Renault Mégane (2004)

17.4.2008

Než jsem si pořídil Megana RS, jezdil jsem 2 roky s Renaultem Safrane V6, což je auto na které nedám dopustit. Relativně výkonné (190k), pohodlné a…

Renault Mégane (Ufonek)

OS 17.04.2008  10:23

nemam slov

naprosto uzasny auto :yes: :yes: :yes: pridej jeste par fotek

pretekar 17.04.2008  11:54

jednoznacne

musim chvalit :yes: , pridaj este foto a bude to 3x10!!

"-- skrytý --" 17.04.2008  12:03

po fotkach...

.... bude v TOP 10... alespon u mne urcite, je to moc pekne auto a super recenze...

foto cb

cb 17.04.2008  13:04

Pěkný vymazlený kousek,ale doplň foto techniky a přidám body na 3x10.Ať to slouží!

foto doomsnoopy

doomsnoopy 17.04.2008  13:11

Megan a Clio

kamo super recenzia nechces upravit moju necham ti clio a pis:P presne ten pocit ako ty som mal s meganu zla cesta a to ich mam v rumunsku dost a zadok aj predok boli ovela nervoznejsie ako na cliu preto vyhralo clio....aspon u mna
    A jasna 10 btw

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 17.04.2008  15:03

Takle to tady má vypadat

Když jsem viděl délku recenze,trochu sem se zalek,ale takové čtení jsem tu ještě neviděl (omluovám se,jestli tu je nějaké podobně dobré) a musel sem to přehltat celé.Perfektně napsaná recenze,žádný frajeření,skvělý fakta a postřehy.No a kromě toho na fakt pěkný auto.Dávám rovnou plné hodnocení a doufám,že fota doplníš.GRATULACE ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  15:54

výborný

Ahoj, tak tohle je opravdu jedna z nejlépe napsaných (možná vůbec nejlépe napsaná) recenzí. Je znát, že to máš z vlastních zkušeností a že Tě to fakt baví (no, jak napsal STi přede mnou).

Jen dodej ty fotky a bude to komplet 10b. Přeju hodně zábavy se super autem. ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  16:01

dotaz

koukam,ze mas ostravsky znacky,ale nejezdis nahodou po praze?videl jsem parkrat stejnyho megana na smichove,pamatuju si ty pruhy..

LadikRS 18.04.2008  14:42

« Re: dotaz

no jo, jsem ostravsky pražak :-!

"-- skrytý --" 18.04.2008  16:45

« Re: Re: dotaz

sem si rikal ze by to byla velka nahoda kdyby jezdili dve stejny..mas to hezky,tak preji dalsi stastne km.. :yes:

foto Dave-SK

Dave SK 17.04.2008  16:28

pekne auticko ...este pridaj nejake foto ...pozri -ohodnot moje

"-- skrytý --" 17.04.2008  18:33

Kamo TAK TOTO JE FARO

WOW je to najkrajsi RENAULT aky som kedy videl a ten zvuk je bomba parada :yes:

foto 20TFSI

20TFSI 17.04.2008  19:14

palec nahoru

takhle ma vypadat funduvana a zajimava recenze. Sice tu Renaultackou "strilnu" (zadek auta) moc nemusim, ale charakter a hravost auta tuhle "moji" kanku na designu vygumuje. Snad mozna bych mel otazku na razeni, prej neni nejpovedenejsi a u normalniho meganu je radici paka brutalne dlouha a nevzhledna. Jak se s tim poprali tady??

Libi se mi majitelovo nadseni, mozna by si zaslouzil ultimatnejsi kousek. Neco, co by vydrzelo dyl davat radost v podobobe vyzvy k uprave. Ale zatim myslim, ze u meganu je prostoru jeste dost. Uvidime az to dospeje do nakyho zlomovyho bodu, jestli to Renaultik prezije, nebo ho majitel vymeni... a kdyz tak, za co? :-)

Kazdopadne palec nahoru, desitky nedavam (jestli sem dal, tak omylem.) Ale za recenzi ji dostanes !

LadikRS 18.04.2008  14:53

« Re: palec nahoru

šlajtrpáka je v meganu fakt zbytečně dlouhá a tomu odpovídá i zběsilý rozsah pohybu při řazení, já mám sedadlo dost vepředu a dvojku řadím skoro za sebe. Ale pozor, narozdíl od dřívějších Renaultů je řazení přesné a nepostrádá ani určitou mechanickou zpětnou vazbu, zkrátka není gumové. Motor i převodovka přece jen pochází od Japončíků... >:-[]

foto random

random 17.04.2008  19:55

recenzia

Naozaj super recenzia...., auto je tiez zaujimave. Jedine co trochu chyba su ( najme pri tej urovni co si nasadil ) je viac fotoek. Dufam ze nieco dodas ...

foto PainSnip3R

PainSnip3R 17.04.2008  20:04

Supr zvuk

akorát jsem čekal celou dobu kdy pude do vyšších otáček a rozjedeš se.. snad jindy no >:D

"-- skrytý --" 17.04.2008  21:21

...Nadhera...

Na tvoji recenzi je absolutně vidět ,že tomu hrozně rozumíš a že te to strašne baví.Krásný auto.Vídám tě stát na nábřeží a vždycky,když jedu do práce tak jen čumim a čumim...!..jinak se stěračema souhlasim. ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  21:44

Fotky

Ahoj, super auto a perfektní recenze jenom je trochu škoda, že tu máš tak málo fotek. Docela by mě zajímala třeba fotka motoru ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 17.04.2008  22:29

Megane

Pokud doplníš foto,tak dej info na ,,Soukromé zprávy,, a máš u mě 3 x 10,zaslouží si 3 x 10 ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  22:33

Vítej ...

... tady u nás, za uvítací výbor tě zdravím, jen nám auto ještě trochu pofoť a budeš mít jak píše CUJO - plný kotol bodou ... ;-)

Jsem rád, že další pěkný nadupaný autí tady ... >:D :-!

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 17.04.2008  23:39

klanim se....

Takto napsat recenzi bych nesvedl...

ty "T"ecka na SPZ mi dvaji nadeji, ze jezdis nekde v blizkosti, ale jeste nikdy jsem te nevidel.. Jenom jineho cerneho Megana Sport, bez rychlych pruhu a nalepek..

LadikRS 18.04.2008  14:56

« Re: klanim se....

i jako bitý ostravák musím kriticky přiznat, že kolem prahy a v čechách celkově jsou cesty daleko lepší než na severní moravě, takže tam jezdím výjímečně...

"-- skrytý --" 18.04.2008  09:32

Megane Sport

čau, dobrá volba auta ;-)
    chci se tě zeptat na ten výfuk Miltek, jak si spokojenej, je to jen koncovej tlumič, nebo celej výfuk od katu ?

LadikRS 18.04.2008  13:51

« Re: Megane Sport

Čest, dik, taky to máš pěkně vymazlený :yes:
      Výfuk Milltek je celý od katalyzátoru dál, zpracování je perfektní, všecko nerez, dodává se ve 3 dílech, takže montáž bez problémů... Provozně jsem naprosto spokojen, motoru se víc líbí ve vyšších otáčkách a při normální jízdě na delších štrekách není uvnitř auta o moc větší hluk než se standardním výfukem... no a z vnějšku zvuk super, jezdim se staženým okýnkem a jsem spokojenej :-) koukám že taky máš jinej výfuk a bez katalyzátoru... čím jsi nahradil kat? to byla součást nového výfuku nebo jsi vyrobil speciální mezikus?

"-- skrytý --" 22.04.2008  16:43

« Re: Megane Sport

No prosim tě já mam výfuk ze SRN, od Reichharda a stejnej maj i u K-tec v UK, nevím co to je za značku, protože na krabici ani na vejfuku nebyla ani čárka. Neni špatnej, ale nejsem z něho na větvi, je od katu, je nerez, velkej průměr, ale nelíbí se mi sváry a rozdvojení na koncovky je udělaný tak nějak ... 8-s
        Před měsícem jsme Tommymu dávali Miltec na Cupru a to je úplně jinej level, všechno hezký a čistě udělaný.
        Jinak KAT jsem nahradil speciálním mezikusem na míru, ne dělám si srandu, je tam prostě roura a max spokojenost, lepší krouťák, zvuk a lambda neprotestuje, jen při delších cestách po dálnici se někdy rozsvítí kontrolka, ale jen občas a auto jede pořád stejně.
        Ten Miltec ještě asi zvážím ;-)

LadikRS 23.04.2008  11:14

« Re: Re: Megane Sport

co se týče zpracování, Milltek nemá chybu. No kdybys to chtěl zkouknout tak neni problém dej vědět.

foto misoo

misoo 18.04.2008  12:02

parada

pridavam sa nielen ku gratulaciam k skvelemu autu, ale aj k perfektnej recenzii. fakt som si dobre pocital, dikes. fotky su tiez super. ;-) :yes: :yes:

foto Fingl

Fingl 18.04.2008  14:32

ZVUK

Tak tohle jsem opravdu od Megana Sport nečekal NICE SOUND :yes: :yes:= 10 bodů ( přidej foto interiéru) :yes: :yes:

foto mate59

mate59 18.04.2008  21:26

ufonek

kvalitná recenzia,elán,nadšenie.Nech to šlape!! :yes: :yes:

foto italio

italio 20.04.2008  11:23

renault

Auto pěkný?! Až na ten zadek teda, ten mi trochu připomíná žehličku, ale to je věc vkusu. Jen bych se tě chtěl zeptat, za kolik ten renault lze pořídit? (bez úprav).

"-- skrytý --" 21.04.2008  15:29

Super

musim napsat ze podobne kvlaitni recenzi jsem tu uz dlouho necetl, fakt parada, vyborny pocteni :-) MAs to moc pekny, preju spoustu statsnych a zabavnych kilometru ;-)

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 02.05.2008  23:19

Proste super auto

Fakt krasavec

foto ZiP2150

ZiP2150 23.05.2008  11:55

OFICIÁLNY ZRAZ MOJE AUTO ! ! ! !

Páni, poďte... aj súdruhovia z diskusie... poďte sa registrovať ak môžete.
    Ďakujem.

"-- skrytý --" 06.06.2008  00:34

clio

Perfekt recenze a s tím cliem s tebou souhlasím jsem jedem s hrdých majitelů noveho sportu.Přední náprava z meganu dělá své a hlavně mě připadá měkčí než megan což je supr na naše děravé okresky.S tím výkonem máš pravdu je slabější ale těch 200 koní je prostě idealních.Dát na přední náprovu víc koní auto by tím podle mě ztratilo svou hravost pokud nemá samozdřejmě samosfor.

foto Culdaraztriptaco

"-- skrytý --" 24.06.2008  11:27

Recenze i auto za jedna

Mégane sport.Ikona pro všechny milovníky Hothatch :yes:
    Recenze je taky skvělá :yes:

"-- skrytý --" 24.06.2008  19:33

fotky

můžu poprosit o větší rozlišení fotek ??? abych si jej mohl dát na plochu.. :yes:

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 25.06.2008  12:02

Cau tebe jsme videli

na vyjezdu ze stodulek na barandov, par nas tam odtud stalo a davali jsme sprinty. Mavali jsme ale asi jsi nas nevidel.

"-- skrytý --" 15.07.2008  18:26

Parádní stroj. Chtělo by ho to vidět i v akci. Ale jinak jednozmačně 10b.

"-- skrytý --" 24.07.2008  21:03

Brzdove kotouce

Zdravim,koukam s udivem na ty prasklinky na brzdovem kotouci,to je normalni stav nebo jsou uz za zenitem? Sam mam derovane,ale priste po techto fotkach uz jdu jen do plnych :-)

LadikRS 25.07.2008  14:39

« Re: Brzdove kotouce

To je jen mala ukazka co umi s kotoucem udelat tvrde zavodni desky. Je tam fotka ktera se jmenuje masakr a t myslim hovori za vse... 8-s
      Pokud jde o plne vs derovane, nemyslim ze to ma vliv. U kotoucu je rozhodujici material a nasledne zpusob vnitrniho chlazeni. plne kotouce od Renaultu jsou na velke h..o, tyhle derovane od Bremba, jsou na mensi h...o, ale jsou o neco lepsi. Nevadnou. Nicmene zlikvidovat se daji uplne stejne >:-[]

"-- skrytý --" 04.08.2008  08:21

Megane sport

Mrkni na moje auto... Mám tam taky pár zkušeností s Meganem + foto...

pretekar 06.08.2008  15:47

Medzichladič

Zdravim, pisal som ti SZ uz nejaky ten tyzden dozadu ale zrejme si si ju nevsimol. Chcel som vediet ze aky velky vplyv ma vymena stareho medzchladica za novy?? Jasne ze ochladis vzduch, ale je to aj citit?? alebo to spozorujem az ked pojdem na okruh?. Dikes

LadikRS 06.08.2008  18:30

« Re: Medzichladič

přínos většího mezichladiče pro výkon motoru je kolem 5koní. při celkovém výkonu, v mém případě kolem 240koní se to nemůže pocitově poznat. nicméně na okruhu je taková výkonová rezerva velmi podstatná, na delší rovince stejné auto ve standardním provedení předjedeš. Realita je asi taková, že žádnou úpravu nelze vytrhávat z kontextu. Samotný mezichladič ti brko z auta neudělá. je to jen jedna z úprav, které v součtu dávají zvýšení výkonu o 10 - 20% oproti seriovému stavu ;-)

pretekar 06.08.2008  18:49

« Re: Re: Medzichladič

No mne je jasne ze jedna vec neurobi z toho letadlo ale kedze rozmyslam nad niecim takym tak som chcel vediet co ma asi caka :)....ale dik...inak 3x10

"-- skrytý --" 12.08.2008  21:03

auto

Moc pěkné!!! :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 13.08.2008  13:29

uprimne zavidiim

Renault RS modely su moja srdcovka, je to moj motoristicky sen. Hlavne Clio II 182 Trophy >:-[]
    Aj tvoj dream car zdielam :yes:
    Odo mna 10b, niet o com. Krasne funkcne upravy a este aj rebel Clio 172 k tomu, jaaaaaaaaaaj....

LadikRS 14.08.2008  09:13

« Re: uprimne zavidiim

Clio je super. Frantíci si opět uvědomili, že hmotnost auta je daleko důležitější než pár koňarů navíc a dokladem návratu ke správným hodnotám je Megane R26R :-! a čas 8:12 na Nurburgringu

OS 03.09.2008  08:25

crasch

nejakej * nedobrzdil na svetlech?

LadikRS 03.09.2008  17:09

« Re: crasch

to by bylo příliš obyčejné, můj příběh má kurioznější zápletku. Takhle přijedu do práce, zaparkuju, pracuju si a asi po dvou hodinách rána jak prase, tak vylezu z okna a auto narvané ve zdi, resp. v betonovém bloku. Jak zchladly kotouče, neudržela ruční brzda a rozjelo se to dozadu a po 10 metrech crash. No nic, nárazník se vymění, horší to bude s výfukem, ten se bude muset rozebrat a koncovky opravit. Když to nepůjde, dám tam jenom jednu postranní přímo z tlumiče.

OS 03.09.2008  20:24

« Re: crasch

aaaaa to uz znam jednou kdyz jsem mel jeste MINI Coopera tak jsem po projizdce zaparkoval na parkoviste z prudkeho kopce a po 5minutach se auto rozjelo. nastesti jsem mel stazene okenko a skocil jsem do auta a dotahl rucku :-|

foto hruodolf

hruodolf 03.09.2008  20:33

« Re: Re: crasch

A nestálo by za to tam při parkování hodit i zpátečku? ;-)

Jinak, moc pěkný auto, i s tim ťukancem :-(

foto positivemind

positivemind 04.09.2008  09:24

« Re: Re: Re: crasch

No právě, také to tak praktikuju. Vlastně vůbec nepoužívám ruční brzdu, je silně nedotažená a vůbec nezabírá.

foto hruodolf

hruodolf 04.09.2008  09:31

« Re: Re: Re: Re: crasch

My, kteří máme zamykání zpátečky, to tak dělat musíme, aby ten zámek měl smysl >:D >:D
            A saabisti to musí dělat, aby vůbec vytáhli klíč ze spínací skříňky.

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 04.09.2008  09:31

SZ

prosim te mohl bys mi odpovedet na sz mozna si ji prehlidnul :-|

LadikRS 04.09.2008  15:02

« Re: SZ

nemám... raději to napiš sem nebo na mail pač ty soukrom zprávy jsou nespolehlivé...

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 04.09.2008  15:24

« Re: Re: SZ

no ptal sem se jesli nejedes do koprivnice ted o vikendu na tuning :-!

LadikRS 04.09.2008  21:58

« Re: Re: Re: SZ

na 90% ne. průserů bylo letos už víc než dost 8-s nejde o ten výfuk ale pořád nemám pořádně spravenou přední nápravu na meganu a clio má momentálně úplně zničenou poloosu a je téměř nepojízdné ;-\ těch 10% je možnost že mi rupne v bedně, možnost projet se po polygonu je lákavá >:-[]

"-- skrytý --" 29.09.2008  12:58

Megane sport

Mrkni na moje 320i, mám tam pár zážitků s Meganem sport + fotky..

LadikRS 30.09.2008  13:02

« Re: Megane sport

jo, koukal jsem že to auto je na tipcars na prodej :-) moc hezké polepy!

"-- skrytý --" 29.09.2008  14:12

Very Nice Mégane

Ahoj,moc krásný článek a ještě hezčí auto! :-)Právě přemýšlim,že bych si ho koupil.Jezdím v Mégane Rxi a jsem plně spokojený,kde jaký Octávky,atd.nestíhaj.Rozhoduji se mezi Lagunou 2.0T a Méganem 2.0T.Renault patří k mým oblíbeným.Přeji mnoho šťastných km :yes: VIVAT Renualt ;-)

LadikRS 30.09.2008  13:33

« Re: Very Nice Mégane

jo dík :-) jestli o tomhle autě uvažuješ, rozmysli si jestli chceš jezdit pohodlně nebo sportovně. Megane RS je fakt ze všech hatchbacků nejtvrdší. Jinak normální verze 2,0T popř. GT je dost jiná, o 40kW nižší výkon, úplně jiné brzdy a standardní přední náprava (těhlice, pružiny, stabilizátor), rychlejší motor než podvozek, nebrat!

"-- skrytý --" 14.10.2008  21:26

« Re: Re: Very Nice Mégane

ja zas celkom rozmyslam nad MEGANE R26 z Nemecka alebo Clio R27. na R26 ma laka uplne najviac samosvor, na clio zas atmosfericky motor (aj ked honda to nie je)... keby clio malo speru, nie je asi o com.
        R26 som mal dokonca moznost soferovat a bolo to fajn, sasi fakt asi este lepsie naladene a prislo mi dokonca pohodlnejsie, ako RS. Ale jazdil som prilis kratko :-(

CLIO som zas isiel RS (197) a to je na okresky skoro idealne ale neskusal som CUP podvozok, je vraj super, al neviem, ci nebude tiez strasne tvrde ako MGANE RS, ten je uz aj na mna asi moc (a to si myslim, ze som celkom uchyl :-) )

a vo vseobecnosti sa bojim soplahlivosti renaultov... Co si myslis o RS, da sa povedat, ze su vybhytanejsie vo vseobecnosti? Inak divizu RenaultSport pokladam za moc sikonych chlapcov :yes:

LadikRS 15.10.2008  00:13

« Re: Re: Re: Very Nice Mégane

Megane a Clio jsou úplně jiné auta. Megane je podstatně výbušnější díky turbomotoru a velkému krouťáku. Clio má ale něco co Meganu chybí a to "charakter sportovního auta". Vysokootáčkový motor, nízká hmotnost, přetáčivá charakteristika, jednoduchost konstrukce, možnost řady úprav...

Těžké rozhodování, osobně jsem to vyřešil tak že mám Megana a Clio 172. Kdybych se musel pod hrozbou smrti jednoho vzdát, nechal bych si Clio, právě kvůli tomu charakteru.

Clio 197 jsem řídil jednou a to ve verzi R27 a řekl bych že kromě skutečně velmi povedené karoserie nemá žádnou výhodu oproti starému Cliu, naopak je o 100 kg těžší, šílený posez za volantem a zcela nekomunikativní řízení. To je auto na parádu, ne na sportování, čímž rozhodně nechci říct že to je špatné auto. Právě naopak, je moc hezké, ale už je trochu ovlivněné marketingem "použitelnosti v běžném životě". ;-\

Spolehlivost je řekl bych v normě. Všecko se může pokazit a opotřebovat. Nebo ohnout. Anebo úplně posrat. A všecko se dá opravit :-!

"-- skrytý --" 15.10.2008  11:44

« Re: Re: Re: Re: Very Nice Mégane

Jo, to viem, ze spusta ludi zanevrelo na nove clio, lebo je tazsie a makkne... Zrovna ako u mojej srdcovky HONDY a CTR7G vs CTR8G (ale clio 197 ma aspon vyssi vykon oproti predchodcovi). Na druhej strane ale base podvozok noveho 197 je fakt super pouzitelny aj na nasich rozbitych cestach, CUP podvozok je uz o dost trvdsi, kopiruje vozovku uplne, ale esteto nie je taky brutus (podla mna) ako MEGANE RS. Jo riadenie je vlacne, ale to je problem celkovo renaultov, podla mna aj megane ho ma take fakt hmliste... dokonca aj R26, ktore som raz isiel ma v riadenie preposilovane

Na mna 172 clio osobne proste je super ale motor - nie je to ono. Vraj ked clovek da zavodnu jednotku, tak je to ina, ale nepoznam takeho, komu by som doveroval ze mi to spravi. Urobit sa da vsetko, ale na renaulty nikoho nepoznam a znackove servisy su vacsinou hrozne, obzvlast kamosi nadavaju na renaultacky fakt hodne.

napada ma prave aj R26 (co si o nej myslis?)- tuhsie stabiky, tvrdsie pruziny, makksie pruziny (na okreskach by to nemuselo tak mlatit a zdalo sa mi aj ze nie)... A samosvor :yes: . Len ten turbo motor, aj ked sily ma, mne presne viacej vyhovuje zavodny vysokotackovy...

LadikRS 17.10.2008  00:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Very Nice Mégane

fakt nevim... to je takové rozhodování do hospody.
              Podle mě má ke sportovnímu autu nejblíže Clio 172/182. Ale každý člověk má priority různé. Lidí hledajících puristické zážitky je poměrně málo, většina lidí chce určitý level univerzálnosti. >:D

foto riderhenry

riderhenry 31.10.2008  02:28

nejlepsi predokolka

Musim rict, ze ackoliv francouzskou produkci aut mam rad asi nejmene ze vsech, tak Megane Sport povazuji za jednu z nejlepsich predokolek. Je jasne, ze R26R bude lepsi, mozna i Integra Type R, ale v dnesni dobe by mel byt kazdy automobilovy nadsenec, ktery je alespon trochu pri smyslech, byt vdecny za kazdy takovy kousek! Recenze je taky super, to je bez debat, stejne tak upravy - presne podle meho vkusu - funkcni, zadna trapna kridla... Kdyby takovych bylo vic! :yes:

"-- skrytý --" 09.11.2008  18:02

megan

:yes: :yes: :yes:

foto igor77

igor77 11.11.2008  21:16

zdarec

te pero, kolego ;-)
    taky ted zvazuju megane.. mrkni jaky:

LadikRS 13.11.2008  22:03

« Re: zdarec

tak do toho bych asi nešel čeče :-! ale proti gustu...

talio2 15.11.2008  19:20

« zdarec

je to nějaký piclý na předek ne?? Já bych dal ruce pryč...

foto KucharTom

KucharTom 11.12.2008  14:24

"o)

Kvalitní recenze, dávám za 10 :-)

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 31.01.2009  23:19

Bomba auto i recenze

pro mě moc poučná hlavně co se úprav týká. Mohl by ses rozepsat o tom race s Policepassat, zajímalo by mě mají v něm radar, nebo jen napojenou kameru na rychloměr? To může značně změnit pokutu ;-)

LadikRS 02.02.2009  13:45

« Re: Bomba auto i recenze

tak jestli tam maji radar to nevím, v mém případě bylo důležité že neměřili, protože to bych asi přišel o řidičák s kamerou nebo s radarem 8-s passat má omezovač na 250, megane je omezen jen převodovým poměrem a pudem sebezáchovy >:-[]

"-- skrytý --" 02.02.2009  14:00

« Re: Re: Bomba auto i recenze

auto, upravy aj recenzia sa mi velmi paci, davam 3x10. Jedine mala vytka, nedal by som na bok auta nalepky znaciek, ani zadne okno, podl amna to auto to nepotrebuje, tak ako nepotrebuje spickovy oblek aby mu na rukave zostala vysacka... ale to je uz len detajl a otazka vkusu

"-- skrytý --" 24.02.2009  21:46

Tak trochu brutální bomba

Jak zní můj nadpis takový je i můj názor. Černý auto, na grafit kolech a Megane Sport. Myslím, že to nemá cenu komentovat. Nicméně pár velmi známých a kvalitních jezdců už hodnocení udělalo, takže proč to dál rozebírat :-! Prostě 10 za všecko.
    PS: S tou přední nápravou Tě zcela chápu, musí to být záhul!

foto Deadlift

Deadlift 08.03.2009  02:05

"Kterak chytří němečtí inženýři v Aachenu dychtivě objevují systém RevoKnuckle, který je v Meganu RS už 5 let, akorát mu francouzi nedali žádné krásné jméno, které by mohli přitroublí novináři tisíckrát opakovat bez ponětí o jeho principu:)"

Dobre lzi a ted fakta. No nastesti pravda je jinde Ladislave Pazdero, mnozi vedi, ze prave Renault to v roce 2005 obslehl spatne od Fordu. Prave proto to u Renaultu nefunguje tak dobre jako u Fordu. Proto se tim Renault v PR radeji moc nechlubi. Ale znalci vedi odkud vitr vane.

A ted dukaz ... Ford ma RevoKnuckle patentovany uz pred rokem 2004! Renault kupodivu sve zaveseni pokud vim patentovane nema. Uz zde neco francouzskeho smrdi. Ford puvodne prave navrhl a vyvinul pred 6 lety RevoKnuckle system pro vykone diesely FWD - Mondeo, Focus zde je dokument, ktery to dokazuje a potvzuje .... [odkaz]

Bohuzel do seriove vyroby ho Ford nasadil az ted, coz nahrava Renaultu, ale nasteti pravda je dohledatelna velmi dobre v prospech Fordu.

Tak znova u Renaultu to jen spatne obslehli od Fordu - jak se rika potrefena husa nejvic kejha! Nejste prvni ani posledni Randlik co to s RevoKnuckle zkousi na neznale ... Je zajimave jak Focus RS drazdi konkurenty, kteri evidentne zavidi jeho zacinajici skvely uspech. Prece jenom nejsilnejsi FWD auto je dobry marketingovy tah, u Renaultu tezko hledaji adekvatni odpoved, a jeho zakaznici tuto prohru citi, proto kopou kolem sebe. Puvodne jsem nechtel reagovat, ale nemam rad nepodlozene lzi. Ale dnesni konkurence se proste takto chova, coz je jeji skoda.

Zde treba potrefena husa kejha to same jako vi, bohuzel fakta i patent jsou na strane Fordu a ne Renaultu!

LadikRS 08.03.2009  19:25

« Re: 25.11.2008 Všem obdivovatelům nového Focusu RS / RevoKnuckle, potrefena husa nejvic kejha!

no tak teďka "kejhá" nějaký deadlift :-) člověče neber si to tak osobně. nejsem tak velký fanda Renaultu jako ty jeho odpůrce, takže svými agresivními výlevy mě nevytočíš.

Docela by mě ale zajímalo, odkud jsi nabyl dojem, že systém s nezávislou osou řízení u Renaultu nefunguje tak dobře a že je to špatně obšlehnuto. Já mám s tímhle autem odjeto víc jak 100tisíc km. Kolik ty že to tak znáš? Vsadím se že 0. A děláš chytrýho.

"-- skrytý --" 24.06.2009  19:41

paráda

No prostě parádní recenze, auto, fotky. :yes:

"-- skrytý --" 24.06.2009  19:42

paráda

Paráda, paráda a zase....co dodat

"-- skrytý --" 05.07.2009  11:31

FR 2009

Super event, zavidim >:-[] Som velmi zvedavy na novy Megane RS, v tej zltej sa mi paci. Ak bude vykonnejsi a lahsi, resp. nemal by byt tazsi, bude to zaujimave >:D
    K tomu RevoKnuckle... Ja som o tom cital tolko, ze to je nejaky xy-rocny patent nejakej firmy inej ako Ford ci Renault, ktory vsak kvoli technickym nedostatkom, resp. nevhodnym materialom nebolo mozne v tej dobe skonstruovat (z nejakych 80.rokov sa mi mari). Patent padol, Ford ho upravil podla seba a nazval ho RevoKnucke, Renault ho upravil podla seba a nenazval ho nijako. Renault ho pouziva od 2005 v RS Megane, teraz aj v novom Cliu Sport faceôiftomvom uz je. Ford ho pouziva uz dlhsie v rally autach, akurat do seriovej vyroby ho dali az v RS.
    Riesit kto tu co ukradol, je blbost. Ak tak, potom to Ford aj Renault "ukradli" (vyprsala platnost patentu) od povodnej firmy. End of story...

LadikRS 07.07.2009  08:41

« Re: FR 2009

Hmm, novy Megane je co se týče vnitřností úplně stejný jako stávající. Akorát má už v serii vyšší plnící tlak na turbu a diferenciál s omezenou svorností. Ten se dosud dával pouze do speciálních verzí (F1 team, trophy, R26.r) Nové auto působí mohutnějším a vyšším dojmem, nevím jak to bude s hmotností. Doufal jsem že bude k vyzkoušení na okruhu, ale měli tam jen jeden kousek na vystavování... :*) Princip řízení s nezávislou osou je známý už několik desítek let, používal se dříve u těžké techniky... Akorát je směšné jak v každém časopisu se píše v souvislosti s Focusem RS o "podvozkové revoluci" :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 12.08.2009  11:40

Gratulace

ufonek - Zůstat jen 5 vt.za GT-R je dost dobrý,alespoň tak soudím z laického pohledu :yes:
    Viděl jsem tě na Schell i na okruhu a Megane vypadá krutě pěkně :yes:

LadikRS 13.08.2009  09:53

« Re: Gratulace

dík. Osobně mě čas GT-R překvapil, na tak těžké auto v zatáčkovité trati super čas, zajel to skoro stejně jako vytuněné Eva, které jsou o 300kg lehčí, asi to auto je fakt tak kosmické jak všude píšou... Na tvoje Scirocco si pamatuju někdy v červenci na okruhu. Moc pěkné, konečně VW udělal hatchback s potenciálem :yes: hodně jsi to šetřil, tak doufám že už máš zajeto a příště to na okruhu podrtíš :-)

"-- skrytý --" 16.08.2009  21:22

BREMBO!!!

Kde sa daju zohnat nalepki brembo ??

foto Martin-Benes

Martin_Beneš 01.12.2009  16:26

krása

tohle je pěkný hot hatch, skoda, ze jich tu moc nejezdi... Potkal jsem jen par kousku... ale tak o to vic je exkluzivni :-) :yes:

"-- skrytý --" 07.12.2009  12:57

diff

Gratulujem k diffu a tesim sa na prve dojmy >:-[]
    Ked sa uz bude menit diff, nerozmyslal aj nad vymenou spojky? (ak som zachytil spravne mas este seriovu)

LadikRS 09.12.2009  08:56

« Re: diff

spojku jsem už jednou měnil, asi v 70tkm. byla totálně oholená a prokluzovala. Ale zůstanu u seriového provedení. Nevidím nějaký velký přínos v upgradu, kromě posilování levé nohy a nižší životnosti setrvačníku. ;-)

foto -Vojtas-

[Vojťas] 09.01.2010  23:46

Orechov

Ahoj chtel bych se zeptat jak vypada tento zavod do vrchu ocima ridice. Predloni jsem tam delal tratovyho komisare a nutno rict, ze o zabavu bylo postarano. Par hodin, bouracek a dokonce to tam i koren prevratil na strechu. Jako bonbonek tam nekdo v nedeli rano jako protest vylil na trat asi 30l oleje.
    Pred tim GT-Rkem taky smekam. Na to musel mit borec fakt koule, aby se s takovym "cvalikem" vrhnul na zavod do vrchu. Viz. tohle video [odkaz]

LadikRS 11.01.2010  14:22

« Re: Orechov

Očima řidiče je to asi jako u všech závodů - takový fofr, že člověk si uvědomí jak jel až projede cílem. Osobně mi trať v Ořechově vyhovuje, nejsou tam žádné záludnosti a dá se jet skutečně nadoraz. Jediné co mě překvapilo byl relativně horší grip v zatáčce 2, před výjezdem na "rovinku", tam jsem dostal několikrát smyk. Osobně jsem měl z jízdy na této trati dobrý pocit.

"-- skrytý --" 13.01.2010  19:12

diff

no kde mame ten diff, som nedockavy >:D

"-- skrytý --" 06.04.2010  20:08

R26.R

Dik za nove foto interieru... Ty z toho "potajomky" stavias R26.R, cooo? ;-) >:-[] :yes:
    Klietka je custom alebo nejaka "tuningova"? Co kostuje taka sranda a aky je dopad na jazdne vlastnosti, resp. tuhost? Na beznych cestach to nebude uz moc? Ci ho uz nebudes pouzivat na bezny den...

LadikRS 26.04.2010  10:29

« Re: R26.R

tak sedačky z R26r jsou naprosto perfektní, a namontované byly za 5min :yes:
      rám je od K-tec racing, dvoudílný, šroubovaný a rovněž do karoserie je pouze našroubován

auto je pořád civil, ale na běžné ježdění ho nepoužívám, jezdím teréňákem nebo "Psychoušem" - Clio Sport 172 >:-[]

foto v3jc3

v3jc3 16.09.2011  18:01

tak to je moc moc moc

hezky udělaný, máš můj obdiv :yes:

foto rmt

rmt 03.03.2013  21:58

ESP ASR

Proč pozor na esp, asr pri razantnejsich rozjezdech?

foto Marry

Marry 01.07.2015  13:52

Mezichladič

Jen takový dotaz...jak moc je znát větší mezichladič? pokud pominu jakékoliv jiné úpravy...