Renault R5 (1988)

5.9.2007

Automobil byl zakoupen v roce 1988 v Německu, kde jezdil asi 5 let. Poté byl dovezen k nám a zde už zůstal. Motor je zážehový o obsahu 1,4l.…

Renault R5 (Fremen)

« Re: Re: Proč?

asi informaci >:D :yes:

"-- skrytý --" 06.09.2007  22:40

« Re: Re: Proč?

Ano přesně informací trochu tu recenzi rozepiš!Je to přece pěkné auto a to si zaslouží pořádnou recenzi.

jmurjr (H22A7) 06.09.2007  00:18

r5

vzdy ked vidim toto auto spomenem si na film ali G in da house a transporter. prihovaram sa za zlepsenie recenzie a pridanie niekolkych fotiek :yes:

foto OS

OS 06.09.2007  08:39

neco napis

pridej recenzi a dam 10b. protoze auto je v krasnym stavu

"-- skrytý --" 06.09.2007  10:02

tohle autíčko

miluju...předchůdce Clia a snad nejcharakternější hatchback své doby :yes: obdivuju R5 Turbo ;-) a možná se mýlím,ale dle tvé přezdívky soudím,že jsi četl Herbertovu Dunu ;-)

Aischylos 06.09.2007  11:28

« Re: tohle autíčko

Nebo hrál DUNU jako hru... :-) ale moc fešné kompaktní autko v krásném stavu...jen bych přidal recenzi a něco fotek...ale i tak dám 9 bodů...mrkni na moje... ;-)

"-- skrytý --" 06.09.2007  11:34

« Re: Re: tohle autíčko

nebo ji taky mohl vidět jako film :-) já mám v merku všechno,Knižní sérii o 10ti dílech včetně předeher,hry od jedničky po dvoutisícovku a film od Lynche po tu novou třídilnou sérii :-) ale souhlasím,škoda že to auto nemá obsáhlejší prezentaci

foto Sleeper

Sleeper 06.09.2007  12:31

« Re: Re: Re: tohle autíčko

Mně tedy moc prostorné nepřišlo... "Jani, máš tam dost místa?" zeptal jsem se za sebou sedící kamarádky, "já se kdyžtak posunu..." Řidičem jsem byl upozorněn, že už nemám kam, ledaže bych si nohy strčil do motoru :o))

Aischylos 06.09.2007  13:24

« Re: Re: Re: tohle autíčko

Heh, vidíš, filmy sem viděl a já zapomenu... >:D

neregistrovaný: "fremem" [88.212.18.XXX] 06.09.2007  11:45

Doplnim

Doplnim vsetko chlapci,ale chytili ste sa na fake

Fremen 06.09.2007  12:51

Odpoved

Jakej fake? :-)
    Popis, popř. recenzi ještě doplním. Tuto kartu sem dělal včera večer, takže ještě něco přibude. Fotka mi chybí zatím jen zadní části. Nebo jaký byste kdo chtěli konkrétně přidat?
    Tuto přezdívku mám z Duny.Hrál sem DuneII, četl několik knih a filmy sem viděl asi dva.Bylo to moje oblíbený téma a přezdívka mi zůstala.
    To Aischylos: Díkec. Auto vypadá slušně hlavně díky předchozímu majiteli, já se snažím jen doplnovat a zlepšovat, co de. Na tvoje auto mrknu večer jak se vrátím. ;-)

Aischylos 06.09.2007  13:23

« Re: Odpoved

Tak to sme s DUNOU kolegové...II sem se kdysi něco nahrál za Harkonneny... >:D fotky bych ještě přidal něco z interiéru a torchu bych si vyhrál s nimi, jak tě napadne..

"-- skrytý --" 06.09.2007  15:24

Super 5 forever...

Konecne dalsia Super 5 v klube. Uz som sa bal ze tu ostaneme len dvaja. Tvoje auto je krasne, zachovale, az Ti zavidim. Suhlasim s tym ze je priestranne, ale strecha je fakt dost nizko a to mam len 180cm. Dopln trosku recenziu, je moc strucna, potom Ti auto ohodnotim. Takze vela stastnych kilometrov, vlastne nie vela ale vsetky. Cau

"-- skrytý --" 06.09.2007  15:38

« Re: Super 5 forever...

Este ma napadlo, nechapem ze mas problem so zhananim dielov. Zatial som zohnal vsetko co som potreboval. Vsetko len druhovyroba, ceny slusne. Par veci co ma rychlo napadne co som menil. Tyce riadenia, horne a dolne capy, silentbok pod motorom, predne lozisko, tlmice, predne svetlo, blinker, maska vsetko bez problemov.

Fremen 07.09.2007  11:05

« Re: Re: Super 5 forever...

Jasne, tohle se dá sehnat. Já myslel spíš díly interiéru, různý spínače, drobnosti a tak. Třeba páčku na sytič sem musel brát v renaultu. Stála kolem 800.

Jinak díky za pochvalu. :-) :-) :-)

"-- skrytý --" 10.09.2007  11:02

« Re: Re: Re: Super 5 forever...

Ja sytic nemam, mam tam vstrekovanie ale vykon rovnaky 44kw.

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 06.09.2007  16:30

to si děláš srandu?

210tis km najeto, přitom to nění žádná luxusní limuzína a vizuálně vypadá jak kdyby zrovna vyjelo z tovární lakovny v roce 88 :-)

"-- skrytý --" 06.09.2007  16:40

« Re: to si děláš srandu?

i Francouozi umí stavět pořádná auta ;-)

Fremen 07.09.2007  11:07

« Re: to si děláš srandu?

Díkec. ;-) Ono to ve skutečnosti až zase taková sláva není. Některý místa už sou přestříkaný a lesk je pryč. Ale snažím se aby nebyl nikde rez, nebo díry. Letos jestli bude ještě počasí čas, chci pár věcí dodělat, at je to nachystaný na zimu, kdoví jaká letos bude.

Dylan McKay 06.09.2007  16:39

Legenda za 10 bodů

Není co dodat. Jen si ještě malinko pohrát s recenzí, jen malinko.
    Zrovna dnes jsem vyzvedával v čistírně obleky na pražském Edenu, a všiml jsem si za výlohou obchodu "Nejlevnější knihy", že tam mají poměrně velké hotové modely aut za 199 Kč- Renault R5, Peugeot 205, Renault 4, Fiat 500... Fakt vydařený!
    Duna: když se v Čechách natáčel film Duna, tak jsem si tam zahrál císařského vojáka...

"-- skrytý --" 06.09.2007  16:41

« Re: Legenda za 10 bodů

fakt? :-) mám všechyn tři díly,to abych se díval pořádně jestli tě tam nezahlídnu ;-) Sardaukare

Dylan McKay 06.09.2007  16:57

« Re: Re: Legenda za 10 bodů

Taková fialová houba, strážce paláce, ne Sardaukar! Hrál tam i Burt Kwouk, starší asiat, za mlada hrál v Růžovém panterovy toho Katoa, jak ho měl inspektor doma...

"-- skrytý --" 06.09.2007  17:31

« Re: Re: Re: Legenda za 10 bodů

podíval jsem se,jestli tě najdu v závěrečných titulcích,ale asi tam byla fůra komparzu :-) až bude pak čas,mrknu na ty filmy všechny,Dunu mám rád,ten svět mě uchvátil...jsi třída :yes:

Fremen 08.09.2007  11:01

Tak jsem tam něco dopsal, snad to bude stačit. Časem na to zase mrknu a pořádně to po sobě přečtu, ted už se mi nechce. :-)

PeT-a (RSKa) 25.09.2007  16:47

Renault je renault

jsem rád že jsem na tenhle Renault narazil.Já mám taky renault jenon je to 19 ale taky 1.4 - taky proto mě překvapil tvůj výkon 44 Kw,já mám 43!A auto je ještě k tomu o nějaké to kilo těžší...,spátečka mě taky občas zlobí...Jáký máš krouťák?Jinak zato že to je Renault tak 10b..... :-)

PeT-a (RSKa) 25.09.2007  16:49

« Re: Renault je renault

Sorry za ty pravopisné chyby - z češtiny mám 3/4! ;-)

Fremen 26.09.2007  22:46

« Re: Re: Renault je renault

Jasne, to vubec nevadi;). Ta verze, co mas ty je se vstrikovanim a asi i katalyzatorem. Ja mam jeste karbec. Kroutak bohuzel vubec nevim, ale bude asi lehce pod 100Nm. Zpatecka mi de tezko zrejme kvuli pruzine, tlacici na radici paku ze spod auta. Napred sem ji tam nemel a jak se tam dala, dost se to zlepsilo. Ale uz to asi bude chtit silnejsi. Diky za pridani bodiku:). ;-) Tvoje auto omrknu a taky ohodnotim.

PeT-a (RSKa) 27.09.2007  16:43

« Re: Re: Re: Renault je renault

jojo.už sem něco psal i na mojí diskuzi.....Já mám kroutak přesně 100...U mě to řazení pružinou nebude!!Mě se to třeba nepovede jednou z dvaceti,třiceti řazení.Prostě rychlost nezapadne.U mě to bude asi špatná spojka si myslím protože se mi to samé stane někdy i u dvojky.Ale fakt výjimečně.Neřeším to.(kolik to auto ještě najezdí:max 2- 3 roky)Taky díky za hodnocení.Jo má to katalyzátor a vstřikování....zatím čus

PeT-a (RSKa) 30.09.2007  20:33

fotky

Tak už sem přidal nějaké ty fotky tak se když tak podívej.......sice jenom mobilem protože mi digiťak nějak blbne ale aspoň něco...........dík

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 03.11.2007  13:07

Koukám, že si zlepšil recenzi i fotky, tak já jsem teď změnil Tvoje hodnocení podle toho :-) Ať slouží! :yes: Mrkni na obě moje ;-)

Fremen 03.11.2007  23:24

« Re: Hodnocení

Diky moc!!! Juknu. To jde zmenit hodnoceni?

PeT-a (RSKa) 22.11.2007  18:23

Nové Fotky

čau tak jsem se až tedka dostal k těm tvojím fotkám. :-) :-) Moc hezké hlavně v tom sněhu vypadá to bíle auto dobře :yes: :yes:

Fremen 24.11.2007  04:43

« Re: Nové Fotky

Díky moc.;-) Taky se mi líbí fotky na sněhu. Postupně budu doplňovat další.

PeT-a (RSKa) 24.11.2007  23:26

« Re: Re: Nové Fotky

OK dej pak vědět.Já ti taky když tak napíšu ;-)

Fremen 25.11.2007  20:20

« Re: Re: Re: Nové Fotky

Supr dík. Dám. :-) Jo nevím, proč ještě tvoje recenze není označená jako nejlepší, je fakt supr. Už sem poslal typ na nejlepší redakci.

PeT-a (RSKa) 25.11.2007  21:22

« Re: Re: Re: Re: Nové Fotky

>:D >:D Co děláš si srandu??No díky moc to bych vážně nečekal......... :-)

foto petr16

petr16 25.11.2007  21:10

změna hodnocení

koukám že jsi doplnil recenzi,tak měním hodnocení na 10 ;-) to si R5 zaslouží

Fremen 26.11.2007  10:13

« Re: změna hodnocení

Čao. Díky moc! Občas něco málo poupravím. Tvoje auta co máš, nebo jsi měl, jsou supr. Taky by se mi líbilo zase něco menšího, ale se silnějším motorem. Mám radši auta, který se zvenku nezdaj, ale jedou hodně dobře a přitom maj nízkou spotřebu, pojistku atd.

"-- skrytý --" 17.12.2007  16:20

Cau

vidim ze si riadne vymakal svoju recenziu a dodal perfektne fotky. Stale ti len ticho zavidim, aku mas tvoju super 5 krasnu. Odpisal som ti na otazku v diskusii pod mojim autom. Zatial cau.

Fremen 17.12.2007  16:45

« Re: Cau

Ahoj. Diky moc:-) :-) . Neco malo jsem sem dodal. Ale uz spis jenom lehce upravuju, popripade pridavam fotky.

2.0VTEC 30.12.2007  18:17

Hodnotenie

Pekna R5,toto auticko sa mi vzdy pacilo,ked som bol mensi a videl som ho niekde,vzdy som za nim otocil,tak nech jazdiii,mas to za 10. ;-)

Fremen 30.12.2007  21:28

« Re: Hodnotenie

:-) :-) To jsi hodnej, diky moc. Mrknu na tveho Accorda. Moc rad bych se casem dostal na nejakej sraz, tohle auto se v miste, kde bydlim, opravdu uz moc nevidi.

2.0VTEC 30.12.2007  21:47

« Re: Re: Hodnotenie

No myslim,ze celkovo neviem,ci som za poslednych par rokov nejaky stretol na ceste. :-)

Fremen 31.12.2007  14:34

« Re: Re: Re: Hodnotenie

No ja taky hooodne malo kdy potkam nejakou za jizdy. Napr. na nase temer 30000 mesto pripada asi jen 10-15 R5 a to jen tak 5 jakz takz pravidelne vidavam. Muzu se te zeptat, jak jsi antrefil na mou recenzi? :-) Ja treba kdyz neco procitam, tak spis jenom novacky, recenze kam se nejakym zpusobem proklikam anebo taky, pokud mi nekdo da hodnoceni, tak si prectu jeho recenzi.

2.0VTEC 31.12.2007  16:52

« Re: Re: Re: Re: Hodnotenie

No ja pozeram aj ked niekto aktualizuje recenziu a ked som nehodnotil,tak omrknem a ohodnotim,aby snaha nevysla nadarmo.Inak omrkni aj mojeho novsieho Accordika CG9. ;-)

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 02.01.2008  13:11

Zavzpomínal jsem

Jj, přesně takovou "pětku" měl kamarád když jsme byli ještě náctiletý a bylo to super autíčko na takoé to "první poježdění".
    Vim, že si jí nechal docela dlouho - byl s ní prostě spokojenej, tak ať slouží a dobře jezdí, dávám 10b. Zdravim :-)

Fremen 02.01.2008  18:07

« Re: Zavzpomínal jsem

:-) :-) Já ho mám teda už jako druhý auto, ale na naučení asi nebude špatný. Taky si nedokážu představit, že se s ním někdy budu muset rozloučit :(. No radši nemyslet :-) . Díky za moc pěkný hodnocení, i když máš mnohem lepší auto.

neregistrovaný: "GearForLive" [81.201.48.XXX] 06.01.2008  22:26

sháním motor

sháním motor do renaulta R5 RV. 87 je to už ta verze super 5 mam tam 1,4 v benzínu. kdyby někdo o nějakém věděl tak se mi prosím ozvěte a nebo mi alespon poradte jaký jiný motor by do toho šel...
    muj email: gearforlive@seznam.cz

Fremen 07.01.2008  09:07

« Re: sháním motor

A máš verzi se vstřikováním, nebo s karbecem? Nebo aspoň jakej výkon? Asi by bylo lepší tam dát to samý, abys to nemusel přepisovat.;)

"-- skrytý --" 07.01.2008  10:28

supeeer! :-)

kransy rencek... a ta vybava jak popisujes, to je na tu dobu bezvadny... pekne se o nej starej a muzes se podivat take na myho Renaulta... :-)
    PS: mas to za 10bodu

Fremen 07.01.2008  10:57

« Re: supeeer! :-)

:-) :-) :-) Behem dneska nebo zitrka se urcite podivam, na prvni pohled tam toho mas opravdu hodne. Za deset bodiku diky moc. :-) :-)

Special-line 07.01.2008  11:33

R 5tka

Tak pětka už je docela kultovní auto že? Koukám kolik motorů se tam dávalo. První generace, ta oblejší byla taky pěkná. Kdyžsem dělla ve francii ve značkovým servisu tak tam jedna byla. Měnily se zadní pakny, kapaliny a tak. Ale ta byla fak jak z linky. Nárazníky měla tmavě šedý, barvu skoro tyk takovou ale jak trochu do modra. Ale byla nádherná a krásně předla. To sem si říkal tuhletu mít tak je to super. Akorát by mě dost vadily ty 3 dveře. Ale jiank fakt mazec.
    Dělal se 5tka taky v digitálu, jako hodně Renaultů??

Fremen 07.01.2008  15:02

« Re: R 5tka

Jestli je už kultovní, to nevím, ale zní to pěkně :-). Ty starý R5 sou taky krásný, ale vidět nejdou už téměř vůbec. Sem tam nějaká někde je, ale opravdu málo. A ty jsi dělal mechanika ve Francii? To muselo bejt docela zajímavý. Oni tam budou mít určitě víc prostředků než my na auta. To je pak o něčem jiným, na druhou stranu zase asi nemají čas si to spravit sami:(. Digitální palubku to naštěstí nikdy nemělo, pokud vím. Dělalo se několik variant budíku s různých uspořádáním, ale přímo digitál ne. Ten mělo, teď mě tak napádá, snad jen Twingo a možná některé generace Espacu.

Special-line 07.01.2008  16:42

« Servis ve Francii

Jo těch starejch sem viděl jen opravdu minimum. No byl sem tam 2 týdny na stáži. Je fakt že nás samotný k ničemu nepustili, když je blbá domluva, ale něco sme taky udělali a dost toho okoukali. Hlavně to že spravování aut není žádná věda když víš co a jak. Bylo to bomba no nejvíc tam bylo nevejch Méganů a novejch Lagun. Pak taky Clio Sport s rozmontovaným motorem.
        Prostředků určitě. Většina. Kámoš tam byl rok a říkal že takovou prasečinu na těch autech ještě neviděl, pod kobercema atd. nezačištěný spoje, neošetřený barvou atd.
        A taky říkal že prej když si tam koupíš auto tak ti pak platěj údržbu, výměny oleje atd. Nechápal sem ale asi je to pravda...

No právě sem se chtěl na ten digitál zeptat páč ho mělo dost renaultů, třeba i R19.

Fremen 07.01.2008  17:41

« Re: Servis ve Francii

8-s heh, tak to je dobry teda, pokud tam ani svary nezatrou barvou! A to primo v tom servise? Tj kdyz sou zkusenosti, vsecko jde hned jaksi lip a samo. Jestli mělo digitál R19, na to se zkus zeptat PT-r. Odkaz je hned tady vedle v tematu "Ahoj......." :-) Urcite ti rad odpovi.
          P.S. Jestli tam nekdo za nekoho plati udrzbu, tak se musi pekne prohnout. >:D

Special-line 07.01.2008  17:58

« Re: Re: Servis ve Francii

No jak v servise ne, ale že to měli ty auta prej z výroby. nevím jestli to viděl jen na jednom autě nebo na víc...říkám musel bych to s ním zkonzultovat znova už je to dlouho co sem se o tom bavili takže to neber na 100%. No s tím proplácením to taky říkal, ale tak zas takový to tam určitě nebylo, asi to bylo spíš za nějakejch podmínek nebo já nevím musel bych se ho zase zeptat, ale divil sem se. Myslím že by se to asi žádnýmu výrobci nevyplatilo. nebo to byla nějaká mimořádná akce fakt nevím.
            Jo s tím digitálem teďsem koukal na ten prospekt a digitál to nebyl jen palubní PC to mě zmálo sorry.

Fremen 07.01.2008  21:45

« Re: Re: Re: Servis ve Francii

Aha, no mě to zas připadá jako docela kvalitně udělaný auto. Samozřejmě, není konstruovaný na velký porce kilometrů, už jenom kvůli motoru, ale na to, k čemu je určený, je v pohodě. A když sem tam vidím nějakou R5, tak ještě nikdy neměla díry v blatnících, v zadních dveřích a tak. Já už sice mám měněnej levej práh a pravej mě čeká na jaře, ale na ty km a věk to docela jde. A palubní PC by se mi líbilo moc, bohužel před dvaceti lety to bylo sci-fi anebo výsada luxusních aut. Navíc nevím jak by fungoval, když mám karbec :D. Škoda. Ale ta devatenactka ho mela, aspon teda ukazatel dojezdu podle paliva v nadrzi. Kamos mel kdysi skoro Megana, s kastli R19 a tam to myslim bylo.

Special-line 07.01.2008  22:03

« Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

No ono to nebylo ani tak o R5 spíš o těch novějších autech. Je to dost o údržbě, jednou vidíš auto shnilý na druhý nebylo šáhnutý. Taky říkal že tam měli nějakýho experta s novým Cliem vevnitř bordel motor nejel kouřil, hrůza. A to kouřil fakt černě se starým vychozeným nákla´dákem si nezdal. Vzduchovej filtr prostě neprůchodnej:D
                No jo to je fakt dřív palubní PC, ABS a takovýhle věci, to měli fakt jen ty nejlepší. No mě by tam šel z Feldy akorát nevím kam bych ho dal je tvarovanej přímo do felďácký palubky, bych musel měnit >:D

Fremen 07.01.2008  23:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

>:D Ale byla by to machrovinka ten palubni PC. U novych aut je to asi trochu sazka do loterie na jaky natrefis, stejne tak jako u starych. Taky znam nekoho, komu udrzba auta vubec nic nerika. :-) Ted prave pres zimu resim, co je lepsi jestli to umyvat co nejmin, anebo aspon jednou za cas. Naposled kdyz sem to umyval od soli, tak to akorat zaclo reznout. Nebo spis jakoby vytikat rezava voda. Ted to zkousim zas naopak (vysledek jde videt na poslednich dvou fotkach) :D.

Special-line 08.01.2008  14:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

No já nevím já bych se spíš připojil za to jednou za čas ho umýt. Aby tam nezůstavala ta vrstva soli to je to největší svinstvo. Podle mě tomu autu voda nevadí, spíš vadí když se to nemeje je tam bordel v kterým se ta voda drží strašně dloho a vůbec tam je víc věcí ktrý tu korozi podporujou. Takže já bych se přiklonil ktomu jednou za čas to umejt a nenachávat tam na autě sůl. Vždyť to stačí jen wapkou, do myčky se nutně nemusí.

Fremen 08.01.2008  15:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

Asi na tom bude neco pravdy. Zvlast pokud je vlhko a auto neuschne,tak to nebude dobry. Uvidime.

Special-line 31.01.2008  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

Když se koukneš na fotky u Octávky tak tam vzadu uvidíš jak couvá s tou pětkou jak jsem říkal. Pak je tam vidět její střecha. No prostě leštěnka :yes:

Fremen 01.02.2008  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

Myslíš tu černou R5? Vidím ji tam na dvou fotkách. Je to zdálky, ale vypadá i tak pěkně. Taky bych chtěl takovou mít. Ten servis vypadá jak kdyby se tam opravovaly vlaky, takový velký prostory. :-)

Special-line 01.02.2008  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

No tu myslím, byla ve skutečnosti tamvě modrá, ale opravdu krásná. Já vím je to fotka nic moc ale zrovna ji vyfocenou nemám, všiml sem si toho až teďka náhodně a vzpoměl sem si že sme se o ní bavili. No já nevím mě to ani nepřijde že by to bylo tak velký...Ale aut se tam vešlo docela dost. Ale ta práce byla v pohodě. Žádný spinavý hadry utírání jen do papíru, na byť i malinkej únik nějaký kapaliny se dával Vapex, integrovanej rozvod na oleje, Při každý opravě jsi natlačil do počítače co se bude dělat a měnit, v rozkresu sis naklikal potřebný součástky a skladník ti to všechno přivezl, každýmau autu se automaticky dolila chladící kapalina, ostřikovače zkontrolovaly se gumy atd.
                            Ale určitě i u nás to tak ve značkovejch servisech dělají. Nejlepší byly 2 hodinový přestávky na oběd. >:D

Fremen 02.02.2008  00:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

>:D >:D 2 hodiny? >:D >:D Tak to je supr :P. Takhle kdyby se u nás servisovaly auta, tak je mechanikům občas i svěřím. Ale to jak se to dělá dnes... A to i v odborných servisech. A to kolik za to chtěj. Sem slyšel, že si kdosi v Renaultu nechal měnit jednu žárovičku v palubce, bylo to novější auto, než mám já a tak se mění jen žárovka bez objímky, což stojí asi 3-25Kč podle typu. No a oni mu naúčtovali i práci, tam se asi nějak blbě rozdělávala palubka a platil 800:D.

Special-line 02.02.2008  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

No to si piš. Nám třeba když spravovali Feldu tak tam byla jednotná cena 50 Kč na montáž/demontáž ať už to byla žárovka, tapec atd. Vetší díly nebo plechy nevím za kolik byly je to asi 8 let.

Fremen 02.02.2008  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

Tak to je pěkná cena. Jenže je stejně lepší, když to člověk může aspon vidět, jak se to dělá. Pak když se ti něco stane na cestě, tak aspoň víš kam sáhnout, popř. jestli má cenu volat odtah :P. Samozřejmě ne každej má chuť a dost zručnosti na to se hrabat v autě.

Special-line 02.02.2008  23:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

Přesně tak. Jako když máš tu žárovku atp. jednu tak dobrý. Ale když sem koukal na Faktury od svýho Fáva tak tam byla výměna kontrolek asi 6x ale každá naúčtovaná za plnou cenu. Je jasný že si na výměnu žárovky naúčtujou rozdělání palubky ale tady stačilo na všechny žárovky jedno rozdělání, to je pak vejvar. >:D

Fremen 03.02.2008  01:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Servis ve Francii

>:D >:D >:D >:D >:D

PeT-a (RSKa) 07.01.2008  14:57

Ahoj.......

Tak "už" mám najeto 140 000 :-) Když tak mrkni do mojí fotogalerie ;-) diky

PeT-a (RSKa) 18.01.2008  18:08

« Re: Ahoj.......

Čau tak sem tady pročítal trochu tu diskuzi se special-line.Už sem se lekl že se dělaly R5 a R19 s digi přistrojovkama.Byl to opravdu je pal.PC...strejda ho měl např u R19 chamede v limitovane serii ELITE (1.8 super výbava,stav,škoda že mi ho nenechal....)Ten PC měl docela super fungce na tu dobu.Myslím že ty auta jsou kvalitní na svojí dobu, i když hodně lidí trvdí opak já nedám na starší R dopustit ;-) .....Jo a motory (obzvlášt ty 1,4 pohaněné ještě řetězem )jsou držáky a vydrží velkou porci km,v podstatě jsou jednoduche a nema se na nich nic pokazit...

BTW mám pár nových fotos tak mrkni ;-) ....Hoj měj se

Fremen 19.01.2008  18:18

« Re: Re: Ahoj.......

Koukal jsem. Taky to máš pěkně špinavý >:D . Mě se ted poslední dobou stávalo, že když sem přijel s mokrýma brzdama (třeba pršelo, bylo mokro), tak za pár dní stání se ty brzdy jakoby přilepily a pak chvíli trvalo je zas odlepnout :). Dnes jsem to na rychlo rozdělal a pravej přední pístek se moc nehýbe a brzdí mi kolo. Už včera když jsem jel, tak to dost hučelo a vibrace se přenášely do plynu a brzdy. Nepomohlo ani několikerý prudký brždění, jízda z kopce a tak. Takže až bude sucho, tak to chci znova rozdělat, vytáhnout destičky a zkusit to ryzhýbat. Snad to pomůže. Teta mi kdysi vyprávěla jaká je supr věc vyhřívaný zrcátka. Myslím, že to budu chtít taky u příštího auta. Dneska jak pršelo, tak to bylo furt mokrý, pak i zamlžený a nic nešlo vidět. Jo a ty máš motor poháněnej řetězem? Jestli jo, tak já bych měl mít taky :-D.

PeT-a (RSKa) 19.01.2008  18:38

« Re: Re: Re: Ahoj.......

Jo myslím že budeš mít taky řetěz - aspon se nemusíme starat o rozvodák (je to bez udržbove).Jo brzdy mě taky docela štvou.Jak auto dloho stálo tak mi ty brzdy nejak dřou taky o sebe jako kdyby byly špatne brzdove destičky (takový zvuk při brzdeni),mozna to bude ta sama zavada co ty!....Taky tady pořad leje!A taky silentblok motoru se mi zdá že se rozpadá >:D ,manžeta klobů na nápravě,spojkové ložisko hučí,výfuková soustava taky není na 100% >:D (ale to sou malé věci.......).....Jo vyhřívané zrcátka bych bral taky,klidně i přední sklo :yes:

Fremen 20.01.2008  14:03

« Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

>:D No vidíš, aspon budeš mít co dělat v létě o prázdninách. >:D Pokud ti to udělá jen párkrát při brždění, tak to jsou možná jen zrezlý kotouče. Jak se obrzděj, mělo by to být dobrý. Když ne, tak se na to zkus taky podívat. ;-) Co je vlastně to vyhřívaný přední sklo? Já si vždycky myslel, že to je to jak na to fouká topení. U jakýhosi Subaru sem viděl, že mělo v oblasti stěračů ve skle drátky, jako v zadním okně, ale to asi nebude ono, že?

PeT-a (RSKa) 02.02.2008  01:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Ty jo,já viděl u nějakych aut že meli ty dratky po obvodě celého skla,ale taky by mě zajimala přesná definice vyhřivaného předniho skla.........Jo kotouče už sou slabé,jak sem měřil tak měli 10mm a limit je myslim 10,6mm >:D >:D ale nové už nekupuju ;-) ......budu brzit motorem >:D ne snad ještě neco vydrží......BTW máš stavitelny volant + sedačku??

Fremen 02.02.2008  12:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Stavitelný volant a sedačku? He he, to bohužel ne, takový vymoženosti se myslím do mého auta nikdy nemontovaly. Až do Clia. A do tvého auta ano? Kotouč by měl stát kolem 800Kč/kus, kdybys někdy potřeboval. A ty už plánuješ jiné auto?

PeT-a (RSKa) 02.02.2008  23:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

jj já mám stavitelný volant i sedačku (jenom výškově obě)....Jo nevím,možna ty kotouče koupím no.No tak trochu planuju ale ještě nevím jak to vyjde....Původně sem chtel nejake stare BMW E36,ale asi si počkam až si stryko koupi nove auto a mě možna "vyhodně prodá" svojí IBIZU GT TDI :-) :yes: ....ale nic není jisté.Když tak nejdřív v létě.Jo a dneska sem taky řídil Megana 1,6 16V 79Kw a moc se mi líbil jak jede :yes:

Fremen 03.02.2008  01:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

No pokud budeš chtít E36, tak se klidně ptej. Kámoš ji má. Nejlepší motor je tam 2,5 benzín s Vanosem. Ostatní kromě 1,8is prej stojej za prd i co se týče spotřeby;). To se máš, že máš stavitelný sedačky, to by se mi moc hodilo. :-)

PeT-a (RSKa) 03.02.2008  11:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Ani ty stavitelné sedačky moc nepoužívám - jednou si to nastavíš a je to ;-) .Dvouapullitr nevím,bohatě by stačil 320i.316 a 318 pry stojí za prd.Díval sem se i na mobile.de a ty ceny už sou hodně dobre.Jenom se bojím spolehlivosti,servisu,náklady.....víš jak to je.Do R moc peněz sypat nemusím.Navíc třeba zadní náhon v zimě,nevím no......

Fremen 03.02.2008  12:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

S takovýmahle autama se v zimě nejezdí. :-) A 2.0 má prej podobnou spotřebu jak 2.5 s Vanosem. Záleží, co chytneš za kus. Díly se daj sehnat kolikrát za hubičku, jen vědět kde hledat. Jeden známej má 316i a prej to je děs. Auto pro holky (bez urážky, kdyby si to nějaká četla, nemyslím to zle;)).

PeT-a (RSKa) 03.02.2008  18:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Jasně chápu ;-) >:D
                          Jo a to mám mít 2 auta??Jedno na zimu a jedno na léto?? >:D Ne chápu.....No ale asi nakonec to BMW nebude,preferuju tu IBIZU.....kámoš má tu 2,5l s Vanosem??Řídil si jí??

Fremen 03.02.2008  20:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Jj on má taky dvě. To by byla škoda ničit BMW v zimě :P. Kdybys chtěl, tak se mrkni sem: [odkaz] Jeho brácha tu má auto a jde tam vidět i ta 325i. Jj chvíli jsem to řídil. Když to řeknu velmi suše, tak to byl hodně silnej zážitek. Jenže si troufám tvrdit, že to není auto pro každýho. Určitě ne bez předchozích zkušeností s něčím podobným. Nechci tě nějak urazit, nevím jakej jsi řidič, ale sám bych do toho asi takhle z fleku nešel. ;-) ;-) ;-) Pošli odkaz na tu ibizu. BTW co říkáš na ty novější clia? Konkrétně r. 1996-1998 a s motorem 1.4 55/58kW?

PeT-a (RSKa) 03.02.2008  20:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Jo podíval sem se a pěkné BMW.I ta E30 vypadá k světu :yes: .Ta Ibiza,no tu samou sem tady nenašel ale je to tady ten typ [odkaz] akorád stříbrná,taky 5 dveř,má super sedačky a TDI 110Hp - jede dobře! :-) Jo tak mi se ty Renaulty celkem líbí a dřív než byla R19 tak jsme i o Cliu uvažovali.Tady ty 96-98 jsou celkem pěkné,možná bych měl trochu výtku k interieru,ale nikdy sem v něm nejel.1.4 bude pro malé auto ideální a myslím že pojede dobře :yes: .Jo tak je jasné že mi bude 20 takže asi nemám zkušenosti jako někdo kdo řídi 20 let,ale myslím že bych BMW zvládl.Řídil už sem silné auta ;-) ,myslím že řízení je jedna z věci v čem si věřím a myslím že mi to jde.Nejsem jako ostatní kluci,o auta se už intenzivně zajímám pár let a o řízení aut už sem věděl hodně dávno než sem dostal řidičák.Musí posoudit druzí.Některým se třeba nemusí libit jak jezdím >:D >:D Plánuješ Clio??

Fremen 03.02.2008  23:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

To je fakt, vím že se o auta už dlouho zajímáš. Ono chce vážně jezdit z rozumem. Já sice nejsem zrovna ten, kdo by si mohl dovolit něco takovýho říkat:), ale každej dělá přehmaty. Ta ibiza by nemusela být špatná. A třeba jsou na ni i levný díly (pořád mi totiž předkem připomíná felícii). Na to Clio se časem chystám, vybíral sem hodně dlouho a postupně sem se dostal k němu. Ale až tak nejdřív za dva roky, přece jen je to dost peněz. Ale chtěl bych, co nejlepší výbavu půjde sehnat. Nejsem maximalista, jenže to, co dávají, nebo spíš nedávají do tak malejch aut je vážně otřes. Chci tam minimálně to, co mám teď + navíc dva airbagy, stavitelnou sedačku řidiče, posilovač řízení, přední mlhovky a když se poštěstí, tak i ABS, palubní PC a otáčkoměr. Že je to u některých aut standard? Jj je, ale ono to Clio, Corsa a Punto tohle prostě budto vůbec nemaj a když už, tak vůbec ne dohromady. :-( Chjo a přitom stačí o třídu větší auto a není problém.

PeT-a (RSKa) 04.02.2008  15:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Jn pravda.Ty výbavy jsou u takových aut problem no.Sám nemám v autě skoro nic,asi je to nějaká zakl.verze! :-( Ta Ibiza má pravě všechno kromě klimatizace.hlavně je to verze GT :-) Jo tak se dělali i nadupané clia,nejlepší je hledat nějake limitované serie jak to bývá (strašně se mi třeba líbí peugeot 206 Rolland Garros....kůže,skleněná střecha - paráda).Jo je pravda že stačí nějaka stará audi 80 a máš tam všechno a u malých aut je fakt problem i to ABS ;-\Jo neboj jezdím s rozmyslem,nechci se ve 20ti zabít...najezdím se až až ještě.Ještě jsem na autě neudělal ani škrábaneček......ty máš řidičák od 18 ti??Já den po 18tinách dostal řidičák >:D ;-)

Fremen 04.02.2008  15:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Limitované série sou super, jen je sehnat:). A pokud má ta ibiza takovou výbavu, tak to budeš myslím spokojen.Jj řidičák na auto sem dostal asi dva měsíce po 18.Sem viděl jednou jakousi R5 Baccara, nebo tak nějak se to jmenovalo a to je teprv pěkný. Měla celo čalouněnej kufr s osvětlením a jakýmsi vakem. Fotky ještě mám. Krása.Auto se snažím pokud možno nerozbít, mě stačí jen to, co se posere samo, natož abych ještě něco udělal já:P.Zatím jen jeden asi půl centimetrovej škrábaneček na zrcátku.Poškození od kamínků a větví u cesty nepočítám :). Hele, máš na sebe nějakej kontakt jako třeba mail, icq, bo tak něco?

PeT-a (RSKa) 04.02.2008  15:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

Jo Ibiza bude super,ale jenom pokud to sní vyjde no.Přecejenom taky je to dost peněz pro mě no ;-\ ,Jo tak tu limitovanou serii te R5 mi pošli na mail jestli se ti chce-dík(PTSEK750i@seznam.cz),icq 417777325,ale když sem na netu tak třeba někdy nejsem na icq nebo naopak,někdy je to tak že vůbec nestíhám psát atd >:D ,docela se mi líbí,že si píšeme o autech takhle v diskuzích (na icq bysme asi strávili déle času a asi bysme nestíhali) ;-) :-) Jo přesně jak říkáš,stačí když se něco sesere samo,ještě to rozbíjet >:D

Special-line 02.02.2008  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

No podle mě jsou drátky přes celý sklo, takový vlnitý a tenoučký, zatím jsem to na žádným autě nekoumal ale třeba zájezdový autobusy to mají přesně tak na dveřích. No je to přímo vyhřívaný, akorát se používá stejnej symbol. Přesně ten symbol co má třeba Octávka s dvouzńovou klimou a vyhřívaným předním oknem mám já na fávu ale u mě to znamená regulaci foukání na přední sklo. >:D

PeT-a (RSKa) 02.02.2008  23:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj.......

aha...díky za objasnění ;-) :yes:

foto Rysguf-

Rysguf. 13.02.2008  11:57

Dobra recenzia...

... a fakt pekne foto (motylek >:D :yes: )

Fremen 14.02.2008  21:57

« Re: Dobra recenzia...

Ahoj díky :P. To napadlo kámoše to takhle vyfotit. Dělali jsem jich hodně, ale tohle mě zaujalo. Tvoje recenze 407 je parádní,zaslouží si nálepku "nej recenze". ;-) ;-)

foto hugolin

hugolin 29.08.2008  11:20

moj sen

jeee,toto auto bolo kedysi moj sen.kupit a poradne vytunit.
    je to krasne auto,uplne originalne.mas to za 10 :-) :yes: .

Fremen 01.09.2008  21:53

« Re: moj sen

čao. Tvoje Bravo je taky moc pěkný. Kámoš o něm nedávno hodně přemýšlel, že ho koupí. Chtěl 1.6, stejnej jak máš ty. R5 je i teď auto, který by stálo za to opečovávat a jezdit s ním jen v létě. Ale nejsou prostory ani peníze. Mě by se líbilo GTE LeMans např. GT Turbo sou obrovsky drahý na koupi i provoz, pokud chci originál pěknej stav. :-)

PeT-a (RSKa) 03.11.2008  14:07

Pěkné fotky..

...se mnou >:D :yes:

R19 a R5 vedle sebe vypadaji dobře........ ;-) Dík za sraz

Fremen 03.11.2008  16:39

« Re: Pěkné fotky..

Že jo, vypadaj fakt hezky. Ale R19 je podstatně větší. Já taky moc dík.

David Silver 16.11.2008  10:42

new fotka

Zdravím. To krásně červené je Caddy? :-)

Fremen 16.11.2008  17:49

« Re: new fotka

Ahoj, ne ne to je tátovo pracovní, Fiat Doblo (po faceliftu). Mě se taky moc libi.

David Silver 16.11.2008  18:40

« Re: Re: new fotka

Aha. V každým případě má moc pěknou červenou barvu :yes: Mě se Doblo až tolik nelíbí ale z venku je oproti vnitřku překrásnej. Vnitřek bych dal do autobusu ne do auta...

Fremen 16.11.2008  18:50

« Re: Re: Re: new fotka

Jj mě se designově líbí fakt moc, hlavně předek. Zadek taky paráda. Vnitřek je pěknej, ale všude tvrdý plasty. Je to pracovní auto, i když zrovna ta osobní verze a tak je nutno s tím počítat. Tuším že i cena novýho auta tomu odpovídá :).

PeT-a (RSKa) 06.12.2008  10:56

R5 - už jen vzpomínka

Čau. No, jednou to muselo přijít. To je fakt, musí to být strašně těžké loučit se s autem, s kterým si žil 2 roky. V dobrém, i ve zlém, v přijemných a nepřijemných chvílích. Soucítím s tebou. Moje R19 se s tvojím R5 viděl jako s prvním autem z MACZ......

Fremen 06.12.2008  15:43

« Re: R5 - už jen vzpomínka

Ahoj. Díky za podporu. Je to těžký, ale říkám si že jej ještě uvidím. Supr je, že bude jezdit s další R5 a bude o ni dobře postaráno. Nešla nikam do neznáma, ale do rodiny Renaulťáků :).

"-- skrytý --" 27.01.2009  00:12

lanko plynového pedálu

Přetrhlo se mi lanko plynového pedálu! Nevíte někdo, kde bych mohl sehnat náhradní za rozumnou cenu? V Renaultu mi ho jsou schopni objednat ale jeho cena je naprosto nesmyslná..díky za pomoc!

Fremen 06.02.2009  20:47

« Re: lanko plynového pedálu

Ahoj promin za pozdní odpoved. Ale já sem už vůbec nechodím a ted sem to jen náhodou zkouk. Jde to opravit při troše šikovnosti lankem z brzdy na kolo. Pokud máš špatnej i bowden nebo něco dalšího, popřípadě tam chceš dát originál tak vrakoviště, nebo napiš na [odkaz] Hodně štěstí.

"-- skrytý --" 09.02.2009  14:11

« Re: Re: lanko plynového pedálu

Ahoj, díky za odpověď! Přesně tak jak píšeš jsem to nakonec vyřešil, ale stejně to považuju za provizorium. To lanko je přeci jen trochu slabší...Teď mám další problém a to sice se startováním - všechno se zdá, že funguje. Palivo se natlakuje, startér se točí, ale motor se nechytne! Nevím čím to je...moc tomu nerozumím, nikdy jsem se v autech nevrtal. Zkusím to rozjet z kopce, uvidíme, třeba se chytne :-)

Fremen 10.02.2009  08:06

« Re: Re: Re: lanko plynového pedálu

Ok. Tak hodně štěstí. S tím startování bych zkusil pročíst fórum o Super pětkách na renaulclubu, už se to tam řešilo.

FRPE 30.12.2009  22:58

Pěknej motýlek pane!

Dosti vtipný a kdopak tě naboural? ;-)

foto Mirasr

Mirasr 16.11.2012  19:51

R543kw

Ahoj, pěkný renault, taky jsem měl renault 5 po dědovi a babi ty si koupili Yarise. Mělo najeto 120 000km, za 2 roky jsem ujel 50 000km, musim říct že to bylo skvělí autíčko měl jsem rok 91, 1,4 - 43kw a jezdilo super odpich bomba, spotřeba do 5.5 dokud se něco nepodělalo a drželo to trochu vyšší otáčky pak to začlo papat 7. Jinak koroze blatník a okolo čelního skla ještě ne tolik viditelná. A skvěle prostorný. Kdyby mi ho nějaký parchanti nerozmlátili měl bych ho snad do ted. Potom jsem měl peugeot 106 1litr hrůza. Pak nový renaul thalia 1.2 16V 55kw ten jsem koupil nový ujel za 4 roky skoro 80 000km bez poruchy spotřeba do 6 litrů. Ted mám renault fuence 1.6 zatim najeto přes 6000km zatim super :yes: