Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

foto Bud

Bud 06.11.12  22:05

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Však on má Ron ještě dost času, aby poznal, jak Ford dělá dobrá auta. :-) Do důchodu ještě daleko....

Ronault. 06.11.12  22:03

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

WA: Nevím, jak jsi na to přišel, že jsem antifordista? Jsou to sice krámy odporné a nevkusné, ale jinak proti nim nic nemám >:D >:-[]
    No tak vánoční dárky... chtěl jsem jednou vypadat, že i někomu já nelida kupuju dárky, zastírajíce realitu představující pobyt v restauračním zařízení a zase nic ;-\ >:D

woody-alien 06.11.12  21:20

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Ron: Tak to jsem ze hry venku, neboť svěřit svoje telefonní číslo takovému anti-fordistovi a uctívači kultu předvánočních nákupů - to bych vážně nemohl. ;-\ >:D

Ronault. 06.11.12  19:24

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Já k tomu ještě k tomu dodám, že Mathease znám osobně, takže vím, že je to kluk z kraje razoviteho, takže to ustojí... a taky vím, že je malinko "slibotechna", takže přísnější ton neuškodí.
    Z druhé stránky ví, kde bydlím, takže bych si měl hlídat vypuštěné ventilky a nové škrábance >:D

Ad. fotogalerie. Mě je to vcelku jedno, jde jen o přehlednost a jakousi spravedlnost, navíc jak píše WL, tak ještě tady nikomu rozlišení fotosoutěž nebvyhrálo.
    A jak píše Švihák, tak se chystá nová verze webu, kde bude rozlišení o hodně lepší.

Co se týče mého případného spravcování, tak taky nevidím problém, ale určitě ne sám a někoho, s kým se dá dobře domluvit, v podstatě i jinak než přes MACZ, třeba telefonicky. Stačí jedno uvíznutí na předvánočních nákupech nebo v zácpě a účastníci soutěže správce proklejí několikrát.

woody-alien 06.11.12  16:13

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Mates: Copak, copak, metanol už tě nebaví.... >:D A přitom to byl tak slibný podnikatelský projekt, včetně napojení na mafiánské struktury. ;-)

matii: Trochu to s tou prací pro Fotosoutěž zveličuješ. Hlavní "zápřah" je v období vkládání, hodnocení a vyhlašování, jinak je to relativní klídek. Faktem ale je, že jeden člověk by to dělat neměl, protože když z jakéhokoliv důvodu absentuje, není síly, která by to tady mohla udržet v pořádku. Největší prací tady teď bude (nebo by mělo být) dohnat co se zanedbalo.

wl : to není o alibismu, člověk se jen nechce přimotat do řečí o nějakém palácovém převratu. Jistěže klidně pomůžu, když to bude potřeba. Uvidíme, snad se Matheas chopí šance a dodrží co slíbil.

foto Mates81

Mates81 06.11.12  15:33

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Taky bych to viděl na poslední možnost pro správce vše dohnat a napravit v listopadu...

DMK: Tak na to jsem opravdu zvědaví ;-\

Nicméně, i pro mě by nebyl problém obětovat těch pár desítek minut měsíčně pro pomoct správcování fotosoutěže ;-) vždycky sem chtěl být členem nějaké mafie >:D >:-[]

Dylan McKay 06.11.12  14:04

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Sice mi Matheas psal, že vidí do auto.cz víc než já, ale zanedlouho se budou testovat nové stránky- totální změna k výročí webu. Prozradím jen pro nás to nejzajímavější- fotky budou ve větším rozlišení.
    Celkově je nač se těšit.
    Zároveň přijde čas k návratu Brna na MACZ, protože se starým MACZ už stránky nebudou mít nic společného.

white label 06.11.12  13:46

matii

Souhlasím s tebou:
    Dávat tu fotky povinně v hrozném rozlišení a divné kompresi by byl krok zpět, ať si to zatím klidně dává každý kam chce (samotným rozlišením fotky tu stejně nikdo nikdy nic nevyhrál), navíc tu zatím máme naléhavější věci k řešení, ale časem by bylo vhodné najít nějaké společné úložiště ve slušné kvalitě.

Nesouhlasím s tebou:
    V žádném případě jsme Matheasovi nenaložili až moc, díky podobným dlouhodobě přehnaným ohledům to dopadlo na DW tak, jak to dopadlo. Z organizace fotosoutěže děláš neskutečnou vědu, je to práce maximálně na pár hodin čistého času měsíčně (to co tady poslední dobou vidíme, je práce spíš na pár minut měsíčně) a pokud to budou dělat ideálně dva (jeden je málo a tři už možná zbytečně moc), tak se to mezi ně ještě rozdělí.
    Nemyslím si, že najít dva dobrovolníky, co to budou dělat podstatně lépe, než se to tu dělalo poslední dobou, by byl problém (navrhoval jsem např. šviháka), ale aby to nevyznělo příliš alibisticky, tak v krajním! případě nouze, bych do toho šel i já (samozřejmě s někým dalším, např. woody, pokud by souhlasil, jeden za Moravu, jeden za Čechy. ;-) )
    Ale dejme Matheasovi ještě jednu šanci a nechme ho organizovat listopad, i když zatím se k tomu zase vůbec nemá. Je už 6., téma ještě nevyhlásil a přesto je naprosto v klidu.

Ronault. 06.11.12  12:28

matii:
    1) FB v žádném případě, Mojito to zmínil jako konečný výsledek¨.

2) Myslím, že jsme Matheasovi nenaložili mco, jen se to napsalo jasně a věcně bez kytiček, nejsme nějací uplakánci.

3) Ano, musí s tím souhlasit, ale pokud to budou spravovat 2-3 lidi, tak není problém. Je to jen a jen a komunikaci, nic více. A Matheas nemá čas komunikovat.

4) Bohužel, jak jinak? Spousta hlasujících si fotky prohlíží stejně na mobilu. Navíc jsem napsal, že pokud se najde nějaký přehlednější způsob s lepším rozlišením pro všechny, tak není problém.

5) Vždyť je to práce v průměru na 5 minut denně, pokud bude vše jasnš napsáno a budou soutěžíci spolupracovat, jde to rychle. Vždy je to o managementu a jak jsem výše psal o komunikaci. Dosudf to Matheas dělal z vlastní iniciativy a zadarmo, tak snad se najde někdo druhý a určitě alespoň třetí a čtvrtý. Jak já, WA, WL, Bully, iudex,......... ty jsme tady alespoň jeden z nás každý den, nic složitého na tom není a nikdo z nás snad nebude druhého obviňovat z toho, že s něčím manipuluje, takže je ta funkce v případě nestíhání zastupitelná, ne že jeden má heslo a půl roku se neukáže.

foto matii

matii 06.11.12  05:58

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

1) FB se týká jiného WEBu zde fotosoutěž zůstává.

2) Se mi zdá, že jste Matheasovi naložili až moc, což si nezasloužil. Osobně bych to nedělal ani za zlatý prase.

3) Pokud má být někdo dalším "moderátorem", pak by se k tomu měl zavázat sám a být srozuměn s tím, že to není na půl roku a pak se na to vyprdne. Že to bude dělat ve svém volném čase a zadarmo. Mám strach, že se tady takový nadšenec (který to opravdu vydrží delší dobu) nenajde.

4) Nepochopil jsem to rozlišení, to jako že se vrátíme zpátky k těm původním čtverečkům na MACZ?

5) Sry Ronaulte, většinou s tebou souhlasím, ale věnovat se fotosoutěži v rozsahu jakém jsi to dole napsal je práce pro masochistu a pochybuji, že to někdo vydrží dělat zadarmo déle jak půl roku.

foto Bully-

Bully_ 05.11.12  23:39

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Pokud to bude na FB, pak beze me ;-) Nevedu ho.
    Vkladat fotky sem na server je taky o nicem. Rozliseni 800 na XXX uz je samo o sobe tragedie, jeste vetsi je ale automaticka komprimace serveru, ktera i z kvalitni a dopredu patricne zmensene mikrofotky udela mazaninu.
    Podivejte se napr. na "nasi" fotosoutez na honda-clubu [odkaz] , na jeji pravidla a system. Jisteze se to da delat jednoduseji a vic amatersky, ale nejaky system to mit musi, jinak vas bude soutezit jenom porad par stejnych kamaradu.

Ronault. 05.11.12  22:07

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Thomasino: Nevidím problém v dvojím vložení, jak sem přímo do "recenze" soutěže a najít další web, něco ty rajče atp. Pro soutěžícího není přece problém poslat fotku na mail. Ale zíleží na Matheasovi, já bych k tomu přistupoval takto.

Thomasino 05.11.12  21:44

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Fotosoutěž z DW asi převezmu pod svá křídla částečně já a po domluvě s Mojitem bude na FB, pokud Matheas bude chtít, můžeme to dělat spolu. Ale taky už tam toho nasliboval a skutek utek :-( , takže to minimálně budeme dělat spolu ;-) Ještě ale musíme doladit detaily. Každopádně pro FB hraje mnohem větší počet možných účastníků a především mnohem vyšší rozlišení. Nápad vkládat fotky jen zde s rozlišením pouhých 800 bodů mi přijde naprosto šílený :-O :-( Pak už by to bylo fakt jen o nápadech a ne o kvalitě fotek 8-s

Ronault. 05.11.12  21:37

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

WA: Už asi ne, teď už přechod na Passata nebude povinný, uvidíme, co si budu muset koupit od příštího primáře, což se vůbec nedá tušit >:D Hlavní je, jestli příští primář pozvedne plat na tolik, abych si mohl vůbec něco koupit 8-s

Ale teď spíše k věci, ano, je to tak, třeba s tím nějak pohnout. Když se Matheas nevyjádří, tak si jej najdu osobně, víme s Thomasinem, kde pracuje >:D

PS: Jsem čistý jako lilie :-! >:-[]

Thomasino 05.11.12  21:29

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Však už maká po nocích na pitevně :-!

woody-alien 05.11.12  21:28

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Ron: A to znamená, že do konce roku musíš odkoupit toho jeho Passata ? To aby sis nabral nějaký brigády třeba u funebráků... ;-) >:-[]

A k té M6 (Matheasova šestka), ono to opravdu jinak nepůjde, někdo to trochu správcovat musí. Že nebyl text recenze a galerie víc jak půl roku aktualizovány, to je ostudné. OK, beru že měl Matheas jiný starosti, ale to na věci nic nemění.

PS: Zeptej se u vás, jestli by měl můj názor nějakou váhu. Já bych jim mohl poslat doporučující dopis......tedy aby tě raději za primáře nebrali, je na tebe prostě příliš kompromitujícího materiálu. >:D

Thomasino 05.11.12  21:09

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Tak jim dej přečíst zdejší diskuzi a minimálně pozvánku do výběrového řízení máš jistou ;-)

Ronault. 05.11.12  21:06

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Thomasino: Neříkej to dvakrát, náš současný dnes ohlásil odchod na konci roku >:D >:D

Thomasino 05.11.12  21:02

« Re: MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Teda Rone, já myslím, že by tě měli udělat primářem co nejdříve, jak to tak čtu >:-[] >:-[]

Ronault. 05.11.12  20:17

« MATHEASOVA ŠESTKA + nové téma

Jelikož mě Matheasovo vyjádření nepřesvědčilo, což umocnilo i to, že ani tady od té doby nebyl, tak navrhuji přísnější postup.

Myslím, že všichni jsme Matheasovi vděční za aktivní přístup k přechodu z kubyykovy recenze, ale taky všichni (až na Mathease samotného) chápeme, že ne vždy jde dát dohromady péči o děti, stavbu a soukromý život dohromady s takovýmto závazkem. Není to ŽÁDNÁ ostuda, ba NAOPAK!

Ale jelikož se Matheas zavázal, že se polepší, dejme mu ještě šanci za přesně daných podmínek:

MATHEASOVA ŠESTKA:

1. Do konce listopadu doplnit vítěze do fotogalerie fotosoutěže za všechna kola od BŘEZNA!

2. Do konce listopadu a i dále poctivě vést "Novinky" recenze, poslední je z 2.3.!!! :no:

3. Všechny fotky přihlášených počínajíce tímto měsícem bude vkládat na počátek fotogalerie. Jedině tak zaručíme "spravedlivost" v kvalitě fotografie. Chápu ty, kteří jsou proti, rozlišení je zde malé, ale jak jinak? Napadne-li Mathease jiný dodatečný druhý prostor pro fotky, ať zavede.

4. Průběžné dění z aktuálního kola fotosoutěže bude Matheas uvádět v textu na počátku recenze, snadné, přehledné a diskutovat se může bez omezení.

5. Vzhledem k převaze lidí, kteří jsou pro hlasování jen pro 3 fotky, opět zavede staré pravidlo.

6. Po ukončení všech potřebných změn a nedodělků, které nestíhal, vybere s naší pomocí 2 další pomocníky, kteří dostanou přístupové heslo do fotosoutěže. Je nepřípustné, že ho má jen jedna osoba. Spoléhat se na redakci, která kašle na MACZ, je naivní.

A na závěr to nejdůležitější:

TÉMA NA MĚSÍC LISTOPAD - "Moje auto a krása nesmírná"
    Vkládání fotek od 15.11 do 25.11. 21:00 hod.

PS: Matheasi, kamaráde, nezlob se, ale jinak to prostě nejde. Nyní i já opět musím chopit fotoaparát. ;-)