Mitsubishi Pajero (2003)

12.2.2012

S autem absolvuji zejména jízdu po okreskách, ale i dálniční přesuny a jízdu po městě. Auto je vybavené automatickou převodovkou, díky které se…

Mitsubishi Pajero (Tomstone)

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 12.02.2012  13:08

Humor

>:D :yes:

Poustnik 12.02.2012  14:13

« Re: Humor

Nejlepší jsou tyhle dvě hlášky - "člověk posune hlavu do středové pozice a dostávají se mu pocity ne nepodobné z McLarenu F1.
      Kožené sedačky přitom posilují imunitu a otužilost cestujících."
      >:D >:D >:D >:D >:D

foto Destract

Destract 12.02.2012  15:13

« Re: Re: Humor

mne tedy pobavily brzdy na okruh >:D

foto Nicco

Nicco 12.02.2012  16:31

« Re: Re: Re: Humor

"Ve srovnání s mamutími porcemi benzínu například BMW X6M (které je na srovnatelné úrovni) jsou směšné, navíc jezdí na levnější naftu."
          Koupi si mauti naftak, smradi s tim ve meste a libuje si jak to levne jezdi.

foto ondri

ondří 13.02.2012  10:11

« Re: Humor

Celá recenze je plná skvělých hlášek a vskutku netradičních postřehů :-! >:D

foto radekoo

radekoo 12.02.2012  17:01

Konkurenti

Konkurenti typu Bmw X 6? Si psal recenzi na Cayenna a spletl sis foto ne? >:-[]

kolmar 12.02.2012  18:06

to ako vazne?

Pevne verima dufam,ze si niekto chcel spravti vtip a pobavit. Ak ano, tak dodavam, ze aj ja som sa zasmial.
    Dufam, ze to nebolo myslene vazne, lebo s fotomontazovymi foto by to hranicilo trochu s pripojenim nejakej psychiatrickej liecebni na net ;-)

Ps: dockame sa aj recenzii na spominany McLaren F1? zaujimali by ma dojmy pri jazde v terene a stahovania nabytku >:D

foto BigBang

BigBang 12.02.2012  20:42

« Re: to ako vazne?

a jak s nim jel s rodinou na dovolenou do Portugalska >:D

Tomstone 12.02.2012  21:27

« Re: to ako vazne?

Samo, že to má pobavit. Ale žádná fotomontáž tam není. To jsou normální fotky, jen jsem si pohrál s filtry v photoshopu.
      McLaren je dobrý námět, zkusím při troše času něco vymyslet >:D
      Nicméně tohle se zakládá na mých reálných zkušenostech- míněno, že jsem Pajero 2 roky vlastnil a byl jsem z něj prostě zhnusen než cokoli jiného, protože mi absolutně nevyhovovalo. Tak jsem si z toho udělal aspoň srandu a tenhle text jsem sepsal ještě v době, kdy jsem ho vlastnil, ale až teď jsem to vypustil do světa.. ;) (proto třeba ta levnější nafta- teď je dražší..)
      to radekoo: nespletl jsem se, X6 je tam schválně, celé je to nadsázka, pokud sis nevšiml ;)
      Účel je jen vás pobavit, nicméně pokud byste měli i reálné dotazy, tak odpovím i na ně ;)

kolmar 13.02.2012  14:39

« Re: Re: to ako vazne?

Ok, no samozrejme mam aj realne dotazy. Viznam sa "trochu" v tych autach a viem priblizne o com su, no brat vazne uvazuje o kupe jazdenky tak napis co ti prave vadilo a hlavne ma zaujima ci a co ti odislo resp. si musel servisovat + pridaj spotrebu. Kazdy nazor od majitela je dobry.

PS: Ide o auto nie do mesta ale na vikeny a dovolenky aj s jazdou mimo cestach a maximalne prakticke. Bracho jazdi slusne podla predpisov, nie ako ja ;-)

Tomstone 13.02.2012  15:25

« Re: Re: Re: to ako vazne?

Servis tam byl v pohodě.. Měnil jsem jen brzdy a řemen.
          A k celku co mi na něm vadilo- tak předně já nejsem cílová skupina tohodle auta.. Já potřebuju menší, lehké, mrštné auto.. Nejlépe, co málo žere.. Btw. s i30 jsem na výsost spokojen. Cayenne byla přemotorovaná bestie, se kterou šlo jezdit velmi rychle, ale na dálnici člověk jel 200 a říkal si, jestli jede aspoň 100.. Navíc ta spotřeba :/.. Známý má DB9 a jezdí za 18l, já se v Porsche častokrát pod 20l ani nevlez..
          Ale k Pajeru- má 2,5t a skoro 5m délku, takže do města opravdu ne. Terén zvládne, jenže kolikrát to člověk využije? Já bych to spočítal na prstech jedné ruky.. A to bych i zahrnul předchozích 5 let, co s tím jezdil otec.
          Moje celková průměrná spotřeba za ty 2 roky byla 10,99l/100km. Ale rozptyl je od 9,8l-13,2l. Většinou to bylo okolo 10,6l/100km. A jestli má bratr klidné tempo, tak bude okolo 10-10,5l.
          Když bych ho porovnal s novým Pajerem, tak teda nic moc pokrok teda.. Subwoofer v kufru navíc, kvalitnější kůže, pár koní, trochu krouťáku, reálná horší spotřeba, škaredší provedení středového panelu, jiné budíky a kvůli jinému profilu gum drží líp na cestě, ale to je tak vše..
          Je to prostě těžké, velké, neohrabané, pomalé auto. Pokud člověk jezdí klidně, potřebuje hodně prostoru, líbí se mu offroady a nechce investovat do prémiových značek s drahým servisem, tak tohle je jedna z dobrých alternativ.

kolmar 14.02.2012  01:37

« Re: Re: Re: Re: to ako vazne?

Diky za info. Ano nie je to zla volba pre tento druh auta. LC 120 by bola asi spolahlivejsia a aj hodnotnejsia, no stale si drzia ceny podstatne vyssie ako Pajera. Asi aj pre problemy Pajera s dvojhmotnymi zotrvacnikmi, prednymi loziskami ci horsou vydrzou palivovej sustavy. No stale je to spolahlivejsie ako napr. Terracan ci Pathfinder.
            Brat jazdi malo, pozera hlavne benzin no Pajero malo 3,5 V6 co by bolo inak v pohode, keby tam nebol priamy vstrek GDI a zatial sa to neda velmi dobre prerobit na LPG. Tak ostava diesel, a ked chce mensiu spotrebu tak spokojit sa s SUV typu Forester, ci Rav 4 (tie maju staly pohon 4x4 a daco dokazu aj mimo cesty). Nech si lame hlavu ;-)

Prepac ale i30? urcite to nie je zle auto (jazdil som len benzinovy Ceed) no ked mas aj na hracky typu Cayenne tak nebolo by ti vhodnejsia napr. Impreza ci 1er co by bolo podstatne zabavnejsie a stale usporne?

PS: cudoval by si sa kolkokrat ja idem do "terenu" s Fabiou...proste nemam nic lepsie, len ked ide do husteho tak poziciavam do kamarata Pajero V20.

Tomstone 14.02.2012  17:06

« Re: Re: Re: Re: Re: to ako vazne?

Se spolehlivostí nevím osobně, jak se to pohybuje. Ale logicky bych řekl, že u tereňáků musí dimenzovat díly pro těžký terén, takže při jízdě po cestách s občasnou terénní vložkou to musí být víc než dostatečné. Jestli je LC více spolehlivější než Pajero, tak si nemyslím, že tam bude velký rozdíl v těch absolutních hodnotách. Tím ho nechci nijak obhajovat, ale i designem mě Pajero oslovuje teda víc..
              Forestra považuju za velmi podařené auto teda, ale nevím, jestli by bratrovi nebylo malé..? Jaké má vůbec požadavky?

Chápu tvou otázku, ale bohužel ti asi nejsem schopen jednoduše odpovědět, protože je to komplikovanější.. :-) Ale ve zkratce- uvažoval jsem nad auty od mx5 přes Imprezu, až po Superba, ale pro tu chvíli byla i30 nejlepší volbou. A nijak toho nelituju :-) V budoucnu bych k tomu rád přidal něco sportovního, pokud se bude dařit, takže zas na takové scestí jsem nesešel. Jasně, že bych rád viděl v garáži 911tku (btw. to by mě už nikdo z té garáže nevytáhl >:D ), ale na to si myslím mám ještě dost času.. :-)

A s Fabkou se nedivím :-) Auto je sice důležité, ale důležitější je člen mezi volantem a sedadlem..:)

kolmar 14.02.2012  23:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: to ako vazne?

LC 120 je oproti Pajeru V60 urcite spolahlivejsie...to viem iste ;-) Nova LC 150 neni zdaleka taka krasna ako starsia 120-tka, no pajero vyzera hlavne po facelifte v r. 2003 velmi velmi dobre!

Brat je samostatna kapitola. S nim je to tragedia. Uz pozeral Koktavky 4x4, Freelander, X-trail, Forester, takmer kupil RAV 4 a neskor 520i Touring. Teraz casto pozera Pajera, ja mu odporucam aj Outback alebo 3er s X drivom ci E-classe 4 Matic ak sa rozhodne pre nie off road. Keby mal viac penazi tak ide to LC 100 a jeho sen je Range Rover, no uvidis, ze sa mu narodi babo, bude potrebovat surne auto a kupi Ceeda alebo Cruza >:D

911 ti prajem, no zase tak nefnukaj, ja som mal tolko "stastia" ze momentalne si nemozem dovolit ani tu Fabiu. Inac keby si chcel porschatko prehnat na vychod SR tak pozyvam na pivo :-!

Ano ten clanok je najdolezitejsi. Nerovnosti sa daju nejak rozumne prejst (hoci kryt motora je uz na kusy) no problem su mlaky plne blata-tam uz len zotrvacnost aj to len ak je to plytke. Faba je ale 100 konova s ASR+MSR cize casto aj s privesom plnym dreva hore zasnezenym kopcom sa to cuduj sa svete vytrepe :yes:

Tomstone 18.02.2012  09:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to ako vazne?

Bratrovi se nedivím, že tak fluktuje.. Když jsem si vybíral náhradu za Pajero, tak mi to trvalo 3 měsíce.. Dokonce jsem měl suprovou cenovou nabídku a pak z toho sešlo..
                  No moc nefňukám :-) Já jsem s tou i30 opravdu hodně spokojený :-) A s tím "štěstím" to je opravdu komplikovanější.. Ony nejsou věci často takové, jaké se zdají na první pohled být.. Třeba s tím Cayennem jsem najel 1500 - 2000km.. A z toho byly 2 jízdy do Brna kvůli servisu.. Jinak to bylo hlavně v garáži.. Ale otec mohl (a v jednom kuse to dělal) říct v hospodě- mám Porsche, heč heč.. Takže tolik asi o slavném vlastnění toho auta.. Btw. už je asi čtvrt roku prodané.. Takže na cestu v Porsche na východ Slovenska budem muset počkat na tu 911.. A to brzo nebude >:D
                  A Fabku s přívěsem plným dřeva v terénu bych chtěl teda vidět >:D >:D To si myslím je zážitek na celý život :))) To jsou takové věci, které motoristické oko potěší vidět.. Pokud vám tam teda nešlo nějak o život, nebo jste nebourali..

foto radekoo

radekoo 13.02.2012  19:46

« Re: Re: to ako vazne?

A já to myslel smrtelně vážně :*)

talio2 12.02.2012  23:56

pajero

Ahoj, víš co slovo Pajero znamená ve španělštině ? resp. proč se pod tímto názvem toto Mitsu neprodávalo ve Španělsku ? >:D >:D

kolmar 13.02.2012  14:41

« Re: pajero

no daj! ci si to po dlhych rokoch pamatam spravne... len tu nehadz video chodia tu aj deti >:D

Tomstone 13.02.2012  15:27

« Re: pajero

Jop.. :-) Proto je tam Montero a v GB Shogun ;)

foto Kajuska

Kajuška 13.02.2012  19:59

Druhá fotka

Tady si to někdo spletl s kadibudkou ;-)

foto ricz73

ricz73 14.02.2012  10:58

Pěkná recenze

Už dlouho jsem se tak dobře nepobavi, :-)