Kia Ceed EX 1,6 CRDi 115k

Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 2 Kia Ceed, foto 3 Kia Ceed, foto 4 Kia Ceed, foto 5 Kia Ceed, foto 6 Kia Ceed, foto 7 Kia Ceed, foto 8
Kia Ceed, foto 9 Kia Ceed, foto 10 Kia Ceed, foto 11 Kia Ceed, foto 12 Kia Ceed, foto 13 Kia Ceed, foto 14 Kia Ceed, foto 15 Kia Ceed, foto 16 Kia Ceed, foto 17 Kia Ceed, foto 18 Kia Ceed, foto 19 Kia Ceed, foto 20 Kia Ceed, foto 21 Kia Ceed, foto 22 Kia Ceed, foto 23 Kia Ceed, foto 24 Kia Ceed, foto 25

Přezdívka auta Ceedik Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:100000 palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1582 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 255 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.5 maximální rychlost [km/h]: 188 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 340 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 4.7 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Cee'd-a som si kupil viac-menej nahodou. Predpokladam ze sa nikto nevyberie kupovat auto nizsej strednej triedy rovno do autosalonu KIA.

Povodny zamer bol vybrat si medzi Astrou, Golfom alebo Focusom. Neskor sa k nim (na chvilu) pridal novy Fiat Bravo II. Po navsteve autosalonov, prestudovani cenovych ponuk a absolvovani testovacich jazd (Astra, Bravo II, Focus a Cee'd) nakoniec vyhral Cee'd. Nepresvedcil ma ale najnizsou cenou (Focus aj Astra v akcii stoja priblizne rovnako). Zaujal ma modernym vzhladom, velkorysim vnutornym priestorom v predu aj v zadu, vybornym dieselovym motorom, konkurencieschopnym podvozkom a primeranou cenou k vybave. Taktiez interier auta mi padol do oka - je prakticky (vela schranok a drziakov na napoje), pristrojova doska je prehladna, oranzove podsvietenie v noci vyzera vyborne a netaha oci (intenzita sa da regulovat), multifunkcny volant, velky LCD displej posadeny ergonomicky dostatocne vysoko, kvalitne hi-fi s mp3, usb a line in - proste moderne europske auto.

Vybava EX oproti zakladnej LX obsahuje:

- Spatne zrkadla a klucky dveri lakovane vo farbe karoserie
- El. ovladane / vyhrievane spatne zrkadla
- Predne svetlomety do hmly
- Aktivne opierky hlavy prednych sedadiel
- Alarm
- Dvojite dno batozinoveho priestoru s odkladaci priestorom
- Elektricke otvaranie zadnych okien (s ochranou proti privretiu)
- Klimatizacia - manualna
- Kozou potiahnuty volant a hlavica radiacej paky
- Predna laktova opierka s odkladacim priestorom
- Radio CD, MP3 s ovladanim pri volante (Siemens) + 6 x 40w repro (Blaupunkt)
- Siet v batozinovom priestore
- Svetlomety s funkciou "Escort" (zhasinanie svetlometov s oneskorenim)
- Vyskovo nastavitelne sedadlo vodica s bedrovou opierkou

Navyse som dostal:

- Metalicky lak
- Bocne ochranne listy dvery
- Koberce
- Povinnu vybavu

----------------------------------------------------------------------------

* * * * * F A Q: * * * * *

* * * Technicke udaje (v zatvorkach porovnanie s Octaviou TDI): * * *

dlzka ( mm ) - 4235 (4572)
sirka ( mm ) - 1790 (1769)
vyska ( mm ) - 1480 (1462)
razvor ( mm ) - 2650 (2578)
rozchod vpredu / vzadu ( mm ) - 1546 / 1544 (1539 / 1528)
pohotovostna hmotnost ( kg ) - 1367 (1310)
celkova hmotnost ( kg ) - 1820 (1970)
uzitocna hmotnost ( kg ) - 453 (660)
objem palivovej nadrze ( l ) - 53 (55)
max. rychlost ( km/h ) - 188
batoz. priestor ( l ) / sklop. sedadla - 340 / 1300 (560 / 1350)

* * * Zaruka: * * *

Vela ludi zaujima ako je to so zarukou. Z materialov KIA sa dozvieme:
10 rokov - na prehrdzavenie karoserie
7 rokov / 150 000 km - na motor, prevodovku a pohonne ustrojenstvo.
5 rokov - na lak karoserie

Na zvysok vozidla je zaruka 5 rokov, okrem vynimiek:
- 24 mesiacov - na napln klimatizacie a autobateriu
- diely podliehajuce opotrebeniu su vynate zo zaruky (okrem pripadu vyrobnych chyb)

* * * Spotreba/otacky (na 5.prev. stupen): * * *

90km/h / 1900ot/m - 2,5-3,3l
110km/h / 2200ot/m - 3,8-4,5l
130km/h / 2750ot/m - 5,2-6,2l
140km/h / 2850ot/m - 5,8-6,5l
160km/h / 3350ot/m - 6,7-8,5l
180km/h / 3750ot/m - 9-10l
198km/h / 4050ot/m - 12l+

(udaje berte ako orientacne, najst uplne rovnu cestu a bezvetrie je problem)

Jednoznacne vyborny motor 1,6 CRDi, relativne nizka spotreba (na moj styl jazdy), dobre sprevodovanie, dobre odhlucnenie a tuha karoseria.

Jazdne vlastnosti su velmi dobre - podvozok drzi aj napriek vyssiemu profilu pneumatik ako prilepeny. Auto sa s 16" diskami velmi nenaklana a stopu drzi. O limite vas informuju az skripajuce pneumatiky. Kazdemu kto nema 16" disky upgrade na 205/55 7xR16 ET40 doporucujem. Jazdne vlastnosti sa citelne zlepsia (aj odozva riadenia od kolies).

Interier, ako som uz pisal hore, je moderny a priestorny. Ergonomia palubnej dosky je velmi dobra, rozmiestnenie ovladacov je logicke, informacie z PP a autoradia zdruzuje jeden velky podsvieteny LCD displej (podsvietenie sa da v noci vypnut, takze svietia len budiky), kde je vsetko prehladne zobrazene. Ovladanie autoradia - ladenie stanic, hlasitost, mute a posuvanie skladieb je integrovane na volante.

Dalej uvediem nejake drobnosti, ktore sa v recenziach neobjavili:

+ predne sedadla maju vo verzii EX aj nastavenie bedrovej opierky chrbta, co je vyborne. Okrem toho su prijemne tuhe, co mi velmi vyhovuje.(pre niekoho -)

+ volant sa da nastavit vyskovo aj pozdlzne vo velmi sirokom rozsahu => svoje pracovisko si vdaka tomu nastavite fakt idealne a pohodlne. Ak k tomu priratam minimalny hluk v interiery, mam auto v ktorom je radost cestovat na dlhe trasy.

+ autoradio vie prehrat okrem mp3 a wma aj format ogg, co potesi kazdeho audiofila (a linuxaka). Zaujimave je, ze sa o tom nikde nepise a prisiel som na to nahodou.

+ spotreba - priemernu spotrebu podla PP mam zatial okolo 5,7l - jazdim denne cca 80km dialnicu (130-160km/h) + dost aj po meste. 5,7l je dost na diesel, ale treba si uvedomit ze vysoka rychlost na dialnici a jazda po meste daju motoru zabrat. Po okreskach sa da svizne jazdit za 4,7l.

Zatial ziadne podstatne, auto splnilo moje ocakavania. Nevyskytla sa zatial ziadna vaznejsia porucha alebo chyba.

Snad len par pripomienok:

- myslim ze je skoda ze sa EX na slovensku nepredava s 16" 205/55 ale len s 195/65 15" kolesami. Sice 15" plechace neskor vyuzijem na zimne pneumatiky, ale 16" disky na auto tejto vybavy(ceny) podla mojho nazoru proste patria.
[zriesene - kupil som si 16"

- plastove krytky stresneho nosica by mali drzat silnejsie, raz za cas ich treba skontrolovat - napr. po umyti auta v umyvacke, alebo wapkou. Uz sa mi podarilo jednu krytku stratit.(resp. mi ju na 99% niekto ukradol)

- 2x mi zmrzol CD prehravac, pri prehranani stareho CD s mp3, pomohol reset radia (vybratie "audio" poistky z vnutornej poistkovej skrine). Odvtedy sa problem neopakoval, mozno aj preto, ze pouzivam na mp3 usb kluc.
Kazdopadne, majitelia prvych serii so starym firmwarom maju tento problem.
[zriesene - riesi sa v ramci zaruky vymenou radia za novy kus, zatial nemenim]

- svetla by mohli mat vyssi vykon, ale su postacujuce. Skoda ze v ponuke nie su xenony, urcite by som si ich objednal.
[neriesim]

- blatniky by mohli byt lepsie odhlucnene - v zime odletujuce kamienky dost pocut.
[neriesim]

- riadenie by mohlo mat lepsiu odozvu od kolies, to je ale "vlastnost" takmer vsetkych aut s elektrickym posilnovacom.
[ciastocne zriesene - prechod na 16" disky a pneu 205/55]

- KIA by mohla posilnit prednu napravu a pouzit silnejsi stabilizator (snad poriesia komplexne pri prvom facelifte).
[ciastocne zriesene - KIA posilnila puzdro tyciek stabilizatora, vydrzi viac - pri vymene uz dostanete novy typ]

HS-PLUS, s.r.o.
Pod Táborom č. 32
Prešov 080 01

po 3 garancnej prehliadke velmi dobre.

Opravy:
nastavenie lanka rucnej brzdy - opravene v zaruke (pri 25 000km)
vrzganie prednej palubky pri stlpiku okna - opravene v zaruke (pri 25 000km)
vymena pravej klucky prednych dveri (odlupila sa plast. folia) - vymenene v zaruke (pri 25 000km)
vymena lavej tycky stabilizatora - vymenene v zaruke (pri 28 000km)
vymena regulatora podsvietenia palubnej dosky - vymenene v zaruke (pri 40 500km)
vymena radia - prestalo fungovat ovladanie na volante - vymenene v zaruke (pri 51 000km)
dalsia vymena lavej tycky stabilizatora - vymenene v zaruke (pri 52 000km)

Zatial velmi dobre, podarilo sa mi zjednat aj cenu (vdaka konkurecnej ponuke).

Po 1000km mi spravili zadarmo prehliadku ci je vsetko ok.

Vsetky problemy zriesili promptne v ramci zaruky.

Planovany upgrade:

Upgradol som disky na 16" 7xR16 ET40 - Dezent N (vid fotky v galerii)
17" disky som zavrhol koli obcasnym terennym jazdam + slovenske cesty

V ponuke prislusenstva je aj sportovy podvozok - zaujimave, cena ale zatial nie je znama.

Rozmyslam aj nad zadnym spojlerom, pretoze zadok auta sa mi vidi ako dizajnovo "hluche" miesto, chcelo by to ozivit... Bohuzial originalny KIA spojler sa mi nepaci a lepsi som zatial nenasiel, takze zatial hladam co tam dat.

16.10.2011 10:31

14.10.2011

Cee'dik predany, stav tacho 107 000km, dovodom je upgrade na strednu triedu (mam vo vyhlade Ford Mondeo 2.2 TDCi), u Cee'da mi dost chybal tempomat, 6tka a xenony, inak maximalna spokojnost. Svoje nove auto hodim na web coskoro.

16.5.2011 20:38

februar 2011

4.garancna prehliadka po 80 000km

z mojej strany nic nenahlasene, cena 211 Eur

6.1.2010 09:31

3 garancna prehliadka po 60 000km

Nenahlasene ziadne zavady z mojej strane

cena 204.- Eur

1.2.2009 09:06

2.garancna prehliadka po 40 000km - 288,15 Eur.

Nahlasene opravy z mojej strany:
- nastavenie ostrekovacov
- vymenit regulator podsvietenia palubnej dosky - podsvietenie sa od urciteho casu dalo stiahnut az na 0, co je privela. (vymenene v ramci zaruky)

Ceny:
servisne prace - 57,48 Eur
zbytok spotrebak - 2,37 Eur

Celkova spokojnost/pristup - za 1

24.11.2008 00:00

Ako sa hovori...ziadna sprava, dobra sprava. Auticko jazdi v pohode bez problemov. Ako pikosku len uvadzam ze autoradio podporuje aj 8GB usb kluc, kupil som si :-)

6.8.2008 00:00

Doplnil som do sekcie "Slabe stranky" suhrn vsetkeho co sa nazberalo za ten rok a pol co mam toto auticko.

14.6.2008 00:00

Nove disky su obute, pozrite fotky dole. Esteticky sadli vyborne, jazdne vlastnosti ukaze cas :-)
Ako sa vam pacia mi mozete napisat do diskusie, vdaka.

11.6.2008 00:00

V piatok mi ma prist dostojnejsie obutie pre moje auticko, konkretne disky Dezent N 7x16" ET40:

13.4.2008 00:00

dosiahnutych 25 000km, auto jazdi bez chyby takze nie je o com pisat

19.2.2008 00:00

1.garancna prehliadka po 20 000km - 6337.-Sk.
Nahlasene opravy z mojej strany:
- nastavenie rucnej brzdy (aby zaberala skor)- opravene v ramci zaruky
- utlmenie obcasneho vibrovania plastu palubnej dosky pri pravom stlpiku - opravene v ramci zaruky
Ceny:
Olej Shell Diesel Ultra 5W-30 - 5,3l - 2835.-Sk
Filter olejovy - 527.-Sk
Filter vzduchovy - 762.-Sk
Filter pelovy - 919-Sk (otazka je ci nie zbytocna vymena)
zbytok spotrebak - cca 110.-Sk
Celkova spokojnost/pristup - za 1

1.1.2008 00:00

Upravil som celu recenziu, mozete ju brat ako "Recenzia po 20 000km". Snazim sa o objektivnost, ale s autom som zatial velmi spokojny tak necekajte nejake tvrde kritiky, zatial fakt nie je velmi co kritizovat.

29.12.2007 00:00

Pridany link na kratke video ktore som natocil, enjoy!

10.11.2007 00:00

Prezutie na zimne pneu:
Po rozhodovani ci Dunlop SP Winter Sport 3D alebo Continental TS 810 som nakoniec zakupil Dunlopy (195/65 R15). Dojem z nich mam vcelku pozitivny, jazdne vlastnosti sa zhorsili len mierne, tak isto maximalka klesla asi o 5km/h. Kazdopadne sa tesim na leto, pretoze zimne gumy (a nase zimne cesty) fakt nemusim :)

17.9.2007 00:00

Spotreba pri dlhsej trase - dovolenka v Chorvatsku:
Vystartoval som s plnou nadrzou a dotankoval doplna, takze udaje su uplne presne.
Celkovo som presiel 1920km a natankoval 94l nafty => priemerna spotreba 4.89l/100km
Na dialniciach (celkovo podla GPS 1280km z celkovej trasy) som jazdil medzi 110-140km/h, okresky okolo 60-90km/h.
- Cestou tam som isiel ekonomicky (na dialniciach okolo 110km/h). Po dotankovani doplna (dotlacil som 42l) som zistil spotrebu 4,47l/100km.
- Cestou naspat som isiel rychlo (na dialniciach okolo 130-140km/h) a dotankoval som doplna 52l, co znamena spotrebu 5,3l/100km. Trasa bola o 40km dlhsia koli zachadzke.

3.9.2007 00:00

Do popisu vozu pridana spotreba pri roznych rychlostiach.(neskor aj otacky)

29.8.2007 00:00

Cee'd ziskal 5* v NCAP crashteste, ocakavana avsak potesujuca sprava. Vysledky tu: http://www.euroncap.com/tests/Kia_Cee'd_2007/297.aspx

19.8.2007 00:00

Pridane fotky maximalnej rychlosti.

14.8.2007 00:00

Tuning - do fotogalerie pridane informacie o vysledku tuningu motora 1,6CRDi (nie mojho). Zaujimave je, ze uz povodny motor ma skoro o 5k viac ako uvadza KIA - potesi. Motor ma slusny potencial na zvysenie vykonu, takze kto ma diesela, mozete o tom uvazovat.

7.7.2007 00:00

Rozsiril som recenziu o technicke udaje a zaujimave porovnanie s Octaviou.

6.7.2007 00:00

Dnes som absolvoval vylet Presov - Vrbov (vyborne termalne kupalisko), spolu 152km, spotreba 4,5l, nebol to ziaden economic run, takze som prijemne prekvapeny. Diesel rulezz.

2.7.2007 00:00

Upravil a rozsiril som recenziu.

29.6.2007 00:00

Pridany popis vybavy.

28.6.2007 00:00

Uploadol som fotky, dufam ze vas potesia

Přidat názorDiskuse: Kia Ceed EX 1,6 CRDi 115k

Další vozy Kia Ceed

zatial bezi vsetko ako hodinky

ja si myslim ze velmi dobra, nie je to kombi, ale pohodlne sa v nom odvezu 4 ludia na dovolenku a o to mi slo

subjektivne najpriestornejsie auto vo svojej triede (mam 188cm)

zo 16" diskami a pneu 205/55 R16 velmi dobre

velmi dobry, dobre tlmi nerovnosti a drzi na ceste, stahujem ale bod za slabe odhlucnenie blatnikov (napr. kamienky strasne pocut, hlavne v zime ked posypu)

je to diesel, takze vyborne, zatial nulova investicia do oprav a servisu

neviem, zaruka je nadstandardna, uvidime po prvej servisnej prehliadke

motor sa povazuje za spicku svojej triedy a je s nim radost jazdit, 115k (realne 119k) na bezne cestovanie a predbiehanie v pohode staci

podla stylu jazdy, 0d 4,5 po 6,5l/100km - super

hlucnost je vyborne potlacena, a motor je celkovo velmi tichy, je to predsa CRDi

velmi dobra, su ale dost siroke, co je dobre pre mna (188cm/98kg), ale moja utla priatelka sa v nich straca :)

podla mna velmi dobre, nastup je prudsi ako napr. u VW, ale stale nie taky jedovaty ako u Citroenu, proste tak akurat.

kufor ma "len" 340l, ale ma dobry tvar a je siroky => zmesti sa do neho prakticky viac ako do 400l Brava II