Citroën C4 (2012)

22.6.2012

Nový vůz zakoupen u dealera AUTOPORT Praha, výbava Selection + výhřev sedadel a ozdobné chromované lišty na prazích vozidla, litá kola Boston 16" - pneu…

Citroen C4 (ZPablo)

foto augustin

augustin 23.06.2012  21:03

Gratulacia

Gratulujem. Velmi sa mi paci ako vsetky Citroen. I kolega si ho kupil a tak ho vidim pred ocami kazdy den, naozaj co do dizajnu podarene auto. Dufam, ze s nim nebudes mat problemy, prave ten kamos s nim asi po 3 mesiacoch normalne siel a naraz mu zhasli svetla, motor a vsetky kontrolky...musel byt odtiahnuty, co mu vsak zo strany Citroen bolo plne preplatene. Je mi len luto, ze Citroen dava len 2-rocnu zaruku 8-s , ak sa nemylim, tak uz snad nic ineho podobneho neexistuje. Potom uz len koncern VW dava (tu v AT) len 2 roky zaruku. I preto nema Citroen u mna napriek dizajnu velke sympatie. Ale prajem len stastne kolometre!

foto jahatik

jahatik 23.06.2012  21:27

« Re: Gratulacia

Také gratuluji :-) Patřím mezi vyvolené, kteří toto auto vlastní. Nevím jestli to je u všech prodejců stejné, ale já mam záruku 5 let.

ZPablo 23.06.2012  22:07

« Re: Re: Gratulacia

Chlapi, díky moc, a "Augustine" - zastupuju v ČR firmu v Bratislavě na Nobelova ul, od které je autorizovaný servis Citroen vzdálen jen cca. 800m :-) Teď jsem žertoval, s tou firmou je to pravda, ale doufám, že servis budu využívat pouze pro předepsané prohlídky a jen tady u nás v ČR, respektive v Praze.. (?)
        A "hatik1", jasně, mám taktéž záruku na 5 let nebo 90 000 km proběh, i když u mě spíše nastane ten kilometrický průběh, jezdím fakt dálky cca 4-5 tis. měsíčně... :-O

foto augustin

augustin 24.06.2012  09:04

« Re: Re: Re: Gratulacia

Ale za tu 5-rocnu zaruku ste si museli asi priplatit, ak sa nemylim, lebo normalne su 2 roky (v AT). Ak chces na 5 rokov, tak si musis za kazdy mesiac priplatit od 5 do 26 eur!!! v zavislosti od dohody [odkaz] Ak sa ti tu zaruku podarli vybojovat i bez platenia, mas za mna :yes: . Ale dufam, ze ju nebudes potrebovat ;-)

ZPablo 24.06.2012  10:39

« Re: Re: Re: Re: Gratulacia

Máš samozřejmě pravdu, ta prodloužená záruka je placená služba - tuším cca 14tisíc Kč stojí, ale já jí mám zdarma z důvodu financování via PSA Finance.. Uvidíme, snad jí nikdy nevyužiju, alespoň to člověku dává trochu té jistoty, že třeba po 4letech lépe uznají výrobní vady či reklamaci toho či onoho když to zazlobí, no uvidíme...

foto Michal86

Michal86 24.06.2012  20:41

Pěkná

Ahoj, auto vypadá super, světlý interiér to si zabil :-) Trošku by jsem měl strach, že to bude hned špinavý, ale vypadá to bomba.

ZPablo 24.06.2012  20:59

« Re: Pěkná

jj, no právě, vypadá to bomba! :-) Já vím, ale auto budu z 90% procent řídit já a jsem fakt na čistotu magor, takže by to mělo bejt OK >:D No a pro prcka vzadu mi v Citroenu už šijou na zadní sedačky tmavé potahy s logem - budou se natahovat jako prostěradlo, takže jsem v klidu. Navíc se mi právě u Citrouše líbí, že mají sedačky dvoubarevný - tudíž je ze zadní strany tmavá látka...

dino77 27.06.2012  20:20

« Re: Re: Pěkná

zdravim a gratulujem k novemu faru ;-) mam tiez maleho prcka ktory robi rad na zadnych sedackach svincik, tak potom ked budes mat tie potahy hotove, hod sem dake foto a popr. napis cenu. nechcem kupovat take co sa musia natahovat u dealera a trva im to 3hodiny.uvitam tvoje postrehy ked ich uz budes mat nahodene a odskusane :yes:

Kuski 30.06.2012  12:27

« Re: Pěkná

Ahoj, taky gratuluju ke krásnýmu autu se správnou barvou >:D
      Já mám světlé sedačky taky na musím říct, že po roce provozu už tolik nezáří(hlavně ta moje), ale to není nic co by nezpravil mokrý hadr. :-), takže můžeš být v klidu. :yes:

ZPablo 01.07.2012  08:16

« Re: Re: Pěkná

Ahoj Kuski, já vím, i tvůj Citrónek mě inspiroval, máme i stejný chromovaný lišty na prazích vozu, ty máš navíc moc pěkný oaklandy :-) Taky se světlého interiéru nebojím, vepředu určitě čistotu udržím, vzadu při dokoupených tmavých potazích (které ještě ale nemám) mi musí čistotu udržovat manželka hlídáním prcka, tak uvidím ;-\

Kuski 02.07.2012  16:52

« Re: Re: Re: Pěkná

Opravdu inspiroval? :-) Tak to už jsi co vím 3., mám radost >:D Díky za pochvalu Oaklandů, kola jsou to opravdu pěkná, ale abych pravdu řekl, nejradši bych si za ně nafackoval. Těch problémů s nima. Teď mi díky nim auto zase lehce míří do příkopu(už jsem to jednou taky řešil). Tak doufám, že Bostony jsou znatelně lepší. Asi totiž do nich taky půjdu.
          Jinak zadní sedačky mi příští týden otestuje neteř v dětský sedačce při cestě do Chorvatska, tak jsem zvědavý. ;-\

ZPablo 02.07.2012  22:24

« Re: Re: Re: Re: Pěkná

Fakt Tě už zase zblobí ty Oaklandy? To mi snad už ani hlava nebere, vždyť jsou to tovární (značkový) kola, jakákoliv druhovýroba (AEZ, Ronal...), a určitě levnější je teda zřejmě spolehlivější ;-\ Bostony zatím OK, ale najel jsem teprve cca 1300 km, jestli by se ale objevil nějaký problém, asi bych jim je omlátil o hlavu v servisu... (Ne, fakt, nikdy za moje řidičský počínání mě kola nezlobily - jen jednou - to se dovyvážila a bylo vše v pohodě - ?) Počkám na zkušenosti "Michala86", ten koupil továrně 17" Phoenixy - krásný kola, tak jsem zvědav, zda mu budou sedět a neklepat... Hlavně by mě štvalo u Oaklandů riziko rozhození geometrie, když tě tak zlobí - nech si jí pro jistotu v servisu zkontrolovat - sám jsi psal, že mají laserovou, měli by cokoliv odhalit zavčas... A bostony se mi moc zpočátku nezamlouvaly, ale teď už se mi líbí - čistí se v pohodě, loukotě jsou široký :-)

Kuski 03.07.2012  15:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

No já už si připadám jak pacient a přemýšlím, jestli jsem to už nějak nezpůsobil. :-) Dávat to na geometrii je úplně zbytečný. Bylo to tam už 2x, stálo to dorhomady 1400,- a vždycky zjistili, že je to v tolerancích a že neví co by to způsobilo. Už na to nemám sílu. Nejradši bych ty turky co to udělali každým tím kolem umlátil >:D Teď jedu na dovolenou a až se vrátím, tak něco budu muset vymyslet.

ZPablo 03.07.2012  19:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

No chlape, já mám zrovna dnešní update k Bostonům - opět jsem dnes odřel pravé přední kolo o disk - je to tím, že disk kola převyšuje pneumatiku vně, takže místo doteku gumy, tady hobluješ rovnou disk! :-( Už si začínám myslet, že neumím řídit, protože mám auto ani ne14dní a tohle se mi stalo už podruhý!!! Nikdy se mi nestalo odřít disk, prostě jsem na kola pedant, vždy něco způsobila manželka a ta je teď ve všem nevinně... V Passatu 17" jsem disky nikdy neodřel, ve třech Astrách jsem nikdy disky neodřel, ve Fabii - taky nikdy a můžu pokračovat až do doby získání řidičáku... Nevím, u C4 mi to štve, podotýkám, že ty obrubníky nebyly nikterak veliký - ba naopak! Chápu už asi význam předních senzorů - ty já bohužel nemám, jen ty zadní... ;-\ Takže, kola nevibrují, drží směr i vyvážení, ale jsou VELMI náchylná na parkování ve městě...Jo a dneska jsem volal dealerovi kolik že stojí 1 disk Boston samostatně - skoro 6000 litrů bez gumy... Asi koupím neznačkový, i když jsem vždycky razil originály a tuning mi va...

bicak77 04.07.2012  14:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Tak to je mazec, já mám nabídku z loňska, než jsem koupil Oaklandy. Sada Bostonů 4ks za cca 12 700Kč s DPH. A oni po tobě chtějí skoro 6 000Kč za jeden elektron? To je teda cenová politika...

ZPablo 04.07.2012  17:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Bicáku77, právě, v komplet sadě Ti dají slevu, ale jako unikum za kus to platíš jak čert.. ;-\ PS: mimochodem, zajímavost - já pražák, jelikož můj pantáta je z Frýdku-Místku a pracuje brigádně v důchodu pro Autodružstvo FM i Citroen, byl to právě on, kdo nám s manželkou (jeho dcerou), zajistil víkendové testování C4 zdarma - byla to v lednu 2011 zapůjčená 1,6 VTi od ADO - měla Tendeance a navíc autom. šíbr - víš co mě přesvědčilo o následující koupi? Test na umrzlé Olešné a oderských cestách - takhle si představuju účinné ESP včetně hill holderu a ITC, Citrónek vše zvládal s bravurou, cestou do Studénky a zpět do FM mě přesvědčil... Současnou C4 bych nejraději koupil přes ADO, ale vzhledem ke vzálenosti ku Praze by to byl nesmysl pro servisování... Takže, doufám, že Ti ADO zajistí ve Tvůj prospěch opravu kapoty (hliník - já vím) a nově nalakují ku spokojenosti.. Jo a kdybys se chtěl někdy sejít a poklábosit o C4 - chodíme s dědou k Jankovi na pivko (Radegast - co jiného - že?), můžeme se domluvit :-)

bicak77 08.07.2012  07:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Autodružstvo Frýdek-Místek? No, zřejmě dobrej voddíl, no >:D Máš pravdu, služby na úrovni (jak Citroen, tak Škoda).
                      V zimě jsem byl taky překvapený, jakou má Citrouš vynikající trakci. Kolega jezdí často do Beskyd a dostal se prý tam, kde ostatní dvoukolky ne...Přiznám se, že jsem to přičítal pneu Michelin A4, ale asi to nebude jen v těch gumách :-)
                      Jinak na setkání se domluvit klidně někdy můžeme, ve F-M sice nebydlím, ale to není problém.

bicak77 04.07.2012  14:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj Kuski, tak já musím zaklepat, ale mě i kolegovi se už podařilo Oaklandy na jaře vyvážit. Zatím pár měsíců bez problémů. Ale jsem už asi doživotně poznamenaný a denně sleduju, jestli se mi neklepou ruce nebo nevrní zadek ;-) Nějakou tu díru jsem už od jara vymetl, takže nějaké mini, micro vibrace tam jsou, ale nedá se to srovnat s tím, co bylo dřív a jak píšu, jde to na vrub používání.

Určitě zkus objet více pneuservisů, třeba s tím mají zkušenosti a budeš mít kliku.. Třeba teď nedávno jeden můj známý, který dělá v pneuservisu obcházel moje auto, díval se na Oaklandy a říkal, že na takový tvar kola má nějakou speciální hlavu.

Kuski 07.07.2012  10:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj bicak77. Díky za radu. Budu si muset sehnat nějakého zkušeného člověka, který mi to správně vyváží. Největší sranda je totiž, že táhnou do strany jen nad 100km/h a lehké vibrace se objeví od 120 do 140km/h. A to ještě né vždy vibrují. :-) Takže už mám z toho zamotanou hlavu. Uvidím. až se za týden vrátím z dovolené zkusím přezou letní gumy na plecháče a vyzkoušet, jestli to třeba nejsou špatné gumy. A když se ani tak nic nevyřeší, hliníky někomu velmi výhodně střelím >:D

bicak77 08.07.2012  07:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj Kuski, tak mě to do boku netáhlo. Ale jak píšeš, vibrace byly jen v nějakém rozmezí rychlosti. 135km/h vibrace jak sviňa, ve 150 km/h vůbec nic! Nechápu. Abych se přiznal, jsem rád, že to mám za sebou. Ale jak píšeš, můžou to být i gumy. Třeba mi to dělaly zimáky a na podzim budu mít zase oči na vrch hlavy ;-)

Tak držím palce, ať to dopadne a nemusíš se tak pěkných kol zbavovat!!!

Kuski 20.07.2012  00:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj bicak77. Tak jsem se vrátil z dovolené v Chorvatsku a ty moje elektronový lásky jménem Oakland byly úplně v pohodě. Sschválně jsem se na to zaměřil a auto drželo směr, jak kdyby jelo po kolejích. :-) Už mi to hlava nebere. >:D Jinak, jak píši u sebe v novinkách, auto bylo za celou dobu super a byla radost s ním jet až kousek pod Omiš. Dokonce jsem si vyzkoušel i ty jejich dálniční vichry. Musím říct, že se vůbec nedivím, že se díky tomu zabijou lidi. Při 80km/h to do mě tak fouklo, že jsem měl co dělat to udržet ve svém pruhu. a to jsem na to byl připravený.
                      No ale zpátky ke kolům, doufám, že se snad nějak jako zajeli a daj už pokoj. Mohly by. ;-)

bicak77 22.07.2012  18:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj Kuski, tak to jsem rád, že se kola nějak vyřešila. Já už bych za jiný design neměnil. Teď jsem měl možnost jet kousek po úplně novým, hladkým asfaltu, tak jsem to schálně rozjel, co situace umožňovala. Dostal jsem se ke 140km/h a absolutně bez vibrací. Někdy se mi totiž zdá, že to mírně háže, ale až se tam projedu i s jiným autem, zjistím, že je to povrchem cesty. Prostě mě ta story z loňska poznamenala a kola budu sledovat asi až do konce života >:D

Kuski 22.07.2012  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkná

Ahoj, neboj se, že fóbii z Oaklandů máš jen ty. >:D Já jsem na tom úplně stejně. I když musím říct, že celkem často řídím i jiná auta a volant jim lehce vibruje taky. Takže už jsme možná jen přecitlivělý. >:D

dino77 28.08.2012  15:12

potahy

cau zpablo, tak cakam a cakam na tie tvoje fotky potahov zadnych sedadiel a nic :-| hod sem dake foto a napis ako si s nimi spokojny a ci sa daju bez problemov aj dat dole a hodit do prania...mam taky dojem ze ked si ich necham spravit na svoje auto tak sa budu musiet hodne cistit :-)

ZPablo 29.08.2012  20:07

« Re: potahy

Ahoj Dino, já je už tam mám chlape na té zadní sedačce, ale jen z poloviny, protože jsem si je zkoušel natahovat sám (což je docela věda) a ten mechanik z citroenu, který mi je měl nandat měl tu dobu dovolenou a pak jsem zase byl pryč já... Navíc jsem pochopil, že je stejně budu muset sundat než mi je natáhne kompletně, protože tam mám teď novou Isofix dětskou autosedačku a bude to muset celé předělat... Takže vydrž (stejně jako musím vydržet já) a až to bude hotové tak sem ty slíbené fotky přidám ;-) Jinak se Ti omlouvám, že jsem nereagoval, ale znáš to - přes léto rodina a tak... :-) A jak Ti šlape tvůj Citrónek?

dino77 30.08.2012  16:05

« Re: Re: potahy

coece, teda klobuk dole pred kazdym, kto si na mieru site potahy chce natahovat sam. precital som uz zopar popisov ako to robili ini, ale v kazdom z nich bolo same ku..va, do pr..ele atd >:D dokonca aj pri kupe mojho auta mi predajca hovoril ze sa daju objednat origo potahy, ale ze pre servisakov je to vela roboty >:D asi radsej kavickuju tam kde som kupoval ja
        vsade sama chvala na MAD, tak ked uz, tak budem brat asi od nich a instaluju to aj tu v Blave.
        inak moj citron slape jak hodinky, len na to radenie si dako neviem zvyknut (este stale) kapota uz prefarbena/zbavena bublin pod farbou, tak uz len cakam kedy budu mat zase zlavy na C4 doplnky aby som si dokupil tie chromovane listy a chcem uz kupit na zimu aj kryt na prednu masku, nech to lepsie drzi teplo v tych mrazoch potom..

ZPablo 30.08.2012  17:38

« Re: Re: Re: potahy

Dino, já chci taky ty chromovaný lišty na auto - ceny tady u nás jsou docela vysoký, zkusím taky počkat, jestli nebude mít dealer nějakou slevu na příslušenství, chtěl jsem je namontovat komplet vč. zadní chrom. lišty na okraj kufru - a s prací skoro 8k CZK, což je docela už dost... Mám teď najeto něco přes 8 tisíc,takže tu případnou montáž spojím až s pravidelnou servisní prohlídkou, abych něco ušetřil... Jinak, mě teď čeká jednorázová nejdelší cesta s Citroenem z bodu A do bodu B, jedu v září na kongres do Martina SK a dneska jsem koukal, že to mám od baráku skoro 450km :-) a ještě mi došlo, že když jsem prodal Passata, nechal jsem tam roční 2012 SK dálniční známku i s kuponem, takže zase musím koupit znova (stojí 1.400 CZK), chjo... >:D

dino77 30.08.2012  19:21

« Re: Re: Re: Re: potahy

tak to je dost. tu je to zhruba 200e za boky, zadok a kufor, i ked bez prace..ta neviem kolko vyjde. teraz v septembri by mala byt zase daka nova akcia v citroene, tak dufam ze to bude na C4ky. inak ja mam druhy servis uz za 4k km takze take 2 mesiace.
            ten vylet do Martina si uzi a hlavne si nalep tu dialnicnu znamku zopar krat na tricko predtym ako ju capis na sklo bude sa ti lepsie davat dolu >:D >:D ja som sa predvcerom trapil s dvoma slovinskymi co mi este zostali po dovo v Chorvatsku. nastastie riedidlo na farbu to zmaklo za 10 minut :yes: :yes:

foto Matt26

Matt26 15.09.2012  23:00

Spotreba

Ahoj, pekná C4 :-) Tento model sa mi páčil odkedy ho frantíci uviedli na trh. Dobrá voľba. Teda až na ten motor. Nechcem ti brať ilúzie, ale silnejšia 1.6 hdi (122k) by bola rozumnejšia voľba, tobôž ak robíš viac km. Jednoduchý príklad na ukážke spotreby. Trasu Poprad - Brno robim za 4-6 až 4.8. Pri nutnom ponáhľaní (160 dialnica, 130 okresky) som na 5.4. A tu sa výhodu podladenej 1.6 stácajú. Viem že motor máš zatial v zábehu ( a snáď to ešte sadne) ale na taký výkon to naozaj nie sú ohromujúce hodnoty. Ak to klesne pod 4 dám palec nahoru. :yes: P.S.:Prajem veľa bezproblémových km

ZPablo 16.09.2012  12:00

« Re: Spotreba

Ahoj, vcelku s Tebou ohledně té spotřeby souhlasím, ale:
      1) silnější verze 1.6 HDI 82kW(112k - ne 122k jak píšeš ty) se neprodávala ve verzi Selection(speciální edice), kterou mám já, je dostupná pouze v Tendeance(nižší oproti Selection) a nebo ve verzi Exclusive (vyšší - na tu už jsem finančně nedosáhl..)
      2) oproti mému minulému vozu je C4 úspornější skoro o 3l nafty na 100km ;-)
      3) a ještě jedna zajímavost, natankuju-li palivo Verva diesel nebo V-Power diesel, auto žere(?!) o půl litru až litr méně než s konvenční naftou, takže se pak pod těch 5 litrů už dostanu
      4) ale je fakt, že třeba kamarád koupil kvůli rodině Peuegot 5008 s 2.0 HDI - auto má plně naložený, je těžký jak bejk a žere mu to úplně stejně jako mně a to má dvoulitra... ;-\
      Ale jak uvádím, jsem s autem spokojen jako celek a to je to hlavní a myslím, že spotřeba do 6litrů nafty v kombinaci (jezdím dost po Praze) je super :yes:
      A včera jsem jel z Martina SK domů do Prahy, auto bylo naložený, po perfektní slovenské dálnici jsem svištěl 150km/h a jel jsem v průměru za 5,4 :-)

foto Bully-

Bully_ 01.11.2012  19:29

Novinka

Ani nemluv, jsem taky zenaty a vim co ty nase hezci polovicky nekdy dokazou. Rozvadet se kvuli tomu nebudeme a zabijet je taky nema cenu >:D

foto hp21

hp21 01.11.2012  19:58

« Re: Novinka

to chce klid a nohy v teple.... >:D
      no jo, co s nima? moje se vždy naštěstí trefí, protože se zná a tam kde si myslí, že nezvládne manévrovat tam nejde, ale naučit jí řadit, to dalo práce >:D

Ivanuska_Matej ( RSka) 01.11.2012  21:06

Ad manzelka

A co tak skusit nadhlad a povedat jej, ze ju mas aj tak rad, auto su len plechy a pokial nejdeo zdravie, nejde o nic.... Mat tichu domacnost, vyrabat si problemy vo vztahu pre par "susnov" ?! tvoj boj, ale myslim, ze to chce len nadhlad

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 01.11.2012  21:49

« Re: Ad manzelka

Pár šušňů? Jak pro koho. Vezmi si, že ta škoda je cca 8% ceny nové C4 s tímto motorem, což je relativně dost na takhle hloupou nehodu. Jako chápu, že jednou se to stát může komukoliv, podruhý už je to podivná náhoda, ale jestli se to stalo v tomhle případě už potřetí, to už je napováženou. Asi bych zvážil, jestli manželce nekoupit nějakou ojetinu za 50 tisíc.

foto Stejsn

Stejsn 02.11.2012  09:18

« Re: Re: Ad manzelka

Hlavně se z těch našich plechových krabic nepos*at.

foto Nerez

Nerez 02.11.2012  09:35

« Re: Re: Re: Ad manzelka

Nevím no, já jsem si myslel, že sem na server chodí fanoušci aut, kteří ty svoje "plechové krabice" mají rádi a nejsou pro ně jen spotřebním zbožím. Pokud autu něco udělám tak sem nas*anej i sám na sebe, od cizího to mrzí jednou tolik a jak se to stane 3x tak to už je na pováženou. Rozhodně bych manželce/přítelkyni vyčinil a raději ji koupil nějakou levnou ojetinu a ať si pak opraví platí sama...

ZPablo 04.11.2012  10:04

« Re: Re: Re: Re: Ad manzelka

přesně tak! Fakt přemýšlím, že seberu 30 tisíc, půjdu snad klidně do AAA a koupím starej střep, třeba Escorta nebo Felinu a jen 1x měsíčně jí natankuju! a zbytek ať se stará sama...

Ivanuska_Matej ( RSka) 04.11.2012  13:15

« Re: Re: Re: Re: Ad manzelka

Uzasne riesenie >:D dat niekomu, kto ma "problem" v soferovani, auto,ktore sa neda nazvat inak ako pojazdnou rakvickou verim, ze budes spokojnejsie spat, nakolko tvoje auto bude v bezpeci , narozdiel od tvojej zeny .... chlapi chlapi ......nevravim, ze auta netreba mat rad .... ale na lasku su tu zeny, nie kus plechu ...

foto Jetty

Jetty 04.12.2012  06:15

« Re: Ad manzelka

možná jsis toho ještě nevšimnul, ale v tom, čemu říkáš "pojízdná rakvička" a jim podobným, je nuceno jezdit docela velké % lidí v ČR a SR normálně... Pokud vím, tak napsal že už po 3. odřela auto při výjezdu z parkoviště... takovou "závažnou nehodu" přežije i trabant :-! Felda na ježdění po městě bohatě stačí ;-)
                Samozřejmě až na to bude mít, tak jí na to courání po městě koupí Q7... Takto to ještě párkrát odře a budou tou Feldou jezdit oba :-|
                Ale je mi jasný, že pro toho, kdo jezdí s novou A8, jsou tyto škody na našich plecháčích směšný >:D No war ;-)

Ivanuska_Matej ( RSka) 06.12.2012  03:05

« Re: Re: Ad manzelka

Ak odrela auto 3 krat pri parkovani rovnakym sposobom, jej najvacsim problemom je pozornost ... Pozornost resp nepozornost je najidealnejsia na sposobenie nehody. (o dovod viac zamyslat sa nad pasivnou bezpecnostou) a rovnako som bol ucastnikom nehody s takou "rakvickou "( Felicia) a videl som co ostalo z nej a hlavne dotycneho chlapa po strete s Skovym mercedesom vo vysokej rychlosti. V tychto autach sa skrz prehnite nosniky zvnutra atd, neda bavit o ziadnej bezpecnosti, absolutne ziadnej, pri strete s modernym autom.
                  Ale ako vravis, mne je to sumak.... kazdy strojcom svojho stastia, aj nestastia ...

bicak77 02.11.2012  10:43

« Re: Ad manzelka

Tvůj pohled na věc je mi globálně vzato sympatický, ale to by mu to manželka nesměla provézt 3x po sobě!!! >:D Tady už je trošku nasranosti v pořádku, ale spíš by se chtělo zamyslet nad manželčinou další kariérou za volantem...no, jestli jde jen o parkování, tak se to dá přežít...

to ZPablo: soucítím s tebou

ZPablo 04.11.2012  09:59

« Re: Re: Ad manzelka

Chlapi, tak to prostě je! Už jsem samozřejmě vyklidněnej, ale fakt mi to štve. Opravdu se nejedná o pár šušnů - mám samozřejmě havarijko, ale spoluúčast 10 000 CZK, připočtěte to, že auto bude v servisu nějakých 5dní + to rovnou spojím s první garančkou a budu si muset vzít náhradní auto. Jelikož byla nehoda způsobená mnou (respektive manželkou) - nevztahuje se od pojišťovny možnost úhrady náhradního vozu. Takže, sumasumárum, bude to i s DPH skoro za 20 tisíc. Já opravdu s miminem a manželkou na mateřský nemám peněz nazbyt a navíc je to ještě před Vánocema... ;-\ Tak a teď pro ty zkušené, co mají rádi svoje auto, je potřeba vzít na vědomí taky fakt, že až se bude jednou auto prodávat, každej solidní kupec pozná, že to už bylo jednou stříkaný - opakuju: zadní blatník, celý dveře a budou dělat rozstřik i na přední, když to změří přístrojem, v pohodě to poznají. A znáte čechy: "no jo pane, sice Vám to opravili v autoriz. servisu, ale víte..." a budou se vás prostě snažit stlačit cenu... A úplně v neposlední řadě, servis Citroen nemá za náhradní auto s dieselovým motorem a jelikož mám v podnikání auto zapsaný, že jezdí na naftu, bude pěknej voser, jak proúčtovat účtenky z pumpy za benzin, jasně, půjde to, ale zase oser, kterej si vůbec manželka neuvědomuje, že mi to jen komplikuje..

ZPablo 05.02.2013  21:22

Jak přidat na profilu aktualizaci do novinek?

Čau chlapi, vůbec nemůžu přijít na to, jak editovat novinky u auta, co se změnil ten new vzhled na moje.auto, mi to nějak nejde...¨
    Každopádně, update: auto k dnešku přes 25tisíc km, vše OK, ale stále mi v malých rychlostech při brždění skřípou brzdy, při brzdění z vyšších zase klepou do volantu - ale nic coby bylo nějak nebezpěčné.. Teď když sněží, jednou se spustila kontrolka a poplach zadních pakovacích senzorů - ale ty byly jen zasněžené... Ranní studené starty mi nehrozí, neb startuju ve vytápěné garáži kde je v zimě cca +8-9 st.C, ale kolegové, kteří negarážují už uvádějí, že jim přimrzají zadní čelisti u parkovací brzdy... Snad mě nic zlého nepotká a Citrouš pojede dále OK..

dino77 05.07.2013  16:17

potahy

cau pablo, napis kolko ta vysli tie potahy do celeho auta, resp. kolko by asi vysli len na predne sedacky, a takisto ci si platil extra (kolko) za ich nasadenie. inak s tym logom to vyzera pekne....dik ;)

Brandon Walsh 05.07.2013  17:41

« Re: potahy

ahoj podobne sije mad zo slovenska, skus autopotahy.sk, mas tam konfigurator aj e-shop, na poziadanie nasiju na potah aj logo automobilky

ZPablo 07.07.2013  21:08

« Re: potahy

čau Dino, šila je firma na Slovensku - spolupracuje s nima můj autosalon AUTOPORT, mají vzorník a podle něj si vybereš spoustu variant.. Cena mne mile překvapila - s prací jsem platil cca 12 000 CZK i s daní - na vše je záruka - airbagy v sedačkách jsou funkční, respektive potahy se v případě nárazu rozpářou, aby nebránily vystřelení airbagu a i vyhřívání sedaček mi funguje OK :yes: Auto teď vypadá fakt moc pěkně! PS: práce jim v servisu zabrala cca 6 hodin...

ZPablo 08.11.2013  13:06

NA PRODEJ

Přátelé, jelikož od ledna dostanu služební vůz, jsem nucen citrouše prodat - bližší info prosím do SZ, díky!