cupre celkem pokukuju, ale vzhledem k tomu, ze bohuzel jezdim 90% casu po dalnici (vetsinou prumer 140-150 km/h), tak se te spotreby trochu bojim...

Predem diky za info!

cupra 14.12.17  15:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Pokud vím, Seat cenové zvýhodnění pro podnikatele neposkytuje, jako je tomu třeba u Volkswagenu. To by musel brát rozhodně více než jedno auto.

Jezdím už jen v manuálním režimu DSG :-) Prdění se super, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale to by chtělo lepší výfukovou soustavu s tlumičemi, ale to už jsou další peníze navíc. Ani po tom netoužím.

Záruku na 5 let mám, ale určitě také není všemocná, nikde mi nebyli schopni říci (nebo poslat dokument), co vše se na tuto záruku vztahuje, ani podpoře Seatu (Porsche Česká republika s.r.o., divize Seat).

drdel 11.12.17  14:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Spíš jsem myslel rozdílné slevy na IČO/člen SEAT klubu, fyzická osoba apod.
    Mě se líbí desire red i přes to, že za ní chtějí navíc o 7 tisíc více, než na ostatní metalízy a přitom na jiných modelech SEAT takový příplatek oproti jiným metlám není (Arona). Já bych moc rád 4x4 Cupru kvůli adhezi, ale je to prostě už hodně peněz a nejde do nekonečna navyšovat rozpočet a cenu vozu. Navíc se mi nelíbí na DSG jak prdí do výfuku při přeřazování na vyšší rychlost, je to jak když vrzne starý bábě bicykl + jeho automatické chování i na Sport/manuální režim, kdy při vytočeném motoru, např. před zatáčkou prostě přeřadí výš, aby za vteřinu již řadila zpět dolů... Mimochodem výměna oleje v DSG nebude tak dramatická jak jsem psal prvně, dohledal jsem něco kolem 6500Kč.

Původně jsem začínal na 1.4 92 kW za půl milionu a teď jsem v podstatě na tom, že vezmu 1.8 TSI lépe vybavenou, nebo trochu oholenou FWD Cupru ST(senzory, kamera, met. lak, winter paket, full link, prodloužená záruka a max driving asistent kvuli dálk. světlům).
    Reálně mi vyšel rozdíl asi 160 tisíc kč mezi 1.8 TSI Leon ST FR a Cupra ST FWD

Trochu mám strach o karbonování motorů EA888, to se týká zejména 1.8 TSI, ale 2.0 je konstrukčně hodně podobný a navíc se to stejně týká všech přímovstřiků. Myslel jsem, že s 1.8 už jsou všechny problémy vyřešené(tenké pístní kroužky apod), přesto mi dealer doporučoval menit olej po 10 tisicích km a auto občas prohnat. Samozřejmě pro toho, kdo si zaplatí 5letou záruku a auto hodlá do uplynutí této doby prodat je to asi jedno. Další věc která je v neprospěch Cupry je zůstatková hodnota a možnost následného prodeje a zájem o tyto vozy. Ale holt kdo chce opici, musí mít na banány, to je jasný.

cupra 11.12.17  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Modrá je dobrá :-) A pro mne nejhezčí a pak červená, prostě nějaká inspirativní barva, žádná šeď.

4x4 v manuálu jsem také dříve chtěl, byl jsem na to zvyklý z předchozího auta, ale nakonec jsem rád, že mám DSG, i když by to chtělo tak DSG8. Už jezdím jen v manuálním režimu DSG, než bych to tam řadící pákou zařadil, tak mám zařazeno. A přece jen mít obě ruce na volantu je o něco bezpečnější. I když nepopírám, že ruční řazení má také své kouzlo, pak je to řízení o něco náročnější a zábavnější.
    Porovnání FWD a 4x4 je třeba popsáno pěkně tady [odkaz]
    Ale nejlepší je si to vyzkoušet, i když příležitostí na nějakou delší testovací jízdu moc není. Já jsem čekal na 4x4 skoro 3 roky, než začnou dělat, a to bylo ještě nejisté.

Vyšší spotřeba mi za to stojí, samozřejmě DSG chce výměnu oleje, ale pořád levnější jak u Audi apod. :-)

O slevách jsem už jsem tady něco psal. Na celé Moravě nechtěli dát v dubnu/květnu 2017 více jak 10 % (samozřejmě se Seat klubem). A někde se cukali a dali by jen 6 %. Bylo jim jedno, jak se to platí, zda při dodání bezhotovostním převodem nebo přes financování. (hotovostí to Sobo asi nezaplatí, leda by donesl cca 3 x 270 tis. a hodil je na stůl v obálce :))

foto Sobo

Sobo 10.12.17  15:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

já jsem dostal taky max těch 11% při koupi v hotovosti a to jsem obešel celkem prodejen.

Mám taky FWD bez navigace, stačí mi full link a nemám modrou, ale dal jsem si černou barvu :-).

Předpoklad výroby druhý týden v březnu.

drdel 09.12.17  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Co máte všichni s tou modrou?:) Ostomas už se taky dočkal a taky modrá:)
    Digitální přístorjový štít také nechci, protože má smysl jen s dokoupenou navigací a chci přesně taky využívat waze přes full link.

Jinak 4x4 bych bral moc rád, ale s manuálem. V kombinaci s DSG to navýší cenu o 100 tisíc, to ale všichni víte. Mám strach i o životnost DSG, pokud tomu člověk bude dávat za uši. Navíc, pokud auto bude dobré, nechám si ho klidně 8 let s nájezdem 180 tis km. Tam už bych DSG po záruce moc nevěřil, k tomu je nutné přičíst výměny oleje v převodovce každých 60 tis. km, předpokládám, že to bude v autorizáku tak za 10 tisic kč, k tomu vyšší spotřeba = prostě to není jen vyšší kupní cena, ale celkově vyšší náklady.

Řídil jsem FWD i 4drive, stejnou trasu, ale bylo sucho a předokolku jsem na dané trase neutrhl a protáčení kol přišlo jen při rozjezdu. Testovací trasa bohužel neměla vracečky a ostré zatáčky, takže nejprudší zatáčka se jela na trojku pod plným plynem a auto drželo jako přibité. Umím si představit, že na štěrku, nebo vlhké/mokré silnici to bude jen marně protáčet kola, ale nemám otestováno. Nejvíc by o tom mohl asi hovořit musli - což v podstatě ve své recenzi potvrdil moje předpoklady. Mě to prostě bez toho manuální řazení přijde, že už to auto dělá úplně všechno za mě a jen se vezu, já chci ale řídit.

A ještě jedna věc, pokud to není tajemství, na jakou slevu jste se u dealerů dostali? Já jsem aktuálně na 11% s tím, že bych rád ještě o něco více. Sleva může být prý větší, ale to jen v případě vykoupení starého vozu a leasingu, což nechci.

Dodkes 08.12.17  18:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Dík za info. Ještě se rozhodnu. Ono tu blbůstka tam blbůstka 4x4 a hned je to 100k navyše. Navigaci používam jenom Waze kvůli kamerám v Rakousku to předpokladám na dogitální palibce stejně nejde zobrazit. Normální navigaci jsem se ani neobjednal. Tak uvidíme, napíšu pak recenzi.

cupra 27.11.17  00:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Já bych takovou nálož koní bez 4x4 nechtěl, vyzkoušel jsem všechny varianty a různá auta a u předokolky sice ušetříš váhu a máš trochu nižší spotřebu (jestli 10 l nebo 9 l, to je skoro jedno). Předokolky byly hrozné při rozjezdech, dostává zabrat přední náprava, bouchání, když tomu dáváš, a také dostávají zabrat přední gumy. Pro někoho může být zase více hravá předokolka.

Ať zvolíš jakoukoliv barvu, tak většina lidí, ani neví, že nějaká cupra existuje a od nějakého seata nečeká takový výkon a pak doslova čumí, když jim ujíždím. Stříbrná bude samozřejmě ještě méně nápadná. A má jednu velkou výhodu, není na ní vidět špína a škrábance. (Stříbrnou jsem měl na předchozím autě - Škoda Octavia)
    Stříbrná cupra: [odkaz]

Mám rád klasické budíky, ale u digitálního štítu vidím jednu velkou výhodu - zobrazení navigace mezi budíky nebo přes celý štít (odkaz na fotky tu již někdo dával). Někomu stačí jen hlasová navigace. Já používám navigaci, resp. mapu, u neznámých tras na orientaci po trase, abych viděl rovinky, zatáčky jako by to byl závodní okruh, a to by se mi hodilo mezi budíky. A zřejmě si budeš moci lépe navolit zobrazované informace.
    Ale je to opět další elektronická blbost, co se z dlouhodobého hlediska může posrat.

Dodkes 25.11.17  22:31

Ahojte Cupristi,

Já jsem také obejdnal ST FWD DDG 25.10. zatím čekám na potvrzení do výtoby, takže ješte můžu doobějednat.

Ohledně Digitálního štítu doobjednat nechci. Nemám objednanou ani navigaci, používát hodlám Waze přes full link. Přijde vám že může být digitál k něčemu jinému dobrý?

Uvažuji ještě o 4x4. Odrazuje mne zvýšená váha, vyšší spotřeba, 50k navyše a "neupozornění nedotáčivostí že auto už je na hraně" Spíš potřebuji zrychlení kolem 70-80 pro bezpečné předjíždění, a občas zablbnout na okreskách než si zvyšovat ego na semaforech. Poradíte?

Jinak jsme ještě nezaškrtnul Kessy a Bezdrátovou dobíječku. Kessy mi přijde zbytečně drahé a bezdrát jsem si říkal že nepotřebuji jelikož moje navigace je full link t.j telefón je vždy v USB a dobíjí se. Je to tak?

Co se týče barvy to jsem ustoupil manželce jelikož jsem podle ní v krizi středního věku (má pravdu) a ona už ustoupila že budeme mít menší kufr a bude mi nadávat když budu někoho předjíždět. Takže barva je Urban Silver, dal jsem tam k tomu Black Matt Packet přišlo mi že se k stříbrné hodí. Máte někdo zkušenost s touto barvou? Přijde mi že to bude v tomhle provedení Ultimate Sleeper, co by mi celkem vyhovovalo, ať to nikoho moc nedráždí

Cuprito 17.11.17  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Beats audio se montuje do Arony, ale slabší verze. Jsem zvyklý na Logic7, tak doufám, že to bude hrát aspoň nějak uspokojivě. Digitální budíky jsem viděl jenom na fotkách v Cupre a videu v Atece a vypadá to fajn a navigaci jsem zaškrtnul. Ale jak beats, tak budíky nikdo v leonu neviděl a nezkoušel naživo, takže je to loterie. A pro jistotu jsem dal 5 letou záruku >:D

Tady odkaz přimo na fotky budíku v Cupre: [odkaz]

drdel 17.11.17  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Ahoj Cuprito, nad beats audiem také přemýšlím, ale zatím to nikdo neslyšel - nebo se montuje i do jiných modelů? Jak hraje standardní nepříplatkové repro?

Jinak co se týče digitálního cockpitu, trochu mi uniká jeho smysl, pokud si clověk nezaškrtne navigaci. Full link tam zřejmě nebude fungovat, vypadá to pěkně, ale přínos bude nula - spíš to vnímám jako další fičuru, která se může podělat.
    Příští týden se mi snad podaří projet se krátce předokolkou i 4Drive Cuprou, tak uvidím, co na okreskách vykoukám, zároveň chci vyzkoušet Android Auto.

cupra 16.11.17  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Tak to je na tobě, mně osobně se cupracery nelíbí. Líbí se mi ty výchozí kola cupry a na zimu mám škodovácké turbiny r18, viz mé novinky. Já jsem rád, že střešní okno přes celou střechu nemám, nesnáším, když mi svítí zhora světlo, stačí, když jedu v audině s tímto nesmyslem. Kdyby to byl malé střešní okno (šíbr), jak se dělalo dříve, tak bych ho bral. Ještě musím pořídit řetězy, v zimě jezdím a hlavně hory, na 19ky bych je těžko dostal :-)

Cuprito 16.11.17  18:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Tak bude to víkendovka, takže to nějak nehrotím a v zimě bych stejně moc nejezdil. Ale znáte ten pocit, jak se chlap těší na auto. Objednával jsem v Plzni. Teď ještě přemýšlím jaké disky koupit na zimu. Seat ma v nabídce příslušentví repliky 18" cupracer, které se mi líbí, ale nevím ještě. Zajímavé disky ma i řada experience, ale nevím jak by to vypadalo na cupre. Plus váhám jestli nepřidat ještě střešní okno, jsem už na to zvyklý. Co myslíte?

cupra 16.11.17  15:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Jaro to jistí >:-[]
    Kde jsi objednával?

Cuprito 16.11.17  08:02

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Zdravím pánové, Já jsem objednával 3 dny zpátky, klasický hatchback, DSG už i s digitálním štítem a novým beats audiem. Tak jsem na to zvědavý. Předpoklad na dodání je 17 týdnů, z toho je 9 týdnů restrikce kvůli nějaké výbavě, tak uvidíme jaká bude realita.Doufám, že to neskončí jako s Atecou >:D

cupra 16.11.17  00:18

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

V Brně mají třeba 12 + 9 týdnů ve smlouvě.

cupra 16.11.17  00:17

« Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Auto je vyrobeno hned, pár hodin? Spíš trvá, než se naplánuje do výroby. Jinak moje
    vyrobené 7. 9. 2017, na autosalonu bylo 13. 9. 2017 a přebíral jsem ho 19. 9. 2017. Takže většinou do týdne je na autosalonu, ale také záleží na tom, jak mají naplánované expedice do různých států a míst. Může se čekat také na jiná auta.
    Do 3 měsíců to bych se divil, ale třeba teď na zimu bude objednávat méně lidí.

foto Sobo

Sobo 15.11.17  21:53

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

No já nemám právě nic speciálního.
    ST, manuál a z výbavy navíc jen packet winter, sound system, full link, digitální příjem a parkovací senzory.