Dacia Logan (2013)

1.1.2014

27.5.2014 najeto lehce pod 9tis Km, spotřeba 6.2l/100km, letní pneu špatně vyvážená z výroby. Bylo hezké počasí tak jsem se obrnil a absolvoval asi…

Dacia Logan (Martin)

Martin 12.01.14  18:23

« cca 1450 Km

PP=6,3L/100Km - a nutno říci, že se údaj neliší od výpočtu plná nádrž/cena paliva/najeto. Takže si myslím, že je reálné dostát čísel průměrné spotřeby uváděné výrobcem ovšem to samozřejmě pouze s řidičem, s letní pneu, bez větru. Mimo město 4,9 je podle mě nesmysl. Dojezd na plnou je odhadem tak 850-900km po dálnici ve dvou lidech s plným kufrem. Já jezdím cca 60% dálnice, 20% města, 20% 1.-3. tř. .

Až bude správný okamžik, přidám fotky ukazující jak sedí/nesedí jednotlivé plechové díly karoserie.

Na delší recenzi je ještě brzo, ale určitě ji přidám. Zatím jsem s vozem spokojen, za ty peníze není co řešit. Je to vlastně druhý první vůz do "rodiny".

Martin 08.01.14  07:27

« Re: Re: Ještě ke koupi/autosalon

Taky si myslím že je dost živí, rozhodně to neberou jako podřadnou věc, už jen proto, že tím rozbíhají u spotřebitelů jistou chuť mít další auto nové + pozáruční servis a podobně. Kolik z prodeje MCV prodejce měl jsem se moc neptal, i když říkal, že to ani nestojí za řeč, ale já si myslím, že to za řeč stojí.

Martin 08.01.14  07:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 750km

Já jezdím spíš pomaleji než před 10ti lety :-) , do rakve nespěchám. Ale s ohledem na ostatní a mou bezpečnost je lepší jít s dobou. Subaru proto, protože se dost pohybuju mimo silnice, v místech, kam když je sníh tak jedině s 4x4, jinak pěšky, Haldex náhrady neuznávám a Duster je 4x4 jen to 50ti km/h pak předokolka. Jsem zastánce když už 4x4 tak pevně a vždy na všech čtyřech.

Clier 07.01.14  22:04

« Re: Ještě ke koupi/autosalon

Tady je vidět, že je ty Dacie živý ;-) Mohlo by se zdát, že pokud si půjdu pro Dacii tak budu rád když mi podají ruku, ale trh je neúprosný ;-)
    A za ty peníze co ty Dacie stojí, se ani nedivím prodejním úspěchům i na západ od našich hranic :-)

Clier 07.01.14  22:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 750km

No já jsem spíš zastáncem novějších aut, a to už kvůli bezpečnosti. Všichni asi víme co se děje na našich silnicích, a nebudeme si nic nalhávat, doba se zrychluje a sní i auta a provoz, dnes se jezdí rychleji než je jezdívalo třeba před 10-11 lety když jsem začínal jezdit ;-) a následky v takových rychlostech jsou potom nižší u novějších aut, a nájezd 20 tis. ročně je opravdu docela dost ;-)

Koukám že jsi docela zatížený na Subaru, no proč ne :-) auta jsou to dobrá :yes: Tak třeba příště už to vyjde a nějaké to Subaru bude spokojeným obyvatelem v tvojí garáži ;-)

Martin 07.01.14  20:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 750km

Vždyť já vím že jsem s moji Feldou zaspal dobu asi tak 8 let, prostě se to tak stalo, věnoval jsem se jiným věcem :-) . Teď už vím, že tyhle levný auta je lepší točit častěji a je lepší jít s dobou. něco jinýho je obyvatel vesnice tomu stačí na kolem domu plečka, ale já konečně dospěl do stavu kdy vím, že jezdit 18let starou feldou 20tis ročně po čr je holý nesmysl :-) .

Obecně rozlišuju věci na koupím/udělám znovu stejně nebo koupím/udělám příště jinak. GAZellu bych koupil znovu. Jestli i Dacii čas ukáže, rozhodně bych si ale nekupoval Oct a podobný věci, když můžu mít poměrně spolehlivý Subaru s boxerem.

Clier 07.01.14  20:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 750km

Tak s 12ti válcem se to asi srovnat nedá no... :-( >:D ale zase z benzínky odjedeš dřív, takže nemalý náskok, suma sumárum Dacia bude v cíli první! >:D

Tak pokud si zakoupil Gazellu tak v tom případě si už teď můžeš dovolit úplně všechno! >:D

Neber to tak že mám něco proti Feldě, ale tuhle se mě ptal vrátný na mého Renaulta a pak mi ,,mlel" něco o tom že by to nechtěl, že to je Renault a podobně.... tak jsem se ho zeptal co má on. V tu chvíli ukázal na parkoviště na Felici ve značném stádiu rozkladu, doplněnou o několik barevných kombinací laku (jiné dveře, kapota, blatník), vyprskl jsem smíchy a s klidem jsem odkráčel do své kanceláře >:D >:D Takže pokud by se ti přeci jen někdo smál, tak se ho zeptej co má. Určitě se vytasí s nějakou popelnicí ;-)

Martin 07.01.14  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 750km

Můj největší zážitek byl benzínový MB přezdívaný Mamut, což byl 12ti válec šesti litr, ten táhnul krásně. Kvalitní PHM je základ, já taky nejím podřadný jídlo. Z praxe vím, že sice tank ONO je levnější, ale zase jsem na jejich PHM méně najel, takže ve výsledku.......

Přiblblé kecy na Dacii si pravděpodobně nevyslechnu, v mém okolí takový hlupák není :-) . Moje okolí jsem nastavil předloni GAZellou, takže okolí už si zvyklo na moji slabost pro bývalou RVHP :-) .

Fotky snad časem, jak jsem výše psal, auto není můj středobod, takže ho nefotím. Na netu je fotek plno. Spíš se těším na nějaké moje hodnocení po 5tis km, to bude zajímavé.

Clier 07.01.14  19:56

« Re: Re: Re: Re: Re: 750km

Já auto užívám i na relativně dlouhé cesty a s nákladem, a takové utrpení se mi to nezdá :-)
    Zásadou je tankovat vždy kvalitní PHM aby auto dobře táhlo no a přemýšlet nad řazením...
    Ale asi si nemusíme nic nalhávat, ale sednout do dvoulitrové nafty s automatem a sešlápnout plyn by bylo asi jednoduší >:D >:D
    Ze začátku mi auto také moc netáhlo, ale řekl bych že skoro s každým novým stem kilometrů se to zlepšovalo :-)
    Tak ať di Dáčka slouží co nejlépe, ať si vyslechneš co nejméně přiblblých keců že sis koupil Dacii a né olítaného Passata a podobně.... a také doplň nějaké ty fotky, ať můžu taky ohodnotit a nekazím ti průměr :-)

Martin 07.01.14  19:51

« Re: Re: Re: Re: 750km

1.2 16V měl i Kangoo před lety, to je tak akorát do města, ale prodírat se s krabicí vzduchem jízdě po dálnici musí být mazec. Jakousi lenost MCV svádím stále na záběh. Felda mi žrala 5,8-6.7L/100Km kombinace, na 18 let starý auto co žralo olej a vodu si myslím super stav. Takže s ohledem na záběh motoru jsem vlastně ani nikoho mimo dálnici nepředjel :-) . Pokud by bylo na výběr mezi 1.2 a 1.6 zase bych zvolil 1.2 obsah, auto mám jako přibližovadlo, ne jako závodníka. Ale jak jsem psal v předchozím, opravdu si nedovedu představit naložit MCV po střechu a vyrazit na okresky, každý kopec musí být utrpením jak pro posádku tak pro auta vzadu. Protože jeden takový kopec nyní denně zdolávám a není to zatím žádná sláva, až budu po záběhu a dostanu se nad 3000ot tak to bude snad o něco lepší.

Martin 07.01.14  19:41

« Ještě ke koupi/autosalon

Početl jsem letmo povídání o Stepní koze u slovenského majitele Dacia 2013 což mě přivedlo na myšlenku podělit se o informace o prodejci.

Prodejce tak nějak sám od sebe nabídl 4000,-Kč na nákup doplňků. U tohodle auta jsem cenu nikde nesmlouval, neb z minulosti vím, že mají nastavený hodně podobný kartel a žádná sleva se v podstatě nekoná díky nízké ceně vozu. 4000,- jsem tedy využil na 4 zástěrky, koberečky, kryt prahu nakládky na zadním nárazníku - zde jsem si dost dlouho myslel z obrázků že jde o nerez, nejde, je to obyčejný plast! a plast vanu do kufru - to je jakýs pevný polystyren který moc nevydrží - zlatá guma, doufám, že až tenhle obyčejný zničím bude gumová alternativa.

Nevím jestli by mi prodejce nabídl i povinnou výbavu zdarma, asi ano, každopádně jeho dotaz na výbavu jsem dostal a odpověděl, že to řešit nemusí, že mám výbavu z předchozího auta.

Doplním jen pro největší zvědavce, auto není zatíženo leasingem ani úvěrem.

Autosalon Hornát v Plzni. Kafíčko nabízeli pokaždé, ale v klidu jsem odmítl, protože když už kafe, tak čerstvě namleté Bio fértrejd s bio mlékem od sousedovic krav. Automaticky jsem předpokládal, že tuto kombinaci kávy u nich nepořídím, jaká je realita nevím.

Clier 07.01.14  19:33

« Re: Re: Re: 750km

Nevím jak moc jsi sportovně založený řidič, ale mě 1,2 v Cliu jezdí výborně ;-) na objem a výkon velice pěkně tahá, myslím že porovnatelně i s 1,4 :-) Nikdy jsem Feldu neřídil a vlastně v ní ani nejel >:D takže nemohu porovnat ;-) Ale již jsem tady četl že 1,2 v Cliu IV. jede hůř než ta v Clio III. jelikož tam bylo zapracováno na emisích a spotřebě a motor se ,,nějak přidusil", takže je možné že i nový Logan půjde ve šlépějích nového Clia IV.
    Já se stejným motorem jezdím asi cca za podobnou spotřebu, ovšem vzhledem k otáčkám ve kterých se pohybuješ, tak bych jezdil asi za méně, ale je to asi dáno záběhem :-)
    A tlak v pneu bych doporučil zkontrolovat ;-) má to být sice součást předprodejní prohlídky, ale věř že není problém aby se na to někdy vykašlal, takže určitě koukni, zas tak pracné to není :-)

Martin 07.01.14  17:32

« Re: Re: 750km

Převody má hodně krátké, "bohužel" jsem půlku svého moto života strávil s automatem, takže musím přiznat, že v MCV při rozjezdu nestačím řadit. Jednička/dvojka jsou hodně krátké, pravděpodobně kvůli kolonám. Krátká jednička mi ovšem vyhovuje na jízdu bahenníma polňačkama. Svižně po městě jsem jezdil i s Feldou, bavilo mě ujíždět od semaforů a nechávat ostatní za sebou. Na rychlou dálniční jízdu si ještě pár let počkám ,než duševně dozraju k pořízení výkonného samohybu s automatem. Každopádně si nedovedu představit že jedu s plně obsazeným MCV, bagáží a nedej bože s rakví na střeše na dovolenou a potká mě kopec, to musí být peklo :-) .

foto Muron

Muron 07.01.14  17:11

« Re: 750km

Prosím vydrž, Tvé postřehy jsou velmi cenné. Se zajížděním nového motoru souhlasím. Motor nad 3000 rpm ožije, je to 16V, takže nárust výkonové křivky je až ve vyšších otáčkách. Navíc má krátké převody, takže při vytáčení s tím lze jezdit i docela svižně, ale ta krátká 5ka na dálnici není, při 130 to točí přes 4000rpm a to řve a žere. Jenže z portfolia motorizací v Loganu nabízených je tohle výhledově největší držák.

foto michalpneu

michalpneu 06.01.14  00:26

« dobrá volba

Ale, já musím říct, že ač škodovák, tak je tohle určitě dobrá volba, vypadá to jako solidní auto, které prostě svůj účel určitě splní. Sice ta geometrie z výroby, to je teda brutál, ale to se vychytá, navíc je to v záruce.

Určitě si myslím, že je to pořád lepší, než aby jsi z bazaru koupil nějakého žrouta na peníze, protože všichni víme, jak to v těch bazarech vypadá. Já byl v podobný situaci loni. Měnil jsem octavii a nevěděl co koupit. věděl jsem, že dvojková bude stát slušná tak kolem 200 tis. a stejně to bude průser, i když to bude mít najeto kolem sta tisíc. Nakonec jsem koupil za 245 tis. roomstera se 7 tis. najeto i se zárukou, ale taky to byl o něj boj.

Takže přesně vím, v jaké jsi byl situaci a myslím, že jsi udělal dobře. Odvezeš v tom všechno možné a bude to určitě spolehlivé auto. Co dneska člověk víc potřebuje. Nějaký elektronický serepetičky jsou akorát k vzteku a poruše a to je tak všechno.

Tak přeji ať dobře slouží a budu sledovat recenzi, zajímá mě, jak se bude projevovat dál!

foto ivosvej

ivosvej 05.01.14  18:13

« Re: postřehy po 500km

Díky, za odpověď, těším se na tvoje další zkušenosti. Do toho března určitě něco najezdíš.
    Já budu většinou taky jezdit ve dvou, tak snad ten motor bude stačit.Ne že bych tomu motoru nevěřil, ale spíš, že na internetu se hodně píše, že to moc nejede. Předváděčku jsem měl s motorem 0,9, ale já moc tomu turbu všeobecně nevěřím. Mám radši klasickej atmosférickej motor. Teď máme taky auto s motorem o obsahu 1,0/50 kW /Suzuki Splash/ a na naše ježdění v pohodě.

foto adamzprahy

adamzprahy 05.01.14  01:19

« Dobrá volba

Co se týče výběru, tak to úplně chápu, měl jsem to podobné, také jsem začal s ojetinami okolo 100t Kč až jsem se dostal k 200 a že by mě teda něco uchvátilo se říct nedá, takže jsem skončil u nového.

Jinak Logan MCV 1.2 Arctica, tady není o čem :-) V téhle konfiguraci je Logan nejvýhodnější a zcela bez konkurence :yes:

Jinak koroze už bych se nebál, já měl prvního Logana a koroze se objevovala až po 6-7letech a to nijak brutálně (dle některých "odborníků" se Dacie po 5letech rozpadají), od roku 2012 už jsou Dacie pozink, takže by to mělo už něco vydržet. Auta bez pozinku často reznou kvůli poškozní laku od kamínků a jiných šrámů - to byl i případ mého Logana - s pozinkem by to mělo být ok. Za ty peníze si teda nedělám iluze, že to bude dokonalé, ale něco už by to vydržet mělo :-) :yes:

Tak ať slouží :yes:

foto idam-i

idam.i 04.01.14  21:53

« Gratulujem

k novému autu.Prajem veľa spokojných kilometrov.Príjemne ma pobavila tvoja selekcia áut.Pridaj ešte pár fotiek,aby ťa kolegovia neukŕkali. ;-) U mńa dobré,t.j. 3x10b.

foto umo

umo 04.01.14  15:09

« logan

Ahoj. Bol by som veľmi rád, keby si recenziu priebežne doplňoval o nové postrehy a skúsenosti. Veľmi ma bude zaujímať fungovanie aj tvojho auta, lebo je celkom možné, že moje ďalšie auto bude dacia. Láka ma predstava zaplatiť menej peňazí za spoľahlivé auto, ktoré odvedie svoju minimálne rovnako (ak nie lepšie) ako napr. drahšia škodovka. A ešte pridaj fotky. Nech slúži spoľahlivo.

foto ivosvej

ivosvej 04.01.14  13:32

« Stejné auto

Zdravím a přeji hodně bezproblémových kilometrů s novým autem. 23.12. jsme si totiž nadělili pod stromeček s manželkou úplně stejného Logana MCV, motor a barva stejná, navíc jsme chtěli tempomat, parkovacího asistenta a vestavěnou navigaci.Problém je, že auto bude až 15.3.2014, skladovka nebyla.Ale aspoň jsme chytli starou cenu. Myslím, že Dacia od 1.ledna zdražila o 10 000. Tak doufám, že budeš psát své postřehy z auta. Napiš jak se projevuje ten motor 1,2. Díky