Ford Mondeo (2001)

10.2.2013

Ford Mondeo, MK-III, HB, motor 2.0 16V, 107 KW, výbava Ghia, vyrobeno 11/2001. Vůz jsem pořídil jako ojetý v 11/2005 s cca 135000 Km. Dnes (02/2013)…

Ford Mondeo (Kmy68)

foto krotitel88

krotitel88 10.02.2013  13:58

Interier

Moc pěkný Mondeo hlavně ten barevnej interier je mooc pěkněj. Sám mám Mondeo ale Tdci a taky můžu jen chválit.

foto poterienko

poterienko 10.02.2013  15:36

Interier

Teda podle interieru (jeho fotky) bych tomu neřekl takové stáří a nájezd. Navíc jeden z mála "starých" interiérů, co nevypadá hnusně.

Kmy68 10.02.2013  16:44

« Re: Interier

Chlapci, tak fotky jsou někdy z roku 2007. Dneska ale interiér vypadá skoro stejně jako tehdy. Z těch světlých sedaček z toho mikroplyše (nebo co to je) jsem měl strach, ve skutečnosti, i když je to od bláta (hlavně po zimě), tak stačí kartáč a vysavač a je to pryč, fakt se to moc nešpiní. Palubka je taky jako původní. Nikde kupodivu nic nevrže. Kůže na volantu se nepárá - jen je trochu oleštěný. Mám pocit, že před krizí dělali ty auta bytelnější, dnes se na všem šetří a je to na nich vidět (viz.recenze na mé druhé auto), vždyť nové Mondeo se dá v plné palbě koupit za cenu kolem 550 tisíc, to musí být na kvalitě někde znát.

foto sir

sir 11.02.2013  11:01

« Re: Re: Interier

Nu já mám na svem Mondaku ted necelych 120 tis. a ve vnitr je jak novy, defakto vse je jak nove, ehm pokud se to umyje :))))

Kmy68 11.02.2013  17:47

« Re: Re: Re: Interier

Koukal jsem na tvuj mondak a pekne auto. Taky jsem nad novym mondeem premyslel, ale nakonec jsem zvolil nizsi stredni a dlouhou zaruku. Holt je krize a clovek nevi, co ho ceka.

Tycoon 10.02.2013  16:52

Dobrá recenze, ale co mě pobavilo

"50 km/hod motor dá klidně na čtyřku kolem 1800 otáček"
    Tohle dával i motor ve Feldě, dvoulitr v Mondeu by to měl dát i na pětku, ale majitel to asi nikdy nezkusil :-)

Kmy68 10.02.2013  16:56

« Re: Dobrá recenze, ale co mě pobavilo

Pokud je auto rozjeté a jede setrvačností, tak to není problém, ale sbírat se z padesátky na pětku, tak to tomu motoru nedělá moc dobře, dost to cuká :'-(

Tycoon 11.02.2013  08:40

« Re: Re: Dobrá recenze, ale co mě pobavilo

To je divné, četl jsem test třetí generace Mondea s tím samým dvoulitrem a tam říkali, že to jde, prostě že se dá jet na pětku "obec neobec". U mého dvoulitru taky, pokud není kopec.

Kmy68 11.02.2013  17:45

« Re: Re: Re: Dobrá recenze, ale co mě pobavilo

Vyzkouším a napíšu :-). Standardně teď s Mondeem nejezdím, je to teď manželčino auto. Koukal jsem na tvůj doulitr a tam se moc nedivím tomu, že ti to takhle jezdí. Mondeo bude mít o nějaké to kilo (spíše set kil :-) ) více a to bude ten rozdíl, proč se to na tu 5 sbíirá hůř.

Tycoon 12.02.2013  20:20

« Re: Re: Re: Re: Dobrá recenze, ale co mě pobavilo

No jo, Fábka je o něco lehčí, ale Mondeo má zase modernější motor.
            Tady je ten test:

foto RKa

RKa 11.02.2013  19:35

Náklady

Myslím, že tu si pekne ukázal aké sú náklady na benzín. V podstate sú to bezúdržbové autá. Pri takýchto km a takom dlhom užívaní ako ho máš ty by si určite za servis platil viac ak by si mal TDCi. Tá suma, čo si uviedol ty za servis je naozaj perfektná. Prajem veľa šťastných km s mondejku aj s novým autom :-)

foto Skipper

Skipper 11.02.2013  21:07

Mondeo

Moc hezké Mondeo. Já měl zlaté se stejným motorem i interiérem, r.v. 2002- Bylo to skvělé auto, které konstruktéři skazili v detailech. Ty reznoucí dveře mě stále sraly a když mé jednou v zimě auto zamklo uvnitř bez klíčku s DO a dveře nešly odemknout čudlíkem, tak jsem byl hodné vzteklej :-) Okno bylo zamrzlé, takže to nešlo otevřít ani tudy. Jediné štěstí bylo, že dalším specifikem mého centrálu bylo, že nezamykal spolujezdcovy dveře :-) Jinak bych musel jezdit kolem a čekat až to rozmrzne :-)

Kmy68 12.02.2013  17:25

« Re: Mondeo

Tahle vada mě taky štve a proto bych klíčky nikdy nenechal uvnitř za zavřenými dveřmi auta. Dá se to prý opravit, ale už se mi do toho nechce vrážet peníze :-(

foto Skipper

Skipper 15.02.2013  21:47

« Re: Re: Mondeo

No pokud vím, tak jediná oprava je výména celého zámku - nový cca 5000, na vrakáči kolem 1000 Kč.

rx3333 11.02.2013  22:48

pekna recenze

dozvedel jsem se tu v podstate to co jsem potřeboval ted bych si to chtel jeste ověřit.takže podle mě bych si já jako student mohl to auto dovolit.ale chci se zeptat nebudu toho potom litovat? protože ne všechny mondea jsou takto udržovane a většiny maji stočene km bude tam třeba 150 000 ale ve skutečnosti bude mit najete třeba 300 000. neni ten motor těsně před smrtí?a nebudu do toho valit jenom penize?

podle meho nazoru by už mohly být takove ty zname zavady opravovany ve vetsine mondei protože za ty roky se to uz urcite projevilo.no nejlepší by bylo koupit to ktere už ma za sebou opraveny všechny zname poruchy.

jinak na auto mam 60 000 + 10 000 v zaloze a chci ho kupovat až za pul roku myslite že za to seženu nejaky alespon pruměrně udržovane mondeo 2.0 107kw.

děkuji za rady :-)

Kmy68 12.02.2013  17:23

« Re: pekna recenze

Pokud bych měl poradit, nevěřil bych na štěstí a auto bych šel vybrat s někým, kdo tato auta opravuje a je schopen stav vozu posoudit a první investice do oprav reálně odhadnout. Podle mne 60 + 10 tisíc není mnoho. Já aktuálně nevím, co v brzké době může na mém autě odejít, a to se o něj starám, i když teď už ne 100%, mohou odejít tlumiče, možná čepy, nevím jak klima, tak že pro info ceny ND:
      - komplet brzdy (kotouče a destičky) … cca kolem 6000 – 8000 Kč
      - olej + filtr .. kolem 1200 Kč
      - gumy – 205/55 R16, možná i 17“, letní a i zimní .. minimálně 5500 a 7500 Kč
      - přední stabilizátory, 2 ks po 1000 Kč, tedy 2000 Kč (na to jsem v recenzi zapomněl, ty se měnily 2x), zadní jsou stále původní
      - svíčky kolem 2500 Kč
      - dezinfekce klimy .. do 1000 Kč, pokud by byla klima vadná, tak se pohybujeme kolem 10000 Kč za opravu, možná výše
      - tlumiče, všechny čtyři kolem 8000 Kč, podle kvality
      - napínací kladka byla za 5000 Kč
      - vodní čerpadlo za cca 2500 Kč
      - ložiska 2000 - 5000 Kč (za kus), podle toho, pokud ti pouze někdo ložisko přelisuje nebo to vyměníš komplet
      Pokud koupíš auto v dobrém stavu, záleží pořád ještě I na tom, kolik na něm ročně najedeš, jestli tisíce nebo desetitisíce. Při tisících nemusí být investice vysoké a dá se nad různými věcmi přimhouřit oko a riskovat. Pokud budeš chtít mít auto v relativně dobrém stavu, mohou opravy vyjít I na cenu, za kterou to auto pořídíš, pak si ale troufám říct, že vydrží dost a motoru bych se nebál, ten udělá 500 tis. Km v pohodě, alespoň to píšou v recenzích a poradnách na TipCARS - www.tipcars.com, doporučuju tam kouknout. Doufám, že jsem tě moc nepostrašil ;-)

rx3333 12.02.2013  23:08

« Re: Re: pekna recenze

no postrašil nepostrašil vím že koupi auta všechno začíná ,ale i přesty všechny nepěkné ceny nd se mi zda že je to docela standart a když už tak doufam že nebude odchazet všechno najedou at stihnu našetřit na další opravu :-) a jinak najedu tak asi podle mych propočtu něco okolo 7 000km za rok.

jinak ty několika tisicove častky mě ani neděsi tak jako ty desetitisícove doufam že mě nepotkaji zrovna ty nejdražší poruchy

nějaké návrhy na "levnější auto" ?

Asi bych se ani nebal focuse prvni generage s motorem 1.6 16v 74kw prý je spolehlivy a dal by se koupit okolo 40 000 a zbylo by vice na opravy.nebo další možnost fabie ale u te mi vadi několik věci a to je vykon (dost maly) obvykla vybava (najit fabii za dobrou cenu s dobrou vybavou a v dobrem stavu je snad nemožne) a rozšiřenost (skuste si nekdy napocitat kolik jich kolem vas projede, má ji každý!) a nevim TDI (passat,golf,bora) by se mi asi neoplatilo v me rodine jsou vsichni naftaci ale i přesto že jsem se na benzin nemohl ani divat tak jsem ted objevil jeho klady a zapory nafty (zvuk traktoru,složitost motoru = nakladnější opravy,horší starty v zimě a později topí,a cena naftovych aut je dražší) takže golf,passat a boru bych asi nebral možna tak v benzinu ale i tak dát 60 000 za 15-16 let stare auto? to mě moc neláka to za tu cenu radši 10-11 let stare mondeo.

navrhy? jinak auto chci kupovat za pul roku takže ceny by mohly o par tisic jit dolu.

Kmy68 13.02.2013  11:44

« Re: Re: Re: pekna recenze

Pokud auto koupíš přímo u dealera, předpokládám tedy Dankar nebo Malý a Velký (tady jsem svého Forda kdysi servisoval – pak jsem toho nechal, protože mi tam dali místo oleje 5W30 – 10W40 a od té doby mi ten motor začal trochu žrát olej L), asi by zde měla být záruka, že by neměl být ve špatném stavu. Dal bych si tedy pozor asi hlavně na spojku (tu jsem zapomněl zmínit), protože ta je s dvouhmoťákem kolem 20-ti tisíc L. Zbytek nejsou desetitisícové položky a motor by měl vydržet (pokud má opraveno sání a ty vířivé klapky).

Tip na jiné auto, mám zkušenosti se svými a s těmi v rodině, tak že obecně asi:
          • nižší střední bude vždy levnější než střední, tak že servisovat Fokuse bude levnější než Mondeo
          • WW a Škoda mají výhodu v tom, že je zde spousta servisů a kdekterý garážista je dělá, tak že se dá na servisu ušetřit
          • benzín x nafta – to si musí každý probrat sám, můj kolega má Mondeo 2002 v naftě a náklady za 5 let má taky kolem těch 100 tisíc, navíc jsou tam ty vstřikovače, ale u novějších ročníků s nimi už prý problémy nejsou, nevím, chce se to podívat na diskuse a fóra (a výběr v TDCi bude velký)
          • konkrétní auta, to je na každého rozhodnutí, to si netroufám radit J
          • pokud značky (dost o autech čtu, ale mechanik nejsem), pak Fordy podle mě nejsou špatné, náhradní díly jsou relativně levné a neznačkových dílů bude dostatek – což je výhoda; škodovky budou buďto holé bez výbavy nebo vybavené, ale stočené (původně fleetové vozy) – kdyby se našel dobrý kus jedničkové Oktávky, asi by to nebyla špatná volba (to bylo ještě asi poctivě udělané auto), ale to by se musel najít (ono ale i to Mondeo v tom benzínu nebude snadné najít, protože je to v tom autu asi nejlepší motor – dle recenzí a rad na TIPCARS a v časopisech)
          - a možná ještě k servisu, pozor na značkové, co garážista ještě opraví to značkový vymění a to je sakra cenový rozdíl. Mě chtěli v MaV měnit zadní brzdy komplet (celé čelisti v r. 2007), že nejsou 100% (cena kolem 14 tis.), nenechal jsem se přemluvit a doteď brzdy v pohodě a přes technické to prochází (už 3 x), tak že bacha na to :-)

rx3333 13.02.2013  21:51

« Re: Re: Re: Re: pekna recenze

ano sehnat 2.0 nebude lehke je jich malo a najit i ten co by byl v dobrem stavu s cenovkou do 60 000 taky nebude nejlehčí ukol ale není nemožny ted jich je v republice do 60 000 sice jen 10 ale v lete pujdou dolu ty nad 60 a snad jich bude vice jeste na bazosu a aukru celkem co se tak divam jich je na inzerci asi 50 to je celkově malo ale při nejhorším když nebudu moct sehnat tak se začnu divat i na 1.8 92kw a asi s hledanim vhodneho auta začnu už na jaře ty ceny se za tech par mesicu moc nezmeni a jestli bude dobry kup tak proč ne.

Kmy68 12.02.2013  17:33

« Re: pekna recenze

Koukal jsem na tvůj Ford C-Max, skoro se mi zdálo, jako by to bylo foceno v Ostravě na Dubině. Pokud jsi někde odtama, tak můj mechanik je kousek odtud a byl by se na vytipované auto schopen podívat :-). Dám kontakt, dělá primárně Fordy.

rx3333 12.02.2013  22:51

« Re: Re: pekna recenze

Ano je to vyfoceno v Ostravě na dubině ale ten není můj je od otce.On by tu nic takoveho nepsal on mi rekl vsechno o tom aute a ja jsem to tu sepsal. ;-)

rx3333 12.02.2013  23:07

« Re: Re: pekna recenze

no jinak otec c-maxe servisuje a opravuje ve fordu kde ho koupil davaji mu tam slevy za to že to tam koupil.

planuju tam koupi mondea pro mě. maji tam auta dovezene z německa takže by mohla byt předni a zadni naprava a celkově auto v lepšim stavu než kdyby to bylo z ČR s těch našich zničených silnic