Fiat Barchetta (1997)

17.3.2010

Zhruba v polovině léta 2009 jsem se rozhodl, že si pořídím novou hračku - auto čistě pro zábavu (praktičnost tedy neměla v rozhodování skoro žádnou…

Fiat Barchetta (SlunecniSvit)

SlunecniSvit 17.03.2010  21:29

Pokus

FRPE 17.03.2010  21:36

Slunce v duši

Ahoj Sluneční Svite! ;-)

Recenze obsáhlá, jen jsem jí přelétl a nyní jsi jí jdu v klidu u jídla přečíst. Ale fotek zatial veľa málo. ;-\
    Zeptám se - auto je v laku, takže nemůžeš fotit? Druhá otázka jak jsi přišel k té přezdívce? :-O

Jinak dneska jsi byl v Plzni viď? Svítil tady sluneční svit celý odpoledne ... >:D

Vítám tě na MACZu! :yes:

foto tofoj

tofoj 17.03.2010  22:55

« Re: Slunce v duši

Ježiši tak to slintám do Plzně >:D

Zejtra zkusím nahodit fotku blízkopražský zahrady, to budeš plakat >:D

FRPE 17.03.2010  22:59

« Re: Re: Slunce v duši

Nemohu se dočkat Tomíku ... >:D Jinak fakt dneska bylo docela pěkně ... :yes:

SlunecniSvit 18.03.2010  18:39

« Re: Slunce v duši

Frpe: Slunecni Svit, to je muj specialni tajny poeticky nick na baleni holek ..
      jj, dneska jsem svitil cely den v plzni v borskych polich, svet je maly :-)

FRPE 19.03.2010  14:41

« Re: Re: Slunce v duši

A ty jsy ze Zplzně chlapče? :-O To sme se někda mochly potkat né? Ty vezmeš tu svou ,,bagetu,, teda balchetu a já vesmu třýkolku a pojedeme se projet né? ;-) >:D

SlunecniSvit 20.03.2010  07:28

« Re: Re: Re: Slunce v duši

no, jasne, nekdy muzeme..kdyz bude pocasi, jestli me chlupaty do ty doby taky nevybodujou.. naposled,kdyz vylezlo slunko byli na domazlicky, tam na ty ctyrproudovce tesne pred zuzenim dvou pruhu do jednoho na takovym rovnym prehlednym useku, previti..

SlunecniSvit 20.03.2010  07:40

« Re: Re: Re: Slunce v duši

foto Hitachi

Hitachi 18.03.2010  08:30

Západ slunce a vítr ve vlasech

krásný auto, to je bez debat. Tento "člunek" spolu s Fiatem Coupé = nejčastější výjev na plakátech v pokoji mých dětských let. Chápu, že auto je hlavně pro zábavu a radost s jízdy. Pokud bys ho potřeboval na delší trasy a jako hlavní auto, volil bys asi MX5, tam jsou jízdní vlastnosti zase ještě dál.
    S motorem mám skvělé zkušenosti, když jsem měl tu čest se s ním vozit ve Stilu. Spotřeba ušla, výkon taky super, jen ta spolehlivost. Snad jsi chytl dobrý kus, protože jinak ti pojmy jako variátor nebo klapka sání nepěkně vstoupí do snu.
    Recenze je poměrně dobrá, pěkné čtení. Hodnotit ale zatím nebudu, počkám si na sérii zajímavějších fotek. Takže ať to jezdí a slunko nepřekryje žádný mrak ;-) :yes:

jossalito 18.03.2010  10:00

Údaje

Údaje máš kapku nadhodnocené.
    Auto s jednaosmičkou určite nepojede rychleji než nějakých 200 a z 0-100 bych to viděl horko těžko za 9.

Auto jinak pěkný, taky jsem o něm uvažoval pro moji polovičku.

SlunecniSvit 18.03.2010  18:09

« Re: Údaje

Je to sice jen 1.8, ale nezapomen,ze auto je lehky a maly..
      tady mas dukaz:
      235 km/h

ohledne toho zrychleni 0-100 7.8 video:
      ale osobne jsem to zatim nezkousel..

az bude cas tak to premerim s GPS, zatim jsem tam ty udaje jen tak střelil

jossalito 18.03.2010  18:20

« Re: Re: Údaje

No to asi nebude důkaz. Šoupni na sklo GPS navigaci, rozjeď to co to dá a natoč to. Když přelezeš přes 200, budeš dobrej.

Tabulkové údaje výrobce jsou podstatně mírnější než ty. 96 kW na 235 opravdu nestačí, na to já potřeboval kdysi dávno 125 kW a podstatně větší auto se schopnější podvozkem. Tohle je jen ořezaný Punto. A jak přelezeš přes 200, tak hoodně děla aerodynamika a todle bez střechy nebo s plátnem ji má fakt mizernou (ve vysokých rychlostech).

Jinak doplň fotky, je to pěkný auto a zaslouží si nafotit každý detail. ;-)

SlunecniSvit 18.03.2010  18:33

« Re: Re: Údaje

nebo taková 220ka na policejním radaru.. to by byl důkaz.. ale jo.. možná se časem odhodlám.. ( a není to jedno? :-) )

jossalito 18.03.2010  18:41

« Re: Re: Re: Údaje

V podstatě to jedno je. :-)

Co ale jedno není, je málo fotek. Vím, že čekáš na lak, ale hned potom musíš doplnit fotky, moc fotek. :-)

Ronault. 18.03.2010  18:47

« Re: Re: Re: Re: Údaje

Ty už píšeš i sem? Už nevíš kde ten počet příspěvků nahnat, co? >:-[] >:D

Kdy vložíš tu svou kabelku aspoň?

Jinak Barčetta pěkná :-)

jossalito 18.03.2010  18:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Údaje

Já na to prezentování svých aut moc nejsem.

Právě mezi toudle kráskou a tím přívěškem co mám doma, jsem se rozhodoval. No nakonec to rozsekla drahá, která čistě prakticky naznala, že chce auto, do kterého nebude pršet a bude se s ním dát jezdit i v zimě. Tak Barčeta ostrouhala a já taky. :*)

foto filipsson

filipsson 20.03.2010  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údaje

pokud se nemýlím, Barchetta se čte "barketa" ne barčeta.. prosím, berte to navědomí..je to to samý jako "lamordžíny"...
                  zrovna na automobilovým servru bych to slyšet nemusel,)

SlunecniSvit 20.03.2010  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údaje

u italskyho auta se da predpokladat italska vyslovnost,tedy [barketa] ..
                    ale dost lidi to cte anglicky [barčeta], což jsem myslím slyšel i ve fifth gearu a nějakých dalších pořadech, který vznikaly v angličtině..

foto filipsson

filipsson 21.03.2010  00:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údaje

bohužel je to jak říkáš.. chápu že né každej ví jak se čte italština.. proto sem na to jen upozornil:)

foto ludeco

ludeco 18.03.2010  10:06

Pěkné, ale...

...máš v tom spoustu nepřesností. Designérem Fiatu Coupé byl Chris Bangle (exteriér) a Pininfarina osobně (interiér). Dále motor z Barchetty nemá vůbec nic společného s motorem 1.75 TBi z Alfy 159, dával se možná tak do Alfy 156.
    Jinak je pravda, že mnoho dílů se objevuje jak ve Fiatech, tak i v jiných značkách Fiat Group. Např. vnitřní zpětná zrcátka ve Ferrari mají úplně stejné úchyty jako v Puntu, nebo spínačku z Brava najdete i u Brery...
    Ale jinak :yes:

SlunecniSvit 18.03.2010  18:16

« Re: Pěkné, ale...

ohledne toho Zapatinase jsem cerpal z wiki, ale asi je tam chyba:

pokud jde o 1.75 TBi z alfy 159, zmiňoval jsem se o litinovem BLOKU motoru, ktery je skutečně shodný, hlava ale doznala samozrejme dost zmen..
      viz:

foto Stain

Stain 18.03.2010  12:28

Pěkná

Mi máme žlutou podvozek novitec ,vejfu(c)k supersprint ,nový rozvody ,takže je připravená na sezonu holka možná že se potkáme na sraze fiat barchetta clubu >:D

SlunecniSvit 18.03.2010  18:18

Díky

Díky všem za kladné ohlasy, nepřesnosti opravím..

Pokud jde o ty fotky, barča je zatím u lakýrníka, až se vrátí a bude pěkný počasí, tak určitě nějaké přidám.

foto JardaSLX-BMWfans-

JardaSLX (BMWfans) 18.03.2010  18:29

Barčeta

Na ja, Barchetta se mi vždycky líbila a ta tvoje, jestli se povede lak tak to bude kus! :-)

SlunecniSvit 18.03.2010  18:34

pm

jestli jste mi někdo posílal soukromou zprávu, tak pravděpodobně nedošla.. zobrazil se mi jen prázdný text..

foto Subaru4ever

Subaru4ever 18.03.2010  20:29

"Kolega"

Máš moc krásné kabrio - bodeť bych ti ho nepochválil, když ho navrhoval stejný člověk, jako moje autíčko ;-)

Jen škoda toho předního pohonu - ale nejspíš je to jediná věc, která Barchetě chybí :yes:

Ať ti tvé auto pro radost dělá jen radost a rád ti to časem ohodnotím, až přibudou fotky Barči v novém kabátku. Recenze je totiž velice solidní a auto jakbysmet :-)

SlunecniSvit 18.03.2010  20:42

« Re: "Kolega"

děkuju, zadní náhon by se k ní hodil víc, ale i s předním je mimořádně zábavná,.. drží dobře stopu a občas je i mírně přetáčivá, což by člověk u předohrabu nečekal..

foto nxue

nxue 18.03.2010  20:54

........................................…

PERFECT!!!!!!!

foto m-z-

m.z. 19.03.2010  19:32

« Re: ........................................…

Na Barchetu jsme měli kdysi taky políčeno.V testech docela jízdní vlastnosti kritizovali,MX5 byla hodnocena mnohem lépe,ale auto je hezké.Trochu mě taky odrazoval slabší motor,ta dynamika není nijak zázračná,230km/h to možná pojede tacho,skutečnost max. 210,zrychlení na tom videu je k smíchu,vůbec jsem nepochopil,za kolik to teda dali,ale měřit zrychlení v plně obsazeném autě je teda fakt nápad.V jejich případě bych to viděl kolem 10s.
      Ale na letní romantické,podvečerní vyjížďky krajinkou, super kára :yes:

foto chetoos

chetoos 20.03.2010  14:13

barchetta

jde vidět že i na ptatformě punta jde udělat parádní vůz.Moc se mi líbí provedení karoserie a interéru jen bych přidal víc fotek

foto kexxik

kexxik 20.03.2010  16:17

0-100=8,9 Vmax=200kmh budíček

[odkaz] takže asi takhle bych to chtěl vidět v těch údajích nahoře. Minimálně do té doby než natočíš video z TVÉHO auta a nebudeš sem dávat nějaký nesmysly z youtube >:D

"-- skrytý --" 20.03.2010  17:22

« Re: 0-100=8,9 Vmax=200kmh budíček

hm tady si někdo hodně přidal ;-)

"-- skrytý --" 21.03.2010  19:47

Pohodička

Pěkný auto na letní pohodu. Loni jsem mel pujceny Boxter Cabrio a moc se mi to libilo. Ten vitr ve vlasech ma proste neco do sebe. Tohle bude urcite podobny, tak preju v lete hodne zabavy ;-)

SlunecniSvit 21.03.2010  21:18

« Re: Pohodička

jo.. kabriolety maji svý kouzlo,kdo nezažil, nepochopí. dneska uz jsem to nemohl vydržet a projel jsem se asi 40km po okreskach, barča topí dobre, tak to celkem šlo, proud větru pěkně odvede i jemnější déšť..

foto Tymkoo

Tymkoo 26.04.2010  14:32

ronnie

.. já věděl, že sem to auto z aktuálných forem někde viděl..:-D

"-- skrytý --" 22.06.2010  17:53

barchetta

Moc pěknej kousek, sám taky mám barču a z Plzně jsem taky, tak se někdy můžem sejít ;-)

SlunecniSvit 22.06.2010  21:33

« Re: barchetta

jj, urcite.. nemas nahodou tu cernou,kterou obcas vidim parkovat na zakazu zastaveni v centru? : ))

"-- skrytý --" 23.06.2010  11:54

« Re: Re: barchetta

Nn stříbrnou, ale je fakt, že po městě jich pár jezdí...

foto ZiP2150

ZiP2150 06.07.2010  01:41

FIat Mačeta

Daný kúsok som jazdil ako jeden z dvoch kabrioletov v mojom automobilovom živote... a druhý bol Nissan Micra :-) Barcheta je fakt veselé auto, kompaktná motokára. Jediné čoho by som sa v SR bál, je strecha, keďže neprajníkov nie je nikdy dosť. Nerobila sa aj so silnejším motorom? Mám rád, keď vidím staršie ročníky v super stave a hlavne keď sa o takú krásavicu majiteľ stará :yes: Kolega, posledná otázka, len k hodnoteniu Honludy, prezri please kategóriu fotky. Tie sú moja srdcovka, Ďakujem ;-)

SlunecniSvit 06.07.2010  21:46

« Re: FIat Mačeta

no,ok.. mas tam 10ku za fotky..upraveno,.. pekne me totiz nastve,kdyz si nekdo da jako hlavni fotku obrazek jinyho auta (mustanga nebo cos tam mel)

jinak k te barchette.. ono necelych 100kW na tunu celkem na bezny jezdeni a vyblbnuti se v klikatych zatackach staci. Jiny motor se do ni nedaval, ale slysel jsem o lidech,ktery si tam pridali turbo a zvysili vykon az na 200 koni..

foto ZiP2150

ZiP2150 07.07.2010  04:00

« Re: Re: FIat Mačeta

Svoje auto rok neuvidim, nemam ho ako aktualizovat, je v zimnom spanku... a Mustang GT500 King of the Road edition sa nevidi kazdy den >:D

Ked som siel proti Barchete na A6, tak to bolo len tak tak... len musim podotknut, ze to bol 190k diesel, takze palec hore.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 16.07.2010  22:46

8 za GT-R?

Nemusí se ti GT-R líbit,ale vzhledem k jeho vlastnostem,výkonům,ceně a zdejšímu kolorytu hodnocení mi 8-mička za supersport připadá dost přísná.Možná by nebylo na škodu alespoň uvést důvody,co tě k tomu vedlo :-|

Sysoj Psojič 17.07.2010  00:54

« Re: 8 za GT-R?

Neboj, dal jsem mu za 2 a to ne jako ve škole. To je ještě moc milosrdné (na Fiata), ale zaslouží si to :-)
      Já se spíš obávám, že fiatista s takovou kraksnou opravdu netuší, co to GT-R vůbec je a co umí, omluv ho. Po nesčetných opravách svého stroje už má zakalenou mysl >:-[]
      Tohle auto si koupí jen Saudek nebo imbecil. Budiž mu jeho rozutíkaných 96kW potěchou a design pro buzeranty jakbysmet :-!

"-- skrytý --" 17.07.2010  01:30

« Re: Re: 8 za GT-R?

I tip my hat to you, dear sir :-)

"supersport" based on Punto 1 chassis and it's just fugly (in my bottom 10 along with MiTo, the new Giulietta and Multipla)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.07.2010  17:12

« Re: 8 za GT-R?

sysoj - dal jsi mu 3 x 1,což je,podle mě,ještě větší nesmysl než jeho hodnocení GT-R :no:

btw : design pro buzeranty?S tím teda těžce nesouhlasím :-!

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 17.07.2010  17:22

« Re: Re: 8 za GT-R?

A jéje, tady si zas někdo nedovolil jít s davem a dal autu jinou známku než 10, a to dokonce osmičku, jaký to opovážlivec :no: Cožpak je tady pravidlem, aby se bodovalo jen desítkami? Vždyť je tu stupnice od 1 do deseti, tak proč se, proboha, nevyužívá?!
        A Sysoji, při vší úctě, ale tvoje chování alá "já mám GT-R, jsem king, ostatní jsou idioti" je tragický :no: :no: :no:
        A Barchetta je možná stará šunka s podvozkem z Punta, ale vsadím se, že leckomu dokáže na tváři vykouzlit stejný úsmev, jako tvoje auto. Víš, zábava není jen o výkonu a penězích ;-)

Chobot 17.07.2010  17:51

« Re: Re: Re: 8 za GT-R?

Chtěl sem něco takového napsat, ale nebyl sem schopen to tak srozumitelně zformulovat. Každopádně :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.07.2010  20:04

« Re: 8 za GT-R?

xganga - nebylo to myšleno zle(myslím ta kritika osmičky od Mojita - já mu ale říkala,ať se do toho nemontuje,no ale chápu ho,jde o GT-Rko >:-[] ).Jen prostě vzhledem ke známkám jiných aut...a bla,bla....

Sysoji,dost jsi mě zklamal svým vystupováním zde! :no: 8-s
          Jo a někdo možná netuší co to je GT-R,ale to neznamená,že je to horší člověk!
          btw - někdo nezná GT-R a někdo zase Zetko,že?A že zrovna ty,jakožto majitel(?) Nissanu GT-R, nevíš co je "Zetko",mě docela dost překvapuje...

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 17.07.2010  20:24

« Re: Re: 8 za GT-R?

Dyť já vim, že vy dva jste do GT-Rka zamilovaní, však to nebylo ani mířeno na Mojita, ještě aby se za svojí lásku nebil >:-[] I když teda ty neustálý debaty o tom, proč někdo nedal autu/fotkám/recenzi "automatických" 10 bodů, mě štvou. Je tu škála desíti bodů, takže těch 8 je pořád výrazný nadprůměr ;-) :yes:
            Sám bych ten příspěvek jinak nenapsal, kdyby se pán majitel zachoval s grácií a přešel to s mávnutím ruky (proč se taky vztekat nad nějakým blbým hodnocením, když mu v garáži parkuje tohle auto). Ale zjevně pro něj to auto znamená spíš určitou formu zvýšení vlastního ega, než stroj určený pro nadměrné vyplavování adrenalinu do krve :no:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.07.2010  20:55

« Re: 8 za GT-R?

xganga - ...Dyť já vim, že vy dva jste do GT-Rka zamilovaní, však to nebylo ani mířeno na Mojita, ještě aby se za svojí lásku nebil -
              >:-[] >:-[] máš pravdu,ale už s tím ,,bitím,,končím ;-)

Sysoj Psojič 18.07.2010  01:23

« Re: 8 za GT-R?

Já se ale nevztekám a ten nejlepší důvod jsi sám uvedl, to ale nic nemění na tom, když si na sobě všimu, že mě někdo sere, tak to dám najevo a o autě to není. BTW jeho fotky jsou fakt kvalitní... To hlavně mě přivedlo k myšlence, že není v pořádku.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.07.2010  20:52

« Re: 8 za GT-R?

xganga - opovážlivec není,ale připadalo mi férové,aby to vysvětlil ;-)
          Pravdou zůstává,že jsem to měl nechat na majitelovi a nemíchat se do toho,hold pozdě :'-( >:-[]

white label 19.07.2010  01:37

white label 19.07.2010  02:26

« Re: 8 za GT-R?

Auta ve tvých recenzích jsou zřejmě čím dál silnější, rychlejší, dokonalejší a dražší, bohužel pozitivní posun charakteru tvé osobnosti se (i podle tohoto příspěvku) zjevně nedostavuje (hlavně absolutní absence alespoň určité pokory, respektu a úcty k ostatním lidem a jejich oblíbeným "věcem", o nějaké empatii ni nemluvě)...
        Bohužel se tenhle "deficit" nedá nahradit žádným sebedokonalejším obsahem vlastní garáže...

foto SR20

"-- skrytý --" 18.07.2010  21:58

« Re: 8 za GT-R?

Mne sa uz podarilo dat niekomu aj 3x1. Nevidel som poriadne v mozzile na tie male gulicky.
      Metaxa tiez spravi svoje :-)
      EDIT: Oprava: v mozille. Zasa chlascem, ale teraz 501.

Sysoj Psojič 17.07.2010  01:09

Plave?

Zdar, to Tvé auto, to je obojživelník nebo jen vypadá že by plavalo? >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.07.2010  14:43

« Re: Plave?

sysoj psojič - mě se třeba designově Barchetta líbí a i kdyby se mi ,,eklovala,,tak bych design neshazoval,vyjímkou je u mě pouze nová Fabia a i na tu jsem si tak nějak zvykl :-!

foto cerrbion

cerrbion 02.09.2010  12:02

« Re: Plave?

shcazovat design barči svedci jen o naprostem nedostaku citu pro krásu a design, vy jste urcite uctivac sterilních VW >:D

SlunecniSvit 18.07.2010  21:58

MOJE HODNOCENI GTRka - vs moje barchetta

TADY JE ZDUVODNENI:
    POUZIVAM VE SVEM WEBOVEM BROWSERU FUNKCI ZOOM, protoze obcas sleduju monitor z vetsi vzdalenosti, choice group s hodnocenim se PAK ROZHODI A 9 A 10 ODSKOCI NA DALSI RADKU(A JA ZVOLIL MOZNOST NA KONCI RADKY, KDE JE BEZ ZOOMU NORMALNE 10KA), TAKZE JEDINY DUVOD BYLO PREKLEPNUTI. GTRko je urcite skvela kara i kdyz design me moc neoslovil, ale pomer cena / vykon je jiste hodne dobrej.

Sysoj(ohledne fiatu barchetta): Ver mi,ze i s 13 let starym autem za 50 tis. muze byt hodne zabavy a cloveku muze udelat radost, navic to byl takovej muj klukovskej sen.. . Ohledne designu, je to jiste hodne subjektivni zalezitost, ale na jeji obranu muzu rict,ze za nej ziskala mnoho oceneni,v nekterych zebriccich se dostala i mezi 100ku nejkrasnejsich aut.

SlunecniSvit 18.07.2010  22:04

design

Navic bych rekl,ze retrostyl barchetty je vcelku nadcasovy a narozdil od nejakych hypersupermodernich kreaci nebude za par let pusobit zastarale