Toky1 (muž 50 let) Poslat zprávu

Citroën Xsara Picasso 1,6 HDi 92k

Citroën Xsara Picasso, foto 1 Citroën Xsara Picasso, foto 2 Citroën Xsara Picasso, foto 3 Citroën Xsara Picasso, foto 4 Citroën Xsara Picasso, foto 5 Citroën Xsara Picasso, foto 6 Citroën Xsara Picasso, foto 7 Citroën Xsara Picasso, foto 8
Citroën Xsara Picasso, foto 9 Citroën Xsara Picasso, foto 10

Přezdívka auta Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi 92k Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:2000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1560 výkon [kW]: 66 kroutící moment [Nm]: 215 zrychlení 0-100 km/h [s]: 13 maximální rychlost [km/h]: 170 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 550 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 5.9

Píšem tu recenziu nie preto, že by som chcel haniť tento voz alebo ním machrovať ale preto lebo (čuduj sa svete) som naňho nikde na nete recku nenašiel. Teda myslím na tento voz s touto motorizáciou. Snáď niekomu pomôže v rozhodovaní.
Hneď zo začiatku musím spomenúť, že som bol (a vlastne ešte som) šťastným majiteľom toho istého typu vozidla s benzínovým motorom 1,8i 16V, a mám dosť našoférované s otcovým benzínovým 1,6 8V. Takže mám s čím porovnávať - samozrejme vrámci značky a modelu. Ešte skôr som vlastnil Renault Megane 1,4 8V (1996) a Škodu Fabiu 1,4 Combi.
K vzhľadu - ako vám je asi jasné, príde mi tak trochu nadčasový ináč by som nekúpil opäť tento model. Niekto tvrdí, že nevie rozoznať kde má toto auto čumák a kde prdel - je to samozrejme vtipné, ja sa tiež rád zasmejem, ale treba povedať, že silne zveličené.
Komfort - sedadlá, ich tvrdosť tak akurát na dlhé i krátke zvezenie, bočné vedenie by to chcelo zlepšiť, ale je to sila zvyku. Predchádzajúci model som mal vyrobený v roku 2000, sedadlá zostali tie isté, ak neberiem do úvahy farby a materiál poťahov. Ergonómia, gombíky, páčky atď. OK, tlačidlo klaksónu konštruktérov chvalabohu už napadlo včleniť do ramena volantu, nie je umiestnené vľavo pod volantom na páčke. Človek v panike mal hľadať trúbu. Riadna kravina, keď chce trieskať po volante, no nie? Čo pánov v Citroene nenapadlo - tlačidlo spúšťania oboch blinkrov naraz je na palubnej doske v strede hore, mimo prirodzeného dosahu vodiča, ten sa musí k nemu natiahnuť. To by ale ani tak nevadilo, lenže to tlačidlo alebo svieti, alebo bliká a odráža sa v čelnom skle, a to je naprd. Hlavne v noci - doslova ťahá oči.
Zlepšili sa použité materiály prístrojovky aj jej farba, predtým som mal prístrojovú dosku svetlohnedej farby - keď mi ju v umývarke vyglancovali slnko sa mi odrážalo v čelnom skle, vôbec nič som nevidel - riešil som to takým hnusným koberčekom, ktorý sa mi v každej zákrute posúval hore - dolu.
Musím pochváliť automatické denné svietenie - nespína sa pri ňom podsvietenie tlačítok na palubnej doske - predlžuje to ich životnosť. Poviete si - veď je to blbosť, taká žiarovečka stojí pár šupov - áno, ale taký ľavý človek ako ja s touto blbosťou musí klusať do servisu a stojí to 35 Euráčov, rozobratie celého toho bazmeku a výmena žiarovečky.
V žiadnom aute nieje toľko priestoru pre vodiča aj ostatných cestujúcich! Samozrejmä nemyslím tým Sharan alebo také niečo. Toto autíčko je rozhodne naj pre rodinu na dovču aj pre mňa ako podnikateľa na naháňačky za kšeftami po meste. Nieje problém zaparkovať, v každom rohu auta je koleso, veľmi dobre sa odhadujú vzdialenosti. Zadné sedačky vyberateľné, rovná ložná plocha, keď otvorím kufor a sadnem si do neho s nohami von, môžem si kludne jesť a neprší na mňa, dekel kufra má presah v hornej polohe, pri vyberaní nákupu z neho mi neprší za golier. Priestoru na kolená vpredu aj vzadu habadej, na hlavu detto. A to mám 187 cm a 100 kg.
Podvozok sa nezmenil - VWisti mu hovoria neosobný - ja mu hovorím komfortný. Nemusím cítiť každý kamienok a vlnku aby som bol zžitý s autom - ja sa na aute vozím z bodu A do bodu B, chcem sa cítiť bezpečne a pohodlne, nie pretekárčiť a odhadovať, či prejdem zákrutou 150-kou v šmyku alebo to opriem do stromu. Vyhýbam sa takýmto situáciám. Karoséria je vyššia, trochu sa samozrejmä nakláňa v zákrutách, cítiť bočný vietor. Na tomto mám pneu Pirelli SnowSport W190, držia výborne. Hlučnosť podvozku v pohode - rozhodne menšia ako na skúšanom Golfe V, ale to môže byť aj najazdenými kilometrami.
Motor - klobúk dolu. Prekvapil ma - myslel som, že to bude niečo medzi 1,6 a 1,8 benzín (predsa je to diesel len s 92 k), ale je to niečo úplne iné. Neviem, či to je pri každom diesli takto, ale ten záťah odspodu je úžasný. Vo všetkých parametroch je lepší ako ostatné 2 motorizácie, čo mám odjazdené. Snáď je možno trošku hlučnejší, ale to môže byť skreslené výškou tónu, predsa je to nízkootáčkový motor má hlbší tón.
Spotreba - pri 1,8 motore v týchto zimách v meste bola 9,3, celoročne 75% v meste a 25% mimo - 7,8 litra na stovku. Teraz zatiaľ len v meste sa ukazuje 5,9, ale to doplním po takých 10000km. Pri týchto 250 čo mám najeto nemá nejaký význam rekapitulovať.
Dosť zle je vidieť doľava dopredu pre stĺpik karosérie, ale na to sa dá zvyknúť, chce to občas sa nakloniť. Ináč presklené plochy sú velikánske, keď som sa minule rozvážal na Vectre mal som pocit ako navigátor v tanku, vykukoval som vonku a krk naťahoval. Daň za to je samozrejmä dlhší čas strávený oškrabkávaím škrupiny keď mrzne. Odporúčam ale dať dole všetok ľad z okien (a to pri akomkoľvek aute) nikdy neviete čo ( alebo koho ) na ceste pred sebou prehliadnete. Tie výčitky potom nestoja za tých 5 minút navyše. Chce to rukavice, nech nemrzne pracka a trochu trpezlivosti.
Do auta sa skvele nastupuje aj vystupuje, netreba sa krčiť, hlavu si neudriete. Z novej C5 mi musel predajca pomáhať - musel som si dať čo najnižšie sedadlo, lebo som mal späťák v úrovni očí a nevidel som cez neho doprava dopredu no a potom som sa nevedel z auta vydriapať - to aby k nemu balili nafukovačku, nech z neho vypadnem. Ináč ten späťák priamo pred očami (teda pod malým uhlom) som mal aj vo Vectre, Signume, Avensise - vo všetkých sedanoch, veľmi nepríjemná záležitosť. Ale je to možno len sila zvyku - ako nakláňanie sa kvôli výkuku spoza stĺpika karosérie.
Štatistika - nekradnú sa - neraz som zabudol zamknúť a nič nezmizlo. Akurát puklice v kuse niekto príde štípnuť. Chystám sa to riešiť hliníkmi.
No a kúpite niečo také v diesli, také veľké, do mesta aj na výlet, s takou výbavou (Líder) za 14900?
Ja viem, nemám skúsenosti s inými dieslami, ale s Oktáviou 1,9 TDi 77 kW som mal tú možnosť sa prejsť, ale nie je to 16V common rail...Ako toto.

Pridané 12.02.2009
Tak po 1100 km zatiaľ medzimesto pri dodržiavaní (+-) rýchlostí rovných 4,5 litríkov a v meste tých 5,3-6,0 podľa nôžky. Všetko odpozerané z palubného PC, ako presne tento ukazuje spotrebu neriešim, mám pocit, že polliter navyše alebo menej nieje zaujímavý. To všetko závisí od šoféra. Isto sa dá jazdiť aj za 4 aj za 9 litrov - isto sa dá ísť stovkou na dvojku keď si chcete niečo dokazovať.

Pridané 23.02.2009
Po odjazdení 2000km a prečítaní ohlasov na túto moju recenziu na iných servroch (mimochodom - netuším ako sa tam dostala - pôvodná je na moje.auto.cz) som trochu udivený reakciami typu ako môžem hodnotiť auto po 250km. Poprosím prečítať celú recenziu, venujem sa v nej autu ako takému, nielen dotyčnej motorizácii. V prvom rade treba povedať, že tu píšem čisto svoj subjektívny názor a nepotrebujem nikoho presviedčať o svojej pravde a o nejakej takej vtákovine, že lepšieho auta nieto. Každý čaká od auta tak trochu niečo iné, niekto výzor, niekto spotrebu, niekto viac pozerá na bezpečnosť alebo cenu alebo...proste niečo iné. A potom pozrie do peňaženky a začne špekulovať. Chcel som len pomôcť - kto takú pomoc nepotrebuje, poprosím postúpiť o recenziu ďalej. Toto všetko nepíšem kvôli nejakým bodom za recenziu, na tie kašlem. Všetko je to o tom, že keď som si chcel auto kúpiť, nemali takú motorizáciu ako predvádzačku ani v Košiciach, ani v Prešove, ani v Michalovciach. Bolo mi vysvetlené, že importér dáva ako predvádzačky vozy, ktoré inak nevie predať napr. C3 s automatom a podobne. Dali mi vyskúšať C5 tourer či ako sa volá, ten nový model s 1,6HDi 16V 110k, vraj má podobné parametre zrýchlenia atď, takže ak mi bude vyhovovať, môžem čakať od Picassa a 1,6 92k to isté. Už tu vidím tie reakcie typu - ako môže ten chuj porovnávať Picasso s C5 a podobne. Opakujem, že som mal vyskúšať chovanie motorov týchto dvoch vozov, nie kvalitu spracovania alebo sedenia alebo čo ja viem čo. Môžem však potvrdiť že sa chovajú rovnako.
K pôvodnej recenzii - Na Picassách mám za 4 a pol roka najazdených nejakých 65000 km. Porovnávam 1,6 HDi 16V- 1,6i benzin - 1,8 16V benzín. Nie s passatom, alebo ja neviem cliom, Audi S8... Porovnávam ich medzi sebou. Z tých troch motorizácií je táto rozhodne najlepšia aj čo sa týka napr. zrýchlenia, istoty dostatočného výkonu pri predbiehaní, spotreby atď. Snáď je len kúsok hlučnejšia. Je jasné, že to auto nieje určené na preteky (tak ako žiadne Picasso), vyberal som si ho pre seba a nie pre okolie, cítim sa v ňom pohodlne a bezpečne, pretekanie nechávam iným. Tuning, čipovanie a podobné záležitosti (v rámci zachovania dekóra nanapíšem pičoviny :-() idú úplne mimo mňa, auto sem - tam umyjem, sledujem hlášky palubného PC, kebyže niečo niekde škrípe poradím sa so známymi a idem do servisu... proste auto je tu pre mňa, niesom tu ja pre neho. Za tie roky čo jazdím som zistil, že z auta sa vytešujem 2 mesiace - potom sa už len prevážam z bodu A do bodu B. A začínam si všímať nedostatky. S tým čo mám najazdené na Picassách, viem čo môžem od toho vozu čakať, až na motor. Tak preto som si kúpil opäť toto.
Jazdím ako - tak podľa predpisov, platiť policajnému zboru ešte aj za rýchlosť, predbiehanie cez plnú čiaru atď. som sa naplatil dosť za mladi. Hlavne teraz, keď za každú vtákovinu je pokuta 60 euráčov. Ajtak sa naplatím dosť na blbostiach ako napr. tuto v stredu som pretiahol parkovanie v Miškolci na parkovisku o hodinku, prípadne na chytákovom zákaze odbočenia vľavo pri Optime v Košiciach - ešte že to tam synátor uhral a za pokutu som dostal kúpiť mu niečo za 10 euro. Medzi nami - ak sa ponáhľam prejdem z jedného konca mesta na druhý za 15 minút. Ak idem podľa predpisov tak za 18 -20. Aj zelená vlna nepustí - jedine si prilepšiť aj jazdou na červenú - čo už je silná káva. No má význam sa hnať?
Mládež nech sa vyblbne na tých svojich tátošoch, snažím sa im vyhýbať, normálne niekedy nechápem že nevidia, že jazdiť lajf to nieje nintendo. Ak raz niekoho zabiješ pre také hranie sa, do smrti ťa bude svedomie hrýzť a ľudia preklínať. Nedávno sa takto šalili decká na Daewe Matiz a C2, len som čakal kedy sa vykotia - myšičkari bez smeroviek natesno a krížom krážom, vysmiaty jak lečo. Dosť už, začínam moralizovať - tomu komu toto nedôjde samému, tomu asi škoda vysvetľovať.
Ešte jedna vec - cena benzínovej 1,6 16V bola pri kúpe o nejakých 300Euro vyššia ako cena 1,6HDi.

Pridané 26.02.2009
Zas sa niekto ulakomil na moje puklice, vydržali mesiac. Nech ti gaštany zo zadku lezú, ty trochár! To mi už len je živobitie, čorovať puklice bazmeg!

Motor, komfort, priestor, variabilita interiéru, absencia stredového tunelu (rovná podlaha v celom aute) - prenášal som v aute dvoje bytové dvere, pri zavretých piatych dverách - vošli bez problémov.
Plnohodnotne sa v tomto vozítku môžu prevážať piati priemerní dospeláci - miesta dosť na kolienka, hlavy aj plecia.

výkuk z auta vľavo dopredu, výbehový model, chýbajúci otáčkomer!

V novinkách.

Samid Košice - môžem odporučiť, je to od nich druhé auto. Všetci milí, v podstate sme dohodli predaj v sobotu - ochota riešiť veci bez váhania.

Výbava

Výbava Lider + metalíza, záruka + 1 rok.
ABS s rozdeľovačom brzdnej sily a brzdovým asistentom
Airbagy vodiča a spolujazdca (spolujazdcov s možnosťou deaktivácie)
Bočné airbagy
Predné hmlové svetlomety
Signalizácia zle zavretých dverí v palubnom prístroji
Detská poistka na zadných dverách so signalizačnou kontrolkou v palubnom prístroji
Zadné výškovo nastaviteľné odnímateľné opierky hlavy
KOMFORT
Bedrová výstuha sedadla vodiča
Posilňovač riadenia s variabilným účinkom a výškovo nastaviteľným volantom
Centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie okien predných dverí
Palubný počítač s 5 funkciami, digitálny tachometer, digitálne hodiny s dátumom
Ukazovateľ najazdených kilometrov s denným počítadlom + ukazovateľ servisných intervalov
Automatická klimatizácia
Atermické čelné sklo
Tónované sklá so zníženou priepustnosťou slnečných lúčov SOLAR+
Zásuvka s 12 V napájaním aj vzadu, zapaľovač cigariet s popolníkom
Časované zhasínanie reflektorov, funkcia follow me home
Elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá
Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a volant
Lakťové opierky na predných sedadlách
Látkové čalúnenie
Slnečná clona vodiča a spolujazdca
VONKAJŠIE VYBAVENIE
Pack LOOK – bočné lišty, kľučky dverí a horná časť spätných zrkadiel vo farbe karosérie
Bočné ochranné lišty
Ozdobné kryty kolies FULL COVER
Metalíza
AUDIO
Audio systém s kódovaným autorádiom s CD, RDS, 6 repro, ovládanie pod volantom

29.12.2011 11:52

29.12.2011

Parkujem vonku. Keď sú mínusové teploty pri štarte ráno, keď celú noc autíčko spinkalo, po otočení kľúčom prvých päť sekúnd je úplne nepravidelný zvuk od motora a ide biely dym z výfuku. Potom, po tých piatich sekundách sa krásne rovnomerne rozohrá štandardná dízlová filharmónia, aj ten biely čoud zmizne. Čo vy na to?

Motor 1,6HDi 92k.

Dal som do googlu biley dym z výfuku a vydesil som sa riadne - žhaviče a čo viac - vstreky! Voda v palivovom systéme!

Tankujem od Agipu Dieseltech, pridávam aditívum VIF. Sem-tam tanknem OMV alebo Shell. Ale to aditívum dávam do každej nádrže.

Predvčerom som odniesol večer auto do servisu, dohodli sme sa, že nastúpia k nemu ráno mechanici a naštartujú ho s napojeným počítačom za studena po celonočnom státí von a uvidia, čo sa bude diať. Ešte mi mali vymeniť tepelný štít výfuku, bol prasknutý. Včera poobede som šiel po auto a vraj sa chyba neukázala, že práve to naštartovali. Ja na nich pozerám - jak práve? Šak ste to mali štartovať po ránu za studena. Ale keď jeden z mechanikov auto dal už večer do vykúrenej dielne a auto si pripravil na výmenu toho tepelného štítu! Ale nech sa nebojím, auto stálo takú hodinku dve von pred predajňou, až potom ho štartovali a všetko je v poriadku. To snáď neni možné - šak som vám vravel, že mi to vykazuje problém len pri mínusových teplotách, keď auto stojí von zo desať hodín! A vy po celonočnom a poldňovom státí v dielni, kde je 20°C si myslíte, že naimitujete studený štart?! Veď práve preto som vám to auto doniesol už včera večer, sakra! Na kerú mater som chodil teraz autobusom! Vraj ale počítaču je jedno koľko je stupňov. To je aká kravina. Asi budem musieť zmeniť servis. Pruser je že mám záruku do 22.januára, chcem to dovtedy vyriešiť. Mal som štandardnú záruku 2 roky, ktorú som si predĺžil o rok za 300Eur, a vraj veci počas tejto predĺženej záruky musím servisovať len v tom servise, kde som tú záruku vybavoval.

17.12.2011 14:26

17.12.2011

Nepríjemnosť - dnes ráno som zistil, že mi kape olej spod motorového priestoru. Skoro som pustil do gatí, veď pred tromi dňami som bol na prehliadke a všetko bolo OK. Tak som mazal do servisu, našťastie napriek tomu, že je sobota mali otvorené. Výsledok: prasknuté tesnenie pod olejovým filtrom. Zrejme sa pri výmene oleja servisák nejako premotivoval a zabral viac ako trebalo. Takže mi to vymenili, očistili a prestriekali a dúfam, že doliali aj olejček.

15.12.2011 09:37

15.12.2011

Kontrola po 80000km - výmena žiarovečky na osvetlenie ŠPZ plus olej, filtre a ostatné bežné veci diagnostika atď. 197Eur. Výmena brzdových doštičiek - asi som ich na vode zakalil, pískali hnusne - teraz je ticho - uvidíme do kedy.
Po upozornení na to, že sa párkrát ozval divný zvuk od motora pri zaradenej trojke a nevyšliapnutom plyne - taký zvuk akokeby som fúkal do fľaše od piva, viete čo myslím - mechanik prišiel na to že je prasknutý nejaký protižiarový kryt výfuku - vraj je z hliníka a napevno priskrutkovaný ku podvozku - hliník je krehký, nie? - takže mi ho v rámci záruky vymenia, len ho musia naskladniť. Tie kryty sú z troch strán, antivibračné podložky z nejakej supergumy tam nedávajú, predsa len je ten výfuk asi poriadne horúci, asi by sa roztopili. Pamätám ako osemnásťročný sopliak som sa v Španielsku s kamošom fotil pri Harley a ten kamoš sa oprel holými lýtkami o výfuk - skončil na chirurgii s popáleninami.
Ináč jazda po dialnici do 130 v pohode, potom začína byť hluk nepríjemný, predsa len tam nieje šestka. Ale kolega má Scenic so šiestimi rýchlosťami vpred, a vidí sa mi že radí častejšie ako ja, myslím pri jazde po meste.
Ešte jedna vec - pred letom som si dal dorobiť tempomat originál v Citroene, no nemôžem si ho vynachváliť - mám ho šesť mesiacov a stále sa z neho vytešujem, používam ho aj v meste, respektíve na mestských obchvatoch, aj tie dve - tri minútky potešia. Už ste sa z niečoho tešili pol roka? Nepamätám kedy ja naposledy. Medzi nami - pred dvoma mesiacmi som si schrastil čítačku Kindle 3G, aj toto udělátko mi stále vylúdi úsmev na perách, keď ho chytím do ruky.

8.9.2011 15:06

08.09.2011

Takže po dlhšej dobe - autíčko má 72000 km, priemerka 5,3l/100km. Všetko OK. Pribudli oklepy od dverí z parkovania, tie pruhy na parkoviská maľujú hrozne natesno. Brzdy pri jemnejšom brzdení pískajú - u citrónov štandard, toto je môj tretí.

30.7.2010 14:12

30.07.2010

Včera servisná prehliadka na 40.000,-km. Všetko v pohode, výmena oleja, filtrov, jedna vypálená žiarovečka pod centrálnym displejom, výmena H4 za Osram Nightbreaker so zakúpením a vložením externých odporov - mali by dlhšie žiarovečky vydržať. Autíčko som dostal okúpané, celé to stálo sakumprásk 193,- Eur.

18.5.2010 11:21

18.5.2010

Tak práve volal servisák, mám u nich nový volant - reklamácia uznaná. Výmena volantu vraj hodinka. Super.
Fakt to trvalo necelú hodinku. Ináč nový volant 305 Euro, vrámci záruky zadara.

13.5.2010 12:06

13.04.2010

Všimol som si, že sa mi odiera povrchová úprava na koženom volante. Pri dlhšej jazde sa z neho odlupujú mrňavé kúsočky, ruky sa cítia nepríjemne, utieram si ich večne do nohavíc. Tak ma napadlo to u dílera reklamovať - servisák bol v šoku, to ešte nevidel. Poslal výrobcovi požiadavku na výmenu volantu.
Asi mám agresívny pot, abo kieho.

28.4.2010 15:16

No neviem, či chce niekto uživiť rodinu kradnutím čiapočiek ventilov z kolies, či kieho... Už som ich minul plnú hrsť - čmajzli mi aj také v tvare matice - dotiahnuté kľúčom. Neuveriteľné...
Mimochodom, piate dvere odporúčam otvárať do krajnej polohy, vyššie postavy ako ja si večne drbnú zátylok - človek pri skláňaní sa ku veciam v kufri na to dá pozor ale zabudne na to pri vystieraní a ten jeblý uzáver kufra tak rafinovane trčí, je to na fraktúru lebky.
32.000 km a všetko OK.

26.1.2010 08:58

26.01.2010

Tak sme slávili prvé narodeniny. Všetko šlape ako by malo, snáď spomeniem len výmenu obidvoch vyhorených H4. Najazdených 25.250 km, priemerná spotreba 5,7l/100km. Nieje problé naštartovať ani v tých zimách teraz (-15°C) na prvý šup. Zatiaľ spokojnosť.

18.10.2009 11:20

18.10.2009

Servisná kontrola po 20.000km - všetko OK - povinná výmena filtrov, náplní, oleja... Zatiaľ bez poruchy, lejem len vodu do ostrekovača, vymenil som pneu za zimné. Tie mám na plecháčoch + puklice. Čakám, kedy sa na nich niekto opäť ulakomí. Vopred ho preklínam. Mimochodom, tie zimné pneu Pirelli Winter sport sú podstatne tichšie, ako letné Michelin Energy dodané s vozom.

14.8.2009 13:08

14.08.2009

Najazdených rovných 15000 km. Všetko OK. Cesta Košice - Makarska, späť cez Plitvické jazerá a deň venovaný Budapešti - Tropicarium atď.(vďaka Bohu za navigáciu) spotreba podľa PC 5,5 litra. Na diaľnici pri 130 vyššia hlučnosť, chcelo by to šestku, aj spotreba je vtedy už medzi 5,5-6. Priemerná rýchlosť za tých 2160km do HR som mal 93km/h spotreba bola tých 5,5 ako som spomínal. V Chorvátsku pozor na čiapočky ventilov, asi ich decká potrebujú na bicykle. Autíčko šliape jedna radosť. Trošku sa mi vidí nešťastným uchytenie krytu motora odspodu, sú tam len také slabučké a krátke plastové skrutky, Nedivím sa, že v protismere vidno spadnuté tieto kryty dosť nízko, to uchytenie je naprd a evidentne na viacerých značkách áut. To keď počas jazdy na nerovnosti niekto urve, sa musí posrať, jak to zrinčí.

Další vozy Citroën Xsara Picasso

V rámci počtu nabehaných kilometrov - aktuálne 15000 - bez závad

OK

skvelá

trochu sa nakláňa v zákrutách, ale po pár kritických chvíľkach môžem povedať, že znesie kúsok viac ako by som spočiatku povedal.

až na to slabšie bočné vedenie a večer odrážajúce sa podsvietenie tlačítka výstražných blinkrov v horne štvrtine v strede čelného skla OK. Aktuálne - chcelo by to nejaký držiak alebo výklenok na 1 a pol litrovú fľašu. Do dverí sa vprace len pollitrovka

Zatiaľ len tankujem

Hodnotím prekvapujúco pozitívny

medzimesto 4,5 - 5 , mesto 5,5 - 6,3 , diaľnica 130km/h - 5,5/6litrov

Pri studenom motore kúsok vyššia, tak 3-4 minútky po štarte, ináč OK

Slabšie bočné vedenie, vzadu plnohodnotné 3 sedačky, samostatné

OK

Fajn, vozím sa pomerne často s manželkou, synátorom, svokrou, predtým s kočíkom, naložený na chatu - zatiaľ bez problémov