Fiat Dobló (2002)

15.8.2010

Vítám Vás u mé recenze našeho Dobla Jednoho dne se opravy Kangoo nasčítaly a přišel tedy čas začít pokukovat po náhradě. Měli jsme jasno co…

Fiat Dobló (LamboKysky)

David Silver 15.08.2010  18:05

Tak je tady

:-!

The Stig Driver 15.08.2010  18:28

Oprav si to zrychlení !

Vypadá to komicky...

David Silver 15.08.2010  18:48

« Re: Oprav si to zrychlení !

sorry prohodil jsem čísla :-)

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  19:03

« Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Kysky, si si isty, ze to je 9,8??? Ja mam na mercedese 9,7 a to mam 103kW.

Chobot 15.08.2010  19:09

« Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

dle katalogu automobilů je to 9,9. Myslim že Fiat bude o nějaké to 100 kilo lehčí než Medvěd.

EDIT: Tak ne, jen o 40kg.

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  19:12

« Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

sakra, asi fakt budem musiet nieco spravit s vykonom. minimalne o 35 koni musi ist hore :-!

Chobot 15.08.2010  19:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

K ničemu. Odlehčit. Já to řikam pořád. Vyházej všechno utlumení, plato kufru nepotřebuješ, zadní sedačky taky nemusíš vozit furt, rezerva k ničemu(teda nenili tam lepení),stropnici nepotřebuješ, koberce nepotřebuješ, klimatizaci nepotřebuješ atd, atd. Uvidíš jak to pak poletí >:D ;-)

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  19:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

ved uz mam karbonovu strednu konzolu, ktora sice par gramov pridala, ale dava autu kolotocarsky feeling.

woody-alien 15.08.2010  21:46

>:D :yes:

Jo jo, styl R26R pomáhá....

David Silver 15.08.2010  19:16

« Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Na google jsem měl otevřenej nějakej zahraniční test a tam to psali... ;-\

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  19:35

« Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

tak potom :yes:

foto sanaosek-dopravaci-team-

sanaosek (dopraváci team) 15.08.2010  19:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Podle informací které jsem našel by neměl umět 0 na 100 pod 12 , řekl bych že to bude odpovídat, vzhledem k váze vozu.Ale nikdy jsem v tom nejel a neznam převody

David Silver 15.08.2010  20:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Nene, to vůbec. Kangoo s 60koni mělo 0-100 za 13 nebo 14s, ted nevim, tohle zrychluje "10x" rychlejc :yes: :-! :-) takže těch 9,8s je reálný :yes: neměřil jsem to ale když jsme se naplno rozjížděli na frekventované silnici a museli jsme tam jak se říká vlítnout, tak když jsem si to tak jentak odhadem počítal, tak mi vyšlo 11s, jenže člověk nepočítá přesně že :-)

kyklop 15.08.2010  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

mali sme vo firme kanga 1.5dci 48kw a deklarovane zrychlenie 0-100 bolo okolo 15s.
                  Vzhladom k celnej ploche a aerodynamike vstavanej skrine si myslim, ze u dobla je realnejsich tych 12s.

Inak pekna recenzia. Ak ta zaujimaju uzitkace, kukni na moju recenziu (tiez fiat)

David Silver 15.08.2010  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Né že by mě užitkáče nějak zajímaly, spíš je nutností jeden doma mít :-)

kyklop 15.08.2010  21:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

som myslel ze si fajnsmeker >:-[] , faktom ale je to, ze v sucasnosti uz neplati rovnica : uzitkac=rebrinak (tak trochu)

David Silver 15.08.2010  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

navíc jako rodinný vůz je krabicové kombi velmi příjemný. Na dovču se do něj vejde zavazadel i se psem... ;-)

kyklop 15.08.2010  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

to ano, potom sa clovek cuduje co vsetko pobral >:D

David Silver 15.08.2010  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

No, sám člověk né, spíš co to vzala matka a ségra... >:D jedno malovátko, dva kufříky s malovátkama, 59 flaštiček s kdejakým krémem... >:D

kyklop 16.08.2010  06:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

kozmetiky nikdy nie je dost :-!

David Silver 16.08.2010  09:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

>:D >:D >:D aha >:D

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 15.08.2010  21:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

kysky to zrychlenie je absolutne ale absolutne nerealne, katalogy nepozeraj totiz oni na dost velaaut napisu zrychlenie 9.9 alebo 9.8 a podobne, zober si knizku od auta ked ju mas a pozri tam,
                  alebo: [odkaz] je to 104 konove doblo v podstate to iste ,stovku spravi za 12,4 sek,

jazdim na Stile JTD 130 konove a to stovku spravim za tych cca 9- 9,5 sekund, takze z vlastnych skusenosti viem ze to neda, resp neverim pokial neuvidim >:D

PS: foto dopln a bude 10

David Silver 15.08.2010  21:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

OK, zítra mrknu do příručky, ale já myslím že 10s je reálných - samozřejmě že bez nákladu.

Dnes již mám překročenej limit... ale stejně v PC mám už pouze několik fotek detailů... Jak píšu v novince, časem fotky dorazej :-)

Jinak tohle je Dobló po facceliftu, to si myslím že bude těžší ;-)

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 16.08.2010  01:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

Kuwa si budu muset dát s tatíkem závod z 0 na 100... Mi neříkej že by Kangoo Mazla dalo >:D Dobře možná jo má víc koníků a rychlost bude podobná ale těm 9,8s taky moc nevěřím... ;-\

PeT-a (RSKa) 16.08.2010  07:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

kysky nebo mrkni do velkého techničáku, tam by to mělo být ;-)

BTW: Moc si s těch řečí nedělej. Mě taky nikdo nevěří že z 0-60 porazím BMW 530D apod ;-)

David Silver 16.08.2010  09:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprav si to zrychlení !

ted jsem se koukal do šuplíku kam taťka tyhle papíry dává, to asi nenajdu, tam je papírů že by se z toho jeden po* >:D

Já si myslím že když s nim bude člověk hodně rychle řadit, tak je to 100pro reálný :-) ale mě je to jedno, hlavně že na frekventovaný silnici se rozjíždíme pár vteřin a né půl minuty jako s Kangoom :-)

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  18:55

FIAT

tiez si myslim, ze Fähler In Alle Teilen uz davno neplati.

co sa tyka kulisy prevodovky, tak R vzadu vpravo je vec zvyku. Ono by sa to aj tak nemalo dat zaradit za jazdy.

S doblom mam aj osobne skusenosti. Bol to 1.9JTD, ktory mal 77kW, a co sa mi zdalo ako minus bolo, ze pruzenie bolo pri prazdnom aute uskakane. Subjektivne auto sedelo na ceste horsie ako Berlingo. Co sa vsak meni pri zatazeni. Ak v bolo cca 300 kil nalozene, tak sa jazdne vlastnosti zmenili k lepsiemu.

K novemu autu gratulujem a zelam, nech sluzi bez problemov ;-)

David Silver 15.08.2010  19:02

« Re: FIAT

R při jízdě jsme se nepokoušelli zařadit, kdo by si chtěl pro vyzkoušení vojet zuby žeo >:D Ono zezačátku když jsme auto měli pár dní, tak se nedal zařadit ani rychlostní stupeň jiný >:D Člověk si na to řazení musí hodně zvyknout, že to musí jakoby pustit na neutrál a pak až tam fouknout rychlost...

Rozdíl 3kW to nebude nějakej velkej rozdíl :-) naše i málo zatížené jede pěkně i na horším povrchu, samozřejmě když je vzadu několik stovek kg, tak se jede jinak :-)

Díky díky :-)

foto kexxik

kexxik 15.08.2010  19:56

no nevim

recenze pěkná, pro člověka uvažujícím o tomhle autě i přínosná.
    Jen to zrychlení mi nedá. Ikdyž v katalogu je 9,9s, nevěřím,že se reálně vůbec přiblíží 10s...

David Silver 15.08.2010  21:21

« Re: no nevim

Na YouTube je video a zrychlení je asi 12s, ale je taky rozdíl v řidiči jak umí řadit ;-)

PeT-a (RSKa) 15.08.2010  20:48

Pěkně Kysky

Recenze je hezká, čtivá, ale taky hodně optimistická :-)

Sedačky ale Porsche Panamera, motor nepozná naložené auto, apod :-) , ale tvé nadšení chápu, byl sem to samé.....po roce Ti motor přijde líný jak lemra, auto že nebude brzdit, zatáčet, přiliš se naklánět atd....ale uvidíme.....

Hlavně ať jezdí bez poruch, protože znáš přisloví o autech na "F" ne?? >:D

Good job :yes:

David Silver 15.08.2010  21:20

« Re: Pěkně Kysky

>:D Né, nemyslel jsem s tou Panamerou jako že je to stejný komfort, ale že jsou podobně tvarovány - že i na zadních sedačkách je malé boční vedení že to není jako prkno ;-) >:D

No snad nebude línej.. Ale samozřejmě vidím i že to není ten motor úplně nejvíc... kor po svezení v 911 žeo ;-)

Myslíš tohle přísloví? "Ferrari je nanic, kupte si Fiat, odstěhuje vás a při nehodě nezačně hořet" >:D ;-)

Jinak díky :yes:

PeT-a (RSKa) 15.08.2010  21:29

« Re: Re: Pěkně Kysky

Ne myslím to, že všechny auta na "F" jsou na ho.vno...

-Ford

David Silver 15.08.2010  21:32

Ford - ano
          Fiat - ne, jezdí na něm rossi >:D
          Francouzské - v životě si už nekoupím >:D

Né, heleť, od malička slyším fiat je ta největší sr*čka, ale jak píšu v recenzi, to se říká už desítky let a dneska už jsou ty auta tak vyvinutý (a všechny materiálově stejný) že věřím (doufám) v to, že už je to o dost kvalitnější :-)

PS: co sme si teda měli v této kategorii koupit? >:D ;-) MB Vaneo je nehorázně drahý na to jak je malý

Vyráběné vozy - Renault, Peugoet, Citroen, MB, Ford, VW (drahej jako ovád), Fiat

PeT-a (RSKa) 15.08.2010  21:39

« Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

Nevím no :-) ....kvalita aut mě teď dost zklamala, takže další jedině Němec nebo Japonec.....

BMW, AUDI nebo VW ....z Japonců Toyota Mazda.....nic jiného nechci

ale v dané třídě co máte vy, pokud jde o peníze asi fakt nic lepšího není....

Takže :yes:

Nějaké velké kombi jste nechtěli??

David Silver 15.08.2010  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

To věřím že t opravdu zklamala... Ono japonec taky alé né moc starej...

Jono, to Caddy (dvojkový, jedničkový je moc malý) je dost předražený, stejně jako Ford Tourneo connect

Nene kombi ne, sice tatka viděl že se do nějaký starší hondy vešlo stejně jako do Kangoo ale ten posaz dole taťkovi nevyhovuje - mě moc taky ne, buď vysoko anebo úplně na silnici ;-) a navíc taťka nemá rád delší auta na manévrování :-)

Ronault. 15.08.2010  22:50

« Re: Re: Re: Pěkně Kysky

A ještě folksfágn a každé, které řídí kdejaký fůl ;-)

Poustnik 16.08.2010  00:10

Ferrari.....

white label 16.08.2010  00:38

« Re: Pěkně Kysky

No Ferrari, taky... kam dáš do něj třeba kočárek? Do kufru se nevleze a tažné nejde k Ferrari vůbec objednat... :-O 8-s >:D

Ronault. 16.08.2010  01:44

Ne? Sakra... a to už jsem si chtěl objednat novou Californii :-(

David Silver 16.08.2010  09:35

« Re: Re: Re: Pěkně Kysky

U tej stáhneš třechu a kočátek tam prdneš a přivážeš pavoukama >:D

Ronault. 16.08.2010  10:29

« Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

Když já chtěl spíše vozit seno králíkům a jednou do roka si zajet ke známému, co má krávu, pro hnůj na zahrádku. >:-[] >:D

David Silver 16.08.2010  10:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

joaha, hmm, tak potom bych t ustřechu radšej nesundaval abych se v autě neudusil >:D

Ronault. 16.08.2010  10:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

Ty se směješ, ale já si říkal, že každé nové auto bude vždy lepší a vybavenější než to předešlé... a když má Faťan tažné, tak logicky to další ho musí mít taky, takže Ferrari odpadá... >:D ;-)

David Silver 16.08.2010  10:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

my sme si u kangoo stěžovalo na to že nemá tažny, kupujeme další auto a ono ho nemá zase :no: >:D

Ronault. 16.08.2010  10:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

To taťka taky... prvně měl 19ku bez tažného a pučoval si dědova Favorita... a že příští auto jej bude mít taky... pak si koupil Lagunu a pučuje si mojeho Favorita kvůli tažnému 8-s >:D

David Silver 16.08.2010  10:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

>:D :yes: ono je docela těžký natrefit na dobrý ojetý auto s tažným, kor když dostáváš nabídky na dovezení ze zahraničí... pak je blbý to prodejci nechat když už je to v čr žeo

Ronault. 16.08.2010  10:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

No my měli Lagunu jen snad 2,5 roku starou, když jsme ji kupovali, původně jsme ji ani nechtěli, pak nás svezl, teda on nás svezl prvně v Peugeotu 406, který byl o polovinu levnější a taťka o něm uvažoval a pak nás svezl v Laguně II a hned bylo jasno >:D No a tažné se už neřešilo, ale taťka o něm už 6 let, co Lagunu máme, přemýšlí... ještě tak dva roky a Lagunu vymění a tažné nekoupí >:D >:D

David Silver 16.08.2010  11:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkně Kysky

>:D >:D >:D Jako každej >:D Ono zase u nás tažný moc nepoužíváme ale když je potřeba tak ho hold nemáme >:D

jmurjr (H22A7) 15.08.2010  22:24

« Re: Pěkně Kysky

ano, motor prestane stacit, podvozok sa bude zdat na prd, a podobne.

inac co sa tyka aut na F, tak potom tam treba zaadit aj Folksvagen, Fmercedes, Fopel, Ftoyota a Ftak dalej :-!

David Silver 15.08.2010  22:35

:yes: >:D >:D

Ronault. 15.08.2010  22:51

« Re: Re: Pěkně Kysky

A tys mě předběhl! :-) ;-) Samozřejmě i to F má své vyjímky, třeba Favorit, že ano >:-[] >:D

David Silver 15.08.2010  22:54

no nevíííím.. >:D

edit: a sakra, to jsem měl napsat až po tom co mě ohodnotíš... >:D ;-)

Ronault. 15.08.2010  23:26

Takže auto 7, recenze 3, fotky -8 >:-[] >:D

Ronault. 15.08.2010  22:52

Kysky, kysky, kysky...

Příjde čas a jí si tu recenzi přečtu a nenechám na tobě suchou niť >:-[] ;-) Zatím ať taťkovi auto dobře slouží ;-)

foto pumpkin

pumpkin 15.08.2010  23:04

Zrada

Takto zradiť Kangoo, pch. Či skôr ono už zradilo vás. No v každom prípade škoda že ste opustili Kangoo kruhy. :-(
    Ale samozrejme prajem veľa šťastných kilometrov a nech sa tam dlho dlho nič nepokazí. A vlastne, vitaj medzi Fiatmi >:D

btw. s tým že autá na F sú na h.vno sa absolútne nestotožňujem, lebo som si akurát uvedomil, že F nás už šťastne sprevádza 20 rokov: Favorit, Felicia, Felicia, to Francúzske Kangoo a aj maďarský Fiat.
    Takže je to len taká Fáma :-)

David Silver 15.08.2010  23:08

« Re: Zrada

Kamaráde, já už nikdy nechci francouzské auto! 8-s vrzací plasty se dali přežít - člověk si zvykl, ale jak je poruchové, to ať si nabouchaj do hlavy... navíc každouchvíli někde nějakej používaný plast praskl nebo něco - kliky dveří třeba...

Mě se poslední dobou Fiaty vzhledově líbí víc a víc :-)

Díky :yes: :-)

Ronault. 15.08.2010  23:31

« Re: Re: Zrada

To víš, Kangoo je především užitkáč, stejně jako to Doblo, tam francouzi na nějaké nevrzající plasty nehrají. A druhým problémem je ojeté auto, kde nikdy do něj nevidíš, obzvlášť u užitkáče, kde je riziko, že ten, co jim jezdil, nebyl majitelem a podle toho se k němu i choval, opravdu vysoká... a to jde vše jedno s druhým.
        No a třeba ty rozpadající se kliky, to byla velká bolest Kangouva současníka Brava, ty byly olezlé po dvou hodinách na sluníčku ;-)
        No hlavně ať slouží ;-)

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 16.08.2010  01:14

Foto

Mohl bych poprosit o fotku se sklopenými/vyndanými zadními sedačkami? A o název té okresky kde to bylo focené? Dík ;-)

David Silver 16.08.2010  09:41

« Re: Foto

OK, fotku dodám :yes: Okresku? Myslíš tuhle [odkaz] ? To je v Náměšti nad Oslavou, přesněji cesta z obce Popůvky směřující na 22.leteckou základnu AČR ;-) mám ještě jednu fotku z tohoto místa - [odkaz] :yes: >:-[]

jmurjr (H22A7) 16.08.2010  08:00

rozuzlenie zrychlenia

Tak zrychlenie 9,8 je na talianov realny udaj a to z dvoch dovodov:
    1. auto ako uzitkac ma nakratko poskladanu prevodovku, takze je stavane na zrychlenie s plnym nalozenim
    2. ako Richard Hammond odpovedal na otazku, ze ako dokaze Lambo dosiahnut emisie na urovni limitu EU: ,,It's simple, they'll just lie!" (je to jednoduche, budu klamat).

Takze udaj 9,8s je realny podla priruciek, tabuliek automobilky a vsetkych moznych letakov, ale v normalnom zivote by som to videl na tych 12s.

David Silver 16.08.2010  09:51

« Re: rozuzlenie zrychlenia

No je to jedno, nějakej dobřej řidič co umí hodně rychle řadit si myslím že má k 10s určitě dobře nakročeno :yes:

Ronault. 16.08.2010  10:28

« Re: Re: rozuzlenie zrychlenia

No rychle řadit... to není jen o řidiči, ale taky o převodovce... pokud tam budeš půl hodiny kvedlat a hledat rychlost nebo budeš mít špatnou spojku, tak ti to je taky k prdu. Každopádně zabývat se zrychlením u užitkáče Dobla je asi jako řešit velikost kufru Švihákovy 911 ;-)

David Silver 16.08.2010  10:38

« Re: Re: Re: rozuzlenie zrychlenia

No spojka musí bejt až na zemi :-) ale když už o tom víš tak jí rovnou vrazíš až na zem ;-) a převodovka není nějak extra přesná ale když už jí máš v ruce dá se řadit i rychle :-) No ono se hodí trocha místa navíc takže u Švihákovi 911 je ten kufr skvělej ;-)

The Stig Driver 16.08.2010  11:36

100 kW Doblo má zrychlení 11.3 s

Takže tady toto má tak 14-15 sekund, na katalogu automobilů je 9,9s univerzální číslo....

David Silver 16.08.2010  11:41

« Re: 100 kW Doblo má zrychlení 11.3 s

promiň ale takový zrychlení mělo Kangoo když nebylo naložené >:D a to mělo 60koní a vůbec to nezrychlovalo oproti Doblu :-)

The Stig Driver 16.08.2010  11:44

no jasný.
          tady máš video Dobla 0-100 za 12s a to s hrabáním [odkaz]

The Stig Driver 16.08.2010  11:51

« Re: Re: Re: Re: 100 kW Doblo má zrychlení 11.3 s

Máš pravdu za těch 12,5s to dá nejrychlej ;-)

Brandon Walsh 17.08.2010  20:55

gratulujem

az teraz som si vsimol recenziu kysky ;-) :yes:

foto lrotrekl

lrotrekl 29.08.2010  09:34

Toto není FL

Toto není doblo po FL. Toto je první generace. Po FL byla mozna uhlazenejsi zvenku, ale moc se me nelibil interier.
    FL je toto:

David Silver 29.08.2010  09:38

« Re: Toto není FL ale to všichni víme

A kdo píše že je tohle verze po faceliftu? >:D

foto lrotrekl

lrotrekl 29.08.2010  09:48

« Re: Re: Toto není FL ale to všichni víme

Někde tady v diskuzi, sem se akorát asi uklikl... :-|

David Silver 11.09.2010  12:21

Rád bych se zeptal redakce, jenže nikde není KONTAKTNÍ EMAIL

Můžete mi ho aspon poslat? ;-\

foto Ricardo

Ricardo 11.09.2010  12:25

« Re: Rád bych se zeptal redakce, jenže nikde není KONTAKTNÍ EMAIL

Obecné záležitosti ricardo@auto.cz
      Konkrétní věcné a konstruktivní připomínky lze poslat i na libor.zezulka@auto.cz

David Silver 11.09.2010  12:33

« Re: Re: Rád bych se zeptal redakce, jenže nikde není KONTAKTNÍ EMAIL

díky, myslel sem na zezulku

foto Ricardo

Ricardo 11.09.2010  12:49

« Re: Re: Re: Rád bych se zeptal redakce, jenže nikde není KONTAKTNÍ EMAIL

Jinak jsou všechny kontakty v sekci O serveru [odkaz] - tak jak dosud ;-)

David Silver 11.09.2010  13:02

« Re: Re: Re: Re: Rád bych se zeptal redakce, jenže nikde není KONTAKTNÍ EMAIL

člověk aby hledal po celým serveru... ale jak mi ted Zezulka odepsal, časem dja i přímo na MACZ kontakt

David Silver 13.09.2010  12:34

HÉÉÉÉZKY - staré Moje.auto.cz

Můj zrak je velice ale velice šťastný! Ale je to jediný místo kde to vypadá k světu, hezky, přehledně. Když dáte editovat, tak právě na té stránce to vypadá krááásně :-) dokonce i iPhone to načetl rychleji než ňůvý design

Brandon Walsh 09.12.2010  18:54

dejvide

nebud smutny auto sa opravi a vsechno bude jako driv ;-)

Poustnik 09.12.2010  22:38

« Re: dejvide

Tak tak. Kamión je hora železa. Nedávno do mě chtěla nacouvat v křižovatce nějaká ženská. Najela si do zatáčky, pak tam překážela, a jak byla našikmo, neviděla mě. Troubil jsem, kroutil volantem a zároveň řadil zpátečku. Nikdy bych neřekl, jak je to nepřirozený pohyb. Budu to muset trénovat..... :-)
      Tak ať to máte brzo v cajku.

talio2 11.12.2010  18:41

nehoda

jako nas*ere to, o tom žádná (táta zažil s passatem něco podobnýho) ale pojišťovna to zaplatí, jen táta bude týden bez auta a budete mít krásnou novou kapotu bez důlků od kamínků :-) když to tak vezmeš tak je to šťastná rána :-)

Brandon Walsh 11.12.2010  18:48

« Re: nehoda

suhlasim nie je to hrozne a len ziskate novu kapotu ;-)

David Silver 11.12.2010  18:55

« Re: Re: nehoda

no ještě by to chtělo čelní sklo, tam je dírek od kamínků nepočítaně... >:D
        Ale je to hroznýho vyřizování...

David Silver 11.12.2010  18:50

« Re: nehoda

Jo, to jsme říkali že je jediný plus že dostanem novou kapotu bez nevkusných zapatlaných dírek od kamínků, které zabarvil předchozí majitel stylem hnus :yes: Další štěstí že náklaďák neměl tak blízko ještě traverzu dole, to by šlo do masky a na čidla airbagů.. na týden bez auta snad ne, servisman nám řekl že je lepší nechat si pozvat technika at to nafotí, novou kapotu dá někdo tady u nás a né 50km jinde a my to zaplatíme a pojišťovna nám pak ty peníze pošle

talio2 11.12.2010  19:37

« Re: Re: nehoda

s čelním oknem žádný vyřizování ani lítání není.. kdyžtak mi napiš a řeknu ti jak se to dělá...
        No jestli to řešíte rozpočtem a chcete na tom vydělat tak na tom nevyděláte (pokud nemáte známého v pojišťovně) dal byl to normálně do origo servisu, ať se to tam pořádně nalakuje atd.. nemusíte šetřit, vždyť to zalepí pojišťovna ( od toho se to povinný ručení platí->ze strany viníka teda) .. Nafotit se to musí tak jako tak.. ale ten lak není ze dne na den, zvlášť na kapotě.. to je prostě 5 pracovních dní bez auta

David Silver 11.12.2010  19:47

« Re: Re: Re: nehoda

nene, ono okno se nechá pojistit, nebo už je, ted nevím a on jednou příde kamen kterej to okno rozkřupne, já myslel jakože je vyřizováního kvůli té nehodě ;-) právě potřebujem auto každou chvíli proto to chceme udělat takhle, né nějak někoho ošulit. nejbližší servis Fiat je v Humpolci nebo v Třeboni, to je kurwajs daleko a jak se dostat zpátky... 8-s

talio2 11.12.2010  19:52

« Re: Re: Re: Re: nehoda

nepotřebuješ ho mít pojištěný na to abys "získal" nový.. kvůli nehodám není dneska žádný vyřizování (pokud jako já nenatrefíš na ženskou bez povinnýho ručení) .. no takhle ošulíte leda sami sebe ;-) .. jak se dostat zpátky ?? co náhradní vozidlo na povinný viníka ? :-)

David Silver 11.12.2010  20:08

« Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

aha, no tak to je jedno, sklo bych teď neřešil ;-) >:D Jooo, pojišťovna viníka nám nabízela náhradní vozidlo, ptal jsem se taťky proč to nevzal když mi řekl že mu nabízeli Hummer H3 >:D Pak jsem se ho zeptal že palivo asi pojišťovna nehradí co >:D ;-) Hlavně není čas si jezdit 100km "jentak"
              Kvůli nehodě je to hlavně o starostech, musí se člověk dohodnout se servisem, volání do pojišťovny atd.

talio2 11.12.2010  22:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

ale kdybyste to dali do autorizovanýho servisu tak vám tohle všechno zařizování odpadne ;-)

podle mě by to bylo lepší než si někde nechat zbastlit novou kapotu.. :-/

David Silver 11.12.2010  22:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

zkusím to navrhnout :yes:

talio2 12.12.2010  00:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

ok, pak se mi nějak ozvi jak jste dopadli :-)

David Silver 16.12.2010  08:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

Takže už je nějaká novinka. Přijel technik, nafotil si to a řekl nám nějaký informace. Jelikož se kouká i na to jak je auto starý, tak pojišťovna hradí pouze (přibližně) 50% ceny nové kapoty jinak práce lak 100%, ona není vůbec drahá jsem normálně hledal a průměrně je na prodej za 4500,- což je bomba. Jenže jak to taťkovi řekl tak taťka začal hodně uvažovat jenom o vyklepání, což já jsem dost proti. Ale říkal že ještě se uvidí co řekne opravce. Já myslím že on by radši taky novou kapotu za lakování a přidělání si myslím by měl víc než za vyklepání a lakování. Jediné co je "příznivé" u toho vyklepání je to, že tento opravce kterého máme vyhlédnutého, tak ten používá neuvěřitelnou techniku SmartFix

foto McGyver2

McGyver2 26.02.2012  11:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nehoda

To samé se mi stalo v polovině listopadu :-(. Já dopadl hůře, škoda za 26tis, pojištovna to zaplatila komplet, autor. servis opravil hezky. Byl to němec, takže se to řešilo přes kancelář pojistitelů 2měsíce. Se mnou couval 8metrů a já strkal další 2 auta za sebou :-).

David Silver 26.12.2010  20:50

Sony se rozloučil, už se těší Nikon

Ták moje poslední fotky, jak na kompaktu společnosti Sony tak i zde v galérii jsou ty noční, další fotku jsem s nim neudělal. Ježíšek přinesl novou a mnohem lepší techniku, to je jiný kafe, až se s ním naučím, nejspíš překopu celou galérii ;-)

David Silver 30.07.2012  21:48

Prodávám Nokii C7

Kdyby měl někdo zájem [odkaz] ;-)

David Silver 01.11.2012  18:07

Škola Smyků v Polygon Jihlava

Tak této akce jsem se dneska zúčastnil. Za ty pěkný peníze to byla skvělá zábava a hodně mě toho naučila!!! Rozhodně každému doporučuji! :-) :-) Dobló se se všemi nástrahami velmi dobře popralo :-) Jediná chybka, po celém tom čtyřhodinovém řádění je rozhozená geometrie >:D

Bud 02.11.2012  01:51

« Re: Škola Smyků v Polygon Jihlava

Jakto, co se stalo?

David Silver 02.11.2012  08:33

« Re: Re: Škola Smyků v Polygon Jihlava

Nic mimořádnýho se nestalo, všechno OK, akorát já psychicky jsem se párkrát v kluzný zatáčce už viděl v bariéře, ale Dobló to projelo se ctí. Možná příčinou může být hodně vylítanej roh trávy nahoře kluzný zatáčky, který jsem musel dvakrát také vymect. Když jsem odjížděl a rozfrčel jsem to na 70kmh na cestě Jihlava - PE, tak jsem cítil že musím při jízdě rovně furt tlačit volant vlevo, tak jsem ho na chvíli pustit a opravdu, auto táhlo doprava. Dnes ráno jsem auto dal do servisu, za pár chvil by mělo být hotové

Bud 02.11.2012  15:27

« Re: Re: Re: Škola Smyků v Polygon Jihlava

Aha, tak pak napiš, jestli to bylo tou geometrií, nebo něco jiného ;-)

David Silver 02.11.2012  15:35

« Re: Re: Re: Re: Škola Smyků v Polygon Jihlava

Auto už je doma, jede rovně, ovšem v servise mi řekli že geomtrie byla v pořádku a nic jinýho nedělali. Tak si to asi rozmyslelo >:D Hlavně že je už v pořádku :-)

Jo a jak jsi psal, že v Ostravě to je drahý ten polygon, tak toho důkazem je, že organizace PujčPorsche (Ostrava) o víkendu uskutečnila také kurz smyků, ovšem sjednali si to právě v Jihlavě

Bud 03.11.2012  11:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Škola Smyků v Polygon Jihlava

No vida, tak to asi bude tak.... Jinak je dobře, že auto je dobrý. Mně se právě zdálo, že by se ta geometrie rozhodila nějak rychle... Ale fajn, žes to napsal, je to dobré vědět....

David Silver 21.12.2012  13:11

Maturitní ples v Č. Budějovicích

Ahoj všichni,
    chtěl bych Vás pozvat na můj Maturitní ples. Vás všechny, jak s kým se znám, tak i s těmi, s kterými se mohu seznámit...
    Maturitní třída je OB4 ze školy SŠ Obchodu, služeb a podnikání, Kněžskodvorská 33/A, Č. Budějovice .

Ples se koná 17. 1. 2013 v ArtIGY České Budějovice.
    Volné vstupenky jsou jak na sezení, tak stání.
    Rád Vás tam uvidím :-)

foto roox

roox 28.07.2013  17:27

moderej pracant

pěkná kára... taky jsem měl Fiata (osobního a modrýho) a moc jsem si jej úžíval :-). Tak ať i vám dělá doma jenom radost ;-)
    PS: spojka je asi slabina všech Fiatů... na mým Bravíčku jsem ji měnil a přesto čas od času smrděla, co mne štvalo, ale neřešil jsem to >:D

David Silver 23.12.2013  19:55

Všem šťastné a veselé :-)

Tento rok jsem se nezmohl na nějakou automobilovou fotku, tak snad nikoho nezklamu, když to má jen dvě kola ;-)

šmoula nešika 23.12.2013  20:11

« Re: Všem šťastné a veselé :-)

Pěkné. Kde je to foceno?

David Silver 23.12.2013  20:16

« Re: Re: Všem šťastné a veselé :-)

Děkuji. U nás na Vysočině. Asi 150m (výškových asi 40m) pod vrcholem Hradisko (760m) :-)

šmoula nešika 23.12.2013  20:48

« Re: Re: Re: Všem šťastné a veselé

To já jsem odchován na Jizerkách. :-)

foto poterienko

poterienko 23.12.2013  23:36

« Re: Re: Re: Re: Všem šťastné a veselé

Já na slivovici, ale každý máme něco :).

David Silver 24.12.2013  15:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Všem šťastné a veselé

>:D >:D To by člověk ani neřekl podle toho odkud jsi ;-)

David Silver 24.12.2013  15:28

« Re: Re: Re: Re: Všem šťastné a veselé

:-) Tam je taky krásně, kór v NMpodSmrkem ;-)
            Když taťka viděl tu fotku, tak mi i říkal, že to vypadá, jako když je to někde na horách :yes:

Monika 29.01.2014  11:43

Nosič na kola

Dobrý den přeji, prvně chci pochválit stránky, moc pěkné, spouta info.
    Ale chtěla bych se zeptat na nosič na kola, jakou máte značku a zkušenosti s ním na Doblu? 5té dveře jdou normálně otevřít? Díky ;-)

David Silver 19.02.2014  13:16

« Re: Nosič na kola

Ahoj, tady si tykáme ;-)
      Omlouvám se, dřív jsem si komentáře nevšiml.
      Děkuji za chválu :-)
      Nosič je značky Peruzzo, univerzální na všechny typy karosérie.. Model Peruzzo Padova.
      Dveře s nim jdou otevřít úplně bez problémů, pokud je nosič prázdný, tak vzpěry udrží dveře nahoře, ovšem s kolama v nosiči je nutné dveře podepírat - s tím jsem při pořízení počítal.

Na autě drží perfektně díky šesti stahovacím pásům. Je možnost nastavit si sklon nosiče i posun jednotlivých lišt. Jak je na fotce vidět, tak lze převážet kola i bez snížení sedlovky, pokud se lišty posunou na opačnou stranu. Kola přečnívají šířku i se zrcátkama z obou stran max. o 20cm, což je podle mě v pohodě.

Jediný mi nevyhovuje, je způsob stažení kol k sobě. Je tam na to popruch, ale nechávat naše dvoukolé miláčky třít o sebe během jízdy? Nikdy! Takže jsme si doma udělali takové rozpěry, aby se kola neválely po sobě.

Bohužel moc nejdou vidět světla, tak s tím se musí trochu opatrně. Kor když za tebou jede nějakej blbec přímo na kufru. Nosič můžu jedině doporučit, člověk si nezašpiní vnitřek auta :-)

Monika 19.02.2014  14:24

« Re: Re: Nosič na kola

Ahoj, super, díky moc za info ;-)
        Myslím, že z příští výplaty jdu do toho. Koukala jsem ,že se k tomu nechají dokoupit i držáky jednotlivých kol, což by mohlo pomoct proti tomu odření mezi sebou.
        Lak na autě to neodírá nebo to máš nějak podlepený? A projevilo se to nějak výrazně na spotřebě?

Jsem chtěla být s tím vykáním slušná :-|

David Silver 19.02.2014  16:07

« Re: Re: Re: Nosič na kola

Fakt? Tak to my jsme ty držáky hledali marně :-/ ale nevadí :-)

Na laku jsem nenašel žádné stopy jenž by ukazovali použíti nosiče. Hlavní body kontaktu s autem maji gumové "podložky". Jediný kde mě napadá že by se mohl odrit lak, tak to na krajích kde jsou na popruzích takové háky jenž se zahaknou za konec dveří. Ale jestli si dobře vzpomínám, tak jsou z vnitřní strany také pogumované.

Spotřeba byla za dovolenou myslím o 0,3-0,5l na 100km větší. Ale je otázka jaký vliv na to měly přečnívající kola. Jelikož v Českém Švýcarsku a Jizerských horách, kam jsme jeli se dost jezdilo na vytočenou dvojku do prudkých zatáček dokopce. :-/ Rozhodně žádné rapidní zvýšení spotřeby.

foto Bully-

Bully_ 19.02.2014  23:18

« Re: Nosič na kola

Kdyz jsem mel podobny nosic na kola, poridil jsem si "molitanovou" izolaci na vodovodni trubky, ev. podelne rozriznes stare rukojeti na riditka, at penove, nebo gumove. Kdyz casti kol, co se navzajem dotykaji, obalis necim podobnym (a bicykly muzes stahnout k sobe), nemuze se nic odrit :yes:

David Silver 19.02.2014  23:35

« Re: Re: Nosič na kola

Taky verze :-) My na první zkoušku kdy to vezli jen pár km, tak měli nějaké takový molitanové trubičky. Ale víšco, to kolo by mělo stát a né ležet. Proto rozpěry :yes: Nakonec jsme to okoukali na držácích co jsou na tažný zařízení :yes: >:D

Monika 20.02.2014  09:32

« Re: Re: Re: Nosič na kola

Tak díky za rady pánové. Kdyby bylo potřeba, k omotání se něco najde :-)
            Chceme s tím vyrazit do Francie, tak to už by se nosič trochu projel.
            Pokud vzpomenu, klíďo pak písnu jak to dopadlo a kolik aut do nás narazilo kvůli skoro zakrytým zadním světlům >:D

David Silver 20.02.2014  09:50

« Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

>:D optimistka :yes: >:D Doporučuji tam dát taky trojúhelník, aby neměli fízlové problémy že nejsou vidět světla :-) Je to taková jistota.
              Do Francie, tak to se opravdu projede :yes: Doporučuji po pár desítek km zastavit a zkusit znovu utáhnout všechny stahováky, občas si trochu sednou. V příručce píšou po pár km, myslím do 10km. Ale u mně se za tak krátkou vzdálenost ani jednou nepovolili

Monika 20.02.2014  09:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Jj, koukala jsem, že trojúhelník tam máš, to není špatnej nápad. A neboj, první jízda s tím určitě bude někde po ČR a vždycky, když někam něco namontuju, tak to po cestě kontroluju ;-)

David Silver 20.02.2014  09:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

:yes: :-) Doufám že budeš také spokojená :yes:
                  Ono si stejně není co jiného vybrat. Na tuhle karosérii je těch držáků strašně málo :-( Základní chyba (u všech aut co jsme měli) je absence tažnýho zařízení :yes: >:D

Monika 20.02.2014  10:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Přesně, bohužel jsem to kupovala taky bez toho, ale třeba časem to tam nechám namontovat, ono by se to asi hodilo na víc věcí. :-)

David Silver 20.02.2014  10:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

To je pravda, občas se taky hodí něco převíst aniž by se zašpinil interiér :yes:

Monika 20.02.2014  10:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Třeba psa >:D

David Silver 20.02.2014  10:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

>:D No to bych mu nikdy neudělal >:D

Monika 20.02.2014  10:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Neboj, já taky ne, je to miláček. Hezkej den , díky a jestli jsi v práci, tak ať ti to uteče ;-)

David Silver 20.02.2014  10:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Tak to máme stejný vztah k hafanovi :yes: Já se válím celý týden doma. Je po zkouškách a čekám na nový semestr :-)
                              Také hezký den a ať ti práce uteče :yes:

Monika 20.02.2014  10:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Tiše závidím :-O A co máš za pesa?

David Silver 20.02.2014  10:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Bígla tricolory [odkaz]
                                  Ty? :-)

Monika 20.02.2014  10:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

Berňáka, ten je taky tricolory :-)

David Silver 20.02.2014  10:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

To jsou taky pěkní chlupáči :yes:

Monika 20.02.2014  13:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nosič na kola

jo, chlupy všude ;-)

woody-alien 13.07.2014  15:13

Trable

Kysky, to jsi snad urazil nějakého Bůžka cyklistů nebo co.... ;-) Takováhle snůška trablů se často nesejde...Nicméně díky za příspěvek, při čtení takových malých lidských tragédií si člověk krásně odpočine a pobaví se. >:-[]

David Silver 13.07.2014  20:11

« Re: Trable

No také jsme říkali, že to už není možné kolik problémů se najednou vyskytlo. Jak kdyby nám to někdo nepřál.. ;-\
      Věřím, že pro nezúčastněného je to fajn oddych, že na tom není tak špatně ;-) >:D

woody-alien 13.07.2014  20:36

« Re: Re: Trable

;-) Však na mě taky zase někdy dojde....už se mi nějakou dobu nic nestalo, takže to čekám každou chvíli. :-)

David Silver 13.07.2014  21:22

« Re: Re: Re: Trable

>:D ale co mě těší, za tento týden mě třikrát změřila PČR, po víc jak roce. Jednou s velkým štěstím díky mé nepozornosti, ale jelikož jezdím dle mých pravidel, tak vše prošlo...
          A jedno nenápadné ho.v.no za popelnicí viz video od času 2:15 po levé straně >:D

šmoula nešika 13.07.2014  21:59

« Re: Re: Trable

Stává se... Já se jednou vyboural na koloběžce. To jsem byl docela malej. Jel po hezkým asfaltu svých třicet za hodinu, ale odpor vzduchu shodil čapku z mé hlavy. A já začal za jízdy vystupovat... Štěrk, obrubník a už to bylo. Ramena a koleno sedřený. Ale podědil jsem tvrdý kosti, miluju mlíko a cereálie. Takže jsem si nic nezlomil. Tehdy jsem z toho byl špatnej, nešitý to mokvalo, ale o nějaký ten rok později jsem na to zavzpomínal s úsměvem. Dostal totiž kolobrndu, které se při první Tour de Rochlice prodřely brzdy skrz na skrz. A pak jednou - téměř v rychlosti stání - mi řídítka zůstala v ruce. :-O Nechci domýšlet, co se mohlo stát... ;-\

A možná jsi taky slízl pohár hořkosti za mnohé jiné cyklisty. Na které musím furt nadávat.
        1. S příbuznými jsem byl v lese na procházce. U lesního stavení - restaurace a bývalé porno diskošky - si to nějaký ************* pustil ze schodů, já tak tak se štěstím chytl psa, pak málem strefil nějaké rodiče s dítětem. A jel terénem dál, snad ještě na to šlápnul...
        2. Mámu při venčení málem sestřelil jiný fakáč, který nebyl při jízdě po chodníku u rušné silnice schopen použít zvonek...
        3. Další borec to kalil po chodníku na plný kule, objel semafor pro (teď nejezdící) tramvaj a odbočil bez mávnutí rukou přejetím vyvýšeného dělícího ostrůvku, boreček...

Chování některých cyklistů nepochopím.

PS: No nic, ju se omlouvat Ibizianovi... :'-(

David Silver 14.07.2014  10:57

« Re: Re: Re: Trable

Tyjo, s těmi řidítky to muselo bejt hustý. Ještě že jsi zrovna neletěl! 8-s
          Já jsem byl odřenej už taky hodněkrát a na všech možných místech (ale musím zaklepat, nikdy jsem neměl nic zlomeného ač jsem si potykal i se stromem), například před rokem při prvním závodě mě asi km po startu na štěrkový cestě v áleji sestřelil nějakej kkt, to jsem měl to samý koleno co teď a na levý ruce půlku předloktí. Tenkrát jsem si říkal, že to na koleni je docela hluboký a desinfikování jódem pálilo jak čert oproti jindy. To v Singltrek centru teď měla obsluha takovou zelenou desinfekci, kterou jsem viděl jen v nemocnici. No pocity psát nebudu, jsem přece chlap >:D
          Tento rok jsem byl rád, že se na závodě nic takového neopakovalo a mohl jsem aspoň předvéct co ve mně a v kole, na kterém poprvé závodím, je. No a ejhle, dva týdny po tom na dovolený se o šutr rozříznu jak prase >:D Teď nechávám trochu koleno v klidu aby se to furt neotvíralo, takže jsem od středy nejel na kole. Ale dneska už prostě musím jít na žiletku. To se nedá jenom koukat na TdF >:D

ad 1. Jako schody taky jezdím, ale když není vidět pod ně jakej je ruch, tak zásadně jen se zabezpečením, že tam nikdo nevleze. Tj. jeden počká dole, zastaví lidi, já sjedu a pak opačně. A jedeme dál. Nikdy bych nevjel na dlouhý schody, na kterých s kolem prakticky nic nezmůžeš, abych riskoval že tam někdo vleze a já ho sejmu. To může fakt jen kkt, který si zaslouží rozhodit sandál

ad 2, 3 po chodníku jezdí jen "cyklisti" né plnohodnotní bikeři a žiletkáři. A na přechodech bych cyklistům dával nejradši lekci. Toť můj názor.

Je pravda pravdoucí, že někteří se na tom kole chovají jak největší dobytek :yes:

šmoula nešika 14.07.2014  11:22

« Re: Re: Re: Re: Trable

Jo, zelená voda. To znám... Já na sport nikdy moc nebyl, obdobně jako můj kámoš, který drandí s ersíčky a pravidelně má nohy plné obřích modřin, prý že zas zakopl o nějakou větev... Nedávno mu do holeně dávali pět stehů. Ale on takovýhle „blbosti“ moc neřeší. >:D

Ty schody velký nebyly, ale vidět nás musel, minimálně ty před námi. Machřík prostě. Kvůli takovým chodím jen na běžky, páč na sjezdovce vůbec nevím, jakej pablb mi může zpoza horizontu hupsnout na záda.

Na kolo moc nechodím. Převlíct se do směšnýho úboru, dofouknout pneumatiky, pak zjistit, že mám brzdy úplně na ho*no. Potom se párkrát vyhopsat na dlažbě, ušpinit od bláta, zadriftovat na štěrku. A s bolavou zadelí, upoceným oblečením, ksichtem jak rajče, zmačkanou kadeří a nohou sedřenou od šlapky hurá domů do sprchy... Po Jizerkách OK, ale po městě - díky nechci. ;-)

David Silver 14.07.2014  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Trable

Eresco? To asi nebude škodárna >:D
              Kdo by takovou prkotinu taky řešil žeo >:D já jsem rád, že mám 10stehů od operace a doufám, že minimálně dalších 17let žádný nikde nepřibydou :-)

Jo na sjezdovce to je taky vodržku to souhlasím. Na běžky jsem taky vždy chodil, ale od tý doby co cyklistiku beru trochu víc, tak běžky skončili na půdě a na kolech se jezdí i přes zimu. A když to nejde venku, tak aspoň doma na válcích :-)

Ty jsi z Jizerek? Tak to bych byl na Singltreku den co den :-)
              K tomu ušpinění jedna foto z dovolený >:D

šmoula nešika 15.07.2014  11:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

Teď už budeš vědět. [odkaz]

Kolik kilowatt a newtonmetrů jsi na těch válcích naměřil? >:D

Ne, jsem z toho města, kde furt prší (teď zrovna ne...), které vypadá z výšky jako díra po granátu a kde na kopci stojí obří Neználkova čepice.
                Hero s láskou, Hero na pečení. :yes:

David Silver 15.07.2014  14:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

Jak může přijít k takovému zranení, když má jen ovladač v ruce? >:D

>:D Nejezdím na výkon, ale pro zábavu ;-) Rozhodně to na nich nepřeháním, ale jde o to se projet když to jinak nejde, protáhnout svaly a užít si kolo. :-) Rozhodně jsem za zimu kdy jsem třeba v jednom týdnu jezdil jen válce, nezaznamenal nárust svalové hmoty na nohou. Spíš jak to není zátěž, tak si člověk drží linii a dělá radost sousedům okolo a pod tebou bydlících >:-[] :-! >:D

Počkej... myslíš, že to mi něco říká o tvém místě bydliště? >:D Ale to je jedno, stačilo napsat že z Jizerek nejsi ;-)

šmoula nešika 15.07.2014  14:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

No ono se za tím autíčkem totiž musí běžet, víš.

Nedávno jsem zadal do gůglu výraz „poterienko“ - a musím při srovnání s některými jeho soutěžními fotkami říct, že by tu taky nějaký ten kilák na kole prospěl. >:D >:-[]

David Silver 15.07.2014  16:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

Aha, to já bych si udělal okruh, stoupl bych si na cílovou rovinku a jen bych otáčel hlavou :-! >:D

>:D Víš co je divný? Já když zadám poterienko do google, tak mi to najde jen jeho soutěžní fotky. A to srovnání jsem nepochopil ;-\

foto poterienko

poterienko 15.07.2014  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

ŠM: Tak jsem se taky vygooglil a kromě xichtu jsem jinou fotku mne samotného nenašel. Hoď ukázku ;).

David Silver 15.07.2014  21:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

pod to se podepisuju :yes:

šmoula nešika 16.07.2014  09:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

David Silver 16.07.2014  11:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

No a podle čeho soudíš? Ty nemáš takovouhle mikinu? Já jich mám a měl jsem a všechny dělají vlny na břiše. A vypadá to stejně jak potova fotka za volantem. A teď otázka za 4bludišťáky - myslíš, že mám vanu když vážím 52,5kg? Tím chci říct, že podle takovýhle fotky poznáš prd ;-)

šmoula nešika 16.07.2014  11:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trable

Soudil jsem podle obličeje a toho, co pot tehdy napsal...

Anebo - nechce radši tohoto tématu...

šmoula nešika 04.08.2014  16:04

« Re: Re: Re: Re: Trable

Tak jsem našel, jak jsem asi mohl s těmi utrženými řídítky dopadnout... [odkaz]

David Silver 04.08.2014  15:50

Singltrek pod Smrkem

Kdyby chtěl někdo kouknout, tak jsem nahrál sestřih z dovolený ;-) [odkaz]

David Silver 14.08.2014  13:18

Zrychlení - Neveříte? Věřte!

Tak jsem natočil zrychlení 0-100km/h abych dokázal jak auto jede. A mám tu důkaz místo slibů. Papíry s údajem 9,8s nekecaj. Po dvanácti letech ježdění jsem cca dvě desetinky za papírovým údajem. Což si myslím, že je fantastický :-) :-! Otázka, je to autem anebo jenom neschopným řidičem? >:D

foto Bully-

Bully_ 21.11.2014  20:04

« Re: Zrychlení - Neveříte? Věřte!

Ja teda pri tomhle uhlu pohledu vidim jako realnejsich +- 11-11,5 vterin (2 desetinky vazne hadat nepujde). Ted si k tomu pripocti jeste odchylku tachometru oproti skutecne rychlosti a jsi tak 2 vteriny za tovarnim udajem. Se vsi uctou, ale mozna bude tech 9,8 realnejsich s jinym autem.
      Edit- az ted vidim, na jak stary prispevek reaguju >:D

David Silver 01.10.2014  18:56

Dnes jsem byl svědkem komické nehody - video

Snadno a rychle se zbavit Škody Felicie? V Jindřichově Hradci se to dělá takto:

woody-alien 01.10.2014  20:21

« Re: Dnes jsem byl svědkem komické nehody - video

Tý vado, tfuj....no to víš, ekologická likvidace je moc administrativy. >:-[] A taky koukám, že kamioňák se na to v klídku vybodl a co ten ve Fjúžnu ? Ten zastavil nebo taky jel dál ?

David Silver 01.10.2014  20:29

« Re: Re: Dnes jsem byl svědkem komické nehody - video

No ten s Fusionem právě vypadal že zastaví, ale jak viděl že já dal blinkry a jel jsem ke krajnici, tak jel vesele dál. Prostě Česko.

Když mi pak došlo že se nic nestalo a vzpomněl jsem si na ten manévr, tak mě hodně rozesmál... >:D

Ale stát se to beze svědků a s nějakým těžkým zraněním, tak to nedopadne dobře, protože tam auto nešlo pořádně vidět ani když jsem jel zpátky v protisměru...

foto baca42

baca42 21.11.2014  17:37

Přetížení auta

Ono to někdy docela klame. V pískovně jsem koupil kameny na zahradu a naložil je do Fábie combi a zdaleka nebyla plná >:D , během jízdy v pískovně mi občas škrtal vejfuk o zem a při placení váha ukazovala 1950kg ;-) . Opatrně jsem dojel 3 km domů bez následků. :yes:

David Silver 21.11.2014  22:36

« Re: Přetížení auta

Tak takhle špatně jsem na tom naštěstí nebyl >:D Jen když jsem předjížděl tak jsem nevěřil tomu jak to nezrychluje >:D
      Hlavně já si říkal že tyhle malý tvárnice budou mít max cca 3kg a oni mají skoro jednou tolik >:D
      Ale jak teď auto jede hezky když se vyvětraly pavučiny z vejfuku >:D

Brandon Walsh 22.11.2014  06:40

« Re: Re: Přetížení auta

ja som siel s pretazenou dodavkou cca rok dozadu, o to veselsie to bolo ze tyzden pred tym sa platila 700 Eurova pokuta za pretazenie >:D teda bal som sa ze sa rozpadne, taky sustredeny na diery v ceste som este nikdy nebol, hlavne sa islo v noci a o to tahsie sa na cestu pozeralo >:-[] domov to bolo cca 300 km natankovali sme plnu nadrz, po 200 km v kopci sme nemali podla ukazovatela nic >:D krvi by si sa mi nedorezal kedze najblizsia stanica 50 km, no nastastie dole kopcom sa tam nejaky ten dojazd spravil a vsetko dobre dopadlo, taktiez sme stretli jednu hliadku, z nudy odstavili auto pred nami ktore nas obehovalo cca 10 km spat, keby tam nebol prisiel by znovu pekny pozdrav z nadvahy >:D

foto dr-biker

dr.biker 22.11.2014  18:54

« Re: Přetížení auta

Ono hlavně svádí přetěžovat tyto malé dodávky, protože mají docela prostorný nákladový prostor, limitujícím faktorem je hmotnost nikoliv objem! Já se služebním Kangoo to občas také přeženu, v týdnu jsem opět vezl 450 kg pytlovaných omítek. Naložil jsem to hned za přepážku řidiče a auto jelo po rovině v pohodě, horší je to do kopce nebo pokud jsi líný a naložíš náklad nad zadní nápravu. To pak má auto problémy se i rozjet do kopce, protože se mi zvedá lehký předek auta.
      Tady mám naložených 480 kg lehčených omítek a pod nimi dalších cca 50 kg nářadí: [odkaz]