Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

 

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino   dnes  22:31

  « Re: Re: Yarísek vo Fínsku

  Budu si muset to CH-R projet ať mám srovnání. Nějaký rozdíl tam určitě bude už jen kvůli rozvoru a rozchodu kol, to je jasné. Na druhou stranu je CH-R na trhu už řadu let. On i rozdíl mezi starým Yarisem a tím novým, je hoooodně velký. U tohoto starého si řekneš "no tak dobře, nějak to jede, ale nic moc", tak u nového Yarise s 1,5i (pravda, řídil jsem manuál který té zábavě dost pomůže), který je o 5cm širší, má větší rozvor, kola jsou pěkně v rozích a to auto mě vyloženě bavilo, jak je to mrštné a obratné a jak hledáš výkon ve vyšších otáčkách. Co je blbé, jak se mi do toho blbě leze. Aspoň že to má větší přední dveře na poměry malých aut (délka 390cm) a na ty vzadu se dost vykašlali. Já bych ho nejraději stejně třídvéřové :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777   dnes  22:21

  « Re: Yarísek vo Fínsku

  iu....jsem rád, že jsi konečně objevil Ameriku.....Yaris.... :yes: ;-) >:D >:-[]
  No, Yaris opravdu nelze C-HR srovnávat. C-HR je o 2 třídy nad Yarisem. Stačí se s C-HR jen krátce projet a musí to být každému jasné. A spotřeba? Who cares? Benzinu je pořád dost a jestli projedu o 2 litry víc na 100 km?....To mě neleží ani v zádeli... ;-) >:-[] >:D
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino   dnes  22:20

  « Re: Re: Re: Yarísek vo Fínsku

  Nám vadila černá střecha i v tom, že to bude nejspíše stávat venku, bude na tom vidět bordel ze stromů, prach a bude v tom o trochu tepleji. To že je černá střecha o 10 tisíc dražší bychom samozřejmě přežili, ikdyž by to těsně překročilo psychologickou hranici půl míče >:-[] >:D
  Ale uznávám, že to vypadá o kousek lépe s černou střechou (pokud nejsou kola celá černá lesklá).
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label   dnes  22:15

  « Re: Re: Yarísek vo Fínsku

  Th
  K vůli kolům bych se v konfiguraci neomezoval, ty se mění velmi snadno, při nejhorším je jen prodáš/koupíš...
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino   dnes  20:10

  « Re: Yarísek vo Fínsku

  IUDEX - rád jsem si přečetl tvoji recenzi nového Yarise a trefil ses v příhodný čas. Zrovna dneska jsme si konečně jeli k Pradědovi vyzvednout jejich 10 let starého Jarouška 1,33i CVT s nájezdem 39.500 km. Minulý týden nám to časově nevyšlo. Nechal jsem drahou polovičku řídit a projeli se trochu Moravským Toskánskem. Z Kyjova do Žarošic, pak přes Násedlovice a známé zatáčky, pak přes Čejč na oběd do Bořetic. Následně stejnou trasou zpátky do Slavkova. Tam jsem si to už převzal já a dojel s tím domů k Brnu. Tady 3 fotečky: [odkaz]
  No a když jsme vybírali to třetí auto pro drahou polovičku, tak jsme měli dilema jestli Aygo-X, které se jí hrozně líbilo, ale nemá výsuvný volant a špatně se v tom sedí, nebo starší Jaroušek od Pradědy (sedí se v tom o kousek lépe, ale ideální to není), nebo nový Yaris 1,5i CVT bez hybridu, či snad rovnou s hybridem, tam se sedí nejlépe, ikdyž dost nízko. Jel jsem jak s Aygo-X, tak s Jardou Hybridem, tak 1,5i bez hybridu, ale tady jen s manuálem a ne s CVT. Automat byl bohužel podmínka. Ta atmosférická 1,5i s manuálem byla celkem zábavná, malý lehký svižný auto, kola v rozích, něco jako Mini Cooper >:-[] Ne nadarmo získalo titul auto roku 2021 ;-) Mimochodem základ toho tříválce 1,5 je stejný jako v hybridu, ale pracuje v jiném cyklu, u hybridu má nižší výkon a je zaměřený na efektivitu. Ten hybrid by byl fajn, ale bavila mě více ta čistá atmosféra, navíc rozdíl asi 50 tisíc v ceně při nájezdu 10 tisíc km za rok se vrátí nejdříve za 6 let. Nakonec jsme objednali i ten nový Yaris 1,5i CVT 125 PS (bez hybridu), v barvě Carmin Red (když už ji nemám na Caymanu, aspoň prozatím). A protože se čeká tak 10 měsíců na výrobu a drahá polovička by zapomněla co se naučila na 5-ti kondičních jízdách. tak jsme na ten rok koupili i ten starší a pak ho prodáme, nebo si ho možná odkoupí neteř, která mezitím bude mít 18 let :-) Akorát tam nebudeme mít černou střechu, protože to bylo v kombinaci s černýma kolama, to se mi nelíbilo, takže jsme nechali výbavu Executive, která nemá černou střechu, má hezčí kola. Akorát má světle šedý interiér. Viděl jsem ho, vypadá dobře, jen budeme muset být trochu opatrnější. Hlavně se dá ten nový zrušit a vrátí zálohu, aut je málo, aspoň budou mít prý co prodávat. Takže kdyby jí to řízení moc nešlo, nebo přišla větší krize, necháme staršího Jardu.
  Tady na videu je vidět ta výbava Executive s těmi koly a světlým interiérem a zrovna probírali srovnání 1,5i versus 1,5 hybrid: [odkaz]
  A takto vypadá Aygo-X co se jí tak líbilo, je to spíše designovka, interiér uvnitř min. o level horší jak v Yarisovi a je levnější jen o 50 tisíc ve srovnatelné výbavě a má jen motor 1,0i: [odkaz]
  P.S.: Pradědovi děkuji za akci (aspoň sis mohl objednat CH-R) a za bonus v podobě nové baterky, když už jsme při testovací jízdě před 2 týdny přišli na to, že po 10-ti letech už není v nejlepší kondici. Jo a ty pneu jsou fakt původní 10 let staré, už jsem na nich našel DOT. Takže kupujeme raději nové celoroční, v zimě když napadne sníh jezdit nemusí.
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label   dnes  16:30

  « Yarísek vo Fínsku

  iu
  "Skôr ako sa tu začne riešiť nákup podstatne zaujímavejšieho auta..."
  Kupuješ novou M340i? >:-[] ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex   dnes  08:18

  « Yarísek vo Fínsku

  Skôr ako sa tu začne riešiť nákup podstatne zaujímavejšieho auta ;-) dám minirecenziu Toyoty Yaris hybrid.
  Na mojom krátkom roadtripe po južnom Fínsku som mal požičaného práve povestného Yaríska: [odkaz]
  Aktuálna generácia v hybride, t.j. 1,5 R3 plus baterky, spolu 85 kW. A je to výkon na malé auto veľmi solídny. Neviem ako naložené auto, ale keďže som bol sám, autíčko nemalo žiadne výkonové problémy, dynamika bola viac ako dostatočná. Baterky pekne vyhladzujú absenciu krútiaku odspodu, auto má slušný odpich, samozrejme vyššie už baterka nepomáha a tam už je to len na tom trojvalci, ale stále je to 1,5ka, takže to stále relatívne ide. Neviem ako vyššie diaľničné rýchlosti, vďaka veľmi prísnym limitom vo Fínsku som išiel max. 130 (štandardom na diaľnici bola stovka, iba niekde bola 120ka). S tým je spojené fínske špecifikum: všetci dodržiavajú rýchlosť! :-O Takže ak (tunajšia diaľničná stíhačka) Octavia RS išla po diaľnici poctivých 101 kmh, bolo mi jaksi blbé s Yarisom ju predbiehať. No a na okreskách bola väčšinou 80ka. A všade úsekové radary, snáď každých 5 km. Ale na výlete má človek väčšiu trpezlivosť, žiadne termíny, takže som si na to pomalé tempo zvykol. A to malo veľmi pozitívny vplyv na spotrebu. Na konci prvej (420 km) cesty mi palubák ukazoval neuveriteľných 3,0 l/100 km; cestou späť inou trasou to bolo napokon 3,6 l podľa PP. [odkaz] A realita podľa dotankovania bola 3,9 l. Každopádne neuveriteľná spotreba a ten hybrid očividne funguje.
  Tiež som si rýchlo zvykol na iný režim ovládania. S eCVT automatom a bez otáčkomera, zato s ukazovateľom úspornosti človek sleduje iné veci, a to ako často ide čisto na baterku, kedy sa dobíja, kedy maká čisto motor. Veľmi fajn bol režim B na automate, teda brzdenie dobíjaním baterky, ktoré som využíval pred každou križovatkou namiesto bŕzd.
  K pozitívam Yaríska radím slušný priestor vpredu (vzadu je to podstatne horšie), špičkovú výbavu (od parkovacej kamery cez radarový tempomat, ktorý dokázal komplet zastaviť a sám sa rozbehnúť, čítanie dopravných značiek či nastavovanie jazdných režimov od Eco po Sport).
  Negatíva sú dané tým, že je to malé auto, odhlučnenie podvozka mohlo byť lepšie, auto zle zvládalo krátke priečne nerovnosti, rolety auto totálne rozvibrovali, až som sa bál, že sa mi uvoľnia plasty na palubovke a plasty v interiéri sú dosť tvrdé. Ale všetko v kontexte auta triedy B je prijateľné.
  Takže napokon malé mestské autíčko so cťou splnilo netradičnú úlohu gran turisma, spravil som 858 km a môj chrbát to vydržal, čo je častokrát problém aj vo väčších autách.
  Takže ako písal woody, ak sa pradeda teraz dozvie, že nový Yarísek spraví Kyjov - Karlovy Vary a späť na jednu nádrž (a ešte rezerva zostane), ešte zmení objednávku na CHR a vráti sa k rohlíkovému expresu. >:D
  Inak vo Fínsku je neuveriteľne vysoký podiel elektromobilov a hybridov, všade elektrické Kie, Hyundaie, ale i Porsche Taycany či Polestary. Ale celkovo kraľujú hybridné Toyoty všetkých druhov.
  [odkaz]
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 14.08.  19:05

  « Re: Videotesty - škola řízení

  Ano, našel jsem 5 dílů.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 14.08.  14:46

  « Re: Videotesty - škola řízení

  Nová Bystrica [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 13.08.  15:54

  « Videotesty - škola řízení

  Th
  Na Muldixe máš odkaz na třetí díl, ale je jich minimálně pět...
 • 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 12.08.  15:56

  « Videotesty - škola řízení

  Kde kdo má asi pocit, že umí řídit, ale kdo by chtěl být trošku lepším řidičem, jezdit bezpečněji a umět předcházet nehodám, nebo v případě krizovky umět rychle a dobře reagovat, tak doporučím tyto krátká videa na Garáž.cz od Honzy Červenky a Honzy Koubka. Především ten druhý díl o technice pohledu (a věřím, že pak si pustíte i ty další) :-)
  Škola řízení 1.díl: Jak držet volant, jak nastavit sedačku a co máte vidět v zrcátku:
  [odkaz]
  Škola řízení 2.díl: Správně projet zatáčku i vyvarovat se průšvihu. K tomu všemu pomůže TECHNIKA POHLEDU (a dodržení bezpečné vzdálenosti):
  [odkaz]
  Škola řízení 3.díl: Jak na úspornější a bezpečnější jízdu (=PLYNULOST):
  [odkaz]
  Jinak podobné jsou i od Muldixe, ale to bohužel dále nepokračovalo: [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 11.08.  09:20

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Dany.....tož já tam nebudu, ale prasynovec (Stanislav Firtl jun.) určitě. [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 11.08.  07:40

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Dedo, aj sa chystáš?
  Chcel som tam byť, hlavne kvôli chalanom, ale nestíham. V každom prípade hneď cez týždeň dôkladne skontrolujem a otestujem povrch ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 10.08.  11:20

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Závody do vrchu Nová Bystrica. [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 10.08.  09:20

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Včera jsme byli ve Zlíně podepsat upravenou kupní smlouvu na C-HR a provětrat M140i. Také jsme se při té příležitosti svezli v C-HR s dvoulitrem.
  Dojmy. Ty extra koně tam sice cítit jsou, ale není to nějaká bomba. (Po jízdě s M140i není divu....) Motor je kapku hlučnější než 1.8, ale pořád hluboko v normě. Jízdně téměř žádný rozdíl v porovnání s 1.8. Pořád hodně dobrý.
  Dobrá zpráva je, že akumulátor není pod zadním sedadlem, jak nám bylo původně řečeno, ale je snadno dostupný pod podlahou v kufru. Takže s dobíjením nebude žádné drama.
  Další dobrá zpráva je ta, že je šance dostat vůz už v listopadu. V systému to ukazuje - do centrálního skladu v Kolíně na začátek listopadu. Zatím.....
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 08.08.  20:35

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  No chce to trochu tréninku >:-[] >:-[]
  Nebo přijeďte na výlet do Hradce, který má pěkný centrum a stojí za výlet, a já tě svezu v M2 :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 08.08.  20:29

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Děkuji nechci. Já kdysi jel "pěkně" bokem na motorce a skončil sem na 2 měsíce v nemocnici na stomatologii se zlomenou sanicí..... ;-) >:D >:-[]
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 08.08.  19:25

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  Pradědo, dojeď v sobotu po obědě na Polygon do Hradce a svezu tě v tvé M140i pěkně bokem :-| A taky v mojí M2 :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 08.08.  18:14

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  wl...B58 Engine Limits - Simple Answer. The BMW B58 engine can handle around 600-650whp and 550-600wtq on the stock block and internals.1. 10. 2021
  Taky jsem se dočetl, že manuální převodovka s B58 motorem snese i 900 Nm krouťák, ale je k tomu potřeba lepší spojka.
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 08.08.  15:27

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KTM

  pd7
  Při těch 730 koních musel výrazně narůst i krouťák, který by ten manuál nedal... a i ten automat toho bude mít plné kecky.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:





Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…