Škoda Octavia (2009)

28.5.2009

MOTOR:Zážehový řadový chlazený kapalinou OHC čtyřválec uložený vpředu napříč zdvihový objem 1595cm3 maximální výkon 75Kw/5600 min-1 maximální točivý…

Škoda Octavia II (Přemek)

foto Mira328i

Mira328i 28.05.2009  19:26

Ty židi ve škodovce sou fakt děsný...to ti tam nedali ani zadní repro?..škoda že sis nepřiplatil za aspoň tu 1,8..ta 1,6 už je děsně za zenitem..

"-- skrytý --" 28.05.2009  19:48

prečo 1.6 MPI ????????

Opäť sa mi naskytá otázka a v poslednom čase dosť častá prečo????
    Keď vidím nie len tu na MACZ ale aj v mojom okolí veľa nových octavií a 85% ich je z motorom 1.6 MPI tých zvyšných 15% sú 1.9 TDI a ja sa zakaždým tak sám pre seba spýtam prečo?? aj teraz sa pýtam ale majiteľa tejto octávie prečo 1.6 MPI keď je už v ponuke škody aj 1.4 TSI. veď tá 1.6 je už dosť zastaralý motor má už minimálne 10 rokov.... a nehovorte mi že to je v cene ked ten rozdiel nie je zase až taký veľký a ako protihodnotu zase dostanete moderný, výkonnejší motor...

Přemek 28.05.2009  20:07

Ten motor je opravdu již trochu postarší ale stále ješte dobry a hlavně levný chtěl jsem motor 1.4 TSI jenže ten stoji o padesát tisíc více a pro někoho kdo překročil rozpoče na auto o více než 100% je to hodně a je tu ješte jeden problém tento motor škodovka nemá tak termín dodáni je až konec roku

Poustnik 29.05.2009  12:36

« Re: Motor

Cho chó! Jestli je rozdíl mezi 1.6kou a 1.4kou 50 000 Kč, tak to je asi konec diskuze, ne? To je pálka, že se to fakt nevyplatí. Za ušetřených 50 000 bych jel na dovču na Kubu.... :-! ! Ať slouží a nezlobí! Hoj! :-)

Přemek 01.06.2009  15:30

« Re: Re: Motor

Jo rozdíl je 50 000Kč ale nejen mezi 1.6 a 1.4 ale mezi 1.4 a 1.8 je také 50 000Kč a tak dál škodovka má všechny motory takto odstupňované ;-\ Jinak děkuji za přání :-)

David Silver 28.05.2009  20:54

facelift

Zdravím. Pěkná Octa. Facelift se fakt povedl :yes: :yes: Ale víc fotek a ještě trochu recenze, na Octě I vidím že to umíš ;-) Ale všechno chce taky čas, vim vim :yes:

foto Johnny-P

Johnny_P 28.05.2009  21:49

« Re: facelift

Mě ty nový světla přijdou takový moc ve stylu hyiundaie ale to je asi o zvyk ;-\

David Silver 29.05.2009  17:29

« Re: Re: facelift

Když Medvěd C může mít korejský zadní světla, proč nemůže mít korejský přední světla Octa? ;-) >:D

Přemek 29.05.2009  17:32

« Re: Re: Re: facelift

A co BMW 3 zadní světla také Made in Korea >:D

foto Johnny-P

Johnny_P 29.05.2009  17:48

« Re: facelift

u BMW 3 se mi to celkem líbilo :-)

David Silver 29.05.2009  21:52

« Re: Re: Re: Re: facelift

Taky pravda. A mě se všichni ti tři jmenovaní velmi líbějí :yes: :-)

Přemek 01.06.2009  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: facelift

Jo já z tebou souhlasím jedná se o moc pěkná auta
              a ty světla jim i docela slušej jen je potřeba si na ně chvilku zvykat :-)

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 29.05.2009  21:22

« Re: Re: Re: facelift

jenze Korea to ma puvodne od Evropy

foto pedro26

pedro26 28.05.2009  22:13

Mám dojem, že tohle MPíčko jsem měl ještě ve felícii. Je to sice hezky oplastovaný, s vyšším výkonem, ale konstrukčně je to pravěk. Nicméně chápu tvoje důvody, takže hlavně ať je bez poruch a moc nežere.
    V sobotním autosalónu na Primě byla zrovna reportáž o 1,4 TSI v O2 a kromě dobrých vlastností tam hodně nadávali na rozežranost - kolem 8 litrů :no: V tomhle bude 1,6 lepší.
    Jinak tvojí Octávce jsem dal za vše 9 bodů. Facelift ve mě ani po půl roce od uvedení nevyvolává jiné, než negativní emoce. Nálepka Laurin a Klement je krutě mimo. Jinak přidej fotky - těch není nikdy dost.

"-- skrytý --" 29.05.2009  09:58

« Re: Motor

Spotreba je velmi relatívny pojem hlavne pri zážihových motoroch. a ako iste vieš závisí veľmi od štýlu jazdy. V reportážach a testoch bude vždy vyššia veď z toho motora vždy chcú dostať maximum a za veľmi krátky čas potrebujú otestovať auto na všetkých možných cestách. Neviem či zrovna v spotrebe bude 1.6 MPI lepšia. Ak s nou bude chciet jazdit svižne tak ju bude musieť trošku poprehánat a vytáčat do vyšších otáčok. A ešte pozor na fakt, že motor ani v relácii ktorú si pozeral nebol zabehnutý a to je tiež jeden dôležitý faktor pri posudzovaní spotreby.

foto Jetty

Jetty 29.05.2009  11:31

« Re: Motor

V některém Autotipu jsem četl test šestky golfa s motorem 1.4TSI a psali, že není problém při slušném zacházení se dostat na spotřebu 6 litrů. Samozřejmě záleží na stylu jízdy...
        P.S. Kdo by nechtěl silnější a modernější motor, ale vždy je to otázka rozpočtu ;-\
        Jinak přeji ať octávka slouží :-)

foto jojo756

jojo756 29.05.2009  19:45

« Re: Re: Motor

no vitaj zrela uvaha mam octaviu s 1,4TSI no je to super motor aj potreba ked ideš ako človek vie byt do 6,5 l ale da sa aj za viac ale zas mal om aj 5,4l/100km takže isto by som išiel do tohto motora lebo 123 koni a 200krutak to uš su celkom zaujimave parametre

Přemek 29.05.2009  12:25

« Re: Motor

Ty nové tvary jsou na škodovku která zatím dělala usedlá auta je to trochu nezvyk a ten se opravdu asi nebude líbit každému a k té nálepce L&K tak již u předchozího auta jsem psal proč jí tam mám tak jsem ji nalepil i na nové auto jako úctu k zakladatelum a jeto tak troch moje poznávací znamení ;-)

foto Special-line

Special-line 29.05.2009  13:34

« Re: Motor

Ve Feldě tenhle motor ať už s nižším výkonem nikdy nebyl. Ve Feldě byla ta menší 1.6tka.

foto Megabeda

Megabeda 29.05.2009  07:32

Výbava

Právě jsem dočetl Tvojí recenzi. Zastavil jsem se u věty kde píšeš o výbavě. V tomhle má škodovka dle mého názoru podivnou politiku. V základu je auto strašně ořezané a za každý sebemenší doplněk, nebo nadstandartní výbavu těžce doplácíš, viz chybějící zadní reproduktory. Tohle chování u jiných automobilek zas až tak markantní není.
    Jinak pěkná, líbí se mi.

"-- skrytý --" 29.05.2009  09:21

« Re: Výbava

Ale v základe (Classic) už máš všetky airbagy + ESP !!! A to teda nemá každá automobilka v základe. Mnoho ľudí si radšej priplatí za blbosti a nemyslí na bezpečnosť...

foto chetoos

chetoos 29.05.2009  17:02

povedla se

Moc pěkná octavia,celkově se škodovce povedla hezký hzhled,interiér....Dnes jsem viděl v časopise novou octavii scout a rs a jsou užasné.

foto jojo756

jojo756 29.05.2009  19:51

« Re: povedla se

vitaj aj ja onedlho pridam vlastnu recenziu o novej octavii 1,4TSI

foto Sprint

Sprint 29.05.2009  20:50

10b.

Je to prostě pěkný auto! Taky o podobném uvažuju. :*)

jmurjr (H22A7) 06.06.2009  10:00

retro classics

dobra vystava, bol som minuly rok a fakt super :yes:

Přemek 08.06.2009  14:54

« Re: retro classics

Ano ta výstava neměla chybu tolik legend na jednom místě to je opravdu užasné pokud to vyjde tak příští rok pojedu zas :-)

Ronnyp (RSKa) 09.06.2009  19:32

???

docela hodne by me zajimalo porovnani toho tvojeho motoru a mojeho v jette!mely by to byt shodne motory ale asi nebudou zas tak uplne stejne ikdyz sou to sourozenci.rozdil je v poctu ventilu na valci.hodne by me zajimalo v cem je ktery ten motor lepsi nebo proc vw uz nedela 16ventil a skoda a seat u nej zustali

Přemek 10.06.2009  17:47

« Re: ???

Nad tvým příspěvkem jsem se velice zamyslel proč by koncern který šetří kde se dá vyvíjel dva motory o stejném objemu a výkonu tak jsem zapátral v technických dokumentech týkající se tohoto typu motoru a výsledek : těch mých 16ventiluje chybné zadání jeto pouze 8ventil a montuje se do všech značek

Ronnyp (RSKa) 11.06.2009  08:55

« Re: Re: ???

fakt ses sekl?ja sem to moc nehledal na internetu ale vim ze kdysi davno sem to nekde videl!ted sem se dival na audi,skodu,seata a vsichni mali 75kW a 8ventilu tak teda nevim kde sem videl 77kW a 16ventilu >:D

Přemek 12.06.2009  13:09

« Re: Re: Re: ???

Jo opravdu těch 16ventilu byla moje chyba ten počet ventilů jsem si ověřil po zadání čísla karoserie do programu který přesně napíše co k tomu číslu bylo dáno ve výrobě a těch vetilulu tam je opravdu jen 8 tak že také nevím proč jsem si misle že tam mám 16 ventilů když tento typ 1.6 byl vždy 8ventil

Ronnyp (RSKa) 13.06.2009  10:51

« Re: Re: ???

vzdy to nebyl prece 8ventil drive to byly prece 16ventily

Přemek 25.06.2009  18:58

« Re: Re: Re: ???

Po prohlednutí tovární dokumentace byla 1.6 MPI vždy v Octavkach jen 8vetil a to od roku 96 až do dnes 16venily byli pouze ve dvojkové řadě 1.6 FSI

Přemek 13.06.2009  12:04

Ventily

Podle toho co jsem dopátral tak nekdy od roku 2004 ve všech kocerových autech 1.6 MPI by měly být jen 8vetil

foto Sprint

Sprint 19.06.2009  22:49

Výbava

Dej si alespoň přední zástěrky, jinak ti budou kamínky omlacovat prahy. ;-)
    Máš v elektrice i zadní okna?

Přemek 24.06.2009  17:42

« Re: Výbava

Zástěrky chci určitě jak přední ta zadní přední z toho důvodu co uvádíš a zadní proto že bez nich se zadní nárazník hrozně špiní ;-\ a elektricky ovládaná zadní okna byla také za příplatek ale ten jsem se rozhodl akceptovat tak že jde mám ovládané elektricky :-)

talio2 25.09.2009  10:12

okolí ČB

koukám, že jste navšívili Borovany, je to tam fajn a nedaleko je českosloveské opevnění :-)

Přemek 26.09.2009  08:50

« Re: okolí ČB

Ano byli jsme i v Borovanech ale jen na chvíly většinu času jme trávily v Jílovicích u Borovan kde jsme byli na návštěvě u tety

talio2 26.09.2009  16:04

« Re: okolí ČB

Jílovice znám, v Olešnici mám babičku s dědou a to je asi 5km dál :-) je tam super příroda na vejlety :-)

Přemek 27.09.2009  10:06

« Re: Re: okolí ČB

Tak s tou přírodou se dá souhlasit ale abych řekl pravdu tak jsem si jí moc nevšímal my jsme byli většinu času uvnitř a tak jsem si tu přírodu mohl prohlížet jen cestou

Chobot 25.09.2009  10:54

Nazdar

Hodnotim.
    Auto 9b. Požívam jen 9 za ´auta´, 10 za ´srdcovky´.
    Recenze. Vcelku pohoda 10b.
    Fotky. Ty se mi zdají více než pořádku. 10b.

Tak ať ti slouží....

Přemek 26.09.2009  08:52

« Re: Nazdar

Děkuji za hodnocení i za přání také doufám že najezdím spoustu kilometrů bez poruch :-)

foto Mira328i

Mira328i 12.10.2009  12:51

To sem nežral...

Porsche ventilky na šáde???
    A to spolu jako souvisí jak?? >:D >:D >:D >:D
    Vůbec nechápu co mají ty dvě značky společného..
    Proč sis tam nedal ventilky škoda když máš škodu??
    Nebo to pak i vyměníš znaky na haupně aby z toho bylo porsche? >:-[]

Přemek 12.10.2009  16:15

« Re: To sem nežral...

No jak to spolu souvisí nyní jeto přece jeden koncern >:-[]
      a já pracuji u firmy Porsche inter auto cz tak jsem je získal
      celkem výhodně kolega si je dal na pro změnu na Ford Escort ty ventilky se mi líbili že mají celokovovou čepičku se znakem tak jsem je dal na svoje auto ;-)nic jiného v tom není
      jiné znaky určitě měnit nehodlám :-)

foto sklenickaodvina

sklenickaodvina 30.10.2009  10:58

« Re: Re: To sem nežral...

ty porsche ventilky vypadají super :-) jaká je jejich cena?:)

Přemek 19.11.2009  17:17

« Re: Re: Re: To sem nežral...

Cena sady pro zákazníka je 550 Kč ;-)

foto Vojt

Vojt 05.02.2010  20:19

nádhera

Nádherná barva, parádní fotky, hlavně z chaty.

"-- skrytý --" 04.04.2010  11:06

Spotřeba, otáčky - dotaz

Zdravím,

jsem majitelem obdobného vozu v nižší výbavě, ale se stejným motore. Chtěl bych se zeptat, jak se ti jeví spotřeba - mlj model byl kupovaný bez palubního počítače. Podle toho, jak to počítám, se auto pěkně napapá až se mi z toho točí hlava. Jakou máš cca spotřebu ve městě a při cestách na kratší vzdálenost? Osobně autu dávám dost zabrat co se týče dléky a doby jízdy - cesta do práce a zpět + popojíždění několikrát denně, tzn. do 20km denně, 7km tam, 7 zpět a občas nějaká delší cesta. Ať se snažím jak se snažím, pod 8l/100km spotřeba nejde. Máš to obdobné?

Další věc, která mě možná točí ještě víc jsou otáčky motoru. U téhle třídy bych čekal, že 120km/h pojede naprosto v klidu, nemluvě o standartních 90km/h. Točí to víc jak 3000ot/min při 90km/h a pokud jedu 120, zatočí si holka 4000ot, což mi příjde vzhledem k hlučnosti, ve srovnání s Octavii I (facelift) kterou jsem měl předtím (1.6 MPi), hrozně moc. Jako by tomu chyběla šestka, občas dokonce řadím dál a zastavím se nad tím,. že už to dál nejde.

Mám být neklidný nebo je to normální?

Předem mockrát díky za info!

M.S.

Přemek 06.04.2010  13:24

« Re: Spotřeba, otáčky - dotaz

Tak co se týká spotřeby tak na tu si nestěžuji při kombinované jízdě se drží okolo 7 litru což mi přijde celkem rozumné na auto této velikosti při jízdě pouze po dálnicích se lze se dostat i k 6 litrum po městě se snažím jezdit co nejméně ale co mohu říct tak tam spotřeba opravdu roste

Na hlučnost motoru si vůbec nestěžuji ta je opravdu minimální
      ale i tak plánuji nákup zvukové izolace na kapotu kterou v této generaci benzínové motory postrádají otáčky motoru mi připadají vysoké až ve vyšších rychlostech tak okolo 140 km/h
      tam by se ta šestá rychlost celkem hodila ;-)

foto spanel

spanel 26.04.2010  15:01

izolace

Zdravím tě...na kolik si tu izolaci cení škodovka...pokud jsi ji teda kupoval jako originální?je znát rozdíl bez a s...?

Přemek 26.04.2010  16:23

« Re: izolace

Jo je to original a škodovka si ji cení na 710 kč co se týče hluku tak je to otrochu lepší nežli bez té izolace ale toho hluku pronikalo i bez ní do interieru minimum ;-)

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 18.05.2010  16:08

Nejlepší fotky

tohoto roku :yes: Myslím tím depozitář Škoda, dal bych nevím co, za to, kdybych se tam mohl podívat. Jinak jsem se chtěl zeptat na motor, jaký v něm vidíš rozdíl oproti tvé minulé octavii? Já měl 1.6 v A3 a byl jsem s ním velmi spokojen, ale všichni mi tvrdí , že v Octavii ten tenhle motor mrtvola, a s faceliftem, je to ještě horší ;-\

Přemek 18.05.2010  16:40

« Re: Nejlepší fotky

Děkuji za přiznivý ohlas do depozitaře se mužeš dostat i ty stači o to požadat obsluhu muzea a oni tě tam dovedou prohlidka se koná asi dvakrat deně ;-) a co se tyče tohoto motoru tak se jedná o ten samý jenž je v jedničovych octaviich jen prošel mirnym vyvojem co se tyče zástavby do novějšich modelů

foto Aspire

Aspire 18.05.2010  19:26

« Re: Re: Nejlepší fotky

Já myslel že se do depozitáře dostanou jen vyvolení a ne obyčejní smrtelníci jako třeba já, a chtěl jsem se zeptat, kdybych se tam chtěl dostat, to se připlácí nebo to je jen náhoda se tam dostat? Je to takový zlatý grál který bych chtěl navštívit >:D

Přemek 18.05.2010  22:44

« Re: Re: Re: Nejlepší fotky

ja jsem si o tom depozitaři přečetl ma internetovich strankách automobilky tak jsem zkusil přijet a zeptat se v muzeu tam jsem zaplatil vstup do muzea a to 50 kč řek jsem že bych měl zajem o vstup do depozitaře a tam mi řekly kdy je čas prohlidky nakonec se nas sešla skupina asi osmi lidí a průvodce nas odvedl na místo :-)

foto Aspire

Aspire 18.05.2010  22:48

« Re: Re: Re: Re: Nejlepší fotky

To je super díky za info, akorát až tam budu tak si budu muset sehnat nějaké lidi navíc aby nás tam možná vzali :-)

Přemek 19.05.2010  12:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Nejlepší fotky

Nemusíš být jako skupina dovedou tě tam i jako jednotlivce je tam musíš být ve správnou dobu jak je to ve všední den tak to nevím ale víkendu se prhlidka koná v 10 a 14 hodin ;-)

Chobot 19.05.2010  12:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejlepší fotky

Tak koukam na ty fotky a přemýšlím. Ty plechy pod těmi auty jsou pro okrasu, či zachytávání kapalin? Já jen, že třeba ten litřík(Škona 1000mb) ho má též pod předkem, kde nemá co utékat. Ještě mě napadlo že jsou tam napevno, ale dle toho jak jsou různorodě poházené to v tom asi nebude. Zeptejte se mi na to někdo až tam pojedete. Dík >:D

Přemek 19.05.2010  18:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejlepší fotky

Docel dorý postřeh to mě nenapadlo zkoumat zda jsou správě rozmístěné pod motorem ale asi by tam měly být z důvodu uniku provozních kapalin protože kromě moderních studii které byli vyrobené pouze pro prezentaci na autosalonech tak ty starší jsou plně funkční prototypy ;-)

Nerez 30.10.2010  20:33

Zelená arctic

Jedna z nejhezčích barev, ve kterých se dá Octavia vidět. Skvělá volba:)

Přemek 10.11.2010  21:05

« Re: Zelená arctic

Díky za názor mě se ta barva take moc líby jen je hodně dalších kteři mají stejný nazor a tak je Octavia v této barvě vidět na každém kroku :-)

Nerez 10.09.2011  15:14

Sedačky

Ahoj, ty sedačky jsou original bez potahů nebo s potahy? A pokud s potahy, nejsou náhodou od firmy MAD? Dík

Přemek 27.09.2011  18:02

« Re: Sedačky

Ahoj ty sedačky jsou originál potah přímo ze škodovky :-)

Nerez 30.10.2011  11:07

« Re: Re: Sedačky

Díky. A není tam na potahu někde štítek s nápisem MAD? Vypadají totiž jako potah, který se mi od té firmy líbí :-)

Přemek 30.10.2011  18:50

« Re: Re: Re: Sedačky

No tak já se zkusím podívat ale je možné že ta firma co uvádíš vyrábí potahy stejného vzoru a barvy jako originál již jsem se z tím setkal že majtelum se líbí originál ale nechtějí ho poškodit například taxikáři a tak se výrábějí ruzné napodobeniny ;-)