Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

white label 13.06.  22:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Leg
    O tom, že by se nedalo žít s RS3 kvůli vzhledu, nebyla řeč..., na druhou stranu to podle mě není auto, se kterým se člověk bude chodit kochat pohledem na něj...
    Navíc díky frekvenci dědových odkazů, už ho začínám mít docela plné zuby... 8-s >:-[]

pradeda777 13.06.  17:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

CT carbon difuzor....[odkaz]

Leg 13.06.  17:36

« Re: Re: Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

M3-ky sa u nás tuším nejak namnožili, ja som minulú nedeľu presvišťal 2x cez Pezinskú babu a stretol som 4 kusy M3/M4, z toho 2x touring. Jeden bol tiež zelený, ale tmavý odtieň, zlaté kolesá a žlté denné svetlá. Akože kombinácia určite atraktívna a agresívna, ale že by to bolo nejako pekné sa nedá povedať a o relatívne nenápadnej svalnatej elegancii typickej pre predchodcov sa hovoriť nedá. Okrem toho tam bolo GT4, GTS 4.0, sedmičkové GTI v carbon steel grey a kopec iných hothatchov. Samovrahov na jednej stope už to tam tuším nebaví.

Thomasino: nedávno som sa posúval v kolóne a počujem klasické TSI/DSG prdenie.Tak dám dole okienko kukám a nikde predo mnou ani za mnou žiadny krikľavý hothatch. Až potom vidím, že ten fádny sivý Tiguan asi 5 áut predo mnou má štyri laufy. Neviem, či to mal príplatkový akrapovič alebo nejaký iný tuning, alebo len sport mode, ale bublalo mu to celkom dosť. Povedal by som, že na také fádne auto a fádny režim (radenie 1-2-1 v kolóne) až moc.

Vzhľad RS3: ja to vidím tak, že by som s tým vedel žiť.

Šmolkový i5N som videl aj ja (EČV IO-NIQ5N &B) a … no comment &B&B

Thomasino 13.06.  15:49

« Re: Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Taky bude M240i v šedé metle Skyscraper Gray, což je moc pěkný odstín šedé. A budu ho mít na 223i AT >:-[] Taky bude pro M2 (a M240i), stejně jako ta vínová Fire Red z nové pětky. Ta je super, včera jsem ji okukoval u nové i5 M60 co tady kousek dále stává (na víkendy má borec stříbrný Boxster 2.0T).
    Akorát dle německého konfigurátoru Evropa asi přijde o M240i RWD :-( Je tam po faceliftu jen xDrive :-(

pradeda777 13.06.  14:34

« Re: Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Velká škoda, že M240i není v manuálu.....už by mě dávno stála v garáži. Když jsem v roce 2016 kupoval M140i, tak jsem M240i v manuálu zvažoval....ale...jednak mě neseděl vysoký ponton, no a moja chtěla 4 dveře pro babičku... 8-s
    Tady je jedna z mála v manuálu a "iu orange" na prodej v Žilině....

iudex 13.06.  12:45

« Re: Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Ja sa k dizajnu RS3 nevyjadrujem, lebo som zaujatý >:D ale práve sa mi stalo, že ma kolega požiadal, či si môže odfotiť moje auto, tak sa mu páčilo.
    Inak je drobný facelift 2er, resp. M2. M2 má o 20 koní viac, na úrovni M3; 2er aspoň nové farbičky, pekná fire red: [odkaz] a dostala aj šmolkovú modrú pôvodne vyhradenú pre M2: [odkaz]
    A napokon premostím cez šmolkovú modrú k ioniq N, ktorý som práve videl naživo (presne v tej šmolkovej).

pradeda777 13.06.  11:18

« Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Tms....jak píše iu....kdybych se rozhodl jen pro jedno auto v garáži, tak Tigi by byl prima. ALE....na to naše trckání po městě by ho byla škoda.....
    iu.....M3 Touring.....mě tyto "dodávky" nikdy neseděli, ale uznávám, že jako rodinné auto na rychlé přesuny by mohlo být zajímavé.....

pradeda777 13.06.  11:08

« Re: Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Pro borce, kteří mají rádi sedany je bez pochyb RS3 8Y stylově vyvážené, hezké auto [odkaz]

iudex 13.06.  08:38

« Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Tom: Tigi vyzerá výborne, fotky máš slušné, aj cena je primeraná, tak sa divím, že sa nepredal. Ako do-it-all univerzál je Tigi R rozhodne zaujímavé auto, mať možnosť len jediného auta v rodine, chcem buď hotkombi alebo takéto hotSUV. Inak práve som videl v meste fungl nové nablýskané M3 Touring v zelenej Isle of Man, nádhera (ak si človek odmyslí tú masku). [odkaz]

speedfred 12.06.  22:07

« Re: VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Tigi R je pekný a aj cena je cajk ako som pozeral. Časom by také auto asi bolo fajn mať doma.
  • 00 Reagovat !

Thomasino 12.06.  20:41

« VW Tiguan R na prodej po 2 letech a snížení ceny

Taky myslím, že RS3 se nekupuje úplně pro vzhled, ale ještě to docela ujde. Podobně jako můj Tiguan R, normální pěkné auto, ale třeba Formentor je o něco hezčí (ale uvnitř menší), ale ten infotaiment v Seatu je na zabití >:-[]
    Jinak jsem musel snížit cenu na našeho eRkového Tigouše na 1,1 mega, jelikož už došla nová kára a za měsíc bych si ji měl převzít. Nechce někdo adoptovat? [odkaz]

pradeda777 12.06.  18:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

wl....ne byl by to ...ale je.... :yes:

white label 12.06.  13:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

pd7
    Ano, byl by to hezký bonus... ;-)

pradeda777 12.06.  10:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

wl....ano, RS3 se kupuje především pro techniku, ale když k tomu ještě dobře vypadá, tak je to hezký bonus..... :-! :yes:

white label 11.06.  23:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Hezká RS3?
    To je oxymóron >:D , RS3 se přece nekupuje primárně kvůli vzhledu... >:-[] ;-)

pradeda777 11.06.  22:38

Už to dlouho nebylo nějaké hezké RS3....[odkaz]

Thomasino 10.06.  14:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

No dobře, když sečtu 50+130, tak do toho se cestou do Kyjova dá skoro vejít ;-) A těch 90 na vesnici je i hodně, tam se vejdu do 70-ti jako hodnej kluk >:-[] >:D

pradeda777 10.06.  12:12

50-90-130 jízdu....přemýšlel jsem dlouho, ale tady kolem Kyjova nic moc a na dalnici daleko...možná okruh Kyjov-Strazovice-Veterov-Sobulky-Kyjov, by přicházel v úvahu,ale to je tak všechno...do Nasedlovic je to daleko na to se pak vracet k nám...bude to jinak...sraz Bukovanský mlýn, velké parkoviště, oběd...[odkaz]
    pak "jízda pravidelnosti" směr Ždánice a zpět přes Strážovice k nám do Kyjova na kávičku a pokec... vidím to tak na jednu sobotu v září....
    EDIT: dalo by se to i vylepšit příjezdem na mlýn už v pátek odpoledne, večer posezením u vína ve sklípku, přespáním na mlýně, a pak sobotní program...nebo to samé sobota/neděle....tož přemýšlejte...

iudex 10.06.  11:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Stretko po rokoch výborné, aj pohostenie, aj pokec. :yes:
    Nabudúce by sme mohli pridať aj nejakú tú jazdu (samozrejme 50-90-130). :-) Každopádne i tak som sa cestou tam a späť pekne previezol, už pomaličky popúšťajúc oťaže, párkrát do 4500 ot a to už je pekná dynamika. Ale cesta Spyderom bez strechy bola iste zábavnejšia, resp. manuál na oboch 718kach (takto má vyzerať manuálna prevodovka, nie ako na 3er). DSG to seká fajn v dynamic a RS módoch, v comforte to ale príliš podtáča a treba do toho zasahovať manuálne.

Leg 10.06.  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Vidím, že ste na zraze našli novú spoločnú tému: geriatrické okienko. >:D Tak vám gratulujem. :-)

speedfred 10.06.  09:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Ja sa pomočim pár krát v noci ale keď spím tak to nedokážem spočítať. >:D

pradeda777 10.06.  08:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Ok....čurání/močení/funkce ledvin...Většina lidí chodí močit šestkrát až sedmkrát denně, ale někteří čtyřikrát až desetkrát, což je považováno také za normální. Většina lidí spí 6 až 8 hodin denně, aniž by chodili na záchod. Pokud jdete v noci jednou močit, je to také běžné.

white label 10.06.  00:27

sf
    Někteří to nepotřebují vůbec, bo jsou "vychcaní" od přírody... >:D

foto ThomasinoSmith

ThomasinoSmith 09.06.  23:16

Praděda - díky za uspořádání příjemného srazu, fajn pokec, rád jsem vás zase viděl :yes: :yes:
    Foto máš na WhatsAppu a tady jsem je nahrál na konec galerie a přidal fotky ze srazu na EcceHomo na konci května: [odkaz]

speedfred 09.06.  22:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Tak asi bobríka neč..ania som vydržal asi len ja. >:D

white label 09.06.  15:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

pd7
    Jsem si říkal, co máš furt s těma holkama, ale jak jsem tam přijel a viděl ty zaparkované barevné kabelky, hned mi to docvaklo... ;-)

P.S. Teď to muselo být delší, než minule, protože minule jsem tam nebyl na záchod ani jednou, teď jednou na závěr... >:D

pradeda777 09.06.  15:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Holky, rádo se stalo....viděl sem vás rád a díky za dárky.... :yes:

white label 09.06.  12:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

pd7
    Díky za luxusní azyl... :yes: ;-)

speedfred 09.06.  12:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Bacha na to keď pôjdeš z nakúpu aby si vďaka keramickým brzdám nespravil z mlieka šľahačku. :-!
    Vďaka za pohostenie, bolo fajn sa takto stretnúť.

pradeda777 09.06.  11:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

iu.....dnes ráno jsem jel do Kaufu nakoupit čerstvé křupavé bagetky k snídani (jako každou neděli, ale poprvé s eresou), udělal pár fotek a abych také vyzkoušel to řazení pádly.
    Tož ano, jde to i v D modu a také jsem viděl, že v tu chvíli jak začneš řadit pádly, ECU pozná, že řadíš manuálně, na přístrojích se objeví M a převodovka přestane řadit automaticky. Ale jakmile jsem přestal řadit pádly, tak se řazení vrátilo do "auto modu". Ale nevím přesně v který moment.... :-!

PS. Fotky ze včerejška?

pradeda777 07.06.  20:30

Tohoto potřebujeme do bandy.....[odkaz]

pradeda777 07.06.  20:26

Jo kamaráde, v jednu chvíli jsem měl namířeno na Macana GTS, ale nakonec kvůli velikosti neprošel. Bohužel Porsche nemá ve svém portfoliu menší auto podle mého gusta, jinak bych jedno už určitě měl. :-!
  • « 10 Reagovat !

speedfred 07.06.  18:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

No twl, ja mám novú nadáciu keď sa xceš zbaviť peňazí: Ferrááári do každej rodiny.
    Prvá nadácia Porše do každej rodiny mala vcelku úspech tak sa pokračuje ďalej. >:D >:D

Ja som tiež dal fóliu len predok/boky a chcem pokračovať ďalej.

pradeda777 07.06.  17:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

iu má pravdu...fólie je k.u.r.e.v.s.k.y drahá. Já do toho šel jen proto, že jsem se potřeboval zbavit peněz.... ;-) >:D >:-[]

Thomasino 07.06.  16:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

To jsem mu psal taky, že za mě lepší fólie prozatím jen na předek a časem pokračovat, když nejsou teď prachy.. Ale nedal si říct :-)

speedfred 07.06.  12:09

ááá sóóó

iudex 07.06.  12:05

Debata či je lepšia fólia alebo keramika je zbytočná rovnako, ako debata, či je lepší Cayman alebo GR86. Jednoznačne je, ale aj stojí 2 až 3x toľko. :-! Pôvodná úvaha bola len nechať auto umyť a naleštiť, keramika bola nad rámec.

speedfred 07.06.  11:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Za mňa je asi folia lepšia ako keramika. To je len môj názor.

iudex 07.06.  10:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

pradeda: tieto slobodné časy závidím, ak by som chcel niečo z automobilovej histórie zažiť, boli to roky pred ropnou krízou, teda predtým, než sa začala riešiť spotreba (a samozrejme vo vyspelom svete). Ako píšeš Capri bol v podstate lacný model pre masy, ale z pohľadu socialistického človeka konca 60. rokov jazdiaceho na Škode 1000MB to bol zázrak s vesmírnou technológiou. Dvojliter či dokonca šesťvalec, to muselo spoza volantu škodováckeho litrového zdochliaka vyznievať ako formula 1.
    Btw. poobede si idem vyzdvihnúť auto, dal som naň spraviť keramiku.

pradeda777 07.06.  09:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Holky, jelikož tu bylo několikrát zmíněno (moje) Ford Capri, tak tady něco s Wiki....
    Koncepce modelu Ford Capri vycházela z obchodního sloganu "The car you always promised yourself" (auto, které sis vždycky přál), tj. základní tvary byly odvozeny z obchodně úspěšného Fordu Mustang a upraveny pro specifika evropského trhu.

Jednalo se o relativně levný automobil s klasickou koncepcí, tj. ve předu podélně uloženy motor s převodovkou, kardan, pohon zadní nápravy (ta byla uložena na listových perech). Capri bylo dostupným automobilem pro „normální lidi“ a „normální ježdění“ (tj. v týdnu do práce a o víkendu i „na okruh“). Jednou z hlavních předností modelu Ford Capri byla nabídka vidlicových V6 motorů.

První generace Mk.I se vyráběla v letech 1968 až 1974. Poprvé byla představena na autosalonu v Bruselu v lednu 1969. Vyrobilo se přes milion kusů. Byl navržen v Británii, ale výroba probíhala i v Německu, Belgii a Austrálii. Ford Capri je také přezdíván jako evropský Ford Mustang. Technický základ byl převzat z modelu Cortina, z Mustangu byla použity v podstatě jen základní tvary a filozofie, tj. levný sportovní automobil pro masy. Capri získalo mnoho úspěchů v soutěžích. Němec Dieter Glemser zvítězil v šampionátu evropských cestovních vozů v roce 1971. V případě první generace Capri byly rozdíly mezi běžně prodávanou verzí a sportovní 2600 RS značné. Samostatnou kapitolu pak tvoří rozšířené okruhové speciály 3100 RS.
    Musím doplnit, že v Austrálii se Capri montovalo , nikoliv vyrábělo.
    Co se týče "galusek", tak to na dnešní poměry galusky opravdu byly. Vůz přišel na 13" kolech a pneu byly tuším místní Dunlop 155/75 - 13. Ty dlouho nevydržely a měnil jsem za Pirelli Cinturato "low 60s" ....165/60-13, což byly tenkrát špičkové gumy z dovozu. Tož tak. Jo, a ráfky tuším byly jen 5" široké, později jsem měnil za 5.5".

speedfred 06.06.  20:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Zábava je hlavne v zákrutách či brzdáchq keď to lovíš a volantom dávaš do správneho smeru. Problém je že súčasné autá sú už tak rýchle aj v zákrutách že to dakedy človek nechápe. Na to by bol dobrý ten Capri na tých galúskach, hodne srandy v bezpečnej rýchlosti.

Leg 06.06.  17:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

iudex: lenže na vyblbnutie na okruhu, naleštený nový hothatch nie je zrovna rozumná voľba (aj keď nevychádzať s ním z garáže tiež nie je ideál). Radšej starú vykuchanú krabicu, alebo ideálne si niečo prenajať..

Či nebude problém v autách- pradědove Capri šlo ledva 180 a že by to bola nuda, o tom silne pochybujem. Môj starý hothatch tiež už nie je výkrik techniky a jeden z najdôležitejších faktorov, prečo som sa ho zbavil bola neustála frustrácia z nevyužitého potenciálu. A nie je to len otázka predpisov a pokút, ale všeobecne bezpečnosti- človek na to trochu stúpi a než nastúpi zábava, predbehne ju blbý pocit z ohrozovania seba aj ostatných.

A to nehovorím o autách typu EV6 GT, človek minie tabuľu 50, auto zabzučí a hneď je tam 170. Kde je tu zábava?

iudex 06.06.  16:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Tak to vlastne máme všetci rovnako, ja rešpektujem obec absolútne, diaľnice s malou toleranciou a občas trochu povolím uzdu na okreskách. Problém sú teda tie okresky, človek vytočí dvojku a už prekračuje limit, vytočí trojku a je to o papiere. Vidím to na Slovakiaring, nech sa vyblbnem a necuká ma na cestách. >:D Mimochodom webpaja a spol. v utorok majú preteky na SK ringu, asi ich pôjdem pozrieť.

foto Dany

Dany 06.06.  10:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Diaľnica TT - BA jazdím dlhodobo na tempomat 124 - 128, to je viac ako väčšina. Predbehol som aj pár radarov a nikdy nebol žiadny problém. Obec sa snažím do 60 tacho, úplne to stačí na to, aby som si strihol "zákrutu" šmykom. Len občas niekde idem rýchlejšie, keď je to bezpečnejšie ako brzdiť... Okresky (nezaujímavé rovné úseky) idem tesne cez 100 tacho väčšinou na tempomat. Rovno ma jazdiť nebaví, ani rýchlo. Zaujímavé (prehľadné) úseky idem kľudne na hrane

pradeda777 06.06.  08:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

iu...potenciální nový kámoš.....[odkaz]

foto ThomasinoSmith

ThomasinoSmith 05.06.  17:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Mám to podobně. Po městě do +20, na dálnici do +30, aby to bylo kdyžtak na 1.stupeň, dříve za 2 body, nyní myslím za 3 body. Na okresce dávám bacha jen tam kde je nějaké omezení a snížená rychlost (taky se snažím do +30), jinak se nejde vejít do 90 +30, často ani do 90 +50 (druhý limit). Prostě do 140-ti to nejde. Proto antiradar a hlavně oči na stopkách a přibrzďuji u podezřele odstavených aut...
    IUDEX- moc ty předpisy neřeš, když tak pořešíš s dobrým pravníkem ;-) Ale pokuta se slušným chováním to spraví!

speedfred 05.06.  17:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

Možno to vyznelo nepatrične že by som tu chcel anarchiu na cestách, tak to ani náhodou. Obec tam to je bez debaty aj neprehľadné a úzke okresky. Občas sú ale také krásne okresky až sa v tejto dobe bojí človek tomu šľápnuť na krk že tam bude nejaké prekvapenie >:-[] Drony, stacionare, chrániči
    Po diaľnici toho človek časovo nezaženie nič pokial to nesypeš 250 a je z toho zbytočne vysoká spotreba ale raz za čas otáčkomer (tý ktorý majú >:D ) treba prevetrať.

Leg 05.06.  16:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

iudex: ad BMW 1: som teraz pár dní v nemecku a na youtube sa mi pustila reklama na i5. Celkom ma prekvapilo heslo na záver: Freude am fahren. Z ich portfólia a smerovania mám pocit, že toto už dávno zabalili (tiež sa mi zdá, že u nás ho už nepoužívajú) a filozofia značky je niekde inde. Ale netuším, v akom najmodernejšom modeli BMW som sa viezol, takže posudzujem iba podľa dizajnu a internetových dojmov
    BTW na letisku majú vystavené iX2 a to je teda “guča”. Hlavne že mu svietia ľadvinky
    BTW2 mojim presúvadlom je tu Škoda Enyaq. Veľmi fajn vozenie.

Leg 05.06.  16:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

praděda: tak to musí byť špica, takto sa vyblbnúť na okruhu. To človek potom ani nemá nutkanie robiť zlobu na verejných cestách. :yes:

… mne osobne sa už viac ako 20 rokov osvedčilo jazdiť v obci a na diaľnici podľa predpisov a po okreskách podľa chuti. Je to otázka mindsetu, v obci to dáva zmysel z hľadiska bezpečnosti, hluku, predvídateľnosti a na diaľnici aj tak človek neušetrí toľko času a ušetrí palivo. Menší stres, netreba drahé škaredé haraburdy na prístrojovku čo obťažujú cvrlikaním, sledovať waze a dopravné správy a číhať po kriakoch, či tam nie sú poschovávaní zelení mužíci. A to nehovorím o zjednávaní, sypaní si popola na hlavu či nebodaj uplácaní v prípade, ak človeka chytia. Skrátka pohoda a mimo obce tomu človek môže relatívne neškodne stúpiť na krk.

iudex: zrovna 110 smerom do Bratislavy mi príde až až, úzke pruhy, žiadny odstavný a v špičke auto za autom, viac nedáva zmysel z hľadiska priepustnosti a bezpečnosti už vôbec nie. A adaptívne riadenie rýchlosti v meste je tiež kapitola sama o sebe - 60 kvôli kolóne, ja 80, všetci ma predbiehajú 110 a zozadu tlačí kamión. Hlavne že o 500 metrov ďalej stojíme všetci spolu v kolóne. :-)

Fred: ja si zlaté 90-ky pamätám ako decko. Ak ma na prechode pustilo náhodou nejaké auto, spravidla malo nemeckú alebo rakúsku značku. Úžasná doba.

iudex 05.06.  12:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Kyjov

pradeda: tak tie austrálske časy závidím, ale vlastne ani v Európe to nebolo v minulosti zlé, len u nás nebola v dávnejšej dobe ekonomická situácia na to mať veľmi rýchle autá. Mňa popravde ani neserie, že nemôžem letieť po diaľniciach 250 kmh a ani to nechcem, ale v dobe, keď najlacnejšia Fabia ide 180 kmh sa stále hráme na bezpečnosť pri 130ke, resp. z Trnavy do Bratislavy len 110 kmh, pritom taká 150ka by bola úplne bezpečná. Detto okresky, všetky zaujímavé cesty sú s obmedzeniami a ak si chceš trochu zajazdiť, všetko je o papiere.
    Ale zase ako som písal vo Švédsku boli úplne rovné okresky, kde bola 60ka či 70ka na dlhom úseku, diaľnica 100 či 110 a samozrejme stacionárne radary. A to len išlo človeka šlahnúť. Takže vždy môže byť horšie.
    Ja sa už neviem dočkať, kedy budem mať trošku zabehnuté, nech to môžem konečne osoliť. Furt som pod 1000 km a už som sa párkrát pozabudol cez 4000 ot a teda chytalo to peknú dynamiku aj zvuk. :-)
    EDIT: pozerám že predstavili novú 1er. Ja som dúfal vo väčšiu zmenu, ale je to len väčší facelift s nezmenenou technikou, najzaujímavejšie je asi to, že má možnosť fialovej Thundernight: [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…