Mazda 3 (2007)

20.9.2007

Po předchozím voze Octavia I RS 132kW, jsem se rozhodl koupit něco menšího a rychlejšího ;-) Jelikož auto používám z 90% sám, na každodenní dojíždění…

Mazda 3 MPS (werewolf)

David Silver 20.09.2007  09:57

kára

bré auto, udělej recenzi ;-)

werewolfMH 20.09.2007  10:14

« Re: kára

právě na tom dělám ;-)

STi (Modo Team) 20.09.2007  10:28

« Re: Re: kára

Jen pro správné pochopení - to jednotlivé hodnocení vlastností auta je od 1 jako nejhorší po 10 jako nejlepší (body, nikoli známky).Nebo to,cos zatím obodoval,je skutečně správně?

STi (Modo Team) 20.09.2007  10:15

Doufám...

že to není fake,že bude pořádná recenze (najeté kilometry na nějaké zkušenosti stačí) a pár dalších fotek!Mě zajímají hlavně teda jízdí zkušenosti,tohle je pro mě druhý nej hothatch (po BMW 130i ;-) tak ať nespadne do hlubin zdejší garáže!

werewolfMH 20.09.2007  11:54

« Re: Doufám...

BMW 130i by se mi též líbilo, ale to už je cenově někde jinde ;-) Ale docela mě zaujala nová 123d ikdyž diesely nemusím, tak tohle by docela šlo :-)

STi (Modo Team) 20.09.2007  11:59

« Re: Re: Doufám...

Srovnatelný BMW je asi cenově jinde a to i ta 123d.Diesly taky nemám rád (ikdyž s nim jezdim),takže 130i by pro mě byla jediná alternativa.Sice 123d bude zajímavý,ale bude to kupé (nic proti) a to bude ještě dražší,stejně by ses pod 1mil nedostal.Tvůj výběr zkrátka velmi chválím - btw. už jsem se s MPS taky svezl,ikdyž krátce a co hlavně,tak mi připadal hlavně podvozek jak beton (právě i ve srovnání se 130i M-paket)

werewolfMH 20.09.2007  12:05

« Re: Re: Re: Doufám...

No když to srovnám s RS a A4 co jsem měl předtím, tak Mazda je měkká jak kočár ;-) a to RS i Ač měly 17'. Jezdím s tím dost po Praze a docela to jde, ale asi nebudu v tomhle dost objektivní, jelikož mám tvrdý auta rád :-)

STi (Modo Team) 20.09.2007  12:08

« Re: Re: Re: Re: Doufám...

To já taky a hodně,ale když sem s MPS jel (kolem Spořilova ;-) ) a vzpomínal na další auta,která jsem řídil,tak mi naopak připadala dost tvrdá.Možná ne tvrdší,ale srovnatelně s 130i,nebo i s Imprezou STi.

"-- skrytý --" 20.09.2007  13:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Doufám...

Inak ale mne tiez MPS prisla hodne tvrda. Neposkakuje jej tak zadok, to je fakt, ale tvrda je hodne. Pre mna predsa este menej trvrda, ako Impreza Sti (ale ja som sa parkrat previezol na ProDrive uprave, ktora mala este viac znizeny podvozok oproti seriovej STi, cize fakt hard). Napriek tomu sa ale MPS trosicku este naklana, co by sa nemusela.

werewolfMH 20.09.2007  14:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doufám...

Já to mohu srovnávat s předchozím autem OI RS a proti ní se skoro nenaklání a není tak tvrdá. Tedy spíš nepřenáší tolik ran do sedačky jako RS. Jezdím s ní každý den po Praze a dá se to v pohodě prežít. Jinak nejtvrdší auto co jsem měl, byla A4 v úpravě MTM, 1.8T (184kW), 4x4 a předchozí majitel tam dal nějaký závodní tlumiče. Jezdilo to jako motokára ;-)

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 20.09.2007  10:22

MPS

Přidej recenzi a další fotky, je to skvělý auto, byla by ho škoda! :yes:

STi (Modo Team) 20.09.2007  10:43

začíná být zajímavá,myslím,že si vybral dobře,ikdyž mě překvapuje,že mezi vybíraná auta nezapadlo víc hothatchů (Focus ST, Golf GTI - ani ten bych nepodceňoval,ikdyž má menší zátah, Megan Sport - ale ten bez samosvoru,který u nás asi neobjednáš,asi neni tak super).Já bych asi vybral stejně jako ty.A co ta spotřeba,skutečně to tolik žere?

werewolfMH 20.09.2007  10:45

« Re: Recenze

Svou roli hrála taky cena a ta byla asi o 100t Kc levnejší než u zmíněných aut. Spotřebu mám ted 11 l z toho jezdím 60% dálnici a 40% Prahu.

STi (Modo Team) 20.09.2007  10:51

« Re: Re: Recenze

Ale to mi tak strašný nepřipadá... zdejší uživatel leilla s Focusem ST jezdí za víc,po městě 15.Jinak mě mrzí,že si tu "až teď". V neděli jsme měli moc fajn sraz hothatchů - taková malá reportáž je u mojí Fábie ;-)

"-- skrytý --" 20.09.2007  10:48

konecne MPS

10 bodu

"-- skrytý --" 20.09.2007  11:02

mps

super auto...:-) Přidej víc fotek a trošku rozepiš tu recenzi, je to škoda to odfláknout u takovýho auta ;-)

Pak mám ještě dotaz - zvládá podvozek, resp. jen pohon předních kol takový výkon? Nebo jsou s tím trošku problémy? Mazdou 3 MPS jsem ješte nikdy nejel, ale co jsem různě četl, tak prý je to až moc velký výkon na přední nápravu...

werewolfMH 20.09.2007  11:10

« Re: mps

Díky samosvoru v pohodě, funguje to daleko líp než RS se 180 koňma bez samosvoru. Ale osobně si myslím, že daleko důležitejší u tohoto auta je krouťák. Výkon je až ve vysokých otáčkách, krouťák od 2000.

"-- skrytý --" 20.09.2007  11:16

« Re: Re: mps

Tak RS znám dobře, také jsem s ním hodně najezdil...o tom ze je Mazda lepsi nepochybuju, ikdyz to bylo dobry auto, myslim ze se nemylim kdyz reknu ze Mazda je trosku jinde... Spis jak se predni naprava vyporada - placnu - s rychlejsi jizdou za deste ( jestli zvlada prenest plny plyn atd...)

werewolfMH 20.09.2007  11:23

« Re: Re: Re: mps

Za deště pomůže samosvor jen trochu, na suchu je to znat podstatne vic. Navíc za deště se přidávají ostatní asistenti jako protiskluz a ESP (nevím jak to nazývají v Mazdě), což se mi na suchu nikdy nepovedlo.

foto Aischylos

Aischylos 20.09.2007  11:21

Moc hezký kousek a musí s ním být perfektní jízda... :-) Závidím...jen zkus přidat pár fotek...recenze objektivní...mrkni na moje... ;-)

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 20.09.2007  11:53

Autosalon

No před pár měsíci jsem jí viděl v Autosalonu v červeném provedení a téměř jsem nevěřil svým očím (a uším), musí to být super zážitek, srovnávali to tam s opravdu sportovníma autama zvučných jmen a MPS nebyla horší ba naopak............Takže 10b. a lehká závist :-) :-) Ať slouží a Zdravim.........

werewolfMH 20.09.2007  11:59

« Re: Autosalon

červená je úžasná a pro rok 2008 je jěšte hezčí, bohužel v době koupě měli jen černou na červenou bych musel čekat několik měsíců a to se mi nechtělo ;-)

werewolfMH 20.09.2007  11:57

Re: Autosalon

"-- skrytý --" 20.09.2007  12:02

Mazda 3 MPS - ten motor je prilis

Po vizualnej stranke je pre mna MAZDA 3 MPS jeden z najpodarenejsich HATCH a japonci su pre mna :yes:. Ale MAZDA 3 MPS je naozaj premotorizovana, myslim si to aj o OPC, ST a R32, ale to je to uplne jasne. Ked tomu prihulis, trha to volant este aj na 4-ke. Proste riadenie a pohon si uz vyslovene zavadzaju, prenasat 260k len predokolkou je uz prehnane, proti fyzike. Ja som sa na toto auto strasne tesil, lebo som myslel, ze to bude 4x4 po vzore MAZDA 6 MPS. Toto je ale podla mna nedomyslene. Mne sa ta prava myslienka HOT HATCH nejak vytraca v poslednom case, kde sa davaju do tychto aut strasne silne motory, prilis silne k zvysku auta.Ano, pri jazde v uplne rovnom smere je to fajn a verim, ze maloco sa na dialnici chyta, ale rovno vie jazdit kazdy. S rychlymi rozjazdmi je to ale fakt zle, v zakrutach tazkemu cumaku dopomaha hodne LSD, ale...

Ale inak gratulujem k autu, urcite je to zas inde, ako RS. Skoda este, ze MPS nema vyraznejsi OPTI PACK, ale aj tak vyzera krasne. Hlavne ale pridaj fotky (urcite to mas v plane :-) )

A za samosvor v serii ma u mna M3 MPS velke plus. LSD je naozaj poznat v dazdi a v serpentinach, v takzvanych vracakoch.

werewolfMH 20.09.2007  12:15

« Re: Mazda 3 MPS - ten motor je prilis

Těch 260 koní je k dispozici někde v 5800 ot., to využiješ málo kdy, daleko důležitejší je 300Nm od 2000. Hodně se to podobá jízdě se 6-ti válcem tedy až na zvukový projev nebo silnému turbodieselu, nemusíš to moc točit aby jsi dostal dost síly. Jinak prokluzy byly daleko horší s RSem než s Mazdou, samosvor dělá divy.

"-- skrytý --" 20.09.2007  13:33

« Re: Re: Mazda 3 MPS - ten motor je prilis

V MPS som isiel. Porovnat preklzavanie s RS neviem, ale podla mna LSD pri rozbehu prilis moc nepomoze (pokial nema povedzme prave predne koleso vyrazne inu adheziu ako lave, co by ale znamenalo). Zakruty, to je nieco ine, tam LSD pomaha hodne.

"-- skrytý --" 20.09.2007  13:03

Rychlost v zatackach

Ani kdybys mel stosedesatipalcova kola a samosvor i vzadu, tak zatacku neprojedes o 30-40km/h rychleji nez RS. Chapu, da se s tim jiste bez kviceni hezky vyjizdet ze zatacek ale projet dalnicni sjezd o 40km/h rychlejc jiste ne.. :)

werewolfMH 20.09.2007  13:17

« Re: Rychlost v zatackach

Dvě hlavní věci, které to umožní jsou samosvor a multilink vzadu. A další důležitá věc je tuhost karoserie, která je úplně někde jinde než u RS.

"-- skrytý --" 20.09.2007  13:31

« Re: Re: Rychlost v zatackach

Ani tyhle hlavni veci to ale neumozni.

"-- skrytý --" 20.09.2007  14:01

« Re: Re: Rychlost v zatackach

Jo, koukam, ze mas stejne pneu jako ja- Potenza RE050A.
        Zajimalo by me, kolik ti z nich po 7.5tis na predku zbyva? Ja po 15tis pomalu koncim..S tim samosvorem to mozna tak rychle nepujde, ale ty kone to muzou ohoblovat i na rovince:)

werewolfMH 20.09.2007  14:36

« Re: Re: Re: Rychlost v zatackach

Nějak to nepřeháním, takže doufám, že 20t na nich najedu. Ale počítám, že pořídím Pirelli. Teď mě čekají gumy na zimu ;-\

neregistrovaný: "Kraken" [89.173.12.XXX] 20.09.2007  17:59

« Re: Rychlost v zatackach

Moze mi (mne lamke) niekto vysvetlit funkciu samosvorneho diferencialu ? :/ tak niak jednoducho ...

werewolfMH 20.09.2007  18:11

« Re: Re: Rychlost v zatackach

V Mazdě je elektronický samosvor, který zabraňuje ztrátám trakce, a tím i tahu prokluzem odlehčeného vnitřního kola při výjezdu ze zatáčky a nutí obě kola točit se stejně rychle. Pocitově ti přijde, že se auto v zatáčce přisaje k silnici.
        Ješte se dělaly mechanické jako např. Ford Focus RS, ale tam byl problém řídit auto za normálního provozu, rvalo to volant z ruky.

neregistrovaný: "Kraken" [89.173.12.XXX] 20.09.2007  19:15

« Re: Re: Re: Rychlost v zatackach

Ah, thx :-)

"-- skrytý --" 20.09.2007  14:38

Dosli mi slova................

No ja nemam slov parada akurat by som nedal ciernu ale cervenu cize origi MPS ale aj tak super :-) :yes:

werewolfMH 20.09.2007  14:47

« Re: Dosli mi slova................

Souhlas, ale jiná barva v té době nebyla na skladě. Jinak jsem viděl v Americe i bílou a taky nevypadala špatně.

"-- skrytý --" 20.09.2007  14:52

« Re: Re: Dosli mi slova................

No biela je tiez super ale aj tak je to MPS nech to jazdi taky maly diablik

"-- skrytý --" 20.09.2007  15:13

« Re: Dosli mi slova................

Souhlasim s tebou, je to nadheraa!!!! :-!

foto Umierneny

Umierneny 20.09.2007  16:05

10b.

10b. jednoznacne za auto. Popracuj ale na fotkach a na recenzii. Vynikajuci vyber auta, nenapadne a pritom extremne. V tomto podobne Subaru Foresteru Turbo. Opticky sa moc nelisi od beznej Mazdy 3, pre mna silne plus. Nech sluzi bez problemov, co sa iste od japonca ocakava a nech vsetci asistenti pekne pracuju pocas dazda.. :yes: :-)

"-- skrytý --" 20.09.2007  16:17

deset

Tak to je krása. Jak máš u fotek.."nenápadný auto"..a to se mi líbí. Musim přiznat, že po ní taky šilhám, ale zatim je čas..minimálně rok :-( černá je pěkná, červená hezčí(ale nápadná)..ale na barvu to nejezdí. 10b

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 20.09.2007  16:33

Hodnotenie

Je to paradne auto,takze za 10b,ale chcelo by to viac foto. ;-)

"-- skrytý --" 20.09.2007  17:11

MPSKO

Ahoj máš super auto,ale mám 2 otázky proč máš mezi slabými stránkami černou barvu přeci si ji nemuselel obědnávat a proč si do výběru nezahrnul Opel Astra OPC? :yes:

werewolfMH 20.09.2007  17:49

« Re: MPSKO

Auto vydrzi ciste tak 2 dny :-( Barvu jsem musel vzit, jelikoz na cervenou bych musel dalsi 2 mesice cekat. Opel Astra OPC je o dost drazsi a hardcore na kazdodenni jezdeni.

OS 20.09.2007  19:40

nooooo

moc pekne auto ale spis male mini GT nez hothatche nebo se pletu? az doladis recenzi tak davam 10b. :yes:

werewolfMH 21.09.2007  09:41

« Re: nooooo

Urcite jako hothatch nevypada, jako hothatch nezni, je mu lip na dalnici nez na okruhu, ale na druhou stranu to neznamena, ze si s nim na okreskach neuzijes. Ford Focus ST to ale neni :-)

Ronnyp (RSKa) 20.09.2007  20:01

Ronnyp

krasne rychle auto s kterym musi byt pozitel a velka zabava jezdit!! ;-)

neregistrovaný: "Andy4" [213.160.178.XXX] 20.09.2007  21:06

M3 MPS

Jednoznačne najnenápadnejší a najsilnejší HotHatch!! Perfektná voľba

"-- skrytý --" 20.09.2007  21:55

MPS

Pro rychlé dálniční přesouvání jsi asi zvolil to nejlepší za nejlepší cenu (ve své třídě). Jestli jezdíš za jedenáct, tak to není zlé. Hlavně na sebe dávej pozor a dávej pozor i na nás co jezdíme v daleko pomalejších vozech ;-) .

foto Johny-Rico

Johny.Rico 20.09.2007  22:42

Super.

A jezdil jsi s CX7?

werewolfMH 21.09.2007  09:32

« Re: Super.

Ne, mam radsi mensi auta :-) Ale zkousel jsem 6 MPS, ale to uz je auto zase pres 1M.

foto stanci269

stanci269 20.09.2007  22:52

Foto

Ked budes moct, dopln foto ;-) Davam 10b ;-)

"-- skrytý --" 21.09.2007  10:57

10 b.

Vlk v rouše beránčím.. :yes:

foto GuitarsHero

GuitarsHero 21.09.2007  12:32

KRASA!

Sak tu sa inak ako za 10b neda!!! A ak budes mat trochu casu, sup s nou na [odkaz] prosim podelit sa o dojmy :-! :yes: Nech sluzi!

foto majki

majki 21.09.2007  13:06

To se proste jinak neda...tohle auto je srdcovkou...vivat Mazda :yes: >:D

"-- skrytý --" 21.09.2007  13:48

4x4

Dávám 10 klacků. Tohle auto byla moje náhradní volba proti WRX. Chtěl jsem pokračovat v tradici Zoom zoom. Jenže pak jsem se svezl s Divou Bárou a byla to láska na první sešlápnutí plynu. A když jsem zjistil, že je jedna z posledních svého druhu z důvodu nástupu nového modelu, jednal jsem rychle. Ale jinak MPS je pecka a raketa na kolech. Jediná výhrada - Proč tam sakra nedali 4x4. Rozdíl je fakt poznat a samosvor je jen první pomoc. Ale jak říkám - bombastika. Zkus to někde nevyválet a užívej si jízdy :-)

David Silver 21.09.2007  14:01

« Re: 4x4

koukám seš rozumný člověk, který ví jak zacházet s takovým silnějším vozem, Impréza se ti hodí i myslím

"-- skrytý --" 21.09.2007  14:11

« Re: Re: 4x4

To si nejsem moc jistý >:D
        Kdo rozumnej si kupuje takovýhle auta >:-[]

Ale tu MPS bych rád zažil. Je to drak. A na Mazdu mám slabost.

werewolfMH 21.09.2007  14:48

« Re: 4x4

4x4 by byla asi opravdu lepší, ale na druhou stranu by narostla hmotnost a spotřeba a už teď není vzadu skoro žádné místo na druhý diferenciál.

STi (Modo Team) 21.09.2007  14:28

Nechápu a je mi líto

že zrovna u tebe tak spadlo hodnocení.Top 10 se teď hezky zaplňuje hothatchi a ty tam chybíš,přitom moje volba z toho,co tu je by byla skoro jasná (no rozhodování mezi WRX a MPS).Sice na hodnocení tak nezáleží,jen by bylo hezký srovnání hned na homepage.

werewolfMH 21.09.2007  14:32

« Re: Nechápu a je mi líto

v pohodě, spíš jsem se chtěl podělit o informace a zjistit něco o ostatních podobných autech :-)

foto JamiBrava

JamiBrava 03.10.2007  18:23

Mps = nadhera, kdo by ji nechtel! Krasa!!! Jen bych ja osobne volil vyraznejsi lak.... ale auto jako takove je to krasne!!! Az slouzi!

werewolfMH 05.10.2007  10:34

Souhlasim, bohuzel tahle cerna byla jedina v nabidce s tempomatem.

"-- skrytý --" 05.10.2007  14:11

je to pecka

v tomhle autíčku jsem se nechal svézt v Brně a je to teda něco ;-)

"anonym" [85.160.33.XXX] 05.10.2007  14:54

« Re: je to pecka

s tím nelze jinak než souhlasit :yes:

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 05.10.2007  17:17

Hodnoceni

Opravuji svoje hodnocení, bylo z doby dávno minulé! 10b!!! :yes:

neregistrovaný: "Vocas" [217.196.213.XXX] 06.10.2007  20:46

Dotázek

Zdravím, předně chválím tvoje auto, super!

Chci se zeptat - jaký je servisní interval u MPS a kolik asi zhruba prohlídka stojí...
    (Prostě po kolika ujetých Km se mění olej a musí se jet do servisu na prohlídku).

Předem dík za odpověd', přeju št'astně prožitý každý kilometr!

werewolfMH 07.10.2007  10:10

« Re: Dotázek

Prvni je v 5000km, je to pouze vymena oleje a serizeni geometrie - ta byla kolem 6000 kc. Dalsi jsou kazdych 15 000km - tak daleko zatim nejsem ;-) takze nevim cenu.

Poustnik 17.10.2007  19:57

To by jeden padnul, když mu nabourají auto v servisu!

A auto je krásné. Ať s ním užiješ ještě hodně srandy!! :-)

Ronnyp (RSKa) 17.10.2007  20:07

« Re: To by jeden padnul, když mu nabourají auto v servisu!

zabit malo ale bud rad ze to byl jenom naraznik protoze co se sem tam podivam na autowe.cz kdyz se nedari tak tam pokazde narazim na nejakyho automechanika co rozflakal auto!ale tito automechanici jsou odbornici protoze auta se vetsinou stavaji nepojizdnymi!!!! :'-(

werewolfMH 18.10.2007  10:11

« Re: Re: To by jeden padnul, když mu nabourají auto v servisu!

Hodlam tohoto ted vyuzit a dostat z nich slevu na zimni gumy :-)

Ronnyp (RSKa) 18.10.2007  19:20

« Re: Re: Re: To by jeden padnul, když mu nabourají auto v servisu!

jjj delas dobre!!!sak se nekdy koukni na ten autoweb.cz ale varuju te nekdy ukapnou i slzicky! :-|

neregistrovaný: "kvesčn" [85.160.43.XXX] 17.10.2007  20:24

Otázečka

jak píšeš v historii tvých vozů, nebyla ta A4 červená?

werewolfMH 18.10.2007  10:10

« Re: Otázečka

Ne tmave modra a prodal jsem ji nekam do Ceske Lipy. :-)

"-- skrytý --" 06.11.2007  22:23

Tip na výlet

Chtěli by jsme Vám představit plánovanou akci s názvem CZECHRACE: jedná se o společnou jizdu
    napříč ČR A SR- 2dny- 1300km plus motokáry a sprinty
    1. den hranični přechod ROZVADOV - PRAHA - BRNO - BRATISLAVA
    2.den BRATISLAVA-OSTRAVA-HRADEC KRÁLOVÉ -PRAHA-PLZEŇ
    Pro připadné zájemce zašleme podrobnější informace
    czechrace@email.cz

S pozdravem czechrace

"anonym" [81.0.221.XXX] 10.01.2008  22:18

Josef

Tak už mi připravují MPS v červené barvě tak se moc těším :-) zbývá týden do předání >:D

werewolfMH 12.01.2008  09:58

« Re: Josef

Kde ji kupujes?

"anonym" [81.0.221.XXX] 12.01.2008  12:54

« Re: Re: Josef

Autopalace, ale nekupuju je tp na pronájem, hradí zaměstnavatel a částečně já cca 3:1 :-)

OS 12.01.2008  11:05

super

nenapadne bestie

"anonym" [81.0.221.XXX] 12.01.2008  13:14

« Re: super

Koukal jsem do databáze Dyno testů aut a MPS dá "na zadek" naprosté většině aut, včetně takových jako je Mecedes SL500 nebo BMV 335d, které mají sice papírově větší výkon, ale skutečnost je daleko horší 6-15% rozdíly! Ve zrychlení trumfne i Porsche Carrera. Mazdy 3 a 6 MPS mají velmi podobné výkony jako je uvedeno v papírech, to naprostá většina značek nemá (i když se najdou vyjímky). Samozřejmě, záleží na řidiči i motoru (každý je trochu jiný). Nehodlám s tím závodit, ale to zrychlení a pružnost motoru je prý hodně návykové :-)

"anonym" [81.0.221.XXX] 12.01.2008  13:26

« Re: Re: super

Ještě odkaz na testy motorů :

www.rri.se/index.php?DN=29

werewolfMH 13.01.2008  22:08

« Re: Re: Re: super

Mam ted najeto 15tkm a muzu rict, ze co se tyce motoru jsem s prijemnejsim autem jeste nejezdil. Pruznost motoru je naprosto uzasna (335d jsem uz na dalnici dostal ;-), to je v podstate muj prvni benzin, ktery neni potreba tocit aby tahnul.

"anonym" [81.0.221.XXX] 14.01.2008  15:50

« Re: Re: Re: Re: super

Tak to se moc těším, snad už zítra ji poprvé uvidím a projedu :-)

"anonym" [81.0.221.XXX] 31.01.2008  20:58

MPS poznatky

Tak konečně jsem se projel na delší trase 400km, polovina na dálnici. Musím uznat, že ten motor je naprosto úžasný a dynamika jízdy je prostě skvělá. Stabilita auta na silnici a i v zatáčkách, je naprosto někde jinde než u běžní Mazdy3. Výbava mi naprosto dostačuje, CD changer je příjemný, vyhřívání sedaček výborné a xenony rovněž. Zrychlení velmi silně připomíná rozjezd letadla po runway na vzletovou rychlost. Na 5-tku to táhne neskutečně a je jedno zda do prudkého kopce nebo na rovině, přijde mi že to zrychlení je úplně stejné v obou případech a motor si 5% kopce ani nevšimne. Po najetí 600km opravdu hodně svižnou jízdou (dálnice průměr 160km/h) mám spotřebu 11.3l/100km (řekněme 30% dálnice, 30% město, 30% zbytek). Na dálnici na rovině dnes ukazoval počítač 8.8l při rychlosti 160km/h. Celkový dojem z auta je jednička s hvězdičkou :-)

neregistrovaný: "šíma" [217.66.174.XXX] 02.02.2008  21:11

motor

Táta ted jezdí ve volvo T5 250koní-330N.M a je to taky mazec!Je fakt že to auto neví jestli jede po rovině nebo do kopce táhne furt neskutečně,tak si dokážu představit jak pojede tahle mazda.Jinak je to super auto ta tvoje mazda at ti slouží!! ;-)

werewolfMH 08.02.2008  09:25

« Re: motor

Je to volvo 4x4? To mi na Mazde trochu chybi, samosvor se sice snazi, ale hlavne v zime a na mokru je to docela problem. Jinak motor je na Mazde asi to nejlepsi, mel jsem Audi 4x4 250koni a neda se to s Mazdou srovnat, motor Mazdy ma hlavni vyhody ve vyskem kroutaku od nizkych otacek.

Poustnik 06.02.2008  08:42

Tak jsem to u tebe po nějaké době zase pročetl,

novinek moc není, ale asi pohoda. Tak ať slouží! Hoj! :-)

werewolfMH 08.02.2008  09:21

« Re: Tak jsem to u tebe po nějaké době zase pročetl,

V podstate nic noveho, byl jsem na 2.servisni prohlidce na 15t km, samozrejme zadne problemy ;-)
      Jinak motor je uz zajety a je to znacny rozdil oproti tomu kdyz byl uplne novy.
      Jsem s autem spokojeny, v podstate kombinuje benzin a diesel - benzin vysoky vykon ve vysokych otackach a vysoky kroutak v nizkych otackach a proto se s nim jezdi prijemne jak ve meste tak na dalnici.

foto majki

majki 12.03.2008  14:57

MPSko

Je to ostra jizda :yes:

"-- skrytý --" 13.10.2008  12:39

prodám origo podvozekMPS

Prodám svůj podvozek z MPSka, najeto na něm pod 1000km, mám nový- sportovní. kontakt dytuska@centrum.cz

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 02.11.2008  14:22

¨Po roce

Jak jsi spokojen s autem po roce užívání,
    rozhodoval by jsi se nyní stejně ?!?
    přihoď prosím nějaké zkušenosti a podněty.......
    díky za info a Zdravim :-) :yes:

werewolfMH 10.11.2008  13:47

« Re: ¨Po roce

Zatím bez problémů, jen drobnosti vadný napínák řemene a řekl bych taky méně kvalitní lak než evropský auta, je vidět každý dotek od kamínků. Spokojenost hlavně s motorem. Menší spokojenost s hlukem na dálnici, v podstatě nemůžu používat hands-free. A asi budu muset koupit kvalitnější brzdy. No není to moc auto na popojíždění ve frontách. V zimě taky bez problémů s kvalitními zimními gumami.

Asi bych se rozhodl stejně. Na druhou stranu asi příští auto nebude Mazda, přemýšlím o BMW.

foto m-z-

m.z. 20.01.2009  21:35

« Re: Re: ¨Po roce

Perfektní výběr,spotřeba taky slušná.Nechápu,že Japonci neumí pořád odhlučnit podvozek,zbývá jedině podlepit origo koberec,ale to asi nikdo podstupovat nebude.Silnější brzdy si budeš pochvalovat při každém brzdění do kolony,po předjetí.Na většině aut série nestíhá.Ať ti to jezdí :yes:
        P.S. O kterém BMW přemýšlíš?

"-- skrytý --" 01.02.2009  20:29

« Re: Re: Re: ¨Po roce

Najezdil jsem s autem za rok 31 tis. km a mám průměrnou spotřebu 10.5 l/100 km. S hlučností jsem spokojen a je na úrovni nižších tříd Mazdy 3 a jsem s autem naprosto spokojen. I po roce mě vždy dostane to sešlápnutí plynu a když zrychlení mě zaboří do sedačky, to je prostě paráda :-)

- Radek - 07.02.2009  09:53

« Re: Re: ¨Po roce

No já to podlepení koberců asi podstoupím :*) Ten hluk není nic hroznýho - jasně, S-klasse to není, ale to od toho auta nikdo nečeká. No ale stejně, zkusím dát pod koberce mirelon nebo tak něco a plánuju taky nástřik podvozku a při jednom nalepím na vnitřní stranu plastových vložek podběhu samolepící mirelon. Tak až se k tomu dostanu, dám vědět jestli to je lepší nebo ee.

werewolfMH 24.02.2009  12:32

« Re: Re: Re: ¨Po roce

Určitě dej vědět, když tak s tím takz něco provedu :-)

werewolfMH 24.02.2009  12:24

« Re: Re: Re: ¨Po roce

Sorry za pozdni odpoved, asi to bude 135i ;-)

- Radek - 01.03.2009  14:33

« Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Já zas o 335 xi - coupe ... Ale opravdu jen přemýšlím, sním ... >:D

werewolfMH 02.03.2009  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

hmm, to uz je na me moc velka kara ;-) ale 1 rok stara 135i se da poridit za cenu nove 3 MPS

werewolfMH 02.03.2009  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

a docela se mi libi is R32 Golf, neni to sice tak rychla jako MPSo, ale mam co od auta chci 6-valec, 4 kolka a rychly automat ;-)

werewolfMH 02.03.2009  17:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Premyslim ted o novych brzdach, stare kotouce jsou na vecnosti, ale nepovedlo se mi zatim najit nic jineho nez D2 racing. Ale nejsem si moc jistej, ze to jsou vhodny brzdy na kazdodenni jezdeni.

foto m-z-

m.z. 02.03.2009  18:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Na každodenní ježdění bych se toho nebál,ale víš že je to Čína?Nevím jak budou kvalitní,ale třeba překvapí.Cenově jsou určitě o polovinu levnější než značkové,ale abys nekupoval nakonec dvakrát ;-\

werewolfMH 07.03.2009  18:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Hmm to jsem netusil. Ale co jsem cetl, tak jsou majitele docela spokojeni, no uvidim.

- Radek - 14.03.2009  09:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Kolik si najel na těch kotoučích prosím? A na tohle si koukal? [odkaz] Popřípadě proč ne rovnou toto: :*) [odkaz]

werewolfMH 15.03.2009  22:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

kotouce maji najeto 47000km. Na ty bremba jsem se dival, ale myslim, ze to jsou jen 4-pistky. Momentalne vedou tyhle [odkaz]

- Radek - 16.03.2009  16:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Tak to už pak rovnou vemeš i tohle ne? >:D [odkaz] Akorát je mi divný, že při tomhle průměru kotouče na to pudou napasovat 15-ky kola, když v serii na MPSo jdou nejmenší 17-ky :-!

werewolfMH 18.03.2009  11:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

tam maji urcite chybu, kotouc 356mm jsou min 18'' a 330mm jsou min 17''

- Radek - 14.03.2009  09:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Taky jsem o něm hodně přemýšlel - hodnotnější interier, zvuk šestiválce, DSG a tak ... No nakonec vyhrálo MPSo a nelituju ;-)

werewolfMH 15.03.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ¨Po roce

Ja v podstate taky spokojenost. Nejvic me stve ze neslysim na dalnici handsfree ;-)

OS 14.06.2009  19:15

ahoj prihod par fotek novych brzd

werewolfMH 16.06.2009  23:59

« Re: foto

jeste nejsou namontovany, vracim se z dovoleny az za 14 dni ;-) ale urcite je pridam az budu zpet

OS 09.07.2009  18:22

tuning

moc dobre upravy. jen tak dal :yes:

foto pretekar

pretekar 11.07.2009  11:47

Brzdy

Ak máš foto tak ho sem hoď. Zadné budeš tiež upgradovať??? Ja tak isto rozmýšľam nad novými brzdami a práve sa mi páčia D2 Racing. Čo si na ne také zlé čital???

werewolfMH 11.07.2009  13:53

« Re: Brzdy

Zadní brzdy v podstatě nemá cenu upgradovat, většina brzdného účinku jde na vrub předních brzd a přitom za zadní zaplatíš přibližně stejně jako přední. D2 Racing je čínský okopírovaný výrobek, takže kvalita nic moc.

"-- skrytý --" 11.07.2009  14:16

« Re: Re: Brzdy

zadní mají cca 25% brzdného účinku...takže jak říká werevolf, nejsou tak důležité, byť cenu upgradovat je taky má. Spíše mám ale dotaz, na kolik tak ty Bremba GT vyšly? Bremba mi totiž přijdou značně předražený...:-(

werewolfMH 11.07.2009  15:57

« Re: Re: Re: Brzdy

Bremba vyšly na 45t Kč

"-- skrytý --" 11.07.2009  16:04

« Re: Re: Re: Re: Brzdy

a to jsou ctyrpistky nebo osmi?

werewolfMH 12.07.2009  09:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

4-pístky, 8-pístky by byly asi tak za 70t :-)

"-- skrytý --" 12.07.2009  09:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

tak to je celkem drahota:-(

foto pretekar

pretekar 12.07.2009  18:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Tak to ano, známy kúpil komplet kit na CTR predné 8 piestiky a zadné neviem koľko od Taroxu za 2500,-euro

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 24.07.2009  12:30

« Re: Brzdy

werewolf - líbí se mi,že začínáš od brzd a ne od ,,čipování,,jak bude troška času,přečtu si recenzi,zkouknu foto a oboduju ;-)

werewolfMH 25.07.2009  11:07

« Re: Re: Brzdy

no je sice pravda, ze z tohohle motoru se da dostat 500 koni pri relativne nenarocnych zmenach, ale k cemu by to bylo? Pokud bych se rozhodl z toho udelat ctyrkolku tak mozna, ale na predek je soucasny vykon a kroutak akorat. Je pravda, ze vykon trochu stoupnul s novym filtrem a jeste se chystam na novy vyfuk, takze i bez chipu se budu blizit nekam ke 290 konim ;-)

OS 24.07.2009  19:17

cena

ahoj muzu se zeptat na kolik vysel brzdovy kit?

"-- skrytý --" 16.12.2009  23:24

10-ti paprskový ráfky

Je ešte aktuálna ponuka na predaj "původních 10-ti paprskových ráfikov 5x114.3 7x18 ET50" .
    Mal o ne záujem.
    L@ki