Diskuse

Fiat Punto (2010)

10.8.2017

Jak to všechno začalo Čas letí jako splašený, takže z mé „malé“ dcery je najednou velká slečna, která už si dělá řidičský průkaz. Tím se ovšem stala…

 

Fiat Punto (Arese)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 20 Reagovat !

  foto dr-biker

  dr.biker 11.08.2017  08:29

  Recenze

  Moc povedená recenze na pěkné italské autíčko! Opravdu jsi měl štěstí na výběr vozu, myslím si, že za dané peníze si nemohl koupit lepší druhé auto do rodiny. Dcera bude mít dobré auto na své řidičské začátky. Já také piloval své řidičské schopnosti pod dohledem otce na Puntě II. generace, rád na Punto vzpomínám. O to víc je mi líto, že Fiat v současné době na Punto kašle a že už dávno nepředstavil nástupce. Punto je sice pěkné a povedené auto, ale konkurence nespí a stále se zlepšuje. Proto jsem před rokem ani Punto nezahrnul do výběru svého prvního nového vozu, nakonec jsem opět podlehl designu francouzského Clia a jsem maximálně spokojený, za dané peníze jsem si nemohl koupit lepší auto.
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 12.08.2017  00:23

   « Re: Recenze

   Díky za uznání, byla to dost pracná záležitost, ale moc mě to bavilo. :-)
 • 00 Reagovat !

  foto AnGeor

  AnGeor 11.08.2017  15:16

  diky

  prave resim stejne dilema jako ty, ze stejneho duvodu a punto se mi taky jevi jako nejlepsi volba. Takze diky za paradni recenzi ;) :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto twistedTSD

  twistedTSD 12.08.2017  12:57

  Tečka

  Pěkná recenze. Právě jsem ji celou dočetl, což se nestává často. :-) Pro dceru asi ideální auto, i díky unikátním sedmi airbagům. Překvapivá pro mě byla informace, že se Evo dělalo i se starou přístrojovkou a že dnes nemá ta parádní zadní světla. To je velká škoda, jinak se mi Grande líbilo více.

  Posilovač je u Eva neopravitelný? U Punta II bývá oprava jednoduchá a levná, ale zase odcházel jak na běžícím pásu.
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 12.08.2017  21:33

   « Re: Tečka

   Ten posilovač prý oficiálně lze při poruše pouze vyměnit kus za kus, ale prý někteří čeští šikulové jeho rozebrání a repasi zvládají, tak nevím. Nové servo na toto auto ale prý stojí kolem 21 000 Kč, což by opravdu byla docela darda (vzhledem k zůstakové ceně našeho exempláře)... :-O
   • 10 Reagovat !

    foto twistedTSD

    twistedTSD 12.08.2017  23:42

    « Re: Re: Tečka

    Tak jasně, i u toho dvojkového se oficiálně kvůli posilovači mění půl auta, ale nedělá to skoro nikdo, protože oprava u specialistů se zpravidla vleze do 2 tisíc kč. Ale mám zato, že právě v průběhu výroby mk2 (kde ho nasadili poprvé) vychytali posilovač k rozumné spolehlivosti, tak bych se zbytečně nebál. :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Avanti

  Avanti 12.08.2017  16:05

  Vďaka

  Vďaka za recenziu. Odkedy bolo Evo v 2009 predstavené, páči sa mi najviac zo všetkých malých hb. Myslím, že Punto Evo je naozaj ideálna voľba aj pre stredne náročných vodičov ako jazdenka. Ponuka totiž aj veľmi dobre vybavené kúsky s rôznym športovým vzhľadom a pestrou ponukou motorov. Tých pestrejších, je ale žalostne málo v ponuke - hlavne u nás, preto je dovoz asi jediná možnosť... Tiež po ňom pokujujem ako po aute pre jednoduché súkromné účely. V tejto šedej farbe a kombinácii by bolo ideálne, ale skôr by som uprednostnil vyššie výbavové stupne s aut. klímou, dažďovým senzorom, tempomatom a hlavne 6-stupňovým MultiAirom, nech to vie zájsť aj na diaľnicu. Tých je ale ako šafránu..

  Ale pochopiteľne 1.4 8V bude dcére plne postačovať. Gratulácia k peknému kúsku!
  • 10 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 12.08.2017  20:58

   « Vďaka

   Jsem rád, že se ti recenze líbila a díky za gratulaci! :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Machyrek

  Machýrek 12.08.2017  23:47

  Dobra volba

  Pro Fiaty mam slabost, vyrostl jsem na nich. Dcera je jeste mala, ale sel bych na to stejne. Ojetinu jedine z nemecka nebo rakouska. Recenze :yes:
  • 10 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 13.08.2017  00:53

   « Re: Dobra volba

   Jsem rád, že na to máme stejný názor. A díky za palec nahoru! ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Ja-Prvni-123

  Ja Prvni 123 20.08.2017  22:22

  Hezke cteni...

  Já jsem došel tak daleko, že se chystám objednat nové... dokud to jde.

  Konkurence zbloudila - nechci litrový trivalec s turbem... a navíc tohle Punto nabízí vážně nadstandardně prostoru.

  Už teď se na něj těším.

  Tak ať Ti pěkně slouží, i slečně dceři.
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 21.08.2017  17:17

   « Re: Hezke cteni...

   No, určitě tě od koupě nového Punta bude spousta lidí odrazovat kvůli jeho značnému konstrukčnímu stáří, ale není to vůbec špatný nápad, protože ten technický základ je i na dnešní poměry pořád velmi slušný. Toto auto je prostě volba znalců, kteří vědí, co chtějí (a také co nechtějí) a jaké jsou skutečné kvality tohoto dnes již zasloužilého auta. Jen se musíš smířit s tím, že současná "Série 8" (což je v podstatě verze Young) je zvnějšku i v kabině dost ochuzená, což trochu sráží jeho vizuální přitažlivost (viz. moje recenze). Byl jsem se totiž na to současně nabízené provedení v prodejně Fiatu podívat. Každopádně doporučuji si připlatit těch 5000 Kč za motor 1.4, který jede o dost lépe a navíc má pak auto i lepší podvozek (stabilkzátor vpředu, větší zadní bubny).
   P.S. Být tebou, tak bych s tou objednávkou fakt neváhal. Kdo ví, jestli už nejsou k mání jenom skladovky, protože už někdy v květnu mi na Fiatu říkali, že konec výroby Punta očekávají po letošní celozávodní dovolené, a ta (pokud vím), bývá u Fiatu v srpnu. Budu moc rád, když mi napíšeš do interní pošty, jak to dopadlo a ještě radši, když sem pak přidáš i recenzi. Fiatu zdar! :-)
   • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 22.08.2017  20:30

    « Re: Re: Hezke cteni...

    Doporučuji tyto stránky, skladová Punta za super ceny: [odkaz]
    • 00 Reagovat !

     foto Ja-Prvni-123

     Ja Prvni 123 24.02.2019  10:41

     « Re: Re: Re: Hezke cteni...

     Koupil jsem nové... nakonfiguroval jsem si ho podle sebe.
     A jediným omezením byla barva - už se jich moc nenabízelo.

     A ano, vím, recenzi podobného rozsahu stále dlužím... nenalézám čas a trpělivost. Navíc laťka je hodně vysoko!
     :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Dejf94

  Dejf94 25.08.2017  21:00

  Krása!

  Opravdu nádherný kousek, slečnu vítám mezi majitele Punto Evo, také mám jedno a jsem spokojený, klidně mrkněte ;-) Recenze velmi obsáhlá, což ovšem má své opodstatnění, je psáno vše podstatné, hodnotím jasnou desítkou. A doufám, že si Evíka slečna zamiluje tak, jako já toho svého. Hodně spokojených kilometrů!
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 27.08.2017  12:01

   « Krása!

   No, zatím si moje dcera nestěžuje a auto se jí moc líbí! Jenom doufám, že co nejdéle vydrží v tomto stavu. ;-) A díky za ocenění!
 • 00 Reagovat !

  foto palix

  palix 24.01.2018  13:29

  Punto

  Nazdar. Neskôr, ale musím zareagovať. Pekná recenzia, dobrý príbeh kúpy auta :). Pre dcéru je to super auto. Fiat vždy vedel robiť skvelý dizajn.
  Pre mňa je najkrajším súčasným Fiatom model 124 Spider. Vlastne je to prezlečená Mazda MX 5 ;).

  Ale ku kvalite Fiatov by som povedal toľko... Dvaja kolegovia majú Punto II - je to veľmi spoľahlivé auto, ktoré je navyše jednoduché. U nás sa často kupovalo v nízkych výbavách na šrotovné. Ale Známa má Grande Punto. Auto je staré 8 rokov a má cca 100 tis km. Už dávnejšie (perd 1 až 2 rokmi) začali problémy. Najprv odišiel posiľňovač, potom auto začalo mať porblémy s elektronikou = napr smerovky nejdú, inokedy sa zapnú samé... Naposledy tiež niečo odišlo, ani už neviem čo. Známa sa vyjadrila, že Fiat už nikdy nechce. A to zodrala jedno Punto I po rodičoch a dala ho ešte synovcovi.
  Kedysi som niekde čítal, že všetko čo je talianske má svoju "dušu" - robí si to čo chce a potrebuje to zanietenosť a lásku - či sú to motorky Ducati, alebo talianské športiaky, či výborné autá Alfa Romeo...... Na druhej strane bez Talianov by sme nemali toľko skvostov, či historických (Fiat, Alfa Romeo, Lancia....) Alebo súčasných (Ducati, Ferrari...). Kto chce kúpiť "Taliana", ten sa musí zmieriť s tým, že nebude spoľahlivý ako "Japonec". Ale "Talian" má dušu...

  Osobne som zažil niekoľko Fiatov - väčšinou starých. Moja teta mala Fiat 600D, brat 126P... Z pohľadu histórie išlo o významné autá, ktoré prispeli k rozvoju motorizácie v Taliansku / Poľsku... Taliani ale vyrábali aj oveľa lepšie autá.
 • 22 Reagovat !

  foto MOJE-JMENO

  MOJE JMÉNO 26.01.2018  12:38

  Výběr vozu dobrý, ale co ta dcerka...??

  Hezky a pečlivě napsaná recenze. Pro Fiaty mám slabost po 6-tileté zkušenosti s olítaným Puntem I, se kterým se jezdilo neobvykle hezky a uspořádání bylo na svou dobu excelentní. Manželka na něj bude do smrti v dobrém vzpomínat... Jediné, čemu moc nerozumím je to, jakým požadavkům dcery bylo nutné vyhovět. Ty airbagy samozřejmě chápu, ale barva, typ, pohlednost? Tady máš Thalii se servem za 50 litrů a jestli chceš klimu, nebo něco lepšího, tak koukej makat a vydělej si na to sama ! Asi tak.. :-!
  • 22 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 06.02.2018  15:07

   « Re: Výběr vozu dobrý, ale co ta dcerka...??

   Aha, takže jestli tomu rozumím dobře, tak kritizuješ, že jsem dceři toho ojetého Fiata koupil? Tak takhle já to neberu, vím, že kromě studia ještě i docela tvrdě pracuje. Nechci ale, aby musela třeba 2 roky na to auto šetřit a mezitím zapomněla to, co se v autoškole naučila. A posadit ji chudáka do Thalie, takovou ostudu bych ji určitě neudělal a konec konců s tím autem občas jezdím i já. :-) Popravdě řečeno, tento tvůj "nápad" s Thalií považuju zde na autařském webu skoro za urážku! Fakt nechápu, jak tě něco takového mohlo napadnout, vždyť ojeté auto za 130 000 Kč není žádný luxus! 8-s
 • 23 Reagovat !

  foto MOJE-JMENO

  MOJE JMÉNO 09.02.2018  21:16

  Ostudu ?

  Tak to je o úhlu pohledu. Nevím co je špatného na tom, aby si dva roky na ojetý vůz vydělávala a ani to, co je tak strašného na tom, jezdit Thalií. To si jako za každou cenu hrajete na něco, co nejste ? Ta moje si vždy musela vše zasloužit a rozhodně tím nijak neutrpěla. Naopak. Věcí si váží a ví, že nic není na světě zadarmo. Ale každý vychováváme své děti jinak... Klidně si ji rozmazlujte. Je to Vaše děcko. :-!
  • 22 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 10.02.2018  20:43

   « Ostudu ?

   Tak koupi 7 let starého Fiata s téměř 100 000 km opravdu nepovažuju za "rozmazlování" (zvláště když to byl dárek za úspěšně složenou maturitu). Pro mě je hlavně důležité, že dcera jezdí relativně bezpečným autem (tuhá karoserie, 7 airbagů, ABS, ESP, dobrý výhled řidiče) s velmi dobrou ovladatelností, snadnou parkovatelností a úsporným a spolehlivým motorem a levnými ND. A ten pěkný vzhled je samozřejmě také důležitý, jinak bychom z toho auta neměli žádnou radost. Tvá slova o tom, "že si hrajeme na něco, co nejsme" vůbec nechápu. Skoro mám pocit, že je z nich cítit nechvalně známá čecháčkovská závist...
   Renault Thalia je také technicky spolehlivý (pokud se bavíme o benzínových motorech), ale jinak je to typické auto pro důchodce a navíc je stísněné, mimořádně ošklivé, s mizernými jízdními vlastnostmi, a nic moc bezpečností. Pro mladou slečnu (ale i kluka) by to byla opravdu šílená volba, čí spíš trest. A já opravdu nemám žádný důvod svou dceru trestat, jelikož mi dělá jen radost. ;-)
   • 31 Reagovat !

    foto KANKUNEN

    KANKUNEN 11.02.2018  10:01

    « Re: Ostudu ?

    Arese, rozumím ti, děcko se nemá rozmazlovat, ale zároveň se má držet určitá úroveň. Thalia je symbol chudoby ne finanční, ale duševní.
 • 23 Reagovat !

  foto MOJE-JMENO

  MOJE JMÉNO 11.02.2018  10:09

  Závist

  Hmm. Kupte jí třeba celý barák s bazénem na střeše. Vaše věc. Ale zmínka o závisti se mě celkem dotkla.. :no: Oba máme na svůj názor právo a můžeme s tím druhým nesouhlasit. A propooo? Auto za maturitu? To fakt myslíte vážně? Co jí dáte až bude promovat? Vrtulník? ....zbytečná další diskuse :-!
  • 21 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 11.02.2018  20:16

   « Re: Závist

   No, já myslím, že je fakt nejvyšší čas tuto nesmyslnou diskusi uzavřít, tvoje zmínka o "domě s bazénem na střeše" je mimořádně trapná... Mám pocit, že jsi se zasekl někde v 90. letech, ne-li ještě dříve... Pokud sis toho nevšiml, tak životní úroveň v této zemi šla od té doby bohudík výrazně nahoru a řada mladých lidí díky tomu jezdí podstatně dražšími auty, než je malý ojetý Fiat. O morálku mé dcery se opravdu nemusíš "bát", je to velmi aktivní a dobře vychovaný člověk a cenu peněz zná velmi dobře, protože kromě studia si už od 16 let přivydělává ve 2 zaměstnáních. Díky tomu si z větší části může financovat svá studia v Praze, ale měli jsme o ni strach, když se z práce v okrajové části Prahy po večerech sama vracela autobusy s velkými intervaly. Teď už na nich díky svému Puňťovi není závislá a jsme tomu se ženou moc rádi. A ještě něco - ty dle tvého názoru "rozmařilé" požadavky na výběr auta jsem stanovil já coby automobilový znalec, ona jen chtěla, aby to auto bylo malé, pohledné a nebyla to škodovka. :-)
 • 12 Reagovat !

  foto JTF

  JTF 11.02.2018  18:43

  MOJE JMÉNO

  Toto je forum o autech a pokud máš potřeby se nám svěřovat se svými výchovnými metodami a názory na výchovu dětí, najdi si forum k tomu příslušné forum, Jinak souhlasím, Thalia je mimořádně odpudivé auto.
  • 12 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 11.02.2018  20:55

   « Re: MOJE JMÉNO

   Díky, napsal jsi to velmi výstižně, holt někteří Češi jsou o své spoluobčany neuvěřitelně "starostliví", asi ještě pozůstatky pokřiveného totalitního myšlení! :-O
   • 12 Reagovat !

    foto michal-t

    michal.t 12.02.2018  00:47

    « Re: Re: MOJE JMÉNO

    A někteří jiní Češi jsou zas natolik opojeni bezbřehou dokonalostí a prozřetelností svých vlastních názorů, rozhodnutí a vkusu, že nedokáží odolat, a každý protipól těchto svých „idejí“ musí mnohdy až urážlivě potopit a pohanit… což jim zřejmě napomáhá v sebeukájení se aureolou dokonalosti svého vlastního JÁ… Není to tady někomu z vás náhodou povědomé? ;-)
    • 21 Reagovat !

     foto vondry87

     vondry87 12.02.2018  11:47

     « Re: Re: Re: MOJE JMÉNO

     Já naopak musím ocenit, jak věcně a trpělivě Arese na tuto připomínku reagoval, já bych byl určitě o něco ostřejší. Jeho důvody mi dávají perfektní smysl a pokud to rodinný rozpočet umožňuje a potomek se chová příkladně a dělá jen radost, koupit mu normální starší auto s tím, že pokud chce do budoucna jezdit něčím lepším, bude si na to muset vydělat, mi přijde právě jako ta nejlepší možná motivace. A pokud do hry vstupuje ještě otázka bezpečnosti, pak není o čem. Nechtěl bych být v kůži rodiče, který si jednou bude muset vyčítat, že ušetřil na nesprávném místě a už to nejde vrátit zpět.
     • 11 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 12.02.2018  18:49

      « Re: Re: Re: Re: MOJE JMÉNO

      No příznám se, že už to bylo dost na hraně, nick MOJE JMÉNO se projevoval opravdu dost vlezle až arogantně, ale nakonec jsem se rozhodl reagovat věcně a bez větších emocí. Takovou reakci na recenzi jsem na autowebu fakt nečekal, na mojeauto.cz se přece mají řešit ta koupená auta, a ne to, proč a komu se ten vůz pořizoval, to zde bývá uváděno jen okrajově, aby čtenářům bylo zřejmé, za jakým účelem dotyčný auto vybíral. ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto peper

  peper 24.02.2018  12:43

  Fiat Punto Evo

  Zajímalo by mě jak topí toto auto . Děkuji
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 26.02.2018  18:59

   « Re: Fiat Punto Evo

   Naprosto v pohodě, žádné nedostatky jsem u topení nezaznamenal. ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto maty-driver

  maty driver 15.04.2018  15:26

  Nádhera

  Punta teto generace se mi strašně líbí. Navíc v této šedé je velmi elegantní.
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 17.05.2018  17:52

   « Re: Nádhera

   Taky si myslím, dcera původně chtěla nejraději červené, ale i tato barva se nám moc líbí. ;-)
 • 02 Reagovat !

  foto Ada-je-zase-tady

  Ada je zase tady 01.07.2018  10:50

  nevím, jak to jezdí, ale

  na Sardinii jsem si půjčil tohle auto s 1,2kou a konstatuji, že šlo o můj jednoznačně nejhorší řidičský zážitek. Traboš byl oproti tomu trhač asfaltu. Ten Fiátek je neskutečně líný.
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 12.07.2018  11:41

   « Re: nevím, jak to jezdí, ale

   Tak 1.2 je samozřejmě základní motorizace, navíc není jasné, v jakém stavu to auto z půjčovny bylo. Samozřejmě ani má 1.4 není žádný trhač asfaltu, ale nad 3000 ot/min zatahuje vcelku slušně, pokud tedy nevezu čtyři dospělé, což se snad ještě nestalo. Většinou s naším Punťou jezdí jen řidič(ka), občas doplněná o spolujezdce. ;-)
   • 10 Reagovat !

    foto Avanti

    Avanti 28.07.2018  13:41

    « Re: Re: nevím, jak to jezdí, ale

    Myslím, že ten pocit slabého auta dotvára vo výraznej miere "naladenie" plynového pedálu, ktorý pri akcelerácii treba výrazne viac tlačiť. Keď sa ale auto rozbehne, na udržiavanie rýchlosti ho stačí "lechtat" a čísla aktuálnej spotreby sú viac než uspokojivé.

    Nedávno som sa stal majiteľom GP (môj malý sen) s práve týmto motorom a som viac než spokojný, pretože kombinácia robustnosti a tuhosti tej karosérie v spojení s kvalitným interiérom (výrazne lepším ako napr. v Stile aj keď je to viac "plasťák") a s týmto tichým a spoľahlivým motorom je výborná. Dodatočne som ešte odhlučňoval plastové podblatníky, pretože ako sa píše aj v recenzii autora, hluk od kolies je trochu výraznejší. Po tomto zásahu je auto výborné a okrem krátkej prevodovky je to Grande radosť. Často s ním jazdím aj dlhé trasy a diaľnice, pretože na rozdiel od môjho druhého auta má výrazne pohodlnejšie sedadlá, v ktorých sa po 400 km necítim ako na lavičke v čakárni u doktora.
    • 00 Reagovat !

     foto Arese

     Arese 09.08.2018  00:22

     « Re: Re: Re: nevím, jak to jezdí, ale

     Můžu se zeptat, jakým způsobem a čím jsi ty přední podběhy odhlučňoval?
     • 00 Reagovat !

      foto SKAY

      SKAY 09.10.2020  12:00

      « Re: Re: Re: Re: nevím, jak to jezdí, ale

      Mrkni na ahifi.cz do blogu jinak comformat :yes:
      vpredu plast vložky, vzadu zevnitr kufru podbehy, a vpredu nalep i zevnitr pod koberec pak to bude o hodne lepsí a kapotu ktomu ajsi na 6tkc
      Jinak hezke punto :-) A jak to trošku podraždíš na 4Tot. tak to i peláší :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Nastávající nevěsta Eva Perkausová: První slova o svatbě a trapas při zásnubách!

Nastávající nevěsta Eva Perkausová: První slova o…

Jak Blesk jako první odhalil, Eva Perkausová (27) se na dovolené na Maledivách skutečně zasnoubila s přítelem…

Princezna Eugenie poslala Philipovi (†99) nejdojemnější vzkaz: Postaráme se za tebe!

Princezna Eugenie poslala Philipovi (†99)…

Na zesnulého dědečka prince Philipa (†99) tento týden zavzpomínala jeho vnučka princezna Eugenie (31). Čerstvá…

 

iSport.cz

Varaďa je s Třincem zase ve finále: Na Bičevskise bych nejradši skočil sám

Varaďa je s Třincem zase ve finále: Na Bičevskise…

Večer před rozhodující sedmou bitvou Generali ČP play off s Mladou Boleslaví si třinecký trenér Václav Varaďa…

Patera po vyřazení: Mělo se to rozhodnout normálně. Tohle je hnus…

Patera po vyřazení: Mělo se to rozhodnout normálně.…

Byl pořádně vytočený. Rozčílený do běla. Boleslavský trenér Pavel Patera dostal během třetí třetiny sedmého…

 

Reflex.cz

Juchelka: Smrt syna mě nasměrovala do politiky, Lipovskou chtějí odstranit jako v 50. letech, okolo ČT je hysterie

Juchelka: Smrt syna mě nasměrovala do politiky,…

Situaci kolem České televize musíme uklidnit, říká poslanec a místopředseda volebního výboru Aleš Juchelka…

Nejskandálnější erotické filmy: Sexuální představy z dětství slavného Bergmanna lákaly do kin miliony voyerů

Nejskandálnější erotické filmy: Sexuální představy z…

Ingmar Bergman má na kontě celou řadu proslavených filmů, ze kterých asi nejvíce vyčnívá Sedmá pečeť.…